zantscliap te Rome, begelfeidde me vrouw Dollfuss tot Riccione. Een aangrijpende scène speelde zich af aan het kleine stationnetje te Ricci one, toen mevrouw Dollfuss uit Wee- nen aankwam en haar kindertjes in ge zeischap van een kinderjuffrouw haar begroetten. Het was duidelijk te zien, dat men tijdens de afwezigheid van mevrouw Dollfuss haar kinderen van van den dood van haar vader op de hoogte had gesteld. Het vijf-en-een-half jarig dochtertje Eva en het kleine jon getje huilden bij de aankomst hunner moeder. Mevrouw Dollfuss kuste haar kinde ren, terwijl de tranen haar langs de wangen stroomden. Daarna kuste zij mevrouw Mussolini die haar tranen ook niet meer kon onderdrukken. Op den achtergrond stonden de burgemees ter van Riccione en verschillende auto riteiten. die geen van allen hun ont roering meester waren. Door omslaan van overladen boot acht menschen verdronken. Een ernstig ongeluk is Zondag, gelijk reeds kort gemeld werd, op de Ticino in de nabijheid van Ponte Ticino bij Galliate gebeurd. Een del* booten met aanhangmoto- ren, die op Zondag in dienst gesteld worden in verband met liet drukke ver keer, had in plaats van de tien passa giers, die toegestaan zijn, ruim 20 per sonen aan boord genomen. Op een ge geven oogenblik liep tengevolge van 't feit, dat de inzittenden van de boot be wegingen maakten, water over den rand. Hierdoor werden de opvarenden zenuwachtig, eenigen sprongen op, de boot begon te schommelen en sloeg om, met het gevolg, dat allen te water ge raakten. Tien personen konden levend aan wal gebracht worden; slechts twee slaagden erin zichzelf te redden. Acht personen verdronken. Men weet niet of er nog meer slachtoffers te betreu ren zijn. Tot dusverre zijn vijf lijken geborgen. Volgens latere berichten is een der beide schippers van de boot gearres teerd. Ongevoelig voor pijn; In een medisch congres, dat juist in Londen is gehouden, hebben dokters mededeelingen gedaan over merkwaar dige gevallen uit hun practijk, waar uit bleek dat er menschen zijn met bij na volledige ongevoeligheid in dien zin, dat zij onvatbaar zijn voor pijn. Een der dokters gewaagde van een van zijn patiënten, een klein, nietig; uitge droogd mannetje, dat klaarblijkelijk niet wist wat pijn was. Deze patiënt ging naar den tandarts om zijn tan den te laten trekken en wilde geen ver doovingsmiddel hebben. De tandarts trok een der tanden en het mannetje vertrok geen spier. Meer tanden volg den en de patiënt scheen groot plezier te hebben in het geval. Tenslotte wer den alle tanden met de tang verwij derd uit een onder de operatie vriende lijk grijnzènden mond. De dokter ver telde van een anderen man, die in den loop van een politieken twist een hevi- gen slag op het hoofd met een para- pluie kreeg. De parapluie werd geheel verbrijzeld maai de geestdriftige poli ticus zette met een bebloed hoofd zijn rede voort, klaarblijkelijk onbewust van het feit, dat hij een zware wond op het hoofd had. Dominee-dienstweigeraar. Het militaire gerechtshof te Toulon heeft een dienstplichtigen dominee voor de tweede maal wegens dienstwei gering veroordeeld. Na zijn eerste veroordeeling, waarbij hij een jaar gevangenis kreeg, werd hij voor de tweede maal opgeroepen om dienst te doen bij een attilïerie-regi- ment in Toulon. De dominee weigerde echter ook dit maal en werd deswege door de mili taire Rechtbank tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld. Na het uitzitten van deze straf zal hij voor de derde maal voor den dienst worden opgeroepen. Waaghals