K. KOK - MIDDENMEER. MET DE KERSTDAGEN NAAR HUIS EEN KISTJE SIGAREN MEE. FLESCHJE EAU DE COLOGNE. De Rijn in vlammen. Op het water drijvende petro leum in brand. Vrijdagmorgen zijn de bewoners van de Rijnoevers bij Dusseldorp getuige geweest van een merkwaardig schouw spel. Een laag olie en petroleum ter lengte van ongeveer een halve K.M. was n.1. in de haven van Reingolz bij Dusseldorp tengevolge van een achte loos weggeworpen lucifer in brand ge raakt. Het vuur verspreidde zich met razende snelheid en er dreigde groot gebaar voor verschillende stoom- en tankbooten, die duizenden tonnen pe« troleum inhielden. Oogenblikkelijk werd alarm gemaakt waarop de sleep- booten ter assistentie uitvoeren. De sleepbooten moesten zich een weg ba nen door het brandende wateropper vlak en slaagden er in nog juist bij tijds de schepen, die in gevaar verkeer den, weg te sleepen. De brand werd tenslotte gebluscht door gebruikma king van chemicaliën. BINNENLANDSCH NIEUWS. BENAUWD AVONTUUR VAN URKER V1SSCHERS. Zes dagen hulpeloos op zee. Zaterdag is te Urk binnengebracht het mo torschip UK. 95 schipper P. Baarsen. Het schip heeft met een defecten motor zes dagen op de Nordzee rondgedreven. Aangezien reeds den tweeden dag de etensvoorraad verbruikt was, had de bemanning vier dagen gebrek geleden. Woensdagnacht was het met drie koppen bemande schip uit Terschelling vertrokken ter vischvangst op de Noordzee. De bedoeling was om een dag te visschen en dan naar Am sterdam te gaan om de vangst te verkoopen. Het schip was ongeveer twee uur stoomen uit den wal toen plotseling de motor weiger de. Het bleek dat de krukmetalen warm ge loop en waren. Getracht werd om zeilende de kust te bereiken, maar dat bleek onmogelijk, het scheepje dreef steeds verder uit d kust. Men bevond zich op een diepte van 40 va dem. Voedsel had men niet meer en redding scheen uitgesloten. Er stak een hevige wind op zoodat de fok scheurde en er in 't geheel niet meer gezeild kon worden. Een der leden van de bemanning opperde toen het denkbeeld om te trachten de lagers van den motor te versterken met leer. Een drijfriem werd aan stukken gesneden en een stuk daarvan werd in de krukmetalen ge legd. De motor werd aangezet en gelukkig, hij liep. Na een kwartier was echter het leer ver brand. De opvarenden moesten een uur wachten voor het ijzer voldoende afgekoeld was om een nieuw stuk leer in te leggen. Vijf en twintig maal moest dit werk herhaald worden eer men zoover gekomen was dat men ten laatste de lichtjes van de andere Urker visschers kon zien. Al het leer aan boord was opgebruikt en het schip kon niet verder. Door middel van fakkels trachtte de uit geputte bemanning de aandacht te trekken van de zich nog op grooten afstand bevin dende schepen. Gelukkig bemerkte men aan boord van de UK. 202, schipper L. Kramer, de noodseinen. Onmiddllijk werd het net in gehaald en zoo snel mogelijk voer de UK. 202 naar het in nood verkeerende schip. Groot was de verbazing van de bemanning der UK. 202 toen men bemerkte dat de sig nalen van een makker afkomstig waren. Ook de UK. 68, schipper Romkes, kwam te hulp. Enkele mannen stapten over en verschaften allereerst eten aan de uitgehongerde vis schers van de UK. 95. Terwijl de doodelijk vermoeide mannen, na te hebben gegeten zich ter ruste begaven, werd het schip door de beide motorbotters op sleeptouw genomen en na een tocht van een-en-twintig uur behouden op Urk binnen gebracht. Schipper Baarsen vond het al voldoende dat de redders hem in Terschelling brachten, maar hoewel het hun twee nachten visschen kostte wilde de schippers Kramer en Rom kes daar niet van hooren, aldus de Tel. Het is slechts te danken aan het feit dat het die zes dagen en nachten betrekkelijk mooi weer is geweest dat het schip behouden is. RECHTSZAKEN. