is. Zaterdag 6 unr opening [en slechte verlichting E. BRAAK. ATTENTIE GEMEENTERAAD WIERINGEN. HOTEL SMIT vraagt flinke DIENSTBOD); IJZEREN WOONARK GIJ CONSUMENTEN! GROOT EN KLEIN LAAT ONZE MIDDENSTAND U ALLER LEVERANCIER ZIJN. WIJ HEBBEN EEN AARDIGE KINDERATTRACTIE. C. KLARE, VAN ONZEN ZAAK IN MELK, BOTER KAAS EN EIEREN. GEMEENTE WIERINGEN. Drankwet. Burgemeester en Wethou ders hebben ingetrokken het op naam van J. Klein te Wieringen staande ver lof A voor het perceel Brink 64, Slootdorp en gelijk verlof verleend aan Mw. P. S. Smit-Heijlen te Sloot dorp». Luchtdemonstratie. Door den Burge jmeester dezer gemeente is toestem ming verleend aan de N.V.A. Batsclia- ri's Sigarettenfabriek te Den Haag om op 17 October a.s. te 10 uur voormid dags een „Union Club"-reclamevlieg- tuig te doen cirkelen boven de dorpen Hippoltyushoef en den Oever. Op dii tijdstip zal de bestuurder een witte lichtkogel afschieten en kan 't publiek de hoogte schatten waarop het vlieg tuig zich op dat oogenblik bevindt. Voor de juist schatters worden prij zen beschikbaar gesteld. Dienstplicht. Bij beschikking van Z.E. den Minister van Defensie is de dienstpl. Simon Kuut van de lichting 1933 met ingang; van 18 October 1934 voorgoed vrijgesteld wegens kostwin nerschap. Politie. Door de Rijkspoilitie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen N. C. P. wegens overtreding der win kelsluitingswet en tegen J. W. en S. H. wegens overtreding der Arbeidswet. Onderwijs. Ter vervanging van den heer H. de Jong, onderwijzer aan de o. l.s. te Hippolytushoef, aan wien ziekte verlof is verleend, werd tot tijdelijk onderwijzeres aan gepielde school be noemd Mej. A. L. de Jong, van Helder. Overwerkvergunning. Door het Hoofd van het 6e District der Arbeid» inspectie te Haarlem is aan het aanne mersbedrijf D. Verstoep te Den Oever vergunning verleend, om deze maand door een tweetal ploegen overwerk te doen verrichten Bezoek Commissaris der Koningin De Commissaris der Koningin in de ze provincie is voornemens, op Donder dag 18 October- a.s. aan de gemeente YVierinngen een ambtelijk bezoek le brengen. Zijne HoogEd. Gestrenge heeft laten berchten, dat hij omstreeks 9.30 uur v.m. aan het gemeentehuis denkt aan te komen. Kort daarna wordt de reis voortgezet en wel naar de gemeente Winkel. Werkverschaffing. Op Maandag l October j.1. waren bij de werkverscliaf fing in den Wieringrmeerpolder 260 personen tewerkgesteld,. Bouwvergunningen. Door Burge meester en Wethouders dezer gemeen te is vergunning verleend aan J. C. Klein Cz. tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan P. Veerdig tot het bouwen van een boerderij aan Mej. T. Mulder tot het verbouwen van een woonhuis. SUCCES-NIEUWS. Voor a.s. Zondag 14 Oc tober zijn de volgende wedstrijden vastge steld VRONE I SUCCES I. Vertrek 12.45. SUCCES 2 M.L.D. I Aanvang 2 uur. H.R.C. e Succes b Vertrek 11.45. "PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 14 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v.m. 10l/i uur Ds. Van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. 17 Oct. 8 uur Herv. Zusterkring te Oosterland, Lichtbeelden over Palestina. DOOPSGEZ. GEM. Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. H. Meihuizen. Extra Collecte. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever, nm. 7 uur de heer O. Deen. GEREF. KERK. H.-hoef voorm. 9.30 uur Cand. J. Oranje. H.-hoef nam. 2.30 uur Cand. J. Oranje. Den Oever v.m. 10 uur Leesdienst Den Oever nam. 5 uur de heer J. Oranje. VERGADERING van den GEMEENTERAAD op heden Vrijdag 12 Ocober 1934, des namid dags, ten 3 uur. Afwezig de heer P. Kaan. Installatie der nieuw benoemde leden. Na opening der vergadering worden aller eerst de twee nieuw benoemde S.D.A.P.-raads- leden geïnstalleerd, mevr. D. Wit-Slikker en de heer L. Wigbout, welke in de plaats treden van de heeren Lub en P. Kooij. Door den Secretaris worden de twee nieuw- benoemden de raadszaal binnengeleid. De Burgemeester had als attentie van het eerste vrouwelijke raadslid voor een tuil witte grysanten gezorgd. Nadat beiden de vereischte beloften van trouw aan de wetten de sRijks hebben afge legd, nemen zij plaats. Mevr. Wit zit tusschen de heeren Oden en M. Kooij in en de heer Wigbout op de vleu gel naast de heer Oden. De voorzitter richt vervolgens een woord van gelukwensch en welkom toe aan de beide nieuwe raadsleden, speciaal aan Mevr. Wit- Slikker die als eerste vrouwelijke raadslid haar intrede doet in de Raad van Wieringen. Spr. hoopt dat zij spoedig aan haar man nelijke collega's gewend zal zijn, voorts dat zij een prettige werkkring moge vinden. Hierna worden de notulen gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingeko men de volgende stukken Van Mej. A. Diepgrond bericht van aanne ming van hare benoeming tot onderwijzeres aan de o.l. school te Den Oever. Van Gedeputeerde Staten enkele bewijzen van goedkeuring van comptabiliteitsbesluiten. Maandstaten der zeegras-exploitatie over Juni, Juli en Augustus 1934. Het verslag betreffende den toestand en de werkzaamheden van de zeegrasexploitatie over het dienstjaar 19331934. Van D. van Duin een verzoek om kwijtschei ding van de over 1934 verschuldigde pacht som van het gras- en rietgewas in de Houw- kes in den Stroeërkoog, aangezien hij door den aanleg van den nieuwen rijksweg de be schikking over het gehuurde geheel heeft verloren. B. en W. adviseeren, het verzoek toe te staan. Van de Commissie voor de malariabestrij ding door de bevolking in Noordholland een verzoek om over 1935 subsidie te mogen ont- borgVanH .«oor 1 nsr Inwnnpr B. en W.zeggen in hun prae-advies, dat de financieele omstandigheden voor hen aanlei ding zijn te adviseeren om de subsidieering tot dit doel te beëindigen en het verzoek van de hand te wijzen. De Heer Oden stelt voor, gezien het nut tige werk om de subsidie te halveeren. Voorzitter zegt dat dit f 30.- zou kosten. Voorzitter brengt het in stemming waarna het met 4 voor en 6 stemmen tegen wordt verworpen, die van de S.D.A.P. en de heer M. Kooij. Het voorstel van B. en W. wordt met gelijke stemming aangenomen. Van C. Duijnker Az. om een gratificatie als gemeente-deurwaarder over 1933. Op grond van de verminderde werkzaam heden stellen B. en W. voor, over 1933 aan den deurwaarder een gratificatie toe te ken nen van f 50,inplaats van f 100.zooals cot dusver gebruikelijk was, waarbij zij den raad tevens in overweging geven te bepalen, dat hiermede het verstrekken van deze gra tificaties wordt beëindigd. Wordt aangenomen. Van de Visschersvereeniging D.E.T.V. en de Motorvisschersvereeniging „Wieringen" een verzoek om kosteloos gebruik van een ver licht en verwarmd lokaal van de o.l. school te Den Oever ten behoeve van een motorcur sus, te houden van half October tot einde Maart a.s. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan en wel in dezen vorm, dat een subsidit wordt verleend tot een bedrag, gelijkstaande met hetgeen als lokaalhuur volgens de veror dening verschuldigd zal zijn. De heer Bakker vraagt of het alleen voor de visschers zal zijn. De heer Oden vraagt of dit niet gevaarlijk is tegenover andere vereenigingen. Voorzitter zegt dat de Rijkssubsidie dan in gevaar komt. Wordt z.h.st. aangenomen. Voorloopige vaststelling van de rekening der zeegras-exploitatie over het dienstjaar 1933—1934. De rekening der zeegras-exploitatie over 1933—1934 wijst voor den gewonen dienst aan een bedrag van baten en lasten van f 5942.71; voor den kapitaaldienst is dit bedrag f 54584.95 terwijl de balans per 1 Mei 1934 een totaal aan bezittingen en schulden aanwijst van f 50114.18. De met het onderzoek van deze bescheiden belaste raadscommissie verklaart in haar rapport, dat zij de stukken heeft onderzocht en in volkomen orde bevonden, weshalve zij voorstelt, genoemde rekeningen en balans voorloopig vast te stellen, zooals zij zijn aan geboden. Met algemeene stemmen wordt dienover eenkomstig besloten. Voorloopige vaststelling der gemeentereke ning over het dienstjaar 1933. De met het onderzoek der gemeente-reke ning belaste raadscommissie zegt in haar rapport, dat het stuk tot geene opmerkingen aanleiding geeft, en stelt voor, haar voorloo pig vast te stellen, zooals zij is aangeboden, de gewone dienst in ontvangst tot een bedrag van f 259196.09 en in uitgaaf tot een bedrag van f 204724,88, alzoo met een batig saldo van f 54471,21de kapitaaldienst in ontvangst tot een bedrag van f 114046.79, en in uitgaaf tot een bedrag van f 369653,86, alzoo met een nadeelig saldo van f 255607,07, met dankbe tuiging aan Burgemeester en Wethouders voor het door hen gevoerd nauwkeurig beheer. Voorzitter brengt dank aan de com missie. Voordracht tot wijziging van de Gemeente- begrooting voor den dienst 1934. B. en W. schrijven den Raad als volgt Bij schrijven van 15 Augustus j.1. no. 144 is de gemeentebegrooting voor den dienst 1914 van Gedeputeerde Staten terugontvangen, vergezeld van een nota van opmerkingen, welke hierbij wordt overgelegd. Wij stellen U voor aan de gemaakte opmerkingen voor zoo veel mogelijk tegemoet te komen. Ten aan zien van de kosten der werkverschaffing in de Wieringermeer merken wij echter op, dat Gedeputeerde Staten blijkbaar wenschen, dat deze worden uitgetrokken op rond f 114000,- waartegenover een subsidie van het Rijk zou staan van rond f 53000,-. Blijkens de uitgaven over het eerste halfjaar moet echter voor 1934 op het dubbele van deze bedragen wor den gerekend, zoodat 1934 ten laste der ge meente zou komen een bedrag van f 122000.