tere materiaal dat langzamerhand op de Indië-lijn wordt ingezet. Zoo bestaat het plan te trachten het postvervoer tusschen Europa en de Philippijnen vice-versa voor eci» goed deel in handen te krijgen. Parmentier eerste in handicap. Melrose op tweede plaats Het is thans uitgemaakt, dat Parmen tier met de Douglas D C 2 den eersten prijs in de handicap! ace heeft gewon nen. De jonge Australiër Melrose krijgt den tweeden prijs. De eerste prijs is zooals men w eet, ei genlijk gewonnen door Scott en Black, maar die accepteerden -- natuurlijk den eereprijs in den snelheidswedstrijd waarin Roscoe Turner door het uitval len van den „Uiver" tweede werd. Het verschil tusschen de beide eerst aankomenden in dezen wedstrijd, al dus Wing Commander Cole, ongeveer 12 uren handicaptijd, was bijna geheel veroorzaakt door het tijdverlies bij de tusschenlanding te Albury en door het feit, dat een nieuwe, minder gunstige, handicap jmoest worden gemaakt, om- de „Uiver" passagiers e.d. achterliet om van de renbaan te Albury te kun nen starten. Scott en Black vlogen 65 uren 24 min. 13 sec. Netto handicaptijd 64.48.49 Parmentier vloog bruto 90 u. 13 min. 36 sec. vlieg,tijd 81.10.36, netto handi captijd 76.38.12. De netto handicaptijd van Melrose bedroeg 79.17.55. De eerste prijs in de handicap-race gewonnen door Papmentier, bedraagt 2000 Pond Sterling. De tweede prijs in handicaprace is gewonnen door Mel rose en bedraagt 1000 Pond Sterling. Een mooi gebaar van Parmentier. Naar de United Press uit Melbourne meldt, heeft Parmentier, als dank voor de aan de „Uiver" verleende hulp, de Nederlandsche vlag uitgeworpen, toen hij op zijn rondvlucht over Australië het stadje Albury passeerde. Onhoorbaar en onzichtbaar schieten. Volgens het N. Wiener Tagebl. heeft een oud-officier een geweer vervaar digd, dat bij het afschieten geen rook noch geluid maakt. Alleen het over gaan van den haan wordt gehoord. De uitvinder tracht thans volgens het zelfde beginsel een repeteergeweer te vervaardigen. SPORT. De Hollandsche voetballers winnen in de Zwitserscbe hoofdstad Bern met 42. 25000 Toeschouwers. Hoe de doelpunten kwamen. 5 minuten spelen. Een gegil als een orkaan breekt onder de Zwitsers los. Zwitser land jaagt een bal in het doel10 voor Zwitserland. 6 minuten spelen. De Hollandsche Smit sluit de Zwitsers de mond door met een laag vliegend schot de bal in het Zwitsersche doel te deponeeren. 100 Hollandsche kelen juichen 11. 30 minuten spelen. Sensationeel moment voor Nederland. Bakhuys zet z'n trapkanon in actie en maakt het tweede Holland sche doelpunt 21 voor Nederland. 5 minuten vóór rust. De Hollandsche Leeuw brult opnieuw. Van Gelder schiet en in den uitersten hoek trilt het net. Hoera! Holland heeft met 31 de leiding. 1 minuut vóór rust. Een heel harde verre ko gel van Bakhuys vliegt juist naast de paaL >/e minuut vóór rust. Bakhuys is niet te tem men, een lage harde bal en weer jui chen de 100 Nederlanders in 't Bern- sche stadion de rust gaat in met 41 voor Nederland. De tweede helft. Fluitconcert van 't Zwitsersche publiek tegen de Zwitsers. Na 15 minuten spelen De Oranje-hemden zijn niet van hét doel af te slaan en sluiten de Zwitsers op, doch hun kogels kunnen het doel niet vinden. Na 20 minuten. Een pracht schot van Smit, doch weer net naast. Na 25 minuten. Van Diepenbeek ondeugend loopt een Zwitser van de sokken. Zwit serland mag een strafschop nemen tegen Holland en het wordt een doel punt. stand 24. Nog 15 minuten spelen. Oppassen is de bood- - schap. 