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde De Alkmaarsche Kantonrechter heeft het „kankervrouwtje", mej. H. G. geb. H. te Castricum van wier zaak wij uitvoerig melding maakten we gens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde veroordeeld tot f 300 boete, subs. 100 dagen hechtenis. WINKELSLUITING. Wie herinneren aan art. 4 der Winkel sluitingswet, waarbij o.a. bepaald is, dat de winkels in het tijdvak van 18 Dec. tot en met 24 Dec. op Werkdagen geopend mogen zijn tot 10 uur des avonds. Op 2e Kerstdag mogen winkels, waar voornamelijk brood, banket, suiker werk, en chocolade worden verkocht, tot 10 uur n.m. open blijven. Op Oude jaarsavond eveneens. Kapperszaken mogen op 24 Dec. tot 11 uur n.m. geopend zijn, doch na 10 uur n.m. alléén voor kappers- en bar bierwerkzaamheden. De Graanmarkt. ALKMAAR, 14 Dec. 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 758 H.L.'s aangevoerd, als 59 II.L voertarwe f 4.50-f 5.75 183 gerst f 5.50 tot f 5.90 gerst chev. f 6-f 6.25 195 haver f 6.70-f 7.25 131 boonen, w.o. paarde f 6.10, bruine f 11.25-f 12.50 citroen f 13-f 14 duiven f 8.50- f 9 en witte boonen f 14-f 20 43 karwijzaad f 19-f 20 Tuinboonen f 8 147 erwten, w.o. kleine groene f 9.40-f 9.90 groo- te groene f 13-f 16, grauwe f 17-f 27 en vale erwten f 15.50-f 17.50. Alles per 100 Kg. Handel goed. GEMEENTE WIERINGEN. INGEZONDEN STUKKEN M. H. de R. Beleefd verzoek ik U een plaatsje in uw veelgelezen blad, om het onder staande te mogen plaatsen, aangaande de haringvisscherij in het komende jaar. Wat er verleden week is geweest was ook niet in orde, want enkele visschers zijn gedupeerd. Zoo moest er ook geen onderscheid zijn en jmoest er jaarlijks een verloting zijn van No. 1 af, hetzij waar vandaan. Te beginnen om de Oost of van het West-einde van Wieringen en dan moest voor elk vaartuig op z'n hoogst 2 kamers, of zoowel één kom worden toegestaan, naar g,elang waar je mede wilt visschen. En wat nu de aandrang is naar een betere oplossing voor de prijs en dat daarvoor het Rijk een regeling treft, is een beste oplos sing. Maar dan moet men de vangst be perken, want dan eerst kan je nog wai bereiken en wat verdienen, want de nood is tegenwoordig groot. Er zijn im mers nu toch nog menschen, die veel liever haring vangen voor puf als voor de consumptie. Die nemen nog maar meer en grooter netwerk, in- plaats van te streven naar minder want en Ihooger prijzen. Dus als er van Rijkswege moet worden ingegrepen, op dat door een elk nog wat kan worden verdiend, dan ook een maatstaf invoe ren zooveel te visschen als er gebruikt kan worden. Dat is de beste oplossing 1 Zooals het nu gaat, is er verdienste voor een enkeling, voor de meerderen niets en zou er met deze voortgang op een ander jaar wel een deel op straat komen. Mijn dank voor de plaatsing. Een haringvisscher. Werkverschaffing. Reeds sedert vo rig jaar gold de bepaling dat geduren de de wintermaanden de landarbei ders die tegen werkloosheid verzekerd waren, bij werkloosheid in de werk verschaffing tewerk konden worden ge steld. Thans moet, voor het geval er niet voldoende werkgelegenheid jmocht be staan om alle verzekerde werklooze arbeiders te werk te stellen, omdat ook hulp pioet worden verleend aan niet-verzekerde landarbeiders, overleg worden gepleegd met den Minister. Alsdan zou een regeling kunnen wor den getroffen, waardoor de niet verze kerde arbeiders, indien tot hunne te werkstelling; wordt overgegaan, niet in een bevoorrechte