VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. VERHUISD J. TALSMA - EXPEDITEUR, 0—2 1—2 3-6 3—3 3—3 2—1 2—2 2—1 SPORT Afdeeling I. 4e klasse. Alkmaar—Texel B.K.C.D.T.S. Andijk—Succes VroneSchagen Westzaan—Zaanlandia QS.C.Zilvermeeuwen UitgeestMeervogels Beverwij k—Verkade KON. NED. VOETBALBOND. DE VIERDE KLASSE. „Alkmaar" bracht een teleurstelling en werd in eigen home door Texel met 02 ge slagen. De eilanders hebben zich echter ondanks hun goede zege, van een minder goede zijde laten zien. B.K.C. begint zich eenigszins te herstellen en leed thans op eigen terrein een kleine 1—2 nederlaag, waardoor de D.T.S.'ers de begeerde punten mede namen. Ook „Succes" heeft zich afdoende hersteld en klopte Andijk in eigen huis met liefst 36, terwijl Vrone deed wat we van haar verwachtten, namelijk gelijk 33 spelen tegen het bezoekende Scha gen. De stand is hier nu 3 3 3 3 3 1 2 geweest, bewijst dat in een tuin van den Heer Jr. Jonker de aardbeien voor de tweede maal van dit jaar in bloei staan, zijn reeds mooie rijpe vruchten geplukt. Texel D. T. S. Alkmaar Succes Andijk Vrone Schagen BJC.C. N. Niedorp 4—1 7—5 6—5 7—6 6—9 3—3 4—5 2—5 0—0 GEMEENTE WÏERINGEN. GECOMBINEERDE VERGADERING van de Besturen der Visschers- vereenigingen van Wieringen, Helder en Harlingen. op Zaterdag jJ. in hotel S. Kaan, H.-hoef. Door den Heer Stevenson, welke voor deze vergadering als voorzitter fungeert, wordt de vergadering met de gewone welkomstgroet geopend en verheugt spr. er zich over dat er zoovele personen aanwezig zijn. Spr. zegtwij zijn hier samen gekomen om de belangen van de Haringvisscherij te be spreken, om te komen tot een betere regeling voor de straks aan te breken nieuwe haring als men bij de regeering komt zal meh u het eerste vragen wat hebben julie zelf gedaan om verbetering in de haringvangst te bren gen, en dan moeten wij zeggen niets Dan zal de regeering tot u zeggen dan moet gij eerst zelf eens trachten om hier verbetering in te brengen, de haringvangst dateert van jaren herwaarts, en steeds was de eerste ha ring duur en later bij ruimer vangt werd de haring goedkooper en soms waardeloos. Wat moeten wij nu doen Niet de regeering er voor spannen, maar zelf- trachten de zaak te verbeteren. De distributfe. deugt niet en daar om moeten wij allen georganiseerd zijn, want dat is het juist. Koning spelen op zijn eigen schuit, maar er moeten door de organisatie bepalingen gesteld worden op den aanvoer, Nochthans is er iets waar wij de regeering voor noodig hebben er dit is dat zij geen consenten uitgeeft aal i georganiseerde visschers. Wat de verschillende .oorten van haring aangaat over dit punt boeven wij ons niet druk te maken dit regej?rzich zelf, of de koo- pers zullen het wel régelen. Het hoofdbestuur moet de minimumprijzen vaststellen, en men moet zich daarom steeds met elkander in ONS WIERINGERMEERHOEKJE. campagne En zegt spr. wat moet er nu gebeuren, wat j verbinding stellen, zullen wij doen om tot een beter resultaat te Stevenson Ik heb met veel genoegen naar komen, wat kunnen wij doen om een betere J de uiteenzetting van den heer van der Wal prijs voor de haring te makendit alles is gehoord maar daarvoor is noodig een groote N.H.V.B.-UITSLAGEN. Van Zondag 30 September. 1 D Schoorl 1 Succes 2 3—1 H.R.C. 3— Wieringerwaard 22 Heldersche Boys J.V.C. 111; Petten—Watervogels 10 Hel der 3MJL.D. (M.L.D. niet opgekomen.) - 2 D D.T.S. 2—Al km. Boys 2 2—4 2 F H.R.C. 5Atlas 13 Helder 4Spar ta 2 3—2 Texel 2—DOSKO 5—1. 