10 minuten voor 't einde. Een corner op het Zwitsersche doel levert niets op. 5 minuten voor 't einde. Een hooge kopbal van den Zwitser Spagnoli, maar de dappere Hollandsche keper Halle is op zijn post, springt hoog, en geeft de Zwitsers een neus. Nog 4 minuten heen en weer getrap en dan.... rennen de 100 Nederlanders naar het .speelveld, om "het pittige Hollandsche elftal een ovatie te brengen voor de 42reuze overwinning. UITSLAGEN N.H.V.B. De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden zijn als volgt 1 D. M.L.D.Watervogels 44 Petten Wieringerwaard 40 Helder 3H.R.C. 3 1—2 2E. D.T.S. 2—Alcmaria 4 1—1. 2 F. H.R.C 4—Sparta2 2—1 Helder 5— DOSKO 2—5. 3C. Flevo 1—V.C.L. 1 4—2 Hauwert 1— Schellinkhout 1 41 O.K.B. 1 Berkhout 2 41 Strandvogels 2M.F.C. 3 niet bekend. 3E. H.R.C. 6—Kolhorn 2—3. 4G. Dirkshorn B.K.C. 3 24 Succes 4 Sparta 3 34. 4H. Helder 6Watervogels 2 15. 4J. Twisk 2Hem 2 31 Andijker Boys Andijk 4 afgekeurd. K. Twisk 3Sport 2 34. 4L.H.R.C. 7Wieringerwaarl 2 9—0 Hel der 7Callantsoog 2 32 J.V.C. 3Water vogels 3 1—4 B.K.C. 4—Held. Boys 3 2—4. Adsp. Vrone bD.T.S. b 35 Helder a Succes a 50 HR.C. aHelder b 12^—0 B.K.C. a—Helder c. 5—1. -FLEVO - NIEUWS. Flevo 1—V.C.L. 1 4—2. Wat we gehoopt hebben is in vervulling gegaan. Flevo 1 heeft Zondag verdiend een 4—2 zege behaald op de gevreesde Langereis- mannen. Door deze overwinning heeft Flevo 2 punten ingehaald op V.C.L. 1 en staat nu nog één punt ten achter. Voor de rust had Flevo de wind mee en wist driemaal te scoren. Na rust werd nog tweemaal gedoelpunt doch het laatste werd niet toegekend. De halflinie was danig verzwakt door het niet meespelen van Toebak. V.C.L. maakte ten slotte een tweetal tegen- punten, die de stand op 42 bracht. Doordat de uitslag Strandvogels 2M.F.C. 3 ons niet bekend is, plaatsen we de stand van de bovenste drie elftallen aUeen maar en zullen a.s. Vrijdag een volledig overzicht ge ven. gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. V.C.L. 1 7 5 1 1 32-14 11 Flevo 1 7 4 2 1 24-11 10 Hauwert 1 7 4 1 2 20-13 9 BINNENLANDSCH NIEUWS. DE CRISISSTEUN VOOR AARDAPPELEN. De z.g.n. bonken onder de consumptieaardap pelen. Regeling wordt na 1 Januari verlengd. De Minister van Economische Zaken heeft de vraag wat voor de naaste toekomst inzake de crisissteun voor aardappelen moet worden gedaan, nauwkeurig overwogen. Daarbij is beslist, dat de maat der consumptieaardappe len dient te worden verruimd, waardoor ook de z.g.n. bonken in consumptie kunnen wor den gebracht. De Minister is daarmede aan een herhaaldelijk tot hem gericht verzoek tegemoetgekomen. Het verbruik van aardap- pelen zal daardoor toenemen. De kosten van het levensonderhoud worden verlaagd. Waar de aardappel zoo bij uitstek een volks voedsel is, is overwogen of de geheele steun regeling niet zou kunnen worden opgeheven. Dit is evenwel onmogelijk gebleken. De oogst blijkt, tegen de aanvankelijke* verwachting, ruim te zijn uitgevallen, terwijl de vooruit zichten van den e.xpprt ongunstig zijn. Zqu iedere steun worden opgeheven dan bestaat in de komende maanden gevaar" yóov een ernstige daling der prijzen, pit- moet worde» voorkomen. De regeling wordt" "dWfiakl Janu ari verlengd. Mochten zich evenwel in den loop van het seizoen zoodanige wijzigingen in den toestand voordoen, dat tot intrekking of wijziging der heffing kan worden overgegaan, dan zal met de financieele belangen van hen, die voor dit seizoen de gebruikelijke wintervoorraden hebben gevormd, voldoende rekening worden gehouden. Over de technische uitvoering