OUWE EGBERTS Nederlandsche Veehouderij Centrale. 'k oud v&duxm/>dmedi. 7lyp.&nyeu>uy.l ECHTE FR1BSCHE HEEREN-BAAI 10 15 20 25 ct. p. Kalf ons imwcftcfl k. vcui (j&fixrt. Autobelastingkaarten. De rninister Van financiën heeft be paald, dat aan de houders van motor rijtuigen in de daarbijj vermelde bij zondere gevallen vergund wordt om gedurende ten hoogste 60 dagen per jaar, te rekenen van het tijdstip waar op de belastingkaart wordt afgegeven met een motorrijtuig op meer dan drie wielen te rijden of te doen rijden op den openbaren weg tegen betaling van (een vierde) van hetgeen voor dat motorrijtuig over een vol jaar ver schuldigd zou zijn, vermeerderd met 3 pCt. a. aan kermisreizigers voor motor rijtuigen tot vervoer van hun kermis- benoodigdheden en voor z.g. woonwa gens b. aan ondernemers van ver huizingen voor verhuiswagens; c. aan eigenaars van transportbedrijven voor wagens, ingericht voor bijzondere, niet geregeld voorkomende transpor ten, zooals wagens voor het vervoe ren van kabels, wagens met zend- straal-installaties. bergings-auto's, kraan- en takelwagens, wagens voor transport van materiaal met zeer groote afmetingen enz., d. aan begrafe nis-ondernemingen enz. voor lijkauto's e. aan ziekenhuizen, vereenigingen voor ziekenzorg, autoverhuurders enz. voor ziekenauto's, f. aan verzekerings maatschappijen, vereenigingen, ven nootschappen enz. voor brandweer-au to's g. aan houders van bedrijfs-au- to's voor reserve-motorrijtuigen, in dien dezelfde houder daarnaast drie andere motorrijtuigen van dezelfde soort (P. B. of V.) voor de volle belas ting heeft aangegeven, met dien ver stande, dat voor elk drietal bedrijfs auto's ten hoogste één reserve-wagen kan worden voorzien van een 60-dagen kaart h. aan ondernemers van auto busdiensten. die in het bezit zijn van een vergunning van Ged. Staten der provincie voor hun reserve-autobussen ten hoogste voor het aantal, dat in de vergunning der voorwaarden is om schreven. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 1 Januari 1935. De loonsverlaging voor het Spoorwegpersoneel. Door den Centralen Bond afgewezen. De Centrale Bond van Spoorweg personeel heeft in een te Utrecht ge houden buitengewone aigemeene ver gadering een motie aangenomen, waar in wordt geprotesteerd tegen de hou ding van den [minister van Water staat, die slechts een voorstel, waarbij 5 pCt. van het totaal loonbedrag van het personeel wordt geëischt, wenschl goed te keuren. Besloten werd biet al gemeens stemmen de aangekondigde verlaging, der loonen en salarissen met 5 pCt. niet te aanvaarden en daar tegen met alle wettige en toelaatbare middelen stelling te nemen. Middel Europeesche tijd voor heel het jaar. Zomertijd zal voor goed ver dwijnen. In de memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp betreffende herzie ning van den wettelijken tijd, zegt de minister van Binnenlandsche Zaken, dat hem bijl het bepalen van een keu ze zwaar weegt het verlangen opi de. oplossing zooveel .mogelijk te doen uit' vallen in overeensteming met hetgeen te dien aanzien in de volksvertegen woordiging leeft. Voorts waardeert hij ten zeerste het streven, een einde te maken aan de verdeeldheid van ons volk ten opzich te van de seioentijdregeling. Deze omstandigheden hebben den minister er toe geleid, het aanvanke lijk voorgestelde systeem te verlaten en thans voor te stellen, den Midden- Europeesche tijd als tijdregeling voor het geheele jaar te aanvaarden. Het denkbeeld van enkele leden om ook bij invoering van den. Midden-Eu- ropeeschen tijd nog een zomertij (lrege- ling te handhaven, ontmoet bij den minister hetzelfde bezwaar als bij de leden die zich hier tegen verklaren. De aanvaarding van den Midden-i Europeeschen tijd is te beschouwen; als een compromis, waarbij als winst geldt de afschaffing van den zolmer- tijd. Een teruggaan tot den toestand van voor 1918 brengt