3 E Succes 3—B.K.C. 2 1—2 J.V.C. 2—H. r.C. 6 7—2 d.E.S.—Kolhorn 0—1. 4 G Sparta 3Callantsoog 1—6 Helder sche Boys 2 Wieringerwaard 2, uitgesteld, 4 H Texelsche Boys 1Watervolgels 2 1-0 Oudesehild 2Texel 3 1—5. 4 LJ.V.C. 3Helder 7 37 Heldersche Bouys 3Watervogels 3 04. Adspiranten Sparta a—B.K.C. a 24 H.R.C. a—H.R.C. b 7—1 Succes b—J.V.C. 0—3. D.T.S. a—Vrone a 6—5. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een uitwedstrijd tegen Andijk I en heeft het er thans goed afgebracht. Er was weer een verandering in de opstelling gebracht en dit scheen een verbetering te zijn. De rust ging echter met 3—3 in. Na de rust speelde Succes een prima partij en was dan ook uiterst ge vaarlijk. De uitslag eindigde in een 63 over winning voor Succes. Succes n speelde eveneens uit en wel. tegen Schoorl Succes II speelde een behoorlijke partij doch kon het niet bolwerken tegen Schoorl en verloor met 31. Succes 3 speelde thuis tegen B.K.C. 2 en verloor eveneeriS met 21. De Succes adsp. brachten het er minder goed af en verloren van J.V.C. a met 3—0. FLEVO-NIEUWS. De uitwedstrijd van Fle- vo I naar Strandvogels 2 te Broekerhaven heeft toch nog een puntje opgeleverd. De uit slag was n.1. 22. Flevo stond tot rust met 10 achter, wat na de thee omgezet werd in een 21 voor sprong, een strafschop wegens hands, had de gelijkmaker kunnen zijn voor Strandvogels, doch de Flevokeeper hield deze er keurig öit, even later echter komt door een fout van een der backs toch de stand gelijk Vooral na de rüst was de wedstrijd zeer spannend en zat el tempo in. Officieus voor het eerste Zondag a.s. Hau- wert I thuis, en het tweede krijgt Hem 2 op bezoek, alzoo als de berichten niet veranderen, beginnen we a.s. Zondag om 12 uur reeds te voetballen. Voetbalsport. B.K.C. I -- D.T.S. I 1-2. In een pittige vooral na de rust gespeel de wedstrijd mocht het B.K.C. opnieuw niet gelukken een overwinning te be halen, hoewel de B.K.C.ers in het veld niet veel onder deden. Voor D.T.S. die werkelijk heel goedkoop aan 2 doelpun ten kwam, door een misverstand in de B.K.C. achterhoede direct na de aftrap, speelde het voor onze menschen met een 2--0 achterstand direct zeer zwaar. Doch na de rust waren we nog niet eens zeker dat D.T.S. deze wedstrijd zou gaan winnen en toen B.K.C. een tegenpunt scoorde, een pracht kopbal van de lange middenvoor, raakten de D.T.S. verdedigers aardig in de wrar, maar de B.K.C. aanvallen werden niet altijd even goed afgewerkt en de kans voor de gelijkmaker was verkeken. Zedfs nog een zoo'n gevaarlijke D.T.S. aanval die bijna de achterstand zou hebben verhoogd. Het medespelen van de klein v. Wees heeft niet teleurge steld, jammer dat deze handige rechts binnen iets te licht is van persoon, toch heeft hij in deze wedstrijd vele goede dingen gedaan. B.K.C. II speel de uit tegen Wieringen tegen Succes 3 en won met 2—1. De adspiranten won nen uit van Schagen met 4—2. WIELERCLUB WIERINGEN. Zondagmiddag hield genoemde club trainingswedstrijden in de Pompsteeg vanaf Garage Bosker tot Noor derlicht met als volgende uitslag le ritP. Kooij A—J. Hegeman, D. Smit— C. Hegeman AL. Boot, alleenJLont Mz. A—S. Lont Gz., Klink—Baardman A M. v. d. Wal A—J. Kreljger. 