positie komen te verkeeren ten aanzien van hen, die wel verzekerd zijn. Het is n.1. van belang dat de arbeiders het belang dat aan de werkloosheidsverzekering is verbon den, blijven inzien. Onder die omstandigheden is b.v. een regeling denkbaar, waarbij de niet. ver zekerden gedurende slechts 3 a 4 da gen worden tewerkgesteld, zoodat, moeten de verzekerden naar de werk- loozenkas worden venvezen, zij geens zins achterstaan bij de niet-verzeker den. ut sOk ig> »&- Herhalingsoefeningen. De dienst- plichtigen J. Hermans, Jn. Hegeman, W. de Jongh, Jn. Keijzer, van de lich ting 1929 uit deze gemeente, behooren de tot het Regiment Rustartillerie, moe ten op 28 Februari 1935 voor 17 dagen te Den Helder voor herhalir.gsoefenin gen onder de wapenen komen. De dienstplichtige Jn. Koorn van de lichting 1934 moet op 27 Mei 1935 te Amersfoort voor eerste oefening op komen. DEN OEVER. DE HEER S. BRUUL VERLAAT DE POSTERIJEN NA EEN 42-JARIGEN STAAT VAN DIENST. j.1. Zaterdagmiddag had zich in de woon kamer van detn bekenden kantoorhouder Bruul een gezelschap verzameld im, nu hij z'n ambt om gezondsheidsredenen moest neder- leggen, blijk te geven van hoogachting die men dezen verdienstelijken ambtenaar toe droeg. De Heer Haanschoten, hoofd-inspecteur van P.T.T., richtte zich allereerst tot den Heer BruuL Spr. was met gemengde gevoe lens van Haarlem gegaan. Hoewel iets ouder zijnde, staat ook spr. aan den vooravond den dienst vaarwel te moeten zeggen en dan is onze stemming ietwat droefgeestig en vooral als er reden is, waarom u, heer Bruul, aldus spr., den dienst moet verlaten en ik thans tot een uitnemend ambtenaar, die meer dan zijn plicht deed, en behoort tot mijn vrien den, een afscheidswoord moet richten. Zoolang het gezin Bruul bij P.T.T. in dienst is, heeft het begrepen wat het meeste van belang is, „het dienen van het publiek Ook naar buiten is het gezin Bruul bekend en heeft men daarvoor de volle waardeering. In de hoogst ambtelijke kringen in Den Haag is het oordeel onverdeeld gunstig. Toen ik ir. Alma eens vroeg, hoe het hulppostkantoor te Den Oever werkte, antwoordde „beter dan in Den Haag En toch was het op dit hulpkantoor op vele oogenblikken drukker dan op vele' hoofdkantoren. Ook de directeur Generaal Diamme heeft alle waar deering zoo ook ir. R.ingers&, ir. Roebroeck, de M.U.Z., en vroegen de ex-kroonprlns. Het doet me groot genoegen dat ook het Gem. Bestuur hier vertegenwoordigd is, en het spijt me dat burgemeester Kolff door ziekte verhinderd is. Ik verzoek mijn beste wenschen aan bhrgenx. Kolff over te bren gen. Ook de Notaris, Dr. Beeker, vertegen woordigers van Itijks Waterstaat, Genie ei M.U.Z. geven door hun aanwezigheid blijk, dat zij met ons Oen heer Bruul beschouwen als „the right rnan in the right place", (de rechte man op die rechte plaats), en voor dan ook zijn borst is gesierd met een Koninkl. onderscheiding. Als wij den staat van dienst van den heer Bruul nagaan, dan werd hij 1 April 1892 aan gesteld op een salaris van f 455 per jaar gelukkig is dat in den loop der jaren met meer dan 100 ptrocent vooruit gegaan tevens werd hem toegestaan het veehouders bedrijf uit te oefenenhet persen van zeegras, de handel in oesiiers, aliekruiken, enz. Die han del zal hem wel geen windeieren hebben gelegd en dan nog was de heer Bruul een hartstochtelij'fc visscher en jager, al zal hij daarbij ook >prel eens met spek hebben schoten. Echter de in öe laatste jaren zoo groote drukte op hfjt kantoor was een krachten sloo- pend werk en de heer Bruul moest op me disch advie6 zijn ontslag aanvragen. Ik heb hier bij m<>, aldus spr., een brief van den Directeur-C