loos liet aanzien. In den loop van den nacht kwam zij echter te overlijden. Be- heer G. begaf zich, na inmiddels ook de ouders van het meisje te hebben gewaar schuwd, naar den burgemeester van Warmc-n- huizen in diens kwaliteit van hoofd van po litie om proces-verbaal van het gebeurde te laten opmaken. Het is te hopen, dat in 1935 de voorberei dingen voor het te maken rijwielpad langs deze drukke verkeersweg de noodige voort gang zullen hebben. Het aantal verkeersongevallen op deze sinds de totstandkoming van den afsluitdijk zoo drukke verkeersweg, maakt een rijwielpad langs dezen weg wel zeer noodzakelijk. Bij familielid ingebroken Op Oudejaars-avond heeft men zich in een huis aan het Zeglis. te Alkmaar door middel van braak toegang ver schaft, waarbij een bedrag aan geld, 011 geveer f 1800, alsmede een gouden hor loge is ontvreemd. In verband met de viering van den Oudejaars-avond bij familie, bevonden de bewoners zich niet thuis. Nog denzelfden nacht heeft de politie een familielid aangehouden, die aan het bureau in arrest is gested. De gevolgen van 'n Oudejaars-avond. In den nacht van Oud- op Nieuwjaar kwamen op de Werfbrug te Den Hel der twee auto's met zulke hevigheid met elkander in botsing, dat één er van de brugleuning vernielde en op de brug bleef hangen, met den kop te water. De inzittenden wisten zich te bevrijden. Een hunner, een stoker-on dermaat van de Marine, werd ter ob servatie in het Marine-hospitaal opge nomen. Drankmisbruik is aan liet on geluk niet vreepad. EEN MOEILIJK JAAR VOORBIJ. Opbouw van. de Wieringermeer. Woensdagmiddag vergaderde in het stadhuis te Alkmaar de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier, waarin de voorzitter, de heer S. W. Arntz, een re de hield over den toestand van handel en bedrijf in dit district over het jaar 1934 en de vooruitzichten voor het nieuw jaar. Na eenige algemeene be schouwingen waarbij hij er o.a. op wees, dat in de komende jaren oen harde strijd wacht niet alleen om te trachten te behouden wat nog is over gebleven aan bolkswelvaart, arbeidsge legenheid, handel en industrie, maar ook om te pogen het verloren terrein te herwinnen onderwierp hij de voor naamste bronnen van bestaan aan een nadere bespreking. Een conclusie daar van is samen te vatten in de enkele woorden voor alles en allen een moeilijk jaar. Niet alleen de verschil lende handelsbelemmeringen, door het buitenland voor vrijwel elk artikel van onzen land- en tuinbouw in den weg gelegd, waren daarvan oorzaak, maar ook de weersgesteldheid in don afgeloopen zomer en in het voorjaar. De prijzen voor kaas, een zeer belang rijk artikel voor Noord-Holland, daal den nog beneden die van 1933, toen zij al zeer laag waren. De uitvoer bedroeg in de maanden Januari-November 15.868 ton ter waarde van f 7.355.000, tegen 18.312 ton en f 9.627.000 in 1932 en 16.707 ton en f 8. 245.000 in 1933. De aanvoer ter Alkmaarssche kaasmarkt was 5192 stapels, wegende 5.494524 kilo in 1933 en in 1934 was dit 4614 sta pels, wegende 5.149.468 kilo. Medegedeeld werd nog, dat in het Handelsregister op 23 Augustus de tienduizendste handelszaak werd inge schreven en dat sedert de instelling van dit instituut circa 43.000 dossiers van ingeschreven zaken en bedrijven kosteloos ter inzage werden verstrekt. Ten aanzien van de werkzaamheden in den Wieringermeerpolder werd op gemerkt, dat van het circa 18.000 liocta re groote cultuurland op 31 Dec. onge veer 11.500 hectare in cultuur was, ter wijl ruim 3500 hectare was ingezaaid. De oogst van de ruim 5000 hectare akker bouwgewassen verliep vlot. Er werd rond 13 millioen kilo zaad, 15 millioen kilo hooi