25e JAARGANG VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1934 No. 64 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINQEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD. BIJ EEN TE KORT AAN GRAS WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. Van Neudeck naar Tannenberg honderd kilometer fakkels. Laatste uur op Neudeck. Maandagavond hebben de familieleden van Von Hindenburg afscheid genomen van het stoffelijk overschot van den overleden rijks president hun vader en grooten grootvader. De kist stond opgesteld op de katafalk in de hal van het huis Neudeck (in Oost-Pruisen aan de Danzig-Poolsche grens). De oorlogs- vlag dekte de kist en daarop lagen helm en sabel en in de nabijheid een kussen met den maarschalks staf en de ordeteekenen. Vier officieren hielden de doodenwacht. Toen het donker werd, kwamen de bloed verwanten afscheid nemen de kinderen, de kleinkinderen, de achterkleinkinderen. Ook het personeel van het huis Neudeck was in de hal aanwezig. Veldbisschop Dohrmann sprak met gedemp te stem van de belangrijkheid van den groo ten doode. Blijf bij ons, want het zal avond wor den, zoo begon hij zijn rouw-predicatie. Toen sprak hij van de goede eigenschappen van den doode, van zijn geloof en zijn trouw. Psalm 62.2 nam de prediker tot zijn uitgangs punt. „Mijn ziel is stil tot God." Daarna sprak hij van het verlies, dat de familie lijdt, eer zij den doode overgeeft aan een volk, waar toe hij behoort heeft en waarvoor hij een va der des vaderlands was. Uit zijn geloof heeft hij de kracht geput om datgene te dragen, wat hem het lot heeft opgelegd het groote en het schoone, maar ook het bittere. Bohr- mann roemde het geduld, de wonderbare ge latenheid en de hoop, die den overledene kenmerkten. Uit zijn gevouwen handen op het sterfbed hebben wij aldus de prediker nog eenmaal de stilte gevoeld, waarin hij ons het beeld van ware vriendschap en goed heid des harten was. Hij bedankte waar hij kon bevelen, hij verzocht waar hij kon ei- schen. Nog eenmaal dankte de veldbisschop den doode voor alles, wat hij heeft gedaan voorj zijn familie, zijn volk en de wereld. Daarna sprak hij den zegen uit. Het gemengde koor van Freystadt zong Wees getrouw tot in den dood. Daarna zegde de prediker een gebed. De hoorns uit het donkere park schallen. Het laatste stille uur was voorbij. De deu ren werden geopend en officieren droegen de kist naar een katafalk voor het huis. Hindenburg had het huis Neudeck verlaten. „Helm af voor gebed Over Neudeck daalde de schemering. De plechtige stilte, die er heerschte, werd slechts onderbroken door het marcheeren der colon nes, die aanrukten voor de rouwparade en door de korte commando's. Ineens vlamden, met roodgeelen schijn, in een verren omtrek tot aan den horizon duizenden fakkels op. De voorgevel van het slot ving het licht en weerkaatste het. Op dat oogenblik verscheen, in generaals uniform, minister-president Göring. Hij legde een prachtige krans met zwart-wit-rood lint op de kist. De commandant der rouw-parade, generaal majoor Wodrig gaf het bevelPresenteert geweer Acht officieren droegen de kist, die bedekt was met de oorlogsvlag, den helm en den de gen van den veldmaarschalk verder naar bui ten. De beide muziekcorpsen speelden „Be veel gerust uw wegen." Daarna volgde de tap toe der Pruisische infanterie, waarbij de trompetten schetterden en de trommels rof felden. Dof roffelden de trommen. Het oude com mando schalde door den nacht„Helm of voor het gebed Aangrijpend klonk het oude koraal„Ich bete an die Macht der Liebe." Veldbisschop Dohrmann zeide toen eenvou dig UITGEVER: CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU: Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer t 0.50 f 0.10. FEUILLETON. (127. Is mevrouw in haar kamer vroeg Nor- bert. Ja, mijnheer. Mevrouw de markiezin is enkele minuten voor mijnheer thuisgekomen. Meld haar dan mijn komst. De bediende verliet het vertrek. Hierop opende de markies een kastje van zijn schrijftafel en nam daaruit een zorgvul dig