MPT LITTK UK „FLUIT WIERINGER COURANT TURKENBURG's CATALOGUS, TWEEDE BLAD VRIJDAG 17 AUGUSTUS No. 66. BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN GEMEENTE ZONDER VVERKLOOZEN. Hoewel geheel Zeeuwsch-Vlaanderen te kampen heeft met de heerschende werkloos heid is er toch één gemeente die hierop een gunstige uitzondering maakt. In de gemeen te Koewacht, vlak bij de Belgische grens ge legen, heeft men n.1. op het oogenblik geen enkele werklooze. Het klompenmakersbedrijf telde talrijke werkloozen, doch deze zijn thans allen in het landbouw- en visschersbedrijf werkzaam. In tegenstelling met andere plaatsen wordt al daar door de landbouwers niet zooveel gebruik gemaakt van machines, doch geschiedt het binnenhalen en bewerken van den oogst hoofdzakelijk door handenarbeid. In de voor gaande week werden zelfs nog arbeidskrach ten in naburige gemeenten gezocht. Na de oogstperiode zal deze gunstige toestand wel niet bestendigd blijven, doch het is een geluk kig verschijnsel, dat het aantal werkloozen in deze grensgemeente steeds aan den lagen kant blijft, niettegenstaande de malaise in het klompenmakersbedrij f DE ZEE EISCHT EEN SLACHTOFFER. Jongen uit Pijnacker verdronken. Woensdagmiddag ging een groep jongens van de St. Jozefsgezellen Vereeniging, onder lei ding van twee oudere leden uit Pijnacker een fietstochtje maken naar Kijkduin. Toen de jongens naar huis gingen, bleek, dat de 16- jarige Piet Kouwenhoven ontbrak. Men ging weer terug en toen bleek, dat de jongen reeds een uur te voren was verdronken. Door den sterken trek van de zee was de jongen, die niet kon zwemmen, omvergeworpen en mee gesleurd. Toen de drenkeling door de reddings brigade was opgehaald, heeft men hem naar het ziekenhuis te :s-Gravenhage overge bracht, waar de leiders van het gezelschap hun vriend Piet Kouwenhoven herkenden. Treinontsporing te Noordscharwoude. Hoofdlijn eenigen tijd versperd. Woensdagmiddag te pl.ui. half vijf heeft bij het station Noordscharwoude een ontsporing plaats gehad, zonder echter ernstige gevolgen te hebben. Van de goederentrein van station Dorp Noordscharwoude geraakten op het punt waar de toevoerlijn en het hoofdspoor samenkomt, vermoedelijk door verkeerde wissel'stand een vijftal wagens uit de rails. Het hoofdspoor geraakte hierdoor versperd zoodat de treinenloop stag natie ondervond. Deze blokkade kon echter spoedig door het personeel van weg en werken dat vlug ter plaatse was, worden opge ruimd. Het verkeer kon om ongeveer 6 uur weer ongehinderd door gaan. De schade was niet groot. Het inateri aal mankeerde zoo goed als niets en van de vijf wagens waren er slechts 2 beladen welke geen schade hebben ge iteden. Naar de oorzaak van dit ongeval zal een nader onderzoek worden inge steld. Kwartjesvinders te Stompetoren. Dinsdagmiddag waren er op de dra verij te Stompetoren zeer veel vreemde lingen, zelfs kwartjesvinders waren op het terrein aanwezig en hebben er hun slag geslagen. De heeren werkten er met allerlei trucs. Een bewoner van de Noorder vaart was bij het bekende hazardspel- letje met de notedoppen f 15 kwijt ge raakt en kon dit blijkbaar niet goed slikken. Aangifte bij de politie volgde en brigadier Talsma wist de daders - juist toen ze in een auto er van door zouden gaan -- te pakken. Later meld de zich nog een slachtoffer. Bij het verhoor kwamen de notedoppen te voorschijn, op getuigenverklaringen is proces-verbaal opgemaakt. Nu zullen de twee Amsterdammers die gezamen lijk hun slachtoffers plukten, binnen af zienbaren tijd nog wel aan hun uit stapje herinnerd worden. BUÏTENLANDSCH NIEUWS. 2, 6 N. Spigt 4, 16. 