geoogst. De werkzaamheden van zaai en oogst hadden voor een groot deel machinaal plaats in verband met den korten daarvoor beschikbaren tijd. De bebouwing in de bestaande dorpen Middenmeer en Slootdorp on derging slechts weinig uitbreiding, met den bouw van de eerste 100 woningen voor het derde dorp is een aanvang gej maakt. De bouw van boerderijen buiten de dorpen had geregejden voortgang, er waren op het einde van het jaar 115 gereed of in aanbouw. Er werden 40 boerderijen van verschillende grootte, hoofdzakelijk grasland, uitgegeven over eenige weken zulllen zich de eerste particuliere landbouwers in den polder vestigen. Namens de leden sprak de heer Kol- ster een woord van dank voor de zeei uitvoerige beschouwingen van den! voorzitter, daarbij de hoop uitspreken de dat 1935 een geest van toenadering en liefde over de wereld mag brengen, waardoor de welvaart zal terugkeeren. Als algemeen voorzitter werd de heer Ajrntz herkozen, de heeren Kol- ster en Schmalz werden weder aange wezen als voorzitters van de resp. af- deelingen groot- en kleinbedrijf. Besloten werd adhaesie te betuigen aan een adres van de Kamer van Koop handel te Leeuwaren, waarin wordt aangedrongen op verlaging van de ta rieven van de busen der A. T. O., die het verkeer onderhouden van Alkmaar naar Leeuwarden via den Afsluitdijk. ten bij Roermond voor de Rijkswater leiding Mij., stortte over '11 lengte van 10 M. ongeveer 6 kub. M. zand van den rand naar beneden. 5 Werkleiden kon den zich spoedig van het op hen ge vallen zand bevrijden voor de zesde werd direct geneeskundige hulp inge roepen, hij welk onderzoek bleek, dat de man vijf ribben en een sleutelbeen gebroken had. Hij is naar het St. Lau- rentius-ziekenhuis overgebracht. De nood in de visscherij. Rede van den heer Joh. W. Stevenson. De heer Joh. W. Stevenson, voorzit ter van den Bond van Nederlandsche Visschersvereenigingen, uit Den Hel der, heeft dezer dagen in een vergade ring van noodlijdende visschers te Stellendam, de volgende rede gehouden "De nood der visschersbevolking heeft mij er toe gebracht de reis naar Stellendam te ondernemen. Op mijn reis had ik gelegenheid mij te over tuigen van de heerschende armoede en de cijfers, die mij aan de hand van goed bijgehouden boekhoudingen waren voorgelegd, waren ontstellend. In een jaar van hard werken was door één der wakkerste visschers verdiend f 339.38. En deze jammerlijke toestand duurt voort, ondanks het feit, dat reeds van velerlei zijden de autorteiten hierop ge wezen zijn. In Den Haag zijn de meest volledige gegevens van dezen noodtoestand be kend, maar tot nog toe is er geen enke le maatregel genomen om hierin ver andering, te brengen. In de maand November was het loon van genoemden visscher f 7.90 en in de maand December f 9.11 En dit is er één van de velen Dat het met het visscherij-bedrijf droevig gesteld s, dat weet iedereen. De Regeering heeft juist daarom be sloten tot de stichting van de Neder landsche Visscherij Centrale. Het doel dezer Centrale is 1. hoe passen wij de bedrijven aan bij de gewijzigde tijdsomstandigheden. 2. hoe kunnen de bedrijven in stand gehouden worden gedurende den tijd, dat deze noodzakelijke aanpassing zich voltrekt. De heer Stevenson staat stil bij den steun, welke verleend is aan werk- loozen, aangesloten bij diverse bonden. Steeds heeft spr. voor de Heldersche Visschervereeniging „Samenwerking'' geweigerd mee te werken om daaraan een werkloozenkas te verbinden. Hij kwam steeds als bedelaar bij de auto riteiten, wanneer de visschers in nood verkeerden en werden steeds geholpen Schippers en knechts zijn in deze ver eeniging eendrachtig