fi Toen ik zes maanden geleden tot minister benoemd werd, zeide de generaal, ben ik be gonnen documenten te vragen voor dezen wedstrijd. Er was niets. Ik heb me afgevraagd of het mogelijk was in zes maanden hemel en aarde te bewegen om deel te nemen. Kon den wij de toestellen vinden, de piloten en ook de noodige organisatie in orde maken Antwoord hierop neen. Er is een fabrikant gekomen die mij veel meer geld vroeg dan waarover ik kon beschikken. Het moest zoo zijn. En ik ben zeer blijde voor mijn vriend Challe en voor zijn metgezel dat zij door een banaal ongelukje in Le Bourget bevrijd zijn geworden van de deelneming aan den zeer moeilijken wedstrijd. Ik ga zelfs verder. Ik beweer dat de Fran- sche luchtvaart niet gereed was en dat deze in de gegeven omstandigheden nooit klaar had kunnen zijn voor een wedstrijd als Lon- den-Melbourne. Ik geneer me volstrekt niet om het te zeg gen. Generaal Denain geeft de schuld van dit alles aan de ministers, aan de chefs van de civiele luchtvaart, die nooit hebben ge zegd wat noodig was, aan den technischen dienst, die niet wist wat hij wilde, en ten slotte aan de fabrikanten die geen initiatief hadden en zich tevreden stelden met bestel lingen op te nemen. Maar de situatie wordt beter. Een voor een komen de nieuwe mo dellen van de fabrieken. Ik heb dus het besluit genomen, zei de minister, een grooten wedstrijd te organisee- ren Ik heb het plan (of misschien is het mijn opvolger) einde 1935 of begin 1936 een internationalen wedstrijd .te organiseeren, die misschien niet door ons land zal gewon nen worden, maar waarin de Franschen een kans zullen hebben te winnen. Men heeft Parijs-Saigon genoemd en Parijs-Hanoiop dit punt ben ik nog niet zeker. Maar het ver heugt me, dat wij de beslissing hebben geno men over een jaar of anderhalf jaar op zijn laatst een grooten wedstrijd te organiseeren. DE CLUB VAN DE EX KRANTENJONGENS. In Amerika zijn alle groote mannen hun loopbaan als krantenjongen be gonnen, plegen wij wel eens spottend te zeggen, en toch ligt aan die woor den een kern van waarheid ten grond slag. Inderdaad hebben niet alleen Edison en Carnegie in hun jeugd met kranten geleurd, inaar ook een groot aantal industrieïnagnaten, bekende ac teurs en filpisterren probeerdep op jeugdigen leeftijd op die manier, het zij voor hun zelf dan wel voor het ge zin waarvan zij deel uitmaakten, er een kleinigheid bij te verdienen. Het is een eigenaardigheid van den Amerikaan, die in het leven is ge slaagd, dat hij prat gaat op zijn nede rige afkomst. Wie als krantenjongen is begonnen, schaamt zich daar aller minst voor. Integendeel, het feit wordt ostentatief gedemonstreerd. En dat zal wel mede de reden zijn, dat de te New York gevestigde „Club of New3- boys" zich vroeger in een groot aan tal leden mocht verheugen, ondanks het feit, dat wie tot deze organisatie wensch te toe te treden, niet alleen krantenjongen moest zijn geweest, maar ook een kapitaal van ten piinste een millioen dollar zijn eigendom dien de te> kunnen noemen. Behalve dat de leden op gezette tij den, bij wijze van ontspanning, bijeen komen, stelt de club zich ook ten doel krantenjongens te steunen, wanneer blijkt, dat zij zich op de een of andere manier een toekomst willen scheppen. Jaren lang heeft „the Club of News- boys", dank zij de groote kapitaal kracht van haar leden, een rol van be- teekenis in het New-Yorksche vereeni- gingsleven gespeeld. In den laatsten tijd echter is deze organisatie een beetje op den achtergrond geraakt, me de omdat het ledental sterk gedaald is door het feit, dat menigeen die zich vroeger jmillionnair mocht noemen, thans ternauwernood in de allernood- zaKelijkste levensbehoeften