evenmin verbe tering, zou zelfs een stap terug betee- kenen op de pogingen om de ge-isoleer de positie van Nederland op te heffen. Het steeds levendiger wordend inter nationaal verkeer op allerlei gebied bindt Nederland te zeer dan dat hei zich ten deze zoo ingrijpende afwij king zou kunnen veroorloven. Autobussen moeten worden teruggegeven. Uitspraak van Haagschen Kantonrechter. Zooals men weet, zijn in de vorige week een toeringcar van het reisbu reau Novar, en een van de fa. Somme- ling in verband met vervoeren van reizigers naar Amsterdam, zonder dat zij vergunning hadden voor een zooda- nigen dienst, in beslag genomen. De eigenaren van deze toeringcars 'hebben daarop een verzoek tot nietig verklaring van dit beslag bij den Haag. schen kantonrechter ingediend. De kantonrechter, mr. Ferguson, heeft na langdurig verhoor van beide partijen, beslist dat deze toeringcars niet in beslag mochten worden gehou den, en dat zij derhalve aan de eige naars behooren te worden terugge geven. Er bestond voor de uitspraak van den kantonrechter mr. Ferguson groote belangsteling, vooral uit de 'kringen van autobusondernemers, voor wie de uitslag van groote betee- kenis is. Immers in afwachting van de beslissing of zij een overtreding van de wet openbare middelen van vervoer hebben begaan, kunnen zij tenminste hun bedrijf voortzetten. Was het be slag gehandhaafd, dan had dit den on dergang van onderscheidene autobus ondernemingen beteekent. Dit argu ment voerde o.a. mr. Duys, een der plei ters in deze zaak aan. Motiveering der uitspraak. De kantonrechter mr. Ferguson, al of niet in het midden latende, of 't wenschelijk is dat de wet scherper wordt gesteld om dit wilde autobusbe drijf den kop in te drukken, in elk ge val niet de taak van den rechter imaar van den wetgever achtende, kon zich geheel met het standpunt van de bei de pleiters, mr. Duys en Nolen, veree nigen, zoodat hij bevel gaf het beslag op te heffen. Dit beteekent dus dat, in afwach ting van een nadere beslissing of wets wijziging, het wilde autobusbe'drijf voortgezet zal kunnen worden. Kloosterorde benadeeld. Jeugdig oplichter verduisterd duizenden. De marechaussee te Oss heeft een zaak in onderzoek genomen, waarbij een 17-jarig jongmensch uit Heesch betrokken is, die zich aan tal van ver duisteringen, valscihheid in geschrifte en oplichting heeft schuldig gemaakt, waarvan het totaal bedrag, waarvoor verscheidene personen gedupeerd wer den, eenige duizenden guldens be draagt. Op een handelskantoor, waar dit jongmensch werkzaam was, heeft hij gedurende geruimen tijd postzegels gestolen. Telkens eigende hij zich een boeveelheid zegels toe en eindelijk was het zoo ver, dat hij voor een waarde van f 900 bezat. Hij trachtte toen deze par tij te gelde te maken en bood ze bij ver schillende kantoorhouders der posterij en in de omgeving ter verzilvering aan. Deze ambtenaren weigerden dit ech ter. Toen volgde het jongmensch een anderen weg. Als werkend lid van de Orde van de Broeders van Liefde te Heeesch was hij in het bezit van brief papier met het hoofd van dit klooster. Hij richtte thans een brief aan het post kantoor te Oss, waarin hij inwisseling van de zegels vroeg en plaatste onder dit schrijven de valsche handteekening van den broeder-overste Henricus. De truc gelukte en hij inde een bedrag van ongeveer f 900. Toen hem op deze wijze gebleken was dat hij met het briefpapier van het klooster jets kon beginnen, maakte hij daarvan gebruik. Het gelukte hem een rijwielhandelaar met een valsch schrij ven, eveneens onderteekend met den naam van twee broeders, te bewegen tot afgifte van twee rijwielen, die z.g. jvoor het klooster bestemd waren. De volgende operatie gelukte eveneens. Hij gaf een boekhandelaar opdracht tot levering van een schrijf bureau, een cyclostyle, fototoestellen en schrijfmate riaal: De levering geschiedde, doch het jongmensch