bijeen. Gaat het den schipper goed, dan deelt daarin ook de knecht. Het visscherijbedrijf was eens de trots van onze natie De producten 'van de Nederlandsche visscherij wer den eerlang in alle mogelijke landen gevraagd en geprezen. Onnoemlijke sopimen gelds zijn daarmee verdiend. Wat wil men nu er in dit bedrijf een ernstige crisis is Deze slachtoffers aan hun lot overlaten en het ontzag lijke leger der werkloozen met duizen den nog uitbreiden Dit ware financi eel en moreel niet te verdedigen. Neen Hier moet en zal geholpen worden riep spr. uit. Dt Nederlandsche Vissche rij Centrale, waarvan ook spr. lid is, zal al het mogelijke doen om verbete ring te brengen. Maar gedurende den tijd, dat de resultaten daarvan nog niet merkbaar zijn, is een „noodsteun' tnoodig, welke oogenbllkkelijk moet lintreden. Man overreden, auto in het water. Dinsdagnacht om twaalf uur is op den provincialen weg van Zuidbroek naar Sappemeer iemand uit Oude Pekela met zijn auto uit Groningen komende, aangereden tegen een 28-ja- rigen ongehuwden man uit Noord broek, die met twee vrienden per rij wiel op weg naar huis was. De aange redene was op slag dood. Zijn lijk is in beslag genomen evenals de auto die na de aanrijding in het Winscho- terdiep terecht was gekomen en uit het water is gehaald. BINNENLANDSCH NIEUWS. Instorting van zand. Man ernstig gewond. Bij het maken van een sluis te Her PARIJSCHE MODEBRIEF. HET GEHEIM DER GOEDGEKLEEDE VROUW. Verguld metaal als verslering. Wanneer we een dame ontmoeten, die op vallend goed gekleed is, zoo vragen we ons wel eens in stilte af, wat of toch wel het ge heim is vaar haar kleeding. We bekijken met aandacht haar mantel en japon en vinden niets bijzonders. Natuurlijk, de snit is goed, maar verder is het model zooals we er honderden malen tegenkomen, zonder dat het ons opvalt. Het geheim van een goede kleeding is dan ook verborgen daar, waar we het niet zoeken in de kleinigheden. Een kleine versiering, die aan het toilet iets aparts geeft, een halsafwerking, die iets eigens heeft, een kraag die het type der draagster tot haar recht doen komen, of een kleur, die haar bijzonder flatteert dat is de oorzaak dat haar kleeding op anderen dien zeer verzorg den indruk maakt en dat cachet geeft van goeden smaak. De keuze in dergelijke kleinigheden is op het juiste oogenblik buitengewoon groot, de] juiste keuze hangt echter geheel van onze smaak en inzicht af. Wanneer we alleen eens naasr de halsafwerking kijken, zoo zien we, dat honderden modellen ons ten dienste staténf Alle vormen vam^w"*^n komen voor en in alle grootten, als een biesje, zoo breed als een pelerine ruime en platte kragen ronde, vierkante, puntige, scheeve kragen met en zonder strik, jabotvormig, enz. Een kleine keuze uit de tallooze modellen vindt ge op nevenstaande afbeelding, die een aardig Schotsch kraagje met strik toont, een wit-zijden jabotkraag en een kraagje dat geheel uit smalle blesjes zijde of fluweel is sa mengesteld. Op gekleede japonnen van donker fluweel of satijn zien we veel rechte kragen van wit satijn, die van ondeH® een soort puntige fichu vormen, van |pchteren vastgestrikt worden en met tweewLsen op den rug han gen. Een andere versiering, die op het oogenblik zeer in de smaak is, geeft een effect alsof stoffen aan elkaar, alsof sluitingen dichtge- regen zijn. We zagen b.v. een zwart wollen japon, waarin, met gekleurde wol, reepen geregen waren in de lengte, van den hals tot de heupen. Elk dezer wollen veters was met een pompon afgewerkt en deze hingen als een soort franje om de heupen. Dikwijls rijgt men door vetergaatjes van metaal en werkt af met strikken, pompons