WETEN EN Tr leniik li. Minus-Wieriigin MODE-TIPS U WEET WEL 2.50 KOST MAAR U WEET NIET HEERENHOED MAAR L50 KOST Kieinveeteelt. No. 125. De Huisvesting van Pluim vee. 35 ill. No. 128. De Wyandottes. 46 ill. No. 129. De Plymoutli Kocks. 51 ill, No. 130. De Rliode Islands. 50 ill. No. 137. Kleine Konijnenrassen. 35 m. No. 138. De Verzorging van Hond en Kat bij ziekte en ongeval. 18 ill. No. 141. Hedendaagsche Piuimw- voedering. 12 ill. No. 143. Hoe bouw ik zelf een hoen- derhoek 76 ill. No. 144. Geïllustreerde handieiding voor het houden, kweeken, ver zorgen en africhten van Kanarie vogels. 16 ill. No. 149. Cavia's. 36 ill. No. 150. Kamer- en Volièrevogels. 31 iü. No. 15.6 Natuurlijk broeden en opfokken van kuikens. 32 ill. No. 160. Eenden-houderij. 23 ill. No. 43. Bijen houden. 32 ill. No. 60. De Barnevelders. 37 ill. No. 61. De Leghorns. 40 ill. No. 62. Verzorging, Voeding ev Huisvesting van den Hond. 26 ill. No. 63.Het Fokken en Grootbren gen van Honden. 23 ill. No. 64. Onze Katten. 33 ill. No. 73. De Zware of Reuzen-Ko nijnenrassen. 24 ill. No. 78 Het houden, Huisvesten en Verzorgen van onze Duiven. 32 ill. No. 79. Hoenders houden in Stads tuinen. 22 ill. No. 84. Kunstmatig Broeden en Opfokken van Pluimvee. 7 il. No. 101. De Postduif. 33 UI. No. 102.De Krielhoenderrassen. 8 UI. No. 103. Pluimvee houden op de Boerderij. 8 U. 40 331. No. 104. Ziekten en Gebreken bij Hoenders. 8 IU1. No. 105. De Tamme Eeudenrassen. No. 106. Krielhoenders (Dwerg hoenders). 20 iU. No. 108. De Waak- en Verdedi gingshond. 11 ill. No. 109. Dameshondjes. 24 UI. No. 116. De Jachthond en zijn Dressuur. 13 UI. Plant, Bloem en Vracht No. 71 Tulpen voor kamer en tuin. 24 iUustraties. No. 72. Éénjarige Sier- en Snijbloc men. 19 Ulustraties. No. 74 Narcissen voor Kamer en Tuin. 16 iUustraties. No. 75 Balcon- en Gevelversiering. 23 Ulustraties. No. 76 Rotsplanten in kleine tui- No. 77. De Vetplanten. 16 iU. No. 153.Klim- en Hangplanten en hoe ze toe te passen in tuin en huis. 31 UI. No. 155. De behandeling onzer Cactussen en andere Succulen ten van maand tot maand. No. 30 Groenteteelt voor kleine Tuinen. 34 Ulustraties. No. 35 Bloementeelt in kleine Tui nen. 34 iUustraties. No. 40 Fruitteelt voor den Ama teur. 40 Ulustraties. No. 42 Het Rozenboekje. 36 ül. No. 45 Wat moet ik als Land- of No. 47. Wat moet Ut als Land- of Tuinbouwer van Plantenziekten weten 34 iUustraties. No. 54 Hoe teel ik met voordeel Aardbei en Framboos 30 iU. No. 55 Hoe teel ik met voordeel Roode, Witte, Zwarte en Kruis bessen 25 Ulustraties. Tuinbouwer van Schadelijke en Nuttige Dieren weten 35 UI. No. 46 Wat moet ik als Land- of Tuinbouwer van de Bemesting weten 12 Ulustraties. No. 85. Irissen voor Kamer en Tuin. 14 UI. No. 88. Hoe kweek ik Lathyrus O' doratus of Sweet Peas 27 UI. No. 97. Vaste Planten. 24 iU. No. 98. Onze schoone Heesters. 20 iU. No. 99. Onze mooiste Kamerplan ten en hare Verzorging. 20 Ul- No. 100. Hoe kweek ik Chrysan ten 31 UI. No. 110. Gladiolus of Zwaardlelies. 21 iU. No. 111. Landmeten en Waterpas sen. 93 UI. No. 119. De Dahlia. 