WIERINGER COURANT LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. TWEEDE BLAD VRIJDAG 4 JANUARI 1935 No. 1. Schagerbrug. Op 31 Dec. j.1. waren bij arbeidsbemiddeling in de Gemeente Zijpe 239 werkzoekenden ingeschreven, •ïi.1. 157 Landarbeiders-Grondwerkers; 29 Dijkwerkers 25 bloemistknechts 13 Timmerlieden 5 Metselaars, 3 Schilders 1 Winkel-Kantoorbediende, 1 Opperman 1 Betonwerker 1 Arl>.- ehauffeur 1 Timmerleerling 1 Riet dekker 1 Wlagienmaker. In December werden 22 werkzoekenden geplaatst. Schagerbrug. Het jongste kind van den heer Delver alhier, kreeg Donder dagavond al spelende, een pindenootje in de luchtpijpen, waardoor het ernstig benauwd werd. Direct werd Dr. Schmidtt gewaarschuwd, welke even wel geen kans zag het voorwerp te verwijderen, waarop de ouders zich in alle spoed met het kind naar het Zie kenhuis te Alkmaar begaven, waar men er in slaagde, na een paar uur, het pinda-nootje te verwijderen. Het kind moest evenwel ter observatie in het Ziekenhuis achterblijven. Noodlottig vreugde-,,schot." Bij het in den Achterhoek gebruike lijke Nieuwjaarsschieten gebruikte de landbouwer Nijman uit Neede een met carbidgas gevulde melkbus als „ge luidsbron". Door een ontijdige ontplof fing vloog het deksel van de bus, met het gevolg, dat N. ernstig aan het hoofd werd gewond. In levensgevaar lijken toestand is hij in het Zieken huis te Zutphen opgenomen. Hoewel wij niet in den Achterhoek wonen, waren te Schagerbrug dit jaar ook eenige jongens bezig in den nacht van het oude in het nieuwe jaar, hun vreugde een vol uur lang, door carbid ontploffingen, kenbaar te maken, zeer ten ongenoege der omwonenden. Meer dan wonder liep geen der deelnemers hier letsel op van dit zeer gevaarlijke speeltuig. BURGERLIJKE STAND ZIJPE Van 28 Dec. 1934 t.m. 3 Jan. 1935. Geboren Jacobus, z.v. Anthonius Zpimerdijk en van Jolhanna IJda Boe kei Wilhelmina Sophia, d.v. Allert Noorman en van Trijntje Eriks. Ondertrouwd of getrouwd Geene. Overleden Cornelis Schrijver, oud 66 jr. echtgen. van Jannetje Dalen- berg Aagje Deutekom, oud 64 jr., we duwe van Cornelis Weij; Cornelia Dros oud 61 jr., echtgenoote van Paulus Matheus Visser Piet er Appel, oud 39 jr., ongehuwd. Botsing tusschen arfto en motorrijwiel Woesndagjniddag kwam te Keinsmer brug de motorrijder H. S. ban Koegras met zijn motorrijwiel in botsing met 'n auto waarbij de motorrijder een ge kneusd been opliep en zijn knechtje, dat op de duo zat, licht werd gewond. Benoemd. Tot botermaker in de Zui velfabriek De Dageraad te Burgerbrug is benoemd de heer K. Suierland van Texel. naar Nieuwe Niedorp I. Dit is voor de Suc- cessers wederom een belangrijke wedstrijd, want Nieuwe Niedorp staat als opvolger van Succes op de randlijst met één puntje ach ter, doch met een wedstrijd minder gespeeld. Weet Succes dus te winnen, en dat moet nu eens hoor, dan blijft zij nog steeds op de tweede plaats staan, wordt echter verloren, dan zal zij haar plaats moeten afstaan aan Nieuwe Niedorp. Het staat echter in deze af- deeling nog steeds niet vast wie beslag zal leggen op de eeretitel. Wie van de leiders ech ter een misstap begaat is zoo goed als ver loren. Dus Successers opgepast hoor De stand is als volgt gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. Texel 11 6 3 2 3215 15 Succes 11 6 2 3 4016 14 N. Niedorp 10 6 1 3 2416 13 Alkmaar 10 5 3 2 21—18 13 Sparta 11 5 2 4 31—27 12 Andijk 11 5 0 6 30—39 10 D T. S. 11 3 3 5 21—31 9 B. K. C. 10 3 1 6 16—27 7 Vrone 9 0 1 8 1240 1 GEMEENTE WIERINGEN. SPORT. Succes-Nieuws. Succes II -- Petten I, 2 uur. Nieuwe Niedorp I -- Succes I. Vertrek 12.30 uur. B. K. C. II -- Succes III. Vertrek 1 uur. H. R. C. b Succes a. Vertrek 9 uur. IJ. R. C. d - Succes b. Vertrek 9 uur. Kaarten voor den wedstrijd Holland- Duitschland welke gespeeld wordt Zon dag 17 Februari in Amsterdam kunnen besteld worden bij den heer Nieuwbuurt Kerkplein, tot uiterlijk 13 Januari. Gelieve gelden voor de plaatskaarten bij de aanvraag te voldoen. SUCCES-NIEUWS. Zondag gaat Succes I Burgemeester Kolff jubileert. Onze burgemeester herdenkt 10 Januari a.s. zijn 12^-jarig ambts-jubileum. Nieuwe Zaak. In de nieuwe winkel naast café 't Centrum te H.