verzegeld pakje. Hij scheurde den omslag vaneen en bracht zoodoende een klein fleschje voor den dag, dat een witachtig poeder be vatte. Hij deed het poeder in een glas, vulde dat met water en roerde het mengsel met een lepel langzaam om. Dan hield hij het glas in de hoogte bij zijn oogen en in het nog draai ende water bewogen zich enkele vlokjes van het vergift, door hem in het glas gedaan. De zon viel met een rossen gloed op het vreese- lijke mengsel. Hij zag om zoo te zeggen zijn geheele leven in dit glas, zijn heele leven trok als een panarama voorbij zijn geest en ein digde daar. Hij behoefde slechts dat glas leeg te drinken en zijn leven waarvan hij dertig jaren had doorgebracht, waarin hij rijkdom en alle genietingen, die de wereld bood, had gezocht, was geëindigd, zijn eerloos geworden bestaan vernietigd, na een uur zou hij heb ben opgehouden te ademen. Hij sidderde niet, hij weifelde niet, zijn besluit stond vast, hij wilde sterven. De bediende, dien de markies naar zijn vrouw had gezonden, kwam terug. Hij meldde, dat mevrouw de markiezin een weinig ver moeid was en daarom niet in den salon zou verschijnenzij verwachtte mijnheer in haar kamer. 't Is goed antwoordde de markies. Opnieuw was hij weer alleen. Toen hij den Nu nemen wij afscheid van den vader en den heer van dit huis door het laatste Onze Vader te bidden. Hij sprak daarna den zegen uit onder dood- sche stilte. Geweldige magnesiumfakkels vlamden aan en de affuit reed aan. Weer een kort comman do „presenteert het geweer!" De vaandels negen de kist met het stoffelijk overschot werd op de affuit geheven. Onder de tonen van het koraal „Jesus meine Zuiversicht", for meerde zich de rouwparade en begaf de stoet zich als door een gang van fakkeldragers naar den weg FreystadtDeuisch-Eylau, waar de bereden legerafdeelingen zich aansloten. De 100-kilometer-rit door den nacht was begonnen. De eindelooze rit. De stoet, die daar voorttrok in het schijn sel der fakkels, tusschen de hoog oprijzende boomen in het zwijgende land, langs de Pool- sche grens, bood een machtigen aanblik. De muziekcorpsen lieten een plechtigen treurmu ziek hooren. Door zes paarden getrokken volgde de af fuit met het stoffelijk overschot. Zes officie ren van het eerste artillerie-regiment hielden den teugel. Achter de kist schreden de ver wanten en de naaste vrienden van den groo ten doode. Daarop volgde de generaliteit van het leger, met aan den spits luitenant-generaal Von Rundstedt en luitenant-generaal Von Brau- chitsch. Daarachter marcheerden de muziek corpsen De overige deelen van het infanterie regiment en een batterij artillerie vormden de staart van den stoet. De klokken luiden. In alle dorpen luidden de klokken. Oost- Pruisen geleidde zijn veldmaarschalk naar de laatste rust, op de plaats van zijn grootste overwinning. Guirlandes hingen van boom tot boom en op sommige plaatsen had men de vruchten van het veld er doorheen gevlochten. In Osterrode waren lichtende zuilen opge steld, de lantarens waren omfloerst. Het ge heele dorp was op de been. Uit de geheele streek bleken tienduizenden opgekomen te zijn om den stoet te zien voorbijtrekken. Op verschillende plaatsen had men eerepoorten opgericht als een laatsten groet. Ook bij Reichenau stonden de menschen reeds sedert uren in afwachting van den droeven stoet. Acht rouwvuren. Tegen twee uur Maandagnacht had het rouw-escorte, dat het stoffelijk overschot van wijlen rijkspresident Von Hindenburg bege leidde, Reichenau bereikt en korten tijd later, terwijl aan den horizon een veelbeloovende zomerdag begon te gloren ging men voorbij den Veldheersheuvel van Frögenau, den heu vel waar van af Paul von Hindenburg den slag bij Tannenberg heeft geleid. Uit de sche mering doemden de konturen van een ge denksteen op. De stoet hield halt om een oo genblik te vertoeven op de plaats waar Duitsch land's grootste veldheer zijn beroemde over winning bevocht. Op den weg naar Hohen- stein stonden troepen opgesteld om de kist met het stoffelijk overschot van het auto- en