BEWONERS DER WIERINGERMEER, HET ZAL U STREKKEN TOT VOORDEEL EN EER, WANNEER GIJ KOOPT IN HET NIEUWE LAND, VAN DE HIER GEVESTIGDE MIDDENSTAND. NET DAGMEISJE RADIO PROGRAMMA en mededinger naar den troon, Goe- mede, vergif te mengen in diens huwe- lijksdranlv. Ook Mamba neemt, haar toevucht tot liet gebruikelijke vergif om haar zuster en medeminnares To- kosile en Goemede, die Ngvvane ver hindert den troon te bestijgen, onseha delijk te maken. Bij de huwelijks plechtigheid drinkt Goemede den ver giftigden drank. Maar ook Ngwane drinkt het vergif want uit bijgeloof en verliefdheid op Tokosile neemt hij den voor haar bestemden beker, niet we tende, dat ook deze een vergiftigden drank bevat. Door den gifdrank raakt Goemede in een sterken roes en orn zich tegen haar opgewonden bruide gom te beschermen jnengt Tokosile in Goemede's beker 'n sterk maar ver der onschadelijk slaapmiddel. Dit ziet echter Oekosi, de voovenaar. Dooi- een tegnvergif weet hij Ngwane te redden en op grond van hetgeen hij gezien heeft klaagt hij Tokosile aan van den moord op Goemede. Door de macht, die hij als toovenaar op den stam uit oefent, gelukt lie: hem de onmiddel lijk bijeen geroepen vergadering van alle stamopperhoofden te be-invioeden en tegen Tokosile, wier sympathie voor het Christendom 't voortbestaan van zijn macht bedreigt, door haar eigen vader het doodvonnis te doen uit spreken vergif voor vergif. Sterk vlamt nu de haat tegen alle blanken weer op en de koning beveelt, dat zijn volk alle betrekkingen met de zusters in Kinghill zullen afbreken. Tokosile's moeder, „de goede", die van de onschuld van haar dochter over tuigd is, weet haar 's-nachts echter door een list te redden en helpt haar om naar Kinghill te vluchten. Ncobo, de vader wiens beide zoons vergiftigd zijn, achtervolgd haar echter met zijn krijgers. Van alle zijden bedreigd en achtervolgd door haar woedende vij anden weet de arme Tokosile toch Kinghill te bereiken, maar wordt op liet laatste oogenblik nog getroffen door een vergiftigden speer van Ncobo. Zuster Hilda, de overste van Kinghill en de zorgzame vriendin van Tokosile, zuigt, zonder het gevaar voor haar eigen leven te achten, het vergif uit de wonde. Door deze edelmoedige op offering wordt Tokosile geheel voor het Christendom gewonnen. De een- zaameid in haar verbanning wijst haar ook een nieuwen weg om haar zwar te broeders en zusters te helpen als ziekenzuster. Jaren volgen er nu van ernstige studie en praktische voorbe reiding tot eindelijk het hoogtepunt van haar leven nadert haar feeste lijke en plechtige inkleeding als zus ter. In het land van Ncobo breekt een ernsige malaria-epidemie uit en treft de helft van zijn volk. Alle toovermid- delen baten niet. Ook de groote toove naar Oekosie valt als slachtoffer van deze ziekte. Eveneens de wraakzuch tige Mambae en Ncobo, de sterke, for- sche hoofdman. De bezorgdheid voor zijn vrouw, zijn vader en zijn volk brengt Ngwane er toe om hulp te vra gen bij Kinghill. Door haat en haar slechte geweten gedreven, verkiest Mamba echter den dood boven de hulp van Kinghill en zeker niet deze hulp door middel van haar gehate mede dingster Tokosile. Eerst als ook haar kind ziek wordt is haar tegenstand ge broken. De verachte Tokosile, nu zus ter Angelika, ko;mt bij haar volk terug, door allen als reddende engel begroet. Haar heldhaftige, allesvergevende lief de voor al haar vroegere doodsvijan den sloopt snel alle muren van haat. Zij weet haar volk te redden, maar wordt zelf