St. Jb. KINGMA SoijaKoffie. No. 25 Joliannes eens een paar maanden bijna blind, omdat een cobra, hem haar gif in de oogen gespoten had. Maar ook dat is beter geworden. Men zou denken dat een dergelijke „Tuin des doods" gelijk men het Slan genpark ook wel noemt, nooit of te nimmer werd bezocht door inbre kers. Maar daarin vergist men zich. Er zijn altijd menschen, die het er op wa gen om eenige van de zeldzaamste slan gensoorten te pogen stelen, want hier voor wordt door dierentuinen etc. veel geld betaald. Maar het ligt voor de hand dat deze dieven een gevaarlijk spel spelen. VEESMOKKELAARS. Bij Saffelare in België passeerden in de nacht van Donderdag op Vrijdag drie groote vrachtauto's de Nederland-' sche grens in de richting van België, zonder dat douane-beambten het kon den verhinderen. De vierde auto werd echter opgemerkt en de douanebe ambten wierpen een plank met ijzeren punten voor den wagen, die lekke ban den bekwam. De inzittenden sprongen er uit en joegen de vier koeien, die zij wilden smokkelen, de velden in. Twee koeien konden worden gegrepen de smokkelaars ontkwamen. VLEESCH - SMOKKELAARS VEROORDEELD. De rechtbank te Antwerpen heeft vijf Ne- derlandsche veehandelaren, onder wie de heer Peuschgen, den vroegeren Brusselschen ver tegenwoordiger van de Varkenscentrale, we gens het smokkelen van varkensvleesch op groote schaal tot zware gevangenisstraffen veroordeeld. Alle beklaagden hadden er de voorkeur aan gegeven, niet ter terechtzitting te verschij nen, werden derhalve bij verstek veroordeeld. De vleeschkoopman B. Wilmus en de hande laar A. Tax, wie ten laste werd gelegd, ca. 130.000 kg. versch varkensvleesch, alsmede 19.000 kg. bacon uit Nederland naar België te hebben gesmokkeld, werden bij verstek ver oordeeld tot ieder een jaar gevangenisstraf, en tezamen fr. 3.7 mill. boeten. Peuschgen en zijn medeverdachte H. van den Eynde had den tusschen 30 September 1933 en2 Febru ari 1934 ca. 68.000 kg. varkensvleesch en ca. 22.000 kg. bacon naar België gesmokkeld. Van den Eynde werd te dezer zake tot 18 maanden, Pseuchgen tot zes maanden gevan genisstraf veroordeeld, terwijl zij tezamen fr. 1.40 mill. boete zullen moeten betalen. Wegens een ander geval van smokkelarij waarbij ook de Nederlandsche veekoopman I. van Hassel betrokken was geweest, werden Van Hassel en Van den Eynde bij verstek ie der tot 18 maanden, eh Pseuchgen nogmaals tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Bovendien zal het drietal gezamenlijk een geldboete moeten betalen van 250.000 francs moeten betalen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Havenbouw aan de Kaspische Zee. Belangrijke opdracht voor onze industrie. Door bemiddeling van de N.V. Inter nationaal Handels Consortium (een syn dicaat, omvattende een groep Neder landsche industrieelen, importeurs en exporteurs, waarvan de heer Th. Ligt- hart president-commissaris en dr. V. Rresin directeur is) heeft, naar het Handelsblad 'meldt, de Perzische regee- ring aan de N.V. Nederlandsche Maat schappij voor Havenwerken te Amster dam, opdracht gegeven voor het bou wen van de haven Deh-No aan de Kas pische Zee. Het werk moet in vier ja ren worden voltooid en de bouwkosten loopen in de millioenen. Voor dit werk concurreerden groote Fransche, Duitsche, Grieksche en Scan dinavische concerns met het Internatio naai Handels Consortium, doch niette