Ciqaïietteti' LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. 14VUX IN PLATTE DOOSJES VAN 70stuks 70cent DE HANDIGSTE VERPAKKING VOOR DEN VESTZAK hij zeide, dat de motor niet bestaat, maai- dat hij tot zijn verklaringen ge tart was. Meteen werden er nog andere piede- deelingen bij gedaan, die het vermoe den, dat het met de toerekeningsvat baarheid van den jongeman niet ge heel in orde zou zijn, bevestigden. Het slot is geweest, dat men hem Donderdagavond, na een consult met dr. Baarda te Wolvega naar het. psy- chitrisch-instituut van prof. W. M. v.d. Scheer aan het Academisch Zieken huis te Groningen heeft overgebracht. „Terwille van zijn eigen rust en vei ligheid" zooals het heet. Het is nu circa een week geleden, dat de eerste onthullingen kwamen, 't Was de eerste eenige „conferentie" van War denier en eenige anderen, die met hem contact hielden, met de vertegenwoor digers van de pers, waarop zulke sen sationeel© mededeelingen werden ge daan, dat een groot deel van de pers in Nederland in opschudding kwam. Wat niet behoeft te verwonderen, omdat de aard van hetgeen werd mee gedeeld, daarvoor alle aanleiding gaf. Toen kwam de twijfel boven. Vooral zij, die een beetje verder aan den bui tenkant van het geval stonden, kwa men met hun sceptisme, soms met hun „onmogelijk", het enthousiasme tempe- peren en de zaak afwijzen. De weten schap werd in den arm genomen en de conclusie was, dat er van een uitvin ding als hier was aangekondigd, geen sprake kon zijn. Ze zou eenvoudig de lalgemeen erkende natuurwetten om verwerpen. Ondertusschen trok Wolvega, het vredige dorp in het Zuiden van Fries land, een stroom van belangstellen den tot zich. Van zakenmenschen uit binnen- en buitenland, die met den uil vinder wenschten te onderhandelen over allerlei zaken, die met zijn vin ding of de fabriek, welker oprichting was aangekondigd, verband hielden. En vooral ook van journalisten, van nabij en van verre, die nader contact zochten met den uitvinder, met 't ge meente-bestuur, met de Wolvega'ster ingeze tenen! En het resultaat Niets anders, dan dat de gesloten Wardenier zoo mogelijk nog geslote- iier werd. Alleen een enkele meer na dere bijzonderheid liet hij nog los, maar over het wezen, over de kern van de zaak, over datgene, wat feite lijk alleen waarde aan de uitlatingen kon geven, werden geen nadere gege vens verstrekt. Het gemeentebestuur, dat eerst dc geruchtmakende mededeelingen zon der restrictie de wereld liet ingaan, trok zich daarna in stilzwijgen en met een volkomen afwijzing van eenige ver antwoordelijkheid terug. Met uitzon dering van den heer MuuMing, die aan een persvertegenwoordiger een reet s mededeelingen verstrekte, welke hot vertrouwen weer moesten aanwakke ren. De heer Muurling heeft later even wol verklaard, dat de mededeeling de Meppeier Courant, n.1. dat hij den motor had zien draaien, onjuist is ge weest. Ook het gemeentebestuur van Weststellingwerf heeft niet den motor gezien, maar uitsluitend de tseke- ningen. Aldus beeft het opziendbarend „ge val", dat heel den lande eenige dagen in beroering bracht en het onder wei p was van bijna alle gesprekken, plotse ling een Don Quichottisch einde geno men. De zeepbel is gebarsten, er is niets. Werkverschaffing op het platte land. De Regeering neemt een afwijzend standpunt in ten aanzien van het be sluit van den Gemeenteraad te Wate ringen, waarin bij den Minister werd aangedrongen om mede te werken aan een systeem van werkverschaffing door het beschikbaar stellen van pre mies voor