verdronken. De jonge Canadeesche zeeman John Smith uit Peterborougjh (Ontario), die eenige weken geleden vertrok om in een vijf meter lange cano naar Enge land over te steken, is verdronken. Zijn lijk is ongeveer 100 mijl uit de Canadeesche kust door een stoomschip geborgen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Auto over den kop. Bestuurder ernstig gewond. In den nacht van Dinsdag op Woens dag omstreeks drie uur is een perso nen-auto, komende van Antwerpen, te Veldhoven op tot nu toe- onopgehelder de wijze van den weg geraakt en in 'n langs den weg loopende diepe sloot ge reden. De auto, die bestuurd werd door de echtgenoote van den autobus ondernemer P. Martens uit Eindhoven sloeg eenige malen over den kop. De bestuurster kreeg ernstige verwondin gen. De vrouw, die van H. Sacramen ten is voorzien, is naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. De andere drie inzittenden kregen kwetsuren van niet ernstigen aard. Vechtende vrouwen te Haarlem. Steek met slagersmes. Woensdagavond ongeveer acht uur kregen eenige vrouwen in de Tulpen straat het met elkaar te kwaad. De ru zie liep nog al hoog plotseling vloog een van de vrouwen een winkel binnen greep een groot slagersmes en rende daarmee op haar tegenstandster in. Deze kreeg een steek in haar zitvlak, zij moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. De wonde bleek vijf centi meter diep te zijn, maar was niet ge vaarlijk. De daderes is op het politie-bureau verhoord., en daarna weer in vrijheid gesteld. In de Tulpenstraat had het geval hon derden menschen op de been gebracht. S. D. A. P. niet samen met de C. P. H. Afwijzend antwoord op de com munistische invitatie. De „Tribune" vermeldt het antwoord dat het partijbestuur der C.P.H. van het partijbestuur der S.D.A.P. heeft ontvangen op haar voorstel inzake het eenheidsfront ,In antwoord op uw schrijven dato 20 Juli 1934 deel ik u {mede, dat het partijbestuur der S.D.A.P. zich wenscht te houden aan het besluit van de exe cutieve der S.A.I., genomen in haar vergadering van Maart 1933. te Zurich gehouden. Het kan u bekend zijn, dat volgens dat besluit onderhandelingen over een eenheidsfront alleen tusschen de S.A.I. en de Communistische Inter nationale zouden kunnen worden ge voerd en de aangesloten partijen van de S.A.I. zich van onderhandelingen behooren te onthouden. „Indien de Fransche Sociaal-demo cratische partij van wier samenwer king met de communisten gij melding maakt, zich aan dat besluit niet heeft gehouden, is dat voor de S.D.A.P. geen reden te handelen, in strijd met het besluit van Zurich zoolang dat van kracht blijft. „Afgezien van andere principieele bedenkingen, die bij ons tegen uw voor stel bestaan, moeten wij u dus ojm de hierboven vermelde redenen berich ten dat wij niet bereid zijn de S.D.A.P. te doen deelnemen aan de betoogingen tegen facisme en oorlog die gij op den len Aug. a.s. zoudt willen doen plaats hebben." Conflict over langeren werktijd. Katoenfabriek ie Almelo ligt stil. Onverwacht is er bij de katoenmaat schappij voorheen Gebrs Scholten te Almelo een conflict uitgebroken, waar bij ongeveer 70 arbeiders betrokken zijn In deze fabriek wordt in twee ploe gen gewerkt, van zes uur des morgens tot tien uur des avonds. De firpia had nu aan de arbeiders medegedeeld, dat de werktijd een half uur per dag: ver lengd zou worden, voor elke ploeg, zoo dat de begintijd zou worden half zes en de tijd van eindigen half elf. De ar beiders hadden daartegen bezwaar, waarop na een conferentie -de verlen