min werd het werk aan de Nederland sche industrie opgedragen, dank zij haar uitstekende reputatie op dit ge bied. Dr. V. Kresin zal over een paar da gen naar Perzië vertrekken, om daar met de regeering te onderhandelen over andere millioenen-opdrachten, be staande in het bouwen van fabrieken en het uitvoeren van openbare werken. Ook mét andere landen loopen er op het oogenblik onderhandelingen, waar omtrent men zich uiteraard thans nog niet nader kon uitlaten. AGENT DOODT COMMISSARIS. POLITIEDRAMA TE SCHIEDAM. Groote ontsteltenis in de omgeving. Zaterdag heeft op het hoofdbureau van politie te Schiedam de hoofd agent van politie, C. C. v. d. Klinke zijn chef, den commissaris van F. Ellenbergen, doodgeschoten. HOE DE MOORD GESCHIEDDE. Commissaris Ellenbergen bevond zich in zijn kamer op het hoofdbureau in gezelschap van de agenten Hagendijk en Visch, die ge heel buiten de degradatiequaestie staan. De commissaris was bezig, met de agenten eenige dienstzaken te bespreken en orders te geven. Plotseling werd de deur opengeworpen er was niet geklopt en verscheen de ex- hoofdagent v. d. Klinke. Hij was juist met ingang van Zaterdag weer gewoon agent. Met de woorden „hier zijn mijn papieren" wierp hij eenige stukken op tafel. Tegelijkertijd trok hij zijn automatischpistool Op dat oogenblik riep de commissaris „Wat ga je nu doen, Klinke Deze antwoordde niet, doch vuurde a bout portant zijn schoten af. De comïnissaris maakte nog een beweging tot afweer, doch hij zonk achter zijn bureau ineen. Drie kogels waren hem door het hoofd gegaan, twee hadden hem in de borst getrof fen. De twee agenten grepen den dader onmid dellijk vast. Hoofdinspecteur E. M. Dason die in het naastgelegen vertrek zat, snelde toe en pakte Van der Klinke bij den kraag. Ook de agenten en de inspecteurs Blomsma en Cloeseman kwamen op het geluid van de schoten de trap op. De dader werd in een der cellen van het hoofdbureau opgesloten. Twee geneesheeren waren eenige oogenblik- ken later aanwezig. De commissaris gaf toen nog teekenen van leven, doch eenige oogen- blikken later overleed hij. Gesproken heeft hij niet meer. De dader is met zijn slachtoffer geconfron teerd. Hij legde een volledige bekentenis af. De man was zeer kalm. Het lijk is voor sectie in beslag genomen en vervoerd naar het Algemeen Ziekenhuis. De verslagenheid is zeer groot in Schiedam de commissaris was zeer gezien in de "gemeen te. Ook in politiekringen had men een bot sing tusschen den ex-hoofdagent en den com missaris allerminst voorzien, temeer daar de laatste zeer veel geduld met v. d. Klinke heeft gehad. LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. AARDAPPEL - REGELING Sedert eenigen Lijd is de denaturatie- regeling 1934 - 1935 voor aardappelen bekend gepiaakt. Hierbij is bepaald, dat een toeslag kan worden gegeven aan georganiseer den der Landbouw-Crisis-Organisatie die goede consumptie-aardappelen van maat 35 60 ongeschikt maken voor de menschelijke consumptie, door middel van kapotsteken of prikken. Dit dient te geschieden onder toe zicht van een plombeerder door de L C.O. aangewezen, zoodat men verplicht is ten minste drie dagen van te voren aan den Rayon-Administrateur, waar onder men ressorteert, kennis te ge ven van de voorgenomen denaturee ring; en in geen geval daarpiede te be ginnen, zoo lang nog geen plombeerder aanwezig is. De volledige adressen der Rayon-Ad ministrateurs zijn: Rayon 1. W. de Jong, Veerburg A. Paul. Rayon 2. Ir. J. de Vries, Oostwoud. Rayon 3. A. Tesselaar, Heerhugowaard. Rayon 4. J. Schuyt, Stationsweg Heilo De toeslag bedraagt: in Oct. en Nov. 65 ets p. 100 Kg.; in Dec. en Jan. 75 ets.; in Febr. en Maart 85 ets in April, Mei en Juni 95 ets. per 100 Kg. VELDBOONENSTEUN. 