VOEDINGSWAARDE VAN TULPENBOLLEN. den dag, waarop het geld moest worden over handigd. In den brief stond het telefoonnummer van de Christelijke Jongemannen Vereeniging en daardoor is de arrestatie mogelijk geworden. Varn zou Vrijdag reeds voor den rechter ver schijnen. HET VERKEER IN DE TOEKOMST. In sommige Amerikaansche kuststaten neemt men geen genoegen meer met het stel len van rij snelheden van 75 K.M. bij het ontwerpen van wegen. In.Oregon en Was hington worden de hoofdwegen reeds aange legd voor rijsnelheden van 140160 K.M., en hiermede wordt rekening gehouden bij het projecteeren van bochten, den afstand van duidelijk zicht en het oppervlak van den weg. Een vooruitziende blik is vereischt, want we gen, die nog kort geleden een zekere ver maardheid genoten, gelden thans reeds als verouderd. EEN STRENGE WINTER? De boeren in Bulgarije voorspellen een stren ge winter met herige sneeuwstormen. Als re den hiervoor geven zij aan, dat de ooievaars zoo vroeg het land verlaten is dat volgens hen een zeker teeken, dat de winter buiten gewoon koud zal worden. LUCHTVAART. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Bestuurder gewond maar kon doorvliegen. De „Daily Mail" meldt, dat Vrijdag een passagiersvliegtuig van Parijs naar Londen boven het kanaal door den bliksem getroffen is tijdens een plotseling losgebarsten onwe- der. De bestuurder van het vliegtuig werd aan gelaat en linkerarm getroffen, terwijl ook zijn kleeding gedeeltelijk verschroeide. Ge lukkig was het niet zoo ernstig, dat hem het besturen van het toestel onmogelijk werd en hij kon dit dan ook veilig op de plaats van bestemming brengen. Het radio-apparaat werd vernield. Waarschijnlijk is de oorzaak van dit on geval daarin gelegen dat door het plotselinge optreden van het onweer men geen gelegen heid had het radio-apparaat buiten werking te stellen. In Amerika ook. Daar rijf dooden. Een dergelijk geval, maar van heel wat ernstiger aard, wordt door Reuter uit St. Joseph in Missouri gemeld. In de buurt van deze plaats werd een pas sagiersvliegtuig door den bliksem getroffen. Het vloog in brand en vielde bestuurder en de vier passagiers kwamen om het leven. HONGARIJE. DORP DOOR HAGELSTORM VERWOEST. Werk van eenige minuten. Vrijdagavond heeft zich boven de in het wijngebied van Tokaye gelegen gemeente Tarcal binnen enkele minuten een ontzag lijke hagelbui, gepaard met een feilen storm, ontlast. De geheele streek was plotseling in het diepste duister gehuld. Er vielen hagel- steenen van 50 tot 60 gram. In enkele secon den had het geheele landschap een volkomen wintersch uiterlijk. De wijnoogst is vernield, zeer veel vee is om het leven gekomen, een boer werd, met zijn paarden, door de hagel- steenen gedood. Talrijke dorpsbewoners heb ben voor een deel zeer ernstige wonden op- oploopen. De door het plaatsje woelende wa termassa's zijn om. een tegelfabriek hinnen- gedrongen, waar de ketel ontplofte. Door den luchtdruk werden 18 huizen volkomen ver nield. Honderd andere woningen werden door het noodweer verwoest. Het steeds hooger stijgende water dwong de bewoners hun toe vlucht te zoeken op boomen, daken e.d. waar zij den geheelen nacht hebben doorgebracht. De