van het Nazi-régime een week geleden door vice-kanselier Von Papen te Mar burg onder woorden gebracht, hebben te Doorn belangstelling gewekt. De ex keizer staat in contact met invloed rijke leden van de rijksweer en is er van op de hoogte dat de rijksweer al les klaar heeft, om in Duitschland een militaire dictatuur uit te roepen. Mocht dit het geval zijn dan rijzen de kansen van den ex-keizer. De verhou ding tusschen het hoofdkwartier van de Nazi's en Huize Doorn is slecht. De ex-keizer vergeeft het Hitier niet dat deze oud-officieren heeft laten arresteeren, toen ze den verjaardag, van hun vroegeren opperbevelhebber vierden. De ex-kroonprins heeft op verzoek van zijn vader zijn contact met de Nazi's losser en losser gemaakt. De rijksweer onder generaal Von Blom berg bereidt zich voor op een échec van het Nazi-régime en op een te hoop loopen van de ontevredenen. De Joden vervolging is den ex-keizer te Doorn 'n doorn in het oog. Blindheld-Epedemle. Een epidemie van blindheid, welke veroorzaakt wordt door een steek van een zwarte muskiet, heeft zich reeds over drie Mexicaansche staten uitge breid. In de naaste omgeving van de hoofdstad zijn reeds verscheidene ge vallen voorgekomen. De overheid stelt krachtige pogingen in het werk om de epidemie te stuiten, vóór deze zich over het geheele land heeft uitgebreid. Tientallen gezinnen zijn reeds uit Oaxana gevlucht om aan deze vreese- lijke epidemie te ontkomen. BINNENLANDSCH NIEUWS. NOODWEER BOVEN LIMBURG. Wolkbreuk te Heerlen. Zondagmiddag heeft blijkens mededeelingen in De Crt. boven Limburg een zwaar onweer gewoed, dat in Heerlen vergezeld ging van een wolkbreuk, die de straten geheel onder water zette. Het tramverkeer werd gestremd doordat de rails vol leem raakten. De bliksem sloeg op eenige plaatsen in, echter zonder onheil aan te richten. De brandweer werd herhaaldelijk gealarmeerd om volgeloopen kelders leeg te pompen. Een man door den bliksem gedood. Te Pey-Echt werd de 45-jarige arbeider Verkoyen, die vader is van negen kinderen, in zijn woning door den bliksem, getroffen en op slag gedood. Branden veroorzaakt. Te Thorn is de bliksem geslagen in de wo ning van den landbouwer Tonnaer die zich op dat oogenblik alleen in de woning op een bo venkamer bevond. Tonnaer moest buitenlangs met inmiddels toegeschot enhulp de kamer verlaten, daar de trap reeds in brand stond. Woning, schuur en stalling brandden geheel uit. Er kon nagenoeg niets worden gered. Drie varkens kwamen in de vlammen om. Te Maasbracht sloeg de bliksem in bij den landbouwer Maessen. Het huis, schuur en stalling stonden in een oogwenk in lichtelaaie. Niets kon worden gered. Een koe kwam in de vlammen om, terwijl twee koeien zoo hevige brandwonden opliepen, dat zij dadelijk moes ten worden afgemaakt. Het vuur was inmiddels, aangewakkerd door den feilen wind, overgeslagen naar de woning van den landbouwer Deckers. Deze brandde eveneens tot den grond toe af. WERKLOOZE ONDERWIJZERS. Wachtgelders in administratieven dienst. Naar wordt vernomen hebben dezer dagen de onderwijzers, die tengevolge van de bezui niging bij het lager onderwijs op wachtgeld zijn gesteld, van den minister van Onderwijs de mededeeling ontvangen, dat het aantal wachtgelders het aantal vacatures bij het on derwijs verre overtreftvoor velen is de mo gelijkheid om binnen afzienbaren tijd bij het onderwijs herplaatst te kunnen worden, bui tengesloten en daarom heeft de minister zich in verbinding gesteld met zijn ambtgenoot van Binnenlandsche zaken. Besloten is nu om jonge onderwijzers, die op wachtgeld zijn ge steld, in de gelegenheid te stellen te sollicitee- ren naar betrekkingen in