kan voor- zien. Zoo zéér zijn de omstandigheden ver anderd, dat men tegenwoordig in New York herhaaldeijk hoort van iemand die als krantenjongen zijn loopbaan eindigt in plaats van haar in deze functie te beginnen. Vroeger was in de groote Ameri- kaansche steden het baantje van kran tenjongen weggelegd voor knapen, wier leeftijd varieerde tusschen vijftien en negentien jaar, tegenwoordig ech ter zijn het vaak grijsaards, maar ook zelfs mannen in den bloei van het leven, die den voorbijgangers een dag blad te koop bieden. Als niets meer lukken wil, neemt een werkloos zakenman te New York zijn toevlucht tot den verkoop van dagbla den, en het pleit voor de jongere gene ratie, dat zij deze concurrentie dikwijls oogluikend toelaat. schen, potten en buisjes. Maar de bodem, de cultuurbodem, wat anders dan een retort, een flesch of een potje uit een laboratorium. Dat zei de prac- tijk, want vaak zag men een prachtwerking van dit slakkenmeel als het volgens de weten schap niet of niet voldoende kon werken. In den laatsten tijd bleek het aan de voortschrij dende wetenschap, dat in den gewonen bouw grond, ook in zuiver water, het slakkenmeel wel oplost. Dit is ^een slag in het aangezicht der we tenschap. Dat het „waarom" in dezen ook door wetenschap gevonden is, is een bewijs dat die wetenschap, of liever de serieuze beoefenaars er van, ook weten dat er immer van de prac- tijk wat te leeren is, waarom ze bleven onder zoeken. De practijk leerde nu eenmaal, dat natuurlijk fosfaat moeilijk maar Thomas- slakkenmeel gemakkelijk in den bodem tot werking kwam, zóó, dat de planten er wat aan hadden. En die voortgaande onderzoekingen wezen b.v. aan dat de vrije kalk uit dit slak kenmeel in het reageerbuisje van den geleer de de oplossing van het fosforzuur belet, doch dat ze dit in den grond niet doet, omdat die vrije kalk daar aan andere stoffen zich hecht. Theorie en practijk loopen wel eens uiteen, doch vinden elkaar ook steeds weer terug. I Cinema De Haan. Deze week komt ^keel^D® bewaarschool". Na veel moeite is de directte er thans in geslaagd op hel prachtige werk, „De bewaarschool" waarvan wij reeds vele persuittrek sels hebben gepubliceerd, beslag te leggen. Vrijdag, Zaterdag en Zondag zal de ze film dan in ons mooi theater wor den vertoond. Deze aankondiging zal door de enorm velen, die zoo dikwijls vroegen „wanneer zal deze film nu eens komen", met blijdschap worden vernomen. Politie. Verl. Rijbord van 'n vracht auto. Inlichtingen bij den Gem.-Bode. Ovenverkvergunning. 'oor het wnd. hoofd van het 6e district déi Arbeidsinspectie is vergunning verleend aan den heer O. J. Bos- ker, aannemer aanleg Rijksweg Hippolytus- hoef—Den Oever alhier om gedurende de eerste helft van November door een ploeg arbeiders overwerk te doen verrichten. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Postkantoor Spoorbuurt. In de afge- loopen weken zijn hier eenige Hoofd ambtenaren van P. T. T. geweest, die opmetingen hebben verricht in ver band met naar we vernemen, eventu- eele stichting van een hulppostkan toor nabij het station Anna Paulowna. Nieuw Restaurant Van Ewijcksluis. Naar we vernemen zal door de Café houder de Heer W. YVaiboer aan de rechterzijde van den afsluitdijk even voorbij de brug tusschen Van Ewijck- sluis-Wieringen een Hotel-Restaurant annex Service-station worden ge bouwd. ONS WIERINGERMEERHOEK3E. JUSTITIE. Door een inwoonster van Den Oever is bij de plaatselijke politie een klacht ingediend tegen een tweetal plaatsgenooten, ter zake van beleediging. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED. HERV. GEM. 31 Oct. 's av. 7Vs u. Den Oever Ds. v. Beek. Herdenking Kerkhervorming. 1 Nov. 