ging werd gereduceerd tot voor elke ploeg een kwartier per dag. Doch ook dit weigerden de arbeiders. Toen Woens dagmorgen kwart voor zes de poort werd opengezet, ging de eerste ploeg niet naar binnen. Wel wilde zij om zes uur de fabriek binnengaan, doch de poort was toen reeds gesloten. Om kwart voor tien zou de tweede ploeg moeten opkomen, doch hetzelfde ge beurde toen de arbeiders niet op tijd kwamen, werd de poort gesloten en om tien uur, den vroegeren tijd, werd geen toeang meer verleend. Ongeveer 70 arbeiders zijn bij het conflict be trokken, zoodat de fabriek thans ge heel stil staat. De vakorganisaties- zijn noch door de firma, noch door de arbei ders in deze quaestiie gekend. Zonderling heerschap. Zondagavond na afloop van de feeste lijkheden, gegeven ter gelegenheid van de fancy-fair aan het Noordeinde van Heerhugowaard, bevond zich aldaar 'n persoon, die meerdere menschen, per rijwiel huiswaarts keerende, onder het voorhouden van een revolver tot af stappen dwong. Nadat hij den aange houdene dan eenigen tijd aangezien had, voegde hij hem toe „Neen, jij bent het niet, dien ik hebben rnoet. Ik zoek L." De politie werd gewaarschuwd, zei- te het weggedeelte af, en stelde een uit gebreid onderzoek in. Waarschijnlijk is het heerschap over de landerijen weg evlucht, want alle nasporing was te vergeefs. Grondverschuiving in de Oosterschelde Groote schade aan de oester- banken. Men meldt uit Ierseke Van Vrijdag op Zaterdag is in de Oosterschelde tusschen Kattendijke en Goesche Sas 'n gedeelte van de aldaar gelegen oester- en mosselgronden, ter grootte van ongeveer 400 bij 300 M., ver schoven, hetgeen voor de betrokken oester- en mosselkweekers een ware catastrophe kan worden genoemd. Op deze gronden, welke anders bij laag water droog kwamen te staan, blijft thans circa 20 M. water staan. Pl.m. 80.000 pannen, welke slechts enkele we ken geleden hier waren uitgezet, voor oesterbroed aanslag, benevens 25.000 Kg. consumptie-oesters en een groote hoeveelheid mosselen zijn verloren ge gaan. Hoe groot de schade is, kan nog niet met zekerheid worden gezegd, doch deze loopt in de duizenden gul dens. Enkele kweekers, wier geheele voorraad hier stond, zijn totaal geruï neerd. Het is een geluk te noemen, dat de verzakking niet bij nacht is geschied, daar er overdag door velen wordt ge werkt. Nog steeds brokkelt de grond ver der af. Redding te Bergen aan Zee. Maandagmiddag zijn bij het baden aan het vrije strand te Bergen aan Zee een heer en een meisje in een z.g. mui geraakt. Door de sterke strooming was het hun niet mogelijk naar het strand terug te keeren. De badmeester van de Stille Strandvereeniging begaf zich met zijn reddingslijn in zee. Bij het redden werd door de menschen aan 't strand te hard aan de lijfw- 'getrokken, tengevolge waarvan deze op zeker oogenblik brak. Gelukkig konden de be trokken personen toch uit hun nete lige positie worden verlost. Herdenking van de Mobilisatie. Versterking saamhoorigheids- besef var^-het geheele Neder- landsche"volk. Woensdagnamiddag is bij het leger en vlootmonument aan den strand-bou levard te Scheveningen het feit her dacht, dat het 1 Augustus 20 jaar gele den was, dat in Nederland de mobili satie werd afgekondigd. Het initiatief tot deze plechtige herdenking was ge nomen door de vereeniging „Het Mobi- ljsatiekruis", „Ons Leger" en „Onze Vloot" waarbij zich naderhand het Na tionaal Jongeren Verbond heeft aange sloten. Tegen twee uur had zich op het ver hoogde terras achter het monument een groote schare