2e ritJ. Hegeman A—C. Hegeman, D. SmitS. Lont Gz., Klink AJ. Kreijger, L. Boot A—J. Lont Mz., Baardman—M. v. d. Wal A, P. PlooU, alleen. 3e ritC. Hegeman P. Plooij A D. Smit j, Kreijger AJ. Lont A Baardman Lont A—Klink L. Boot A—M. v. d. WalJ. Hegeman alleen. 4e ritC. Hegeman—J. Hegeman A, D. Smit—Baardman A Klink—M. v. d. Wal A, Eindresultaat was 1. D. Smit, 2. J. Klink op racefietsen en 1. C. Hegeman op tourfiets. !n vraag die we moeten trachten te beantwoor den. En wanneer wij goed nadenken, komen wij tot de conclusie, dat er wel-wat is te ver beteren. Maar dan moeten wij ook eendrach tig samenwerken en als één man onze belan gen verdedigen. Ik wil niet ontkennen dat dit met heel veel moeilijkheden gepaard zal gaan, want lang niet alle belangen loopen paralel met elkander. Om eens een voorbeeld te geven men zou besluiten om een maximum te stellen voor de aanvoer niet meer dan een bepaald kwantum voor één dag. Dan zou dit voor Helder al heel wat moeilijkheden ople veren in Helder gaan de trekkers soms drie maal ter vangst en waar er dan om geloot moet worden die het eerst en het laatst trekt, dan kan men het treffen dat men in geen twee dagen een trek doet of geen haring vangt maar de derde dag zal men een vlot vol haring vangen, maar nu komt men met 'deze haring aan de wal en dan blijkt het, dat goede organisatie het is een bewezen feit dat het een groote toer is om zulk een orga nisatie te stichten, het is bijna ondoenlijk, want daar moet wat voor gebeuren, -dan moet alles wat haringvisscher is zeggen „zoo en niet anders." Want als er maar één paar zijn die er tusschen uit willen knijpen, en op ei gen gelegenheid gaan verkoopen, dan volgen er direct meer. En daarom moet de regeering ons helpen en als en als de haring op een gegeven moment op een prijs loopt die geen brood meer oplevert, dan moet de regeering haring overnemen en deze distribueeren en daarom moeten wij ons trachten aan te slui ten bij de visscherlj centrale. De heer Kaan U noemt herhaaldelijk die garnalen. Dit gaat niet gelijk met haring dit is een heel ander product, haring moet hoofdzakelijk naar het Buitenland, terwijl garnalen enkel naar Amsterdam gaan. Maar wij moeten er rekening mee houden dat er de men maar een klein kwantum van deze ha- eene dag veel grooter aanvoer is dan de an- ring mag verkoopen en de rest of voor puf, of der. sPr- is ook geen voorstander om bij de GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Dat de laatste dagen in weer overboord moet gooien, dat zal natuur lijk groote ontevredenheid geven, zoo zal hét ook gaan met de kuilders en kamervisschers. Er moet echter in het belang van de ha ringvisscherij wat gedaan worden. Spr. is voorstander om er de regeering voor te span nen, maar dan moeten wij een man hebben die in Den Haag wat bereiken kan, een man die voor de visschers kan bereiken wat Posthu ma voor de Boeren kan bereiken, een man met invloed. Maar zoolang wij die niet hebben moeten wij ons zelf zien te redden en onze eigen za ken trachten te regelen zoo als het beste kan en inmiddels trachten iets te bereiken wat verbetering kan brengen in de Haringvis scherij. Spr. vraagt of er nog zijn die het woord vragen. De heer de Vries van Harlingen Mijnheer de Voorzitter ik verzocht om een vergadering oni eens over de belangen van de haringvis- schers te spreken. Nu is echter niet onze be doeling om de gevangen visch weg te gooien, maar- om