BEKENDMAXINS. Schoenwinkel Zaterdag 711 u. OPENEN annex Schoen- en Zadelmakerij A. H. v. WIJK In de marschwedstrijd is een vergelijking anders, de deelname der Hollandsche corpsen was hier grooter. En in de eere-wedstrijd natuurlijk ook. Het hoogste aantal punten van de geheele wedstrijd werd behaald door Harmonie Wie- rin met 172'/2 punten, terwijl het Friesche corps „Ons Genoegen" uit Marsum daarop volgde met 171 punten. Ook dezen middag had de wedstrijd een prettig vlot verloop, de jury was evenals de vorige week samengesteld uit de zelfde per sonen en wij mogen gerust zeggen dat zij haar moeilijken taak op lofwaardige wijze heeft volbracht. Geen wanklank werd vernomen bij de uit spraak. In de eere-wedstrijd vielen de muzikale prestatie's tegen. Er werd niet die muziek gegeven die men van een dergelijke wedstrijd mag verwach ten. „Veni Vidi Vici", uit Amsterdam maakte hierop een gunstige uitzondering en deed haar naam „Ik kwam, ik zag en overwon" ten volle eer aan. De uitslag der middagwedstrijd was als volgt Derde afdeeling Fanfare „Tot steun in den Strijd", Smallingerland, le prijs 147 p. Eerste afdeeling Fanfare „Crescendo" Tsummarum, (Gem. Barradeel), 3e pr. 90 p. „Apollo", Opeinde (Gem. Smallingerland) 2e pr. 122 punten. Eerste afdeeling Harmonie „Excelsior" Gem. Smallingerland, 2e pr. 1391/» punten. Uitmuntendheid Fanfare. „Haarlem's Poli tie Muziekvereeniging", Haarlem, le pr. I68V2 punten. Eere afdeeling Fanfare „Veni Vidi Vici", Amsterdam le pr. 17OV2 punten „Ons Genoe gen" Marssum, Menaldumadeel le pr. 171 p. In de eere-wedstrijd was de uitslag „Veni Vidi Vici" le pr. 221/* punt, Haarlem's Politie Muziekvereeniging" 2e pr. 21 punten„Ons Genoegen", Marsum, 3e pr. 191/» punten „Crescendo", Tzummarum 4e pr. 18 punten. Na afloop werden de prijzen bekend ge maakt door Burgemeester Kolff. Het slotwoord en een huldiging. Na afloop der eere wedstrijd had inmiddels „Harmonie" in de muziktent plaats genomen en zagen wij de Voorzitter, de heer Corn. J. Bosker eveneens het podium beklimmen, om een slotwoord te spreken. Na een pittige marsch van Harmonie, nam de heer Bosker het woord. Dames en Heeren, hetzij mij vergund als voorzitter van de muziekvereeniging „Harmonie" een woord van waardeering te spreken tot U allen, voor de medewerking die Harmonie tijdens deze mooie dagen mocht ondervinden. Een woord van dank vooral aan de muziekvereenigingen en speciaal aan de corpsen uit Friesland, om het concours te bezoeken. Wij hopen dat dit bezoek tot herhaald bezoek mogen leiden aan Wieringen. De moeilijkheden waar wij mede te kam pen hadden bij de voorbereiding waren tal loos, de tijdsomstandigheden was één van de grootste oorzaken hiervan. Daar wij niet die deelname verkregen voor onze wedstrijd die wij er van verwacht hadden, was „Harmonie" genoodzaakt zelf ook deel te nemen. Een woord van dank komt vervolgens toe aan de heeren Juryleden die zich volkomen aan hun taak hebben hebben gegeven. Het eere-comité onder aanvoering van de Edel- achtbaren Heer Kolff onze hartelijken dank voor de volledige medewerking. Dank aan de heer Rump, secretaris van Harmonie die bergen werk heeft heeft moe ten verzetten voor dat alles op rolletjes liep en ook dank aan de heer Jb. Bruul voor de beschikbaarstelling van het terrein. En in de laatste plaats, maar niet de minste plaats, dank aan onze directeur de heer P. Kreijger, die niet alleen de laatste tijd alleen om te repeteeren naar Wieringen kwam doch om tevens een belangrijk deel van de organisatie van dit concours ter hand te nemen. Het is dan toch een feit dat hij den laat- sten tijd meer Wieringer dan