administratieven rijksdienst. Zij, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen, dienen dit den minister te berichten. Een wachtgelder, die in den ad ministratieven rijksdienst werkzaam wordt gesteld, behoudt de bevoegdheid om bij het onderwijs te solliciteerefa. LAAT DE MOLENS MALEN Verzoek aan minister Kalff. De vereeniging „De Hollandsche Molen" die meer dan tien jaren en zulks met verblij dende resultaten gestreden heeft voor het behoud van de steeds meer belaagde koren- en watermolens in ons land, heeft zich dezer dagen schriftelijk tot den Minister van Wa terstaat gewend met het verzoek een onder zoek te willen instellen naar het vraagstuk van de windbemaling, in het bijzonder die ten behoeve van de plannen tot inpoldering van een verder gedeelte van het IJsselmeer. Machine verdringt arbeiders. Gevolg van sabotage. Sedert ongeveer half Mei waren der tig -grondwerkers door tusschenkomst van de Bussemsche Arbeidsbeurs in dienst van de N.V. Spoorwegbouwbe drijf bij de zandafgravingen Crailoo. Een geschil over het loon, dat op 45 ct. per uur bepaald was, was tevoren door tusschenkomst van de organisa ties opgelost. Niettegenstaande waren strubbelingen op het werk aan den or de van den dag en bleef de werkpres tatie beneden het middelmatige. Een paar weken geleden leidde dat zelfs totslag op staanden voet van vier werk lieden. Thans is het Spoorwegbouwbedrijf er toe overgegaan aan 27 man het werk op te zeggen, omdat bij deze onvol doende arbeidsprestatie het handla den van de zandtreinen te kostbaar is. Men gaat weer uitsluitend met mecha nische hulpmiddelen de zandtreinen laden. Door dit besluit worden aan de hon derden werkloozen te Bussum weder om 30 grondwerkers toegevoegd, die laatstelijk een weekloon van f 22.45 ver dienden en ongetwijfeld zonder onder breking anders tot einde October a.s. zouden zijn werkzaam geweest. (Algem. Handelsblad.) GEMEENTE ZIJPE. Schaflerbrug. Zaterdagavond waren een paar heeren uit Den Helder van plan per auto een bezoek te brengen aan de Schager kermis, doch brachten het niet verder dan 't Buurtje. Door 'n verkeerde ruk aan 't stuur, of een an dere oorzaak, wij weten het niet, ge raakte de auto van het rechte pad en reed voor de woning van den heer Klok bij den steilen wegberm neer in den Egalement. De omwonenden, welke reeds ter ruste waren, het was omstreeks elf uur, werden door het ge raas wakker en slaagden er in de bei de onfortuinlijke heeren, zonder letsel, te redden. Zij werden in de woning van den heer Klok, zoo goed en zoo "kwaad als het ging, van droge kleeren voor zien en later per auto naar hun woon plaats vervoerd. De beschadigde auto werd door de firma De Moor met de kraanwagen weer op het droge ge bracht. Oude Sluis. Het bekende renpaard Grettchen H. van den Heer N. J. Silver behaalde Zondag den len prijs te Be verwijk, waaraan door 21 paarden werd deelgenomen. De uitslag luidde als volgt le prijs f 250 Grettchen H. eigen. N J. Silver, Oude Sluis, berijder K. Nettelman 2e pr. Quita, eigen. J. v. Leeuwen, ber. eigenaar; 3e pr. Anna, Bradfords Guij, eigen. J. v. Leeuwen, ber. eigen. 