lager gelegen deelen vormen één groot meer. Eenige hulpexpedities en het te Tokaye gelegerde bataljon pioniers is naar Tarcal vertrokken. De laatste berichten melden, dat men het plaatsje als vrijwel geheel verwoest kan be schouwen. De Hongaarsche regeering heeft maatrege len genomen om de bevolking voor de ergste gevolgen van de ramp te behoeden. Commando Leger des Heils. Evangeline Bootli gekozen. De conferentie van Heilsofficieren te Londen heeft, naar Reuter seint, tot generaal van het Leger des Heis gekozen Evangeline Cory Booth, com mandant van het Leger des Heils in de Vereenigde Staten van Amerika en vierde dochter van den stichter van 't Leger, generaal Booth. Zij is 69 jaar oud. Reeds in haar jeugd leidde zij kin derbijeenkomsten van het Leger in het huis van haar vader. Spoedig daarop werd zij kapitein in het „donkere" Oos ten van Londen en vervolgens deed zij zendingswerk door geheel Engeland, waarbij zij zich krachtig deed geiden tegen de tegenstanders van het Leger. In 1896 vertrok zij naar Canada en New-Foundland als „comjmissionair" en in 1904 werd zij commandant van het Leger des Heils in de Vereenigde Staten. Onder haar leiding steeg de organisatie in de V. S. snel Zij be schikt thans over 6 millioen pond sterling. gevolge van voedselschaarste en 1 van Jan. 1934. Deze analses zien er als volgt uit analyse 1917 36.6 en 40.8 dr. stof4.2 en 3.8 eiwitacht. stoffen 29.5 en 34.2 zetmeel- acht. st.0.7 en 0.2 vetacht. stoffen1.1 en 1.6 ruwvezel1.1 en 1.0 ach 31 z.w. analyse 193440.4 dr. stof4.1 eiwitacht. stoffen32.9 zetmeelacht. st. 0.5 vetacht. stoffen 1.6 ruwvezel1.3 asch. Hieruit blijkt, dat tulpen bijna 2 maal zoo veel droge stof dan aardappelen bevatten en ruim 3 maal zooveel dan voerbieten. De samenstelling omgerekend op de droge stof geeft het navolgende, waarbij telkens de sa menstelling van de droge stof van aardappe- pelen en bieten. Tulpen. Analyse 1917 11.5% en 9.3 eiwit acht. stoffen 80.6 en 83.8 zetmeelacht. stof fen 1.9 en 0.5 vetacht. stoffen3.0 en 3.9 ruwvezel3.0 en 2.4 asch 75.9 z.w. Analyse 1934 10.1 eiwitacht. stoffen, 81.4 zetmeelacht. stoffen, 1.2 vetacht. stoffen, 3.7 ruwvezel, 3.2 ach Aardappelen: 8.4 eiwitacht. stoffen, 84.- zetmeelacht. stoffen 0.4 vetacht stoffen, 2.8 ruwvezel, 76.- z.w. Voerbieten10.- eiwitacht. stoffen, 72.5 zetmeelacht. stoffen 0.8 vetacht. stoffen, 7.5 ruwvezel, 52.5 z.w. Hieruit blijkt dat de samenstelling van de dr.st. zeer weinig verschilt van aardappelen. De bollen worden nu aangeboden, althans te Broek op Langendijk, voor f 50.- per wa gon, wat dus f 0.50 per 100 Kg. wordt. De zet- meelwaarde van 100 Kg. bollen is ongeveer 30, zoodat 1 eenheid z.w. dus ongeveer kost ruim Vit ct. Waar maismeel momenteel ±f 6.50 per 100 Kg. kost, kost 1 eenheid z.w. daarin ongeveer 650 81.5 8 ct. Hieruit blijkt wel, dat tulpenbollen thans een buiten gewoon goedkoop voedermiddel is. Voer bieten worden, naar wij hebben vernomen, eveneens geleverd voor f 0.50 per Kg. Voerbie ten hebben gemiddeld een z.w. van 6.3, zoo- dat 1 eenheid z.w. daarin dan kost ±8 ct., overeenkomende dus met maismeel. In den afgeloopen winter hebben onder scheidene veehouders ervaring opgedaan met het voeren