-. Het zal geen betoog behoeven, dat wij geen kans zien de middelen te vinden tot dekking van een zoo hoog bedrag. De Voorzitter van ons College heeft daarom ter zake eene be spreking gehad ter provinciale griffie, alwaar in overweging gegeven werd alle posten der begrooting thans te toetsen aan hetgeen tot heden werkelijk is ontvangen en uitgegeven en de begrooting in dien geest te wijzigen, terwijl het bedrag, waarvoor dan geen dek king kan worden gevonden, buiten de begroo ting was te houden, z.g. uit te stooten. Aan dit advies is door ons gevolg gegeven, waar bij is komen vast te staan, dat in totaal tot een bedrag van f 96989,31 in deze begrooting geen dekking was te vinden. Hoe in de toe komst in dit tekort moet worden voorzien is thans nog niet met zekerheid bekend. Wel is bekend, dat 1/10 gedeelte van dit bedrag op de begrooting voor 1935 zal moeten worden uitgetrokken. Wij stellen U voor voor de begrooting, zoo als deze thans is gewijzigd, opnieuw in haar geheel vast të stellen. Zonder hoofd, stemming- aangen. Voorzitter zegt, dat de Gemeente-fi- nanciën wel een treurig beeld geven Voor een bedrag van ruim 96 duizend gulden is geen dekking te vinden. Dit komt in hoofdzaak door de bijdrage in de werkverschaffing. Het Rijk draagt ook niet meer voldoende bij, zoodat op iedere gulden bezuinigd zal moeten worden en de belastingen verhoogd zul len moeten worden. De begrooting voor 1935 zal er nog wel slechter uitzien. m Voordracht inzake de verruiming van den Zondagsverkoop in winkels. Burg. en Wethouders deelen in hun prae- advies mede, dat uit de ten raadhuize ter teekening gedeponeerde lijsten blijkt, dat een ruime meerderheid van de belanghebbenden vóór is. Er tegen heeft zich slechts een enke le verklaard. Op de lijst voor de vergunning houders is geen enkele stem uitgebrachtin die kringen wordt blijkbaar aan eene verrui ming geen behoefte gevoeld. Op grond van het gevoelen van de meer derheid der belanghebbenden en de adviezen van de plaatselijke Middenstandsvereeniging en de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar meenen B. en W. den Raad te moeten voorstellen de verklaring af te leggen, dat dit College van oordeel is, dat de tegen woordige buitengewone omstandigheden aan leiding geven tot toepassing van het bepaal de in art. 4, le lid, der wet van 27 Juli 1934, S. 450, en wel t.a.v. visch-, fruit-, brood-, banket-, chocolade, suikerwerk- en sigaren winkels. De betrokken winkeliers kunnen zelf bepa len op welke zes (resp. 4) achtereenvolgende uren van den Zondag hun winkels geopend zijn, doch de Raad mag deze aangelegenheid vastleggen. Met de Middenstandsvereeniging zijn B. en W. van meening, dat het om con- currentie-overwegingen gewenscht is te be palen, dat de winkels geopend mogen zijn van 2 tot 8, ondersch. van 4 tot 8 uur nam. B. en W. vestigen er nog de aandacht op, dat de meer gunstige bepalingen, geldende voor de Zondagen in het reisseizoen (1 Juni- 15 September) ten voüC van kracht blijven en dat de gunstige werking der nieuwe rege ling zich in deze gemeente dus uitsluitend doet gevoelen in het overige deel van het jaar. Zonder hoofd, stemming aangen. Voordracht naar aanleiding van bezwaar schriften en verzoeken frm ontheffing inzake reinigingsrechten. De verzoeken van S. Dekker, C. Huijbers, C. Boersen, S. Smit Jz., N. de Haan, D. Nu- meijer en P. de Wit worden Ingewilligd dat van Jb. de Haan afgewezen. Overeenkomstig de voordracht van B. en W. wordt besloten. RONDVRAAG. De heer Doves boort steeds klachten