genoodigde7i verza meld. Ds. Is. Voorsteegh sprak de herden kingsrede uit. De dag, van heden, zoo zeide hij o.m„ roept vele herinneringen op. De zware jaren, die ons volk heeft doorgemaakt, komen weer voor den geest. Op het monument, dat ter herin nering aan die jaren hier is opgericht, staat met gulden letters „Het vader land getrouwe." Zoo is 't inderdaad in 1914-1918 geweest. In stoere volharding heeft ons volk gediend, tot heil van volk en vaderland. Spr. bracht vervol gens het mobilisatie-bevel in herinner ring, waarop regeering, land- en zee macht gereed stonden onze afhanke lijkheid te verdedigen. De datum» waar op ons leger en onze vloot werden ge mobiliseerd, moet in herinnering blij ven. De houding van 't Nederlandsche volk heeft in die dagen in de geheele wereld repect afgedwongen. Onomstoo telijk staat voor spr. vast, dat de mobi lisatie in die dreigende dagen ons land en volk veilig heeft gesteld. Het natio nale besef leefde op. Neerland's weer macht waakte. Diep ingrijpende maat regelen moesten worden genomen. Be kwame mannen stonden echter op hun post. Velen hebben recht op onze blij vende waardeering. Zoo herdacht ds. Voorsteegh 'het enorme werk van den minister-president mr. Cort van dei- Linden, die met de wakkere mannen van zijn kabinet ons volk door de moei lijke jaren heeft heengeholpen. Spr. her dacht verder generaal Snijders, die op energieke en bekwame wijze het opper bevel heeft gevoerd (applaus.) Ds. Voor steegh herinnerde verder aan den ar beid van dr. Van Aalst en vele ande ren, die hun groote gaven in dienst van land en volk hebben gesteld. Maar bo ven allen uit stond wel de figuur van onze Koningin, die de aloude traditie van haar Huis in moeilijke dagen heeft gehandhaafd „Oranje op de bres." De rede van ds. Voorsteegh werd hier onderbroken door het gejuich „leve de Koningin.". Ds. Voorsteegh wees er verder op, dat ons volk niet oorlogzuchtig is, getuige nog het telegram dat de Koningin aan den President der Ver. Staten zond. In de mobilisatiejaren heeft onze weer macht echter haar plicht gedaan. Op de gedenknaald, opgericht ter herinne ring aan de aankomst te Scheveningen van onzen eersten Oranjevorst in 1813, staat gegrift „God redde Nederland". Dat woord schrijven we op boven het hoofdstuk onzer geschiedenis 1914-1918 En naar het Koninklijk woord moge ons volk leven, n.l.dat we ons zelf wil len zijn en blijven, '(applaus) Waarom katten zien in het donker. Omdat hun oogen een substantie be vatten, die dienst doet als spiegel en het licht weerkaatst. Daarom zien ze ook beter in het donker dan mensche- lijke wezens. Deze materie bevindt zich in de oogen van alle katachtigen. in de oogen van visschen en nog enkele andere dieren zij bevindt zich vlak achter het netvlies. Het weinige licht, dat de dingen des nachts zichtbaar maakt, dringt binnen in het kattenoog, dringt door het netvlies, waar de ge zichtsindruk wordt geregistreerd en het licht wordt door het spiegel vlies teruggekaatst naar de bron van oor sprong. Wat iedere fietser en motorbestuur der moet weten MOTOR- en RIJWIELREGLEMENT Het motor- en rijwielreglement is onlangs belangrijk - -- gewijzigd. De inwer kingtreding van de wijzigingen is bepaald op 16 Juli 1934. Op de volgende veranderingen wordt met nadruk de aandacht gevestigd van alle weggebruikers. Teeken bij verminderen, van snelheid of stilhouden. De verplichting tot het tijdig doen blijken van het voornemen, plotseling snelheid te ver minderen of stil te houden, geldt thans niet alleen voor den