aangetast door de doode- lijke ziekte. Haar doorsbed vereenigt haar ouders, zuster en zwager en de oevrste, zuster Hilda. Diep onder den indruk, dat zijn kind voor haar volk haar leven opofferde vraagt koning Ndabasita om scholen en leerkrachten van Kinghill en vericht zoo de laatste oogenblikken der eerste „zwarte" zuster. Bioscoop Zaal Kossen. Zaterdag en Zondag a.s. draait in genoemde bios coop de film „Als je jong bent." Wat de bladen er van zeggen „De Maasbode" En hij zingt met een warm temperament, muzikaal en stralend van stem. Er is ook een aar dige, goed in het gehoor liggende mu ziek, zoodat de liefhebbers onverdeeld kunnen genieten. Szoke Szakall speelt bij dat alles, dan nog een van zijn beste dwaze rollen, zoodat dit een film is geworden, waar jong en oud plezier aan kan beleven, „Haagsöhe, Courant" Ook het fil mische deel is welgeslaagd. Vele zeer fraaie kieken uit het land der palmen geven afwisseling aan dit spel van lief de en humor en spoedig zingt heel Den Haag Joseph Schmidt na „Wenn du jung bist, gehort dir die Welt". Het is 'n prachtfilm voor jong en oud. Openbare vergadering van den Raad op heden Vrijdag 7 December 1934, des namid dags zeven uur ten raadhuize. Punten 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. Ged. Staten hebben van hunnentwege de kas en boeken ongenomen van den Ontvanger, tevens Administrateur van het grondbedrijf. b. aan de arbeiders-avondschool is toe stemming verleend tot gebruik van een lokaal van school II 3. Vaststelling advies omtrent een ontwerp regeling der jaarwedden van Burgemees ters, Secretarissen en Ontvangers in deze provincie. 4. Verzoek van de Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. Anna Paulowna, om wij ziging der verordening op het telen van aardappelen. 5. Voorstel tot hernieuwde vaststelling der eenige noodzakelijke verbeteringen aan te brengen. 13. Behandeling van de Tweede Nota van opmerkingen op de begrooting van 1934 en vaststelling van een suppletoire be- grooting voor dat jaar, naar aanleiding dier opmerkingen. 14. Voorstel tot het aangaan van een kasgeld- leening ten behoeve van den dienst 1935. 15. Rondvraag. verordening tot afwijkingen van bepalin gen der Winkelsluitingswet (Stbl. no. 460.) C. Voorstel tot wijziging der verordening be treffende het Gemeentelijk Grondbedrijf. 7. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld. 8. Voorstel tot onderhandsche verhuur van het bloembollenbedrijf op „Ceres" aan J. A. v. Rijn. 9. Voorstel tot onderhandsche verhuur van het postkantoor aan C. Liefhebber. 10. Voorstel tot conversie der geldleening per resto bedragende f 5400. 11. Voorstel tot intrekking van de tijdelijke korting op de jaarwedden der ambtena ren dezer gemeente en tot herziening der jaarwedden van de ambtenaren, waarop de tijdelijke korting werd toegepast. 12. Verzoek va nhet Bestuur der Afd. Anna Paulowna van den Ned. Bond van Arbei ders in het Land-, Tuin- en Zuivelbe drijf, om bij de Regeering er op aan te dringen in den steun aan werkloozen Aan den Gemeenteraad. Zooals wij aan het slot van ons prae-advies dd. 14 September j.1. no. 632/24 schreven, zou den wij terugkomen op de beslissing of de verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet 1930 (Stbl. no. 460) voor deze gemeente, al dan niet opnieuw behoort te worden vastgesteld. Wij hebben advies gevraagd van de beide Middenstandsvereenigingen alhier. Daarbij gaven wij als onze meening te kennen dat aan ruimere openstelling van winkels op