4e pr, Qualiteit, eig. B. v. Doorn, ber. eigenaar. Oudesluis. Vrijdagochtend omstreeks 9 uur reden de „Ouden van Dagen", vergezeld van de Commissie per auto bus naar Friesland. Hoewel het weer „winderig" was heeft men volop geno ten in Leeuwarden, 't Oranjewoud en Gaasterland. Opgewekt en voldaan arriveerden ze om pl.m. 8. u 30 te Oude sluis, alwaar de Harmonie hen reeds wachtte bij het Café van den Heer Buis man. Onder 't genot van vroolijke mu ziek vertoefde men hier nog een gezel lig tijdje, waarna allen „thuis" werden gebracht. Aan hen, die medewerkten om dezen dag te doen slagen, 'n woord van hulde voor hun werk, in 't bijzon der den heeren der Commissie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking- Ingekomen Me. A. Jimmink van Zijpe P. Waag en gez. van Callantsoog Mej. A. M. G. Spekken van Amersfoort Mej. J. Walraven van Harenkarspel J. Cruni van Haarlem G. Moerman-Bos van Wieringen G. Boontjes van Medem- blik M. Halter en gez. van Zwart sluis Mej. A. van W,ijk van Amster dam C. Spaans van Schagen J. C. Baken van Den Helder N. P. G. cn Mej. A. M. E. Steijn van Soest W. J- Slagmolen en gezin van Den Helder. Vertrokken Mej. C.- J. Dam naar Harenkarspel C. Angevare en gez. naar Den Helder K. Wijngaarden naar Oostdongeradeel Mej. M. W. van 't Hoif naar Zijpe D. J. Buwalda naar Leeuwarden Mej. M. C. Jonge- jan naar Wieringen J. v. Leeuwen naar Den Helder Mej. A. C. Wowijs naar Sassenheim mej. E. P. Witte naar Wieringerwaard; T. Verduin van Kooten naar Heiloo. ""■""burgerlijke stand. Geboren Jacob, zoon van A. Mole naar en M. Jansen Tjitske, d.v. J. v.d. Wal en S. Elzinga Hendrik Wessel, z.v. W. J. C. Brokken en A. Glasber gen Piet, z.v. A. Kranenburg en N. Dekker Joannes Franciscus Jozef, z.v. A. WL Blom en C. M. Moerel Thodora Antona, d.v. E. Kerkhof en M. C. van Nuland Pieter Willem, z.v. S- Wilms en T. Knol Lieuwe, z.v. C. Bil en J. Dijkstra. Ondertrouwd E. Zon en J. E. Webe lingi; P. A. Hoogeboom en C. P. Meijer; E. L. Beek en F. Oosthof A. van Ba- vinqhoven en G. A. Keuris. Getrouwd K. Tijsen en E. Petter J. Mosch en J. M. van Dijk C. J. Ver duin en T. van Kooten. Overleden A. Koster-Kos, oud 78 jr. R. Dekker, oud 69 jr. Politie. Gevonden een rijwielplaat je, een geldzakje met inhoud, 'n blauw manteltje. Weggeloopen een witte fox met lichtbruine kop. Geslaagd. Mej. E. Vorstman behaal de te Arnhem de acte voor onderwij zeres. B REE ZAND. Geslaagd. D. Blaauboer Wz. deed met gunstig gevolg eind examen aan de H.Handelschool te Den Helder. Sport. B.K.C. A-adspiranten behaal den te Alkmaar Zondag j.1. den len prijs op de aldaar gehouden adspi- rantendag. GEMEENTE WIERINGEN. HET^ GROOT-NATIONAAL MUZIEKCONCOURS TE WIERINGEN. Eerste dag van het muziekfestijn prachtig geslaagd. Schitterende successen voor onze plaatselijke ▼ereenigingen „Harmonie en Apollo". Voorbeeldige organisatie. Op het in 1932 gehouden bondsmuziekcoh- cours te Wieringen gewaagde de bondsvoor zitter, de heer W. J. Bruul in zijn openings rede van de voorbeeldige organisatie, die men aantreft als „Harmonie" deze moet verzor gen. i Een bondsconcours echter levert niet die moeilijkheden op bij voorbereiding, die een Nationaal Concours met zich brengt. Immers een bondsconcours wordt gehouden door vereenigingen aangesloten bij bond, die jaarlijks in een vooraf bepaalde plaats wordt gehouden onder auspiciën van het bondsbestuur. In normale tijden is deelname van muziek- vereenigingen dan ook veelal verzekerd. De voorbereiding van een Nationaal-con- cours geeft de uitschrijvende vereeniging echter groote zorgen, de deelname voor ver eenigingen uit heel het land staat dan open en de organisatie komt dan geheel voor reke ning van de vereeniging die haar uitschrijft. In normale tijden slaagt zulk een concours in den regel wel, althans als men geen tegen slag heeft met weersomstandigheden en als de zaak goed georganiseerd is. In tijden als deze is het een groot waag stuk, en men mag het „Harmonie" als een verdienste aanrekenen dat zij er in geslaagd is een zoo groot aantal vereenigingen naar Wieringen te doen komen, w.o. niet minder dan negen vereenigingen uit Friesland. Dit concours was dan ook opgezet onder de leuze Holland—Frieslandéén" Wat