het scheuren van weiland. laren, is men tot de overtuiging geko men, dat de expjrt, zoolang de regee ring geen opheldering kan geve-i over enkele belangrijke vragen, die nauw verband houden met het al of niet doorgaan van den export, niet op den zelfden voet kan doorgaan. De invloed op de prijzen van Duit- sche kaas was Vrijdag op de markt in Leeuwarden dan ook duidelijk merkbaar. Ernstige aanrijding bij de Koedijker Vlotbrug. Zondagavond ongeveer kwart over 7 kwam bij de bocht ten Noorden van de Koedijker Vlotbrug, onder de gemeen te Bergen, de motorrijder de Vries uit IJmuiden in botsing met een motor, bereden door Alb. Dekker uit Egjnond aan Zee. Beide rijders, alsmede de duo rijder De Vries Jr. kregen een hersen schudding en werden naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar ver voerd, waar geconstateerd werd dat De Vr. ook nog een beenfractuur en Dekker nog een hoofdwonde had. Het vervoer geschiedde pas een uur na het ongeval, als gevolg van het ont breken van een gelegenheid tot tele- foneeren aan dezen weg. Reeds meer malen is gebleken, dat een telefooncel ter plaatse een eisch van het verkeer kan worden genoemd. Hoe vaak ko men daar geen ongelukken voor. En gelegenheid om terstond medische hulp in te roepen ontbreekt. De toestand van alle drie gewonden was naar omstandigheden redelijk wei. Men deelt nog mede, dat de beide motoren in beslag zijn genomen. PROVINCIAAL NIEUWS. Wieringerwaaril. Hier is weer een eerste geval van mond- en klauwzeer ter secretarie aangegeven door den heer C. H. Limpers. Ook de Kaasexport dreigt stop gezet te worden. Men schrijft van zeer bevoegde zijde: Tot op dit oogenblik heeft de boter en kaasexport naar Duitschland plaats gevonden onder de grootst mogelijke risico's, ook al omdat de regeering, den export in stand wenscht te houden. Door de groote onzekerheid waarin de handel gelaten wordt ten opzichte van de betalingsmogelijkheden van Duitschland kan men echter niet op denzelfden voet voortgaan. In een gecombineerde vergadering van exporteurs, zoowel coöperatieve Cvr.(:,.'^lngcr aTs Teeltoverdracht enz. in den Tuinbouw. De tuinders, die hun teeltrechier? wenschen over ie dragen of inlichtin gen wensclien omtrent de teeltvege- ling in don tuinbouw kunnen zich hiertoe schriftelijk wenden tot het kan toor van de Landbouw-Crisis-Orgaai- satie vooi Noord-Holland te Alkmaar; in het belang van een spoedige behan deling wordt dringend verzocht orga nisatie-nummer en post-adres zoo nauwkeurig mogelijk te vermelden. Naar men ons uit Anna Paulowna meldt besloot hot bestuur van District III L. C. O., om de aangeslotenen ter wille te zijn, dat de formulieren voor de inlevering van vee behalve bij de Districts-secretaris ook bij de vertrou wensmannen kunnen worden afge haald. Persoonlijke aanvragen voor vrije huisslachting blijven alleen bij den Distrits-secretaris verkrijgbaar. NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJCENTRALE 's-GRAVENHAGE. De Neóerlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat in de week van 25 November tot 1 December a.s. op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden Maandag 26 November te Alkmaar van 8 10 v.m. Dinsdag 27 November te Purmerend Sneek van 8 tot 10 uur Donderdag 29 November te Leeuwarden en Schagen van 810 uur v.m. Zaterdag 1 December te Hoorn van 911 ur v.m. bij abattoir. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 17 November 1934 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organi saties, waaronder de betrokken veehouders ressorteeren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bij aanbieding van tuberculeuze dieren ver- eischte verklaring van den dierenarts, ir duplo moet worden overgelegd. TOEWIJZING VAN KALVEREN VOOR HET SEIZOEN 1935. Door de Nederlandsche Veehouderij Cen trale wordt het navolgende medegedeeld Zooals reeds voor eenigen tijd bekend werd gemaakt, zullen alle kalveren, die na 1 No vember 1934 geboren worden, ressorteeren onder de teeltregeling 1935, hetgeen dus in houdt, dat de mogelijkheid tot het wel of niet aanhouden dezer kalveren door de kal- ver-toewij zing-1935 zal worden bepaald. Ten aanzien van de kalveren, die weliswaar reeds vóór 1 November 1934 geboren werden, doch op dien datum nog geen gewicht van 60 Kg. wat betreft de stierkalveren en 100 Kg. wat betreft de vaarskalveren bereikt had den, is vastgesteld, dat door de datum, waar op deze dieren geschetst worden, bepaald wordt of zij onder de teeltregeling-1934 dan wel onder die van 1935 resorteeren. Werden deze kalveren n.1. vóór 1 November 1934 ge schetst, dan zullen zij, na de betreffende ge wichten van 60 respectievelijk 100 Kg. be reikt te hebben, door een identiteitsbewijs- 1934 gedekt dienen te zijn, terwijl bij schet sing na 31 October 1934 voor hen t.gt. een iaentiteitsbewijs-1935 afgegeven zal moeten worden. Uit het bovenstaande kan afgeleid worden, dat de kalvertoewij zing-1935 als een zeer dringende aangelegenheid opgevat dient te worden. Het bestuur der Nederlandsche Vee houderijcentrale zou dan ook reeds geruimen tijd geleden tot vaststelling der betreffende regeling zijn overgegaan, ware het niet, dat het, van oordeel zijnde, dat inzake de toewij zing voor het seizoen 1935 de aard der bedrij - *rn naiiVrSfo ?n aanmerking genomen dient te worden, voor deze regeling gegevens behoefde, waarover toentertijd nog niet ten volle beschikt kon worden. Aangezien de ontbrekende gegevens eerst één dezer dagen verstrekt konden worden en met de verwerking nog eenige tijd gemoeid zal zijn, is voornoemd bestuur van oordeel, dat ten behoeve van den goeden gang van zaken aan de definitieve toewijzing een voor- loopige toewijzing vooraf dient te gaan. Uit dien hoofde is bepaald le. Dat aan de rundveehouders, die voor 1934 een toewijzing van 2 of van een even aantal grooter dan 2 hebben ontvangen, dooi de betreffende Landbouw-Crisis-Organisaties ten aanzien van het seizoen 1935 voorloopig zullen worden toegewezen een aantal vaars- kalveren en ongeregistreerde stierkalveren, gelijk aan de helft var Het hun voor 1934 toe gewezen aantal. i 2e. Dat aan de rundveehouders, die voor 1934 een toewijzing van 3 of van een oneven aantal grooter dan 3 hebben ontvangen, door de betreffende Landbouw-Crisis-Organisa ties ten aanzien van het seizoen 1935 voor loopig zullen worden toegewezen een aantal vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalve ren, gelijk aan de helft van het hun voor 1934 toegewezen aantal verminderd met Va. 3e. Dat ten aanzien van de rundveehouders, wien voor 1934 geen kalf dan wel 1 vaarskalf of ongeregistreerd stierkalf werd toegewezen, vanwege de betreffende Landbouw-Crisis- Organisaties in eerste instantie nauwkeurig nagegaan dient te worden, of zij voor 1935 wèl of niet voor de toewijzing van 1 kalf in aanmerking komen. Indien duidelijk is komen vast te staan, dat zij voor deze toewijzing wèl in aanmerking komen, zal hun bij deze voorloopige regeling direct 1 kalf worden toe gewezen. Hierbij wordt echter op den voor grond gesteld, dat één en ander