17, 18 G. v.d. Berg 7, 9; K. Verver 8,15; J. Blaauboer 11, 19; P. de Vries 12, 13, 14. „De Schrik" van de buua-t verbrand. Donderdagavond is aan de Kerkweg 'n motorrijwiel (bijgenaamd „De Schrik") van de jonge Heer A. Keppel van hier verbrand. De jongen kwam er zonder zich te bezeeren af. De motor brandde af. Natuurlijk was er direct veel belang stelling Arie zorgt weer voor sen satie GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Donderdagavond hield de harddraverij vereeniging „Voorwaarts" al hier een algemeene vergadering in het lokaal van den heer J. Modder. De Voorzitter, de heer J. de Moor, opende de vergadering en drukte zijn spijt er over uit dat de vergadering zoo slecht bezocht was en zelfs bestuursleden afwezig zijn. Als men een vergadering uitschrijft tegen 8 uur en om half negen is men nog niet aanwezig is iets, waar spreker zijn spijt over uitdrukte. Hierna werden door den Secretaris, den heer P. Vries, de notulen der vorige algemee ne vergadering voorgelezen en onder dank zegging goedgekeurd. Hierna volgde rekening en verantwoording over het jaar 1933. De ontvangsten bedroegen f 1369.43, de uitgaven f 1053.44, saldo f 315.99. De rekening met bescheiden werden nage zien door de heeren W. Correljé en Jb. Stins, welke alles in volmaakte orde bevonden. Van den heer C. A. Waiboer te Schagen was een dankbetuiging ingekomen voor het van de harddraverij vereeniging ontvangen cadeau. De Voorzitter deelde mede dat de heer Waiboer sinds de oprichting der vereeniging als jurylid is opgetreden en nu, door hoogen leeftijd, meende voor deze functie te moeten bedanken. Het bestuur heeft toen den heer Waiboer een schilderstuk aangeboden. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aan de beurt van aftreding waren de heeren P. Vries en J. Brak. Laatstgenoemde had be richt gezonden dat hij niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking wenschte te komen. De heer P. Vries werd met op één na alge meene stemmen herbenoemd terwijl in de plaats van den heer J. Brak benoemd werd de heer E. Rentenaar. Besloten werd op Dinsdag van kermis we derom een kortebaandraverij te houden, met prijzen van f 250.—, f 100.—, f 50.- en f 25.—. Voor instandhouding der vereeniging hoopt men op de medewerking der burgerij. Na nog enkele huishoudelijke besprekingen, sloot de Voorzitter met een woord van dank voor de prettige wijze van vergaderen, de bijeenkomst. BURGERLIJKE STAND GEM. ZIJPE Van 10 t.m. 16 Augustus 1934. Geboren Adrianus Cornelis Antoni- us, z.v. Cornelis Klaver en van Antje Conijn Theodora Clara, d.v. Lourens Schilder en van Everdina Anna Tromp. Ondertrouwd Jan Nobel, oud 28 jr., veehouder, en Geertje Jonker, beiden alhier. Getrouwd Geenc Overleden Cornelis Gerritsen, oud 17 jaar. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 19 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK Schagerrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Petten v.m. 10.30 uur Ds. Eikema. Oudesluis, Burgerbrug, St. Maartensbrug en Callantsoog geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. IOV2 uur, Ds. Terlouw van Alkmaar. Bediening H. Doop. 's Avonds geen dienst. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'/t uur. de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. BULGARIJE. ONGEKEND HEVIGE HAGELBUI. Een heftig onweer vergezeld van hagel heeft verscheidene dorpen in de omgeving van Sjoemen geteisterd. In Sofia heeft een gedeelte van de stad eenige uren lang blank gestaan. Op sommige plaatsen van het land lag het ijs van de hagelkorrels een halven meter hoog. POLEN. GEDWONGEN LOGIES f 8 PER MAAND. De minister van binnenlandsche zaken te Warschau heeft een nieuwe bepaling uit gevaardigd, waarbij alle personen, die in de gevangenis vertoeven, moeten bijdragen aan de kosten voor hun onderhoud. Iedere gevangene zal per dag een zloty moe ten betalen, hetgeen in Nederlandsch geld per maand acht gulden is. PAUL POIRET LEEFT VAN DEN STEUN. Een Fransch journalist heeft in een huur kamer in een volksbuurt van Parijs