ixnüe tanden. meW©Ü€iiL Nederlandsche Veehouderijcentrale. LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. VOETBALVEREENIGING „FLEVO." LEDENVERGADERING. veerck Hij verklaarde aan de pers hoe enthousiast hij was over de algemeene sympathie, welke hem en zijn gemeen te van Nederlandsche zijde ten deel is gevallen. Hierdoor heeft de kleine tra- ditie-looze gemeente; Alburry plotse ling he grootste feit in haar 110-jarig beslaan ervaren. De heer YVaugh gewaagde ook nog van de intense deelneming der burgerij \an Alburry over het lot dat de ,,Uiver:' heeft getroffen. Radium als betaling voor oorlogs schulden. Naar men meldt, heeft de Amerikaan sche regeering België toegestaan zijn oorlogsschulden met radium af te los sen. Naar men weet, is Belgisch Con- go vrijwel het eenige productie-gebied van dit kostbare product. Het plan om de schulden aan Amerika in radium te betalen is uitgegaan van den heer Francqui, die destijds nog geen minis ter was en die op zijn jongste reis naar de Vereen, Staten een desbetref fend voorstel aan de Amerikaansche regeering heeft overgebracht. Grondstoffennood van Duitschland. Aankoop van katoenafval in het gebied van Lodz. Men meldt uit Warschau In het textielgebied van Lodz doet zich thans een verschijnsel voor, dat men tot nog toe slechts zeer zelden heeft vvaargeno men. Er heerscht een nijpend tekort aan wol- en katoenafval. Een en ander valt toe te schrijven aan het optreden van de Duitsche textiel-industrie als koopster. Deze liet vroeger een belang rijk deel van haar eigen afval in Polen verwerken; thans is zij er, onder den druk van het gebrek aan deviezen, toe overgegaan, het garen voor haar fabri katen uit wol- en katoenafval van het district van Lodz te betrekken. De Rijksbank stelt voor dit doel voldoen de deviezen ter beschikking. Doos 20 ct Tube 40 en 60 ct. BINNENLANDSCH NIEUWS. Polder-secretaris vermist. Sedert Januari wordt te El den bij Arnhem vermist de 56-jarige J. W. Gaasbeek, secretaris van den dorppol der Elden, die in den voormiddag van dien dag zijn woning verliet, voorge vende naar een bepaald adres te Arn hem te gaan, waar hij echter niet is ge weest. Sedertdien is hij spoorloos, ver dwenen. Kastekort bij Ziekenhuis. Administrateur geschorst. Zaterdag liepen te Goes allerlei ge ruchten over een tekort, dat in admini stratie van liet gasthuis zou zijn ont dekt. Men meldt, dat de administra teur in het gasthuis is opgenomen, we gens overspannen toestand. Een ac countants-onderzoek is gaande. Intusschen hebben B. en W. het gast huisbestuur gehoord, en den admini strateur geschorst, in afwachting van de resultaten van het onderzoek. Door stroom gedood. Zaterdag was een 33-jarige wever in een perceel achter den Dringerweg te Enschedé bezig piet liet aanleggen van een electrische geleiding naar een broeikas, waarin bij dahlia's kweekte. De man hëeft daarbij een lens willen monteeren, terwijl de geleiding onder stroom stond. Hij is daarop met den stroom in aanraking gekomen en was op slag dood. Hij was gehuwd en vader van 3 kin deren. Duitsche dienstmeisjes in Nederlan. Het aantal Pruisische dienstmeisjes is niet meer zoo groot als |men denkt, schrijft de Duitsche pers. Volgens de Pruissche statstieken zijn van 1929- 1933 uit Pruisen 27.694 Pruisische dienstmeisjes naar Nederland gegaan en 16.386 teruggekeerd, zoodat er slechts 11.308 in Nederland moeten zijn gebleven. Niet meegeteld zijn de duizenden dienstmeisjes die er al voor 1S£9 in Nederland waren. De Nederlandsche Veehouderij-Cen trale maakt bekend, dat de prijzen voor het door haar in te nemen ver- sche spek tot 12 Januari 1935 ongewij zigd blijven. Door de Nederlandsche Veehouderij- Centrale wordt bekend gemaakt, dat ten aanzien van de kalveren, waarvoor een identiteitsbewijs-1934 vereischt is, met ingang van 1 Januari 1935 als gewichtsgrenzen zuilen gelden a. voor mannelijke, al dan niet ge castreerde, dieren 140-340 Kg. b. voor vrouwelijke dieren 160-270 Kilogram. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Spataderen en bóenkwalen. Een van de meest voorkomende beenkwalen zijn de f spataderen. Nu kunnen verwijde bloedvaten volko men ongevaarlijk zijn zij zijn dik wijls aangeboren. Onaangename ge volgen treden dan ook alleen op, wan neer er zich ergens bloed begint op te hoopen. Wanneer zich algemeene belemmeringen in den bloedsomloop voordoen, bestaat er altijd gevaar voor het ontstaan van spataderen en dan worden altijd de beenen het meest er door bedreigd. De verwijding der aderen wordt bijzonder sterk in de hand gewerkt, wanneer zij zich slecht sluiten, zoodat de bloedstroojm geen voldoenden weerstand meer vindt. Spataderen kunnen ontstaan door verschillende oorzaken. Bij verzak king van een der inwendige organen kan op de bloedvaten een zoodanige druk worden uitgoefend, dat de bloeds omloop gestoord wordt. Menschen, die door hun beroep gedwongen zijn, veel te staan, hebben ook dikwijls last van verwijde bloedvaten. Op de betrokken plaatsen voelen zij een krampachtige pijn door krabben en evsneens door drukken of wrijven kan 'n onaan genaam eczeem ontstaan, dat op zijn beurt gezwellen kan vormen, wanneer niet angstvallig voor desinfectie wordt gezorgd. De gezwellen kunnen aanlei ding geven tot bloedvergiftiging of aderontsteking, en onder bepaalde om standigheden kunnen de spataderen ook schhuren, zoodat de toestand door zware verbloeding nog, verer gerd wordt. Gelukkig komen de laatst genoemde gevallen betrekkelijk weinig voor. De ontstoken aderen kunnen alleen genezen worden door streng volge houden bedrust, waarbij het zieke been wat liooger geplaatst moet wor den. Onder leeken vindt men dikwijls de opvatting, dat massage gunstig werkt. Hiervoor jmoet echter ernstig gewaarschuwd worden massage in welken vorm ook is ontoelaatbaar en schadelijk. Wil men een eenvoudig middel, dan make men gebruik van omslagen met kamillenthee. En.den dokter. De Nederlandsche Akkerbouw - Centrale maakt bekend, dat ieder, die als wintervoor raad een hoeveelheid van meer dan 1000 kg. aardappelen voor eigen gebruik wenscht op te slaan, ook al is hij niet georganiseerd bij de Centrale of bij een der Landbouw-Crisis- Organisaties, een daartoe strekkend verzoek kan indienen bij de Nederlandsche Akker- bouw-Centrale, Afd Binnenland (Aardappe len), Bezuidenhout 15 te 's-Gravenhage, on der vermelding van de redenen, waarom hij een dergelijke voorraad wenscht aan te hou den. PERSBERICHT. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat uiterlijk op 31 Januari 1935 de garantie-bewijzen oogst 1934, bedoeld in het Reglement Suikerbieten-Steun 1934, moeten zijn ingeleverd bij de desbetreffende suiker fabrieken en dat na dien datum niet ingele verde garantie-bewijzen behoudens geval len van hooge uitzondering van onwaarde zullen zijn. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Postduivenvereen. „Altijd Verder", Breezand. Het afgeloopen jaar is er weer fel gestreden om de eerste 5 plaatsen der kampioenschap pen. Het resultaat was als volgt Vluchten der oude duiven. 