voor deze gevangen visch een be hoorlijke prijs te maken, en dit is te berei ken door het stellen van een minimumprijs.. Want de visch kan in Harlingen wel geplaatst worden, de koopers kunnen de visch wel plaatsen als de eene kooper maar niet min der betaald dan de andere en dit is te berei ken door het stellen van een minimumprijs, bijxoorbeeld van f 0.40 per tal. En voor de haring die dan bij een overvloedige aanvoer voor puf verkocht moet worden zou een prijs van f 0.10 per 40 kilo moeten worden gesteld. Bij een overvloedige vangst zou iedere vis- scher, dan naar gelang hij gevangen had een kwantum voor f 0.40 per tal en een kwantum voor f 010 per 40 kilo moeten lossen. Spr. maakt 'hierop een rekensommetje waarbij de uitkomst is f 0.25 per 40 kilo, men zou echter indien men het zoo regelt een boekhouder moeten hebben, die de zaak goed boekt om zoo tot een goede verdeelregeling van de vahgst te komen. Meijer van Helderis Centrale Bond wil de ïegeering in de arm nemen want hij hoort van aanvoer van 3 en 10 last En die kwan- tums kunnen wel geconsumeerd worden, want er wordt op heel veel plaatsen in Ne derland nog geen haring gegeten, omreden dat de haring daar te duur is. In Heerlen b.v. waar de menschen graag haring zouden wil len eten is geen haring te krijgen of veel te duur, laat de regeering de haring over ne men en ze dan distribueeren en dan de prijs stellen. Ebharing op f 1.- per tal, Vloedharing op f 0.75. De heer Tijsen, D.E.T.V., is er van over tuigd, dat de regeering met een dusdanige regeling lang Qiet op tijd klaar is. Wij moe ten, zegt Tijsen, zelf een goede regeling voor de prijs van de haring trachten te stellen. En dan moet er getracht worden op de een of andere manier een verbod in het leven wor den geroepen dat er op Zondag geen haring wordt aangevoerd. De Vries van Harlingen zegt dat dit door de koopers wel zou worden geaccepteerd. De Heer Kaan vindt, dat het voorstel van den heer Meijer zeer goed is, maar is bang dat de regeering te lang werk "zal hebben om het in de praktijk te brengen. Ook vindt spr. het voorstel van De Vries heel goed maar dan moet er dagelijks door de betreffende vereenigingen onderling voeling met elkan der worden gehouden. Wij kunnen dan h.v. samen de prijs voor dien dag vaststellen op f 0.50 per tal, dan mag daar ook niet van afgeweken worden. De heer Slot van Den Helder zegt dat hij voorstander is van tax-visschen en niet maar raak visschem Men kan beter één kist haring op de wal zetten voor f 1.- dan vier. Harlingen zegt, dat het een lastig geval wordt, want als de haring f 0.25 per tal op brengt blijven de fuiken in zee maar als de haring lager wordt worden ze weggehaald en zoo'n fuik gaan lasten bij lasten in. De heer Stevenson het is mij gebleken, dat er tusschen de verschillende vereenigin gen een samengaan kan zijn en als men sa men wil werken komt er wat tot stand. Naar aanleiding hiervan zou spr. wenschen, om de regeering en de Kamerleden te bezoeken, en trachten hen voor de zaak der visschers warm te maken. De heer van der Wal, wethouder Harlingen: Ik hoor hier van de voorzitter regeering en nog eens regeering maar is de visscherij zoo ver gekomen dat zij zich zelf niet meer staan de kan houden De visschers kunnen visch de maand September mooi zonnig zijn.genoeg vangen, maar de prijs is te laag, en regeering aan te kloppen, dan in het