bestuurder van een motorrij tuig, maar ook in alle gevallen voor den bestuurder van een rijwiel of een ander rij- of voertuig De bestuurder moet. goed zichtbaar op en neer bewegen ter linkerzijde van het rij- of voertuig, een arm of een stok of een ander voorwerp, of hij moet ontsteken aan de achterzijde van het rij- of voertuig of van den laatsten aanhangwagen, een oranje stoplicht. of hij moet (bij rijden anders dan met mo torrijtuig of rijwiel)) duidelijk zichtbaar de zweep opsteken Teeken bij veranderen van richting. ..De verplichting tot het tijdig doen blijken van het voornemen, van richting te verande ren, geldt thans niet alleen voor den bestuur der van een motorrijtuig, maar ook in alle gevallen voor den bestuurder van een rij wiel of een ander rij- of voertuig of van een rijdier. De bestuurder moet goed zichtbaar, onge veer horizontaal uitsteken een arm, of een stok of een ander voorwerp, niet hooger dan schouderhoogte, aan de zijde van en in de richting welke zal worden ingeslagen. Deze verplichting bestaat niet bij onvermij delijke wijziging van de rijrichting in ver band met een verbreeding, een vernauwing of een kromming van den weg. Ruimte bij het voorbijrijden („snijden") Nieuw is het verbod aan den bestuurder van motorrijtuig rijwiel of ander rij- of voer tuig: een motorrijtuig, rijwiel, ander rij- of voertuig, rij- of trekdieren of vee in te halen of voorbij te gaan, tenzij daarvoor, mede in verband met het uit de tegenovergestelde richting naderend verkeer, voldoende gelegen heid bestaat. Geluidsignaal motorrijtuig. Vervallen is het onderscheid, dat de hoorn van een motorrijtuig op meer dan drie wielen een zwaren en een motorrijtuig op twee of drie wielen een schellen toon moet hebben. Verlichting motorrijwielen. Een motorrijtuig op twee wielen moet aan de achterzijde voorzien zijn van een lantaarn die achterwaarts een rood licht uitstraalt. Met een reflector kan niet meer worden vol staan. Achteruitkijkspiegel. Alle motorrijtuigen, ook motorrijwielen, moeten voorzien zijn van een achteruitkijk spiegel. Andere rij- en voertuigen (geen rijwielen) moeten voorzien zijn van een achteruitkijk spiegel, tenzij de bestuurder een plaats in neemt, zóó, dat hij vandaar het verkeer op 't links achterliggend weggedeelte zonder spie gel gemakkelijk kan waarnemen. Zij - uitzicht. Een motorrijtuig en een ander rij- of voer tuig (geen rijwiel) moeten zoodanig zijn inge richt dat de bestuurder van zijn zitplaats voldoende zij-uitzicht heeft. Gebruik signaalinstrumenten motorrijtuigen Vervallen is het mogen gebruiken van de sirene buiten bebouwde kommen. Verboden is van signaalinstrumenten gebruik te maken, anders dan wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert. Toezicht bij in-werking-zijn motor Het is verboden den motor van een op een weg stilstaand motorrijtuig in werking te brengen en te laten, ingeval niet voor vol doend toezicht op het motorrijtuig is zorg ge dragen. Openen en openstaan portier motorrijtuig Het is verboden, een portier van een motor rijtuig te openen of geopend te laten, indien daardoor de vrijheid of de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar ge bracht, of dit te doen op een zoodanige wijze dat daardoor de vrijheid of veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar ge bracht. Gebruik bel rijwiel. Het is den bestuurder van een rijwiel verbo den, van de bel gebruik te maken, anders dan wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert. Verdere inlichtingen omtrent de nieuwe