of zijden kwasten. Wollen en bonten vestjes worden eveneens dichtgeregen en soms wordt een japon van boven tot onder dichtgeregen in een andere, afstekende tint, zoodat men duidelijk zien kan, dat het hier om een garneering gaat. Om mantels, blouses en tunieken te sluiten, vin den we glanzende meta len clips in de vorm van .een kruis met vier gelij ke armen. Deze worden ook gebruikt aan japon- kragen en bontkragen. Menigeen geeft echter de voorkeur aan een ster van verguld metaal. Stel een bruin wollen japon netje voor met een kort schootje en een geplis- seerden Pierrotkraag van roze zijde. Het lijfje wordt van voren gesloten met driegroote vergulde ster ren. Verguld metaal is zeer geliefd als versiering en we zien het ook in de vorm van pijlen, dieren- koppen, bladeren er bloemen, en allerlei meet kunstige motieven, die soms wel eens meer grap pig dan mooi zijn. Vindt ge het aardig uw initialen op uw kleeding aan te brengen, zoo hebt ge daar van den winter ruimschoots gelegenheid toe, initialen van zilver of gekleurd email, van vrij aanzienlijke afmeting, hecht men niet alleen op taschje, ceintuur of mof, maar ook op den mantel, op een kraag, of op het japonlijfje. Bij deze groote voorliefde voor alles wat glanst en schittert, kan het ons niet verwon deren dat ook de loovertjes weer opduiken. Bij de samenstelling van toiletten wordt van deze kleine, schitterende rondjes weer veel gebruik gemaakt. Men ziet ze in den vorm van kragen, tunieken en kleine jasjes, men brengt ze aan langs de zoom van japonnen, maakt er galons, strikken en kleine hoedjes van. Een sn'óezig avondhoedje, in een grappi ge puntvorm, bestaat geheel uit zwarte loo vertjes. Er behoort een mofje bij van hetzelf de materiaal. Eveneens voor den avond ziet men groote kragen van gekleurd satijn, bezaaid met loovertjes in dezelfde tint, en een bijpassend taschje van hetzelfde materiaal. Wil men zeer gekleed uitgaan, zoo kan men zich weer met bloemen smukken, met groote zijden rozen of bloemen van zilverlamé. En in het haar draagt men dan een smal band fluweel met een rozet op zij. Een versiering, die misschien velen minder sympathiek zal voorkomen, is een garneering van vogelvee- ren. Bij een robijnroode japon draagt men een zwart vilten hoed met een touffe robijn roode veeren bij een blauw-fluweelen japon een zwart steekje met blauwe veeren. Is men gekleed in een groene japon met een zwart fluweelen mantel, zoo kieze men een zwart fluweelen baret met een groene struisveer. Onze tweede afbeelding geeft een aardige moderne peignoir, van blauwe gewatteerde zijde, die, om in den toon te blijven, met drie groote vergulde knoopen gesloten is. WILHELMINE. Van deze modellen, ontleend aan het Nieu we Modeblad, het meest gelezen damestijd schrift in Nederland, zijn geknipte patronen verkrijgbaar na inzending van slechts 25 ets., aan postzegels bij de Uitgevers-Mij. Neerlan- dia, Kromme Nieuwe Gracht 64—66 Utrecht. ten en warm zijn, de kousen of sokken moe ten beslist van wol zijn en reeds ruim vóór het invallen van de groote koude moet men beginnen kousen en sokken van lichte wol te dragen! Een nauwsluitend voile of sluier mag in den winter niet gedragen worden. Koud water moet men niet gebruiken om zich mee te wassehen lauwwarme en warme afwas- schingen zijn aqn te bevelen Vooral als men een licht aftreksel van notebladeren aan dat water toevoegt. Inplaats van water kan men ook middelen gebruiken, die de bloedvaten steviger maken en vernauwen. Dat is b.v. al cohol, brandewijn en kamferspiritus. Omsla gen met azijnzure leemaarde, boorwater1 of loodwater, waarbij op een glaswater een thee lepel