Zomer sproeten SPRUTOL SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." preludium, waarin de melodie van het Mecklenburgsche volkslied klinkt. Daarop vangt de plechtige rouw dienst aan. Prof. dr. Th. Obbink betreedt den kansel en leest na het uitspreken van het Votum de eerste zeven verzen uit Mattheus 28 en eenige verzen uit Romei nen 18. Vooraf wordt gezongen Gezang 189, vers 4 en 6 Nooit kan 't geloof te veel verwachten, Des Heilands woorden zijn gewis. Na het lezen uit den Bijbel zongen de aanwezigen Gezang 271, vers 7 en 8. Als 'k eens van de aarde scheide, Och wijk dan niet van piij. In de aandoenlijke rede van Prof. Obbink welke nu volgde, was het vooral dat gedeelte wat zoo trof „Het sterven was voor Hem een gang naar het eeuwige licht, een opgang naar hooger heerlijkheid. Daarom is het ook volgens Zijn wensch, dat die opgang zou worden uitgedrukt in wit te lichte kleuren, symbolisch aandui dend de lichtsfeer der eeuwigheid. En wij danken God, dat wij het zoo mogen doen en dat het sombere zwart van den rouw wordt overstemd door de blanke kleur van licht en leven. Daarom hebben wij ook ditmaal deze plechtigheid mogen aanvangen met het lezen van een lied des levens, een lied der hope, een juichtoon over de reddende liefde Gods, die ons geen macht ter wereld kan ontrooven. Van zulke dingen te mogen spreken bij een open graf, is de grootste heerlijkheid, die God aan menschen gaf. Wij druk ken daardoor uit dat, naar des Apos tels woord, de dood is verzwolgen in de overwinning" en dat geen ding ons kan scheiden van de liefde van Chris tus, die het leven en de onverderfelijk heid heeft aan het licht gebracht. Toen Christus aan het kruis stierf, was zijn dood 'n zegepraal, Zijn schijn bare ondergang een overwinning. Die overwinning is de overwinning van al len, die weten, wat het is, [met Hem te sterven en met Hem op te staan tot 'n nieuw leven. Dan heeft de dood zijn scherpe prikkel verloren en het leven viert zijn eeuwigen triomf. Geloofd zij God, Die het in Christus mogelijk maak te, dat sterfelijke menschen zulke groo te dingen mogen zeggen op een plaats, waar alle aardsche glorie verzinkt. De rede van prof. Obbink wordt be sloten met het uitspreken van een ge bed. Daarna verzoekt nog de predi kant gezamenlijk te zingen Gezang 202 vers 1, 2 en 4. 'k Heb den goeden strijd gestreden In des Heeren kracht Veel geleden, veel gebeden, Met geduld gewacht. n En al beefden soms ,mijn leden, 'k Heb den loop volbracht. Tot slot spreekt prof. Obbink nog 'n zegenbede uit. Wij zien Juliana af en toe het hoofd buigen en schreien bij de waardeering voor Haar Vader uitgesproken door den grafredenaar. DE BIJZETTING. Dan is het oogenblik gekomen, dat de kist in den grafkelder zal worden ge dragen. De chef van het Militaire Huis met de beide adjudanten van den Prins begeven zich naar de baar, waar de chef van het Militaire Huis het kussen van de kist neemt en aan de genoem de adjudanten overgeeft. De kist wordt daarna ontdaan van het kleed en .de vlag, en voorafgegaan door den Koninklijken Commissaris van den Grafkelder en prof. Obbink in den grafkelder gebracht. De Koningin, de Prinses, Hertog Adolf Friedrich en Hertogin Adolf Frie drich volgen de kist. Langzaam wordt deze aan het oog onttrokken, terwijl alle aanwezigen staande Gezang 209, vers 1 en 3 zingen. Bij het eerste vers spelen de bazuinen de melodie mee. De eerewachten, welke aan beide zijden van den grafkelder opgesteld staan, brengen de laatste militaire eer bewijzen. Dan wordt de toegang tot den graf kelder door het gordijn afgesloten. Vol bijzondere wijding klinken nu de tonen van het Wilhelmus, boven den grafkelder gespeeld door de vier ba zuinblazers. In den grafkelder bad prof. Obbink het „Onze Vader". Zacht orgelspel klinkt weer door de Kerk, als prof. Obbink uit den grafkelder komt. Daarop