I-VIERINGEN OM ZELF TE MAKEN. DE WARME DAGEN VOOR ONS HUIS. COÖP.BOERENLEENBANK WIERINGEN. HET VERTROUWBARE ADRES SAFÉ - LOKETTEN TE HUUR. NIEUW - MALTHUSIAANSCHE BOND AFD. DEN HELDER e.o. HOE ZE TE KLEEDEN? Vooral luchtig; ge:.:- -.uw aangesloten jurken of knellende banden; maar losse, soepele jurkje van zaéhl materiaal. Dus: geen stijf gestreken jukjes of schortjes. Maar kleertjes van batist, zachte dunne wol, e.d. Stijf gestreken katoen, beschadigt het teere huidje van het kind en is vooral in de warme dagen '.e vermijden. Laat verder zoo veel mogelijk hun kleine lichaampjes ge nieten htj do zen; geen kousjes en lange mouwtjes c d. Dat beteekf at niet, dat we nu zóó moeten overdreven, dat het kind zonder mutsje in de tnu-dewJc »n gezet wordt; dat is weer ju>L verkeerd. Het is beter het kleintje een k'.etttff mutsje op te zetten; want de her- EN ONZE KLEINTJES «entjes zijn nog, veel te teer, om zonder meer aan de zon te worden blootgesteld. Onze illustraties toont zomerkleertjes voor de kleintjes. De jurkjes zijn van ge bloemde voile,- waschzijde of batist, handge- borduurd met bijpassende mutsjes. Het verdient aanbeveling het kind het ge wone ondergoed aan te laten houden; dus niets uitlaten! Dit is van belang met het oog op ons on bestendige klimaat. Het kleintje zou anders te snel kou vatten. Smolcwerk is altijd een aardige garneering voor kinderkleertjes; evenals lint. Maar. niet te veel; hoe eenvoudiger kinderkleer tjes gehouden worden; des te meer zal de lieftalligheid van het kleine wezentje uit komen.- JEANNE DE FL. OUBEKWETSC-iiE SPIEGELKASTEN. Q Oe ouderwetsere spiegelkast misstaat eigenlijk een beetje in onze vertrekken, als we de meubelen moderner willen zetten. En omdat we aar-, den anderen kant weer niet zooveel grootc stukken hebben, dat we hem rustig naar de solder kunnen transpor- teeren, weten v.e e'yen!ijk niet goed, hoe we hc-rn het beste «-uilen nlaatsen. We baSoel-n hier die spiegelkasten met slechts éfn deur, zooals we die tegenwoordig nic-t rneer k.iuo.-n, daar de moderne slaop- kame; ameublementen spiegelkasten met 2 of 3 deuren hebben. Toch Is er nog wel een oplossing te vinden om dis e kasten in een meer modern in terieur te plaatsen. We verwijzen daarvoor naar onze illustraties. Da&r :s in de allereerste plaats de elegante toilet Is f«-1, die gemaakt is van de deur der oudervvctsche kast met den spiegel. Aan iedcran kant heeft men er twee paneeltjes legen later- mak<m waarop t-en paar elec- triacho lampjes gemaakt worden, teneinde scharir'-.ron en «sleutelgat te verbergen, Bovendien plaatst men aan iedere zijde een fc'.agtre, die van voren is afgerond en waarop de toiletbenoodigüeden gezet kunnen worden. Op deze manier heeft men een zeer moderne kaptafel verkregen, die in geen enkel slaapvertrek zal misstaan. De andere teekening toont U de binnen zijde van de kast, waarin tegen de achter kant een'lap zijde, harmonïeerend met de bekleecing van het ameublement, gespan- ren is. Van deze kast gaan we een boeken kast maken. Om het geheel een beetje- aardiger te maken, worden er aan de kanten van de uniformen. Bovendien zorgt zy voor invaliden, voor Kerstgaven, e.d. De iuzarnel-afc'-eeling werft betalende leden (de actieve Lotta s zijn vrij van gel delijke verplichting!) en verzamelt de gelden, die noodig zijn voor bet in standhouden van dit „aanvullingsleger". De huis-af deeling moet zich op bevel tei beschikking stellen van hun plaatselijke or ganisatie en alle orc'ers opvolgen. De aan spreektitel voor alle leden is „Lotta" met toevoeging van den eigen naam. Ze dragon een eenvoudig grijs uniform met broek of eenzelfde rok en een ins'gne van blauw emaille met