van het medicament komt, hebben het zelfde gevolg. Natuurlijk kunnen de medica menten ook in den vorm van een zalf wor den aangewend. Bij wintergevoeligheid aan de ooren zal men daartoe wel moeten over gaan. BUITENLANDSCH NIEUWS. TEMMER DOOR LEEUW AANGEVALLEN EN OVERLEDEN. In een circus te Helsingfors trad Zaterdag avond een leeuwentemmer uit Estland op, die op den grond ging liggen naast een leeuw, die hem een poot om den hals legde. Plotse ling pakte de leeuw het hoofd van den tem mer tusschen zijn klauwen en sleepte hem naar een hoek. Een politieman loste drie schoten op het dier, de temmer kon zonder hulp overeind komen en werd buiten de are na gedragen. Naar het ziekenhuis overge bracht is hij daar aan zijn wonden overleden. Nieuwjaar te New-York. Het nieuwe Jaar is hier ingehaald met een opgewektheid en een feeststem ming als sedert den aanvang van de depressie niet meer was voorgekomen. De hotels en oorden des vermaaks wa ren tot in het utterste hoekje bezet, nergens was meer plaats te krijgen. Op de Times Square verdrongen zich tegen jniddernacht naar schatting 250.000 menschen, die in bedwang wer den gehouden door 1250 agenten. Toen middernacht genaderd was barstte 'n gejuich en 'n getoeter met claxons los dat alle beschrijving tart. Een groot deel van den nacht werd feest gevierd, daar een groot aantal gelegenheden vergunning had gekregen tot 4 uur open te blijven. Men meldt nog, dat er als gevolg van de feestelijkheden „slechts' drie doo- den waren, waarvan twee tengevolge van auto-botsingen 36 personen zijn wegens dronkenschap gearresteerd 329 maal moest de geneeskundige dienst hulp verleenen bij kleine onge vallen. In totaal hadden in New-York 22 auto-botsingen plaats, waarbij 78 personen werden gewond. GEMEENTE WIERINGEN. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Winterhanden, wintervoeten Een doeltreffende behandeling van winter handen, wintervoeten, winterbuilen, enz. kan slechts plaats vinden vóór het invallen der ergste koude De uiterlijke kenmerken zijn talrijkhier bespreken we er maar twee de vorsterytheme en de vorstbuilen. Onder het eerste begrip wordt een meer of minder geaccentueerde zwelling en rood-wor- ding van de huid verstaan, gepaard met sterk jeuken en branden. De oorzaak hiervan is koude. De vorstbuilen, welke zich uit dit sta dium kunnen ontwikkelen, zijn dikke, vreese- lijk jeukende blaren, die bij verdwijning heel langzaam genezende wonden achterlaten De vorst, zooal deze winterperiode in den volksmond kortweg genoemd wordt, tast steeds slechts dié lichaamsdeelen aan, die het verste van het hart verwijderd zijn, dus han den, neus, ooren en voeten, Voornamelijk omdat hier de meeste kans op storingen in den bloedtoevoer bestaat. Daarom zijn vooral menschen voor de vorst gevoelig, die aan bleekzucht lijden, aan hart of nieraandoeningen, aan sterke nervositeit of bloedaandrang, waardoor verlamming van de kleine bloedvaten kan optreden. Gebrék aan beweging, zooals een zittend leven op een kantoor maar al te vaak meebrengt, kan ook gevoeligheid voor vorst en koude veroor zaken. Evenzoo gaat het met plaatselijke drukking, als gevolg van te nauwe schoenen of handschoenen, het dragen van een volle, wanneer die strak om neus of wangen ge snoerd is, enz. Bij gebrek aan beweging, is gymnastiek, sport en massage aan te bevelen Handschoe nen moeten wijd en warm zijn en liefst van wildleder. Schoenen moeten gemakkelijk zit Alle landbouwers naar de vergade ring van de Afd. Wieringen Holl. Mij. van Landbouw op Dinsdag 8 Jan. a.s. in Hotel Centraal H.