voerde de bezorging zelf uit. De boekhandelaar werd de du pe voor een bedrag van f 1200. Als in casseerder van de abonnementsgel den van het kerkelijk weekblad „De Bode" wist hij voorts een bedrag van 2000 te verduisteren., Op een gegeven oogenblik werd het jongmensch, dat op royale wijze leefde, ontnuchterd. Het begon met 'n schrij ven van de postadministratie in ver band met de ingewisselde postzegels. Daaruit bleek, dat men in het klooster van de geheele affaire niets wist. Toen kwam de rijwielhandelaar met de qni- tantie voor de twee geleverde fietsen, daarna de boekbandelaar voor de leve ring van de kaviloorbenoodigdhede.i en eindeiijk een dankbrief van een ty piste, die den oplichter bij zijn admini stratie behulpzaam was geweest en deze, namens broeder-overstee Hen ricus een fototoestel ontving. spreekt wel vanzelf, dat broeder Hen- CHINA, ricus ook hier niets van wist. I Een schildpad van 350 jaar. De marechaussee is thans een uitge- Een rickshaw-voerder heeft uit het breid onderzoek begonnen, waarbij'modderige water van de Whanpoo een verwacht wordt, dat nog meer duistere gedragingen van het jongmensch, dat reeds een gedeeltelijke bekentenis heeft afgelegd, aan het licht zullen komen. Broeder-overste Henricus zelf heeft nog geen aangifte van het geval ge daan. Verdachte bevindt zich nog op vrije voeten. TOEWIJZING VAN BIGGEMERKEN VOOR HET SEIZOEN 1935. Door de Nederlandsche Veehouderij Cen trale wordt het navolgende bekend gemaakt: Gedurende het seizen 1934 (1 Januari 1934 tot 1 Januari 1935; "den aan de gewesten in totaal 2.520.000 öiuks biggemerken toege wezen. Op grond van de cijfers betreffende bin nenlandsche consumptie, export en huis slachtingen is het Bestuur der Centrale van meening, dat ten aanzien van de periode 1935 (1 Januari 1935 tot 1 Januari 1936) een toe wijzing van 2.200.000 stuks biggcnmerken ra tioneel te achten is. Uitgaande van de daartoe door de provin ciale Landbouw-Crissis-Organisaties verstrek te gegevens betreffende de aantallen merken, welke door hen aan de onderscheidene groe pen varkenshouders werden toegewezen, werd de conclusie getrokken, dat de beoogde be perking op doeltreffende en billijke wijze verkregen zou kunnen worden, indien aan de reusachtige schildpad opgehaald, die ongeveer 350 jaar oud zou zijn. Op het schild komen teekens voor, waaruit blijk, dat de schilpad door een hijgel loovigen hoedhist werd losgelaten. Ve le personen hebben den rickshaw-man in zijn schamele woning opgezocht om de schildpad te zien, en verscheidene personen hebben aanzienlijke sommen voor het dier geboden. ITALIë. Ex-Koning Alfonso bij den Paus. De Paus heeft Dinsdag ex-koning. Alfonso van Spanje, vergezeld door zijn beide dochters en een zijner zoons in audiëntie ontvangen. Het onderhoud had plaats in de Va- ticaansche bibliotheek en duurde on geveer twintig minuten, waarna Alfon so den Kardinaal-Secretaris Paceili bezocht. ENGELAND. „Een minuift stilte alstublieft". Voor de gemeenteraad van Dover Vrijdag bijeenkwam, deelde aan het be gin van de vergadering de secretaris mede het bericht te hebben ontvangen, van den plotselingen dood van een van de leden. De leden stonden na deze me- dedeeling op o,m met eenige minuten wordt vereerd en die een waarlijk ty- rannieke macht over hen uitoefent Hij; houdt een harem van circa 20 vrouwen en zijn groote, tot de tande gewapende en in kakelbonte kleure uitgedoste lijfgarde heeft niets ander te doen, dan over zijn heilig leven t waken. De woongebieden der Szilloek werden tot natuurbeschermings-resei vaat verklaard en mogen slechts mi; bijzondere toestemming van de Italiaa sche regeering betreden worden categorie der varkenshouders met een bedrijf 'Stilte' eer te bewijzen aan de nagedach- van minstens 8 H.A. cultuurgrond, waarvan de oppervlakte voor ten minste 20% bebouwd is met de gesteunde gewassen tarwe, suiker bieten, vlas