door de openstelling van de afsluitdijk werd mogelijk gemaakt. Niet ingewijden kunnen zich niet voorstel len wat een hoofdbrekens en zorgen, de voor bereiding van dit concours heeft gekost, voor dat de poorten geopend konden worden. Wij hebben begrootingscijfers hooren noe men om angstig van te worden, alles kan nog zoo goed geregeld zijn, twee dagen slecht weer kunnen alles totaal bederven, ondanks de medewerking die van alle kanten is ver kregen. De inzit van dit concours is echter prachtig geslaagd, hoewel de weersgesteldheid in de voorafgaande dagen en zelfs Zondagmorgen niet veel goeds voorspelde. Ook over de medewerking van de burgerij behoefde „Harmonie" ook ditmaal niet te klagen, wanneer men de lijst beziet van de beschikbaar gestelde prijzen en het eere- comite van notabelen en vooraanstaande per sonen uit de gemeente, die zich beschikbaar stelden om de noodige luister te geven aan dit muziekfeest, dan mag geconcludeerd worden dat de medewerking algemeen was. De inrichting van het terrein was prachtig, de verschillende kermisvermakelijkheden en kramerijen waren ruim vertegenwoordigd, als mede een groote driemast danstent, wat ver moedelijk wel een circis geweest zal zijn. Het geheel gaf een zeer gezellige fleurigen aanblik, ter meerdere attentie voor de Frie- sche corpsen was de Friesche vlag mede aan wezig. Voor de muziektent was door de bloemist Posthumus een keurig gazon aangelegd ge stoffeerd met een lier van geraniums. Was het Zaterdagavond bij het openings concert koud en guur, Zondagmiddag tegen dat de marschwedstrijd zou beginnen, klaar de het volkomen op, en waaide nog wel de straffe Oostenwind, die op het bezoek echter geen invloed had, kortom het was wat men noemt, juist concours weer. Zaterdagavond werden de feesten ingezet met een tweetal concerten van de mandoline club O.K.K. en de Qem. Zangvereeniging Zang en Vriendschap,1 onder leiding van hun resp. directeuren de heeren P. Jongkind en Jb. I. Hovenier. Blijkbaar vanwege het koude weer werd in de danstent het programma afgewerkt, wat zeer goed geslaagd mag heeten, zoowel O.KX. als Zang en Vriendschap hebben veel moois te genieten gegeven. De belangstelling voor dit concert viel niet tegen. Na het beurtelings optreden der vereeni gingen werd aan het slot een hartelijk woord van dank gesproken door den heer C. Gorter namens Harmonie", waarna de in prima conditie verkeerende „Concordia-band" het sein gaf voor den dans. Zondag. Reeds arriveerden de verschillende auto bussen met hun muzikalen last binnen Hip po's muren en gaf dit reeds een gezellige drukte en beweging in de straten. De officiëele ontvangst. De officieele ontvangst had plaats om 12 uur In „Concordia." Hier vereenigde zich op het podium het eere comité, jury, directeuren en voorzitters der deelnemende vereenigingen voor het aan- hooren van een welkomsrede uit te spreken door de Eere-voorzitter van „Harmonie" de edelachb. Heer L. C. Kolff, Burgemeester van Wieringen. Van het eere comité merkten we op bij deze officieele ontvangst, de heer L. C. Kolff, de Gem. SecrC. F. v. Duin, Not. van der Speek Obreen, de dir. van Harmonie, P. Krijger, Ir. Ringeling, Joh. v. Glabbeek, dir. Apollo, Dr. de Groot, Ds. Meihuizen, de wethouders Kaan en Tijsen en Dr. Beeker vergezeld van hun resp. dames. De heeren L. Leistikow, W. van Erp en Joh. Bonte, Juryleden voor dit concours waren tevens aanwezig. In de zaal waren een groot aantal corps leden der verschillende vereenigingen en belangstellenden aanwezig. De heer Kolff spraak de volgend rede uit Dames en Heeren, Tot mijn groot leedwezen moet ik U mede- deelen dat de Voorzitter van .Harmonie", de heer