der nieuwe maatregelen vernemen wij nog het volgende De Nederlandsche Staatscourant bevat de zer dagen een beschikking van den Minister van Economische Zaken tot wijziging van art. 20 van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 III. Hierdoor wordt ten aanzien van aardappe len behoorende tot de rassen Zeeuwsche BonteZeeuwsche Blauwe Bravo De WetEigenheimer Bevelander en Roode Ster, de bepaling, dat aardappelen bestemd voor menschelijke consumptie moeten kunnen vallen door. een vierkante opening van 3600 rmm2, terwijl de lengte niet meer dan 8 cm. inag bedragen, opgeheven. Voor deze rassen geldt dus alleen nog de bepaling, dat aardappelen bestemd voor men- schelijk voedsel niet mogen kunnen vallen door een vierkante opening van 1225 mm2. De bepalingen omtrent de denaturatie-toe- slagen blijven onveranderd gehandhaafd, zoodat de bonken niet voor een denaturatie- toeslag in aanmerking komen. Om voor de denaturatie-toeslag in aanmer king te kunnen komen moeten de aardappe len gezond zijn alsmede geschikt en uitslui tend gesorteerd voor menschelijk voedsel en kunnen vallen door een vierkante opening van 3600 mm2, niet kunnen vallen door een vierkante opening van 1225 mm2 en niet meer dan 8 c.m. lang zijn; De heffingen op aardappelen blijven ge handhaafd met dien verstandë dus dat voor de bonken van bovengenoemde rassen ver voerd in ongedenatureerden toestand niet meer een heffing van f 2-, dóch" vdrf- -f 1.- per 100 K.G. verschuldigd is, i Een hoofdige boer te Barneveld. Tegen den landbouvvei- tev-ais raacls lid, H. G. te Barnevefö, fS^vèfger-: lid der Vee-Centrale te worden, is proces verbaal opgemaakt? Wegens-- --liet van zijn hofstede vervoeren van vee, waar op controleurs en 't regeeringsbureau beslag hadden gelegd, welk vee liij verklaarde aan zijn huren te hebben verkocht, wat gefingeerd i>Tcek te zijn Er waren echter valsche contracten van koop en verkoop opgemaakt. Het verstopte vee is tenslotte gevon den en in beslag genomen. Een hoogst merkwaardige uitvinding. Te mooi om waar te zijn. Een motor zonder brandstof. Uit Fiicsland komen berichten over een hoogst merkwaardige uitvinding van den (22-jarigen heer J. Wardenier te Wolvega. Het zou de uitvinding van een ge heel nieuw type motor betreffen. De ze zou loopen zonder benzine, geen water voor afkoeling noodig hebben. Ja zelfs geen biandstof. Alleen is een beetje olie noodig. Gegarancïeerd wordt, dat de motor, per jaar, nacht en dag doorloopend, niet meer dan i 25 aan onderhoudskosten noodig heeft. Het verschil tusschen zware en lichte motoren is uiterst gering. Na drie maanden zal er iets vernieuwd moe ten worden, bijgevuld, maar de kosten daarvan zijn uiterst gering. De geheele constructie van den te- genwoordigen motor is vervallen, ze wordt veel lichter en ook het verschil in kracht zit hem niet in het verschil van den cylinderinhoud. Tot zoover de beschrijving van den motor, die bin nenkort in enkele autobussen zou wor den geplaatst, waarmee dan, na 1 Jan. de eerste proefritten zouden worden gehouden. Hoewel er gesproken is over contro leering door Rijks- en andere ingeni eurs, er zijn geen namenen lejtien ge noemd welke thans controleerbaar zijn. Dat er een Nêde'rlandsch kapi taal van 13 millioen gulden achter de ze uitvinding staat, dat fabrieken te Wolvega (waar voor 13000 arbeiders werk zou zijn) en bij Amsterdam voor motoren en auto's zouden worden ge bouwd, moeten we eerst maar eens af wachten. Nader meldt men De „Edison" van Nederland. Fantastische plannen. In een