over den auto-reparateur Asjes; deze heeft daar in de bocht vari de Nieuw-1 straat steeds een aantal auto's staan. Van chauffeurszijde wordt er ove.i® geklaagd, dat men de bocht dan moei--" lijk door kan komen. Voorzitter zegt, dat daar geen auto's^ mogen staan en er zal een eind aan gce maakt worden. De heer Oden vraagt of B. en W. aJJ een verzoek tot het Rijk hebben gerich*1 om een bedrag uit het zestig millioen'8 fonds te krijgen, wat dan bestepir zoie worden voor demping van de slooi11 langs den Molgerdijk. Voorzitter zegt, dat alvorens een vei ONS WIER1NGERMEERHOEKJE. zeek wordt gericht, eerst een rapport" moet worden overleyd van de kosten. Dit ropport moet door den opzichter" gemaakt worden en is nog niet gereed. De heer Oden dringt op spoed aan; de lijdensgeschiedenis met den opzich ter kennen we al. Vervolgens vraagt de heer Oden om de Raadsvergadering zooveel mogelijk op Zaterdag te houden in verband met de positie van Wigbout. Voorzitter zal er zooveel mogelijk re kening mee houden; ook de andere le den verzoeken echter wel eens om een bepaalden dag. Hierna sluiting. Ongecorrigeerd. MARKTBERICHTEN. Hoorn, 11 Oct. Op de heden gehouden kaas markt waren aanvoer en prijzen als volgt 5 stapels kl. fabriekskaas f 19 8 stapels klei ne boerenkaas f 21.50 3 stapels boerencom- misslekaas f 25.50 totaal 16 stapels, wegende samen 12679 K.G. De handel was matig. Eierveiling Schagen, 11 Oct. 1934. Aangevoerd 35000 Kipeieren. Prijzen als volgt58—60 Kg. f 4.50 a 4.80 61—63 Kg. f 4.60 a 4.80. Kleine eieren f 3.00 a 3.60. 800 Eendeieren f 2.00 a 2.10 25 Kalkoen eieren f 5.00. Schagen, 11 Oct. 1934. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt12 Paarden f 125 a 175 3 Veu lens f 90 a 120 0; 2 Pinkstieren f 80 a 130 166 Geldekoeien (mag.) f 80 a 160 85 Gel- dekoeien (vette) f 160 a 280 20 Kalfkoeien f 140 a 200 22 Pinken f 60 a 110 36 Gras- kalveren f 20 a 45 46 Nuchtere kalveren f 6 a 14 70 Schapen (mag.) f 14 a 18 240 Schapen (vette) f 15 a 24 520 O verhouders f 8 a 13 2 Bokken en geiten f 3 a 6 16 Var kens (mag.) f 13 a 16 12 Varkens (vette) per Kg. 28—30 cent46 Biggen f 6 a 10 6 Konijnen f 0.50 a 1.25 60 Kippen 20 a 50 ct. Hanen 15 a 90 cent. Stichting „Helderscke Eierveiling. Noteering van 11 October 1934. Aan gevoerd 16717 Kipeieren en 1404 Eend eieren. Prijs 48-51 Ke. 370 a 390 52-54 Kg. 390 a 40z 55-57 Kg. 460 a 500 58-60 Kg. 450 a 540 61-63 Kg. 520 a 540 64-67 Kg. 570 Kleine Eieren 250 a 400: Eendeieren 150 a 200. Alles per 100 stuks. Wieringermeerpolder. Verhuring jachtveld. Binnen eenige (dagen. staat de gelegenheid open tot inhuur van het wildrijk en uitgestrekte jachtveld De Wieringermeer" groot pl.m. 20.000 H.A. We twijfelen niet of de animo zal zeer groot zijn. -- Luxe auto geramd. Op het vveg- traject Slootdorp-De Haukes passeer den een luxe auto en een vrachtwagen elkander. De luxe kwam met het ach terste gedeelte der vrachtauto in aan raking, zoodanig, dat eerstgenoemde ei ua sciiaaenjxe emeit is ae larve van de s/angpootmug, die ieder wel kent. Deze lang- kPootmuggen vliegen in den zomer. Vanaf begin Juni strijden zij op de velden neer voor eierleg. Op vele plaatsen worden enkele eitjes gedeponeerd, liefst op ruigere, begroeide plaatsen, dus op