1 December 1.1. is een aanvulling van het „Reglement-Steun-Boonen 1934" verschenen, waarvan het eerste lid aangeeft, dat degenen, die in 1934 rijpe veldboonen hebben geteeld en nog niet aan de noodige voorschriften hebben voldaan, alsnog onder zekere voor waarden voor steun op deze veldboonen in aanmerking kunnen komen. Daartoe is noodig, dat deze personen vóór 15 December 1934 schriftelijk aan het Bestuur der Landbouw-Crisis-Organisatie, Landbouw- huis, Alkmaar, berichten, dat zij steun op door hen geteelde veldboonen zouden wenschen te ontvangen. - Personen, bij wie de boonen reeds opgeno men zijn bij of na de dorsching, behoeven niet te schrijven. Wie op 15 December niet als teler van rijpe veldboonen bekend is, kan onder geen voor waarde voor steun in aanmerking komen. Onder veldboonen worden verstaan duiveboonen, schapeboonen, wierboonen, paardeboonen, tuin-, groote-, Waalsche-, of Roomsehe boonen (dus nietbruine of witte boonen, sla- of snijboonen, enz.) GEMEENTE WIERINGEN. Loop der bevolking. Ingekomen (39 m. en 25 vr.) J. H. El ferink en gezin uit Ottersum W. Leta uit Ckicago Mw. A. W. v.d. Wiel geb. Breevaart uit Zwartewaal B. v.d. Wiel uit Werkendam E. J. Visser en gezin en A. Visser en gezin uit Lemsterlarid J. J. Kokelaar en gezin uit Amsterdam J. M. Lagrand uit Amsterdam A. M. v.d. Starre en gezin uit Slied-recht L. P. Kingma en gezin uit Tietjerkstera- deel Mw. E. Pospiecli uit Schagen E. Clason uit Harlingen S. v.d. Scha lie en gezin uit Dordrecht C. E. Klop rogge en gezin uit Harenkarspcl Mv\. A. Schmidt uit Gelsenkirchen Jac. Visser en gezin uit S lied recht J. Snip- pe uit Zaandam Mw. E. Bontempi uit Oberhausen. Vertrokken (25 jm. en 27 vr.) J. en R. Sap naar Hoogezand J. R. BI aak meer naar Medemblik D. P. Willig naar An na Paulowna L. Wisse naar Rittbem; J. v.d. Linde en gezin naar Winkel T Terwisscha van Scheltinga naar Me demblik met gezin K. Akkerman en gezin naar West-Dongeradeel R. Doe- rink naar Kloosterzande B. van Straa Ien en gezin nr. Medemblik; IJ. Kamp man naar Hindeloopen Mw. J. C. van Oers naar Etten J. IJ. HoUrop naar Medemblik. Zuiderzeewerken. Op 27 December a.s. zal worden aanbesteed het onder houden van den Afsluitdijk van de Zui derzee tusschen Wieringen en de Frie- sche kust nabij Zurich met bijbehoorend hoofd, aansluitende terreinen en ha- vendammen te Kornwerderzand, Brec- zand en Den Oever, van de aanwezige gedeelte van Rijksweg no. 9 met bijko mende werken. De raming bedraagt f 128.000. Herhalingsoefeningen landmacht. Aan de herhalingsoefeningen van de landmacht zullen in 1935 moeten deel nemen alle dienstplichtigen van de lichtingen 1929 en 1931. De tijd van op komst is thans wéder gebracht op 17 dagen voor soldaten en korporaals en op 24 dagen voor onder-officieren. (Voorheen resp. 14 en 20 dagen). De ziekenveiplegers van de lichting 1929 nemen niet aan de oefeningen deel evenals de 3de ploeg van hot korps Pontonniers van de lichting 1928 en 1930. Moderniseering Kapperszaak dg Haan Den Oever. De