onder geen voorwaarde tengevolge zal mogen hebben, dat aan deze categorie, te weten de groep veehouders, wier toewijzing-1934 0 of 1 be droeg, voor 1935 een grooter aantal kalveren dan het totaal der betreffende toewijzingen- 1934 wordt toegewezen. Hieraan dient met nadruk toegevoegd te worden, dat van ieder aantal kalveren, vol gens bovenstaande regelen voorloopig toege wezen, de toewijzing wordt ingetrokken met een aantal, gelijk aan het aantal runderen, ten aanzien waarvan de betrokken veehouder niet gebruik heeft gemaakt van de hem door de Nederlandsche Veehouderijcentrale gebo den gelegenheid ze aan die Centrale te leve ren. Ter verduidelijking zij hieraan het navol gende voorbeeld toegevoegd Aan een veehouder, wiens toewijzing-1934 5 bedroeg, worden volgens de bovenstaande regelen voor 1935 voorloopig 2 vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalveren toegewezen, terwijl hem gelegenheid wordt geboden even eens 2 drachtige dieren of (en) vaarskalveren met een identiteitsbewijs-1934 aan de Neder landsche Veehouderij centrale te leveren. Van deze voorloopige toewijzing-1935 zal door hem eerst ten volle gebruik gemaakt kunnen wor den, zoodra hij de bedoelde twee drachtige dieren of (en) vaarskalveren met een iden titeitsbewijs-1934 heeft afgegeven. Heeft hij echter nog slechts 1 dier geleverd, dan zal op zijn voorloopige toewijzing ook slechts 1 identiteitsbewijs-1935 uitgereikt kunnen wor den, terwijl, indien hij nog geen enkel dier heeft afgegeven, door hem van deze voorloo pige toewijzing in het geheel geen gebruik gemaakt zal kunnen worden. Tevens zij medegedeeld, dat daarenboven inzake het recht vaarskalveren boventallig aan te houden door &e Nederlandsche Vee houderijcentrale de restrictie gemaakt wordt, dat de voor dit recht benoodigde erkenning van den veestapel niet zal worden verleend, indien de betrokken eigenaar van de hem door de Centrale geboden gelegenheid rund vee te leveren niet ten volle gebruik heeft ge maakt. Ter voorkoming van misverstand dient hier bij te worden opgemerkt, dat een dergelijke erkenning slechts één seizoen van kracht zal zijn, zoodat een erkenning-1934 geen recht verleent om onder de toewijzing-1935 ressor- teerende vaarskalvereh boventallig aan te houden. ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Hedenmorgen verne men we, dat de toestand van den Heer Borst, (die verleden Dinsdag te Pur merend een ernstig ongeluk heeft ge had het lossen van een stier) naar om standigheden vooruit gaat. Gecombineerde vergadering. Door de Middenstandsvereënigingea „De Han ze" en „Neutraiozal hedenavond in de zaal van den Utoer Kosson een ge combineerde vergadering worden ge houden voor het uitgeven van een ei gen Sint Nico laas; Courant. Begrafenisfonds Algemeen Belang. Als Penningmeester van genoemde vereeniging is benoemd de heer P. Kooiman. GEMEENTE ZIJPE. Oudesluis. Bij den Zaterdagavond gehouden verloting ten bate van de „Floralia" alhier, waarbij de heer C. Nannis de nummers trok en zorgde dat alles naar recht en billijkheid werd behartigd, viel de fiets op een lot van den heer Fijma te Petten. De Heer W. Slikker Czn. was de gelukkige verkoo- per van dit lot. De Heer Peetoom te Keinstmerbrug won den tweeden prijs, een aardige pendule. Nadat de voorzitter, de Heer H. Sip- pes, de medewerkenden allen bedankt had, volgde nog een gezellig bal, ge leid door den Heer H. C. Veltman, die ook voor de gramophoonmuziek zorg de. Voor de jongelui werd het een ge noeglijke avond. ALKMAAR, 12 Nov. 1934. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 84 Vette koeien f 120-f 215 13 Graskalveren f 16-f 36; 4 Kalveren (vette) f 30- f 70 per Kg. 50-70 cent 53 Nuchtere kalveren (slacht) f 4-f 12 352 Vette varkens 29- 33 cent per Kg. Handel matig!. Alkmaar, 9 Nov. 1934. Op de Vrijdag gehou den kaasmarkt waren in totaal 61 stapels, wegende 103000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgtFabriekskaas 42 stapels Kleine f 20 1 stapel Middelbare f 16. Boerenkaas 5 stapels Kleine f 20 en 13 sta pels Commissie f 22. Alles met rijksmerk. Handel stug. WIERINGERMEERVARIA. BOLLENTIJD. De eerste sneeuwvlokjes en de nachtvorstjes hebben de winter aange kondigd. Het opvallend lang groen blij ven der heesters en struiken zal hier door spoedig een einde nemen. De late herfstbloeiers in de tuintjes o.a. de herfstasters en de dalia's zullen hun pracht in moeten gaan boeten. Willen we van de herfstasters nog langer pro fiteeren, dan zullen we de bloeiende pol len op moeten nemen en met een flin ke kluit plaatsen in een ruime bak. De bak, die goed aangevocht dient te wor- worden, zullen we geleidelijk brengen van de tuin in schuurtje of bijkeuken en van hier na enkele dagen in de ka mer, o(m de plant te wennen aan de verschillende temperaturen. Nog; weken kunnen we dan van de bloemen bin nenshuis genieten. Buiten is het verder gedaan met de lokkende natuur. De winterrust der boomen en overblijvende planten gaat in. In de grond sluimert echter niet alles. De bollen, die aan de aarde zijn toevertrouwd, stuwen bij de lage win- tertepiperatuur hun bladeren en knop pen langzaam en regelmatig omhoog. De vorst deert hen niet gauw, ofschoon een ruige bedekking met turfstrooisel, riet, stroo of bladafval veelal toege past wordt. De beste en mooiste lijd om bollen te poten is voorbij. Het kan nog gebeuren, maar later in het voor jaar hebben we dan de bloemen te ver wachten. Tijdens de lange winterperio de kunnen we binnenkamers ook schit terend genieten van de bloemen dei- bollen. Enkele geforceerde manieren wil ik hier bespreken, die gebeurd moe ten zijn, of op heden nog kunnen plaats hebben. lo. Hyacinten cultuur op glazen. Speciale bollenglazen, liefst de nieuwe lage modellen, worden met zuiver wa ter gevuld en de bol in de wijdere ope ning gelegd, zoodat er een afstand blijft van 1 a 2 cm. tusschen waterop pervlakte en de wortelkrans van de bol. De glazen worden in een koele, droge donkere ruimte geplaatst iot de neuzen pl.m. 8 c.m. lang zijn. Dan haalt men ze in de kamer en brengt ze voorzichtig aan weer in 't licht. Tij dens de geheele ontwikkelingsperiode was water bij vullen en een énkele keer water ververschen noodig. Iets houtskool zal het water helder houden. In Januari heeft men zeker bloeiende hyacinten. Groote geprepareerde bol len geven bij deze handelwijze bloe men met Kerstmis. De bollen zijn echter vrij duur. 2o. Hyacinten cultuur in potten. De kweekwijze is als volgtDe bol len worden in potten geplaatst in tuin aarde en ongeveer 6 weken gewoon in de tuin ingegraven, zoodat de boven rand onder de grondoppervlakte zit Ook kan men deze potten in een don kere ruimte plaatsen, waarbij geregeld gieten noodig is. Na het genoemde aan tal weken brengt men de potten in de kamer, waar ze door meerdere warmte en ruim gietwater verder uitgroeien en weldra de knoppen laten zien. 3o. Miniatuur hyacinten en druifjes in potten vragen de zelfde handelwijze en voldoen eveneens best als potplant in de vertrekken. 