rijzen de Vorstinnen en de Vorsten van hun plaatsen op en worden naar hun auto's geleid. Alle overige aanwezigen blijven op hun plaatsen, totdat H.M. de Koningin en de Prinses de Kerk verlaten hebben. Eenige minuten staat de schare nog onbeweeglijk. Dan komt er eenige be weging en diep onder den indruk van de plechtigheid verlaten allen het Gods huis. BUITEN DE KERK. Een aangrijpende betuiging van sympathie. Het publiek is blijven wachten tot het einde van de plechtigheid in de Kerk. Uit de luidsprekers in de hui zen klinken de stem van prof. Obbink, de muziek en de zang zoo duidelijk, dat de plechtigheid buiten best te volgen is. De zon draait inmiddels kaarsrecht boven de Markt en overgoot het plein in zijn lengte met heete stralen. De toren van het Mausoleum der Oranjes staat tegen het diepblauw van den he mel blakend in den zonnegloed. Langs het plein worden steeds maar weer .emmers water doorgegeven. De burgers laven zich smachtend, en de militairen evenzeer. Tien minuten voor tweeën. Profes sor Obbink spreekt het Onze Vader uit. Acht minuten later rijdt een hofauto voor. De geweren worden gepresen teerd. Twee zwaar gesluierde Vrouwen komen haastig uit de Kerk. Eén van haar is nog jong. De Koningin De Prinses Maar Zij waren in overeenstemming met den laatsten wil van den Prins niet in diepen rouw gedompeld. Velen ontblooten het hoofd. Van sluiers gewisseld, mompelt men. Andere hof auto's rijden voor en daar in stijgen eerst de hooge gasten. Daar na gaan de geweren aan den voet en plotseling worden zij gepresenteerd. De auto met de twee zwaar gesluierde Dames jaagt reeds langs het Oude Delft. Gedempte kreten van verrassing Daar ging de Koningin en de Prinses, uit de Kerk komend in de kleedij, die Zij ook gedragen hadden, voor Zij erin gingen. De Marinekapel zet het Wil- üeimus in. De Koningin en de Prinses buigen. De Prinses is zeer bleek. Zij bestijgen de auto, die den ont plooiden standaard voert. Zij rijden langs de militairen. De Koningin groet nijgt, glimlacht, toch met een ernsti- gen trek om den mond, een Konin- Klijken glimlach. Plotseling is het, of tegen de gevels met de hooge tribunes duizenden wit te duiven aanvliegen, die fladderend steun, zoeken. Er valt een diepe stilte. Het zijn geen duiven, die daar fladde ren. Het zijn zakdoeken, waarmee men wuift, zonder te juichen. Dit stille wui ven van gevels en daken, deze spon tane groet aan de twee Vrouwen, Die de laatste eer der Oranjes zijn, en ver eenzaamt weggevoerd worden van het mausileum van Haar groot geslacht. Dit treffende oogenblik is de aangrij pende plechtigheid buiten de Kerk. Het zwaaien met de duizenden zakdoeken in het rond onder diepe stilte, is het in nigste bewijs van liefde en meege voelen, dat een volk zijn dierbaren Oranjetelgen kan bewijzen., De auto's vulden zich met de andere genoodigden en allengs stroomt de Kerk leeg. Toen kon de afzetting op de Markt worden opgeheven en het plechtige ge deelte van den ernstigen dag is ten einde. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. B1NNENLANDSCH NIEUWS. NIEUWE SPELLING PER 1 SEPTEMBER. BESLISSING VAN DEN MINISTERRAAD GEVALLEN. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Raad van ministers heeft het spellings- vraagstuk weder een onderwerp ^jan. bespre-, king uitgemaakt. Naar wij vernemen is het resultaat dezer bespreking, dat bevorderd zal worden wijzi ging van algemeene maatregelen van bestuur, waarbij met ingang van 1 September een nieuwe schrijfwijze wordt voorgeschreven voor het examen van onderwijzers en eind examens, benevens in het programma voor Middelbaar Onderwijs en Voorbereidend Hoo ger Onderwijs. De wijzigingen zullen dan als volgt luiden 1. De e wordt aan het eind van open let-: tergrepen niet verdubbeld. De ee blijft echter aan het einde van een woord alsmede in afleidingen en samenstel lingen van woorden op ee. 2. De o wordt aan het eind van open let tergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter vóór ch ingoochelen, goochem, loochenen. 