leneraal van P.T.T., waarin alle waardeering voor uw werk wordt uitgespro ken, naar laanleiding' van het u op de meest Radio-distributie. Binnenkort zal de f. Wed. A. Nipshagen een aanvang maken met de aanleg van radio-distributie. Naar wij vernemen zullen de kosten van aanleg enz. door de firma zoo gesteld worden dat zij binnen ieders bereik zijn. Voor velen die tot op heden nog van radio verstoken zijn zal dit een wel kome uitkomst zijn. Nog steeds goede buit. De opbrengst in de verpachte jachterreinen is nog steeds de moeite waard, en dat de ha zen een goed leven hebben gehad in de W.-Meer bewijzen de „knapen" die wor den neergelegd. En dat er nog steeds gestroopt wordt werd geconstateerd aan een viertal gevonden gestrikte hazen. Politie. Verloren een dames porte- monnaie met ritssluiting, inh. f 1.60. Inlichtingen bij Politie Slootdorp. eervolle wijze verleend ontslag. Bewaar dit als een kostbaar kleinood, want de Dlr.-Gen. is met zulke brieven niet gul. En waar uw zoon zoo pas als tijdelijk kan toorhouder is aangesteld hoop ik, dat hij uw voetstappen zal volgen, en ik hoop dat hem over eenigen tijd de vaste aanstelling zal wor den gegeven, en ik hoop tevens dat onze vriendschap bestendigd zal blijven. (Applaus.) De loco-burgemeester, de heer Kaan, thans het woord verkrijgend, wil beginnen met te zeggen, dat er vele eervglle ontslagen wor den verleend, maar niet altijd zoo verdiend, als dat hier het geval is. 40 jaren dienst, en de eerste jaren, midden in den nacht loo- pende van Hippolytushoef naar Den Oever, was wel een zware taak. Later kwamen de fietsen en ging het gemakkelijker. Met een „dit eervol ontslag is ten volle verdiend", eindigde spr. De directeur van het kantoor Den Helder zegt, dat hier alle bewijjx - dn, dat een goed en trouw ambtenaar rA#iÜQaat. Ik wil nog gaarne een persoonlijk woord tot U richten, aldus spr. Ik dank u voor de prettige samen werking en het is mij aangenaam te kunnen mededeelen, dat het personeel te Den Helder mij eenparig heeft gevraagd de beste wen schen voor U en uw gezin te willen over brengen. Ir. Geerts zegt namens de Directie der Zui derzeewerken hartelijk dank aan het gezin Bruul, vooral ook voor de ondervonden gast vrijheid. Renswoude en ik waren hier in 1921 zoowat de eersten die voor de Z. Z.-werken te Den Oever werkzaam waren. In de een zaamheid was het gezin Bruul dikwijls onze toevlucht. Namens de directie, die ook alle waardeering heeft biedt spr. de bekende zes albums van Holdert aan. De heer v. d. Mark zegt: Beste Simon, ik moet U namens mijnheer Lely hartelijk dank zeggen voor uwe medewerking, die de M.U.Z. steeds heeft ondervonden. Als herinnering aan de werken biedt ik U een map schetsen aan. Wethouder Tijsen zegt, dat hem een schrik op het lijf is gejaagd, toen hij hoorde dat Bruul de dienst ging verlaten. Spr. brengt hem de dank der Oeversche burgerij over en ook wat de visscherij betreft. Inzake de han del zijn we dus nog collega's en ik geloof wel dat U ook in dien zin wel op uw lauwe ren mag rusten. Ik hoop dat U lang van een welverdiende rust mag genieten. Opzichter Jansen spreekt namens luite nant Zevenhoven (Geniewerken) woorden van waardeering jegens den heer Bruul. Ook de heer Noorden, kantoorhouder te H.