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. te H.-hoef. DOOPSGEZ. GEM. Dinsdag 30 Oct. 8 uur Doopsgez. Zusterkring. Woensdag 31 October 's av. 7.30 uur H.-Hoef ds. H. W. Meihuizen. Hervormingsavond. Evangelisatie. Herdenking Kerk Heu- ming Hippolytushoef. Donderdag 8 uur O. Deen., Uitvoering „Gym.". Een succes avond. Zondagavond was „Concordia" tot in alle hoeken bezet ca in zijn ope ningswoord sprak de eminente direc- Vanaf Vrijdag trekt §teur, de heer Pennckamp, over deze 'groote belangstelling zijn vreugde uit ,Bleeke Bet". Bioscoop Rossen eiken avond flink volk voor het Hollandsche filmwerk „Bleeke Bet". Het oordeel over deze film loopt zeer uiteen. De een vindt de film schitterend, een ander niet mooi. We hebben zelden over een film als deze zooveel verschillende oordeelen gehoord. Hoewel we haar niet mooier vinden als de Jantjes, doet de film er in het geheel niet voor onder. GEMEENTE Z1JPE. Veiligheid voor alles In samenvver king met 't Gemeentebestuur van Zij- pe, is door het bestuur van het Water schap Zijpe en Hazepolder indertijd be sloten bij de Groote Brug alhier een verkeersspiegel te plaatsen, daar op dit kruispunt nogal eens een autobotsing plaats heeft gehad. Zaterdag j.1. is de ze spiegel onder toezicht van den Op zichter van den polder geplaatst en wij hopen dat deze goede maatregel er eene mag zijn in het belang van het veilig verkeer. Een waarschuwend woord aan enkele, hier vele malen pas seerende autorijders is evenwel niet overbodig „matig bij deze wegkrui- sing even uw snelheid en ga met een gewoon tempo over de brug". Voor woestelingen heeft een dergelijke spie gel g;een nut Wij hebben genoeg vertrouwen in de jeugd van Schagerbrug, dat deze de spiegel niet zal beschadigen. GEMEENTE WIERINGEN. Voortschrijdende Wetenschap. Theorie en practijk. De landbouwwetenschap is een zeer be langrijke wetenschap. Wel wat laat tot ont wikkeling gekomen en ook lang door velen, die de practijk beoefenden, een beetje mees muilend behandeld, maar toch heeft de practijk van den landbouw heel veel aan de wetenschap van den landbouw te danken. Zonder haar was de landbouw er nog veel slechter aan toe geweest dan ze nu is. Maar daarom kan men niet halsstarrig blijven vasthouden aan wat op een bepaald moment de wetenschap als hoogste wijsheid verkon digt. „Wat heden de wijzen als wijsheid ver konden," zong eens de Genestet, „straks komt een wijzer die 't wegredeneert." Nergens meer dan bij de Natuurwetenschap, zooals de land bouwwetenschap is, wordt dit woord bewaar heid. Daar hebt ge b.v. de leer, dat voor het tot beschikking komen van de plantenwortels van het benoodigde fosforzuur, dat met Tho- masslakkenmeel gegeven wordt, een of ander zuur noodig is, om dit fosforzuur tot oplossing te brengen. Dat bleek voldoende uit de proeven, die men in de laboratoria nam in retorten, fles- Brandstoffenbijslag. Over het tijdvak 28 October 1934 tot en met 30 Maart 1935 zal, evenals vorige winter, aan bij de werkverschaffing geplaatste werkloozen 'n brandstoffenbijslag van ten hoogste fl.~ per week worden ver strekt. Voor dezen bijslagi kojnen in aanmer king gehuwde en ongehuwde kostwin ners en z.g. op zich zelf wonende per sonen met eigen meubilair. Aan kost gangers en dergelijke mag de bijslag niet worden verstrekt. Stremming scheepvaart. De groote schutsluis in den Afsluitdijk te Korn werderzand zal wegens daaraan te verrichten onderhoudswerkzaamheden vanaf Woensdag 31 October, des voor middags 6 uur, tot en met Donderdag 1 November te 18 uur gedeèltelijk voor de scheepvaart gestremd zijn. HET KOPEREN FEEST VAN O.K.K. Zaterdag zal de Mandoline-Vereeniging „Oefening Kweekt Kunst" haar 12'/2-jarig bestaan feestelijk