1 N. Spigt, 2 G. de Boe, 3 J. Peute, 4 P. de Vries, 5 W. Blaauboer. Kampioensduif dezer vluchten was J. de Boe met ster 3.A.33 15493. Vlucht der jonge duiven. 1. W. Blaauboer, 2. J. de Boe, 3. N. Spigt, 4. K. Verver, 5 A. Liefhebber. Navluchten. 1. G. van der Berg, 2. N. Spigt, 3. K. Ver ver, 4. W. Blaauboer, 5. L. Hoogenwoning. Was het resultaat der oude vluchten gun stig te noemen, die der jongen en na vlucht, brachten het er minder goed af Met wel als oorzaak de aanhoudende Westelijke winden, welke voor de Noorderlij ker wonende liefheb bers funest is, daar de vogels over de Zeeuw- sche wateren komen en dikwijls met 'n om weg kiezend hun doel trachten te bereiken. Hun vluchtlijn vervolgend komen zij dan boven Amsterdam waar het gros der vogels huist welke ook mede concoursen in afdee- ling A., welke afdeeling de geheele N.H. pro vincie omvat. Bij het neervallen der vogels in die plaat sen zooals b.v. Amsterdam en Haarlem, kun nen de vogels der noordelijker gelegen eige naars, zich moeilijk los maken en blijven daar eenige tijd rondtoeren alvorens zij hun vluchtlijn weer vervolgen. Dit oponthoud veroorzaakt tijdverlies, daarbij gevoegd het alom bekende spreekwoord „Dat de laatste loodjes het zwaarst wegen" en men kan zich indenken wat de onze hebben te presteeren, alvorens ze voor 'n prijs in aanmerking ko men. Dat hiertegen door de Noorderlij ke liefheb bers op de jaarvergadering van de afdeeling fel is geageerd, spreekt voor zich zelf. Dit heeft dan ook tengevolge gehad, dat we in het komende seizoen, als alles doorgaat, een nieuwe luchtlijn gaan vliegen en wel de rich ting Parijs, Lyon, Marseille. Deze luchtlijn loopt geheel over land, wat tengevolge kan .hebben, dat we toegemeten krijgen wat ons rechtens toekomt .Of deze verandering wer kelijk een verbetering zal zijn moet de onder vinding ons nog leeren. Ging de voorheen gevlogen richting Bordeaux betrekkelijk over laagvlakte, de nieuwe kan ons in het berg plateau groote temperatuursverschillen en dichte nevels in den weg liggen, wat voor de vogels heel dikwijls onoverkomelijke bezwa ren zijn. De bedoeling heeft echter voorgeze ten 'n meer eerlijker verdeling der prijzen te verkrijgen. Dus zullen we het beste er maar van hopen. Dat er in het komende seizoen weer flink zal worden aangepakt, staat nu reeds vast. Wanneer de maand Januari is aangebroken, begint ieder liefhebber weer te herleven,is dagelijks, bij elk verloren half uurtje weer bezig het een en ander voor de komende vluchten in orde te maken en doet reeds zijn keus, welke vogels hij in 't komen de voorjaar zal koppelen om 'n goede kweek te krijgen. Thans is het dan ook wel de tijd voor de beginnende liefhebbers, welke als lid wenschen toe te treden hun licht eens op te steken bij de oude ratten, daar er nog wel 'n goed kweekkoppel op den- kop te tikken valt. Deze staan je ten alle tijden met raad en daad bij zoodat men spoedig aan de prijs kampen kan mededingen. Laat 1935 'n jaar zijn van bloei onzer ver- eeniging, die deze sport beoefent in goede kameraadschap en louter liefhebberij. Sport. B. K. C. 4 speelde gelijk legen Helder 7 £--£, terwijl de adspiranten 'n 5—1 overwinning behaalden in Den Helder tegen Helder B. Depot Jamin. Naar we vernemen zal aan de Molenvaart een depot van de firma worden gevestigd in het winkel huis van de Heer Hollander. SPORT. VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. Afdeettig I. 4e bL,.