29 ül. No. 120. Planten in de vrije Na tuur. 25 UI. No. 123. Wat moet ik dagelijks in mijn Bloementuin doen 25 UI. No. 124. Hyacinthen voor Kamer en Tuin. 19 UI. No. 127. Varens voor Kamer, Kas en Tuin. 30 UI. ENZ. ENZ. ENZ. BIJ BESTELLING IS OPGAVE VAN DE VERLANGDE NUMMERS VOLDOENDE. Prijs per stuk 75 cent. Verkrijgbaar in Bosker's Boekhandel ALLERLEI. en tot ongeveer half op het been. Teneinde echter de noodige bewegingsvrijheid te heb ben, krijgt de rok een split. Die split mag nooit verder gaan, dan ongeveer 8 centi meter onder de knie. Langer wordt smake loos. En nu komen we aan een nieuw hoofd stuk in het mode-boek. Namelijk aan de dassen. Wie denkt, dat dat uitsluitend een onderwerp is, dat heeren aangaat, vergist zich schromelijk. Dassen behooren wel dege lijk op het terrein van onze kleeding, sinds de sportieve blouse zich zoo in de gunst van de mode verheugt. De nieuwste dassen hebben een Oostersch dessin; de gedekte tinten komen zeer fraai uit op een effen blouse. Ook op het gebied van ochtendjassen en peignoirs heeft de mode talrijke nieuwighe den bedacht. De modernste jassen hebben drie-kwartlengte en moeten dus gedragen worden op een pyamabroek. Onze afbeelding toont een ochtendjas van Hoewel de groote lijn in de mode vrijwel onveranderd bleef, zijn het geraffineerde kleinigheden, die Madame Mode bedacht, om de costuums van dit jaar te doen verschil len van die van verleden jaar. Daar zijn de hoeden. Op elke actie volgt een even sterke reactie. Probeerden we eenige maanden geleden, de bollen van onze hoeden zoo plat mogelijk te maken, thans gelden de ..pannekoeken" reeds weer als niet modern en vieren de hooggebolde Ti- roler hoedjes hoogtij. Een coquct veertje er achter op, verleent het geheel iets spor tiefs. De mantelsluiting is, in navolging van de japonhals. gedrapeerd. Dtze sluiting maakt bont overbodig, daar de stofplooien vol doende warmte geven. De knoopen zijn langwerpig en van naturelkleurig hout. Tenslotte de rok; deze valt geheel recht zwart fluweel, gegarneerd met kraag, en manchetten van genopte zijde. Van deze zijde is ook de pyamapantalon vervaardigd, die het geheel completeert. Het tweede mo del is van effen wollen stof, gegarneerd met stof in een donkerder kleur. De breede shawlkraag; de aparte manchetten en de garneering op de zakken geven het geheel iets zeer oorspronkelijks. Andere modellen zijn geïnspireerd op de gestreepte heerenjassen. Maar deze kunnen alleen gedragen worden door slanke rechte figuurtjes. JEANNE DE Fl. awaaiaHBIIBHBBBBBaOBBBBBaBBHBSaB aBBRaiCBABiailH DE BESTE EETLUST. In Rouen is onlangs, zooals de Parrjsche bladen meldden, een feest gevierd, dat bij de aanhangers der slanke lijn, niet erg jn de smaak zal vallen. Weldoorvoede dames en heeren namen deel aan een wedstrijd, waarbij uit moest komen, wie de beste eter of eetster van Frankrijk was. Daar zaten nu aan de witgedekte tafel, die doorboog onder het gewicht der scho tels, meer dan omvangrijke gestalten, die uit alle deelen van Frankrijk naar Rouen gekomen waren, om de palm weg te dragen van de beste eetlust te hebben. De hors d' oeuvre al, een pikant vischgerecht, dat de gasten in de goede stemming moest bren gen en hun eetlust op moest wekken, werd in reusachtige hoeveelheden verorberd. Zooals door de jury werd vastgesteld ver slond een heer meer dan een kilogram van deze voorspijs. Toen werden knapperige kippetjes met compote geserveerd. Dat iedere deelnemer cn deelneemster een kip opat