4o. Vroege fulpen met lage bloem stengels komen ook zeer in aanmer king voor potkamer-culti'ur. Niet alle variëteiten zijn geschikt. Een goede prijscourant geeft aan ieder voldoen- oplossingen. 5o. Narcissen voor de kamer. En kele narcissen kunnen binnenkamers reeds bloeien met Kerstmis. De Tros- narcis, Paper white, munt hierbij uit Gemakkelijk valt het in ieder geval om in Januari bloeiende narcissen te hebben. 6o. Crocussen laten zich ook best forceeren. Na 't ingraven van pl.m. 6 weken, brengt men de potjes in een koel licht vertrek tot de bloemen zich beginnen te vertoonen. Dan pas breekt het tijdstip aan om ze in de warmere huiskamer of voorkamer te zetten. 7. Een polletje sneeuwklokjes kan men met flinke kluit uitsteken en pot plaatsen als de knopjes zich ver toonen. Geleidelijk in de woonkamer gebracht en flink begoten zullen ooi: deze bloempjes U voor de zorgen be- loonen. V. Middenmeer. St. Maarten. Ons dorp stond Zaterdagavond eenige uren ge heel in het teeken van het Sint Maar ten kinderfeest. Ettelijke bonte lam pions in groepjes meegenomen, ben gelden aan de stokjes vastgehouden door 10-tallen kinderbanden. In alle kleuren schijnen de lampions en het oog kon zich verzadigen aan de flikkerende verschijning der kinder groepjes van buis tot huis trekkend en uit volle borst hun liedjes zingend „Hier woont een rijke man, die ons veel geven kan". Dan verschijnt Moe der de vrouw wel aan de deur en ver deelt een snoeperijtje onder de jeug dige zangers. Hier een appel, daar een paar noten, een stukje gebak of een handvol sausjes. Na een danklied trek ken ze weer vroolijk verder om na de gemaakte rondgang door het dorp de meegevoerde buidel of tasch thuis te inspecteeren. Voor de dorpsjeugd een gezellige avond. Slootdorp. Op hol. Door onbekende oorzaak schichtig geworden sloeg hei span paarden met als koetsier J. v.d. K. op hol. De materieele schade was onbeduidend. v.d. K. echter klaagde over pijn aan een der beenen bij, de race opgeloopen. Middenmeer. Een aanrijding. Onze plaatsgenoot de heer van G. op zijn motor komende van Wageningen kwam te Rhenen (G.) op ongewenschte wijze in kennis met een vrachtauto. Het gevolg was dat de heer v. G. zich onder heelkundige behandeling moest stellen van Dr. Hoogkamer die eenige inwendige bloeduitstortingen fconstac teerde Eenige dagen gedwongen rust werd op medisch advies voorgeschre ven. Het motorrijwiel was ook danig beschadigd. EVANGELISATIE IN DE WIERINGERMEER. In verband met het vertrek van den heer K. O. Finkensieper, cand. t. d. Heiligen Dienst, als evangelist in den Wieringermeerpolder naar Zaandam-West, welke nieuwe arbeid deze functionaris eerlang hoop aan te van gen, is tot diens opvolger tijdelijk benoemd de heer R. C. Franck te Wieringen. Of misschien later tot een eventueele be noeming van een predikant-evangelist zal worden overgegaan, zal van de ontwikkeling der omstandigheden afhangen. De daartoe aangewezen commissies heb ben besloten den door den heer Finkensieper aangevangen evangelisatie-arbeid op dezelfde wijze voort te zetten. Daarvoor is echter voortdurend financieele steun noodig. Het Comité tot Steun der Ver eeniging voor Evangelisatie in den Wieringer meerpolder bestaat uit de heeren prof. Dr. H. Th. Obbink, voorzitterW. Wagenaar, Haanplein 18, 's-Gravenhage, secretaris-pen ningmeester Mr. H. de Bie Jhr. Mr. Dr. L. A. van den Braandeler Prof. Dr. A. M. Brou wer Ds. J. Groeneweg Prof. Dr. Th. L. Haitjema Ds. A. G. II. van Hoogenhuyze Ir. S. F. Monhemius Prof. Dr. M. van Rhfjn Mr. C. A. Star Numan Ds. E. Syperda. Bij