voorschriften worden door de politie ver strekt. EEN ECHTE BOEF. Feray was nu al een kleine veertien dagen op vrije voeten en nog altijd liep hij rond in zijn gevangeniskleren 't Werd tijd dat hij 'ta behoorlijk, min der opvallend costuutm veroverde. Dat nachts door de veilden dwalen en zich, overdag schuilhouden, begon 'm te bezwaren. Op die manier schoot hij niet op fatsoenlijk eten kon hij zoo niet krijgen en van Ti slagslaan was geen sprake. Voor een inbraak schrok hij terug; dat was zijn specialiteit niet. Den heelen walmen najaarsdag had hij in 't bosch gedegen, 'n eindje van den rijweg tussclhen 't kreupelhout. Er waren heel wat auto's gepasseerd en het laatste uui; was het hem opgeval len, dat er twee voorbijgesnord waren met gecostum/eerde heeren en dames. Er was natuurlijk een hal-masque in het stadje, e-en eindje verder op. Als hij eens Hij schrok zelf even van het koene plan, dat in zijn hootfd was opgekomen Maar het, was toch minder gewaagd dan een inbraak, waar 't op den duur van moest komien Hij vermande zich stond langzaam op, liep naar den weg en keek uit of er niet nog eens een au to met gecostumeerden langs zou ko men. t Lot was hem gunsitig, Een kleine luxe wag^n kwam met 'n middelmatig gangetje aan aan 't stuur zat een rid der uit den tijd der kruistochten en naast hem 'n burchtvrouw. Peray stelde zich, met uitgestrekte ar men, midden op den weg op. Zijn ge laat was onherkenbaar door 'n lap, die hij van zijn rooden zakdoek gescheurd en van twee gaten voor zijn oogen voorzien had. Hij leek op 'n gecqstumeerde, op weg naar 't bal. De wagen stopte. -- Wat is er aan de hand vroeg de ridder, 'n jongeman, die zijn gezicht onder 'n sierlijk masker verborgen had Bent u uit een auto gerold, op weg naar de stad vroeg de blijkbaar nog erg jeugdige vrouw, spottend. Peray had zijn antwoord klaar. k-- Ginds tusschen het kreupelhout ligt mijn fiets, 'k Heb geprobeerd hem te repareerem maar 't wordt me te laat. Mag 'k mieerijden Natuurlijk, luidde het antwoord. Beide inzittenden van den wagen hadden groot erf schik in het onver- valschte di^lectJ van den imitatie-boef. Peray stapte in en maakte 't zich ge makkelijk. Zijn conversatie was een succes en de heer en mevrouw Jones hadden geen spijt, dat Peray hun gast vrijheid had ingeroepen. Zij deden hun best er achter te komen, of ze hem niet kenden, vast overtuigd als ze waren, dat het een van de kennissen uit de buurt moest zijn, of tenminste iemand uit de omgeving. En Peray maakte ge bruik van hun enthousiasme door in hun nabijheid te blijven op het bal. 't Eenige wat hem bezwaarde was de gul heid, waarmee Jones en diens kennis sen hem van consumptie voorzagen. Als dat een paar uur zoo doorging, begreep hij, dat hij 't moest afleggen. Hij danste intusschen den eenen dans na den anderen met oude en jonge dames. Dat hij nooit een fatsoen lijk bal had bijgewoond en 't a.b.c. van het dansen nooit geleerd had. kwam er, in de rol, die hij speelde, gelukkig niet op aan. Zijn ongewone, ongraci- euse bewegingen deden al evenveel op geld als zijn spraak. Hij was 'n onbe twist succesnummer en niemand be merkte, dat hij tegen 't einde van den avond de hem aangeboden glaasjes on der de tafel leeggoot, om bij zijn ver stand te blijven. Toen het tijd werd om huiswaarts te keeren, inviteerden de heer en me vrouw Jones hem om in de auto naar huis te gaan. Zij zouden hem desge- wenscht, op de plaats in het bosch, waar ze hem ontmoet hadden, afzetten Peray accepteerde het gulle aanbod. Nauwelijks was de wagen op