herdenken. En als het woord „feestelijk" er bij O.K.K. aan te pas komt, dan wil dat zeggen, dat zulk een feest dan ook in de uiterste puntjes verzorgd is. Een programma, geheel in het teeken van het jubileum staande wordt uitgevoerd waarborgt voor de genoodigden een pracht avond. Na de openingsrede van den Eere-voorzitter, den Edel Achtb. Heer Burgemeester Kolff, wordt het muzikale gedeelte ten gehoore ge bracht, de mooiste nummers, welke tot het repertoire van O.K.K. behooren. Vervolgens is er gelegenheid tot het com plimenteeren der jubileerende vereeniging. Gezien de groote populairiteit welke de ver eeniging ter plaatse geniet en de vele en schitterende lauweren die O.K.K. gedurende haar bestaan heeft geoogst, zal hiervan zeer zeker een druk gebruik worden gemaakt. Vervolgens staat na de pauze de feestavond in het teeken van het Tooneel. Een revue, speciaal doelende op O.K.K. wordt door de dames voor 't voetlicht ge bracht. Wij behoeven dus niet nader aan te duiden, dat O.K.K. haar kunstlievende leden een avond aanbiedt, die klinkt als een klok. Met het oog op de plaatsruimte in de zaal worden de genoodigden beleefd doch drin gend verzocht hun dameskaarten niet af te geven aan kinderen beneden 16 jaar, daar deze onder geen voorwaarde kunnen worden toegelaten. Spr. hoopte dat het non-stop program ina allen zou voldoen. Inderdaad is het een avond gewor den van groot genot, want wat door de dames van onze Gym voor het voet licht werd gebracht, was inderdaad schitterend. Laten we vooral noemen Mej. G. Snooij Sd., de kampioene van Hollands Noorderkwartier, wier werk een diepe indruk op het publiek maakte en een stormachtig applaus ontlokte. Ook haar werk aan het hoogrek was enorm. (Men vertelde ons, dat Mej. S. te Arn hem zal mededingen naar het kampi oenschap van Nederland.) De Gymnastische toeren werden af gewisseld door een voordracht „Hoe ouder hoe gekker", door Jb. Bak ker en J. J. Bosker (welke laatste te vens voor dezen avond als conferen cier fungeerde) dat een groot lachsuc ces deed oplaaien, en zangnumlmers van Mej. Cath. Brliul en Mevr. Blaau boer-Kroon. Ook deze nummers werden zeer ge apprecieerd. De avond werd opge luisterd door de Concordia-Band. We mogen tenfelotte concludeeren dat onze Gym.-verkeniging een groot succes heeft te boeken. Het publiéh was ten zeerste voldaan. Soirée -- Dansant Den Oever. We ves tigien de aandacht er op, dat Zondag in de zaal Wiron door de Oeversche club een soirée-dansant word georgani seerd met als extra attractie opvoe ring van de schets De Uiver aan komst te Melbourne. V.A.R.A. feestavond. De propaganda en feestavond van de Vara-afd Wierin gen j.1. Zaterdag in het Eigen Gebouw is uitnemend geslaagd. Na opening door den voorzitter werk te het gezelschap Kooij zijn varieerend repertoire af, dat bij de aanwezigen zeer insloeg. De Vara-propagandist. de heer Hof hield vervolgens een gloedvolle uit eenzetting. wat de „Yara is voor de ar beidersbeweging" er. spoorde de aan wezigen aan steeds voor de eigen radio omroep op de bres te staan. Het verdere gedeelte van den avond werd aangevuld door een gast van den beheerder van het gebouw, die de aan wezigen op 'n aantal voordrachten ont haalde. Tot slot hield een gezellig bal allen nog geruimen tijd gezellig bijeen Wieringermeerpolder. Een aanrijding De heer H. B. met zijn motor op reis voor afdoening van zaken kwam bij uitwijken in aanraking met een juist passeerenen luxe auto. De heer B. werd van het motorrijwiel afgeslin- gerd. Gelukkig liep alles nog zeer goed af. B. bekwam slechts een lichte ont velling, terwijl de motor gering was beschadigd. I Algem. Ledenvergadering van het Witte Kruis afd. Wieringermeer