Corn. J. Bosker wegens droeve familie omstandigheden verhinderd is, U een welkom toe te spreken namens .Harmonie." Aanvankelijk lag het in de bedoeling de officieele ontvangst te doen plaats hebben in de raadszaal, doch gezien het groote aantal aanwezigen wat verwacht kon worden en de beperkte ruimte in de raadszaal kon dit plan niet uitgevoerd worden. Allereerst wil ik dan een bijzonder woord van welkom toeroepen aan de heeren jury leden die vandaag weer voor een zware taak zullen staan, doch tevens voor een mooie taak. Dan wil ik een woord van welkom toeroe pen aan de heeren directeuren en voorzitters die met hun corpsen naar Wieringen zijn gekomen om elkaar in een vreedzame strijd te bekampen en speciaal die vereenigingen welke uit Friesland naar Noord-Holland zijn gekomen. Het tot stand komen van de afsluitdijk, die een Friesche collega van mij met een goede trouvaille, verbindlngsdijk noemde, maakte dit mogelijk. Wij vinden het prettig kennis te maken met het Friesche muziekleven, en wij kunnen U zeggen dat de roep hiervan U reeds vooruit is gegaan. Ik hoop dat U allen een prettige herinnering aan Wieringen mee zult dragen en dat het een aanleiding moge zijn om later eens voor langeren tijd terug te komen en eens nader met het oud-eiland kennis te maken. ONS De eerste aan den Korenoogst. In zijn „Akkerleven" zong de dichterlijke landman „Poot" „Sikkels blinken, sikkels klinken, Ruischend valt het graan." Bovenstaande regels spreken uit de 17e eeuw en thans bij de aanvang der korenoogst, Koolzaad oogsten - in onzen polder wordt slechts uitsluitend voorgewerkt met de „zicht". De aloude „sikkel" en ook de „zicht" ze worden verdreven door de „vooruitgang." De hypermoderne „Zichtmachine" ver dringt met rasse schreden de door de oude dichter verheerlijkte handwerk tuigen. -- Onweer. Maandagmiddag ont lastte zich een kort doch hevig onweer boven het Z.-O. deel van onzen Polder gepaard gaande met buitengewone regenval. De regen werd als welkome '„gast" begroet door de naar water dorstende aarde, alsmede door de on derscheidene gewassen. Hoewel het onweer hevig woedde, hoorden we niet van ongelukken. Ongewenschte monsternemers. Van een der aardappelverbouwers in de in onzen polder overbekende volks tuintjes zijn reeds thans blijkbaar als „proefmonster" eenige stammen aardappels gerooid en vermoedelijk op deugdelijke eigenschappen gecon troleerd. We hopen echter in het ver volg van deze dieverij verschoond te blijven. MINISTER KALFF IN DE WIKRINGERMEER. Maandag heeft den minister van waterstaat ir. J. A. Kalff vergezeld door den directeur- generaal van den Rijkswaterstaat, dr. ir. Rin- gers, onder leiding van de Wieringermeer- directie een bezoek gebracht aan den Wierin germeer. Het werkkamp Joodsche arbeid" werd eerst in oogenschouw genomen, waarna een tocht werd gemaakt langs de boerderijen, welke aan het eind van dit jaar zullen worden uit gegeven. Ook de dorpen werden bezichtigd, waarbij in het bijzonder aan de Koningin Emma-hoeve te Slootdorp en aan de te Mid- denmeer gebouwde kerken aandacht werd geschonken. Alg. Hblad. Ontheffing der verkeersregels. De Minister van Waterstaat heeft aan de Directie van den Wieringerimeerpolder ten behoeve van de motorrijtuigen en aanhangwagens, in gebruik voor het in cultuur brengen van den polder, tot wederopzegging ontheffing verleend van verschillende bepalingen van het motor- en rijwielreglement, zooals t.a.v. verkeersregels, rem- en verlich- ting9eischen en verdere eischen nor maal aan motorvoertuigen met aan hangwagens gesteld. Deze ontheffing geldt alleen voor de wegen binnen den Wieringeitmeerpol- der en wel voor voertuigen, welke