Zon dag bij festiviteiten en op z.g. „Bollenzonda- gen" geen behoefte meer zou bestaan, als door aflegging eener verklaring door den Gemeen teraad eene uitbreiding der gelegenheid tot openstelling zou zijn verkregen. Uit de daarop ontvangen brieven blijkt dat beide vereenigingen prijs stellen op onveran derde handhaving. Er bestaat verschil tusschen redactie van de wet en die in de hierbeaoelde verordening, op het punt van aanwijzing, welke winkels onder de uitzonderingsbepaling vallen. Zoo vallen volgens de wet onder de uitzonderings bepaling, winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk, choco lade, visch, fruit, tabaksartikelen, worden verkocht en volgens de verordening winkels, waarvan een groot deel van het debiet bestaat in den verkoop van brood, koek, banket, sui kerwerk, chocolade, bloemen, fruit, en tabaks artikelen. De redactie van onze verordening is derhal ve duimer gesteld dan de wet en is dan ook zoodanig opgevat dat kruidenierswinkels, waarin tevens een of meer der genoemde waren verkrijgbaar zijn, ook onder de uit zonderingsbepaling vielen, terwijl deze win kels niet vallen onder de uitzonderingsbepa ling van de Winkelsluitingswet. Door deze omstandigheid gevoelen wij met de Middenstandsvereenigingen voor handha ving der verordening, weshalve wij de eer hebben deze bijgaande weder ter vaststelling aan te bieden. De minderheid van ons college gevoelt niet voor hernieuwde vaststelling, t eyenmin als destijds toen de veroTdeiiing tot stand is ge komen. Den Raad der gemeente Anna Paulowna. Overwegende dat krachtens art. 2 der wet van 27 Juli 1934 (Stbl. no. 450) tot wijziging van de Winkelsluitingswet 1930, de bestaande verordening tot afwijking van bepalingen dei- Win kelsluitingswet, zes maanden na het tijd stip van inwerkingtreding dier wet zal ophou den te gelden. Overwegende dat instandhouding der thans geldende bepalingen ook na de wijziging der Winkelsluitingswet van belang wordt geacht. BESLUIT Vast te stellen de navolgende verordening Verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460) voor de gemeente Anna Paulowna. Artikel 1. In afwijking van het bepaalde in artikel 2 onder a, artikel 2 onder b, artikel 2 onder c, artikel 4, le lid onder d, zooals deze bepaling ingevolge art. 4 le lid der wet van 27 Juli 1934 (Stbl. no. 450) tot wijziging der Winkelslui tingswet 1930 (Staatsblad no. 460), geldt het bepaalde in de artikelen 2, 3, 4 en 5 dezer verordening'. Artikel 2. Het is geoorloofd een winkel in het dorp Anna Paulowna (Kleine Sluis en Spoortbuurt) voor het publiek geopend te hebben op den Zondag op welke kermis wordt gehouden, van des middags 12 uur tot des nachts 12 uur. Het is geoorloofd op de Zondagen, waarop sportfeesten, harddraverijen en concoursen worden gehouden, indien tevoren bekend is dat aan die feesten, draverijen en concoursen door een beduidend aantal personen uit an dere gemeenten, ter beoordeeling van Burge meester en Wethouders, wordt deelgenomen, in het dorp of gehucht waar het sportfeest, de draverij of het concours wordt gehouden, winkels, waarvan een groot deel van het de biet bestaat in den verkoop van brood, koek, banket, suikerwerk, choc. fruit tabaksartikelen uitsluitend voor den verkoop van deze artikelen van des middags 12 uur tot des avonds 8 uur geopend te hebben. Het totaal van deze Zondagen bedraagt per jaar voor alle dorpen tezamen niet meer dan 6 Zonda gen, waarop, ter beoordeeling van Burgemees ters en Wethouders een druk bezoek