uiterste geval. De heer van der Wal, weth. Harlingen en dan Zondags niet méér te visschen, dat moet in de eerste plaats getracht worden om opge heven te worden. Dat moet er uit De heer Meijer, Den Helder is van meening, dat er geen rekening genoeg met de haring trekkers wordt gehouden. Men schat dit te licht. Men moet niet uit het oog verliezen dat dit uitgeoefend wordt door 300 of nog meer visschers, en als wij dan een week lang niets hebben gevangen en als wij er dan in een trek een hoop haring hebben en er moet dan een hoop haring van worden weggegooid, dat gaat in geen gevaldat nemen de visschers nietdat wordt niks. De heer Kaan is niet voor tax-visschen. Van Hurk gehoord en daar zit veel goeds in. aangesloten is of niet. De heer Tijsen D.E.T.V. is niet aangeslo ten bij de Bond van Nederlandsche visschers- vereenigingen. De hr. Kaan de Motorvisschersvereen.iging is wel aangesloten. De hr. Stevenson wij zijn hier bijeen en kel en alleen voor de haringvisscherij. Al het andere van de Bond van Nederlandsche vls- schersvereenlglng gaat hier buitenom. De hr. Van Hurk nu zou ik graag willen weten of D. E. T. V. aansluit of niet. De hr. Tijsen zegt, dat hij hierop geen vol doend antwoord kan géven, dat moet de ver gadering uitmaken. Wieringermeerpolder. Groote Land- bouwschuur in de aseh gelegd. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak gisteravond pl.m. 8 uur in de kapitale landbouwscliuur nabij Lambertschaag bedrijf no. 20 en beheerd door den be- drijfsboer Onderdijk brand uit. Het vuur verspreidde zich snel en vond gre tig voedsel in de voorraad stroo, godor schen graan enz. In allerijl werd de plaatselijke brandweer gealmeerd wel ke spoedig met het spuiten-materiaal aanwezig was. Onder leiding van opper brandmeester Jaspers werd met 4 stra len water gegeven, doch ondanks ijve rig werken kon men niets anders uit richten dan de belendende licht brand bare hooischelven vrijwaren doordat bij aankomst de schuur één machtige vuurgloed was. Majestieus knetterde het sterk verhitte asbestdak door de waterafkoeling als roffelvuur. Bene vens de schuur welke geheel uitbrand de ging mede door het vuur verloren 2 20 P.K. laterpillar Trekkers, 1 nieu we Dorscbmachine, 1 aldaar gestalde luxe auto, 1 Indian Motorrijwiel, twee duizend H.L. gedorscht Gerst en Tarwe. De schade is zéér groot Gelukkig wist de lieer Onderdijk eenige vaten benzine nog in veiligheid te brengen, waarbij deze zoodanige brandwonden op liep, dat hij zich onder medische behan deling moest stellen. Onder de vele aan wezigen merkten we voorts op Ir. Roe broek, Ir. Smeding, de heer Minder- houd en de overige Inspecteurs, als mede de heer Kamp. Gelukkig was ér niet veel wind er^liep het op eenigen afstand staande woonhuis geen ge vaar. Alleen de schuur was verzekerd. Middenmeer. Beroep aangenomen. Ds. K. O. Finkensieper alhier, beroepen pred. bij de Herv. Evangelisatie le Zaandam-West, heeft dit beroep aan genomen. -- Opening Jodenkamp. Binnen en kele dagen zal het in de Wieringermeer onder leiding van Br. Lubinsky slaan de Joden Werkkamp officieel worden geopend. Onderscheidene buitenland- sche afgevaardigden zullen deze ope ningsplechtigheid bijwonen. Goede aardappel opbrengst. Velen verkeeren tot heden nog in de waan dat de aardappelverbouw resultaten niet rendabel zijn. Een der exploitanten der volkstuintjes heeft dit met