van tulpen en over het algemeen met gunstig resultaat, sommigen waren er zelfs buitengewoon over tevreden. Men kan de tulpen op dezelfde wijze als aardappelen inkuilen, waar het een eiwit- arm product is, komt het ons voor, dat het inkuilen met geringe verliezen evenals bij aardappelen, vrij zeker goed zal slagen. Ver schillende veehouders hebben deze ervaring reeds opgedaan. Het komt ons voor, dat vele veehouders in N.H. in omstandigheden ver- keeren om een behoorlijk kwantum eiwitarm voer in den vorm van tulpenbollen voor een veel lageren prijs per eenheid z.w. kunnen verkrijgen dan in den vorm van graanmeel. Waar een boer neiging heeft royaal te voeren van een goedkoop product, zouden wij den raad willen geven voer per koe per dag niet meer dan 10 Kg. Bij 40% dr. st. in tul pen geeft men reeds 4 kg. dr. st., zoodat bij grootere giften de opname-mogelijkheid van hooi te veel zal verminderen en goed hooi is zeker veel beter dan tulpen, vooral ook met het oog op de voorziening der mineralen. Met behulp van 10 Kg. tulpen kan men 3 a 4 kg. maismeel besparen. Naast tulpen dient het krachtvoer eiwitrijk te zijn. Door het hooge gehalte aan zetmeelacht. st. lijkt het ons een goed voer om melkende te mesten. Jong vee geve men er niet te veel van. Bollenveilingen in het noordelijk deel van N.H. zijn te Bovenkarspel, Grootebroek, Br. op Langendijk en Breezand. De Rijksveeteelt-Consulent, L. DE VRIES. GEMEENTE W1ERINGEN. Een dezer dagen vernamen wij, dat ver schillende veilingen wederom groote hoeveel heden tulpenbollen ter vernietiging ontvan gen. Deze bollen mogen na gesneden te zijn, als veevoeder verkocht worden. Waar de hooioogst dit jaar bij zeer veel veehouders te wenschen over laat wat betreft het kwantum, en waar het krachtvoer de laatste maanden aanmerkelijk in prijs is gestegen, zou men zoo denken, dat deze bollen, welke tegen een lagen prijs worden aangeboden, gretig aftrek zouden vinden. Dit laatste is nu juist niet het geval. De oorzaak zal wel schuilen in de onbekendheid met dit product als veevoeder middel. De prijs van dit product en de voedingswaarde zijn evenwel van dien aard, dat wij het onder de huidige omstandigheden gewenscht achten daaraan eenige meerdere bekendheid te geven. Geschiedt zulks niet, zoo vreezen wij, dat er wederom groote hoe veelheden op verschillende plaatsen in de provincie in slooten of anderszins worden gedeponeerd. Van tulpenbollen bezitten wij 3 analyses, 2 van 1917, toen dit product gevoerd werd ten FLORA-FEESTEN TE DEN OEVER. De dagen naderen weer snel, dat het bestuur van Flora weder het publiek zal doen genieten van de hoogtij-fees ten zijner vereeniging. Als ieder jaar is het programma wel voorzien. De tentoonstelling is niet, zooals jaren achtereen, in de oude Kapel, doch thans in de gehuurde groote tent van Scheltus ondergebracht. Men heeft nu veel meer ruimte en de planten komen beter uit. Zondag 9 Sept. is er groote handicap draverij, waaraan 19 bekende dravers, deelnemen. Ze zijn Noma B, N. Kaan, W.-Waard Minni M, J. A. Bakker, W.