Deze Al£em. Ledenvergadering had plaats op 26 Oct. j.1. iri Hotel Smit te Middenmeer. De opkomst was iets be ter dan anders. Nadat de Voorzitter, de heer Schoorl, de vergadering met een welkomstwoord geopend heeft, wor den de notulen gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Hierop volgen eenige mededeelin- gen van huishoudelijke aard. Bij de hierna volgende verkiezing van twee Bestuursleden worden gekozen de heeren A. C. de Graaf in de vacature P- Smeenk, terwijl de aftredende secreta ris dhr. I. H. A. E. Harshagen wordt herkozen. Tot Commissieleden belast met het nazien van de Rekening over 1934, wor den benoemd dhr. J. Woldering, H. Smit en J. v.d. Bremen. De rondvraag leverde niets op, waar na de Voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst sluit. Politie. Verloren een rijwielplaatje. Inlichtingen Politie Slootdorp- Politie. Gevonden Een portemon- naie. Inlichtingen Politie Middenmeer. Hervormingsdag. Woensdag 31 Oct. Dienst Evangelisatie Middenmeer 7.30 uur Ds. Finkensieper. NA DE ROES. POSTVERZENDING. Amsterdam Batavia 13000 K.M. 48 uur. Medemblik Middenmeer 9 K.M. 24 uur. MedemblikProefboerderij 5 KJVI. 36 uur. Wij Nederlanders (met inbegrip van onze koloniën Oost en West Indië en de Wierin germeer) vanaf de Zuigelaren in de wieg, tot aan de oudste alleroudsten uit het tehuis voor Ouden van Dagen, wij allen waren, niet één uitgezonderd, in de afgeloopen week zwaar onder de invloed. Niet door het overmatig gebruik van spiri tualiën, (wat men ons in het buitenland tijd wordt verweten in verband met Schie dam) nee daar kwam het niet van. Het waren de prestaties van de Uiver en be manning in de Melbourne-race, die ons eeni ge dagen in een roes wist te houden, ui roes zoo zwaar dat de kater dagen lang nog nawerkte. Maar nu roes en kater weer voorbij zijn en we weer normaal kunnen denken, alle ver nielingen, die we tijdens onze krijgsdansen in de hulskamer aan radiotoestel en huis raad gepleegd hebben weer gerepareerd of aangevuld zijn, nu de lofzangen zijn aan het verstommen, nu dringt de werkelijkheid weer tot ons door. Want wat is nu de kern geweest van deze Uivertocht Dat de afstand AmsterdamBatavia ii even meer dan twee etmalen veilig per vlieg tuig kan worden afgelegd. Een brief in twee dagen naar Indië, een afstand van ruim dertienduizend kilometer. Een geweldige prestatie. de grootste deugden van ons volk is geweest, moet men in een spel, waarin de jeugd zich binnen de perken van het reglement kan uit leven, niet willen tegengaan of dooden. De staat leeft door de individuen, hoe ster ker deze zijn, hoe gezonder het staatsleven zelve is ons voetbalspel, mits goed geleid, kan het daartoe noodige individualisme bij de jeugd ontwikkelen, men late haar dus vrij. Onomstootelijk staat het vast, dat de lei ders de beste bedoelingen hebben, deze laten zich echter door de eischen van het publiek te veel dwingen tot „haast". Men wil te vlug resultaat zien. Zoolang ons spel hier gespeeld wordt zijn er „ups en downs" geweest, de „ups", die schrijver dezes heeft meegemaakt (ze waren van vóór den oorlog) droegen alle het kenmerk van sterke individualisten en nu is het waar, dat tegenwoordig een heel groote groep van de bevolking, uit welke juist vroeger de spelers bestonden, niet meer meespeelt, maar dat is geen reden, om de tegenwoordige spelers vóór den wedstrijd „opdrachten" te geven hoe zij te spelen heb ben. Bovendien mag vooral niet het gezag van den captain uitgeschakeld worden, zijn inzicht moet den doorslag geven, immers ge durende een wedstrijd kan door veranderde opstelling of tactiek, door uitvallen van spe lers der tegenpartij of door weersomstandig heden, onmiddellijk