-Hoef zal een filiaal van de bekende firma Jamin wor den gevestigd. Filiaalhouder wordt de heer Jb. Gorter. Politie. Gev. eec rijwielplaatje en een portefeuille inhoudende foto's. Inl. bij den Gem.-Bode. Doopsgez. Zusterkring. Dinsdag 8 Jan. a.s. 8 uur bijeenkomst. Doopsgez. Jongerenkring. Donderdag 10 Jan. a.s. 8.15 uur bijeenkomst. BIJ SUCCES LANGS DE LIJN. Voordat ik onze groote reis naar Texel wil beschrijven wil ik even er op wijzen dat in het vorige artikel van Cupido eigenlijk iets verkeerds stond. In de wedstrijd tegen Andijk was Albert goed op schot en niet Henk hoor. Doch het Succesbestuur had verzocht het ge beurde niet precies te willen beschrijven, met het oog op de aanstaande groote strijd te Texel. De lezers zullen wel bemerkt hebben dat in verschillende kranten het verslag van de wedstrijd SuccesAndijk eigenlijk foutief was. Doch wil ik deze fout even herstellen hoor, eere wie eere toekomt Zoo ben ik Zondag meegeweest naar het land van schapen. Trouwens de geheele Texelreis geleek wel iets op een tochtje door een dierentuin. Nadat we met een viertal autobussen naar Den Helder waren gereden, scheepten we ons in op de „Dokter Wage- maker", een prima boot hoor. Voor dat we uit de haven van Den Helder vertrokken, ver gastte het personeel van de boot ons door een demonstratie te geven van het voederen der zeemeeuwen. Verder verliep de tocht nogal rustig. We hadden mooi weer en ieder was natuurlijk erg benieuwd wat de reis ons zou brengen. Toen de haven van Texel in zicht was, riep Daan de spelers bij elkaar en wees hun op den zwaren taak, die allen hadden te vervullen. De reis ging verder van de haven per bus naar Den Burg, waar we onzen intrek namen in hotel de Graaf net als de vorigen reis. Nu ze haden daar weer echte kippen soep. Toch miste ik er ééntje aan de tafel, maar afijn. Langzamerhand was het al tijd geworden voor den wedstrijd, waar we zoo benieuwd naar waren. Het was zeer druk op den weg naar het Texelterrein, het was er ook net zoo glad als bij ons in de koog. De penningmeester had daar een goeden dag, want een 600 bezoekers dat is nogal wat hè. Om twee uur liet de scheidsrechter tossen en het spel begon. Direct zette het Texelpubliek een geweldig gebrul in, zoodat wij ons waan den in een arena waar een stierengevecht zou plaats hebben. Het gevolg van het gebrul was dat de meeste spelers erg zenuwachtig wer den en royaal over de bal heenmaaideh. Al gauw was Texel in de aanval en uit een mooie voorzet van links, kopte Winter onhoudbaar in. Dit doelpunt zou ik willen verwijten aan het onvoldoende opstellen der backs. Eenigen tijd later wist Cor Lont er een goaltje bij t* maken. Mooi spel was er eigenlijk niet ge leverd, erg zenuwachtig, waardoor het plaat sen der ballen erg verwaarloosd werd. Na de thee speelde Succes tegen wind en DE PRIJS. Meneer Leonardus Koperberg was een nette man. Al jaren was hij op hetzelfde kan toor en om zijn nauwgezette plichtsbetrach- trachting en zijn vriendelijke bescheidenheid was hij gezien bij collega's en patroon. Hij was getrouwd, meneer Leonardus Ko perberg, reeds bijna een kwart eeuw en Mar- garetha wist met zijn salaris wonderen te doen. Het echtpaar Koperberg had weliswaar geen kinderen, doch een huishouden kost van daag aan den dag veel geld en om