is te verwachten van personen van buiten deze gemeente ter bezichtiging van de bloembol- lenvelden, in het dorp Breezand winkels waarvan een groot deel van het debiet bestaat in den verkoop van brood, koek, banket, suikerwerk, choc. bloemen fruit tabaksartikelen uitsluitend voor den verkoop van deze artikelen van des middags 12 uur tot des avonds 8 uur geopend te hebben. Burgemeester en Wethouders zullen al deze dagen telkens te voren bekend maken. Artikel 3. Het is geoorloofd een winkel voor het pu bliek geopend te hebben op werkdagen tus schen 5 uur des voormiddags en 9 uur des namiddags gedurende de periode dat de wet telijke tijd zal zijn vervroegd. Artikel 4. Het is geoorloofd een winkel voor het pu bliek geopend te hebben op Zaterdag tus schen 5 uur des voormiddags en 11 uur des namiddags gedurende de periode dat de wet telijke tijd zal zijn vervroegd. Artikel 5. Het is geoorloofd op den Zondag, op welke in deze gemeente kermis wordt gehouden, van des middags 12 uur tot des nachts 12 uur en op werkdagen, op welke in deze gemeente kermis wordt gehouden, van des nachts 12 uur tot des voormiddags 2 uur en van des namiddags 8 uur tot 's nachts 12 uur, zoome de op den dag volgende op den laatsten ker misdag, van des nachts 12 uur tot des voor middags 3 uur, te venten, te verkoopen en te koop aanbieden op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen. Artikel 6. Deze verordening treedt in werking op den derden dag na dien van hare afkondiging. GEMEENTE e^IRINGEN. Politie. Veri. een rijwielplaatje niet bruin vetertje. Gev. een gehaakt kindermutsje. Inl. bij den Gem.-Bode. De nood der tijden. Vrijdagmorgen trok een groen werkloozen door Hip- polytushoef, met zich voerende twee doeken, waarop de klacht „Honger Wij eischen brood Sinterklaas in de Scholen. Ondanks de slechte tijden, heeft onze jeugd niet over de gulheid van Sinterklaas te klagen gehad. Integendeel, met man en macht is door het onderwijzend personeel, en kindervrienden uit de burgerij gewerkt, de jeugd iets extra's te kunnen beiden, en het is volkomen geslaagd. De Sint heeft het verbazend druk gehad. Woensdagmorgen arriveerde de grijze Bisschop met z'n knecht te Den Oever en bezocht de Openbare en de Christelijke school. Door een opge togen kinderschaar werd Sint Nico- laas toegezongen, en als loon voor vlijt en goed gedTag kregen de kinde ren versnaperingen en een mooi ca deau, enkelen vergezeld van een berisping door de Sint. Te Oosterland kwam Sinterklaas en en zwarte Piet Woendagmiddag 2 uur de Akkerweg afgereden en werd door de jeugd der hoogste klassen inge haald. Na een optocht door Oosterland werd in het lokaal van den heer Klein het feest begonnen. Na een inleidend woord en een wel kom tot Sinterklaas van den heer Overeem, werden door een aantal kin deren (gecostumeerd) zangstukjes uitgevoerd. Nadat een hartelijk applaus had ge klonken werd de Poppenkast ver toond Jan Klaassen had een gewel dig succes. En toen tenslotte op com mando van de Sint. de cadeautjes en versnaperingen werden uitgedeeld, waren de kinderhartjes vervuld van dankbaarheid en keerden ze voldaan huiswaarts. Des avondh waren de ouderen en ook vele ouders in de feestzaal present. Na een hartelijk woord van meester Boon, die vooral onze vroegere plaatsgenoo- ten de heer en mevr. Goddefroi en. hun dochter voor hunne aanwezigheid en medewerking dank bracht, werd een tooneelstukje „De Nachtegaal in Den Polder" opgevoerd. Het werd een enorm succes, alle spe- lers(sters) brachten hun rollen flink vlot ten gehoore en het hartelijk ap plaus aan het slot was welverdiend. Een dankwoord gericht tot den leider, den heer Overeem, kwam hem ten volle toe. Ook de muziek, belangeloos door de heeren Ivooij, Poel ,en Tijsen ten beste gegeven, droeg veel bij tot het welsla gen van den avond. De heer Boon bracht aan het slot dank voor aller medewerking ook voor al aan de familie Klein voor het af staan van de zaal en de vele geboden hulp. Het was een pracht Sinterklaasfeest. Te H.