3. Sch wordt alleen daar geschreden, waar de ch gesproken wordt. Echter behoudt het achtervoegsel isch thans gangbare spelling. De verbuigingsuitgangen e en en van een en geen en van de bezittelijke \f)ornaam- woorden mij n, uw, zij n, haar worden weggelaten. 5. De naamvalsuitgangen bij lidwoorden, voornaamwoorden, bijvoeglijke naamwoorden of daarmee gelijkstaande verbuigbare woor den, wordt uitsluitend gebruikt bij de namen van mannelijke personen en bij de namen van mannelijke dieren in de gevallen, dai- voor de aanduiding van het dier een afzon derlijk woord gebruikt wordt. 6. Bij de voornaamwoordelijke aanduiding van de zelfstandige naamwoorden richt men zich naar het beschaafde spraakgebruik. Noordwijk aan het baden. Zij waagden zich te ver in Zee met het noodlottig gevolg, dat zij door den stroom werden meegesleurd. Onmiddellijk werden al le reddingspogingen in het werk ge steld, waarbij men er in slaagde twee der dames te redden. De derde, de 30- jarige mevrouw H. K. uit Apeldoorn, bleken de levensgeesten reeds geweken Vossenfarm afgebran^ Een vinger'afgebeten. Woensdagavond omstreeks acht uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de villa van den heer A. Brandt te Berkum bij Zwolle, waarin een vos sen farpi gevestigd is. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de geheele villa tot den gi^nd toe afbrandde. Niets kon worden gered. Een hond kwam in de vlammen om. Een aantal hokken welke in den tuin stonden kon den gespaard blijven. Een aantal wasch beertjes welke zich in het huis bevond, ontsnapte. Verschillende personen die de diertjes trachtten te vangen werden daarbij gewond. Een van hen werd een vinger afgebeten. De schade die zeei aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Opheffing van de spoorlijnen door de Haarlemmermeer. De Nederlandsche Spoorwegen over wegen de spoorlijnen in de Haarlem mermeer op te heffen. DE AUTOBUSDIENSTEN OVER DEN AFSUITDIJK. De A.T.O. behoudt het alleen recht. Beschikkende op de beroepen van de A.T.O. (N.V. Alg. Transportonderne ming) te Utrecht van J. B. Post, direc teur N.V. West-Friesche Auto Car On derneming te Hoorn en de firma Van der Zee en Groenhof tegen de beschik kingen van Ged. Staten van Noord-Hol land en van Friesland van 23 Nov. '32, waarbij aan de A.T.O. vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschan Alk maar en Leeuwarden over den afsluit dijk, alsmede op het beroep van B. en W. van Den Helder tegen de beschik king van Ged. Staten in Noord-Hol land en op de beroepen van de ver schillende ondernemingen tegen de be schikkingen van Ged. Staten van Nrd.-Holland en Friesland, waarbij ver gunning tot het inwerking brengen van andere autobusdiensten in die omgeving worden geweigerd is bij Koninklijk Besluit I. piet handhaving voor het overi ge van het bestreden besluit van Ged. Staten van Friesland van 23 Nov- '32 de daarbij aan de vergunning onder 2 verbonden voorwaarde, volgens welke het den ondernemers verboden is, an dere goederen dan handbagage, rijwie len of kinderwagens van de inzitten den te vervoeren, vervallen verklaard, en zijn II. voor het overige de beroepen on gegrond verklaard. BUITENLANDSCH NIEUWS. FAILLISSEMENTEN Door de arrondissementsrechtbank te Alkmaar werden de volgende fail lissementen uitgesproken. F. J. Bervoets, koopman te Oudkar spel. Rechter-commissaris mr, Ubbens curator mr. Leesberg. N. van Ried, Den Heldor, r.c. ,mr. Le- deboer, r.c. mr. Langeveld. D. Koning, bloembollenkweeiker te Anna Paulowna, r.c. mr. Krabbe, c. nar de Groot. P. Olij, reiziger en winkelier te Alk maar; r.c. mr. Ubbens; c. mr. Wlnfcèl; P. Vrij te Egmond aan Zee, r.c. mr. Leesberg, c. par. Schuurman. R