motor-escorte over te nemen. De affuit werd bespannen met zes paarden, die elk door een officier aan den teugel werden geleid. Een groote menigte had zich langs den weg ge schaard en de zon rees prachtig boven de kim. Het was kwart voor vijf toen de stoet het Tannenberg-monument naderde. Reeds te ongeveer 5 uur hoort men bij het Tannenberggedenkteeken in de verte de klan ken der treurmuziek. Dit was het signaal voor het ontsteken der reusachtige rouwvuren op het vlakke terras boven op de acht hooge to rens van het monument. Zware, zwarte rookpluimen stegen naar den onbewolkten blauwen hemel omhoog. Gedemp te commando's klonken. De kist werd van de affuit geheven en door twaalf officieren van leger en marine in den veldheerstoren ge dragen, vanwaar het stoffelijk overschot na de rouwplechtigheid werd bijgezet in den daar tegenover liggenden maarschalkstoren. TANNENBERG DE LAATSTE EERBEWIJZEN 200.000 menschen trekken langs den Veldheerstoren. Tegen half elf Dinsdagmorgen sloten ge leidelijk alle zaken. Stiller en stiller werd het in de straten van de hoofdstad in bureaux en fabrieken rustte de arbeid. Op pleinen en in de scholen en fabrieken kwamen de men schen in stilte bijeen. Zooals Berlijn beleefde het geheele Duitsche volk tezamen de gemeenschappelijke smart, nu de veldmaarschalk door zijn trouwe mede strijders ter laatste rustplaats werd gebracht. Op den Königsplatz stonden de formaties der S.A. en S.S. in doodsche stilte. Kwart voor elf. Elk verkeer stond stop en ieder ontblootte het hoofd. Klokgeluid weerklonk van de stadstorens. Een minuut later werd het verkeer hervat en hernam het dagelijksche leven zijn loop. Te Tannenberg zelf. De eeregasten verlieten langzaam het mo nument. Het eerst de ministers, daarna de diplomaten. Vertegenwoordigers van de Prui sische, Beiersche en Saksische legers uit den wereldoorlog volgden, evenals talrijke verte genwoordigers van het oude Duitschland en van voorvechters van het Derde Rijk. De schildwachten, die roerloos, als van steen geposteerd waren tusschen de torens, rukten in. Van buiten drong een menigte van 200.000 man op, zij wilden allen nog een blik werpen in den maarschalkstoren. Het zal ve le dagen duren voordat de stroom van men schen zal afnemen. Tot laat in den nacht zal gelegenheid worden gegeven de stoffelijke resten van den veldmaarschalk een laatsten groet te brengen. Uittocht uit Hohenstein. Over het Tannenberg-momument spreidde de avond zijn vleugels. Nog slechts een zij-in gang stond open, waarvoor een onafzienbare file van menschen wachtte. Langzaam schoof deze op, over de binnenplaats, langs den open maarschalkstoren, om nog eenmaal rijkspre sident Von Hindenburg te groeten. BUITENLANDSCH NIEUWS. bediende weer had hooren terugkomen, had hij haastig het glas van zich afgezet, na zijn vertrek haalde hij het wederom naar zich toe. Gij zult mij van alle lijden verlossen, sprak Norbert, gij zult mij de eeuwige rust schenken, mijn oogen en mijn lippen sluiten, mij voor altoos stom maken, mijn hart tot zwijgen brengen Gij zult mij voor eeuwig mijn schande doen vergeten en mijn kwelling doen ophouden Gij zijt de verzoening en de eenige hoop, die mij rest En hij dronk met een snellen teug den gift beker ledig en begaf zich met vasten tred naar zijn vrouw. Bij haar gekomen, bleef hij met een diepen zucht bij de deur staan. Hij verbeeldde zich, haar nooit te voren zoo schoon te hebben ge zien als nu. De aandoeningen van dien dag hadden inderdaad het gelaat der markiezin verlevendigd en de vermoeienis, daarop ge volgd, had daarover als het ware een zachten sluier gespreid. Norbert bleef voor haar staan. O, hoe bemin ik je, Gabrielle begon hij. Zij hief haar hand op, als om hem het voortgaan te beletten. Er was geen toorn meer op haar gezicht te bespeuren, de blik, waar mede zij haar echtgenoot aanzag, drukte het diepste medelijden uit. Verbied mij niet je te zeggen, dat ik je bemin, Gabrielle, ging de markies voort, want ik heb nog maar weinig tijd om dat uit te spreken en hoelang heb ik