deel van de Nederlandsche pers wordt uitvoerig geschreven over een uitvinding van een 22-jarigen Wal denier uit Wolvega, die een brandstof- looze motor zou hebben xTgevonden. Naar men van te\Bfèsche zijde meldt, moet deze uitvinding op een groote dosis fantasie berusten, het geen voor ons aanleiding was onze le- lezers dergelijke fantastische berich ten te besparen. i Door den electrischen stroom gedood. De 15-jarige W. Frote, wonende te Waubach (Limb.) trok in opdracht van zijn iiioedfr een contact van de eiec- trische waschmachine los. De jongen kreeg den stroom door het lichaam en werd op slag gedood. (MS WIERING ERMEERHOEK3E. Wieringermeerpolder. Afscheid K. O. Finkensieper. Naar wij vernemen is Ds. K. O. Finkensieper voornemens om Zondag 25 Nov. a,s. afscheid te preeken. Zondag 2 Dec. d.a.v. hoopt Z.WelEerw. te Zaandam-West intrede te' doen na vooraf te zijn bevestigd döor Dr. H. J. Hak pred. te Arnhem. GEMEENTE ZIJPE. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Ondergang der kleine maalders. De heer Pieter D., directeur van den veevoeder- en kunstraesthandel te St. Maartensbrug, had bezoek ontvangen van een tarvvewet-controleur en op diens verzoek niet getoond het tavwe- register no. 1. waartoe hij ziöh niet ver plicht achtte. Voor dit feit stond de directeur te recht en hij had zijn juridische belan gen gesteld in handen van Mr. Verry den advocaat van den hond en ter za ke zeer deskundig. De ambtenaar releveerde dat van hoogerhand streng optreden was ge last en requireerde f 500 boete of 50 da gen hechtenis. Mir. Verry stelde in het licht hoe de kleine tarwemaalders door deze crisis maatregelen worden gedupeerd tot on dergang zijn gedoemd en concludeerde vrijspraak. Schagerbrug. Op 31 Oct. j.l. waren, bij de arbeidsbemiddeling in de Gem. Zijpe 126 werkzoekenden ingeschreven: 94 Landarbeiders-Grondwerkers, 16 dijk werkers, 7 Timmerlieden, 2 Metselaars 1 Steenzetter, 2 Betonwerkers, 1 Steen zetter, 1 Schilder. 1 WSnkel- en kan toorbediende, 1 Riejtdekker, 1 Arbeider chauffeur. Er kwamen in de maanden September en October 123 aanvragen van werkgevers in> waar 59 werkzoe kenden werden geplaatst. - Een pracht opdracht. Naar wij uit vrij betrouwbare bron vernemen is dee bouw van het nieuwe dorp -- Wie- ringerwerf -- zijnde totaal 104 wonin gen onderhandsch opgedragen aan de firma Kingma te Slootdorp. Wanneer met den bouw een aanvang zal wor den gemaakt is heden nog niet mede te deelen. Inderdaad een voortreffelij ke vertrouwensopdracht Middenmeer. Vergadering A. R. Kies vereeniging. De A. R. Kiesvereeniging was Vrijdagavond in de Ger. Kerk al hier ondr voorzitterschap van den heer K. v.d. Veen in eerste vergadering in Ihet winterseizoen bijeen. Na opening met gebed en schriftlezing en overige plichtsplegingen der secr. had bestuurs verkiezing plaats. In de onstane vaca ture werd benoemd W. A. Blijdorp Lz. GEMEENTE WIERINGEN. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Moderniseering kaak. Het stemt tot vreugde en navolging, dat in dezen tijd van teleurstellingen, menschen ge vonden worden die daaraan het hoofd durven te bieden, en niet met de han den in de schoot blijven zitten. Zoo heeft de firma Gebr. Kos, Manu facturen- en Kleedinginagazijn alhier, hun reeds zoo mooi ingerichte, zkak, opnieuw verbouwd en gemoderniseerd, zoodat deze schitterende winkel kan wedijveren met dè mooiste stadszaak. Wij wenschen G.ebr. Kos ook in de toekomst veel succes met hun pracht- bedrijf. Gelukkig afgekomen. Juist toen de bestelauto van deii