altijd net jes rond te kunnen komen, moest Margaretha wel zuinig zijn. Haar man rookte dus weinig, dronk nooit en had zelfs zijn lidmaatschap van de kegelclub opgezegd. Meneer Leonardus, blijmoedig en een tikje corpulent van nature, was tevreden met zijn lot. Zijn vrouw kookte voortreffelijk en zijn werk op kantoor vereischte niet al te veel in spanning. Elke week had hij een paar gulden in zijn zak, om de tram te nemen, als het slecht weer was, en een half ons leverworst op zijn boterham. i Eiken ochtend kwart voor negen stapte hij opgewekt naar kantoor, neuriënd van vol daanheid over den ochtendzonneschijn en over het vooruitzicht van een ganschen dag onder mannelijke collega's. Een enkele maal, wanneer er een bloempjes-collecte was, maak te hij zich schuldig aan liefdadigheid, zorg vuldig zijn dubbeltje offerende in ruil voor het speldje, hetwelk tegenover zijn collega's zou bewijzen, dat hij heusch niet schraal bij kas was. Loten kocht Leonardus Koperberg nooit. Niet dat zijn zakgeld daarvoor ontoereikend was, maar hij was principieel tegenstander van gokken. Het zou moeilijk vallen, te zeggen, hoe hij ertoe gekomen was, eenmaal van zijn begin sel af te wijken. Was het de aantrekkelijke hoofdprijs Of was het een verleidelijk la chend verkoopstertje geweest Hoe het zij, meneer Koperberg had een ga ven gulden betaald en was in het bezit geko men van een lot in de j aarlij ksche landbouw- het regende steeds harder. Wij gingen met een ietwat bang gevoel de tweede helft in, Van beide kanten werd nu nog alles gepro beerd, doch alles strandde op de backs. Albert kreeg een mooie kans om te scoren doch werd gemeen genomen maar kreeg daarvoor geen penalty toegekend. Uit een corner wist Texel even later gelijk te maken en toen werd m.i. Texel wel wat ruw. De beide backs traden wel eens wat hardhandig op en ook de mid denvoor Winter kon niet nalaten gemeene trucjes uit te halen. Het was wel wensehelijk geweest, dat de scheidsrechter daartegen be ter was opgetreden, doch ik geloof, dat hij eenigszins was beïnvloed door het woelige publiek. In de stand kwam geen verandering en zoo was de uitslag 22. Over het algemeen is er door Succes niet zoo best gespeeld, even te zacht geloof en alles werd nogal slordig afgewerkt. De '.Axelaars speelden met meer vuur en waren over het algemeen sterker in het veld. De beide keepers hebben niet veel werk gehad en beiden hadden geen schuld aan de doelpunten. Zoo was de groote strijd dus gestreden en onze terugtocht verliep nogal rustig tot Den Helder. Het vervoer van spelers èn supporters liet toen nogal wat te wenschen over. Er zijn natuurlijk altijd jongens, die gaarne de stad in willen, doch daar is niks op tegen, maar er zijn ook men- schen die graag naar huis willen. Gaarne zag ik voor een volgende reis een betere organi satie. Succes in verloor op 't kantje te Oude- schild met 54. Succes II Schoorl I ging wegens terreinafkeuring niet door. A.s. Zondag speelt Succes I uit tegen Nieu we Niedorp en zet het nieuwe jaar goed in hoor jongens. Succes II speelt thuis tegen Petten I en ik ben van plan daar eens naar toe te gaan. Tot Zondag dan CUPIDO. Autobus-kermis op den Afsluitdijk Woensdagmiddag kwam een ledige FABO-bus van v.d. Poll van Franeker op den afsluitdijk uit Friesland om richting Amsterdam te gaan. Daarach ter kwam een rij Taxi's, gevuld met! menschen. Het zag er zoo onschuldig uit, dat de marechausseepost ze liet passeeren. Nauwelijks echter werd Breezand bereikt, of de passagiers uit de Taxi's werden in de bus overgeladen en voort ging de bus, want de lucht was ,zuiver". Dat leek echter zoo, want de marechaussee had de politie te Den Oever opgebeld en toen de volle bus te Den Oever kwam moesten de papieren