in verband met hun bouw of inrichting niet kunnen worden ingeschreven. Wanneer de bermen van de wegen zulks toelaten moet steeds zooveel mogelijk op de bermen en rechts gere den worden. Aan andere weggebruikers moet tij dig door het geven van duidelijke tee- kens te kennen worden gegeven, dat voorzichtig moet worden gereden. Onder geen om omstandigheden mag het berijden van de wegverharding door de overige weggebruikers wor den verhinderd. Aan andere weggebruikers moet voor rang worden verleend op de versmalde gedeelten van wegen. „OP DE HOOGTE." De hoefijzercorrespondent van het „Handelsblad" maakte een trip door de Wieringermeer en heeft ontdekt dat er nog geen hoornen zijn geplant, hij voelt dit als een erg gemis In het Handelsblad van Zondag 24 Juni komt een uitvoerig artikel voor van de hoefijzer-correspondent over de Wieringermeer. Het is een zeer lang artikel, vol lof over wat reeds tot stand is gekomen, en geeft verder verschillende hijzonder heden, feiten en data's weer over de ontwikkelingsgang in het nieuwe land. De correspondent begint met te ver tellen dat hij drie jaar geleden ook een bezoek heeft gebracht aan de Wierin germeer en is stom van bewondering over zijn laatste bezoek wat van recen te data moet zijn geweest. Hiermede verklaar ik dit concours voor ge opend. (Applaus.) Na de rede van den Burgemeester werd de eerewijn rond gediend waarna men zich op maakte om de marschwedstrijd te gaan bij wonen. Daar dezen op de openbaren weg plaats vond, bracht dit veel menschen op de been. Van de zes corpsen die hiervoor inschre ven, waren er vijf op het punt af marsch aan wezig, Apollo" uit Wonseradeel had zich voor dezen wedstrijd teruggetrokken. Deze wedstrijd had een bijzonder goed ver loop en werd door de corpsen correct werk geleverd, van de vijf corpsen behaalden vier corpsen een eerste prijs, w.o.Apol lo" en „Harmonie" een eereplaats in namen. De uitslag van de marschwedstrijd was als volgt.Apolllo" den Oever (Wieringen) le prijs met 39 punten; „St. Caecilia", Doniawe- stal, 2e prijs met 33 puntenle prijs .Har monie" Wieringen, le prijs met 41l/t punten „Volharding" Huizum (Leeuwarderadeel) le prijs met 39 puntenHelder's Fanfarecorps", Den Helder, le prijs met 42 punten. De middagwedstrijd. Om half twee begon het Concours op het terrein en was bij den aanvang de belang stelling niet niet zoo groot, dit werd spoedig gaandeweg béter. Ook van de zijde van het eere comité werd belangstelling getoond, de regeling op het ter rein was voorbeeldig, het zonnetje scheen vroolijk en er werd over het geheel goede Bij ons is echter ernstige twijfel ge rezen of hij dat bezoek wel inderdaad heeft gebracht, en of niet dit artikel tot stand is gekomen zonder nadere oriëntatie ter plaatse. Men leze onderstaande passage maar eens( die wij woordelijk uit het artikel overnemen. Het uiterlijk nu van dit nieuwe land moet men zich ongeveer den ken als dat van den Beemster of Schermer, maar dan vooral met veel bouwland en voorts met deze drie eigenaardigheden Er zijn geen dijken (behalve de ringdijk natuurlijk), geen hoornen., en geen molens. De afwezigheid van dijken een begrijpelijk ge volg van het feit dat men deze bij na 20.000 ha. en bloc heeft ingepol derd is voorloopig opmer kelijk omdat men nu nog een vrij wel ongebroken perspectief heeft (behoudens de daken der boerde rijen en de paar kerktorentjes van Middenmeer en Slootdorp) maar dat zal later niet meer zoo treffen, wanneer er boomen zullen staan rondom de hoeven en langs de wegen. Doch dit is, ook al weer voorloopig, de tweede eigen aardigheid van dit land dat het anders van aanzien doet zijn dan onze oude polders