spreekt bij deze matadoren vanzelf. Een dame echter, die met overgave en kennis van zaken twee kippen opat, zonder zich in het geringste te haasten, werd- stormachtig toegejuicht en men gaf haar kansen voor de prijs. Doch bij het kalfsgebraad werd ze overtroefd door een heer, die zich verre haar meester toon de. Het was wel niet een heel kalf, dat hij met huid en haar verslond; maar hij wekte toch de algemeene bewondering door voor zich alleen een reusachtige schotel met kalfsvleesch in beslag te nemen en deze glad op te maken. Een gezin met kinderen had van de aardappelen, spinazie en wortel tjes een heele maand kunnen leven De jury sloeg hem met respect gade. Toch viel niet hem de prgs ten deel; maar aan „een viooltje, dat tot nog toe in het verborgen gebloeid had". Deze heer had zich bij de hors d'oeuvre en wat er verder op volgde, rustig gehouden en wijselijk zgn krachten gespaard tot het dessert. Toto de taarten kwamen, chocolade-, tfjot- cis amandeltaarten, begon hij doelbe wust te hauwen en de eene taart na de andere verdween. Verstomd keken de Jury- leden era aan. Men kon merken, dat hij niet alleen uit eerzucht at; maar dat de lek kernijen hem werkelijk uitstekend smaakten. Op ccn dergelijk appetijt had men niet ge- ïekcnd en hij moest telkens nabediend wor den. Alle tot nu toe geleverde prestaties wer den door hem overtroffen en hij was het ook, die de eerepalm wegdroeg. Hij ontving een lauwerkrans met een lint, waarop men in, gouden letters, vrij naar de beroemde ro man van Emile Zola, de woorden: „Le iventre de France" geborduurd had. HET KARAKTER VAN EEN MAN. „Trouwen?" Tegenwoordig? Wat een onzin Wie kan in deze tgd nu aan een huwelijk denken?" Dat zijn de antwoor den, die we over het algemeen, bij het stel len van deze vraag, te hooren krijgen. En toch, een blik in de registers van de burgerlijke stand doet ons zien, dat er nog evenveel, zoo niet meer getrouwd wordt, dan vroeger. Aan de eene kant is dat heel goed te verklaren: het zal iedereen prettiger lijken om in slechte tijden zgn zorgen met iemand anders te deelen. En juist dan, moet een ieder zich bewust zijn, dat de bedoeling, waarmee een huwe lijk gesloten wordt, is: dat men het geheele leven doorbrengt met elkaar. Het is een groote verantwoordelijkheid om een huwe- lgk aan te gaan en daarom verdient het aanbeveling het karakter van de ander nauwkeurig na te gaan. Hoe leert men nu het karakter kennen van de man. die men lief heeft? Daartoe behoort in de eerste plaats de vaste wil te willen zien Antwoord nu niet, „dat is natuurlijk vanzelfsprekend". Want u kunt me gelooven, dat is bij menschen, die van elkaar houden, slechts zelden het geval. Als het hart spreekt is men gaarne blind. Men wil de ander zoo zien, als men hem zou wenschen en behoedt de ziel voor teleur stellingen die pijn kunnen doen. Er behoort een ijzeren wil tot objectiviteit toe om alles te zien zooals het werkelijk is. En dan moet men de volgende vragen stellen: Hoe praat hy over zijn moeder? Hoe behandelt hg haar? Ik heb deze beide vragen samen gevat, daar dikwijls de moeder niet in de nabijheid woont of reeds gestorven is, zoo dat men hem niet gade kan slaan in zijn om gang met haar. Een man, die kwaad van zgn nyder spreekt, of haar onverschillig behandelt, heeft