mijzelf dat genot ontzegd i Zij beschouwde hem opmerkzaam en sid derde. Het gelaat van Norbert was verwrongen, zijn oogen waren starend, zijn mond vertrok als van de hevigste pijn, die hij met boven- menschelijke kracht wilde onderdrukken. Wat deert je riep Gabrielle uit. Je bent lijdend Neen, ik lijd niet zooveel, antwoordde hij met doffe stem. Gabrielle de dag is voor je daar, om mij eindelijk vergiffenis te schen ken. Die weigert men immers niet aan een stervenden - Aan een stervende herhaalde de mar OOSTENRIJK. WEER EEN EXECUTIE. En een doodvonnis. De krijgsraad heeft den infanterist Ernst Feike, die als eenig actief dienend soldaat- van het bondsleger, heeft deelgenomen aan de bestox-ming van de bóndskanselarij, veroor deeld tot den dood door den strop. Nadat het verzoek om gratie voor Feike was afgewezen, wex*d deze om 17 uur 55 op gehangen. De krijgsraad te Klagenfurth heeft Dins dag Karl Kostelnig uit Wolfsberg, die bij den opstand in het Lavant-dal den majoor van een regiment zou hebben doodgeschoten, vrij gesproken van de beschuldiging den moord te hebben gepleegd, doch hem ter dood veroor deeld wegens hoogverraad. Zijn kameraad Brunner werd tot 12 jaren zware kerkerstraf veroordeeld. Kostelnig heeft gratie gekregen. Zijn straf is veranderd in 15 jaren zware kerkerstraf. EEN EIK OP EEN TREIN GEVALLEN. Bij Le Creusot (Fr.) heeft Woensdag een hevig onweer gewoed, waarbij zich een eigen- aai-dig ongeluk heeft voorgedaan. De bliksem sloeg in een eeuwenouden, twintig meter hoogen eik. De boom viel om, op de spoorbaan, juist op het oogenblik, dat een trein voorbijreed. De trein was blijkbaar niet vol, want hoewel eenige compartimenten vernield werden, zijn toch slechts twee reizigers en dan nog licht gewond. TEGEN SNELHEIDSMANIAKKEN. Eigenaardige demonstratie. De bevolking van de Parijsche voorstad Cachen demonstreerde op eenigszins merk waardige wijze tegen nalatige en onverschil lige automobilisten en motorrijders. De stra ten van de voorstad, in het bijzonder de door Cachen loopende straatweg van Paiijs naar Orleans, werden door menschelijke barricades versperd. Alle auto-en motorrijders werden gedwongen om met een 8 kilometervaart door Cachen te kruipen. Door vlaggen en aanplak biljetten gaven de bewoners van Cachen hun protest tegen het steeds hooger wordende aantal slachtoffers van verkeersongevallen te kennen en eischten scherpe maatregelen van de overheid. Slechts met moeite kon de politie er voor zorgen, dat de auto's en motorrijwielen kon den passeeren. Doodelijk ongeluk met manimacbine. Te West Vleteren in Vlaanderen maaide een boer tezamen met zijn buurman een haverveld, men de ma chine plotseling het driejarig zoontje van den boer, dat op den akker speelde 'en tusschen de halmen verborgen zat, aanreed. Beide beentjes van het kind werden afgesneden en korten tijd ia- ter overleed het kind aan de gevolgen in een ziekenhuis. Een wesp in de keel. Verstikkingsdood gestorven. Te Wetzlar bij Frankfort a.d. Main dronk een dienstmeisje water, doch kreeg hierbij toevallig een wesp bin nen. Het dier stak haar in de keel en met een schreeuw van pijn wierp het meisje zich op den grond en spuwde het doode dier weer uit. Door den steek Izwol het strottenhoofd zoodanig op, 'dat zij moeilijkheden met ademhalen kreeg. Er moest een dokter aan te pas komen, doch deze kon het meisje niet redden en zij stikte door de zwellende wond. Verdronken tijdens oefening van reddingsbrigade. Door een merkwaardigen samen loop van omstandigheden is te Ocean City aan de kust van New Jersey een kantoorbediende verdronken op onge veer honderd meter afstand van de plaats, waar zeshonderd man van de reddingsbrigade een groote demon stratie gaven in aanwezigheid van 25000 toeschouwers. De ongelukkige zwom met een vriend toen heiden plot seling voelden, dat ze werden wegge trokken. Ze riepen om hulp en de oeie nendc mannen der reddingsbrigade iZagen zich plotseling genoodzaakt ernst te maken. Een der beide slacht offers was echter inmiddels reeds ver dwenen en toen