Heldersche is. Mijnheer Kreijger U heeft getoond vanaf uw benoeming voor ons corps tot op heden, alle goede kwaliteiten die een directeur in zich vereenigd moet hebben te bezitten, en daar U een man van de klok zijt, en leelijk kijkt als de leden niet op tijd komen, heeft het corps „Harmonie" gemeend, U geen beter cadeau te kunnen geven dan een gouden hor loge. Het is een geschenk van al de leden, en hopen dat U er lang plezier van moge bele ven. Doch ook Mevr. Kreijger, die haar man met ons steeds heeft moeten deelen, willen wij nu laten deelen in de hulde aan haar man gebracht, Mevr. Kreijger mogen wij u deze bloemenmand aanbieden als dank vanwat u voor „Harmonie" over hebt gehad. De eminente directeur van Harmo nie, de Heer P. Kreijger. Op de rede van den heer Bosker volgde een stevig applaus en bravo's, waarna nog een marsch van „Harmonie" en tot slot eenige nummers van „Veni Vidi Vici" als attentie aan Harmonie, en het concours behoort weer tot het verleden. Het waren schitterende, het waren succes volle dagen voor Harmonie en voor geheel Wieringen. Hulde aan Harmonie die dit heeft aange durfd en weer heeft doen zien de vereeniging te zijn, die aan de spits van „het willen en kunnen staat" Loop der bevolking. Gedurende Juni 1934. Ingekomen personen 37 m, 22 vr. Mw. A. G. Menke uit Den HamD. Klink uit GroningenMw. G. Wiebenga uit Scho- terland P. Wielaard en gezin uit Rotterdam; Mw. H. de Beer—Heijerman uit Onstwedde Jn. Bakker uit Den Bosch Mw. A. Duursma uit Den HelderK. Bijlsma en echtgen. uit BarradeelR. Doevendans en echtgen. uit WierdenT. van Hoesel uit Broeksittard C. Brommer uit Schagen A. J.Knipmeijer uit Slootdorp B. Oegema en gezin uit Tietsjerk- steradeel; O. Klink en echtgen. uit Gronin gen S. de Graaf en gezin uit Achtkarspelen C. Willeboardse uit OostcapelleH. J. Kila uit DelftA. Kroos uit VlaardingenH. Raatjes uit Bellingwolde A. Stigter en gezin uit Brielle K. van Hoorn en gezin uit Zaan dam D. Feitsma en gezin uit Middenmeer E. Dowald Er. Dowald en P. Dowald uit Ober- hausen K. Jaspers en gezin uit Wonseradeel; Th. Rijkers uit Den Helder. Vertrokken personen 25 m. en 15 vr. Mw. G. Bos naar Anna PaulownaC. A. J. van Waasbergen naar Dinteloord Mw. M. Bakker naar Nieuwe Niedorp H. Meering naar Amsterdam Mw. L. Boersma naar WonseradeelB. ten Brinke en gezin naar ZaamslagA. Grootemaat en gezin naar DordrechtMw. M. ten Kate naar Onstwed de Mw. Elffr. Schwede naar Den HaagA. C. Kemmeren en gezin naar MedemblikD. Kroes en gezin naar Ooststellingwerf D. R. Smit en gezin naar Middenmeer J. G. Roest naar Barsingerhorn W. Luppens naar Vrees wijk J. Kortje naar Den HelderJ. Groos en echtgen. naar Haarlem. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen uit deze gemeente dat op 30 Juni j.1. in de werkverschaffing in den Wieringermeerpolder werkzaam was bedraagt 286. Autorit Ouden van Dagen. Morgen 4'Woensdag) is de groote dag en wij be itellen alvast mooi weer. Het gezel schap zal bestaan uit 154 personen, ge leidsters en chauffeurs medegerekend. 39 auto's zijn belangeloos beschik baar gesteld; met de financiën komt het ook in orde, hulde aan allen voor zooveel medewerking Zooals reeds gemeld gaat precies 9 uur de afrit van H.hoef naar Den Oe ver. Daar sluiten in de Zwinstraat de Oeversche auto's aan en gaat het door Den Oever terug door de Polder, Elft, 3.n Belt, Poelweg de.Wieringermeer in. De rit gaat over Medemblik en Hoorn naar Volendajn. Daar staat de tafel in Hotel Spaander voor het groote gezin gedekt en wordt lekker gegeten Dan terug door de Beemster naar Alkmaar, waar eenige oogenblikken in de Hout wordt