geen respect voor de vrou wen in het algemeen. Hem ontbreken dank baarheid en de meest elementaire fatsoen begrippen. Een slechte zoon wordt een slecht echtgenoot en een slecht vader. Hoe spreekt hy over vrouwen in het al gemeen? Minachtende opmerkingen over vrouwen i afbrekende critiek kunnen vaak slechte ervaringen tot grond hebben als een man echter alleen maar met minderwaardige vrouwen in aanraking gekomen is, is dat al een bedenkelijk teeken. Bovendien zal een goed en rechtvaardig mensch nooit genera- liseeren; maar hij zal verschillen opmerken. Als de geheele innerlijke houding tegenover vrouwen een leelijke houding is, dan ont breekt de basis voor een harmonische le vensgemeenschap tusschen echtgenooten. Want achting voor de ander is niet de wor tel der liefde; maar de stam, waaraan ze ontspruiten moet. Is hy in kleine dingen (beloften, afspra ken, enz.) te vertrouwen? Wie in kleine dingen trouw is, is het ook in groote dingen! Dit is een oude waarheid, die altijd weer bevestigd wordt. Natuurlijk bij een eventueel verzuim, moet men nauwkeurig de oorzaken nagaan, voor men conclusies trekt. Flirt h(j veel met andere vrouwen? Ofschoon zich achter dit gedoen vaak niets ernstigs verbergt, kan men bij deze mannen, die graag in de vallen, nooit van te voren zeggen, of ze niet eens van ge voelens zullen veranderen. En nu moet iedere vrouw zelfkennis bezitten, of ze ja- loersch is of dat ze het verdragen kan. Want een jaloersche vrouw staat een hel te wach ten als haar man zich graag met anderen bemoeit. Betrapt men hem vaak op kleine leugens? In dit geval is dubbele voorzichtigheid ge boden. Hoe behandelt liy dieren? Een mensch die slecht voor dieren is, heeft in zijn karakter een ruwe trek. Hij kent geen barmhartigheid, met weerlooze jpsels. Ik zou niemand, aanraden zoo'n. man tot vader van haar kinderen te kiezen. Drinkt hy? Men mag in dit opzicht niet te bekrompen zijn en de man een weinig vrijheid gunnen. Maar een mensch, die 'door de alcohol be- heerscht wordt, is het treurigste wezen op de wereld. Drinkers vesrfteeren hun geld en hun verstand en ze kunnen de plaag worden van vrouw en kinderen. Hoe behandelt hy uzelf"? Is hg beleefd, rechtvaardig en liefdevol? Is hy bezorgd als u ziek bent Of itf hg dan onverschillig en, "kan liij „zieke vrou wen niet uitstaan'" Hcfudt hij rekening met uw wenschen en uw karaktereigenaardig heden? Begrijpt hij u?.' Wie deze laatste vragen goed beantwoor den kan, die behc/feft het huwelijk niet te vreezen. Want vooi; haar is in het huwelijk een groot geluk weggelegd. A DINA .VAN Z. HET MENU VOOR DE HEELE WEEK. Z on dag: kerrysoep gekruide osselappen, roode kool, gekookt© aardappelen; bitterkoekjespudding. Maandag: y gehakt, spruitjes, gekookt aardappelen; rijst met krenten. Dinsdag: kalfslappen, Brusselsch lof gekookte aard appelen; appelmoes. W o e n s d a g: varkenscarbonaden, savoyekool, gekookte aardappelen; Donderdag: groentesoep; saucijsjes, worteltjes, gekookte aardappe len; koffiepudding. rij d ag: gebakken schelvisch; harde eieren; bietensla; gebakken aard appelen; fruit. Zaterdag: snert van varkenskop; flensjes. DE NIEUWE HAARMODE. Nu langzaam maar -.aeker het lange haar weer terugkozy.t, kunnen we in de kapsels eveneens een, zekere verandering