LAND ARBEIDERSSTAKING OP PEN HONDSRUG Conflict over de loonen. Sedert geruimen tijd zijn er conflicten ge rezen tusschen de werkgevers en landarbei ders op de Hondsrug. Tot 1932 werkten de landarbeiders onder contract, toen echter zijn de contracten door werkgevers ingetrokken. De landarbeiders hebben de werkgevers reeds eenige malen uitgenoodigd om de loon regeling te bespreken, echter zijn de werkge vers daarop niet ingegaan. Daarom hebben de landarbeiders besloten a.s. Maandag in staking te gaan. Om dit te voorkomen zijn heden te Assen bespreking gehouden tusschen den rijksbe middelaar, burgemeester Bloemers uit Gro ningen en de afgevaardigden van denkwerk- gevers en landarbeiders uit Beilen, Exlo, Odoorn, Ruinen en Borger. Zeer geruimen tijd is er geconfereerd, ech ter is men niet tot overeenstemming kunnen komen, zoodat naar alle waarschijnlijkheid a.s. Maandag de staking zal ingaan. OPGEPAST VOOR IJSSELMEER. Amsterdamsch zeiljacht verloren gegaan. Nu, sedert de afsluiting van het IJsselmeer, het water meer zoet is geworden, is de golf slag er belangrijk hooger dan toen de afdam ming nog niet tot stand was gekomen. Voor het bevaren van dit uitgestrekte binnenmeer is dus vanzelfsprekend meer stuurmanskunst vereischt dan voorheen. Bezitters van zeil jachten schijnen echter hiervan niet steeds overtuigd. Schippers deelden tenminste me de, dat zij den laatsten tijd meermalen op het IJsselmeer zeiljachten ontmoeten, welke in moeilijkheden verkeeren. Zoo trof Zaterdagmiddag schipper v. d. Heu vel uit Meppel van de motorboot „Drenthina" op weg van Amsterdam naar Meppel, tusschen Marken en Urk, een zeiljacht aan, dat in een benarde positie verkeerde. Het was het Am- sterdamsche zeiljacht „Anna", bemand met een gezelschap, bestaande uit zes personen. Gelukkig was het weer vrij goed de golfslag was echter hoog. De Amsterdammers bega ven zich aan boord van de motorboot, terwijl het jacht op sleeptouw werd genomen. On derweg is het echter uit elkaar geslagen. Het gezelschap werd te Zwartsluis aan wal gezet, waarop het per trein naar de hoofdstad te rugkeerde. Vijf drenkelingen gered. Zondagavond is een nieuwe perso nenauto, komende van het Westeinde te Voorburg in den Vliet gereden, ver moedelijk doordat het stuur bleef vast zitten. In den auto bevonden zich een dafe, drie heeren en een jongen. Een juist passeerende auto, bestuurd door den heer K. uit Voorburg, was ge tuige van het ongeval. De bestuurder sprong uit zijn wagen en had, nadat hij de achterruit had stuk geslagen, het genoegen de vijf inzittenden behouTm op den wal te brengen. De auto lag geheel onder water, dat ter plaatse wel drie meter diep is. BUITENLANDSCH NIEUWS. VEREENIGDE STATEN. EXECUTIE MET GIFGAS. Van twee jonge broers in Arizona. Twee jonge Mexicanen, de gebroeders Ma- nuel en Frederico Lopez, resp. 18 en 19 jaar oud, zijn door middel van gifgas ter dood ge bracht zij hadden zich schuldig gemaakt aan roofmoord. Eerst mochten de broers een afscheids souper geven aan hun bloedverwanten, dat ook door den directeur der gevangenis en een geestelijke werd bijgewoond. De veroordeelden waren aanvankelijk zeer opgewekt, en tracht ten de begrafenisstemming te verdrijven, doch zij slaagden er niet in. Het gevaarlijke gas werd in de speciale cel, waarin de twee jongens waren opgesloten, binnengelaten en eenige seconden later trad de dood in. De cel was echter niet luchtdicht afgesloten, zoodat er gas ontsnapte en de getuigen van dit drama, die voor de celdeur stonden, overhaast de vlucht moesten nemen. EEN AVONTUURLIJKE VACANTIEREIS. Twee studenten uit