-hoef uit zich in gelijken zin. Spr. hoopt dat de samenwerking hiet den heer Bruul Junior even prettig moge zijn als dat steeds was met den heer Bruul Senior. Tenslotte neemt de heer Haanschoten nog maals het woord en zegt dat ook mevr. Bruul ten volle in de waardeering moet deelen want ook bij haar ging het kantoor steeds voor. En ook de plichtsgetrouwe Antje. Waar zij nu welhaast 50 jaar bij de familie in dienst is, hoopt spr. van harte, dat de Wieringer autoriteiten haar voordragen voor een Kon. onderscheiding. De heer Bruul dankte ontroerd in hartelijke woorden allen voor de hem toegesproken woorden van waardeering. Een glas wijn wordt aangeboden en op de gezondheid van het gezin Bruul gedronken. Daarbij verzoekt de heer Corn. J. Bosker, mede namens zijn medevertegenwoordigers der Pers iets te mogen zeggen. De heer Haanschoten zegt altoos „de Ko ningin der aarde" voorrang te verleenen, dus ook in dit geval wordt het zeer op prijs ge steld. De heer Bosker wil dan dank zeggen voor de welwillendheid waarmede de heer Bruul de pers steeds bejegende. Was er iets bijzon ders te Den Oever, dikwijls was 't dan even een telefoontje naar Bruulweet u daar of daar ook van. En in den regel was de slag raak, of men zou wel even op informatie uit gaan. En persbericht in de Schager, pas versche nen, teekent zeer juist de staat van dienst van den heer Bruul en als is 't spr.'s con current, het is hem aangenaam dit even te mogen voorlezen, omdat hierin wordt weer geven, wat ook spr.s oordeel omtrent den heer Bruul zou zijn geweest en hij feliciteert den heer Snoyink met zijn vlug artikel, al is 't op 'n enkel punt niet ontbloot van fantasie, en hij wenscht in het bijzonder den heer Bruul geluk met dit vleiend oordeel. Spr. is meerdere malen op 'n jubileum van den heer Bruul geweest. Nu zal het niet meer zijn omtrent zijn ambt, maar toch hoopt spr., dat het echtpaar Bruul vele jaren in gezond heid van een welverdiende rust zal genieten en hij eens het gouden jubileum van hun echt mag medemaken. De Heer Haanschoten is verheugd dat de pers zoo gunstig over den heer Bruul en derhalve ook over P.T.T. schrijft. (Een han dige zet, waarvoor wij den Heer Haanscho ten gaarne ons compliment maken). Dat bij de post steeds alles wordt gedaan, om de pers ook zoo vlug mogelijk te bedienen, is bekend zegt spr. en hij releveert, hoe ook de postverbinding naar Wieringen op de beste wijze is geregeld. Wij willen dat laatste niet geheel en al onderschrijven, maar dat doet aan het plech tige van deze stonde niets af. Op waardige wijze is door P.T.T. en vele anderen, van den heer Bruul afscheid genomen, maar we ho pen in 't particuliere leven nog vele malen op z'n medewerking te mogen rekenen. Kerstfeestviering Zondagsschool te De Haukes. Het Kerstfeest van genoem de Zondagsschool hoopt men aanstaan de Vrijdagavond te zeven uur te hou den in de Ned. Herv. Kerk te Wester- land. Gezien het aantal kinderen dat geregeld de Zondagsschool bezoekt zal het aan belangstelling niet ontbreken. Ieder is hartelijk welkom. De leiding van dezen avond berust bij den Eerw. Heer O. Deen. Kerstfeestviering Zondagsschool Den Oever. Donderdagavond a.s. te 7 uur, hoopt men in de Kapel te Den Oever het Kerstfeest te vieren, onder leiding van den Eerw. Heer O. Deen. Groote belangstelling word verwacht. ONS WIERINGERMEERHOEK3E. Dorpshuis te Middenmeer. Het Dorpshuis te Middenmeer zal op Don derdag 20 en Maandag 31 December a.s. voor het publiek gesloten zijn. De onderlinge wedstrijden van de Wieringermeer-Turners. In het Gymnastiek-lokaal te Midden meer hebben de Wlieringermeer-Tur- nrs, Zaterdagavond hun onderlinge wedstrijden gehouden, welke min of meer tevens gelijk vielen met het één jarig bestaan der vereeniging (16 Dec.) Deze wedstrijden mogen goed ge slaagd heeten, hoewel de te verwerken oefenstof wat eenzijdig was en niet die aantrekkelijkheid had welke men gewend is op turnwedstrijden. De belangstelling viel ons niet mee, wij hadden ons de zaal volgedacht. Precies zeven uur staan de