-Hoef was het feest ook Woens dagmorgen in de Openbare School Te 9 uur arriveerde Sinterklaas en Zwarte Piet per auto en werd het feest begonnen met Sinterklaas toe te zin gen. Een vermanend woord werd ge sproken en dan volgde uitdeeling van versnaperingen en cadea.u's. Des middags bezocht de Sint de kleu terschool. Door enkele kleuters werd de Sint kordaat toegezongen en het was vermakelijk hoe angstvallig de Sint en Zwarte Piet soms werden aan gestaard. Maar toen de kleine hand jes wat moois mochten ontvangen was de spannning gebroken en vroo- lijk snappend keerden ze welvoldaan huiswaarts. Ook te Westerland was Woensdag morgen de schooljeugd in vroolijke stemming toen de grijze Bisschop en zijn knecht binnenstapten. Dank zij de vrijgevigheid van de burgerij was de Sint in staat mooie presentjes uit te deelen. Vanzelfsprekend was hier ook een huidelied voor de Sint te hoe ren. Donderdag werd in de R.K. Schooi te H.hhef het feest gevierd. Sinterklaas was hier even gul als de vorige dag in de andere scholen en de feestliederen werden lustig en vroolijk gezongen. Zooals uit bovenstaande lijst blijkt is de schooljeugd te Wieringen dus wel door de Sint bedacht PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 9 DECEMBER NED. HERV. GEM. Westerland 's av. 7 uur Ds. van Beek. Oosterland 's av. 7 uur Ds. Meihuizen. 13 Dec. 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. O.'land. DOOPSGEZ. GEM. Hippolytushoef vjn, 10 uur Ds. H. Meihuizen. Dinsdag 11 Dec. 's av. 8 uur Zusterkring. Donderdag 13 Dec. 's av. 8.15 Jongerenkring. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever, nm. 7 uur de heer O. Deen. GEREF. KERK. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. FLEVO - NIEUWS. Zondag komen beide elftallen eindelijk weer eens in 't veld. Flevo I gaat op bezoek bij Hauwert I en zal revan che nemen op de 4—3 nederlaag naar we hopen. Het tweede speelt weer thuis, nu tegen V.C.L. 2. Voorspellingen zullen we maar niet maken. De opstellingen zijn als volgt Flevo I v. Vliet J. v. d. Laan Drent de Haan Voeten Heljnen v. Wingerden, Jendseak, Por, Geus, Ev.d.Laan Reserve Cor Marion. Vertrek per bus van Middenmeer 1 uur. Slootdorp en Terp worden opgehaald. Flevo 2. Koshuizen Klomp Punter D. de Jong v.d. Schild, de Vos Thijs, Pille, E. Schoneveld, v. Tlllo, Lubbes. Reverse P. Schoneveld. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Middenstandsvereen. „Wieringermeer." Woensdag 12 December zal den heer Sehef- fel, Secretaris van den Kamer van Koophan del te Alkmaar een lezing houden in Hotel Smit te Slootdorp met als onderwerp „Het belang van den Kamer van Koophandel voor den Middenstand." Gezien de groote reputatie die de heer Scheffel reeds heeft verworven, en zijn ken nis van zaken op het gebied van K. v. K. zal dit een zeer interessante lezing worden. Voor af heeft een kleine huishoudelijke vergadering plaats. Middenstanders verzuime deze belang rijke avond vooral niet. Veldslag in de