en fabrieksaardappelen (hierna aangegeven door Categorie II), een ongeveer 2 maal zoo groote beperking werd opgelegd als aan de Categorie der overige varkenshou ders (hierna aangegeven door: Categorie I). Vervolgens werd aan de hand van uitvoeri ge becijferingen voor elke der beide voren bedoelde categorieën varkenshouders een toe wij zings-schaal opgesteld. In deze schalen werd o.a. vastgelegd, dat geen verdere beperking zal worden opgelegd aan de varkenshouders van Categorie I, wien voor 1934 7 of 14 merken werden toegewe zen, alsmede aan de varkenshouders van Categorie II, wier toewijzing-1934 7 bedroeg. Daarbij is bepaald, dat ook de tot Categorie I behoorende stamboekfokkers, die in 1934 voor extra-merken in aanmerking kwamen, niet verder beperkt zullen worden, terwijl ten aan zien van de tot Categorie n behoorende boekfokkers, die in 1934 voor extra-merken in aanmerking kwamen, zal gelden, dat het aan elke provinciale Landbouw-Crisis-Orga- nisatie afzonderlijk overgelaten wordt te bepalen, hetzij,dat deze fokkers niet verder beperkt zullen worden, hetzij, dat de vaststel ling van hun toewijzing 1935 volgens de voor Categorie I opgestelde schaal zal geschieden. Hierbij wordt op den voorgrond gesteld, dat inzake de" toewijzing van extra-merken de desbetreffende regeling voor het nieuwe seizoen zoodanig gewijzigd zal worden, dat daarmede wordt vastgesteld, dat voor deze toewijzing alleen in aanmerking kunnen ko men houders van ster-zeugen of van daar mede door de Commissie van Toezicht op de Selectiemesterijen gelijk te stellen geïmpor teerde zeugen. Verdere becijferingen leidden vervolgens tot het resultaat, dat voor het seizoen 1935 aan de onderscheidene gewesten de navolgende aantallen biggenmerken toegewezen kunnen worden Groningen 74.500 biggemerken Friesland 122.000 idemDrenthe 241.000 idemOver- ijsel 296.000 idem Gelderland 448.000 Idem Utrecht 147.000 idem Noord-Holland 100.500 idem Zuid-Holland 226.000 idem Zeeland 47.000 idem Noord-Brabant 324.000 idem Limburg 174.000 idemTezamen worden in Nederland uitgegeven 2.200.000 biggenmerken. BEKENDMAKING VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt bekend, dat voor het door haar in te nemen versche spek over het tijdvak van 19 November t/m. 1 December 1934, de na volgende prijzen zullen worden betaald A-spek boven 28 Kg. per strook zonder wang 54 centB-spek van 24—27.9 Kg. idem 53 ct.; C-spek van 18—23.9 Kg. idem 51 ct. D-spek van 1317.9 Kg. idem 42 ct.G.-spek van 1013 Kg. per strook zonder wang achter- hinkel 43 ct.H-spek 8—9.9. Kg. idem 40 ct. I-spek van 6—7.9 Kg. idem 38 ct. De condities blijven ongewijzigd. BUITENLANDSCH NIEUWS. Inter. Arbeidersbeweging. Socialistisch beraad over eenheidsfront. Vijf landen definitief tegen. Het uitvoerend comité der Socialis tische Internatonale onderzocht dezer dagen een voorstel tot samenwerking van de Communistische Internationale Vandervelde, die als voorzitter op trad, wees op 'n voorstel der Fransche communistische afgevaardigden Ca- chin en Thorez om de overeenkomst, in Frankrijk tusschen communisten en socialisten tot stand gekomen, al- gepieen te tnaken. Zweden, Noorwe gen. Denemarken, Nederland en Tsje- choslowakije namen een vijandige houding aan tegenover eenheid van actie, terwijl Frankrijk, Oostenrijk, Italië en het Saargebied een beperkte overeenkomst bepleitten. tenis van hun overleden collega. Toen men zou gaan zitten, werd de deur geopend en trad, de man wiens over lijden juist was herdacht, opgewekt binnen. Een nieuwe stilte ontstond, ditmaal de stilte der opperste verbazing. Een van de leden verbrak de stilte door den aangekomene toe te voegen dat hij zeer verheugd was hem te zien. Later bleek dat de secretaris het over lijdensberioht per telefoon had ontvan gen, blijkbaar van iemand, die niet af schrikt van beetnemerijen van deze kwalijke soort. ko vai bei Van