den vroe- geren beroemden mode-ontwerper, Paul Poi- ret ontdekt, die eens fabelachtig rijk was en thans blijkt te leven van eenige werkloozen- ondersteuning en particuliere hulp, die hij van vroegere bekenden krijgt. Poiret bleek echter niet ontmoedigd en koestert nog steeds de hoop, er binnen af zienbaren tijd weer op een of andere wijze bovenop te komen. BEKENDMAKINGEN Verdeeling Vischwater in het IJselmeer aan den Afsluitdijk om en nabij Den Oever en aan den Wieringermeerdijk. Door dezen wordt bekend gemaakt, dat Maandagmiddag a.s. bet vischwa- ter jn het IJselmeer aan den Afsluit dijk om en nabij; Den Oever en aan den Wieringermeerdijk door den Opziener der Visscberij-inspectie zal worden ver deeld. Een geweldige visch. Door den vis- scher G. Dirks te Den Oever is in zijn „vischkamer" een steur gevangen van 274 pond. Met geweldige moeite wist jmen om de staart van de visch, die (ruim 2 meter lang was en die reeds een |gat in bet net bad geslagen, een touw 'te bevestigen, en zoo werd bij aan boord geheschen. Aan de afslag bracht dit vischje f 108.- op. Kooper werd de beer Jb. Tijsen, ver tegenwoordiger der fa. Kotster ie Den Helder. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. B. K. C. II - H. R. C. IV. Zondag a.s. zal de laatste nederlaag-wedstrijd ge speeld worden op B. K. C. terrein. Duivensport. Zondag 12 Aug. j.1. hield de Postduivenvereen. „Altijd Ver der" een wedvlucht vanaf Neul Villes (België) 274 K.M. De duiven werden ge lost om 7.30 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 10.45 uur, de laatste om 11 uur. De prijzen vielen als volgt fir. de Boe 1, 3, 5, 10 W. Blaauboer Concert „Harmonie." Woensdagavond onder prachtig zomerweer, heelt „Har monie" bet programma herhaald, dat Zondag zooals gemeld voor de helft was „yerregend". Een groot aantal belangstellenden luisterde aandachtig naar de mooi uit gevoerde nummers en telkens klonk een hartelijk applaus. In de pauze werden door burgemees ter Kol ff 1 gouden krans, 2 zilveren kransen, 1 zilveren lauwertak en 1 pla quette aan het vaandel gehecht, zijnde de behaalde lauweren op het concours te Andijk en te Wieringen. In een hartelijke toespraak wenschte burgemeester Kolff de directeur en de leden van „Harmonie" geluk met zulk een succes. Spr. uitte speciaal nog tot den directeur den heer Kreijgei woorden van waardeering. voor zijn uit nemende leiding. De voorzitter van Harmonie dankte burgemeester Kolff voor zijn harte lijke rede tot Harmonie en ook het pu bliek voor den steun vooral bij het concours aan de vereeniging geschon ken. Politie Verl. een rijwielplaatje. Inl. bij den Gem.-Bode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ~V^30NDAG 19 AUGUSTUS. ned. herv. gem. Hippolytushoef v.m. IOV2 uur Ds. Van Beek. Doopsbediening. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. 23 Aug. 8 uur Herv. Zusterkring te O.'land. doofsgez. gem. H.-hoef v.m. 10.30 u. Mej. Dr. A. H. A. Bakker Evangelisatie. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever, nm. 7 uur de heer O. Deen. geref. kerk. H.-hoef v.m. 9V2 uur Leesdienst. H.-hoef nam. 2'/-2 uur Leesdienst. D enOever v.m. 10 uur Ds. Joh. Meijnen. Den Oever nam. 2V2 uur Ds. Joh. Meijnen. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen, 16 Aug. 1934. Op de gehouden eierveiling waren aangevoerd 70.000 stuks kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 2.90 55—57 Kg. f 3.10 a 3.2 58—60 Kg. f 3.10 a 3.50 61—63 Kg. f 3.30 *a 3.60 64—67 Kg. f 3.50 a 3.70 800 Eendeieren f 2.50 20 Kalkoeneieren f 4.50. DE SCHAT OP BORNEO. Mijn oud-oom, Charles Legrand was altijd een duivel geweest. Gierig, heb zuchtig, boosaardig Geen grooter ge noegen kende hij dan ie,mand voor den gek te houden en dan op een heel eigen aardige manier. Mijn vader kon hij niet uitstaan, omdat deze zich niet liet