weiland, klaverland, onkruid- land. Het gezamenlijk aantal eitjes bedraagt 200 a 250. Uit deze eitjes ontwikkelen zich in denzelfden zomer reeds larven. Deze lar ven zijn pootloos, vrij dik, cilindervormig van lichaam ze bezitten duidelijke sprieten en het laatste lichaamslid draagt twee eigen aardige aanhangsels. Ze zijn 3 a 4 c.m. lang, hebben een leerachtige huid en zijn grauw van kleur. Deze larven worden genoemd emelten of grauwle wormen. Deze „wormen" voeden zich in zomer, herfst en voorjaar met humus, doode organische stoffen, planten wortels en ondergrondsche stengeldeelen. Ze vreten dus in hoofdzaak onder den grond. Bij regenachtige dagen en in zachte nachten komen ze boven den grond en voeden zich met bladdeelen. Als larven overwinteren deze insecten en gaan in Mei en Juni zich verpoppen. De pop toestand - rusttoestand duurt 2 a 3 weken en dan komt de langpootmug uit de pop. We hebben dus hier een keurige volkomen insect. De mug begint haar vlieg- en zwerf tochten en zorgt voor 2 lever» caIcov.«v> zoekt voedsel nci tweede gaat op bezoek bij V. C. 2 in Hoogwoud en speelt om 2 uur. De opstelling is Van Vliet Punter Jb. de Jong J. Vos, Koshuizen P. Schoneveld D. de Jong, E. Sqphoneveld, Thijs. v.d. Schild, Lubbes. Reserve P. Marion. Het vertrek is bepaald op 11.30 uur. Spelers van Slootdorp en de Terp wor den afgehaald, doch staan dan tijdig klaar. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK met inbegrip gedeeltel. Wieringermeer. Geboren Lammert, zoon van Hiel- ke Sluyter en Trijntje Mulder te. Mid- denmeer Peter Anthonius, zoon van Cornelis J. Entius en Susanne 'Sch&fer. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Lodewijk Sambrink-San derink alhier en Friederika Eger te Andijk. Overleden Cornelis Brakeboe r, twee dagen, zoon van Petrus Brake- boer en Kornelia Schelvis. Mumgevcuuc wsMJjuiiigjjuuuueieii xu fanjsi* groen en Uraniagroen. Per H.A. is benoodigd 1 k.g. Parijsch groen op 25 k.g. tarwezemelen. Dit wordt een kwartier goed dooreen gemengd. Bij voor keur moet het mengsel wat vochtig gemaakt worden tot een rulle massa. (Voorzichtig 't is vergiftig Als men een warme nacht ver wacht, strooit men het 's avonds over hel gewas, waar de emelten in huis houden 's Morgens vinden we de snoepers dood oi het bouwland liggen, door het zeker werken de maaggift. v SLOOTDORP voor dag en nacht. n INGEZONDEN STUKKEN Hazensport in de Wieringermeer. M. H. de Red. Wilt U deze regels plaatsen in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Zondag j.1. reed ik per fiets door de polder, het leek mij wel oorlog. 4 Man schappen met geweren en stokken ge wapend. Het ging van de eene kavel op de andere een brug verder nog erger Zes man sterk gewapend met geweren en stokken. Ik kan mij niet indenken, piijnheer de Red. dat dit toch zoo maar mag Zou daar niets tegen te doen zijn Als men het spel aan den gang wilt zien, kunt U ze vin den in Sectie E en F van 's-morgens 8 uur tot en met 's-middags 2 uur. Een opmerker. 'T ZAND. Maandag, a.s. zal te 't Zand de gewone jaarlijksche harddraverij plaats vinden, waarvoor 29 paarden staan ingeschreven, waaronder be kend staande dravers uit ons land. IJcekking 30 0CT- a.s. DEK GROOTSTEN PRIJS Frs. 1.000.000 kunt ook U (winnen! Niet aarzelenj Inschrijving op Groep ,,D' Vanaf heden H BMT opengesteld s 5% MED. IMD. STAATSLEEH1NG VAN 1916 en de volgens de loterijwet 1905 voor geheel Nederland wettig geoorloofde STAATS- en PREMIELOTEN 5°/.Credit National-lotenw. 