voorkeur worden giften ingewacht op postrekening No. 109727 ten name van den secretaris-penningmeester van het Comité tot Steun der Vereeniging voor Evangelisatie in den Wieringermeerpolder te 's-Graven hage. Middenmeer. Propaganda-avond Chr. Nat. Vakverbond. Vrijdagavond werd in de Herv. Kerk alhier een goed geslaagde propaganda vergadering ge houden uitgaande van de Chr. Bestu renbond. Ruim 100 personen waren aanwezig. Ds. v.d. Vliet sprak naar aanleiding van Ps. 91 'n kort openings woord en sprak de beste wenschen uit voor het Chr. Nat. Vakverbond. De Heer G. Post, Hoofdbestuurslid v.d. Chr. Metaalbew. bond te Groningen sprak over „Wat verkregen werd". Spr .releveerde in 't kort de stichting van het C. N. V. voor 25 jaren. Er is gekomen georganiseerd overleg, tal van collectieve contracten, er is uitkeering bij ongeval, ouderdom, invaliditeit, ziekte. Voorts zijn er veiligheidswet ten, kinder- en vrouwenarbeid wordt beteugeld, de arbeidstijd voor mannen is beperkt de werkloosheidszorg is tot stand gekomen, en draagt vele vruchten. Voorts werd opgericht hel T.B.C. fonds. Met dankbaarheid con stateerde spr. dat de sociale ontwikke ling in ons land niet in socialistische maar in Chr. richting is gegaan. K. de Boer, Centr. Bestuurslid v.d. Chr. Bouwarb.-bonde te Utrecht sprak over „De weg voor ons". Spr. noemde deze weg zeer donker. De hoop dat deze toestand beter zou worden, is tot hier toe niet in vervulling gegaan. Er zijn moedeloozen, er zijn er die heil verwachten van het socialistisch pro ductie-proces. De Cr. Vakbeweging staat niet onverschillig tegenover Je maatschappij-vormen, maar er kan naar haar overtuiging niets kunsljna- tigsfe worden tot stand gebracht. Er is geen enkele regeering die de conjuc- tuur in haar hand heeft. Alleen in liefde tot elkander en lnet opoffering van eigen begeerten en in gehoorzaam heid aan Christus zullen wij de nieu we vormen mee kunnen verwezel ij ken. Ds. Finkensieper nam hierop het. woord, dankt de aanwezigen voor hun belangstelling, alsook de sprekers voor het gevoerde woord. Ook de zang vereeniging „Harmonie" dirigent de heer Broer ontving een compliment Wij gevoelen behoefte om het ijveri ge jonge Zangkoor dat een 3-tal num mers op zeer verdienstelijke wijze gal onder leiding van haar eminenten directeur, de heer Broer vanaf deze plaats te bewonderen. Gezien echter de structuur der bevolking (met alle waardeering voor het kleine koor) vragen we, kon deze Zangvereeniging die thans reeds een goede reputatie heeft gefrnaakt niet minstens met de helft worden uitgebreid Waar blij ven onze polder zangliefhebbers BUITENLANDSCH NIEUWS. Fietsen, waarop zegen moge rusten. Bij de opening van de rijwiel- en mo tortentoonstelling in Olympia Hall kreeg de minister voor verkeerswezen Hore Belisha een rijwiel cadeau, dat hij, zooals hij naderhand verklaarde, wilde weggeven aan iemand, die er be hoefte aan had, en het goed zou kun nen gebruiken. Naar aanleiding van deze uitlating ontving de minister zeven verzoeken om het rijwiel, alle van oudstrijders en werkloozen, die hoopten met behulp van een fiets gemakkelijker werk te kunnen vinden. De moeilijkheid, waar in minister Hore Belisha daardoor kwam te verkeeren, werd opgelost door zes andere rijwielfirma's die in Olympya Hall exposeerden en die ieder den minister een rijwiel ten geschenke aanboden, zoodat alle zeven werkloo zen thans een fiets van den minister voor verkeerswezen ten geschenke heb ben gekregen.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2