Oxford, een Nederlan der, de 19-jarige zoon van dr. Joekes uit Lon den, en een Engelschman, Willder, 20 jaar oud, hadden al maanden geleden afgesproken dat zij voor hun zomervacantie op Nederland sche waterwegen zouden gaan spelevaren. Zij hadden een bootje, nog geen 4 meter lang, met een buitenboords motor van 11 P.K. Op het beginsel, dat goede voorbereiding het halve werk is, schaften zij zich de noodige kaarten aan, zeekaarten incluis, om de ge dragingen van het water in Het Kanaal en langs de kusten van Frankrijk, België en Ne derland terdege te leeren kennen. Zij stelden zich verder op de hoogte van de overheer- schende klimatologische toestanden en wacht ten daarna het geschikte oogenblik af om in het notendopje van Chichester naar Dover te gaan en daar het Kanaal over te steken. Het eerste deel van hun onderneming is met succes bekroond. Het weer was gunstig voor het avontuur op Maandagmiddag toen zij van Chichester naar Dover voeren. Denzelfden avond nog staken zij het Kanaal over en be reikten behouden Calais in iets meer dan twee uur tijd. Den volgenden dag trokken zij noordwaarts langs de Fransche kust en had den spoedig Duinkerken bereikt. Daar of iets verder op zullen zij binnenwateren gaan zóe- ken om ons land te bereiken en de eigenlijke vacantievaart aan te vangen. Het plan is ui teraard weer langs den zelfden weg naar Chichester, waar het Engelsche deel van de bemanning woont terug te keeren. En als dat alles goed verloopt dan zullen de twee stu denten ten naastebij 1600 K.M. in het boot je hebben afgelegd. GEMEENTE WIERINGEN. Turnkring Hollands Noorderkwar tier j.I. Zondag te Wieringen. Het zag er des morgens slecht uit; een druileri- gee regen, maakte een turndag in de o- pen lucht alles behalve plezierig. Toch waren de op het programma vermelde vereenigingen allen op tijd present, als ook het altijd parate hoofdbestuur. De voorzitter van de commissie van ontvangst, de hr. C. J. Bosker hield de begroetingsrede. Het is een eer voor on ze Gym, ja voor heel de gemeente, aldus spr., dat het hoofdbestuur heeft toege stemd, de gewestelijke turndag hier te houden. Het is tevens een aanmoedi ging voor onze plaatselijke vereeniging en haar wakkere leider, de heer Penne- kamp, om immer vol te houden, al valt dat door verschillende terugslagen niet mee. Wellicht dat door deze turndag jongelui aanleiding vinden, om het werkende ledental aan te vullen. Dat jzou een mooie bekroning op al het werk zijn. Trouwens het begin is goed. Wat zagen we vanmorgen met angst en vreeze tegen de regenwolken op en nu reeds is de zon doorgebroken het oude spreekwoord moge derhalve be waarheid worden „Een droeve mor gen, een blijde dag Spr. wenscht alle deelnemende vereenigingen groot suc ces. De voorz. van de Turnkring, de heer T. Kemp, daarna het woord voerende dankt de commissie voor de hartelijke ontvangst. Spr. is er zich ook van be wust hoe moeilijk het in dezen tijd is, de vereenigingen op peil te houden, 't Is ook daarvoor dat een turndag, zoo als thans hier, nuttig werk kan doen. De combinatie wordt verlevendigd, de ijver wordt grooter en 't vereenigings- leven hechter. Spr. stelt een dronk in op het welslagen van dezen dag. (appl.) Thans stellen de vereenigingen zich op voor de marschwedstrijd, voorafge gaan door „Harmonie. De volgorde is 1. Wieringen (Wieringen); 2. Olympia ^WJieringerwaard)3. Hercules Hygiea (Oudkarspel); 4. Sportlust (Juliana- dorp); 5. Z.S.C. (Burgerbrug; 6. U. D. I. (Kolhorn); 7. D.O.K.E.V. (Anna Paulowna. De jury bestond uit de heeren Ruis, Bosker en Kemp. De vroolijke muzi.ek, de