kruis en heraldieke rozen. Het leger telt 80.000 „vrouw" De eed luidt: „Ik zweer bij mijn eer, de weermacht organisatie bij haar verdediging' van gods dienst, huis en vaderland eerlijk en nauwge zet te steunen en in mijn werkzaamheid de reglementen van de verceniging „Lotta Svard" op te volgen." M. B. EEN VROUIV WACHT.. Groote gekleurde kussens op de breede sofa en zij lag er tusschen als tusschen dieren, die men met zachte hand, on eindig goed over hun vel streelt, over zijig gladde lange ooren ze lag daar, wachtend. Op een laag tafeltje er naast, stond de telefoon; men kon er lui naar reiken en den hoorn er af pakken. Om zeven uur zou hij opbellen. De klok wees al zes minuten over zevenen. Ze begon een beetje in zich zelf te praten, het was een goed bedoeld mopperen; ze mompelde- om tien uur: „Lief, dat je opbelt..." Begrijp je dat! Ze stond op, ging naar het open venster en keek naar buiten. Jalouzieën gingen ratelend naar' beneden. Achter gelige vensterruiten bewogen stomme schaduwen heen en weer. Het geluid van de straat kwam van heel' ver weg; autosignalen, die zongen als kla rinetten... Ergens oefende een kind met 'rage vingers op de piano. Mevr. de J. van Z. DE SLANKE JAPANSCHE. Met afgunst kunnen we denken aan de Japansche vrouwen en meisjes, wier slank en lenigheid een nooit bereikbaar ideaal voor ons, Westersc-he vrouwen is. Heeft men ooit wel eens een dikke Japansche gezien of van hun corpulentie gehoord? Alle Japanschen bezitten de slanke lijn. waarvan wij droo- men, ofschoon de hoofdvoeding rijst is, die bij ons juist als dikmakend geldt. Welke vrouw in Europa zou dagelijks rijst willen eten? Verschrikkelijke gedachte waar bleef de slanke lijn? De Japansche behoudt echter haar goede figuur. Ze neemt vaak warme baden! Ze slaapt niet in veeren bedden, op een zachte matras; maar op een harde plank. Deze harde onderlaag houdt de spieren lenig en voorkomt vetvorming. Het lange rusten in zachte bedden maakt dik en lui. Dat weet de Japansche en daar haar bed niet zoo verleidelijk is, blijft ze er ook niet langer in dan noodig is; maar neemt liever een heet bad met een krachtige massage er op volgend. De Japansche vrouw drinkt zelden bij een EEN REISHOED/E, Als we op reis gaan, dragen we graag een i zijkanten blijven nu tioee halve cirkels over. Ilier- reishoedje, dat bij de japon of het costuum past.\ooor knipt men passende stukken (reclitdradig) en Het is heel gemakkelijk zelf te maken. Het beste naait deze met onzichtbare steken er op. Het is heel gemakkelijk zelf te maken. HetNu past men den vorm en speldt er den rand beste doen we, als we een rekbare stof, bijv. een of aan Zit deze goed, dan wordt hij er aan den bin- twee kleinere kasten aan gevoegd, die be neden een bergplaats hebben voor gra- mophoonplaten en muziek. Een klein Perzisch tapijtje er voor; een paar moderne pullen er op; een gemakke lijke leesstoel en een lamp en Uw vertrek is een gezellig boekje rijker. Op deze wijze hebben we zonder veel moeite en zonder veel kosten van de ouder- wotscbe leelijke kast twee moderne meubel stukken gemaakt, die iedere vrouw graag in haar huis wil hebben. FINLANDS VROUWENLEGER. Velen van U zullen zeker wel eens ge hoord hebben van Finlands vrouwenleger. Maar welk doel het zich gesteld heeft en boe het ontstaan is, daarover heerscht tamelijk veel onbekendheid. De dichter Ludwig Runenberg, schiep in een gedicht de gestalte van Lotta Svard Deze is het, die den troep zijn naam heeft gegeven. Het leger dient slechts volk en land; politiek is uitgesloten van het pro gramma. Het vrouwenleger wordt in verschillende afaeelingen onderverdeeld. De hospitaaltroep vult de actieve sanitaire-afdeeling