heer T. K in Bree- zand eenige wageps bespannen met ploegpaarden van' Wed. Hoogschagen. die uit het land kwamen, passeerde, sprong van de auto het licht eensklaps uit. Groote ongelukkken hadden kun nen gebeuren. Na eerst bijna tegen de paarden te hebben gereden, haalde de heer K. direct flink de aiidere. kant uit, zoodat de wagen tegen de lichtmast te recht kwam. Niemand werd gekwetst, en de wagen liep pok geen averij op. Kunst en Eer. Zondag gaf de Mando- linecub Kunst en Eer o.l.v. den Heer Geluk een uitvoering in de Zaal van den Heer C. Slikker met medewerking van een Harmonica-vinuoos, den Heer Dick de Leeuw. Erg jammer dat de op komst zoo gering was. Zoowel de num mers van de Mandollineclub als die van den Heer de Leeuw waren goed verzorgd. Tijdens en na de uitvoering kwamen nog enkelen, zoodat het bal een gezellig slot vormde. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. Alkmaar, 2 Nov. 1934. Op de Vrijdag gehouden kaasmarkt waren in totaal 53 stapels, wegende 96000 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgtfabriekskaas 42 stapels Kleine f 20 1 stapel Middelbare f 16. Boerenkaas 6 stapels Kleine f 19 en 4 stapels Commissie f 22. Alles met rljksmerk. Handel stug. De Graanmarkt. Alkmaar, 2 Nov. 1934. Op de Vrijdag gehou den Graanmarkt waren in totaal 1315 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt20 H.L. voertawe f 4.60 a 4.75 10 H.L. rogge f7; 290 H.L. gerst f 5.50 a 5.80 gerst chev. f 5.90 a 6 553: H.L. haver f 6.25 a 6.75; 132 H.L. boonen, w.q.paarde f 6.40, bruine f 13 a 14citroen f'14 a 17 duiven f 8 a 9.25 en witte boonen f 21 a 24 20 H.L. kar- wijzaad f 18.50 2 H.L. blauwmaanzaad 3 H.L. diversenTuinboonen f 5.50 a 288 H.L. erwten, w.o.kleine groene f 8 a 9, groo te groene f 14 a 16 grauwe f 12 a 29.50, vale f 12 a 20 en platte vale erwten f 20 a 23. Alles per 100 Kg. Handel vlug. De luisterrijke Jubileumsavond van O.K.K. De mooi versierde zaal van Concordia was Zaterdagavond dicht be zet met belangstellenden, die getuige wilden zijn van de huldiging en uit voering der zoo gevierde Mandoline- viereéniging „Oefening kweekt Kunst", ter gelegenheid van haar 12V^-jarig; be staan. Toen het doek openging en het pu bliek zag daar de vereeniging opge steld in lichtblauw costuum, toen klonk reeds een hartelijk applaus van het publiek. Die huldiging werd voortgezet, toen de heer C. J. Bosker (inplaats van den eere-voorz. burgemeester Kolff, welke door ziekte verhinderd was) een feest rede uitsprak en in warme bewoordin gen directeur en leden toesprak. In dien er één vereeniging, aldus spr., recht heeft op onze hulde dan is het wel „Oefening kweekt Kunst". De heer Jongkind heeft met energie en vol harding van een klein clubje een ver eeniging gemaakt, die ver huiten onze gemeente bekend is. Bij al de concour sen, zoowel in Amsterdam als Utrecht is O.K.K. nooit anders thuis gekomen als met eerste prijzen, daar wordt zelfs door het publiek op gerekend en zoo is thans de vereeniging tot in de hoog ste afdeeling opgeklommen. Slechts door talent van den directeur en groo te ijver en studie van de leden is zoo iets te bereiken en spr. acht zich dan ook de tolk der aanwezigen, wanneer hij thans aan directeur en leden zijn hulde getuigt en het koor hartelijk feliciteert. Tevens kan spr. niet nalaten de bas sist van het koor den heer P. Bruul ge luk te wenschen met zijn 70ste verjaar dag, die hij heden viert. Bewondering voor de jeugdige ijver van den 70-jarige moet hiermede samengaan, want in het muzikale vereenigingsleven