vertoefd. En dan, als de tijd het toelaat over Bergen en Schoorl door de Ruige weg naar Wieringen te- rug. De aankomst te Hippo zal ongeveer half acht zijn. Wenken voor de gasten Kijk goed uw kaart na, of U wordt afgehaald, en zorgt gereed te zijn. De kleine kaartjes op te spelden, opdat, de chauffeur dade lijk kan zien wat zijn passagiers zijn. Wenken voor de chauffeurs De kaart met nummer voor uw achterruit te hangen. Op de achterkant van uw kaart staan de passagiers Kijk op de gele kaart goed na of u passagiers moet afhalen. Wil op tijd aanwezig zijn. Wil vooral goed opletten of de wagen die achter iPrijdt ook achter u blijft. Heeft deze pech, dan wachten en sig naal geven aan de wagen die voor u rijdt. Er gaat een montagewagen mede. Dus allen op tijd present, niet ziek zijn. Tot Woensdagmorgen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Zonnestraal-collecte. Dank zij de groo te ijver der verkoopsters en de milda- digheid van de burgerij, bracht de Zon nestraaldag hier f 98.45 op. Ouden van Dagenfeest. Heden mor gen vroeg reden vele auto's uit om hun feestvierende oudjes af te halen. Het was een lust de blijde gezichten in de keurig opgewreven auto's te zien en bet publiek wuifde en riep allen een plei- zierige dag toe. Inderdaad, onze Afd. Bond voor Staats pensionneering doet een pracht werk ieder jaar zulk een schoone tocht te or ganiseeren. Alle Hulde SPORT, B.K.C. Zondagmorgen speelden de BKC-aspiranten A en B te gen de Succes-aspiranten en verloren beiden met 2 - 1. BKC 2 speelde smid- dags tegen Helder 3 en verloren met 6-1. BKC 3 speelde ook thuis tegen De S van Barsingerhorn en wonnen met 3-2, terwijl BKC 1 uit tegen Helder 1 ver loor met 3-1. Zie verslag. Helder 1 - BKC 1. Met een toch iet wat angstig gevoel begonnen we de reis naar Den Helder, daar er bij velen be slist een groote nederlaag gevreesd werd, hoewel we in ons vorig nummer de hoop hadden gesteld „eervol te ver liezen!" En dit is uitgekomen BKC heeft verloren, doch eervol Helder heeft beslist moeten vechten om te winnen, hoewel hun spel 11a de rust technisch veel hooger stond dan dat der BKC-ers. Doch ondanks hun zeer groo te vermoeidheid hebben de onzen tot het einde kranig stand gehouden. Voor de rust was BKC in het veld ab soluut niet minder en heeft zelfs de lei ding genomen in een pracht schot van Post en nadien zelfs nog enkele moofe kansen gehad om deze voorsprong te vergrooten. Bij Helder wilde het niet vlotten wat kwam door het er geweldig opzitten van onze jongens die alles ga ven wat ze maar immer konden. Door een strafschop, die beslist te zwaar gestraft werd, maakte Helder ge lijk en werd Prins (die zich in dezen wedstrijd een eerste-klasse keeper toon de) gepasseerd en vlak voor de rust maakte Helder er 2-1 van. Toen nog had BKC gelijk kunnen maken daar ook de Helder-achterhoede te zwaar werd gestraft en BKC een penalty te nemen kreeg die door Tauber, hoewel hard, recht op de keeper af werd ge schoten en dus het doel niet bereikte. Na de rust heeft BKC nog vele ge^ baarlijke aanvallen opgezet, doch de Heldersche achterhoede speelde stukv ken beter dan voor de rust en wist, hoewel steeds op het nippertje, te red den. Aan de andere kant stonden de beide Maartens met Prins als rotsen in de branding en toen hebben wij en ook sportieve Heldersche aanhangers, me nigmaal voor dit drietal fcflufrhaaldelijk geklapt. Ook de middennB|> met Tau ber aan het hoofd heeft bergen werk verzet. Vlak voor het einde geraakte Tauber wat op, wat niet viel te verwon deren. Ook in de voorhoede is gewerkt en toen de scheidsrechter het einde floot dankte hij on^jongens, daar de wedsrijd zwaar fair was geweest en we vernamen van Heldersche spe lers: „we hebben partij gehad Het is werkelijk mooi zoo te verliezen. Bij Helder vielen op de Middenlinie in haar geheel met de spil aan het hoofd de Midvoor en de razend vlugge links buiten. A-Ai, GEMEENTE ZIJPE. Arbeidsbemiddeling Zijpe. Op 30 Juni wa ren bij de arbeidsbemiddeling in deze Ge meente 106 werkzoekenden ingeschreven n.1. 