1919 _57,Dam.deguerre-loten».1923 Zander nieten I Elk lot een pri|s Jaarlijks 16 nroote wlnathan- sen, waarin uitgeloot worden:1 30.900.000 Frs. MET HOOFDPRIJZEN VANi WT1.000.00© 500.000 I 50.000 100.000 I 10.000 en duizenden gemiddelde en kleinereprijzen^lle in contan ten, kunt U winnen door in schrijving op een of meerdere dezer loten zonder nieten. Geheele loten vanaf /3.< per maand, (dus geen gedeelten). tlotingslijsten gratis i Iedere tn' trekking. BESTELBRIEF. Gelieve duidelijk In te vullen en te adresseeren: Aan de Kollaadscbe Mlet- to Mligalietank N.V. Amsterdam, Postbox 577,IP.C.Hoo!lstr.l65). Ondergeteekendc bestelt hiermede Uitvoerig Prospectus „D" gratls-tranco en wenscht in le schrijven op de wettig geeorloclde geheele „STAATS- EN PREMIE- LOTEN" slechts 13 per maand, recht gevende vanal de aA trekMng op den vollen prijs. EEN ZOO GUNSTIGE GELEGENHEID OM SPOEDIG EEN VERMOGEN TE BEREIKEN MAG VOORAL IN DEZEN TUD NIEMAND VERZUIMEN. Naam en Voort.: Woonplaats: Straat eoHo.:. 1 Haam dor Ceu»: Wier. Crt. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 14 OCTOBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7'/« en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te T't uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdagle klas en bovenalen dè kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7V» en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te Th uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp 'sav. 7 uur Ds. H. W. Meihuizen van Wiieringen. Middenmeer geen dienst. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Slootdorp nam. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP: Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. Herdenkingspreek afscheiding 1834. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Herdenkingspreek afscheiding 1834. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst. TE KOOP een te bij C. MEERING, SL00TD0E- Ondertrouwd J. C. VOGELAAR A. C. J. VAN SLIEDREGT. i Huwelijksvoltrekking te Dinteloord 24 Oct. '34. Middenmeer, Dinteroord 11 October 1934 (Reclameprijsvraag Middenstandsvereen. Wieringermeer.) UDEMA'S GELDERSCHE WORST p. st. 16 ct. UDEMA'S METWORST p. stuk 17 ct. UDEMA'S GEBRADEN BOTERHAM-GEHAKT IN BLIK, NETTO 1 pond, p. blik 25 ct. UDEMA'S VARKENSVLEESCH IN BLIK (netto 1 pond) 30 ct. Beleefd aanbevelend, E. VAN DER WAL, Middenmeer. Wie HEDEN ZATERDAG voor EEN GULDEN in onze winkels a con tant koopt, ontvangt een schitterende ZEPPELIN MET ZWIEPER CADEAU. op uw auto, motorrijwiel of fiets IS NIET ALLEEN EEN GEVAAR VOOR U ZELF, DOCH OOK VOOR ANDEREN. Wij leveren LAMPEN, ACCU'S, DYNAMO'S, BATTERIJEN, ENZ. Beleefd aanbevelend ■■Mpvggr tii V' Telef. 7 Garage, MIDDENMEER. COMESTIBLES EN FIJNE VLEESCHWAREN. Wij noodigen U beleefd uit eens een proef te nemen met onze kiaaliteits - artikelen. N.B. ALS BIJZONDERE ATTRACTIE BESTAAT ER GELE GENHEID, BIJ AANKOOP VAN f 0.50 TE RADEN NAAR EEN HAM. i Beleefd aanbevelend BRUGSTRAAT MIDDENMEER.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 4