Huisman, groentenhandelpar te Wieringen, r. c. mr. Krabbe, c. n\r. Scholten. P D. J. Warden te Barsingeijhorn,, r.c. mr. Ubbens, c. mr. Smal. Drie dames wagen zich te ver in Zee. Een van haar om het levlën ge komen. Woensdagmiddag te circa uur wa ren drie dames bij het stille stip.nd te DUITS CHL AND. DREIGENDE VOEDSELNOOD. Distributiekaarten reeds gereed Volgens een specialen correspondent van de „Daily Herald" hebben te Berlijn Zaterdag duizenden vrouwen in lange rijen voor aard appelwinkels gestaan om aardappelen in te slaan voor Zaterdag en Zondag. Het was ech ter voor tallooze vrouwen niet mogelijk om iets te krijgen, daar de winkeliers de hun toe gezegde hoeveelheden niet hadden ontvan gen. De prijzen van verschillende levensmidde len zijn de laatste maanden sterk gest Vruchten, suiker en zout zijn tweemaal zoo duur als het vorige jaar. MUlioenen voedseldistributiekaarten zijn reeds gedrukt en liggen gereed. Verwacht wordt, dat brood en meel het eerst gedistri bueerd zullen worden, want de tarwe-oogst is slecht. Een teeken. De Duitsch regeering heeft voor het tijd perk van heden tot 31 Juli het invoerrecht op óe aardappelen verlaagd van 6 tot 2 mark per 100 kilo. Een Nederlandsch exporteur schrijft aan het Hbld. Het is werkelijk interessant, zooals Neder land de tuindersbelangen weet te behartigen. In Duitschland vechten de menschen niet alleen in figuurlijken, maar ook in letterlijken zin om een aardappel. In Berlijn werden reeds eenige handelaren met gevangenisstraf be dreigd, daar zij te hooge prijzen vroegen. De groentenwinkels zijn daar vrijwel zonder aardappelen. Komt er een wagen aan, dan maken de menschen queue, precies als in oorlogstijd, om iets te bemachtigen. Die ge beurt ook in andere steden. De minimum- maat heeft de Duische regeering van 35 op 28 m.M. gebracht. Duitsche aardappelen, ver leden jaar als veevoeder gebruikt, gaan thans in de consumptie. Men kan inderdaad van een groot gebrek op de Duitsche aard- appelmarkt spreken. Men zou mogen verwachten, dat de Neder landsche regeering thans met succes zou kunnen onderhandelen over een ruim con tingent. In Duitschland nijpend gebrek, hier nog Aardappelen voor export beschikbaar. Mis, zoo druppelsgewijs mogen er weer eens 50 of 100 wagens in, terwijl het tienvoudige makkelijk opgenomen zou worden. De handel staat iederen dag voor nieuwe verrassingen en onzekerheden en onze Regee ring is schijnbaar machteloos om een dusda nige gunstige positie te benutten. Aardappelen uit Italië: Dc toestand op de aardappelmarkt in Noord- en Noord-Westelijk Duitsch land is nog niet verbeterd. De oogst in Beieren en Zuid-Westelijk Duitschland is, naar wordt medegedeeld, voldoende yoor de behoefte van deze districten. IVe uit Italië ingevoerde aardappelen gsfcan naar de groote steden in het Noorden, waar de huismoeders lange rijen vormen bij de aardappelwinkels, evenals dit in den oorlog het geval was.' - i ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Wegenherstel in den Polder. Met een prijzenswaardige ijver heeft men het herstel en de bestrating der verschillende polderwegen ter hand ge nomen, met het gevolg echter dat alle toegangswegen naar Middenmeer en Slootdorp over kilometerslengten zijn opgebroken en de weggebruiker maar moet zien hoe hij of zij uit deze dool hof van afzettingen vandaan geraken. Had men ten gerieve van velen die dagelijks langs de polderwegen moeten gaan de stukken voor herstel niet wat Kleiner kunnen nemen Nu is men genoodzaakt om ettelijke kilometers om te rijden. Ook de aanwijzing, van omlegging is uiterst gebrekkig aangegeven, waar aan onbekenden in den polder gedurig ie dupe worden. Moest men b.v. Woensdag van de ferp naar Slootdorp, kwam men plot- jeling voor de over den geheele breedte jpgebroken oprit van de brug nabij het iirectiegebouw, wilde men er nog angs dan moest men passeeren over jen losse zandberm, wat lang niet on gevaarlijk was, of anders maar weer erug rijden. Deze stremming was bovendien in 't ^eheel niet aangegeven. Wij weten zeer goed dat dit jaarge- ijde bij uitstek geschikt is voor wegen- ïerstel, en dat hoe vlugger het ge schiedt hoe beter het is, doch dat 3 a 4 loofdwegen over de geheele lengte er worden uitgegooid, zoodat men zoo ^oed als geen kant meer heen kan lijkt jns wel wat kras. Naar wij vernemen lieeft de Midden stands-organisatie „Wieringermeer" .