88 landarbeiders-grondwerkers, 6 steenzetters, 4 bloemistknechts, 2 timmerlieden, 1 slager, 1 wagenmaker, 1 schipper, 1 chauffeur, 1 kantoorbediende, 1 Heiwerker. Officieel. KIEZERSLIJST KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) brengt ter algemeene kennis, dat een uittreksel van de voorloopig vastgestelde lijsten van kiezers (adeeling Grootbedrijf en afdeeling Kleinbe drijf) voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, ter secretarie dezer gemeente ge durende veertien dagen, van 1 tot en met 14 Juli a.s., voor een ieder ter inzage is neder- gelegd. Zijpe (N.H.) 29 Juni 1934. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. PROVINCIAAL NIEUWS. ..SCHAGEN. Donderdagavond 28 Juni werd er in café Cérès van den heer J. Schenk een vergadering gehouden door de Kleinhandela ren vereeniging in aardapp., groenten en fruit „Door Eendracht Sterk", gevestigd te Schagen. Spreker voor dien avond was den Heer Reitsma, uit Rotterdam, Secr. van genoemden Bond in Nederland. Den Heer Reitsma hield een gloedvolle re de waarin hij er zijn spijt over uitspraak dat niet meer leden aan den oproep van hun be stuur gehoor hadden gegeven en waarin hij er de aanwezigen op wees in deez' voor ons zoo'n slechten tijd toch vooral de organisatie hoog te houden en als één man achter het bestuur te staan daar men dan des te meer zal bereiken. Van het gebruikelijke vragen stellen werd door velen gebruik gemaakt, welke door den Heer Reitsma, allen &ort, doch zeer correct werden beantwoord. De heer Reitsma cjntpopte zich niet alleen als een wakkere groentenboer en organisatie man, doch tevens als; een goed redenaar. Den thuisblijvers hebben 'dien avond veel ver zuimd. Draverij Huisduinen. Door andere wedstrijden is de Paardendraverij te Huisduinen om prjjzen van f 300, f 100, f 50 en f 25 thans: vastgesteld op 5 Au gustus 1934. OOK ALKMAAR KREEG ZIJN TARWESCHANDAAL. De vorige week stond terecht voor het kan tongerecht te Hoorn de meelmolenaar C. J. Sch., wegens het niet bijhouden van zijn tar- weregister 4a en tegen hem werd gevorderd niet minder dan 10.000 gulden boete. Ver dachte werd echter Woensdag jJ. door den kantonrechter vrijgesproken. Heden hadden zich evenwel in verband met bovenstaande zaak te verantwoorden een ge heele schaar bakkers, uit den omtrek en wel C. J. uit Harenkarspel, S. v. d. St. uit Oude Niedorp, S. St. S. D., S. R., S. R. J. B., allen te H.H.-waard, J. J. en B. J. A. te Koedijk, A. B. te Koedijk, A. C. te Koedijk en J. St. te Beemster, welke bakkers allen terecht ston den wegens het niet bijhouden van hun tar- weregister, zooals bleek gedurende het con trolebezoek van de controleurs Snethlage en Bossen. Die nalatigheid was het gevolg van een verzoek van den reiziger der firma Schermer te Hoorn die hen tarwemeel had aangesmeerd tegen verlaagden prijs en de bakkers had ver zocht dezen aankoop niet in het register te boeken., Toen de bakkers de zending ontvin gen, stond dit meel op de rekening vermeld als „Gerstemeel". Het was echter tarwemeel, dat niet was samengesteld met de officieele vita-tarwe, waarvan de opbrengst wordt gede poneerd in het z.g. tarwepotje tot steun der graanbouwers. Het dozen gedagvaarde