wapperende vaandels en het correct marcheeren der turners, dit alles verwekte groote be langstelling bij het publiek Zoo volgden ook velen den optocht tot op het terrein, zoodat op de tribune als in het veld onmiddellijk flinke be langstelling mocht worden geboekt. En we mogen gerust zeggen, dat nie mand zich zijn aanwezigheid zal heb ben beklaagd, want er werd in alle groepen keurig werk wordt geleverd. Alle nummers van het programma gingen precies op tijd en er tusschen in zorgde Harmonie er op voorbeeldige voor, dat er een recht feestelijke stem ming op het terrein heerschte. De uitslag der wedstrijden was als volgt Marschwedstrijd: le pr. DOKEV, An na Paulowna met 22 p. t2e pr. Hercu les Oudkarspel met 21 p.; 3e pr. Wie ringen met 20 p. Verspringen, Meisjes le pr. DOKEV 13,97 M.; 2e pr. Wierin gen 13.83 M.; 3e pr. U.D.I. Kolhorn met 13.25 M. Personeele prijzen verspr. meisjes le pr. B. Oostdijk (DOKEV) 3.96 M.; 2e pr. J. Hoekstra (Wieringen) 3.65 M. 3e pr. P. Walraven (DOKEV) 3.63 M.; 4e pi'. A. Nottelman (ZSC) 3.58 M. Verspringen Jongens le pr. DOKEV 16,72 M.; 2e pr. U.I.D. Kolhorn 16.07 M. Personeele prijzen verspringen jongens le pr. A. Koster (DOKEV) 4.37 M-; 2e pr. Smit (DOKEV) 4.36 M. 4 x 60 M. Estafette Meisjes le pr. DOKEV 39.6 sec.; 2e pr. Wtferin gen 40.2 sec.; 3e pr. Sportlust 40.6 sec. 4 x 60 M. Estafette Jongens le pr. DOKEV 38.5 sec. 2e pr. Olympia 39.4 sec.; 3e pr. U.D.I. Kolhorn 39.6 sec. 4 x 100 M. Dames le pr. Olympia 57.5 sec. )2e pr. DOKEV 61.9 sec.; 3e pr. Z.S.C. 62.9 sec. 4 x 100 M. Heeren le pr. Olympia 51.3 sec. 2e pr. U.D.I. 53.1 sec.; 3e pr. DOKEV 54.9 sec. Tot slot werd nog een handbalde monstratie gegeven tusschen DOKEV Anna Paulowna en Olympia Wieringer waard. Dit spel gelijkt zeer veel op voet bal, met dit verschil, dat hier de bal niet wordt bewerkt met de voet, doch uitsluitend met de hand. DOKEV moest in Olympia haar meerdere er kennen Laatstgenoemde vereeniging won met 3 —1. Dat het een blijde, een goede dag zou worden is in alle opzichten uitgekomen Immers ook het toestel-turnen aan de brug en aan paard en hoogrek verwek te algemeene bewondering. En niet min der hebben voldaan de dans der Wie ringer dajnes, de lenigheidsoefeningen der dames van DOKEV en „Niels Buk- hoef" door dames en heeren van Ilercu les Hygiëa. Wij sluiten ons aan bij de woorden die voorzitter Kemp bij de prijsuitdee- ling bezigde, dat er flink is gewerkt en de prijzen wel zijn verdiend. Hulde ook aan Harmonie, die dezen dag weer op waardige wijze heeft opge luisterd. SUCCES-NIEUWS. Succes I, welke Zondag tegen Texel I een wedstrijd moest spelen voor het kampioenschap van Noord-Holland kon het daar niet tot een overwinning brengen en verloor met 32, zoodat Succes thans voor genoemde wedstrijden is uitgespeeld. Verloting. De verloting van de Gym- nastiekvereeniging Wieringen. welke aanvankelijk Maandagavond j.1. zou plaats hebben, is uitgesteld tot a.s. Donderdagavond in Concordia. Afwezigheid Burgemeester. De Bur gemeester dezer gemeente zal vanaf 16 Juli 1934 tot en met 9 Aug. a.s. met verlof afwezig zijn. Benoeming raadslid. Naar men ons uit betrouwbare bron mededeelt heeft de Heer L. Wigbout zijn benoeming als raadslid aangenomen. Overwerkvergunning. Aan de firma O. J. Bosker is ten behoeve van het maken van een wegbaan door een ge deelte der Stroeërkoog alhier over werkvergunning verleend voor 60 man nen van 16 Juli a.s. eveneens over ge noemd tijdvak een overwerkvergun ning voor de smederij te Den Oever voor herstellingswerkzaajnheden. Opening der jacht. De jacht op patrij zen is geopend van 8 