dames stellen eischen. De moderne zakenman heeft zich aan velerlei en vaak verschillende eischen aan te passeri. Niet in elke branche is die taak even moeilijk, maar de kapper, vooral de dames kapper ontkomt allerminst aan de plicht om bij elke verandering in het getij, de bakens te verzetten. Dat de activiteit op dit punt ook in kleine plaatsen niets te wenschen behoeft te laten heeft thans de zaak van den heer C. de Haan bewezen. De eigenaar wil thans laten zien, dat de dames van Wieringen niet meer naar elders behoeven te gaan opi hun haar te la ten permanenten. Hij heeft zich het modernste Amerikaan sche apparaat aangeschaft. Inplaat^ van rechtstreeks door den stroom, wordt het haar door stoom van electrisch verwarmd wa ter gereed gemaakt om door een sim pele bewerking te worden gekruld. Een van de grootste voordeelen van do nieuwe methode is, dat ze minder tijd vergt en het verbranden der haren is totaal uitgesloten. \- (Zie de advertentie. *n dit nummer.) SUCCES-NIEUWS. Er Valt over de afgeloo- pen Zondag niet veel bijzonders te vermel den. Succes I en m zouden spelen op Texel, doch door de neerstroomende regen viel alles in 't water. Toch hadden we evengoed een plezierige dag want met ongeveer 75 personen waaronder eenige dames vertrokken we per sleepboot „Annie" van de firma O. J. Bosker vanaf Den Oever. Er stond een tamelijk bries je en toen we dan ook ongeveer kwart voor één te Oudeschild aankwamen waren er al verscheidene bleekneusjes ^an boord, doch toen we weer vaste bodem onder de voeten kregen, waren we heel gauw weer opgeknapt. Zoo kwamen we allen behouden te Den Burg aan en hebben we eerst de inwendige mensch wat versterkt in het gezellige café van De Graaf. Te ongeveer 2 uur begaven we ons naar het terrein waar de voetballers bij el kaar kwamen, en toen kwam 't feitelijk droe ve bericht dat door de scheidsrechter de wed strijd werd afgelascht. Nu dit namen we den arbitter natuurlijk niet kwalijk want het was absoluut geen voetbalweer. want 't regende nog steeds door. Na dit afbericht waren we weer gauw bij onze „Annie" aan de haven van Oudeschild, welke ons weer allen behouden en wel te ongeveer 4 uur aan Den Oever bracht. Wanneer de wedstrijd opnieuw wordt vast gesteld gaan we natuurlijk weer mee, want trots de slechte dag weer is de reis niet eens slecht bevallen. SINT NICOLAASFEEST DER FIRMA EDEL EN THIES. Een geweldige zwerm kinderen stond Zaterdagmiddag, lang voordat het aan- vangsuur sloeg, voor de deuren van Cinema De Haan om tot het Sinterklaasfeest der fir ma Edel en Thies te worden toegelaten. Eindelijk werden de poorten geopend en 850 kleuters stroomden het gebouw binnen met hartjes „vol verwachting." Eerst kwam „Sonja" ten tooneele en zong met haar mooie stem „reclame liedjes." En dan kwam Sinterklaas en zijn knecht en vol vreugde klonk het welkomstlied uit de honderden kindermonden. Een mooi varieerend programma dat nu volgde heeft de kleinen een prachtmiddag bezorgd vooral de film van Sneeuwwitje wekte vele uitroepen van meeleven. De heer Thies sprak de kleinen hartelijk toe en negen meisjes en negen jongens moch ten voor Sinterklaas liedjes zingen. Natuurlijk werden allen onthaald op versnaperingen. Het was een heerlijke middag voor de jeugd. Mandolineclub „Oost Wieringen." Voor de ingezetenen staat Zondagavond een pracht uitvoeripg te wachten. De man doline-club geeft toch in de zaal van Jurrië Lont een uitvoering met medewerking van de Vroolijke Jantjes. Deze zijn buitengewoon in hun genre als muzikale clowns en accordeon virtuozen. Zulk een programma is een volle zaal waard. (Zie adv. in dit no.) MARKTBERICHTEN. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 30 Nov. 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 687 H.L.'s aangevoerd, waarvan aan voer en prijzen als volgt 45 voer tarwe f 2-f 5 25 rogge f 5-f 6.75 108 gerst f 5-f 5.75 gerst chev. f 5.90-f 6; 200 ha ver f 6-f 7 92 boonen, w.o. paarde f 5.50, bruine f 12-f 14, citroen f 15-f 17; duiven f 8-f 8.60 en witte boonen f 19- f 22 10 karwijzaad f 18.80-f 19 Tuin- boonen f 6 en 207 H.L. erwten, w.o. kleine groene f 7.25-f 10.50, groote groene f 10.50-f 15.50, grauwe f 17-f 25 vale f 14.25-f 18 en platte vale f 18.50 alles per 100 K.g. Handel matig. De Kaasmarkt ALKMAAR, 30 Nov. 1934. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 55 tapels, wegende 85000 Kg. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt Fabriekskaas Kleine f 20 en Commis sie f 17. Boerenkaas Kleine f 19 en Commissie f 20 Alles met rijksmerk. Handel stug. De Veemarkt. Alkmaar, 3 Dec. 1934. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt93 Vette koeien f 105f 250 handel matig1 Graskalf f 25, 1 Vet kalf 70—90 cent per Kg.34 Nuchtere kalveren (slacht) f 6 a f 20; 376 Vette varkens (zware) per K.G. 29—32' ct. Handel goed. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Bioscoop Zaal Kossen. Vanaf 9 Dec. draait in Bioscoop Kossen de overbe- roemde film „Als je jong bent", met de bekende zanger Jozef Schmidt. Men verzuime niet dit geweldige filmwerk te gaan zien. Bedankt. Naar wij vernemen heeft de heer J. ter Burg wegens omstandig heden bedankt als voorzitter van de afd. Bond voor Staatspensionneering Anna Paulowna en neemt de heer P. Harder voorloopig deze functie waar. BREEZAND. De gehouden Bazar ten bate van de Oranje-vereen, op Vrij dag en Zaterdag j.1. is een groot succes geworden. Vermoedelijk zal het tekort gedekt zijn. Ons compliment aan de heeren commissieleden is zeer zeker op zijn plaats. B. K. C. - Nieuws. De eerste regen zondag in de comp. B. K. C. I -Vrone I na 20 minuten gestaakt, de stand was toen 1—1. B.K.C. III -- Petten 2 afge keurd. B. K. C. II H. R. C. 6 is door gegaan en eindigde gelijk. B. K.C 4 ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Christelijke Bibliotheek. Gezien de groote behoefte die er in onze christelijke gezinnen bestaat aan christelijke lectuur, ontspannings- en ontwikkelingslectuur, niet alleen ten op zichte van de jongeren maar ook wat de ouderen betreft, hebben enkele ingezetenen van Slootdorp moeite gedaan om te trachten chr. boeken en tijdschriften in de winter maanden in den z.g. uitleen bibliotheek ter beschikking te stellen van de inwoners van Slootdorp en Middenmeer. Wij zijn daarin nu door de hulp van de Vereeniging van Reizen- den Bibliotheken in Nederland in geslaagd, en kunnen U thans mededeelen dat wij niet alleen voor jongeren maar ook voor ouderen chr. lectuur U kunnen aanbieden. Wij hopen daarom velen te zien komen naar het ge bouw voor Maatschappelijk Werk te Sloot dorp waar de uitleening zal plaats hebben van de boeken en tijdschriften en wel Zater dagavond van 7 tot 8 uur voor ouderen en voor de schoolkinderen Woensdagmiddag