-WJaard Hillergard, G. Hart, Medemblik Rou lette, Vos, Midwoud Robbedoes, Vos, Midwoud Marie P, J. v. Leeuwen, Bakkum Tamboer, J. van Leeuwen, Bakkum Gretchen H, N. J. Silver, Oude Sluis Fretchen, H. Beets, Beem ster Aleezy, v.d. Zijp, Garijp Edna M, J. Schoon, Medemblik Northei- man B, J. Schoon, Medemblik Fati- na, J. Haan, W. Wormer Meleeze, C. Vergaij, W. Wlormer Quril Patrik D, M. Bos, Beemster Qur. Uolhan B, J. Mooi, W.-Waard Catabora T, D. Taams, Amsterdam Pinkerton, Mevr. Jacobs, Amsterdam Sara Bond, J. Strooper, 't Zand. Na afloop kermis d' eté op het ter rein aan de Gasthuisweg en in de café's Maandagmiddag is er wedloop met kinderwagens en behendighqidswed- strijden per fiets, 's-Avonds optreden van „Apollo" in de zalen. Dinsdagavond slot-concert van de Mandoline-vereen. Den Oever in de tentoonstellingstent. Gezien het rijk voorzien programma zal bij mooi weer de belangstelling alle dagen weer enorm zijn. Concert „Harmonie". Wederom zal „Harmonie" bij gunstig weer Woens dagavond a.s. te half negen een con cert in de tent te Hippolytushoef ge ven. Moge de belangstelling van het publiek, evenals de vorige maal, weer groot zijn. Wielerclub opgericht. Maandag avond is in een vergadering in Hotel Centraal te H.-Hoef de Wielerclub „Wieringen" opgericht. 20 Leden tra den reeds toe. Als bestuursleden wer den gekozen J. J. Bosker, voorz. L. Noorden, secr.-penningmeester P. Kreijger S. Kaan D. Smit en Jac. Rotgans Nz. leden. Besloten werd po gingen in het werk te stellen tot het aanleggen van een grasbaan. Zondag 22 Sept. zal een stercit over Wieringen worden gehouden om me dailles. Jongelui, die van wielersport hou den, dienen zich nu zoo spoedig moge lijk als lid op te geven. De contributie is slechts 50 cent per jaar. De „Nahabo" verdoopt in „Wierowna". Zooals men weet is vQM\kort te Wie ringen opgericht de wisvereenigirig Nahabo". Deze vereeni^ng stelt zich ten doel voor hare leden goedkoope uitstapjes per autobus te organiseeren, welke wekelijks worden gepubliceerd. Thans meldt het Bestuur ons, dat de naam „Nahabo" is veranderd in „Wierowna" (afgeleid van Wieringen en Anna Paulowna) omdat de vereeni ging daar is gevestigd. Die naamsverandering, aldus meldt het bestuur, i* Lede een gevolg van een sommatie van de autobusdienst ,Habo", die vond, dat Nahabo bedrie- gelijk veel op haar geleek. Het bestuur, op deze gelijkenis niets gesteld: heeft daarom onmiddellijk en jmet genoe gen de naam gewijzigd in „Wirowna". De leden willen daar dus wel aan dacht aan schenken. Loop der bevolking. Ingekomen 39 m., 27 vr. Mw. M. C. Jongejan uit Anna Paulowna G. J. Koek en gezin uit Den Haag W. J. Lindhout en gezin uit Schagen; J. Post ma uit Westdongeradeel A. Oosting en gezin uit Medemblik H. Benedick en gezin uit Zaandam B. van Rens- woude en gezin uit Harlingen H. Meij er en gezin uit Harlingen L. Klaver en echtgenoote uit Amsterdam D. ter Horst en gezin uit Arnhem Mw. M. Frank uit Fillach (Oostenrijk) H. v. Ringen en gezin uit Velsen IL Smit uit Amsterdam J. Gonggrijp uit Won seradeel H. Schlager uit Den Haag A. G. Bleumink en gezin uit Wonsera- deel U. Joustra en echtgen. uit Tiel W;. van der Haven en gezin uit Slie- drecht N. Klerk uit Medemblik U. Hidden en echtgen. uit Den Haag M. Mulder uit Zijpe (N.