weg, of hij tastte als wanhopig in zijn zakken. Zijn sleutel was verdwenen, lichtte hij lachend toe. En de oude huishoudster uit haar bed bellen, geen sprake van. Hij ging nog liever onder den blooten hemel slapen. Gekheid zei Jones. Ik weet, dat mijn vrouw het ook prettig zal vindenA als u bij ons komt logeeren voor een nachtje. We nemen straks 'n lekkere groe om de kennismaking te beklinken Peray maakte geen tegenwerpingen en deed de gastvrijheid van het echt paar alle eer aan.Was al laat eer men ter ruste ging en den volgenden och tend stond Jones laat op. Het meisje vertelde hem. dat de heer die 's-avonds was komen logeeren, de deur uitgegaan was, een goed uur ge_ leden. Hij had haar goedenmorgen gewenscht en gezegd, dat hij over tien minuten terug zou zijn. Jones vond die onverwachte, lange afwezigheid wel vreemd, jnaar hij maakte zich nog geen zorgen. Zijn vrouw keek vreemd op, toen hij 't haar op de slaapkamer kwam ver tellen. Zij sprong uit bed, trok een ochtend japon aan en zei Laten we in ieder geval even op de logeerkamer gaan kijken. Je kunt nooit weten Wat weten vroeg Jones een beetje geprikkeld. Hij zal er toch niet met 'n slaapkamer-a^neublement van door zijn. Mevrouw Jones antwoordde niet, maar ging voor naar de logeerkamer Zoodra zij de deur geopend had, riep zij Hoe vreemd Zijn costuum hangt aan den kapstok! En, kijk eens Will, een briefje. Beiden grepen naar 't velletje met met potlood beschreven papier, dat op de waschtafel lag. Ze lazen -- Geachte meneer en mevrouw, ik dank u nog wel voor de bewijzen van vriendschap, die ik jammer genoeg (moet vergelden door 't oude costuum van meneer, dat in de kast hing, te leenen. Als u bij den directeur van Dartmoor informeert naar 't nummer op mijn eigen costuum, zult u alles begrijpen. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKE STAND. van 20 Juli tot 2 Augnstus. Geboren: Meijert, z.v. C. de Haan en A. Bakker; Laurens, z.v. L. Hoedema- ker en J. Dijk,man; Grietje, d.v. P. Nuij en G. Voorthuijsen; Neeltje, d.v. H. Klup pel en A. O. Veer; Rigtje, d.v. K. Akker mans en N. Visser. Dirk, z.v. A. P. Hoo- gesteger en M. van Bloemendal. Pieter Adriaan, z.v. P. Rotgans en A. Keijzer; Rinke, z.v. P. Reitsma en R. Nauta; Aa- fina Alida, d.v. D. Post en J. Hollander. Gehuwd: P. Baijs en P. W. van Roo J. J. P. de Leeuw en R. W. Tijsen; A. v. Koeveringe en H. H. van Mastrigt. Overleden A. Deli, 61 j. (te Castricum) Levenl. kind van H. v.d. Schans en A. Boer. J. Oldersma, 36 j. man van K. Schepers. Politie. Gev. een huissleutel, een portemonnaie inhoudende twee gul den; een blauwe ceintuur te Den Oe ver een handtaschje. Verloren: een armband met zwarte steenen en een paar zilveren manchet- knoopen Inl. bij den Gem-Bode. SUCCES NIEUWS. Zondag a.s. komen de de Succeselftallen weer eens in actie. Geruime tijd heeft het Succesterrein Zondags stil ge legen. Wel werd er op den oefenavonden druk geoefend, ook de trainersavonden werden uit stekend bezocht. Succes I krijgt B.K.C. I op bezoek voor het kampioenschap van Noord-Holland. B.K.C. is lang geen gemakkelijke tegenstander en kan somtijds geducht van zich afbijten. De wed strijd vangt aan om half drie. Succes 3 gaat op bezoek naar Kolhorn om tegen Kolhorn te spelen. Vertrek 1 uur. Succes 4 speelt thuis tegen B.K.C. 3. Aan vang half één. Ook beide adspirant-elftallen komen in actie. Succes b speelt tegen B.K.C. b. Aanvang 10 uur, terwijl Succes A B.K.C. A partij zal geven. Aanvang 11 uur.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2