worden getoond. De boel was niet in or de, het was een verkapte wilde dienst en de passagiers moesten uitstappen en de bus werd aan de ketting gelegd. Met een bus van Garage Boersen heb ben de passagiers hun weg vervolgd. Op Nieuwjaarsdag was op de verbin- dingsdijk om dezelfde redenen ook al 'n bus in beslag 'genomen. Het gaat daar dus niet fortuinlijk Harmonie. De muziekvereeniging Har monie te H.hoef zal half Februari haar uitvoeringen geven met als tooneelspel „Dolle Hans" van Johan Fabricius. Loterij Huisverzorging. Wegens de nog steeds drukke afhaling van loten door de dames verkoopsters zal het ra den om een prijs - dat wil zeggen de uit slag- nog een week worden uitgesteld. Dames die loten willen verkoopen en dus ook aan het raden mee willen doen kunnen zich wenden tot Mw. de Haan- Bosker. FLEVO-NIEUWS. Zoo zal dan a.s. Zondag Flevo weer actief deelnemen aan de com petitie van de N.H.V.B. Flevo I moet óp bezoek bij Hauwert 1 wel ke vereeniging evenals Flevo en V.C.L. kam pioenaspiraties heeft. Voetbal is echter een zeer wispelturig spel, Hauwert. verloor j.1. Zondag met 32 van M.F.C. 3. Flevo klopte M.F.C. 3 met 70, doch verloor van Hauwert met 43 thuis. Wij rekenen er dan ook stel lig op dat de nederlaag gewroken wordt. Van hoeveel belang deze wedstrijd tegen Hauwert is moge blijken uit de onderstaande stand.: gesp. gew. gel. verl. pt. V. C. L. 11 7 2 2 16 Hauwert 1 11 7 1 3 15 Flevo 1 9 5 2 2 12 Wij behoeven hier niets aan toe te voegen. Het tweede is voor a.s. Zondag nog vrij, De opstelling is als volgt Van Vliet J. v. d. Laan N.N. Toebak Voeten Heijnen v. Wingerden, Jendseak, Por, Geus, E.v.d.Laan Reserve's D. de Jong, Pille en van Tillo. Grensrechter J. de Vos. Het vertrek is bepaald op half één van Middenmeer. Supporters die mee wenschen te gaan gelieve dit uiterlijk Zaterdagavond voor half negen 's avonds op te geven, bij de Se cretaris van Flevo. Nederland—Duitschland. Ten aanzien van deze wedstrijd die 17 Februari te Amsterdam wordt gespeeld zij het volgende medegedeeld. De leden en donateurs van Flevo kunnen tot en met 13 Januari a.s. kaarten aanvragen bij den Secretaris Th. J. van Vegten, Brug straat 21, Middenmeer, telef. 23. Aanvragen om kaarten dienen vergezeld te gaan van het bedrag voor het plaatsbewijs, plus 10 cent administratiekosten. Aanvragen waar het be drag niet bij is worden niet in behandeling genomen, terwijl aanvragen na 13 Januari j eveneens terzijde worden gelegd. Bij genoeg zame deelname zal door het bestuur een auto bus worden afgehuurd. De prijzen der plaatsen in het stadion zijn als volgtf 5, f 4, f 4, f 3, f 2 en f 1, dit laat ste is voor staanplaatsen. Men vrage dus tijdig zijn kaarten aan om teleurstelling te voorkomen. Aanbesteding. Vanwege den diro teurgeneraal der Zuiderzeewerken is aanbesteed het maken van een ijzeren loswal, enkele vakken oever-voorzie ning, een grondduiker en een duiker nabij Wieringerwerf (Wieringermeer) en van bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. P. Daalders Aann. Bedrijf te Alkmaar voor f 16.949. Protest afgewezen. Het protest, inge diend dooi' een aantal lidmaten van de Ned. Herv. Kerk „Wieringermeer" le gen de gehouden tweede stemming op 7 Maart 1934, is door het Provinciaal Kerkbestuur in een buitengewone ver gadering oj> 18 December 1934, te Am sterdam gehouden, afwijzend beschikt verloting. Het papiertje zat veilig opgeborgen in het binnenzakje van zijn portefeuille en vestigde illusies van een fraai landhuis, de opbrengst van zes prima melkkoeien of ten minste van een paard. De trekking zou eerst zes weken later zijn en allengs begon Leonardus zijn lot een beetje te vergeten. Op den Dinsdag van de zevende week viel zijn blik op de uitstalkast van een