-H.) S. Kuut uit Zaandam W. Blasé uit Barop (Dld) J. Oud uit Zijpe Mw. D. Cor- nielje geb. Zorge uit Zd. en Nrd. Sche/ mer Mw. A. M. Verdurmen uit Har lingen. Vertrokken £0 m. en 20 vr. Mw. A. Rose naar Oberhausen (Dld.) Mw. A. Top naar Medemblik P. Dowald naar Oberhausen (Dld.) P. Kooij en echtgen. naar Amsterdam Mw. E. en M. Pospiech naar Schagen A. J. J. Sanders naar Vianen Alb. Meering naar Alkmaar P. A. Hoogesteger naar Oost- en West-Souburg P. van Rossum naar Medemblik C. Peere- boom en gezin naar Middenmeev H. C. Ran en gezin naar Texel R. J. H. Lehse en gezin naar Neu-Munster (Dld.) L. de Neeff en echtgen. naar Heemstede Eug. en Erich Dowald naar Oberhausen (Dld.) T. Vissclier naar Sliedrecht St. v.d. Velde naar Middenmeer; P. Steging naar Apel doorn Mw. D. Baarda naar Harlin gen Mw. J. J. H. v.d. Pol naar Zuid- scharwoude Wed. H. Sap naar Gro ningen P. A. Wor en gezin naar Slie drecht Mw. M. A. J. Wiegman, geb. Brandt naar Den Helder J. Kooistra naar Wymbritseradeel P. Kindts naar Schoondijke. Overwerk. Voor het maken van een wegbaan door het lage gedeelte van den Stroeërkoogweg is aan de Fa. O. J. Bosker alhier overwerkvergun- ning verleend voor 60 man, van 3 t.m. 13 October 1934. Inleveren van Rijksgoederen. Het in leveren van Rijksgoederen vindt dit jaar plaats te Hippolytushoef, Koning sraat 23, voor de dienstplichtigen van de lichting 1919. Onderwijzend personeel. In de plaals van den Heer J. H. Eden, die voor her halingsoefeningen onder de wapenen moet komen is tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Hippolytushoef benoemd de Heer K. Groen uit Jisp. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een liefdadigheidswedstrijd ten bate van de T.B.C.-vereenigingen „Herwonnen Levens kracht en Zonnestraal". Voor deze wedstrijd was uitgenoodigd de vereen. „Black Boys" van Sneek, welke zich direct bereid verklaar de om aan dit mooie doel mede te werken. Het publiek liet zich ook van de goede zien en was ditmaal in bijzonder groote getale opgekomen, Wat de voetbalwedstrijd betreft, kan niet anders gezegd worden dan dat er een pracht wedstrijd is gespeeld, welke werd gewonnen door Succes met 62. Aan het slot dankte mevr. G. de Haan— Bosker allen die aan dit mooie doel hadden medegewerkt. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 3 Sept. 1934. Op de ge houden Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volg 87 Vette koeien f 130 tot f 220 22 Graskalveren f 20-f 37 36 Nuchere kalveren (slacht) f 4-f 12 382 Vete Varkens per Kg. 29-32 Cent. Handelm matig. De Graanmarkt. ALKMAAR, 31 Aug. 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 1739 H.L.'s aangevoerd, waarvan soor ten en prijzen als volgt 35 voertarwe f 6.25 180 rogge f 7-f 8.50 324 gerst f 5.75-t 6 en gerst chev. I 6-f 6.25 336 haver f 5.75-f 6.60 11 boonen w.o. bruine f 13-f 14 nieuwe 119-f 22 en witte boonen f 25 127 karwijzaad f 14 tot f 18.60 726 erwten, w.o. kleine groene f 8.50-f 9.25 groote i 18-i 18.50; grauwe f 20-f 35 vale f 16-f 23.50' en platte vale f 25.50-f 28. Alles per 100 Kg. Handel goed. FLEVO-NIEUWS. Zondag j.1. speelde Fle- vo I een vriendschappelijke wedstrijd tegen D.E.S. te Barsingerhorn, waarvoor een medail le was uitgeloofd. Flevo won met 4—2 en sleepte dus de „plak in de wacht." Vorige week had een zelfde ontmoeting tegen D. E. S. plaats te Middenmeer, welke eveneens werd gewonnen door Flevo met 32. POLITIE SLOOTDORP. Verloren 1 bruine heeren portemonnaie, inh. 1 bankbiljet van 10 gulden. Inl. Politie Slootdorp. Middenmeer, 31 Aug. Herdenkings avond verjaardag H. M. Koningin Wil- helmina in de Herv. Kerk Middenmeer. Onder groote belangstelling hield de Chr. Oranje Vereeniging „Het nieuwe Land" onder voorzitterschap van den heer Heerink in de Herv. Kerk een wijdingsavond. Nadat gemeenschappe lijk was gezongen Ps. 98 1, leest de Voorz. Ps. 2 onberijmd en vervolgt met gebed. In een kort openingswoord heet spr. de aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid Ds. Zuidema van Anna Paulowna, de heer Asma, Dir. der Chr. Zangvereeniging Julianadorp en de leden. Voortgaande doet spr. uitkomen de groote bcteekenis van deze ruim een halve eeuw gevierde Nationale feestdag. Hoewel bijna onop gemerkt voorbij gegaan door de zware beproeving is het daarentegen in deze droeve dagen van rouw zoo noodig die band tusschen Oranje en Neder land nog hechter te maken Zijn we dan allen dankbaar voor de groote ze gen die God ons schonk in Oranje. Hierop gaf de Chr. Zangvereeniging van Julianadorp in Dubbel-kwartet (Dames) een tweefal nummers. Ds. Zuidema hield hierop een herden kingsrede „Vorstin en Vaderland." Op dezen dag zal door het Nederiandsche Volk dieper beseft worden wat God ons in Oranje gegeven heeft. Geen re den thans voor dartelend vreugde vertoon. Onze deelneming in de rouw van het Koninklijk Huis zal daarom des te inniger zijn. Dat de Heere dan Zijn Ontfermende hand uitstrekke, opdat ons Volk niet zonder Oranje komt. Dat Hij zich ont- ferme over Nederland en de weinige nazaten spare. Wij wenschen niet Volk en Vaderland, niet Volks- en In ternationale macht, doch alleen Vor stin en Vaderland en zoo zullen we het onze kinderen moeten overleveren. Deze dingen te be- en gedenken is on ze roeping en in tegenstelling met buitenlanlsche natie's leven we geluk kig. Een zesde deel der wereld wordt ge dreven door een God-loozen-actie. We behoeven U niet nader te zeggen de beteekenis wat het zegt, wanneer de geest van den afgrond regeert. Naast onze grenzen een onderdrukking door Hitier waar liet oude Germaansche Heidendom bet hoofd opsteekt. Met vele voorbeelden belicht spr. hierop de vele onchristelijke Staatsinstellin gen in tegenstelling met ons land. Op Koninginnedag is het goed deze din gen te gedenken en te verlevendigen. Moge het God believen Haar nog lange jaren te sparen, en besloot spr. zijn met groote aandacht gevolgde rede. De Heer Heerink dankt spr. in har telijke bewoordingen voor de goed ge documenteerde rede. Daarna werden staande twee coupletten gezongen van het Wilhelmus en „Alle man van Neerlandsch stam. Terwijl Mevr. Gla- zema en Mej. N. Bakker eenige schoo- ne nummers ter afwisseling decla meerden, zong daarop 't dubbel-kwar- ten nog een drietal nummers Eenige prachtige Vaderlandsche liederen wer den tot slot gegeven op het schoone kerkorgel. Voorz. dankt allen voor de opkomst en medewerking, inzonder heid de heer Asma en het Zangkoor en roept deze een tot weerzien