is de heer Bruul nog altijd een der eersten in deze gemeente. Spr. wenscht de heer Bruul nog vele jaren toe evenals Oefe ning Kweekt Kunst, waarin hij mede werkt. (Daverend applaus.) Het mandolinekoor doet thans de aanwezigen vergasten op het muzikale gedeelte van het programma, eerst de nummers waarmee het koor in z'n jeugd begon, en dan vervolgens steeds zwaardere muziek tot die van den hui digen dag. Ieder nummer werd be loond met hartelijk bravo, en inder daad het was verdiend. Juist door de groote stilte en aandacht in de zaal kwamen de schakeeringen, de vlot ge speelde solo's, maar bovenal ook de zuiverheid zoo schitterend tot hun recht, en we mogen gerust zeggen dat dit gedeelte van het prograjmma het hoogtepunt van den avond was, *at de vereeniging naar voren bracht. Het aanhoudend applaus aan het slot, dat een ware ovatie werd nood- zaake O.K.K. de laatste marsch, gecom poneerd door den heer P. Bruul, nog eens te herhalen. Thans volgde een ware bloemenhulde De heer Oden. voorzitter der voetbal vereeniging Succes, kwam aandragen met 'n prachtige bloemenmand, en drukte in hartelijke bewoordingen uit, welk een eervolle plaats O.K.K. in de rij der vereenigingen had ingenomen. Hulde bracht hij namens z'n vereen, aan directeur en leden en wenschte hun rog vele jaieri van succes toe. Dan sprak de voorzitster van de Gym Mej. Dien Blaauboer haar felicitatie aan directeur en leden van O.K.K. uit en ook zij overhandigde daarbij een korf met pracMige bloemen. Zij, weid gevolgd door den voorz. van de vereeniging „Zang en Vrienschap" den heer J. C. de Haan die een houquet overhandigde en daarbij zijn bewonde ring en feiicitatie jegens O.K.K. uil- sprak. Ook tot den jarigen heer Bruul richtte spr. zich. Hij herinnerde zich nog goed, hoe hij als leerling van Har monie van den heer Bruul muziekon derwijs kreeg, en toen hij de eerste toon uit zijn instrument haalde ten gehoore kreeg „Zie zoo, we winnen, de haan kraait al Een gelukwensch ook aan Mevr. Bruul, die tegelijk met haar echtgenoot jarig is, was het besluit van 9pr.'s felicitatie. Na afhandeling van eenige interne za ken en eenige besprekingen volgt slui ting met dankgebed. De vergadering was goed bezocht. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp 7 Nov. half acht Cand. v. d. Vliet. Dankuur voor het Gewas. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer 8 Nov. half acht cand. v. d. Vliet. Dankuur voor het Gewas. POLITIE Middenmeer. Gevonden een mo torhandschoen. Inl. Politie Middenmeer. In pacht uitgeven van Boerderijen Wederom zullen 17 bedrijven in pacht wor den uitgegeven. Echter wordt ditmaal geen oproep voor gegadigden gedaan, waar nog 137 personen als zoodanig staan ingeschTe- Rectificatie Een goede opbrengst, .j: Met betrekking tot een geplaatst bericht, on der bovenstaande titel in ons nummer van 23 Oct. j.l. geven we thans een rectificatie. Door niet geheel juiste inlichtingen gaven we verkeerde opbrengsteijfers, die we thans herstellen. De opbrengst in het genoemde ge val Eureka Groenkraag Voederbiet bedroeg 90.000 KG. per h.a. Alzoo een opbrengst die als zeer behoorlijk mag worden beschouwd. De voorz. van „Harmonie" de heei* C. J. Bcsktr, overhandigde vervolgens een mand bloemen en bracht de geiuk- wenschen van z'n korps over spr. scheisie do goede verstandhouding tus hen heide vereenigingen en hoopte dat over twee jaar, als „Harmonie" haar 50-jarig bestaan viert, O.K K. daarvan getuige zal mogen zijn. Vanwege de rijvereeniging kwam nog een mand bloemen begeleid