bewij zen geloochenstraft. Van een opper vlakte van 9 Are oogstte deze niet min der dan 35 H.L. Consumptie-Bevelan ders. Dit is eene opbrengst van pl.m. 400 H.L. per H.A. Cijfers, inderdaad die velen zullen verrassen, EEN VOORBARIG BERICHT. De parlementaire redacteur van „Het Vojk" verneemt, dat in de directie van den Wierin germeerpolder ingrijpende wijzigingen zullen worden gebracht. Deze directie werd tot dus verre gevoerd door de ingenieurs Roebroek, Smeding, en Mesu. In dezen vorm zal zij wor den opgeheven. Het geheel van den polder zal rechtstreeks onder den Rijkswaterstaat worden gebracht. Het ligt in de bedoeling, den heer Roe broek met de dagelijksche leiding der werk zaamheden te belasten. De heer Mesu is inmiddels benoemd tot rijksinspecteur van de werkverschaffing in Algemeen Bestuur belast met de uitgifte van grond in erfpacht te Slootdorp en Midden-; meer, het stichten van opstallen aldaar, enz., terwijl ook het toezicht op het gebruik op het gebruik der gronden in de dorpen bij genoem de afdeeling berust. Op grond van het vorenstaande dienen voortaan aanvragen voor perceelen in erf pacht, vergunning voor het stichten van op stallen (schuurtjes, enz.,) te worden inge zonden aan en kunnen inlichtingen- ter zake worden verkregen bij het Dorpshuis te Mid denmeer. Echter verblijft de uitgifte van en het toezicht op landarbeidersperceelen in de dorpen bij de afdeeling Domeinen Slootweg 3/4 te Slootdorp. Aan belanghebbenden wordt verzocht van het bovenstaande goede nota te willen nemers Ds. J. C. FISCHER. Intrede te Ede. Zondagmorgen beeft ds. J. C. Fischer, voorheen Ned. Herv. predikant te Slootdorp, (Wieringen). zijn intrede gedaan als predikant der stichting „Neder-Veluwe", welke bè- staat uit de afd. Ede, Veenendaal, Liin- teren, Renkum en Rhenen, van den/ Ned. Protestantenbond. De plechtig heid was in het gebouw van den Ned. Protestantenbond te Ede. Nadat ds. S. Staans, Doopsgezind predikant té Assen, een bevëstigings-.' rede bad uitgesproken naar aanleiding van Deut. 20 vers 5, sprak ds. Fischéi naar aanleiding van Job 8 vers lh „Verheft zich de bieze van der .slijk Groeit bet rietgras zónder wateT T'J Spr. drong aan te streven naar gees?é- lijke diepte, en deed een beroep op de leden en besturen van de afdeéliugeiv der Ned. Veluwe. Met de gebruikelijke toespraken werd' de plechtigheid besloten. Namens het uoofdbestuur van den Protestanten- bond waren aanwezig ds. v. ïtérson dit Nijmegen en mevr. Van Poeteren uit Wageningen. Uitslagen prijsvragen Fancy-falr Ned. Herv. Gem. W.-Meer. Naam van Bruidegom was Rertus. Bij loting gewonnen dóór'Mevr. Kingina Leeftijd van de Hannoverin 29 jaar, 5 mnd. en 16 dagen, gewonnen door mej. v.d. Belt. Naam verpleegster was Engeltje. Gewonnen door E. v.d. Woude. Stilstand van de klok 20 uur. 59 min:. Gewonnen door mej. Hartland, Midden meer. Middenmeer. Getuimeld. De ma- torrijder A. v.d. Gr. op weg naar de boerderij-brand in de Z.