van de landmacht aan bij mobilisatie en stelt zich met al haar verpleegsters onvoorwaardelijk ter beschikking. De keuken-afdeel ing heeft de zorg voor de hospitaalkeukens op zich ge nomen en gaat in het ergste geval met de veldkeuken naar het front. Deze „Lotta's" moeten bovendien zelfstandig een motorhoot en een auto kunnen besturen. De uitrustingen-afdeeling is verantwoor delijk voor de uitdeeling en de. verzorging H E Zondag; gemarineerde tomaten; bloemkool met kaassaus in een schoteltje; blinde vinken, gebakken aardappelen; fruit. Maandag: harde eieren, spinazie, gewelde boter, gekookte aardappelen; appelmoes. Dinsdag: gehakt, worteltjes, gekookte aardappelen; gries met rozijnen. Woensdag biefstuk, andijvie, gekookte aardappelen; kersenvla. Donderdag: osselapjes, sperciebocntjes, gekookte aard appelen; rödgröd. Vrgdag: gebakken makreel; rijst met tomaten; rabarber. Zaterdag: roastbeef, sla, pommes frites; schoteltje van lange vingers met abriko zen. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Nr. 244: mooi huishoudschort van ge bloemde, waschbare cretonne; benoodigd ma teriaal: 2 Meter cretonne. Prijs van dit pa troon: 38 ets. per stuk. Nr. 254: eenvoudig katoenen zomerjapon netje. Benoodigd materiaal: 4 Meter van 90 c.M. breedte. Prijs van dit patroon: 50 ets. per stuk. Nr. 336: lieve meisjes-overgooier, bestaan de uit blouse en overgooien Benoodigd voor. blouse: 1.75 Meter en voor overgooier: 2.50 Meter. Prijs van het patroon voor blouse en ruK samen: 0.60 ets. Rok of blouse apart 38 ets. Nr. 337: jonge-damescostuumpje, bestaan de uit blouse, rok en jasje. Benoodigd mate riaal voor rok en jasje: 4 Meter; en vo.or blouse: 1.75 Meter geruite zijde. Prijs van het patroon voor het geheel: 90 ets. Rok, blouse of jasje apart 38 ets. Deze patronen zijn in alle maten tegen den aangegeven prijs te verkrijgen by de „Afdee- andere crêpesoori kiezen. Van een ouden hoea tor nen we den rand af. Een breede reep .van de nieuwe stof wordt nu zoo over den bol gelegd en met spelden vastgestoken, dat er geen plooitje of rimpeltje aan den onderkant te zien komt. Aan de nenkant tegen genaaid. Een lintje er om heen, teneinde de naad te verbergen en hei aardige, sportieve reishoedje is klaar! „Waarom bel je niet op, jij!Hm? Bel je heelemaal niet op!? Ik vind, dat je nu dade- ljjk op moet bellen, hoor!" Ze ging op haar linker arm liggen, richtte zich op en praatte tegen het toestel: „Je bent zeker niet nieuwsgierig meer naar me, hè, dat je niet telefoneert! Maar waarom keek je me dan aldOr met zulke groote oogen aan, terwijl je met me sprak? Hm? Wat beteekende dat dan?" Ze vond ineens, dat de telefoon er uit zag, als een hond, die bang is, dat hij klappen zal krijgen. Om acht minuten over zevenen keek ze op de klok, rolde weer terug op de sofa en greep speels met de handen in de kussens. Waarom belde die man nu niet op Ze kende hem fllechts oppervlakkig, ze had slechts eenmaal met hem gesproken; maar ze had een ernst bij hem opgemerkt, die aldoor bleef, zelfs bij scherts. Grappig, h^d ze gedacht; je onthoudt, wat hij zegt. Eigenlijk was hij er ook schuld aan, dat ze een anderen, onuitstaanbaar goeden causeur, iets prachtigs onbeleefds had geiegd: „U bent een te leuke man, mijn beste; men verlangt niet naar Uw gezelschap!" Met een machteloos lachje had hij geantwoord. Je moest eigenlek vaker zeggen wat je denkt, dacht ze; je voelt je zoo tevreden daarna. Een minuut lang lag ze heel stil, met open mond ademhalend, als hoorde ze zachte ge luiden, ver weg. Toen zei ze hard en onver wacht: „Leelijkert!" en gooide zich op den anderen kant, het gezicht naar den muur en lag daar met de handen op den