voetbalspel tot dwangarbeid. Een voetbal-wedstrijd welke te Oce- anport (New Jersey) gespeeld werd en waarbij de gasten met 12-0 leidden, werd plotseling onderbroken door een aantal politie-agenten, die het veld op wandelden en de gastspelers arresteer den. zie werden ervan beschuldigd, .hekken, schuttingen en uithangbor den den vorigen avond in een dronken bui vernield te hebben. Men sloot hen in het politie-bureau jop. waar ze pas den volgenden morgen weeir uitgehaald werden. Hun straf was toen echter nog niet ten einde. Het elftal werd voorzien van timmer en verfgereedschap, waarmede het de aangerichte schade moesten herstel- Het len en in natura vergoeden. Onbekende siammen bij de Nijlbronnen In opdracht van Mussol'ini heeft een wetenschappelijke expeditie het ge heele gebied van Noord-Oostielijk Afri ka tusschen Lybië en Somali-land be reisd Die expeditie is thans in Italië teruggekeerd. De ontdekkingsreizigrs hebben zeer interessante ontdekkingen gedaan, vooral in het nog weinig be kende gebied van de Nijlbronnen Zelfs heden ten dage nog is het ge bied, bij den bovenloop van den Nijil on aangetast gebleven, heeft de bescha ving dit gebied gespaard. Het dichte oerwoud langs den oever van dezen stroom is van paradijsachtige schoon heid, het dierenleven van enorme veel zijdigheid. De rechteroever van den Ahert-Nijl is het rijkste wild-reservaat van Afrika het wemelt er van olifan ten, buffels, giraffen, neushoorns, nijl paarden, krokodillen en door de lucht zwierende prachtigste vogels ter we reld Hier leven ook zeer krijgszuch tige negerstammen, die tot nog toe niet gebukt hadden onder de macht der blanken en die met wantrouwen, dikwijls met vijandelijkheden, de expe ditileden ontvingen. Deze stammen stonden op 'n ongelooflijken lagen trap van beschaving, waren girootendeels nog onbekend, hadden dus ook nog nooit een blanke gezien en de Italiaan- sche expeditie was in de gelegenheid hoogst interessante scènes uit hét le ven der schuwe oerwoudstammen te verfilmen Bijna alle inboorlingen van den Bo- ven-Nijil, mannen en vrouwen, loopen er volkomen in hun natuurstaat bij. Pas bij Kartoem, dus bij den midden loop van den Nijl, wordt het gewoonte, eenige kleeren te gaan dragen, hoofd zakelijk nog maar lendedoeken Daar waar de eerste kleedinigsstukken opdoemen, schortjes veelal van boom bast of geitenvel, namen de onderzoe kers tevens nog een eigenaar dig reli gieus gebruik waar. Bejaarde vrouwen droegen als eenig kleedingstuk een lint van boombast, dat om de heupen gedraaid wordt en dat bij het loopen van achteren over de grond sleept Dit is een gelukaanbren- gend amulet, dat een lang leven waar borgt en wie op het afhangende eind trapt, met of zonder bedoeling, wordt ernstig gestraft Het opmerkelijkst zijn echter de rap porten over den eigenaardigen stam der Szilloeks, die men wegens hun ei genaardige verschijning „giraffenegers" noemt De mannen bereiken haast zonder uitzondering een lengte van meer dan twee meter. Zij hebben een opvallend klein hoofd, dat op een reus achtig langen hals zit. Daar ook de hooge, steltachtige beenen het gedron gen bovenlichaam verre aan lengte overtreffen, is de vergelijking met een giraffe zeer voor de hand liggend. Een merkwaardige gewoonte van deze ne gers is, urenlang op één been te staan, en onbeweeglijk in de verte te staren. Zij leunen daarbij op een speer en zet ten den opgetrokken voet op de knie van het andere been, om steun te vinden. Overigens zijn zij niet onintel ligent. Zij worden door een koning ge regeerd, die door hen als een god SOLVEJG'S LIED. Ja, nu is het dus zoo ver. Zoo vei dat ze zwijgend iangs ei 1-aar gaan e nauwelijks elkaar aankijken. Wie ei genlijk het éérst het woord „scheiding gesproken heeft, weten ze geen va beiden. Dat doet. er per slot ook nie toe. Het is nu eenmaal zoover, ze zul len beiden huns weegs gaan eu mor gen komt