Er groeien nog geen boomen op. Noch langs do -we gen, noch ook rondom de boerde rijen. Had men althans in en om de bewoonde plaatsen niet reeds wat boomen kannen planten T Het aanzien zou er zoo veel vriende lijker, zoo veel minder louter utilistisch door geworden zijn. En dan hebben wij met verba zing de totale afwezigheid van den Hollandschen windmolen in dit stuk nieuw-Hollandsch landschap geconstateerd. Er wordt wel nog niet gemalen in de Wieringermeer. Waarom niet Waarom maalt men zijn eigen broodkoren niet op een windmolen met Dekkenwie- ken Boomen en molens, die moeten er nog komen. Om het landschap goed Hollandsch te maken. Men ziet onze twijfel, of genoemde correspondent zijn beschreven bezoek wel heeft gebracht aan den Polder is volkomen gerechtvaardigd. Nergens heeft hij nog maar iets ont dekt van eenige aanplant van boomen, niet bij boerderijen, ook niet langs de wegen en zelfs niet in de dorpen Mid denmeer en Slootdorp. En dan te weten dat reeds op 22 Apr. 1933 de eerste boomplantdag is gehou den en werd bijgewoond door Minister Reijmer, van welker gebeurtenis een uitvoerige beschrijving heeft gestaan in het Handelsblad. En dat vervolgens de Regeering tienduizenden guldens heeft uitgege ven voor hebossching in de Wieringer meer en nog uitgeeft, dat een leger ar beiders in werkverschaffing nog dage lijks honderden jonge boomen plant plus het lage hout, dat alles heeft de correspondent van het Handelsblad nog niet kunnen ontdekken. De Handelsbladcorrespondent bren- ge alsnog zijn bezoek aan den Polder, maar dan voor dat de bladeren zijn af gevallen en schrijve dan zijn verslag. Zijn verhaal zal dan wat minder op een Utopia gelijken. Aanbesteding Graanpakbulzen door Centr. Bureau te Rotterdam op vrij terrein te Middenmeer. Gebouw-oppervlakte 20 bij 50 Meter. Hoogste inschrijver fiijna Jansen te Vugt (Noord-Brabant) f 20.640. Laagste inschrijver J. B. Wassink, Middenmeer f 15.367. Een en ander geschiedt onder archi tectuur van Ir. Orie te Vugt. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF, HIPPOLYTUSHOEF Telef. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER: des Woensdag van 26 uur bij Boskeris Boekhandel (Tel. 23.) Gevraagd 3 nette KOSTGANGERS. E. o.d. W0UDE, Kerkstr. 5, Slootdorp. muziek gegeven. In dit concours speelden 3 Friesche corp sen mede, van niet al te groot formaat, waar van „St. Caecilia" uit Wonseradeel de minste was. Voor den heer v. Glabbeek, de directeur van „Apollo" was het wel een bijzonder succes vollen middag, van de 3 corpsen welke hij dirigeerde behaalden er 2 een eerste prijs en één een tweede. Ook .Harmonie" kwam uitmuntend uit den strijd met een dikke eerste prijs. De wedstrijd ving aan met de derde af dee ling Harmonie, hier kwam in uit „Kunstzin" uit Julianadorp, dir. Joh. v. Glabbeek, speelde als verplicht werk „Euterpe" van Eenhaes en als vrij werk „Au Chateau" van Carpentier, behaalde een tweede prijs met 125 punten In de 3e afdeeling Fanfare kwam uit het Friesche-corps .Apollo" Wonseradeel, als ver werk „Salomon" van Filsfils, vrij werk „La Vislona" van Gadenne, Directeur P. v. d. Veer, Tweede prijs met 135Vj punten. Twee afdeelingHarmonie, .Apollo" den Oever, directeur Joh. v. Glabbeek, verplicht werk „Porie des Vosges" van Sali, vrij werk, „Jane d' Are" Verdi, le prijs met 154 punten. Tweede afdeeling Fanfare„St. Caecilia" Dowiniawestal, dir. O. G. Kampen, veipl; werk .Automne et Printemps" van Parigot,, vrij- werk „Les Danaïdes", van Christophe, derde prijs met 109 punten. Eerste afdeeling Harmonie „De Eendracht" Kolhorn, dir. Joh. v. Glabbeek, verpL werk

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2