waar nemen. Ervaren tyaarkunsteaaars hebben kapseis gewrocht nyet krulletjes in de hals en aan het achterhoofd. Het haar wordt aan de achterkant glad omhoog geborsteld en' daar verwerkt, in een massa krulletjes, die door een diacVaem of een 'Zijden lintje bij elV.aar gehouden worden. HfJt voorhoofd wordt be dekt met krulletjes en lokjes in aüerlei vor men. Vele coiffures krijgen door de diademen, die thans zeer en vogue zijn, een bijzonder vorstelijk cachet. Deze wordt dwars over het naar achter gekumde haar gezet. Ook de scheiding wordt -veranderd; hij begint hoog op het hoofd «en loopt schuin naar ach teren. Dat bg deze, nieuwe haarmode de oor lelletjes weer vrij komen, komt as.n de oor bellen ten goede. Als ge u desodd&nks toch. nog niet kunt vereenigen met <de nieuwe haarmode, kijk dan eens een jonge- tneisjes-portrcit van omstreeks 1900 aan en zit/, of de lieftalligheid ervan u niet kan overheden.' het nieuwe kapsel ook eens te probeeren. J. DE FL. 0M ZELF TE MAKEN! Feestjurkjes voor onze kleine meisjes. Over een kleine maand staan de feest dagen weer voor de deur en dan heeft moe der toch graag dat de kinderen, ook de al lerkleinsten een beetje aardig voor de dag komen. We geven hier een allerliefst model letje voor een meisje van 2% 3 jaar. Het wordt vervaardigd van toile de soio of crêpe de chine. We hebben daarvoor noodtg een meter materiaal van 80 of 90 centi meter breedte. De garneering, die boven do zoom wordt aangebracht, is van organdie. De rok wordt gemaakt van een rechte lap. die de lieele breedte van de stof heeft en 35 a 38 c.M. hoog is. De naad, die midden achter komt, wordt een eindje open gelaten van boven. De gedeelten, die onder de armen komen, worden netjes afgebiesd; dan haalt men het geheel in op borstwijdte en niet nauwer. Daarna wordt het bovenstuk geknipt; ook hier wordt een split gelaten in de achter kant, Do mouwvolants zijn rechte strookjes, die aan de zijkant, ingerimpeld, er tegen aan gezet worden. Aan de onderkant worden ze afgebiesd. Nu zet men het bovenstuk op de rok en zorgt er voor, dat de splitten precies aansluiten. Ook de halsopening wordt om gezoomd en dan begint men met de garnee- ring, Van organdie knipt men de verschillende bloemvormen uit. Deze legt men op het jurkje en festonneert ze er op vast met wasch- en lichtechte zijde. De steeltjes en blaadjes worden er op geborduurd met een steelsteek. Men moet voor dit jurkje teere kleurcom binaties kiezen. Zoo kan men het jurkje van roze crêpe de chine kiezen en de bloempjes van blauw of witte organdie; terwijl steel tjes en blaadjes van lichtgroene zijde gebor duurd zgn. Een wit jurkje kan opgewerkt worden me.t geel, blauw, rose; terwijl een groen jurkje allerliefst is als de bloempjes, van witte organdie gekozen zijn. Het schema spreekt voor zich zelf; nadere aanwijzingen over het patroon behoeven we dus niet meer te geven. MARIAN B. 0N3 WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Nr. 346: keurige overgooier voor meisjes van 13 tot 18 jaar. De overgooier is van soepele wollen slof. terwijl het blousje van wol of zijde is, naar verkiezing. Het in gezette plooicndeel verleent de rok de noo dige ruimte. Prijs van het patroon van de overgooier: 50 ets.; prijs van het blouse-patroontje 38 ets. Prijs