-Hoef. Op uitnoodiging van het Hoofdbe stuur heeft de Afd. Wieringen een ver gadering belegd. Het Hoofdbestuur achtte het wen- schelijk in deze bijeenkomst tegen woordig te zijn en zoo zal de secretaris van het Hoofdbestuur Ir. T. P. Huis man hier komen en de crisismaatrege len uiteenzetten. Op deze bijeenkomst kunnen dan de crisis-maatregelen voor den Landbouw worden besproken. Teneinde zoo wei nig mogelijk in details te vervallen en om aan de discussies zooveel moge lijk richting te geven, heeft het Hoofd bestuur aan liet secretariaat opgedra gen een uiteenzetting te publiceeren, waarin het inzicht is vertolkt, dat bij besprekingen in het Hoofdbestuur in het middelpunt der discussie heeft ge staan. Het Hoofdbestuur heeft zich over dit inzicht nog niet willen uitspreken, daar er nog geen eenstemmigheid heerschte. Het achtte het echter wel geschikt onze afdeelingen en leden uit te noodigen op dè te beleggen afdee- lings-vergaderingen dit inzicht aan critiek te onderwerpen. Wij verzoeken onzen leden bedoelde uitenzetttng te overdenken en verzoe ken bovenal dringend de vergadering te bezoeken. Het is Uw aller belang Ook de leden van de Afd. Wieringer meer (we voldoen daarbij aan de wensch van het Hoofdbestuur) worden vriendelijk verzocht de vergadering te bezoeken. Het bestuur. (Zie advertentie in dit blad. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Verkooping. Woensdagavond j.1. werden ten overstaan van notaris J. Koomen in het café van den heer C. Slikker te Anna Paulowna publiek ge presenteerd twee woonhuizen staande aan de Molen vaart aldaar en eigen dom van mej. A. de Boer. De uitslag was als volgt perceel 1 werd in bod gebracht op f 1461 door den lieer R. Blankevoort te Anna Paulowna en per ceel II op f 1450 door den heer W. Pee reboom te Wieringerwaard, terwijl bij de combinatie beide perceelen werden verkocht op f 1 daarboven door den heer J. Koole te Anna Paulowna, dus f 2912. Overplaatsing. Naar we vernemen zal de Heer K. Verver, stationschef te Van Ewijck- sluis in verband met opheffing tram worden overgeplaatst naar Enrum, (Groningen.) SPORT. B.K.C. heeft K. Steenvoorde weer in haar gelederen, daar de oud-B.K.C.-er zich keer als lid heeft opgegeven, en zal voortaan weer voor genoemde vereeniging uitkomen. BURGERLIJKE STAND. GeborenFranciscus Bernardus, z.v. B. Zwirs en Ph. P. M. van Loon Maria Catha- rina Divera, dochter van J. B. Lemmens en C. van DiepenAnna, dochter van P. Keppel en P. A. van RijswijkAnna Cornelia, doch ter van J. R. Bottema en I. M. KlaaverMa ria Elizabeth, dochter van J. C. van Grieken en Ch. J. van der PijlAli Tine, dochter van Jb. Geeiiigs en T. KosterJohan Rens, zoon van R. Rezelman en G. P. Muntjewerf Jen- neke, dochter van A. van der Stelt en W. Jeeninga. Ondert;oi-v/d F. Kceve en H. QuiscII. Zweep en M. Daalman. Getrouwd A. P. Kossen en E. Becht D. Daalder en A. DiepgrondC. Verschoor en J. C. Esseveld. OverledenMej. A. Bos, oud 75 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen B. Noord huis—van Dijk van AlmkerkJ. Dijkstra en gezin van WieringenH. Zweep van Wierin gen Mej. M. C. Jongejan van Wieringen Mej. G. M. Schaper van BovenkarspelMej. A. Kamp van Haarlemmermeer; A. Mazer van DelftJ. Kuiken van Zuilen Mej. A. Hem- penius van Alkmaar Mej. G. Arnold van Dinslaken (Dl.) D. Kossen en gezin van Schagen. Vertrokken J. c. Hartog naar Zaandam J. Kiers naar Zijpe Q. A. van Nuland naar Ned. Oost-Indië A. C. Drost en echtg. naar Den Helderwed. H. v. d. Berg—Wassen en dochter, naar Den HelderJ. Pranger en M. Hoogland—Bos naar Alkmaar Mej. M. F. Plagmeijer naar Leiden A. v. Eijnsbergen en echtg. naar Den HelderA. J en L. van Klaveren naar Sassenheim A. Glimde Wit en kinderen naar Den HelderMej. P. A. J. Kramer naar Haarlem Mej. M. J. Wagema- ker naar Wieringerwaard. POLITIE. Gevonden Doublé bril met hoor nen randenbeursje, rijwielplaatje, kinder handschoen met bontrandje. Verloreneen rijwielplaatje, een zwarte handschoen endoublé armbandhorloge. HerhalingsoefeningenOpgeroepen voor herhalingsoefeningen P. N. Vaars, bij het 2e Reg. Veldart. Den Haag M. Plagmeijer, bij Motor-art. Naarden. Uitstel van herh.oef. Joh. van den Berg. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Onze vroegere plaats genoot, de heer G. Vrijburg, hoofdcom mies ter Gem. Secretarie te Purmer- end, is in de op 28 December 1.1. gehou den Raadsvergadering, met alge meene stemmen benoemd als secreta ris van Purmerend. Auto-ongeluk te Warmenhuizen. In de „Alkm. Crt." vonden wij on derstaande In verband met het noodlottig onge luk onder Warmenhuizen waarbij Mej, N. Nieuwenhuizen het leven bij heeft verloren, schrijft een automobilist het volgende Bij het lezen van dit droevig auto-on geluk, schoot het willekeurig door mijn hoofd „Vandaag hij, morgen ik", en inderdaad, als automobilist, die veel, ook des avonds, op de weg zit, kan ik me zoo levendig voorstellen, hoe het ongeval zich heeft toegedragen. Voch tig asfalt, dat alle licht van de kop lampen absorbeert, een tegenligger, die niet of voldoende dijntplotseling een bewegende gedaante aan den rechterkant van den wegen trachten uit te halen.... een slag en het ongeval is er. Een reflector op een fiets, die meestal bemodderd is, is ab soluut onvoldoende als het licht van gedimde lichten er in valt, is de af stand meestal nog veel te kort en moet met alle kracht peremd worden om erger te voorkomen. Toevallig werd mijn aandacht ge trokken door een rijwiel, waarvan het achterspatbord ongeveer over een lengte van 20 cM. overtrokken was met een strook witte celluloid, terwijl daar onder, op het zwarte deel dus, de re flector was bevestigd. Eigenlijk het ei van Columbus, want vrijwel iedere weggebruiker zal kunnen zeggen dat wit zoo'n geweldige duidelijke kleur is bij avond. Lichte dameskousen, liciile regenjassen en wat dies meer zij, zijn voor de bezitters, die des avonds fiet sen, waarschijnlijk al meermalen le vensredders geweest, ook al zijn de ei genaars zich dit niet bewust. Een prijs vraag over veilig verkeer, ik meen in Denemarken, bracht aan het licht dat het eenvoudigste middel om veilig le zijn, bestond uit een hel witten baiui om den linkerarm voor voetganger en fietser. Deze opmerkingen moesten even uit de pen, toen ik de fiets met wit achter spatbord zag. Ik hoop dat velen zich het luttele bedrag van ongeveer 20 cent willen getroosten om zoo'n bescher mer te koopen. In de allever-rste plaats voor hun eigen veiligheid, maar ook in het algemeen belang van „Vei lig Verkeer". Wfij voegen hieraan toe Ook wij weten bij ondervinding dat de i oode re flectors onvoldoende zijn en durven ge rust beweren dat 90 pCt: der reflec tors niet deugen. Ze zijn integendeel, 'n groot gevaar. De fietsrijder vertrouwd er nog op en de autorijder ziet ze dan op 4 a 5 M. Ook ons is het laatst gepas seerd dat wij, hoewel zeer kalm rijden de, bijna een bakfiets ramden, welke geen goede reflector had. De raad in bovenstaand bericht is zeer eenvoudig, maar goed. Abuisievelijk werd in het bericht op de eerste pagina vermeld dat Mej. Nieuwenhuizen te S. Maartensbrug woonde. Dit moet zijn Schagerbrug. MARKTBERICHTEN. HOORN, 3 Jan. 1934. Op de gehou den Kaasmarkt waren in totaal 4077 Kg. kaas aangevoerd. De aanvoer be stond uit 3 stapels fabrieksbaas f 1G per 50 Kg. Handel matig.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2