hij geruimen tijd la ter kon worden opgedoken, hieven pogingen om de levensgeesten op te wekken zonder resultaat. Zes arbeiders door den bliksem gedood. In de nabijheid van Neustadt sloeg in het Corridor-gebied, dertig K.M. ten Noord-Westen van Bdynia de bliksem in een huis, waarin tien ar beiders bescherming tegen het on weer hadden gezocht. Zes hunner werden op slag gedood, de vier anderen zwaa-: gewond. Rattenplaag in de Londensche City. Het aantal ratten in de Londcnsche kiezin. Laat je dat niet verschrikken, Gabrielle! Sterven riep zij nog eens vol ontzet ting. Ja, ik heb vergift ingenomen antwoord de Norbert. Ik moet nu sterven, want de hoe veelheid, die ik heb gebruikt, is zelfs voor drie of vier menschen voldoende Binnen een kwartier zal het met mij gedaan zijn Ik zal je de laatste en wreedste oogenblikken van mijn doodsstrijd besparenals ik voel, dat mijn kracht verlamt, zal ik hier vandaan gaan, ik wil alleen sterven Mijn hemelriep de jonge vrouw, op hem toesnellend, terwijl zij alles vergat, om alleen te denken aan het vreeselijk oogenblik van het heden. Gabrielle, hernam hij, ik heb je veel leed veroorzaakt, maar ik heb je tevens zeer lief gehad Ik ben zwaar gestraft, geloof mij, vol doende zwaarJe hebt je bitter gewroken, te bitter, te onmeedoogend Ik sterf, Gabriel le, omdat ik je wederliefde niet verwerven kon en niet kan blijven leven met je haat Ik ga in den dood, omdat het je vrij maakt en je het geluk hergeeftIk heb alles gedaan, wat ik kon om je te verlossen van je vijand, van den man, die veel kwaad deed en het nog meer zou hebben gedaan, want hij is hard en koud en weet niet, wat het woord „berouw" beteekent. Je vijand is thans ontwapend, machteloos en niets meer, noch zijn tegen woordigheid, noch de mijne, zal in het ver volg je rust verstoren, je geluk ondermijnen! Je kunt met Valentin trouwen. De markies hield op. Een geweldige pijn deed hem ineenkrimpen. Hij sloeg zich met de bei de vuisten op de hijgende borst. De ontzetten de uitwerking van het vergift deed hem, niet tegenstaande zijn ijzeren wilskracht, in een dof gekreun losbarsten. Gabrielle vloog op hem toe, om hem te on dersteunen. - Een dokter, een dokter riep ze en wilde naar het schelkoord grijpen. Maar Norbeit hield haar terug. Nog nietriep hij. Hier is geen redding mogelijk en die wil ik ook nietWacht met den dokter te laten roepen, tot ik dood ben, dan kan hij volgens de wet het overlijden constateeren. Het is dadelijk afgeloopen, Ga brielle Ik voel het, die doodstrijd is een mar teling Gabrielle Het was Norbert onmogelijk, zich overeind te houden. Hij wankelde. In haar onuitsprekelijke verwarring beij verde de markizin zich, een kleine sofa naar hem toe te rollen. Hij zonk daarop neer en bleef enkele oo genblikken roerloos liggen. Zij waande hem reeds gestorven. God vergeve hem riep zij uit. De markies opende zijn oogen weer en schudde het hoofd. Neen, Gabrielle, stamelde hij, het is jouw vergiffenis, die ik wensch, die wordt gewis door die van daarboven gevolgd Hij beproefde zich een weinig op te richten doch daartoe miste hij de kracht. Het is, of hier alles brandtriep hij. O, ik bid je, Gabrielle, geef mij een glas water Dat zal de bi'andende pijn wat verminderen. Ze is ondraaglijk De markiezin gaf hem het verlangde. Hij dronk haastig het glas leeg. Dank, antwoordde hij, haar het glas toe reikend, hartelijk dank Ik lijd nu minder En hij vouwde zijn handen als voor een ge bed. Gabrielle begon hij nogmaals, ik voel, dat ik over enkele minuten je niet meer zal kunnen zien, je niet meer zal kunnen hooren, haast je dus, om mij, vóór ik sterf, het woord van vergiffenis toe te spreken Zij zonk dicht bij hem op de knieën. Gabriélle, vroeg hij, vergeef je mij Ja, ik vergeef je Volkomen, oprecht Met heel mijn hart vergeef ik je al het kwaad, mij door jou aangedaan Een straal van geluk verhelderde voor een wijle het gelaat van den stervende. - Bewijs mij, sprak hij, bewijs mij, dat je mij alles vergeeft Wat wil je, dat ik zal doen Luister, hernam Norbert