sigarenwin kel, waar de trekkingslijst van de landbouw- verloting tegen de étalageruit hing. Zenuwachtig haalde Leonardus zijn briefje uit zijn portefeuille en vergeleek, of zijn num mer op de lijst voorkwam. Plotseling voelde hij het bloed naar zijn hoofd stijgen, zijn knieën knikten. Daar.daar stond zijn nummer vier-ze- ven-acht-drie-negenneeja, ja, toch, het klopte Vier-zeven-acht-drie-negen een varken Even weifelde hij, of hij zijn prijs in dien winkel kon halen, dadelijk glimlachend om zijn inval. Natuurlijk niet, een varken in een sigarenwinkel Hoe kon dat nou Trouwens daar stond het onderaan .de lijst gedrukt„prijzen zijn af te halen vanaf heden na drie uur in de veestalling van Boers ma, Gedempte Singel 4." Bijna dansend vervolgde Leonardus Koper berg zijn weg naar kantoor, berekend hoe veel zoo'n varken wel zou kunnen opbrengen. Tachtig, misschien wel honderd gulden En dat in dezen tijd Opgewonden vertelde hij zijn buitenkansje aan Herman Schuddeboom, wiens lessenaar op kantoor vlak naast den zijnen stond. Je mag wel oppassen, waarschuwde Schuddeboom, dat ze je niet beetnemen. Er komen altijd voor zoo'n prijs een massa koo- pers, die je een bedrag bieden, vèr beneden de waarde. Zou je denken vroeg Koperberg. Ik weet het zeker. Een neef van mijn vrouw's broer heeft eens een os gewonnen. Weet je, wat ze ervoor wilden geven Veer tig gulden. Als ik er niet bij geweest was Teeltplan 1935. Het Departement van Economische Zaken deelt mede, dat de berichten wel ke kort geleden in de bladen zijn ver schenen, waarin mededeelingen voor kwamen betreffende het teeltplan voor den Akkerbouw voor het jaar 1935, ook wanneer die van eenigo Crisis-Organi satie afkomstig waren als voorbarig moeten worden beschouwd. De vaststelling van het teeltplan voor liet jaar 1935 heeft nog! niet plaats ge had door den Minister van Economi sche Zaken. De Minister hoopt zijn beslissing in de ze zoo spoedig mogelijk te kunnen ne men en zal onmiddellijk daarna tot pu- blicatie hiervan overgaan. Wil je me een pleizier doen Ga dan mee na sluitingstijd, dan gapn wij het beest samen halen. Aldus werd afgesproken en toen om vijf uur de boeken opgeborgen en de lessenaars gesloten waren, togen de twee vrienden naar de veestalling van Boersma. Onderweg stelde Bchuddeboom voor, ln een café een glaasje te nemen. Voor deze feeste lijke gelegenheid kon dat wel een keer lijden. Meneer Koperberg vond, dat hij het niet mocht weigeren,, en ofschoon hij na het twee de rondje een eigenaardig gevoel in zijn hoofd kreeg, sloeg hij het derde glaasje, dat hem door Schuddeboom werd aangeboden, niet af. Daar gingen ze naar Boersma. Inderdaad bleek de voorspelling juist te zijn geweest. Onmiddellijk nadat Leonardus met kloppend hart zijn nummer ingeleverd en zijn prijs, een welgedaan, knorrend varken in ontvangst ge nomen had, kwamen eenige handelaars op hem toe en boden op het beest. Hulpeloos keek de winnaar van den een naar den ander, doch zijn vriend brak alle onderhandelingen af. Wij verkoopen niet, zei hij. Wij houden ons varken zelf. Het werd op zulk een beslisten toon ge zegd, dat de handelaren doorliepen, om te trachten met andere winnaars zaken te doen. Intusschen bleek het niet gemakkelijk, het beest te hanteeren. Bij het vel pakken ging niet, dat was te glad. Wanneer ze een oor vastgrepen, begon het dier zoo vervaarlijk te schreeuwen, dat de vrienden verschrikt los lieten. Het eenige houvast was het krulstaar tje, doch dat bevond zich op een plaats, die weer andere bezwaren meebracht. Eindelijk, ten koste van vele angstdruppels, talrijke vriendelijke en nog talrijkere onvrien delijke woorden, stond de viervoeter op straat. Zouden wezotiden we hem toch niet liever verkoopen opperde meneer Koperberg. Ben je mal, was het antwoord. Slachten natuurlijk. Denk eens aan den heerlijken voorraad spek, worst en ham voor den winter. Volg mijn raad en slacht hem. Dan heb je er ONS WIERING ERMEERHOEKJE. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 6 JANUARI. NED. HERV. GEM. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. Hippolytushoef v.m. 10 uur Ds. H. Meihuizen. EVANGELISATIE. Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. half vijf de heer O. Deen. Stichting „Heldersche Eierveiling." Noteering van 3 Jan, 195. Aangevoerd 26147 Kipeieren en 410 Eendeieren Prijs 48-51 Kg. 260 a 1290 52-54 Kg. "0 a 300 55-57 Kg. 270 a 310 58-60 Kg. 300 a 360 61-63 Kg. 360 a 370 64 Kg. 380 a 420 Eendeieren 200 a' E40. Alles per 100 stuks. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. SCHAGEN, 3 Jan. 1935. Op de gchou den weekmarkt waren aanvoer eji prijzen als volgt 17 Paarden f 125- f 250 9 Geldekoeien (mag.) f 30f 120; 30 Geldekoeien vette) f 150-f 255 31 Vaarzen f 100-f 135 18 Graskalveren f 50-f 70 40 Nuchtere kalveren f ö- 14; 104 Schapen (vette) f 13-f 18 154 Over houders f 9-f 12 3 Bokken en Geiten f 2-f 3 8 Varkens (mag.) f 13-f 10 34 Varkens (vette) per Kg. 30-32 cent 45 Biggen f 7-f 10 21 Konijnen i 0.50- f 1.50 12 Kippen 30-70 cent, Eenden 25-75 cent en Hanen 25-75 cent. nog wat aan. Goed, ik zal het doen, zei Leonardus, door de emotie en het glaasje niet in staat, tegen te spreken. Nou kerel, wel thuis, hoor. Met een welgemeenden handdruk nam Her man Schuddeboom afscheid. Op dat oogenblik meende de knorrepot, die zich van de vier lastige handen bevrijd ge voelde, den weg wel alleen te kunnen vin den. Hij zette het op een loopen, zoo snel zijn pooten het dikke lichaam dragen konden. Uit den aard der zaak was die snelheid niet heel groot, maar toch had hij reeds de druk ke hoofdstraat bereikt, voordat Leonardus het staartje weer kon grijpen. Een groepje lachende nieuwsgierigen vorm de zich om den ongelukkigen winnaar en zijn prijs en een daverend gejuich steeg op, toen Leonardus een tram liet stoppen en aan stalten maakte met zijn varken op het voor- balcon van de tram plaats te nemen. Hevige protesten van den wagenbestuurder, een schop in de richting van den varkenssnoet en voort reed de tram. Leonardus was ten einde raad. Sjorrend aan zijn prijs, sukkelde hij de straat door, het oploopje achter hem aan. Zeg 's vader, wat mot dat? klonk de barsche stem van een dienaar der gerechtig heid. - Wat dat mot Ik mag toch zeker wel naar huis gaan En van wien is dat varken Dat varken is van mij, dat heb ik eerlijk gewonnen in de landbouw-verloting en ik zou wel eens willen weten, of een vrije staats burger niet met zijn eigen varken naar huis mag gaan. De agent dacht na en kwam tot de slotsom, dat hier geen strafbaar feit gepleegd werd. Doorloopen dan asjeblieft, sprak hij tot Leonardus en met zachten drang trachtte hij de saamgestroomde menigte wat te versprei den. Als een kans op uitkomst zag meneer Ko perberg een taxi naderen. Vol hoop stak hij een hand op. De chauffeur stopte. Intusschen is naar wij vernemen door de protesteerende lidmaten tegen deze afwijzende beschikking cassatie aange'.eeKencl bij de Synode in Deo Haag. Afscheid. In een rondschrijven aan bedrijfsleiders, voorwerkers en arbei ders heeft bet scheidende lid van de Wieringermeerdirectie, de beer Ir. Mesu afscheid geno;men van allen waarmede hij in de periode 1930-1934 'heeft samengewerkt en betuigt hierin tevens zijn dank voor de medewerking van hen ondervonden hij het in cul- tuurbrengen der Wieringermeer. Politie. Verloren een nummerbord. Inl. Politie Middenmeer. Gev. een rijwielplaatje in etui. Inl. Politie Slootdorp. Burgerlijke Stand Medemblik met inbegrip gedeeltel. Wieringermeer. Geboren Bonifacius Jacobus, zoon v. Hendrik W'etting en Catharina Sme ding te Slootdorp Martina Catharina dochter van Gerardus Petrus Schout- sen en Aaltje Wittenberg Johanna Jannetje, dochter van Abraham G. Versluis en Adriana H. Janse te Slooi- dorp Elizabeth, dochter van Hendrik Kolijn en Ca tb. Manshanden Anna Adina, dochter van Johannes Roozen- daal en Helena A. van Diepen te Sloot dorp. Ondertruwd of Getrouwd: Geene. Overleden Petrus v. Gij9wijt 82 jaar. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 6 JANUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7'/i en 10 uur H. H. Missen. In de weekDinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7Vt uur. Zaterdagav. 6—8 uur Biechtgelegenheid. MIDDENMEER Zondag V/t en 10 uur H. H. Missen, In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7V« uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag5e, 6e en 7e klasZaterdagle klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. NED. HERV. GEM. Slootdorp geen dienst. Middenmeer 's av. 7 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 10 uur de hr. Franck. Midenmeer nam. 3 uur de hr. Franck. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 5 uur Ds. Zuidema van Anna Paulowna. Bevestiging Ambstdragers. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 6 JANUARI. NED. HERV. KERK Burgerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Oudesluis n.m. 2 uur Ds. Witkop. Schagerbrug, St. Maartensbrug, Petten en Callantsoog geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur, Dr. Oorthuys van Amsterdam. Maandcollecte. 's Avonds geen dienst. Breezand nam. 3'/a uur de heer Boon. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Wilt u me naar de Willemstraat rijden Tegelijk opende Leonardus het portier en trachtte zijn beest in de taxi te lokken. De chauffeur spuwde in de handen. Zeg meneer, sprak hij langzaam, bent u nou heelemaal betoeterd Hij mompelde nog zoo iets van twee var kens tegelijk, gaf vol gas en was in minder dan geen tijd verdwenen. Het was een lange weg naar de Willem straat. Margaretha had de aardappelen reeds afge- - goten, het vleesch was koud geworden en de tijd voor het middagmaal was lang verstre ken. Tien, twaalfmaal was ze naar de deur geloopen, om te zien, of haar man nog niet aankwam. Eensklaps hoorde ze stemmen. Haar oogen, die onheilspellend gefonkeld hadden, namen een uitdrukking van ongerustheid aan. Lieve help, er zou toch geen ongeluk Ze rende de gang door. De deur werd opengeworpen, een groot, rose gevaarte stortte zich naar binnen; een bleeke man in een gescheurde jas achter zich aansleurend. Margaretha werd omver geduwd en ofschoon ze onzacht op den vloer terechtkwam, hoorde ze, hoe in de voorkamer kopjes, borden, vazen en stoelen in stukken vielen. Leonardus Koperberg scheen zijn zinnen verloren te hebben. Hij lachte en huilde te gelijk. Houd hem, houd hem schreeuwde hij, volmaakt overbodig, want zijn prijs had zich in de slaapkamer gevestigd en zijn varkens trouw scheen zóó onbegrensd te zijn, dat hij niet meer van zijn plaats te bewegen was. Het slot van de historie is lang, heel lang, doch speelde zich af onder vier oogen, de klei ne, glimmende varkensoogjes niet meegere kend. Het moeilijkste probleem vond een politie agent op zjjn weg, toen hij den volgenden ochtend vroeg de ronde deed door de anders zoo nette rustige wijk. In zijn langen diensttijd had hij veel voor werpen als gevonden op het politiebureau moeten deponeeren, maar hij wist niet goed, wat te beginnen met een varken, dat hij, door middel van een touw, stevig aan een lantaarn paal bevestigd, onbeheerd op straat aantrof.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3