toe. Ds. Finkensieper sluit hierop deze goed ge slaagde avond met het zingen van Ps. 89 8 en dankgebed. Schoolfeest voor de Wieringermeer schooljeugd. Onder zeer uitnemend zomerweer werd Zaterdagmiddag op initiatief der Chr. Oranje Vereeni ging te Middenmeer een prachtig ge slaagd kinderfeest gehouden. Er werd genoten door de kinderen en mede als gevolg daarvan door de ouders. De opstelling van den optocht. Hierbij kwamen vele voor den dag. Vast stond al spoedig dat er in alle stil te veel werk van was gemaakt en de onderscheidene groepen gaven een bont en rijk varieerend aanzien. Ook de veelbesproken „Pelikaan" was voor den feestdag geland op IL 10 d.w.z. Sectie H. Kavel 10 oftewel het gepro jecteerde nieuwe vliegveld. Voorts was aanwezig de „Kano Lely" waar eer tijds de boottochten mee werden uit gevoerd vanaf dit gemaal. De bogen „Heden" en „Verleden" demonstreer den op voortreffelijke wijze het rhans geproduceerde graan en anderzijds de zeeasters en schelpen van het grauw verleden. Voorts .Kabouters", de jonge „W.-Meer Turners", Schoorsteenve gers" een „Chineesche Prins" was zelfs nog naar Middenmeer gekomen voor deze gelegenheid. Totaal waren dertig groepen vertegenwoordigd. Te kwart voor twee stond de massale bonte me nigte in colonne opgesteld, voorop be geleid door de vroolijke tonen van on ze „Wieringermeer Fanfare" die de noodige luister bijzette. De belangstelling voor de optocht was van de burgerij geweldig. Naast de vele vlaggen op het terrein, wapperde bij velen van de burgerij het Nationale dundoek. Vanzelf sprekend sloten zich zeer velen aan bij de stoet zoodat ook op het feestterrein groote belang stelling bestond voor de te houden wedstrijden. Onder leiding van den heer Vergou wen werden door de ruim 300 kinde ren de twee eerste coupletten van het- „Wilhelmus" gezongen met begelei ding van onze „Fanfare". Hierop hield hield de heer Vergouwen een korte toespraak en herinnerde aan den ver jaardag van H. M. de Koningin, den dag van 31 Aug. de Nationale feestdag, dat het daarom is dat we heden feest vieren. De Voorz. van het Schoolbe stuur, Ir. Roebroek, heeft bericht ge zonden, dat hij wegens familie-omstan dagheden 't feest niet kon bijwonen. Namens de Heer Roebroek richt spr. zich daarom tot de aanwezigen en zegt, dat hier te meer reden is tot viering van de verjaardag onzer Geliefde Ko ningin, omdat Zij de Polder kent door Haar bezoek aan 't nieuwe land. Een driewerf „Hoera" werd spontaan aan geheven, na de uitroep „Lang leve de Koningin. De heer Vergouwen zegt verder, dat de optocht de verwachtingen van het bestuur der Chr. Oranje Vereeniging, die het initiatief nam tot dit feest ver heeft overtroffen. De Optocht is ge worden tot een groot succes. Dank hier voor aan de kinderen die dit alles zelf hebben gemaakt en gedaan naast eenig advies van 't onderwijzend personeel. Verder dankt spr. allen, inzonderheid ook het fanfarecorps namens het Oranje Comité. Uit volle borst werd daarop aangeheven „Alle man van Neerlandsch stam". Vervolgens wer den tractatie's uitgereikt, terwijl de W.