er een wagen om de kolf er te halen haai' koffers zuilen gebr.ach worden in een huurkamer en zijn kol fers in een andere huurkamer en da; is alles uit. En de kamers worden al leeger ei leeger, en hij denkt Over een uurtje gaan we uit el kaar als „goede vrienden"', zooais w hebben afgesproken en dan zit len w ieder op onze huurkamer, en ja, wa dan En zij denkt Hoe is het zóó ver kunnen men We hebben toch zóó veel elkaar gehouden En terwijl de klok tikt denken den Als er sprake is van „scheiding' en de ander zwijgend in de lucht kijkt moet je toch wel aannemen, dat hij e mee instemt. Je kunt je toch niet aar iemand opdringen en per- slot zijn w< toch [moderne menscheu, we kunner toch niet sentimenteel gaan doen. Ze pakken verder, ieder zijn eigei kamer. De klok lijkt harder te tikken in half leege, kale kamers. Dan staan ze beiden voor het radio toestel. Ze hebben het samen gel:och' en het met Kerstmis aan elkaar cadeai gegeven. De eerste Kerstmis van hui huwelijk. Als je hem graag wilt hebben zegt Peter en probeert te lachen. U< heb toch mijn werk maar jij zult de mu ziek misschien de lange winteravon den Ja, de lange winteravonden, denkl Mariene huiverend, maar ze ant woordt Jij bent toch de muziekliefheb ber en omdat we het niet tot een pianc gebracht hebben, moet jij hem meene men. Ik bedoel Ze staan daar en kijken langs el kaar heen, verlegen, Mechanisch drukt Peter den knop neer een paar accoor den, dan een viool, week en gedragen een eenvoudige, tot-het-hart-spreken- de melodie, hartstochtelijk en toch rus tig, als een avond in de bergen. Solvejg's lied. En de beide menschen staan daar, roerloos in de kale kamer, en zien, in gedachten hetzelfde beeld een atelier óók in het schemerdonker, maar bui ten aan den rand van de stad, en voor het venster een bloeiende vruchtboom, waarboven een smalle maansikkel op gaat. Dan klinkt uit één van de li ui- zen hetzelfde lied van nu -- teeder Solvejg's Lied. En beiden zien ze dui delijk hoe toen de twee menschen, ge dwongen door de zoete melodie, zich naar elkaar toekeerden, elkaar in de oogen zagen en Ja, onder de tonen \an die melodie keerden zij zich naar elkaar, zien el kaar in de oogen en - Na eenigen tijd, als Mariene haar be traand gezicht opheft, zegt hij -- en zij hebben nog geen woord gesproken Misschien is mijn oude atelier net vrij zouden we er niet eens rwee weken heengaan inplaats van een hu welijksreis Het zich laten voortrekken op de fiets. De oud-burgemeester M. v.d. D., wo nende te Oosterbeek, heeft zich te ver antwoorden gehad voor de Rechtbank te Zutfen terzake dat hij te Steenderen, op de fiets gezeten, zich door 'n vracht auto heeft laten voortrekken, waar door hij zijn rijwiel in het besturen niet voldoende jmeestetr was en door deze wijze van rijden de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. Op grond van de Motor- en Rijwiel- wet veroordeelde de rechtbank hem, het ten laste gelegde bewezen achten de, tot f 10 boete. De Hooge Raad, heeft thans in cas satie overwogen, dat in het bewezen verklaarde niets gelegen is, waaruit de rechter hoeft kunnen afleiden, dat ver dachte, door zich aldus te laten voort trekken, zijn rijwiel in het besturen niet voldoende meester was. Het vonnis niet genoegzaam met redenen omkleed achtende, heeft de Hooge Raad het ver nietigd met verwijzing cler zaak naar het Hof te Arnhem. Door een slang gebeten. Voor een der exploitanten van ker- mis-attracties is de Gorcumsche kermis Maandag reeds ongelukkig ingezet. Zekere J. van G. werd namelijk door "n slang, welke in een tent op de Kalkha- ven werd gebruikt, zoodanig gebeten, dat geneeskundige hulp noodig bleek, In het ziekenhuis werden de wonden aa.li den rechterpols gehecht, waarna de jongen, die begrijpelijk veel bloed verlies had geleden, 'per auto naar huis k.on worden gebracht.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2