van 3.45 uur tot 4.30 uur. De kosten behoeven voor U geen bezwaar te zijn, immers ieder die boeken wil leenen is verplicht slechts een lezerskaart te koopen tegen betaling van vijf cent en een lijst van de boeken, eveneens tegen betaling van vijf cent, terwijl verder voor ieder boek dat wordt uitgeleend door de ouderen vijf cent wordt betaald en door de kinderen drie cent. Dat deze kosten zoo laag zijn hebben wij te danken aan de zeer voordeeüge voorwaarden waarop ons door de bovengenoemde vereeni ging de bibliotheek ter beschikking is ge steld voor de wintermaanden. Wij hopen dat velen zullen gebruik maken van de boeken uit deze bibliotheek en we zoo mogen voorzien in een behoefte.. Bevestiging en Intrede Ds. K. O. Fin- kensieper te Zaandam. Na vooraf tc zijn bevestigd door Ds. R. B. Evenhuis, Secr. van Kerkherstel met een predi katie over Openb. 22 17 a de woor den „En de Geest en de Bruid zeg gen Kom, en die het hoort zeggen Kom", verbond Ds. K. O. Firikensiepor zich aan de Evangelisatie Gem. te Zaandapi - West j.1. Zondagmiddag. Het vriendelijke kerkje was tot in alle hoeken gevuld, zoo zelfs dat rond om de kansel alles bezet was met bezoe kers. Als tekst koos ZijnWol Eerw. voor deze plechtigheid Openb. 22 17b „En die dorst heeft, kome en die wil, neme bet water des levens om niet". In zijn bijzondere toespraak dankte Ds. F. zijn bevestiger. Woorden van welkom werden toege sproken door den Voorz. dei- plaatse lijke Evangelisatie Vereeniging. Onder scheidene personen uit de Meer woon den deze plechtigheid bij en gebruik ten na afloop de thee in de pasto2'ie van de thans in Zaandam gevestigden oud-Leeraar. Politie. Verloren Portemonnaie met inhoud. Inl. Politie Middenmeer. Flevo-nieuws. De wedstrijd Flevo 2 - And. Boys I werd wegens regen afge last. Zondag 9 December speelt Flevo I uit tegen Hauwert. Flevo 2 ontvangt V. C. L. 2. om SPECULAAS, HARTEN ENZ. ENZ. in de bakkerij K. KOK - MIDDENMEER. verloor imet 2-7 van H. R. C. 7, terwijl tot aller verbazing onze adspiranten verloren in Den Helder van Helder a met 0—4. A.s. Zondag een zware wed strijd thuis voor B. K. C. I. Succes I is de gast. POLDERVERGADERING. In de Poldervergadering van j.1. Zaterdag werd de omslag per H.A. weer bepaald op f27. Voor werken ter bestrijding van de .werk loosheid zijn de voornaamste het opruimen van de houten bruggen in den Middenweg o- ver de Boermanssloot en in den Koningsweg over de Ballastvaart en het in de plaats daar van brengen van betonnen duikers. Verder is voor het uitdiepen van molensloo ten een bedrag geraamd van f 2500. Het ligt in de bedoeling dit in werkverschaffing te doen uitvoeren. Voor kosten wegenonderhoud wordt ge raamd f 23778.49. Het is o.a. de bedoeling het afwalsen en teren van gedeelte Kneeskade vanaf Zijperdijk tot den Kneesweg; het teren van gedeelte Van Ewijcksvaartweg; het onder profiel brengen afwalsen en teren van het nog resteerende gedeelte Kneesweg vanaf plaats R. Waiboer tot Kerkweg (uit te voeren bij wijze van werkverschaffing. het onder profiel brengen van den Midden weg (Werkverschaffing) Ook is een bedrag van f 2700 uitgetrokken als aandeel in de kosten van ontginning van den boezem waarvoor men hoopt rijksbijdra ge te ontvangen GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrufej. Zondagavond is één der banken, welke geplaatst zijn op de Groote Brug alhier, door