September 1934 tot 1 Januari 1935. Op korhennen van 6 October 1934 tot 11 November 1934 b Op Fazantenhanen van 6 October 1934 tot 27 Jan. 1935 Op Fazantenhennen van 6 October 1934 tot 1 Jan. 1935 Op houtsnippen van 6 October 1934 tot 27 Januari 1935 Op hazen van 6 October 1934 tot 1 Januari 1935 Op ganzen van 23 Juli 1934 tot 10 April 1935 w Eenden, alle liften behalve berg eenden en eidereenden van 23 Juli 1934 tot 10 Februari 1935 Voor de provinciën Groningen, Fries land en Drente zijn verschillende ande re tijdvakken vastgesteld. De jacht op wilde eenden op de ei landen Texel en Ameland en in Zeeuwsch Vlaanderen zal zijn geopend van 16 Juli 1934 tot 10 Februari 1935. Het vangen van eenden, alle soor ten, behalve berg- en eidereenden door middel van een eendenkooi is in alle provinciën (behoudens enkele uitzon deringen in Noord-Brabant openge steld van 23 Juli 1934 tot 10 Feoruari 1935 De jacht zal niet worden geopend op herten- en reekalveren, op zwanen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, gruto's. tureluurs en waterhoentjes. Overgeplaatst. Onze plaatsgenoot, de heer J. Ph. de Vries, vakwerkman bij den techn. dienst der telefoon en te legrafie is overgeplaatst van Hippoly- tushoef naar Schagen. Politie. Gev. een Gymschoen. Inl. bij den Gem.-Bode.. Verl. een Marschboekje, behooren- de aan Muzielcvereen. „Harmonie". De vinder(es) wordt vriendelijk ver zocht dit terug te bezorgen. BEKENDMAKING. IJselmeervisscherij seizoen 1934-.1935. Vergunning A Met deze vergunning mag men de kuilvisscherij en ook de kustvisscherij uitoefenen. Vergunning B Met deze vergunning mag alleen de kustvisscherij uitgeoefend worden. Indien er personen zijn, die een B verklaring hebben geteekend en nu de ze wenschen te veranderen in A-ver klaring, worden nog in de gelegenheid gesteld dit te doen tot uiterlijk Don derdag a.s. des avonds 8 uur op de Ar beidsbeurs. Opening nieuwe zaak. Zoo langza merhand is het zakenleven in H.-Hoef danig uitgebreid en gemoderniseerd, dat op dit gebied veelal stadsbedrijven worden geëvenaard. Zoo thans de moderne coiffeurszaak van den Heer Albert Schmitt, welke Vrijdag j.1. is geopend een salon, die een juweeltje mag genoemd worden in haar genre. De salon voor heeren, ruim en smaak vol gemeubileerd, biedt alle comfort, die ;men op dit gebied maar Ümmer kan verlangen. Daarachter is de dames-sa lon. Ook hier is door verlichting on stoffeering een gezellige sfeer gescha pen, doch wat meer zegt, de modernste apparaten voor het kappen zijn hier voorhanden, zelfs 't kostbare „Wella" Permanent Wave toestel ontbreekt niet Wjelke eischen de dames dus stellen; permanent wave, watergolven of ondu- leeren, alles wordt hier vakkundig ver richt. We kunnen den heer Schmitt zeer ze ker ons compliment maken over de keu rige inrichting van zijn bedrijf en wen schen hem veel succes, Bij de opening mocht men zich in groote belangstelling verheugen, getui ge ook een 19-tal geschonken bloem stukken, die de salon als in een lusthof hadden herschapen. Concert Apollo. Door het slechte weer had zich Zaterdagavond bij de tent te Den Oever slechts weinig pu bliek verzameld. Door de steeds hefti ger wordende regenbuien heeft Apollo dan ook, na een paar nummers ten ge- hoore te hebben gebracht, het concert afgebroken. Over twee of drie weken, (dat wordt nader bekend gemaakt) zal het worden herhaald. Geslaagd voor overgangs-examens Middelbaar Techn. School te Haarlem: Cor Engel Az.. te H.hoef van de le naai de 2e klasse; Handelsschool Den Helder Simon Lont Az. te H.hoef van de 2e naar de 3e klasse. Heeren Veehouders in Nrd.