•eeds ter bevoegder plaatse (Zuiderzee werken, Den Haag en Medemblik) ge protesteerd en werd toegezegd dat met Je klachten rekening zou worden ge- nouden. Voor vele zakenmenschen, die voor één klant soms 5 en meer kilometers moeten omrijden kost dit tijd en geld. Doch ook de vele vreemdelingen die momenteel de polder in groote getale bezoeken raken hopeloos aan de dwaal. - Bedrijfsongeval. Arbeider J. S. kwam bekneld tusschen 2 wagens. Inge roepen medische hulp adviseert rust als gevolg van eenige zware ontvellin gen. - De Wieringermeersche hooivoor- raad oogst 1934 verkocht. Dezer dagen is de geheele zichtbare hooivoorraad oogst 1934 verkocht aan den hooi- en stroo-exporteur Smit te Groningen. Het heet dat de aankoop is bestemd voor Engeland. PECHVOGELS. Woensdag bracht een gezelschap hee ren uit Heerde, een plaatsje nabij Zwolle, per autobus een bezoek aan TWEE VLIEGONGELUKKEN. Sabotage vermoed zeven dooden. Reizigers uit Duitschland, die Maandag te Genève zijn aangekomen, doen mededeeling van twee geheimzinnige ongelukken met Duitsche vliegtuigen, die aan zeven personen het leven hebben gekost. Men neemt aan, dat de berichten over de ongelukken niet in Duitschland mochten worden gepubliceerd. Beide machines kwamen van het vliegveld Löwental bij Friedrichshafen. De eerste ma chine stortte bij Reutenen neer. Er volgde een ontploffing en men vermoedt dat deze uit het inwendige van het toestel kwam. Drie in zittenden werden gedood. Een uur later verliet een andere machine Löwental om over de plaats des onheils te vliegen. Dit toestel stortte eveneens neer. De piloot en drie passagiers werden gedood. Alle personen, die verantwoordelijk zijn voor de vliegtuigen, welke van Löwental ver trokken, zijn gearresteerd, daar men sabotage vermoedt. Machinegeweren zijn op het vlieg veld geplaatst met sterke bewaking van S.A.- den Polder. Tevens stond dien dag; nog op het programma een kort bezoek aan Am sterdam, waarna vandaar uit weer op huis aan zou worden gestuurd. Zoo luidde het programma althans, doch het zou anders worden. Nadat men voldoende aandacht aan ons nieuwe gewest had geschonken, zou het via Aartswoud naar Amster dam gaan. Op de Alkmaarsche weg echter, wei gerde plotseling de motor van de bus alle dienst en daar stond men. De eer ste hulpbrigade van „garage Klare" was spoedig ter plaatse en bij onder zoek bleek dat een kamrad zoodanig versleten was, dat 't vernieuwd moest worden. Dit belangrijk onderdeel moest echter uit Amsterdam ko men van den importeur. Er zat dus niets anders op voor het gezelschap om maar terug te wande len naar Middenmeer en daar het be loop der zaken maar rustig af te wach .en. Er werden in Hotel Smit ettelijke pandoertjes gelegd, terwijl anderen ^an het gezelschap de „platte grond" /an Middenmeer ijverig bestudeerden. Een groenteboer zoo juist van de vei ling gearriveerd was in een ommezien van zjjn kist bananen en bessen ont- .ast, waarmee weer bewezen is het spreekwoord „De één zijn dood, den ander zijn brood." Het halen en monteeren van het kam rad nam het verdere deel van den dag geheel in beslag, zoodat 's-avonds om half elf af kon worden gereden, van een oezoek aan Amsterdam kon niets meer komen. Je moet maar pech hebben. Aan den grond. Sinds Maandag 2 Juli zit reeds in één der zijkanten nabij Middenmeer een schip geladen met draineerbuizen en bestemd voor de Wieringermeer- directie aan den grond. Volgens de schipper is hem een los plaats aangewezen dien hij onmogelijk kan bereiken, getuige het feit dat hij aan den grond is geloopen. Van Directiezijde deelt men ons me de, dat het overbekend is dat schepen met 'n grooter diepgang dan 1.50 daar ter plaatse niet kunnen komen, men waagt het blijkbaar maar op goed ge luk af, daar het schip wat nu vast zit een diepgang heeft van 1.70 met het bovenvermelde gevolg. Kleinste inlage één gulden. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdag van 78l/ï uur. Te Middenmeer Donderdags van 78 uur. Wat U bijna volbracht, wat U bijna gelukte, dat is waardeloos. Om Uw werk steeds geheel te voltooien, om Uw energie zoo voordeelig mogelijk te kunnen benutten, moet U altijd „fit" zijn U bereikt dit door het geregeld gebruik van KING-Pepermunt. lieden, daar verdere en andere moeilijkheden verwacht worden. ÏR JAAR. [-courant, Elfec- toren. III Belast zich met het piaaucu rarticuliere gelden Sluit Levens-, Brand-, Scheeps-, Trans- portverzekering enz. I citeit der Kerk" door J. Lammertse. 5 n.m. Onze Nederlandsche gastdirigenten. 18.15 nan. Nieuwsberichten Vaz Dias. 0 nan. Concert. 09.30 n.m. „Belastingplaatjes door I. Les sing. 10 Vervolg Concert. .10—12.00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 14 JULI HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.) )1—10.00 Ochtendmuziek. V. P. R. O. 10.00—10.11 MorgenVtj om* 1 V. A. A. e16 Uitzending voor de arbeiden ln de Con- wer tlnubedrijven. tii0—2.00 nan. Middagconcert. ^usho-ef. De architect, de heer Zanstra zegt, dat het hem een vreugde was, dit gebouw te mogen ontwerpen daar dit zijn eerste werk is. Spr. hoopt dat het werk tot aller genoegen zal verloopen en noodigt Ds. Meihuizen uit de eerste steen te leggen. Dominee Meihuizen spreekt zijn vreugde er over uit, dat het gebouw tot stand komt. Spr. prijst zich gelukkig architect Zanstra te hebben ontmoet, die op aestetische wijze het gebouw heeft ontworpen en eigenlijk met weinig pretensie toch iets schoons heeft we ten te bereiken. De architect heeft een be langrijke taak, en het is spr. reeds gebleken, dat de heer Zanstra een doortastend man is, die weet wat hij wil. Ook heeft spr. reeds gezien de voortvarend heid van de aannemers fa. Dekker Lont en i.30 Morgenconcert. 10.30—11.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.30 n-m. Concert. 2.00—2.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere Jeugd. 2.30—3.00 n.m. Reportage van de gebeurtenis sen op het vliegveld te Soesterberg ter gelegenheid van den Nationalen Lucht vaartdag. 3.00—4.00 n.m. Kinderuurtje. 4.004.45 n.m. Vervolg van de reportage te Soesterberg. 5.15—5.30 n.m. Esperanto-nieuws door P. Heil- 5.30—7, n.m. De KRO.-Boys. o.l.v. Piet Lus- tenhouwer. 8.206.40 n.m. Paul de Waart: Journalistiek weekoverzicht. 6.45—7.10 njn. Het KH.O.-Orkest. 7.15—7.35 n.m. Medische causerie. 8.308.35 n.m. Vaz Dias. 8.358.50 n.m. Bespeling van het Hongaarschï volksinstrument. de onn "ie ovolksmuziek en vVeïl necht en sterk zijn als de iuuuw..-..,, van dit nieuwe gebouw. Vervolgens wordt door Ds. Meihuizen de eerste steenlegging volbracht. De heer J. Dovps lid van de Doopsgez. Ker- keraad, mede aanwezig, uit de wensch dat dit gebouw 'n symbool zal zijn van opgewekt gemeenteleven. Rest ons nog een korte beschrijving van het gebouw te geven. Het komt achter aan de Doopsgezinde Kerk, toegankelijk over een tegelpad dat wordt gelegd langs de Noord zijde der kerk. De entrée wordt gevormd door een ruime hal, waarnaast garderobe. Daar achter komt de mooie zaal 7 bij 5 M. groot, licht en gezellig gemaakt door groote venster ruiten. De dakbedekking is flauw gebogen en bestaat uit zilvermastiek.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2