Wieilngermeer. In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft zich te ongeveer midder nacht een drama afgespeeld, waarbij gelukkig, ondanks vele schoten, geen dooden zijn gevallen. De politie en jachtopziener hadden zich in Sectie V (jachtveld Van Lun zen) verdekt opgesteld, toen eensklaps de diepe duisternis door het felle licht van auto-lampen werd doorboord en schoten knalden en hazen sneuvelden. De dienaren der wet sprongen op den weg en riepen halt in naam der wet, terwijl ze hun revolvers in de lucht afvuurde. De vier stroopers, die in de cabine zaten waren volkomen verrast, en lieten zich inrekenen. Eén echter sprong uit de kar en wilde weghollen, echter belande hij door de duisternis misleid in de diepe wegsloot en na kopje onder te zijn geweest, werd hij door de politie opgevischt. Het geheele zaakje vrachtauto, twee geweren en de jachtbuit twee hazen werd door de politie in beslag genopien, terwijl de onfortuinlijke ja gers op de bon werden gezet. AANBESTEDING. Uitslag der op 3 Decem ber 1934 gehouden aanbesteding voor de her opbouw van verbrande boerderij No. 20. (On- derdijk.) Ingekomen waren de volgende biljetten 1. G. Wasslnk v. Gadreen Middenmeer f 3407; 2. A. Breed Kolhorn f 3400 3. fa. Geu sebroek en Boekei Medemblik f 3340 4. fa. Kingma Zn. Slootdorp f 2880 5. W. Uiter dijk Wieringerwaard f 2877 6. Jac. Kingma Middenmeer f 2828 7. A. C. v. Oeveren Mid denmeer f 2585 8. R. A. v. Batenburg Amers foort (ongeldig wegens niet inleveren van bestek en teekening volgens art. 6 v.h. be stek.) Begrooting f 3210. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK (met inbegrip ged. W leringermeer.; Van £9 Nov. t.m. 6 Dec. 1934. Geboren Dirk, zoon van Gornelis YVagenaar en van Dieuwertje Mol Meindert Hendrikus Ambrosius, zoon van Bonifacius Krijnsen en Hele na Catharina Maria Laagland. Overleden: Joannes Martinus Schoon oud 69 jr., ongeil. KERKDIENSTEN WIERINGERMETï. ZONDAG 9 DECEMBER R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7l/t en 10 uur H. H. Missen. In de weekDinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7V« uur. Zaterdagav. 08 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7l/ï en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7'A uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp 10 uur Ds. v. Beek (Wieringen.) Middenmeer geen dienst EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 u. de hr. R. C. Franck. Slootdorp nam. 3 uur de hr. R. C. Franck. GEREF. KERK SLOOTDORP: Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. GEREF. KERK MIDDENMEER: Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst. H.-hoef v.m. uur Cand. J. Oranje. H.-hoef n.m. 2l/s uur Ds. Joh. Meijnen van Den Helder. Den Oever v.m. 10 urn- Leesdienst. Den Oever nam. 3 uur Cand. J. Oranje. SUCCES - NIEUWS, 't Programma voor a.s. Zondag 9 December luidt als volgt B.K.C I SUCCES I. Vertrek 1 uur. SUCCES 2J.V.C. 1 Aanvang 2 uu. PETTEN 2 SUCCES 4 Vertrek 12.30. SUCCES aHelder b Aanvang 10 uur. SUCCES bHELDER F Aanvang 11.30 u. Succes 2 speelt in witte sjirt. Een buitengewone Loterij. Onze ver- eeniging Huisverzorging houdt een verloting, waarbij een pracht gouden horloge valt te winnen. Hei is geeta- leerd bij de fa. D. Minnes. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen. Veilingsbe- richt van Donderdag 6 Dec. 1934. Aan gevoerd 35.000 kipeieren. Prijs 54-56 Kg. 310 a 390 56-58 Kg. 390 a 440 58-60 Kg. 450 a 490 62-65 Kg. 490 a 500 Klein 290 a 340 Eendeieren aanvoer 600 stuks 250 a 260. Alles per 100 stuks Stichting „Heldersche Eierveilng". Noteering van 6 Dec. 1934. Aangevoerd 17760 Kipeieren. 