-Holland. Het Bestuur van de Landbouw-Cri- sis-Organisatie voor Noord-Holland brengt ter algemeene kennis dat de bedrijfshouders het teveel aan kalve ren vóór 12 Aug. a.s. opgerui|md moe ten hebben. Ten behoeve van de selec tie mag boven het toegewezen aantal worden aangehouden een vaarskalf of ongeregistreerd stierkalf tot en met 31 Augustus 1934, wanneer 1 kalf is toe gewezen. Zijn 2 of 3 kalveren toegewe zen, dan mag tot en met 30 September 1934 een kalf boven het toegewezen aantal worden aangehouden en wan neer meer dan 3 kalveren zijn toegewe ONS WIERINGERMEERVARIA. DE AARDAPPELS. Ondanks droogte en warmte, blijven de aardappels, het hoofdgewas der volkstuintjes, hun frisschen stand handhaven. De groei gaat dus best voort en velen zullen in het gelukkige bezit komen van een aardige pro visie. Niet bij alle huurders zal de opbrengst meevallen. De oorzaak hiervan is niet gelegen in bewerking, bemesting of onderhoud, maar het minder goede pootgoed, dat gebezigd is, is hiervan de schuldige, 't Is een jammere zaak dat door sommigen niet voor gezond en deugdelijk pootgoed is gezorgd. Voor weinig meerdere kosten kon op sommige perceeltjes een dubbele opbrengst van nu gerooid worden. Zuinigheid of slordigheid zal zich thans al te erg wreken. De gedupeerden zien zelf best het verschil in groei en stand, in de rooitijd zal sprekend het groote verschil in opbrengst tot uiting komen en daarna moet de vaste con clusie getrokken wordeneen volgend jaar beter opgepast Meerdere malen hebben we al gesprekken moeten aanhooren over kans op schurftaan- tasting bij aardappels in de polder door de grootere hoeveelheden kalk. Het vraagstuk van schurftige aardappels, of roest, soms pok genoemd, willen we deze maal wat nader bezien. Vele practische menschen verkeeren in de waan dat schurftaantasting veroorzaakt wordt enkel en alleen door te veel kalk in den bo dem. Niets is minder waar. De oorzaak van de aardappelschurft is een schimmel die in den bodem woekert en daarin jaren kan blijven leven. Gepote aardappels kunnen alzoo aangetast worden en minder ooglijke knollen voortbren gen. Speciaal op de lichtere gronden komt de schimmel voor en schijnt zich daar het gun stigst te ontwikkelen en de meeste schade te veroorzaken. Hier volgt direct uit, dat de ontwikkeling van de schurftschimmel verband houdt met de soort en zwaarte van den grond. Verder speelt het kalkgehalte van den bo dem wel een rol. Een hooger kalkgehalte ver groot de aantastingskans. Zand- en Veen gronden zijn hierin het gevoeligst. Bij een kalktoestand van 15 (dus vrij zure grond) zullen als regel op de lichte gronden gladde, blanke aardappels gewonnen worden. Bij hoogere kalktoestanden zal de schurftaan- doening evenredig toe kunnen nemen. Zware gronden kunnen een hoog kalkge halte hebben, zonder dat van schurft iets te merken valt. De weersomstandigheden hebben eveneens invloed tijdens de groeiperiode. Een droge zomer verhoogt de aantasting op zandgron den in den regel. De bemesting, die de reactie van de gron den in den alcalische of zure richting zal ver schuiven, kan vervolgens als oorzaak gelden. Meestal zullen geen alcalisch werkende meststoffen gebezigd worden voor de aardap pel cultuur, zooalsthomasslakkenmeel, chi li, kalksalpeter, kalkstikstof. Men geve liever super, zwavelzure ammoniak, ammonsalpeter e.a. De variëteiten zijn ook niet even vatbaar. V. zen is het geoorloofd tot on met 31 Octo ber 1934 1 kalf zonder identiteitsbewijs op het bedrijf te hebbon. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geslaagd voor overgang examens te Den Helder Handelsschool. Van 1--12 klasse Jh. Waiboer Blz. Van 2-3 Marie de Beurs Joop v. Duren. Van 3-4 N. Keijzer; W. Egmund T. Crum. Voor eind-examen M.U.L.0 s.'hool slagden de heer D. Blaauboer en Mej. T. Blaauboer. Van 1—2 klasse M.U.L.O. school te Den Helder C. Houtlosser P. Muntjewerf S. Liefhebber D. Kaan B. Zon. Van 2—3 kl. R. Sinke A. v.d. Horst. Mej. D. Harder en A. D. Waiboer slaagden voor het Diploma 2-jaiige Huishoud-cursus te Den Helder. Middelbaar Techn. School Haarlem De Heer Jb. Raap en J. C. R. Vorst man slaagden te Haarlem voor het eind-examen. Sport. B.K.C. I speelde Zondag ter gelegenheid der Oude Sluizer kermis tegen Andijk I en wist met 3-2 te win nen. Hoewel van beide zijden slap werd gespeeld was er veel belangstelling. Kermis Amia Paulowna. Hoewel de tijden wat gedrukt zijn belooft kermis 1934 zeer veel Van alle zijden wordt getracht het gezellig in te richten. Ho tel Veerburg heeft achter het Hotel ge plaatst de bekende Wiieringer Dans tent van den Heer Scheltus, met als extra attractie de band van Siem Spruit. Café 't Hoekje heeft een aardi ge dansruimte met tevens schitteren de muziek. Ook Slikker zorgt voor vol op variatie met optreden 's-Maandags van de bekende Willy Derby. Terwijl de Heer Kossen als altijd zorgt voor iets extra's en nu het beken de Byersche gezelschap optreedt, met gelegenheid tot gratis gehaald en ge bracht. Zie verder strooibiljetten en adver tenties. Brand. Heden Maandagmiddag brak brand uit in een strooschelf van den Heer Noppen. Het vuur breidde zich snel uit, zoo- datt men de motorspuit moest laten komen, die met succes de strijd aan bond tegen het vuur. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. De Schoolfeestcommis sie hield dezer dagen haar Algemeene Benoeming brugwachter. Tot brug wachter aan de Schager-brug te Mid- denmeer is benoemd de heer Peere boom, thans sluisknecht te De Haukcs. In diens plaats is thans te De Hau- kes benoemd de heer J. P. Tijsen al daar, welke voorheen werkzaam was bij de Landb. Cultuur Mij. Dorschcampagne aangevangen. Met het afdorschen van koolzaad is een be gin gemaakt. Aangaande de opbrengst is nog niets definitiefs mede te deelen, doordat het gedorschte kwantum nog te onbeduidend was. Vlot gekomen. Dank zij de geweldi ge regenval was het kanaalwater der mate gestegen, dat het bewuste schip, hetwelk te Middenmeer al ettelijke da gen aan den grond zat, eindelijk is vlot gekomen. DE STICHTING „JOODSCHE ARBEID." Het zag er nog triest en ongezellig uit in het kamp der uitgeweken Duitsche Joden te Nieuwesluis toen wij er eenige maanden ge leden een bezoek brachten. Hoe is dat alles in korten tijd echter ver anderd, dit konden wij dezer dagen consta- teeren tijdens een kort bezoek aan Dr. Lu- bensky, de leider van deze stichting. Het gebouw wat jarenlang dienst heeft ge daan als directiekantoor der Z. Zeewerken aan de Haukes is aangekocht en gesloopt en te Nieuwersluis opnieuw neergezet. Hier is de administratie ondergebracht en heeft Dr. Lubensky een behoorlijke spreekka mer waar hij zijn patiënten kan behandelen en behoorlijk ontvangen. De bewoonde barakken zien er nu gezellig uit overal fleurige gordijntjes voor de ramen, de kamertjes eenvoudig, doch gezellig be meubeld, kortom men heeft het kamp be woonbaar gemaakt. En als alles nog verder wordt uitgevoerd zooals het door de architect de heer F. Klein is geprojecteerd op teekening dan wordt het een heel dorp wat een sieraad voor de omge ving genoemd kan worden. Vooral het hoofd gebouw is architectonisch werkelijk keurig te noemen, de barakken in half Carévorm en