met zwakke stem. Op zekeren dag, Gabrielle, nu twee jaar voedert U in de weide het voor- deeligst Bertels' Lijnzaadkoekjes met suiker of Bertels' Ratio-koekjes. Deze koekjes munten uit boven andere koeken door hooge voedingswaarde en zeer laag vochtgehalte. Bestelt bij Uw voederhande laar of aankooporganisatie. BERTELS' Oliefabrieken N.V. Amsterdam. City is in de laatste jaren aanzienlijk toegenomen. Volgens een ingesteld on derzoek zouden de ratten ongestoord talrijker kunnen worden in de leeg staande gebouwen in de City en het zou het onbewoond zijn van de mees te zakenhuizen in de City voornaam ste oorzaak zijn van de rattenplaag al daar. Uit bezuinigingsoverweging heeft men in 1931 den speciaal met de rattenbestrijding belasten gemeente dienst opgeheven, doch in 1933 bleek het noodig opnieuw een inspecteur van den gezondheidsdienst speciaal met de rattenbestrijding te belasten. Verschillende methoden worden bij de rattenbestrijding toegepast en en kele firma's worden speciaal hierme de belast.'Het is niet na te gaan hoe veel ratten in het jaar 1933 in de Lon densche City gedood zijn, doch één der firma's deelde mede, dat zij gedurende 1933 in de City 14.563 ratten had ge dood. Wedstrijd in het slank worden. Drie meisjes, die de doeltreffend heid van drie verschillende vermagc- ringsdieeten Avillen bewijzen, hebben te Chicago een dertigdaagschen wed strijd aangegaan. De dieeten, welke gecontroleerd wor den door den officieelen gezondheids inspecteur der stad, zijn alle drie ver schillend, doch de voornaamste be- standdeelen van twee dezer drie diee ten zijn melk en bananen, een dieet, dat op het oogenblik in Amerika ge weldig in de mode is. Deon Craddock woog, toen de wed strijd werd aangevangen 63.5 K.G. Aii- ce Joy 67 K.G. en Felici Terry ruim 71 K.G. Het doel is, dat ieder per dag on geveer 900 gram in gewicht afneemt. Miss Joy, middengewicht, volgt het strengste dieet, dat werd samenge steld door dr. George Harrop. Het jmenu voor den eersten dag staat haar slechts bananen en een glas afgeroomde melk toe voor ont bijt, voor het middag- en avondmaal. Koffie en thee zijn ook toegestaan, doch zonder melk en suiker. Voiop water drinken wordt aanbevolen, ter wijl tevens dagelijks een vierde glas melk mag worden gebruikt. De zwaargewicht, miss Terry, heeft geleden, toen ik je naderde, nadat je ont voerd was, het was nog in het onbewoonde huis, vanwaar je naar Murad bent gevlucht, toen heb je mij de grootste beleediging toege voegd, die ooit een man kan worden aange daanje hebt mij in het gelaat gespl Herinner je je dat Zij boog weemoedig het hoofd en gaf een toestemmend teeken. Ja, je hebt mij een groote schande aan gedaan en daarbij gezegd Dit is een beleediging, die nooit is uit te wisschen, die je je tot je dood zult herinne ren Ik heb ze ook niet vergeten in het ster vensuur Ja, dat is zoo, stemde de jongevrouw toe. En ik heb op dienzelfden dag gezegd, toen ik je verliet Ik wil, dat je mij eens zoo zult liefhebben, dat je met een kus van je lippen de doodelij- ke beleediging zult uitwisschen. Je hebt mij nooit leeren beminnen, Gabrielle, ik verlang ook thans je liefde niet meer, ik smeek je alleen om vergeving. Dit is je geschonken, Norbert En herinner je je de woorden van toen En hij wees met de hand op dat gedeelte van zijn gelaat, hetwelk het smadelijk teeken had ontvangen. Welnu, wisch de beleediging met je lippen uit, zoo je mij in waarheid ver giffenis scheixkt. Zij was dicht bij hem, nog altijd op haar knieën liggend. Haar lippen beroerden zijn voorhoofd en twee heete tranen druppelden uit haar oogen op zijn gelaat. - Ik vergeef, ik vergeef je alles 1 zei ze snikkend. Ik geloof het, nu geloof ik het! Ik hen gelukkig kwam het van de lippen van den stervende. Een paar seconden bleef de markies als verdoofd liggen. Toen sprong hij op. verza melde zijn laatste krachten en wankelde naar de deur. Ik sterf gelukkig stamelde hij. Je bent goed Dank, Gabrielle Dank (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1934 | | pagina 1