im- poneeren door het feit, dat hij schatrijk was. Toch moest hij een zeker respect voor den [man gekoesterd hebben, die zich niet, zooals de andere familie leden, vernederde tot vleier, terwille van de hoop om bij de erfenis bedacht te worden. Want mij heeft hij tot erfge naam benoe,md. Op enkele legaten 11a. Tevens bleek, dat hij al z'n papieren van geldswaarde en kostbare juweelcn, waarin hij vroeger geld belegd had hij had in den handel met juweelen schatten verdiend in een ijzeren kist had begraven.. Waar ?.JTet was aan mij, zoo stond er geschreven, om te ont dekken waar de schat lag. Mocht ik het echter niet binnen één jaar vinden, dan verviel alles aan de liefdadige genootschappen. Alleen het huis piet inboedel, bibliotheek mocht ik behouden. Ik was razend, doch had hoop. Er stond een zinnetje, dat ik gedurende dat jaar verstandig zou doen, in zijn huis te wonen. Ik hoopte dat dit een aanwijzing was en begon te zoeken Doch zonder resultaat. Toen wendde ik mij tot een kennis, Bertrancl Grandier, met wien ik op school altijd zeer be vriend was geweest. Wij. noemden hem altijd „Detective". En hij kwam me te hulp. Luister Mijn vriend, Bertrand, zocht dan het geheele huis door, van onder naar bo ven, de eene kamer na de andere werd grondig onderzocht, alle hoeken en ge ten werden zorgvuldig nagezocht, maar geen schat was te vinden. Op zekeren morgen echter kwam hij triomfantelijk naar me toe met een groot bruin boek in zijn handen. Ik keek er onnoozel naar Wat wilde hij daarmee Het was een eenvoudige atlas. Hij grijnsde. Sloeg het open en hield stil bij het kaartje waarop stond „Borneo" Wel, vroeg ik geprikkeld Hij zei Zie je niets Zie je niets eigenaardigs aan die kaart Ik staarde erop, bekeek verschillende eilanden, maar vond niets. - Zoo, dan ben je blind, zei hij. Hier, kijk jij eens naar Borneo. Heb jij ooit geweten, dat er zooveel steden be stonden in Borneo Ik keek en zag nu inderdaad, dat er steden waren aangegeven, waar niets dan wildernis kon zijn, doch ik be greep de waarde van die ontdekking pas, toen hij me toonde, dat de plaat sen die niet bestonden -- waren aan gegeven met letters. Wij verzamelden ijverig de letters, ontdekten ook op Ja va en Sumatra niet-bestaande plaat sen, aangegeven met een letter en brachten er den geheelen nacht mee door, die letters tot '11 goed-loopenden zin te vormen. Het was natuurlijk mijn slimme vriend, die het vond. De zin luidde Schat begraven op Borneo. Daarop volgde een nauwkeurige aan wijzing. En toen keken we elkander star aan. Als dat beteekende, dat mijn oud oom zijn geld en juweelen begra ven had, waar hij het aangaf, of beter had laten begraven, want de man was nooit in die gewesten geweest, dan zou een expeditie noo-iig zijn om die plek te vinden en zoo'u ernorm risico mocht ik niet nemen. Ik had geen vermogen, zou het geld dus moeten leenen, mezelf in schulden steken en wat, als dan al les een grap bleek te zijn, een van de „aardige" grappen, waar mijn oom al tijd zoo'n plezier in had De dagen en nachten die nu volgden, zal ik nimmer vergeten. Ik zwierf door het groote huis en door den mooien tuin, die mijn oud oom zelf had aang:e legd tuinieren was zijn hobby en onderhouden. Ik verwenschte hem nu ontelbare malen. Daar zat ik, weliswaar de eige naar van een mooi huis en mooien in boedel, plus een schitterenden tuin, maar met mijn klein inkomen kon ik hier toch niet wonen, dat zou veel te duur uitkomen sn In dezen «Jjd 'u huis verkoopen is ook al niet voordeelig. Had hij me liever heeleinaal maar geen huis geschonken. ONS WIER1NGERMEERH O EK JE. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK met inbegrip ged. Wieringermeer Van 10 t.m. 16 Augustus 1934. Geboren Geertje Hendrik je, d.v. Hendrik Smid en Martje Slim Her man Cornelis, z.v. Pieter Liefhebbber en Aaltje Niesse Anthonie Arnoldus, z.v. Jan Dirk van 't Riet en Alida Vet- haak Annie, d.v. Pieter Langereis en Trijntje Burger Maria Geertruida. d.v. Theodorus Anthonius Heddes en Geesbertha Laarman. Ondertrouwd en overleden :Geene. Gehuwd Hendrik Kolijn en Catha- rina Manshanden. POLDERDAG 1934. In aansluiting op het bericht in het vorig nummer kunnen wij thans reeds een en ander mededeelen over het le gedeelte van het programma van het Polderfeest, hetgeen bestaat uit het houden van wedstrijden op het terrein achter het gebouw voor Maatschappe lijk Werk te Slootdorp. Het feest vangt aan om 4 uur nam. De prijs van toegang bedraagt voor volwassenen f 0.10; voor kinderen f 0.05. zitplaatsen zijn op 't terrein aanwezig. De wedstrijden, welke gehouden en waaraan alleen personen boven de 14 jaar kunnen deelnemen zijn de vol gende 1. Behendigheids wedstrijden per fiets (zoowel voor dames en heeren.) 2. Touwtrekken (alleen voor mannen.) Deelname is slechts mogelijk in ploegen van vier. 3. Luiersophangen (alleen voor dames) 4. Hardloopen met hindernissen (al leen voor heeren.) 5. Loop door Slootdorp (voor Heeren.) Hiervoor is een wisselbeker beschik baar gesteld. Voor elk der overige wedstrijden is een aantal fraaie prijzen beschikbaar. Het inleggeld voor deze wedstrijden bedraagt f 0.10 per persoon per wed strijd (behalve touwtrekken f 0.25.) Opgaven tot deelname dienen sehrif telijk vergezeld van het inleggeld ge richt te worden aan het Dorpshuis te Middenmeer voor 21 Augustus a.s. mondeling kan jmen zich opgeven te Slootdorp op Woensdag 22 Augustus in het gebouw Maatschappelijk Werk en te Middenmeer in het Dorpshuis op Donderdag 23 Augustus. Beide avon den van 8—9 uur. Een ieder, die plannen heeft aan de wedstrijden deel te nemen zorge wel, dat hij of zij zich op de bovenvermelde tijdstippen opgeeft. Nadien bestaat er geen gelegenheid meer zich op te geven. Over het 2e gedeelte van het feestpro gramma wordt in het nummer van a.s. Dinsdag uitvoerig bericht. Reeds nu kan worden gezegd, dat het heel wat belooft te worden Flevo-nieuws. Zondag spelen beide elftallen thuis. Flevo I speelt tegen „Succes" II en Flevo II tegen dezelfde Succes-combi natie van j.1. Zondag. De opstellingen zijn als volgt Flevo II aanvang 1 uur. WL van Vliet B. Drent C. Marion J. Vos Frel Verbuijt P. Schoneveld. E.Schoneveld Coshuizen Meijnen, Wolbers. Reserve P. Marion. Flevo I aanvang 3 uur. Gocken J. v.d. Laan Van Guilik Zijlstra Volten E. v.d. Laan v. Wingerden, Por, Venema, Jendseak, de Geus. Reserve Toebak. Medegedeeld kan nog worden, dat het bestuur dezen week het Clubhuisje heeft aanbesteedt, wat aan de heer Van Oeveren is gegund als laagste inschrij ver. Hopelijk zal dus binnen zeer kor ten tijd aan de Tusschenweg een ge bouwtje verrijzen waar de leden en gasten zich behoorlijk kunnen ver- kleeden en wasschen. Met nadruk wil het bestuur langs de zen weg de leden er op wijzen, dat de lotenverkoop nog wel wat beter kon gaan. Er is reeds een groot aantal lo ten verkocht, doch het zijn alweer de bestuursleden die het leeuwenaandeel hierin hebben. Laat men zich nu voor nemen dat de laatste boekjes bij de peningmeester worden weggehaald en dat zij in den kortst fcnogelijken ".ijd verkocht zijn. Openb. Leeszaal. Het correspondentschap van de Openb. Leeszaal te Alkmaar, gevestigd Mijn vriend was er even erg aan toe als ik. Arme jongen. Thuis hielden we het niet uit, ik stelde voor om ergens te gaan dansen, of wat dan ook. Maar langen in huis blijven, zoeken naar den schat, konden we niet. We trokken een smoking aan en trachtten ons verdriet te vergeten. We gingen een bar binnen en dron ken champagne, ik blijf nu toch een ar me drommel, ik tracteer. Er waren twee aardige meisjes. De eene heette Lily, de andere Etty. Ze dansten een nummertje en zaten latei- bij ons. We soupeerden