van hier gezien den indruk van een com pleet dorp. Wij geloovén stellig, dat gaan de plannen zoo door als zij zijn ontworpen, dr. Lubens ky slagen zal in de opgaaf die hij zich heeft gesteld, n.m.1. het stichten van een gemeen schap waar de uitgeweken Joden zich thuis zullen voelen. Zooals reeds bekend was zou binnenkort de plechtige opening plaats hebben. In verband met het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik is dit uitgesteld. Nu de vacan- tie's voor velen die deze plechtigheid zullen bijwonen zijn begonnen, heeft men het verder uitgesteld tot de nazomer. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF,, HIPPOLYTUSHOEF Telef. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER des Woensdags van 2—6 uur bij Bosker's Boekhandel (Tel. 23.> Vergadering. De Heer Jn. Kreijger trad af als Bestuurslid. De voorzitter her dacht in warme bewoordingen de 20- jarige medewerking tot vreugde en ge not der kinderen. In zijn plaats werd herkozen de Heer Kl. Kreijger. Waar alle autobezitters zich weder om welwillend beschikbaar hadden ge steld de kleinste kinderen een prachtig uitje te verschaffen, werd besloten den 23 juli a.s. pijn. 9 u 30 af te rijden om Bergen, Egmond a. Zee, Alkmaar enz te bezoeken. Woensdag 25 Jui hoopt men met de hoogste afdeeling per autobus Amster dam Artis etc.) te bezien om vervol gens Haarlem, Zandvoort te bereiken, teneinde pl.m. 9 u. 30 (N.T.) weer thuis te zijn. Fijne „uistapjes" zijn voor de school' kinderen in 't verschiet, mogen ze^ weer net als steeds tot genoegen der kinderen volbracht worden. OUDESLUIS. De jonge juf fr. G. Jon>- ker slaagde Zaterdag j.1. voor biet. M.U.L.O. examen A. Schagerbrug. Geslaagd voor het over- gangs-examen aan de R. H. B. S. te Alk maar, van de 2e naar de 3e klasse. Ly- da van Veen en van de 4e naar de 5e klasse, C. P. Nap, beiden alhier. RADIO - TOESPRAAK VAN DE KONINGIN.. Maandag heeft H.M. de Koningin van uit Haar Paleis in den Haag de volgende radio toespraak gehouden, welke rede voorafgegaan werd door de uitzending van de twee eerste coupletten van het „Wilhelmus", oude toon zetting, door het orgel van uit de Groote Kerk en beëindigd werd met het eerste couplet van het „Wien Neerlands Bloed" Het is Mij een behoefte des harten Mijn volk, zoowel hier te lande als in Nederlandsch Indië, Suriname en Curagao, mede namens mijn Dochter, onzen warmen dank te betui gen voor de treffende eenige wijze waarop het van zijn genegenheid en aanhankelijkheid voor Mijn innig geliefden Echtgenoot bij zijn zoo plotseling verscheiden heeft blijk gegeven, zoowel door den bloemenschat aan zijn baar gelegd, als door den treffenden afscheidsgroet hem ten paleize en bij zijn laatsten gang ge bracht. Wij zijn dankbaar en ontroerd, dat hij zfcb door zijn goede hart en vriendelijkheid en eenvoudige inborst zooveel vrienden heeft gemaakt. Dat zijn arbeid voor ons volk en zijn algeheele toewijding aan deszelfs. belangen, in zoo ruimen kring waardeering vindt, ver vult ons evenzeer met erkentelijkheid. Moge zijn streven en arbeid door allen, die met hem hebben samengewerkt, met dezelfde toe wijding en voortvarendheid worden voortge zet. Behoef Ik nu de verzekering te geven, dab de laatste hulde hem gegeven en Uw hartelijk meeleven en deelnemen in onze smart, voor ons een groote en wezenlijke troost is Bij hoogtijden en opeenvolgende herden kingen zijn hechte banden tusschen Mijn volk en Mij en Mijn huis gevlochten en leven on vergetelijke herinneringen aan liefde, trouw en aanhankelijkheid in Mij voort.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2