bakkers, waarvan één niet verschenen, erkende het hun telaste gelegde feit. Nagenoeg allen hadden deze in schrijving nagelaten op verzoek van den rei ziger. De door hen van de firma Schermer betrokken tarwe was ongeveer f 0.75 a f 1 goedkooper dan de vita-tarwe. De heer Appel, broodbakker te Koedijk, had de zaak al direct niet vertrouwd en toen hij las op de nota „gerstemeel" voor de verdere toezending bedankt. De heer C. J. Schermer, de leverancier, als getuige gehoord, beweerde, dat het plan tot het verrichten van de knoeierij niet van hem. doch van zijn reiziger was uitgegaan. Hoewel met tegenzin was hij er later ook mee door gegaan. De ambtenaar noemde dit tarweschandaal een der grootste knoeierijen van het geheele land en voorspelde, dat daarin het laatste woord nog niet was gesproken. Door dit ge raffineerde systeem waren reeds tal van slachtoffers gemaakt en nog vele zouden vol gen. Tegen elk der verdachte bakkers werd ge vorderd f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. A.s. week schriftelijk vonnis. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. Alkmaar, 29 Juni 1934. Op de Vrijdag ge houden kaasmarkt waren in totaal 81 stapels wegende 160000 K.G. kaas aangevoerd, waar- ONS FLEVO-NIEUWS. Zondag speelde Flevo I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Wie- ringerwaard 1 te Wieringerwaard en Flevo moest met 31 het onderspit delven. Voor a.s. Zondag staat een wedstrijd tegen B.K.C. 3 te Anna Paulowna op het program ma. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein te Kleine Sluis achter het café van den heer Slikker. Nadere bijzonderheden aan het win kelraam van kapper Zwart te Middenmeer. SCHOOLREISJE VOOR DE WIERINGER- MEERSCHOLEN. Van verschillende zijden en vooral door de jeugd werd ons gevraagd of er dit jaar nog schoolreisjes worden gehou den. We zouden het zeer op prijs stellen, even als dit elders het geval is, laat als het ee- nigszins mogelijk is deze reisjes ook dit jaar nog door gaan. De tijden zijn slecht, we weten het, maar met eenige samenwerking en goeden wil is er op bescheiden wijze nog wel iets te doen. Iedere ouder heeft voor het genoegen van zijn kind zeker nog wel iets over. Wij vragen daarom de medewerking van alle kindervrienden in de Polder. Laat het schoolreisje ook dit jaar nog door gaan. Politie. Verloren een dommekracht en een duo van een motorrijwiel. Gevonden een heerenhoed. Inl. Po litie te Slootdorp. Slootdorp vooruit. Nu ook een slage rij. Donderdag a.s. zal de firma IJ- Strikwerda in de Kerkstraat te Sloot dorp zijn niuwe en zeer modern inge richte slagerij openen. Het zakenleven was hier al in alle branches vertegen woordigd, behalve een vleeschwaren- winkel. Ook hierin zal thans worden voorzien. Wij wenschen de familie Strikwerda veel succes. NIEUWE MELKZAAK. Te Slootdorp heeft Zaterdagmiddag de heer S. de Graaf een melkzaak geopend aan de Brink. De zaak ziet er keurig uit, de producten die de heer de Graaf verkoopt zijn keurig geëta leerd en het geheel maakt een frissche in druk. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF, HIPPOLYTUSHOEF Telef. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER des Woensdags van 26 uur bij Bosker's Boekhandel (Tel. 23.) van de prijzen als volgtFabriekskaas43 stapels Kleine f 22, 2 stapels Commissie f 17, Boerenkaas 12 Stapels Kleine f 20 en 24 sta pels Commissie f 25. Alles met rijksmerk. Han del goed. De Graanmarkt. Alkmaar, 29 Juni 1934. Op de Vrijdag ge houden Graanmarkt waren in totaal 91 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt14 H.L. voertarwe f 4 a 5.50, 2 H.L. rog ge, prijs niet genotteerd13 H.L. gerst (chev.) f 5.50 a 5.75 10 H.L. haver f 5.50 a 7 11 HJL. boonen, w.o. bruine f 115.0 a 15 citroen f 12 a 14 en witte boonen f 20; 30 H.L. karwijzaad f 17.50 4 H.L. blauwmaan- zaad f 19 7 H.L. erwten w.o. kleine groene f 8 a 10 groote f 21 en grauwe erwten f 36 a 41,; Alles per 100 K.G. Handel goed. De Veemarkt. Alkmaar, 2 Juli 1934. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt64 Vette koeien f 125 a 215 6 Gras- kalveren f 15 a 28 14 Vette kalveren f 30 a f 80 per Kg. 45—65 cent47 Nuchtere kalv. (slacht) f 4 a 12 320 Vette varkens (zware) per K.G. 3034 ct. Handel redelijk. BU1TENLANDSCH NIEUWS. DE BARST IN HET DERDE RIJK. Hitier op twee fronten. (Vervolg voorpagina.) Berlijn, 1 Juli. Den voormaligen chef van den staf der S.A., Röhm, is gelegenheid gege ven rekenschap af te leggen van zijn verra derlijke handelwijze. Hij deed dit en werd daarna geëxecuteerd. (Een ander telegram van het D.N.B. meldt dat Röhm eerst in de gelegenheid werd ge steld zich zelf te vonnissen. Toen hij dit niet deed, werd hij doodgeschoten.) De vacantie gedurende de maand Juli blijft van kracht, evenals het uniformverbod voor dien tijd. Verder gaat het gerucht, dat heden morgen nog een aantal executies heeft plaats gehad, o.a. van enkele politie-officieren. Vice-kanselier von Papen is na korten tijd in arrest te zijn geweest, weer vrij gelaten, hij moet evenwel in zijn appartementen blij ven. Twee zijner medewerkers zouden zelf moord hebben gepleegd. Men is thans van meening, dat Göring vice- kanselier zal worden, nu het weinig waar schijnlijk is, dat Von Papen na het gebeurde nog in functie zal blijven. De volgende feiten komen uit den chaos naar voren lo. De Rijksweer blijft Hitier trouw. 2o. De speciale politie van Göring en de keurtroepen van de S.S. waren de voornaam ste werktuigen van Hitier. 3o. De loyaliteit van de S.A. in het alge meen is twijfelachtig. 4o. Een aantal leden van de regeering blijft Hitier trouw. Men vestigt er de nadruk op, dat het moei lijk is een revolutie onder de S.A. te ontke tenen, aangezien vandaag de vacantie begint. Reeds heeft de leider van de S.A.-afdeelin- gen Hamburg, Dessau, Dusseldorf en Dantzig trouwbetuigingen ontvangen. Over het algemeen wordt de terechtstelling van de leiders van de opstandige beweging goed ontvangen, omdat men hierin een begin ziet van een zuivering van de S.A. van onge- wenschte elementen. De positie van Hitier is zonder twijfel ver sterkt, aangezien tot nu toe velen zich afzij dig hielden van de beweging in verband met de minder gewenschte elementen, die in de S.A. waren. De correspondent van Reuter te Berlijn be richt, dat hij vernomen heeft, dat met in gang van 1 Juli een radicale hervorming in de S.A. zal worden doorgevoerd. Duizenden mannen zullen worden geschorst, terwijl an deren in de Rijksweer zullen worden ingelijfd. Hierdoor zouden dan een groot aantal S.A.- leiders overbodig zijn geworden. Hitier, Göbbels en Göring hebben den ge- heelen middag op het ministerie van propa ganda geconfereerd. Twee speciale treinen met S.S. zijn van München naar Berlijn vertrokken, doch de NAM. DRIE UUR wij onze nieuwe aan de NIEUWESLUIZERWEG TE SLOOTDORP. Alle soorten schoenwerk aan de scherpst concurreerende prijzen. Alle reparatiën aan schoenen, tm- gen, koffers, tasschen enz. worden vakkundig uitgevoerd. Aan huis hooren en bezorgen. Beleefd aanbevelend, NET MEISJE GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordige. Leeftijd ±pLm. 18 jaar. K. KOK Bakkerij MIDDENMEER. dolken, welke Römh hun gegeven heeft, zijn ingetrokken. De verklaring, dat de muiters in contact wa ren met een buitenlandsche mogendheid heeft de politie aanleiding gegeven te zoeken naar een persoon, die een groote rol heeft gespeeld in de separatistische beweging in het Rijnland. Niemand gelooft, dat Von Schleicher gedood zou zijn tijdens een verzet tegen een arresta tie. Men is overtuigd, dat hij is doodgeschoten en dat zijn echtgenoote is gevallen bij een heldhaftige poging om haar man te bescher men. Niettegenstaande de geruchten dat August- Wilhelm, de vierde zoon van den ex-keizer en S.A.