turners en turnsters opgesteld en wordt een kort openingswoord gesproken door den heer Klerk, voorzitter van de \V. M. T. Indien deze avond slaagd zegt de heer Klerk dan zullen voortaan ie der jaar dergelijke wedstrijden worden gehouden. Spr. dankt de milde gevers van Mid denmeer en Slootdorp voor het schen ken van prijzen. Direct hierna laat de hr. Molenaar leider van de W. M. T. de wedstrijd aanvangen, die bestaan uit een z.g.n. driekamp, in dit geval aan ringen en brug benevens individueele vrije oefe ningen. Het was een goede gedachte van de W. M. T. om hieraan dooi- alle leden te laten deelnemen, toch zal men goed doen een volgende keer voor de vrije oefeningen een verhoogd platvorm aan te brengen daar dit op de beganen grond lang niet voor alle toeschouwers zichtbaar was. En ook, wij schreven het boven reeds een meer verscheidenheid in oefenstof. Dit neemt niet weg dat in alle groe pen keurig werk is verricht, indien men nagaat dat juist den laatsten tijd het ledental weer is gaan toenemen. De bezetting van alle afdeelingen viel ons erg mee, alleen adspiranten ontbreken, wel is er een jongensafdee- ling, doch deze zijn allen ongeveer 16 jaar, dus behooren eigenlijk alweer in de 3e of 2e afd. heeren t'huis. In de meisjes afdeeling schuilen reeds goede krachten, ook de dames-af deeling is vrij goed, de heeren-afdee ling bestaat maar uit vijf man en be vat turners van goede kwaliteit. Voor dezen wedstrijd fungeerdeu de heeren V. Bobeldijk en P. Visser Abbekerk als jury. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 14 Dec. 1934. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 46 stapels, wegende 79000 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas 41 stapels Kleine f 19 1 stapel Commissie f 16 en 1 stapel Middelbare f 14 Boerenkaas 3 sta pels Kleine f 16.50. Alles met rijks merk. Handel stug. waarna wij nog werden vergast op eenige prachtige nummers turnen van directeur Molenaar aan paard en brug. die ons heeft doen zien wat na serieuze oefening bereikt kan worden. Rest ons nog te vermelden dat door het Hotel „Smit" een klein buffet werd geexploiteerd, waar men tegen civiele prijzen ververschingen kon bekomen. Het was voor de W. M. T. een zeer geslaagde propaganda-avond. mu >.^n wjf-V flfeiif'-.iJ.v ua Baldadigheid of diefstal Hel doch tertje van den heer Kingma uit Sloot dorp plaatste zaterdagavond haar fiets tegen het Gymnastieklokaal teneinde deel te nemen aan de wedstrijden. Toen zij 's-avonds meende weg te rij den miste zij de dynamo van haar electr. lamp. Het leek er erg op of de dader gestoord is in zijn verdere han deling. althans aan de overblijfselen van het kabeltje bleek dai het er af gerukt was en dat hij mogelijk geen tijd heeft gehad de lamp mee te ka pen. Of het was een flauwe jongens streek. Bij de politie is aangifte ge daan. - t T .j'WCt'ir Flevo-Nieuws. Flevo I is Zondag op bezoek geweest bij Andijk 3 en wist daar hoewel met drie invallers een 5—2 overwinning in de wacht te slepen na dat eerst een 2—0 achterstand stond genoteerd. Deze twee puntjes zijn weer binnen. We zijn zeer benieuwd naar de ver richtingen van Hauwert V. C. L. Moch ten de laatste verloren hebben dan zal het aan de noodige spanning niet gaan ontbreken, waar de strijd opi de bovenste plaats wel zal gaan tusschen V. C. L. Hauwert en Flevo. Zeer benieuwd zijn we wanneer het protest van Flevo wordt behandeld van de wedstrijd tegen Schellinkhout. Naar we merkten heeft de betrokken scheidsrechter na dezen wedstrijd het fluitje niet meer gehanteerd. Flevo II zou naar Hem, doch Zondag morgen kwam nog een telegram via De Haukes dat het Hemmerveld was