van felici tatie en tóen sprak tenslotte de heer Van Ilam, directeur van de Zangver- een. t'! Wieringerwaard, met welke ver- eem'gmg O.K.K. dikwijls samenwerkte, zijn gelukwenschen uit. Vol bewonde ring v as spr. voor deze keurige club, wier prestatie ver buiten Wiemigen bekend is en hij bracht hu-di aan di recteur en leden, voor hetgeen zij tnet ijver en studie hadden bereikt. De directeur van O.K.K. de heer Jong kind dankte hierop hartelijk voor zoo veel hulde en las ook nog een schrijven voor van de Zuster vereeniging Oost- Wieringen, waarin hartelijke geluk wenschen werden uitgesproken, en welk schrijven ook vergezeld ging van *n korf met prachtige bloemen. Ook was 'n bloemenmand met felici tatie van Dr. de Groot ingekomen. Zoo was 't eerste deel van den avond, een girootsche hulde dus, die O.K.K. ge heel in de bloemen had gezét,: en nu werd gepauzeerd, terwijl intus- 'schen het tooneel gereed werd .gemaakt, voor de op te voeren revue. V ff Z! Na, de pauze werd genoten van; de amusante variatie van opeenvolgende liederen, tooneelschetsen en declama tie betrekking hebbende op O.K.K. en Wüeiringen van voorheen en thans, ver vaardigd door den Heer Klomp, alhier. Na het zingen van 't entrée-lied door de dames van O.K.K. kwam een kod- kig tafereeltje voor 't voetlicht, waarbij papa, een ouwe brombeer na vèök.-te- genstrubbelingen gedwongen werd de feestavond van O.K.K. te bezoeken. Het dienstmeisje en haar vrijer bezoe ken de bioscoop en zingen een loflied op de apenootjes. Afwisselend krijgen we vervolgens luim en ernst in liedjes vervat, zooals het Wieringerlied (waar van het refrein dapper door 't publiek werd meegezongen), Zeemanstrage- die een afscheidslied op de trem, waarvan het refrein „De trem die raak. je kwijl, Vanwege de inelaisetijd Vervolgens een humoreske van VVie- ringer matjes en jongens en dan kregen we het prentenboek van hél Wierin|ger verleden (Stroër Verrna- ning, postboot, buren pomp enz:) en het heden (Monument, het Noorder licht;. O.K.K. en haar directeur, enz.) De dames welke ieder 'n letter in de hand hielden en het woord Wiieringen vormden, sloegen een voor een de let ter om en dan kwam het beeld voor den dag, waarvan de tekst werd voor gedragen. :i-3u- Het slot was het clublied door allen gezongen en toen was ook nu weer het krachtig applaus dat getuigde, hoe het publiek genoten had. De Directeur de heer Jongkin'dVprak* nu hartelijke woorden van dank aan het publiek voor de tegenwoordigheid en het applaus, aan den héér BToSfcer voor zijn rede, aan de voorzitters der der vereenigingen voor 'hun woorden en bloemenhulde, aan den hëer.jftomj*. voor het samenstellen der toóneel- avond, aan de heeren P. Bruul en Zan stra voor het maken der schetsen voor het Wieringer Prentenboek en aan den heer Zon voor het begeleidenva.ny: .de liederen en aan den heer Jb. Bakker voor zijn optreden. Het is voor spr. en O.K.K. een avond geweest om nimmer te vergèfën en hij, wenscht thans dat een gezellig bal het slot zal vormen. Dit bal duurde tot 3 uur, du^^héb ben niet nader te verklaren of. de aan wezigen zich ook op dit laatste ge deelte van den avond of in den vroegen morgen hebben geamuseerd. Succes-avond „Wiron". Zondag heeft het muziek- en cabaretcubje Wiron onder leiding van derïTïeer D. Yërfaille een gezellige avond georganiseerd in de concertzaal Wiron van Jurrie Lont. Het was nu eens wat anders als ge woon bal. Er werd cabaret gegeven met afwisseling van dans meUaftractie

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2