-Meer Turners eenige nummers ga- |ven onder leiding van Mevr. de Boer. Den geheelen middag deed de Fan fare haar vroolijke tonen over -T dicht met kinderen, moeders en andere be zoekers bezette terrein hooren, zoodat een gezellige stemming heerschte. De jury, bestaande uit de Dames Mevr. van Kretchmar, Mevr. List, de H.H. Suikerbuyk, G. de Vries en C. J. Bos ker hadden een zware taak in het toe kennen der prijzen. Het is een moei lijk werk, zooals terecht door de heer Heerink werd opgemerkt, uit de 30 groepen, die allen mooi waren, de mooisten te vinden. Een woord van dank bracht spr. hierop aan de jury. Groot was de variatie in wedstrijden voor de kleinen en niet minder groot de deelname. De afloop der wedstrij den gaf als uitslag Zakloopen (jongens, le S. Remmeren 2e S. Albarda 3e A. de Hollander 4e W. Kloosterman. Tonnenduwen (jongens), le E. Noord hof; 2e P. Moes 3e D. de Jong 4e F. Boerhave 5e C. Hanse. Blokjes rapen (meisjes), le T. Toe- bak 2e A. Oostenburg 3e P. Leijten;, 4e Jannie Smit 5e J. v. Gcurkink 6e F. Thalen. Vlagsteken (meisjes), le J. Mollema; 2e L. van Est 3e G. Venema 4e J. van Loon 5e J. Boorsma 6e Aakje van der Veer. Prijsknippen. le J. de Jong 2e S. v.d. Kooij 3e I. Top 4e A. Hoogka mer 5e M. Lauret 6e M. Boerhave 7e L. Everts. Vlagsteken (jongens.) le P. Korre 2e H. Tiemersma 3e B. Vermaat 4e H. Smit 5e P. Struiksma 6e JA. Edens. Holter wedloop (meisjes), le R. Vos; 2e Tr. Groot; 3e Z. Struiksma 4e J. Hak 5e G. Noordman. Estafette (jongens.( le pr. groep Tj. Veenstra 2e pr. groep W. v.d. Belt. Ringsteken (jongens en meisjes.) le Gr. Smeenk 2e J. Mollema; 3e Jer. Varke visser. Wedloop met hindernissen (jongens) le P.v .d. Wal 2e A. de Wït 3e J. Kloosterman. Blokjes rapen (jongens.) le J. de Wit 2e A- Schoolmeester 3e P, Steinfort 4e A. Groot 5e L. van Leenen. Wedloop met hindernissen (meisjes.) le M. Farenhout 2e P. Scharinga 3e J. Warrink 4e M. de Calouwee 5e C Marion 6e H. Venema. Balloopen (meisjes, le M. List 2e L. Tiemersma 3e H. Tiemersma 4e W. Bodewitz 5e A. Kadijk. Balloopen (jongens.) le R. Meeuwsen; 2e C. Boorsma 3e J. Versluis 4e C. Driesen 5e H. Dijkes. Na afloop der wedstrijden ging het in marschtempo onder geleide van Onderwijzend personeel en Commissie leden naar het Gymnastiekgebouw waar de prijsuitreiking zou plaats vin den. Een vanzelf sprekendheid was het bij de prijsuitreiking een drukte van je welste. Voor prijstoekenning van de optocht kwamen de commissie-leden in een moeilijk parket, n.1. de nog be schikbare prijzen waren niet toerei kend voor de in aanmerking komende groepen. Derhalve werd besloten de prijzen uit te keeren in contanten. Gul weg werd hiermede genoegen genomen le pr. „De Pelikaan" 2e „Hans en Grietje"; 3e „Kano Lely"; 4e De Oost er sche Prins met fiets"; 5e „Schoorsteen vegers 6e „De jonge W.M. Turners"; 7e „Jongens fiets met boog". De heer Heerink bracht voorts dank aan allen die hebben meegewerkt aan het welslagen van dit schoone kinder feest Voorts dankt spr. de heer B. Was- sink inzonderheid voor het keurig in orde brengen van het terrein en de ve le werkzaamheden daaraan verbonden. Daarop keerden allen voldaan huis waarts. Politie: Verloren een pakje, inhoudend een theelichtje. Inlichtingen Politie Middenmeer Havenstraat,

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2