en waren inder daad vroolijk, totdat ik merkte, dat mijn vriend, met uitpuilende oogen Etty zat aan te saren en vervolgens in de Wieringermeerpolder maakt bekend dat men nu over het 2e halfjaar 1934 (dus tot 1 Jan. 1935) lid kan worden voor f 135 ets. onkosten.) Opgave moet geschieden bij de dames Tie- singa Slootweg 11 Slootdorp en Poot, Siga renwinkel, Middenmeer. Door dit lidmaatschap kan men iedere week één boek ter lezing ontvangen, hetgeen men 14 dagen desgewenst mag behouden. Tevens is er een aantal studieboeken, waarvan meer dere ineens mag lenen en waarvan de leestijd desgewenst 6 weken bedraagt. Het Bestuur. Benoemd. Benoemd als voorganger van de stichting Neder—Veluwe, Ds. J. C. Fischer te Slootdorp. Genoemde stichting is een combinatie van vijf afdelingen van den Protestanten Bond te wetenEde (tevens standplaats van den voorganger), Lunteren, Renkum, Rhenen, Veenendaal. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. Maandagavond 2 Aug. 1934 half acht tot half tien (nieuwe tijd) kunnen de aange vraagde kostelooze rijwielmerken worden afgehaald aan het Dorpshuis te Middenmeer, door de bewoners van de Wieringermeerpol der, wonende onder de gemeente Medembllk. Heropening „DE KLEINE TOKO." Zaterdag 18 Aug. a.s. wordt het winkelpand de „Kleine Toko" te Middenmeer heropend Huurder van het perceel is de heer J. Rien- stra, die de zaak zal exploiteeren in dezelfde uitgebreide branche als zijn voorganger. POLITIE SLOOTDORP. Verloren een dop van olietank, (motorrijwiel.) Weg verbetering. Het gedeelte asphaltweg De Haukes- Slootdorp is dezer dagen onder handen genomen en zal een halve meter ver breed worden. Het gedeelte nabij de boerderij van Gebr. Holtrop wordt het eerst afgewerkt. Dit is juist het gedeelte waar de be ruchte kuilen zich bevinden, en mo gen wij de verwachting koestelen dat ook dit euvel wordt verholpen. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 19 AUGUSTUS. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te Vis uur. Zaterdagav. 65 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag2e, 3e en 4e klas Woensdag5e, 6e en 7e klasZaterdagle klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan het' MIDDENMEER Zondag 7Ws en 10 uur H. H. Mis U;D, In de week Maandag, Donderdt H. Mis te 7Vz uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgeli Katechismus Maandag le J dien de kinderen, die nog geen munie gedaan hebben. Donder tt klas. Vrijdag4e, 5e, 6e en 7e NED. HERV. GEU 't Slootdorp v.m. 1 0 uur j Middenmeer 's av. 7 uur ,f EVANGELISATB Middenmeer v.m. 9.30 uur D I Slootdorp n.m. 3 uur D 99 GEREF. KERK MIDDf Middenmeer v.m. 9.30 uur Dr ft Middenmeer nam. 3 uur Lee Wilt ge met KERSTMIS UW SIEREN MET BLOEMEN OF UW DE EERSTE LENTEBODEN, doe dan keus uit verkrijgbaar bij W. A. BLIJDORP MIDDENMEER Bewoners van de Wieringermeer, In Slootdorp of Middenmeer Heeft U geld uit te geven Voor onderhoud van 't daaglijks leven Koopt dan vooral bij die Middenstand Die gevestigd is in dit nieuwe land. (Reclameprijsvraag Middenstandsvereen. Wieringermeer.) Gevraagd een paar nette kostgangers bij Ed. WOU DE, Kerkstraat 5, SLOOTDORP. NET MEISJE GEVRAAGD VOOR DAG OF VOOR DAG EN NACHT BIJ P. KISTEMAKER, melkhandel, Brink Slootdorp. naar mij keek. Daarna staarde hij naar de vork, waarmee Etty, lichtelijk onder den in druk van champagne, figuren, zat te trekken in het tafellaken. Natuurlijk dacht hij weer aan de kaart. Uit een vaas bloemen waren er een paar door Etty op tafel gelegd en daar omheen trok ze lijntjes, waarbij ze lachte. Opeens 2ag ik Bertrand wegrennen. Een half uur heb ik gezocht naar hem doch in de garderobe hoorde ik, dat hij al een half uur geleden weggegaan was. Ik betaalde mijn rekening, noodigde de beide meisjes uit voor een kopje thee

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3