een auto totaal aan splinters gereden. De auto kwam uit de richting St. Maartens brug en proest de brug over naar het Noord-Holl. Kanaal. Misschien heeft de chauffeur de bocht wat ruim ge nomen en was onbekend met de eenigs zins dwarse ligging der brug, waar door hij tegen de bewuste bank botste. Van de auto knapte de vooras, en de reizigers, welke bestemd waren voor Den Helder, moesten hun reis mei een andere auto vervolgen. Zou het voor het polderbestuur geen vingerwijzing zijn om de banken maar van de bruggen te verwijderen Vooral met liet tegenwoordige druk ke verkeer, leveren deze banken ge vaar op, niet zoo direct voor de auto- en zijn knecht en aan de firma EDEL EN THIES voor het genotvolle feest van j.1. Zaterdag. DE KINDEREN VAN SLOOTDORP. AANNEMER - MIDDENMEER is vanaf heden telefonisch aangesloten onder SINT-NICOLAAS TE SLOOTDORP. Woensdagmiddag arriveerd pl.m. 4 uur SINT NIC0LAAS MET ZIJN KNECHT TE SLOOTDORP. Hij zal zich dan begeven naar de Zaak van den Heer KROEZE AAN DE BRINK om aldaar de uitgestalde geschenken te be zichtigen en ze later rond te brengen. PRIJS PER HALF POND: GROENMERK f 0.25 ROODMERK f 0.30 ZILVERMERK f 0.35 GOUDMERK f 0.40 Eerste Wieringer Koffie - Branderij „SONJA" EDEL EN THIES HOORN WIERINGEN. Wij vragen voor de St. NICOLAAS EXTRA UW AANDACHT voor onze uitgebreide collectie LUXE DOOZEN ZEEP, BYOUTERIëN, PULLEN, ENZ. KINDERSPEELGOED, EAU DE COLOGNE's, Wie vanaf heden voor f 2.50 bij ons koopt aan speelgoederen enz. komt SINTERKLAAS met PIET aan huis de pakjes uitdeelen. Dit geldt ook voor Middenmeer. Tevens het adres voor een fyne belegen sigaar. Beleefd aanbevelend G. KROEZE. mobilisten als wel voor kinderen en oudere menschen, welke op deze ban ken een zitje ne,men. Binnen ^eer kor ten tijd is dit de tweede maal, dat een auto-bestuurder met de bank in aan raking komt. En waren er Zondag avond menschen op de bewuste brug geweest, dan zouden de gevolgen vreeselijk zijn geweest. Het verkeer stelt nu eenmaal andere eischen als uit den tijd der trekschuit. Dus nog maals verwijder de banken en voor al aan bet publiek kies een veiliger plaatsje dan de brug, als men een oogenblik met elkander wil staan praten. Schagerbrug. De heer Z., knecht bij den heer D. Nap, geraakte met zijn hand tusschen de in werking zijnde kneedmachine in de bakkerij, waar- jdoor hij ernstig aan zijn hand werd verwond en zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Eeni ge dagen gedwongen rust zal de heer Z. moeten nemen, wat voor een bak ker, in den tijd van speculaas en taai taai, wel niet bijzonder van pas komt. Verbetering. Het verslag van de ver gadering van de commissie ter best rij ding van de t.b.c. onder het Rundvee, gevestigd te Schagerbrug, eisebt een kleine verbetering. De secretaris zegt in genoemd verslag dat in 1933 in to taal 23364 runderen zijn onderzocht en in het boekjaar 1934 34226. Voor het boekjaar 1934/1935 rekent rneii op een aantal van ruim 37000. Dit moet zijn „In het tijdvak van 1 Mei tot 31 Deccember zijn onder zocht 23364 runderen en in het tijd vak 1 Januari tot 30 April 1934 34226, wat een totaal maakt over het geheele boekjaar, van 57890 dieren. De berekening voor het, volgend boekjaar is gemaakt voor een totaal van. 70.000 dieren. BIJ AANKOOP VULPEN GRATIS. Naam op graveeren BOSKER'S BOEKHANDE

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2