handelen met kans op voordeel, noodig zijn, dan is de captain de individualist, die zijn spelers kent en hun waarde zoo goed mogelijk benut. Heeft echter zulk een captain zijn „op dracht" van de leiding buiten het veld en vóór het begin gekregen, dan kan men van gunstig geboden omstandigheden geen snel, geen voldoende gebruik maken. Het spelen met een „opdracht" onder dwang van ande ren vermindert de eigen waarde en het zelf vertrouwen van den speler, het maakt hem minder enthousiast en langzamer en als men nu bedenkt, dat snelheid van denken en snel heid van handelen de eerste voorwaarden zijn om succes te behalen, dan zal men be grijpen. dat een speler met „opdracht", in het nadeel is bij den speler zonder „opdracht." Er wordt wel gezegd, er zijn geen individualis ten meer, dat is niet juist, want het indivi dualisme van onze amateurs wordt in de kiem gesmoord, omdat men manieren van profes sionals wil overnemen. Ten onrechte vreest men voor overdrijving (is men verantwoord iets goeds te „verbieden" door overdrijving tegen te gaan voor zoogenaamd „pïnge- len", ook het publiek is bang van individueel spel, het schreeuwt om afgeven van den bal, een goed individualist echter is een speler, die immer gereed en in staat is, zijn persoon lijk initiatief bliksemsnel in productieve da den om te zetten. Individualistisch spel beteekent niet en nooit dat de speler „doorloopend" en tot in het „oneindige moet probeeren den bal bij SPORT. De heer D. N. Lotsy over het „systeem" als vijand van de sport. Geen „Führer-stelsel" maar individualisme. Het is een bekend, anders zeker te consta- teeren feit, dat er hoe langer hoe meer ge tracht wordt om „systeem" in ons voetbalspel te brengen. Naar aanleiding daarvan schrijft de be kende oud-internationaal, de heer D. N. Lot sy, het volgende Inderdaad één van de grootste waarden van ons voetbalspel dreigt verloren te gaan, is reeds voor een groot deel verloren. Het individualisme met zijn verrassende vondsten, met zijn scheppen van nieuwe mo gelijkheden, met zijn persoonlijken gedach ten strijd tegen planmatigheid, met zijn be nutten van eigen inzichten en moed in het plotseling zich voordoen van moeilijke geval len, wordt zoo langzamerhand bijna geheel aan ons spel ontnomen. Zij die weten wat persoonlijk initiatief in het spel en in de samenleving tot stand kan brengen, moesten dit wel zeer betreuren. Het mechaniseeren van de Hollandsche jeugdgeest is in-on-Hollandsch. De rechtge aarde Hollandsche jongen moet van dwang niets hebben, van zijn vrijheid blijft men af, de politie-agent en de bordjes met „Verboden toegang" zijn zijn erfvijanden (in onschuldi- e beteekenis.) De ondernemingsgeest, die altijd een van zich te houden („prutsen") en ook niet datj Men kan tevreden zijn daar ginds.in onze Oost over Tante Post. Maar hoe staat het nu eigenlijk met het postverkeer in ons kleine landje uoh-j Is Tante Post nu in werkelijkheid zoo vlug als zij zich voordoet Deze vraag kwam bij ons op, toen we» na de zware roes weer normaal konden denken. De vraag is gesteld en wij zullen haar be antwoorden. Blijken zal dan, dat ondanks Uiversnelpostverkeer naar de Oost, Tante Post in Holland zoo lui als een slak is, on danks het heel wat mildere klimaat. En vooral te plattenlande heeft men zeer veel aan te merken op de ijver van jneerge- noemde Tante Om in onze eigen omgeving te blij veh^ni-. Een brief des avonds gepost in Medemblik wordt 24 uur later besteld in Middenmeer. (Kom.) Afstand Medemblik-Middenmeer ruim negen kilometer. ,itlo,Li<, Een brief des avonds gepost in Medemblik bestemd voor de Prof. van Bemmelenhoe.ve (Proefboerderij) post Middenmeer heeft 36 uren noodig om op de plaats van