-Oosthoek der polder kwam in eene te maken bocht (door afketsing van bet licht) te slip- en tuimelde radicaal omver. Het motor rijwiel beliep eenige materieele scha de, de heer v.d. Gr. eenige vingerbles suren. De hr. Van Hurk ook zou ik graag willen weten hoeveel haring of er door Helder wordt1 Drente. aangevoerd. I wij hebben ons omtrent bovenstaand be- Helder kan hierop geen antwoord geven, richt ter bevoegder plaatse om inlichtingen doch voorzitter Stevenson zal trachten de!gewend, doch ontvingen de mededeeling, dat gegevens machtig te worden. Wel werd er te wel de heer Mes*I uit de Directie treedt, we- Helder soms veel haring overboord gegooid, gens zijn benoeming elders, doch overigens De hr. Van Hurk wij zouden willen dat er1 uit de lucht gegrepen is. een minimum prijs werd vastgesteld, eb danl POLITIE MIDDENMEER. Gevonden een bij de regeering stappen doen om de haring Heerenrijwiel. Inlichtingen politie M.-meer. van Oostende te weren. Zooals men wel zal POLITIE SLOOTDORP. Gevonden een hee- weten zijn dit groote haringen, doch men renrijwiel, merk Gazelle. Inl. politie Slootdorp. sorteert deze haring en de kleine komen aan1 Uitgifte van grond. De Directie van den Wie- de Hollandsche markt als zoogenaamde Zui- derzeeharing of bij regeering aandringen dat er op de kisten komt te staan Oostender- haring, zoodat ze niet voor Hollandsche ver kocht kan worden, Stevenson ik heb Ook de redeneering van Van Hurk gehoord en:daar zit veel goed in. En van Hurk zegt geen regeering, maar op het laatste komt van Hurk toch bij de regee ring om verbod van invoer van Buitenland- sche haring. Het Is m.i. noodig, om ons bij de regeering te presenteeren, en dan kunnen wij zeggen we willen dit en wij hadden graag dat. Harlingen Laat ons nu het Harlinger voorstel in beraad nemen, dan kunnen wij dit in onze vergadering bespreken. De hr. Kaan Zooals Harlingen het voor stelt kunnen wij allen mede accoord gaan. De hr. Van Hurk wanneer allen er mede accoord gaan dan wil ik yoorstellen om bij de regeering aan te kloppen en vragen of er wat is te bereiken in Duitschland om ge makkelijker betaling. De hr. Kaan dit kan aan de regeering gevraagd worden. Steun heeft de haringvis scherij niet noodig, wel moeten wij afnemers hebben voor puf, tegen vaste prijzen. Van Hurk wenscht van iedere vereeniging twee leden te benoemen om de zaken te be handelen. Dit wordt goed gevonden ze zullen door iedere vereeniging zelf worden benoemd. Van der Wal, Harlingen de vereeniging moet ook een naam hebben. De hr. Stevenson stelt voor om haar de Centrale Haringvisscherij te noemen. Wordt algemeen goedgevonden. Voorzitter wil tevens bij het afsluiten van een contract met de pufafnemers dit in het contract vermeld zien, dat geen puf wordt afgenomen van menschen die niet aange sloten zijn bij de Centrale Haringvisscherij. De hr. van Hurk Hebben jullie hier het vo rige jaar vraag gehad om de puf van Wie ringen te koopen. De hr. Tijsen zegt van wel. De hr Van Hurk dan moeten wij te Har lingen aan die afnemers die te Wieringen en te Helder willen koopen, geen prijsopgaaf doen en moeten wij ons houden aan de af nemers in het Noorden. De hr. Stevenson thans zou ik gaarne de vergadering sluiten daar ik nog meer werk heb te verrichten in Den Helder. Het is thans negen uur, doch gezien het belangrijke aan tal visschers dat hier aanwezig is, vertegen- ringermeerpolder verzoekt ons opname het bericht uit de lucht gegrepen is. Met Ingang van 1 October is de afdeeling van Tusschenweg 41 naar woonark nabij de Brug, Middenmeer. Thans ook ingericht voor het vervoeren van GROOTE TRANSPORTEN, wegens uitbrei ding van het aantal vrachtauto's. BILLIJKE TARIEVEN. Beleefd aanbevelend. TE KOOP AANGEBODEN een prima 4 lamps PHILIPS RADIO - TOESTEL. Te koop GEVRAAGD een CHEVROLET - AUTO, type 1926 of 1927. Brieven onder letter S. B. A., bureau Wie- ringermeerbode, Middenmeer. woordigende een groot aantal visschers, ge zien de belangrijke besprekingen die hier ge houden zijn, zou het een groot voordeel zijn als de heer Lont een afschrift maakte van de gehouden besprekingen. Het voorstel om van iedere vereeniging twee leden te benoemen wordt met algemeene stemmen goedgevonden. De hr. Stevenson zegt dat hij goed tevreden is met het bereikte resultaat en hoopt dat het verder voor de visschers goede vrucht zal dragen waarna hij onder dankzegging de vergadering te -9.15 uur sluit. Opening van het Catechisatiegebonw der Doopsgezinde Gemeente. Een avond van groote wijding. Het kerkgebouw vol belangstellenden wach tende op de drie zoo graag geziene en gehoorde voorgangers Ds Leendertz, Ds. v.d. Veen (die hier achtereenvolgens predikant waren) en de tegenwoordige Teeraar Ds. Meihuizen, die zoo aan stonds een woord zouden spreken van geloof, van gemeente-leven, van vreug de over het bezit dat de Gemeente is ge worden. Wonderlijk oogenblik van ontroe ring, en dankbaarheid daar door die kleine nieuwe deur naast de kansel de drie voorgangers te zien binnen tre den. En ieder voor zich herinnert zich eensklaps weer momenten van vreugde en droefheid, waar zij, die nu zullen spreken, toen ook tot ons kwamen om die vreugde of het verdriet te deelen om 'n gelukwensch of troostwoord tot ons te richten. Daar hebben we weer onze dominee Leendertz. 't Is, of hij nog altijd in ons midden heeft vertoefd, als die stem vol vol gloed en warmte zich doet hooren en voorgaat in gebed. Dan zet het orgel in Gezang; 183 het 4e vers Vorm. tot Uw dienst ons hart, o, heilig God Dan zal in ons een vuur van ijver En maakt ons vrij van droeve zonden.- banden, Dan juichen wij in ons toekomstig lot, En stellen ons blijmoedig in Uw handen Het doet mij goed, aldus sprak Ds. Leendertz weer op de plaats te vertoe ven waaraan voor mij zóóveel herinne ringen verbonden zijn, en vooral cp.. dit moment, waarop wij ons verheu gen, in een opbloeiend Gemeenteleve.t Spr. verhaalt de weemoed, die hem vervulde toen hij- *t bericht vernam dat de oude vermaning te Stroe was vèr- brand een stuk van de Gemeente was door 't vuur vernietigd maar nu spr. mocht vernemen, dat de Gemeente 'n nieuw catechisatie-lokaal zou ..verkrij gen, nu was spr. verheugd, omdat dit voor hem een teeken was, dat da. -Ge meente „leeft". Op de plek. waar nu 't gebouwtje staat, stond vroeger een boom, die heerlijke 'vrüchten voort bracht de boom moest sterven en plaats gaan maken voor dit lokaal, maar spr. hoopt dat mede hierdoor, de de gemeente zal zijn als 'n boom die telkens nieuwe loten en vruchten zal voortbrengen, tot versterking ^anA 'Jt Gemeentelijk leven, tot verheerlijking van Jezus Christus. De Gemeente zong hierop Gezang 211 vers 2 .1 Zie de woning hier verrezen En door menschen opgericht Laat haar een der zalen wezeiï Van den tempel, dien Gij sticht Heeft in Isrels tempelhovén Eens Uw heerlijkheid gewoond Vader, zend Uw Geest van boten, Die ons Uw genade toont. Ds. Van der Veen, wiens bezielend woord ook zoo vaak in dit kerkgebouw weerklonk, spreekt vervolgens zijn ver heugenis uit over 't nieuwe gebouwtje. Het woord van Christus.Laat.de.Kin branden derkens tot Mij komen, moge ook

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2