van overgooier en blouse samen 70 ct. Bencodigd materiaal voor de overgooier: DE „KNEPEN VAN HET VAK". mm\m Het opbergen van glazen in buffet of dressoir brengt vaak moeilijkheden mee. Dit komt in de eerste plaats, doordat de voet jes meestal erg breekbaar zijn en het on mogelijk is ze eenvoudig naast elkaar te zetten, omdat ze dan bij het minste stootje breken. Bovendien nemen de glazen op deze manier te veel plaatsruimte in. Men kan hierin op de volgende manier verandering brengen: men zaagt in de plank, waar de glazen anders op staan, een U werpige opening, die dezelfde breedte heeft, als 'de middellijn van de voet der glaasjes. Nu kan men de glaasjes er aan een kant inschuiven en ze zoo laten hangen. Men heeft dan geen last meer. dat ze veel plaats innemen en bij de minste onvoorzichtige «aanraking zullen breken. Zon ziet U, dat. waar de goede wil slecht, aanwezig is, voor alles een goede oploss'ng :s £e vinden Mevr. DE J vVAN Z- 2 meter van 130 c.M. breedte en voor w blouse: 1.75 Meter van 90 c.M. breed. Nr. 347: leuk kinderjurkje voor meisjes van 4 tot 8 jaar. Benoodigde stof: 1.50 meter stof van 130 c.M. breedte en 50 c.M. wit piqué voor de garneering. Prijs van het patroon: 38 ets. per stuk. Nr. 507: aardige jurk van wollen tweed met zeer aparte garneering. Deze garnee ring bestaat n.1. uit een gedeeltelijke kraag van wit glasbatist. Prijs van het patroon: 50 ets. per stuk. Benoodigde stof: 3 Meter van 130 c.M. breed en voor de kraag 50 centimeter glasbatist. Nr. 508: leuke jurk van diagonaal ge streepte stof. Prijs van het patroon: 50 ets. per stuk. Benoodigd materiaal: 3 Meter van 130 c.M. breedte. Deze patronen zijn in alle maten tegen de aangegeven prijzen te verkrijgen bg de „AfdeeUng Knippatronen" van de Uit geversmaatschappij: „De Mijlpaal", post box 175 te Amsterdam. Toe/tndmg zai geschieden na vjmvangV. van het bedrag dat kan worden voldaan per postwissel, in postzegels of wel per cosigiro no. 41632. Dor. lezeivcsen wordt vrondelgx verzucht hij ocstclling niet alleen het nummer van het verlangde patroon, maar tevens de ge- wenschte maat; d.wz. boven-, taille-, heup- wijdte enz., benevens de leeftijd van het meisje voor wie het patroontje bestemd is. op te geven. Gelieve verder naam en adres (duidelijk te vermeden; men voorkomt Uoor onnoodige vertraging in de opsturiii. dat het stoomen van een HEEREN- COSTUUM dat het STOOMEN van een Koogerweg Wieringen. Kapitaal en Reserve 70.000.000. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM. Verduurt in hare in het Kantoer Hippolytuskoef te Wieringen geplaatste Safekast, lokettea ter berging van waarden enz, HUURPRIJS f 6.- PER JAAR. Credieten-Deposito's, Rekening-courant, Effec ten, Coupons. 150 Kantoren. Denk er aan om vroegtijdig uw te bestellen. j Keuze uit meer di an 80 soorten. ENKHUIZER ALMANAKKEN SCHEURKAi LENDERS BRIEFBLOC MET KALENDER VOOR 1935 SLECHTS 35 CENT, PRIMA PAPIER. 4 Boekhandel Drukkerij BOSKER's BOEKHANDEL H.-hoef Mid* lenmeer. Beëedigd Makelaar Tel. Hippolytushoef 15. Heeft GELDEN BESCHIKBAAR tegen Hypotheek op Landerijen, Huizen en Schepen. i:" Belast zich met het plaatsen van Particuliere gelden Sluit Levens-, Brand-, Scheeps-, Trans- portverzekering enz.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 6