-leider, bij de samenzwering betrokken zou zijn, schijnt dit niet zoo te zijn. Ook Gregor Strasser gefusilleerd. Prins Auwi door Göring verhoord. Londen, 2 Juli. Bevestigd wordt, dat Gregor Strasser, de voormalige aanhanger van Hitier, die in 1932 tengevolge van geschillen buiten de nat.-soc. partij werd gestooten, behoort tot de te Berlijn gefussilleerden. De 200 gearresteerden bruinhemden zullen voor een speciale rechtbank te Bérlljn ver schijnen. Doodvonnissen worden in vele ge vallen zeker geacht. Prins August Wilhelm werd gisteren bij Gö ring ontboden en aan een scherp verhoor on derworpen. Göring deelde den prins mede, dat hij werd verdacht bij het complot betrok ken te zijn. Auwl ontkende ten stelligste en heeft blijkbaar alle vragen op bevredigende wijze kunnen beantwoorden, want na zijn verhoor begaf hij zich naar zijn paleis te Potsdam, waar hij volkomen vrijheid geniet. Göring deed ook nauwkeurig onderzoek naar de gedragingen van den ex-kroonprins, wien blijkbaar evenmin iets ten laste kon wor den gelegd. Hij kwam hedenmorgen van zijn landgoed in Silezlë in zijn woning te Potsdam aan. De geruchten omtrent zijn vlucht zijn dus ongegrond. DE STEMMING OP HUIZE DOORN. De berichten uit Duitschland waren voor de bewoners van Huize Doorn een groote ver rassing. Men had daar een dergelijke ontwikkeling van den toestand niet verwacht. Toen het bericht Zaterdagmiddag op Huize Doorn werd medegedeeld, had men daar zélf uit Duitsch land nog niets gehoord. Het schijnt ook, dat er Zaterdagmiddag en Zaterdagavond geen rechtstreeksche verbin ding tusschen Huize Doorn en Duitschland is geweest. Tot laat in den nacht heeft men óp Huize Doorn op de Duitsche radio-stationsgeluis terd om op de hoogte te blijven van de jong ste gebeurtenissen. Ook de ex-keizer was tot zeer laat op. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE ZIEKTE VAN PRINS HENDRIK. Zondagavond om half elf is het volgens of- cicieele bulletin verspreid omtrent den gezond heidstoestand van Z.K.H. Prins Hendrik: „De toestand van den Prins was iets min der gunstig, in verband met een lichte tem- peratuursverhooging." Naar wij vernemen, hebben de doktoren Hannema en Goteling Vinnis Zondagavond weer een landdurig consult gehouden ten pa- leize Noordeinde. Als zich geen verdere com plicaties voordoen, is echter geen levensge vaar aanwezig te achten. r De prinses blijft in EngelancL Het feit, dat de Prinses voorloopig nog in Engeland blijft en althans omtrent vhaar te rugkomst nog niets bekend is, wijst er wel op, dat men den toestand van Z. K. H. nog niet onrustbarend acht. Wij vernemen nog, dat de hartaandoening van den Prins een lichte bronchitis ten gevol ge heeft gehad, welke echter nog niet tot ver dere complicaties heeft geleid. Zondagochtend was omtrent den gezond heidstoestand van den Prins het volgende of- ficiëele bulletin uitgegeven De Prins heeft een rustigen nacht gehad. De toestand is naar omstandigheden bevredi gend. Gebeden voor herstel. In vele kerken ls Zondag tijdens de gods dienstoefening Prins Hendrik in het gebed

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2