100 Eendeieren. Prijs: 48-51 Kg. 250 a 330; 92-54 Kg. 260 a 360; 55-57 Kg. 300 a 430 58-60 Kg. 400 a 470 61-63 Kg. 420 a 460 64-67 Kg. 460 a 600 Kleine eieren 200 a 290 Eend eieren 250. Alles per 100 stuks. De Veemarkt. SCHAGEN. 6 Dec. 1934. Op de gehcu den weekveemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt 5 Paarden f 75-1' 150 15 Geldekoeien (mag.) f 80-f 120 34 Geldekoeien (vette) f 150-t' i235 12 Kalfkoeien f 110-f 190 194 Vaarzen f 80- f 130 19 Graskalveren f 20-f 50 37 Nucutere kalveren f 6-f 14 80 Scha pen (vette) f 14-f 21.50 347 Overhou- ders f 8-f 12 2 Bokken en Geiten f 5- f 10 19 Varkens (vette) per Kg. 32-33 cent 87 Biggen f 7-f 10 21 Konijnen f 0.50-f 1.50 23 Kippen 30-75 cent De Kaasmarkt HOORN, 6 Dec. 1934. Op de Kaas markt waren aangevoerd 4 stapels klei ne fabriekskaas, wegende 4365 Kg'. De prijs was f 19 en handel goed. Een bezoek aan de Kolster Brandes Radio-fabrieken. De Fa. de Zeeuw te Den Helder heeft het initiatief genomen, om de luiste raars en radio-amateurs iets meer van de radio-techniek en toesteihouw te laten weten. Zij heeft daartoe de medewerking verkregen van den im porteur der K.B.-apparaten, de N.V. Ph. J. Schut te Amsterdam, om een ha (Reclameprijsvraag Middenstandsvereen. Wieringermeer.) GEVRAAGD voor direct een GOED KUNNENDE KOKEN. enkele uren 's morgens en 's middags. P G. OBERMAN MIDDENMEER. rer technici naar Den Helder te zen den, met een collectie films. Daarnaast zal een lezing worden gegeven, met de schema's der diverse ontvang-appa- raten, welke tevens gedemonstreerd worden. U kunt op dezen avond zien het ontstaan van een radio-toestel in detze fabrieken. De laatste creatie der K.B. Fabrie ken zullen aanwezig zijn op een ten toonstelling welke des namiddags voor een ieder toegankelijk zal zijn. Van 3—6 uur in Musis Sacrum Den Helder. Daar wij nog zoo weinig in de gele genheid zijn, een dergelijke demon stratie met lezing te kunnen bijwonen, zal het naar onze meening dan ook wel een gang naar het musis Sacrum waard zijn. Men zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit nummer. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 9 DECEMBER NED. HERV. KERK Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Petten v.m. 10 uur Ds. Enklaar. Oudesluis, St. Maartensbrug, Burgerbrug en Callantsoog geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Veen. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur Ds. Hoogenhuijse van Amsterdam. Schagen nam. 5.30 uur Cand. Baart van Alkm. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3Vl> uur de heer Boon. ZATERDAG 8 DECEMBER HILVERSUM. Vf 301.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. 8.01—10.00 Ochtendmuziek. V. P. R. O. 10.00—10.l§ Morgentrijdlnji. V. A. R. A. 10.16 Uitzending voor de arbeiden In de Con tinubedrijven. 12.152.00 n.m. Middagconcert. 2.00 n.m. Duetten-recital. 2.30 Populaire muziek. 3.00i i Middagconcert. 3.40 n.m. Het Europa van heden V. A. Pley- sier „Scandinavië." 4.15 n.m. „De Bonk roept ook U 4.45 n.m. Van het witte doek. FHmprftfttjé door M. Sluyser. 5.15 Vooravondconcert door VARA-orkest. G.10 n.ni. Letterkundig overzicht door Martien Beversluis. .00 n.m. Herfstpoëzie II. (Bruisende dagen.) 7.45 n.m.Transportarbeiders, geeft acht Een hoorspelletje. 8.03 n.m. Zaterdagavondfilmpjes. 8.30 n.m. Dubbel mannenkwartet

Wieringer courant | 1934 | | pagina 4