divan trommelend en kleine booze rimpels in het voorhoofd. Met een. ruk ging ze rechtop zitten, een vinger in de hoogte als een oude onder wijzeres en gaf zich zelf een preek, vroolijk, als zat ze voor een spiegel: „Dat begrijp jij ook niet, dat is geen man, zooals ieder ander, die uit angst precies op den aangegeven tijd- opbelt. Het is ook geen man, die je goedmoedig op den schouder klopt en zegt: „Beste kindje"... Hij kan om acht uur, om negen uur opbellen, zonder een woord van verontschuldiging te reppen. Zóó een is dat er, begrijp je! Op zoo'n man wacht een vrouw tegen zoo'n man zegt ze nog maaltijd. Wel gebruikt ze over den gehee- len dag verscheidene koppen thee. Ze ver mijdt echter vloeistoffen in verbinding met vaste spijzen. Groote hoeveelheden vloeistoffen zijn noo dig om de weefsels te vernieuwen en rimpels en schraalheid van de huid te voorkomen. Door deze levenswijze behoudt de Ja pansche haar slanke figuur en de zachte, gladde huid, waarom men haar benijdt. Als we onze levenswijze slechts een wei nig veranderden, zouden we niet meer noo dig hebben jaloersch te zijn. DE STRIJD TEGEN ZOMERSPROETEN. Vaak maken we geen gebruik van de wel dadige werking der zonnestralen op het or ganisme uit angst voor zomersproeten. Zo mersproeten worden veroorzaakt door de ultraviolette stralen, die een ophooping van het pigment onder de huid veroorzaken. Het geldt dus, de ultraviolette stralen niet in de huid te laten dringen. Daarvoor is poeder of een plantaardig of dierlijk vet geschikt, dus olijfolie, lanoline. Mineraalvetten, zooals vaseline moet men vermijden. Heeft men eenmaal zomersproeten, dan is het uiterst moeilijk ze weer weg te krijgen. Hoe eerder men er mee begint, hoe meer suc ces men zal hebben. Goede bleekende midde len zijn een borax-oplossing, verdunde wa- terstofsuperoxyde en citroensap. Een eetlepel havermeel en een eetlepel amandelzemelen worden met citroensap tót een dikke brei vermengd en dan in een po- reuzen doek (een ouden zakdoek, bijv.) ge bonden. Dit buideltje wordt iederen keer met citroensap gedrenkt en daarmee moet men dan 's morgens en 's avonds over het gezicht wrijven. Bij een droge huid is het aan te bevelen wat meer amandelzdmelen en bij een vette huid wat meer havermeel te gebruiken. Bo vendien altijd raadzaam in het wasch \yatci p of borax te doen. NINON LENCLOS. ling Knippatronen" van de Uitgeversmy. „Ijg Mijlpaal", postbox 175, Amsterdam. Toezending, zal geschieden na ontvingst van het bedrag, dat kan worden óV&gfe- maakt per postwissel, in postzegels, or wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzócht bij bestelling het gewenschte numme?"en tevens de verlangde maat, d.w.2. taille-, heupwijdte, enz. te vermelde?!", be nevens den leeftijd voor de meisjespatrorien Gelieve naam en adres duidelijk te" ven melden; men voorkomt daardoor onnoodig'? vertraging in de opsturiug. voor deposito's, voorschotten, loopende rekeningen. De rentevoet is voor Spaargelden 3 jaars voor Voorschotten (hypotheek) 4 's jaars voor Voorschotten (borgtocht) 4.25 jaars voor Voor- schotten (scheepshypotheek) 5.25 voor Credit rente in rekening Courant 3 's jaars voor Debet rente in rekening Courant 4.25 't jaars. Inlichtingen omtrent doel en streven van bovengenoemde bond kunt U verkrijgen by den Secretaris-penningm. der afdeeling RUIGHWEG 39, Den Helder, of N00RDER- BUURT 1, WIERINGEN. Beëedigd Makelaar Tel. Hippolytushoef 15. Heeft GELDEN BESCHIKBAAR tegen Hypotheek op Landerijen, Huizen en Schepen. Belast zich met het plaatsen van Particuliere gelden Sluit Levens-, Brand-, Scheept-, Trans- portverzekering enz.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 4