bestemming te komen. Afstand MedemblikProefboerderij ruim vier kilometer. Een brief 's avonds gepost in Slootdorp, be stemd voor Hippolytushoef wordt prompt 24 uur later aldaar besteld. Toch gaat de brief 's morgens reeds vroeg op weg naar Wieringen, doch komt iuist te Iaat voor de postbus naar Hippolytushoef. Zij blijft dan een poosje aan de^Haukes liggen en wordt met een volgende gelegen heid verzonden naar Hippolytushoef om dan in de avondbestelling bezorgd te worden. Tallooze voorbeelden zijn zoo nog aan te halen, zij toonen aan dat Tante Post haar neefjes en nichtjes in het Moederland zeer stiefmoederlijk behandelt en alles onder het motto bezuiniging, waar we ook al mee onder de invloed worden gebracht. Alvorens echter Tante Post haar houding niet gaat wijzigen ten opzichte van het ach ter-uitgezette platteland, laten ons niet meer onder de invloed brengen bij'een even tueel postiaal record naar de Oost. ncöo~o~coo~ Wm-Q-OOOZCtZGOOZaziJ Vrijdag 2 November 1934 'hopen onze geliefde ouders P. F. VAN DER WAL .obsiïi H T. J. VAN DER WAL BOEKEMA H hun 12'/:-jarige Echtvereeniging te her- denken. Hun dankbare Kinderen 'ij FERDINAND, RIKA, JACOBUS, Si MARIE, RIEMKE en HITJE. R Middenmeer, Torenstraat 31. jj öoo„a2ooooro:::oooo^orooora:ooo3t« VERLOOFD J. H. KOLKMAN J. NOBACK. Wieringermeerpolder 30-10-'34. Eenige kennisgeving,- - W M NETTE KOSTGANGERS GEVRAAGD bij E. VAN DER WOUDE Kerkstraat 5 SLOOTDORP. hij zelf en hij alleen moet trachten de goals te maken,dit zou fout egoïsme zijn, neen, een goed individualist beschikt over voldoende inzicht om precies de oogenblikken te weten, waarop hij „alleen" ofwel in „samenspelïnët anderen moet handelen. Om de opvoedende kracht van ons spel meer waarde te geven en om het spel zelf aan gehalte te doen winnen is het noodig dat men afstapt en hoe eer hoe beter van een zoogenaamde „Führer" stelsel dat ïuer zijn intrede gaat doen. De Hollandscfrè'jeugd heeft dat juk niet noodig en verdraagt, het niet. Zij heeft te veel vrijheidsgevoel en eigen waarde. Alles wat wij den laatsten tijd hooren van nieuwe systemen is in strijd met het zuivere amateurisme (het spel om'het spél.) Speel het spel in de opstelling zooals het reglement aangeeft, tracht alle plaatsen, goed te bezetten, lukt dit niet dan is het elftal niet op zijn sterkst, durft dan ook te verliezen, ga nooit knoeien met veranderde opstelling, (3 backs of 4 halfs), beschaduwen of dergelijke dingen, het zijn gebruiken van beroepsspelers die in haar eigen omgeving algemeen en nuttig en voordeelig kunnen zijn maar die het amateurisme ontsieren op de gewone royale manier te durven «pelen. Het is de hoogste tijd dit alles te bedekken en het roer om te gooien. Q UITSLAGEN N.H.V.B. Ie kl. C. Berkhout 1 West Frisia 3 2—1; le kl. D. WieringerwaardSucces 2 0—1 Schoorl 1 Helder 3 3—0 Heldersche Boys M.L.D. gestaakt wegens ongeval van Boys speler J.V.C.—Watervogels 1—1 H.R.C. 3— Petten 1 1l. 2e kl. D. D.T.S. 2—Alkm. Boys' 3 4—6 2e kl F. H.R.C. 5 —Helder 4 P-lVRelder 5 H.R.C. 4 0—3. 3e kl. C. Flevo 1—O.K.B. 1 2—1 HauWëtfV 1 V.C.L. l 23; Berkhout 2Strandvogels 2 2—1 M.F.C. 3 Andijk 3 3—7. 3e kl. E. B.K.C. 2—Kolhorn 1 02 Oude- schild H.R.C. 6 2—2. 4 A Held. Boys 2—Petten 2 1—2 St. Maar tenSparta 3 1—3 4H Texelsche Boysl Helder 6 4—1 Wa tervogels 2—Cocksdorp 1—0. aa J. Strandvogels 3—Flevo 2 3—0;~And. Boys 1 Twisk 2 3—2. 4L. H.R.C. 7J.V.C. 3 1—2. Held/So^'s 3— Watervogels 3 1—5. Adsp. L. Alkmaar a—D.T.S. a 1—3. M. D.T.S. b.Uitgeest b 21. R. Helder a—Helder c 4—2 Spartam—Helder b 5—0 Succes a—H.R.C. a 04 035%; a-^- H.R.C. b 2—0. S. Sparta b—Helder e 2—2H.R.C. d—Hel- der f 6-1.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2