afgekeurd. Het sturen van dit telegram was een zeer sportieve daad van de vereeniging Hem. Men komt het wel anders tegen. Be richt aan de spelers kon wel niet meer worden gezonden, doch een vergeef- sche busreis werd bespaard. Vacantie Wieringermeerscholen. Naar wij vernemen gaat a.s. Vrijdag 21 December, na afloop der lessen de Kerstvacantie in voor de Wieringer meerscholen. De lessen zullen weer aanvangen op Maandag 7 Januari 1935. Politie. Gev. een Halskettinkje. Inl. bij Politie M.Meer. Kerstfeestviering Zondagsschool Mid denmeer. De Zondagsschool te Midden meer hoopt D.V. op Vrijdag 21 Dec. des avonds 6 uur in het Gymnastieklokaal het Kerstfeest met de kinderen te vieren. Daar vele kinderen met hun ouders de Kerstdagen in hun vroegere woon plaats doorbrengen, zag de Zondags- school-Copimissie zich genoodzaakt ook dit jaar 't Kerstfeest enkele dagen eerder te houden. Zij hoopt op dien avond talrijke ou ders aanwezig te zien, wat de samen werking tusschen personeel zal bevor deren en bij zal dragen tot 'n geslaagd Kerstfeest. Allen hartelijk welkom. Kerstfeestviering Zondagsschool Ned. Herv. Gem. Het Kerstfeest voor de de Ned. Herv. Gem. wordt gehouden op le Kerstdag, des na,middags 4 uur in de Ned. Herv. Kerk te Middenmeer. Het punten aantal wat iedere turnerr, of turnster in elke groep behaalde'leerhngen van de Zondagsschool- van werd meteen op een bord bekend ge maakt wat natuurlijk de noodige span ning meebracht. In de jongens-afdee- ling trad dit b.v. wel sterk, aan den dag, toen Meile de Jong en C. Rikaart beide aan ringen en vrije oefeningen klaar waren was Rikaart 2 punten op de Jong voor. Aan brug wist de Jong echter zooda nig zijn punten-aantal in te halen, dat hij winnaar werd. En zoo was het in de andere afdeelingen eveneens. Verschillende deelnemers zullen ech ter wel bespeurd hebben dat zij een laag punten-aantal hebben gekregn, hoewel de oefening behoorlijk werd af gewerkt, doch dat zij er eenige ver speelden bij het gaan naar en van het toestel. Ook hiervoor wordt een turnhou- VOORKOMT MISLUKKING EN TELEURSTELLING DOOR ZELFBAKKEN. Wij geven U een keuze uit vele gebaksoorten. Fijn krentenbrood, per stuk 75 cent. Tulband vanaf 75 cent. Kerstklokken vanaf 75 cent. Appelbollen 10 cent. Appelgebakjes 6 cent. ding geëischt De totaal uitslag van de verschillen de groepen was als volgt Meisjes P. Veenema, le pr. 45x/2 P-i M. Varenhout, 2e pr. 43M> P-; PI. School meester, 3e pr. 29*4 p. J. Varkevisser, 4e pr. 38% P- R- Vos, 5e pr. 381/2 pnt. Dames Bets v.d Wal, le pr. 75 pnt.; Riek de Graaf 2e pr. 68 p. Sien Varke visser 3e pr. 67 p. M. de Boer-Kater 4e pr. 67 p. (na loting) T. Leyten 5e pr. 60 pnt. Jongens M. de Jong, le pr. 72Vè P- C. Rikaart, 2e pr. 69V2 p. J. Varke visser, 3e pr. 67V2 P- J- Noordhof, 4e pr. 64*4 p. L. Blijdorp, 5e pr. 61*4 pnt. Gezien het groote aantal prijzen wat beschikbaar bleek te zijn werkten de iheeren de Boer en Klerk nu als mede dingers mee. Heeren W. de Boer, le r. 80^2 pnt. D. de Jong, 2e pr. 7OV2 pnt. W. Klerk, 3e pr. 69*4 pnt. De prijzen bestonden uit medailles en nuttige en gebruiksvoorwerpen. Aan het einde van deze zeer geslaag de avond dankte de heer Klerk de aan wezigen voor de belangstelling de hee ren jury-leden voor hun medewerking WEINACHTSTOLLEN, overheerlijk v.af 50 ct. KERSTKRANSJES (boterg.) 14 ct. per ons. BANKETKRANSEN MET AMANDEL EN KERSENVULLING vanaf 50 cent. Eerste Electr. Bakkerij Neem dan voor VADER ol Wij hebben ze vanaf 75 ct. per kistje van 25 stuks. Voor MOEDER ol hebben wij een aardig Beleefd aanbevelend, E. VAN DER WAL. MIDDENMEER.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2