>e. VRONE —TEXEL 2—4 ANDIJK—D. T. S. 4—0 ALKMAAR—SCHAGEN 5—1 DE VIERDE KLASSERS. Ook de groen-witte Alkmaarders deden zeer verdienstelijk werk, door het bezoekende Schagen met flinke cijfers 51, te kloppen en dus in de running te blijven. Deze Westerweg- bewoners wisten dus de tweede plaats weer te bereiken. Ook Texel ging voort op den goeden weg, doch behaalde te Sint Pancras een ietwat schrale overwinning, 24 op de hekkesluiters. De Vronianen hebben zich stellig geducht ge weerd Zeer jammer was het, dat de ontmoeting Nieuwe Niedorp Succes, wegens terrein afkeuring geen doorgang kon vinden. Andijk sloeg het bezoekende D.T.S. met 4-0. De stand is als volgt gesp. gew. gel. verl. V.—t. pt. Texel 12 7 3 2 36—17 17 Alkmaar 11 6 3 2 26—19 15 Succes 11 6 2 3 40—16 14 N. Niedorp 10 6 1 3 24—16 13 Schagen 12 5 2 5 32—32 12 Andijk 12 6 0 6 32—36 12 D.T.S. 12 3 3 6 19—30 9 B. K. C. 10 3 1 6 16—27 Vrone 10 0 1 9 14—44 UITSLAGEN N.H.V.B. Door de slechte toestand der meeste terrei nen in de kop van Noordholland zijn Zondag j.1. maar enkele wedstrijden doorgegaan met als volgende uitslagen 1 D. Schoorl—Held. Boys 4—9 Helder 3— Watervogels 5—2 2 F.Texel 2—Helder 4 6—1 Dosko—H.R.C.5 2—0. 4 G. Callantsoog—Sparta 3 1—0 4 L. Helder 7—B.K.C. 4 2—2 Callantsoog 2 -^T.V.C. 2 1—2. Adsp. Helder b—B.K.C. a 1—5 Helder e— Sparta b 15 Texel bTexel Boys a 10. De stand in 1 D. is als volgt gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. Petten 12 6 4 2 32-23 16 Held. Boys 13 6 3 4 37-29 15 H. R. C. 3 11 5 4 2 27-19 14 Watervogels 13 5 4 4 25-23 14 Schoorl 12 6 1 5 32-31 13 Succes 2 11 5 2 4 29-26 12 Wieringerwaard 12 5 2 5 28-24 12 Helder 3 12 5 1 6 24-39 11 J. V. C. 11 2 6 3 22-29 10 M. L. D. 11 0 1 10 21-35 0 Bovendien heeft M.L.D. één verliespunt. GEMEENTE WIERINGEN. Wielrijders opgepast Blijkens de Staatscourant is het berijden per fiets van de wegvakken (betonwegen) Vlot brug de Kooy—Van Ewijcksluis, van Ewijcksluis—Lonjeweg en .Den Oever Friesland, thans definitief gesloten ver klaard. Benoemd. De Heer C. J. Kroon, die destijds is benoemd tot jachtopziener van de Heeren C. H. Schmalz e.a. ie Schagen, is thans aangesteld als bui tengewoon veldwachter der gemeente Wieringen. Bestuursbesluit Landbouw-Crisis- Organisatie voor Noord-Holland. Het bestuur van bovengenoemde stich ting heeft besloten A. te bepalen, dat elk der al? rundveehouder aangesloten georgan— seerde van de Landbouw-Crisis-Orga nisatie, wien eenig kalf is toegewezen, verplicht is a. indien door hem schetsing ge- wenscht wordt van een vaarkalf, des wege, voordat dat kalf een gewicht van 80 Kg. heeft bereikt, een schriftelijke aanvrage in te dienen bij dengene, die daartoe ingevolge het bepaalde on der B. is aangewezen. c. zijn te schetsen kalveren aanwe zig te hebben in de onmiddellijke nabij heid van zijn bedrijfsgebouwen op het tijdstip hetwelk de schetser als dat van zijn komst heeft aangekondigd d. als vergoeding voor elk hem te verstrekken identiteitsbewijs van een vaarskalf of ongeregistreerd stierkalf aan voornoemd bestuur te betalen een bedrag van f 0;75 e. als vergoeding voor elk hem te verstrekken identiteisbewijs van een hem ingevolge artikel 7, lid 1 van het Reglement Rundveeteeltregeling 1934 toegewezen geregistreerd stierkalf aan voornoemd bestuur te betalen een be drag van f 0.75 f. als vergoeding voor elk hem te vetrekken identiteitsbewijs van een hem ingevolge artikel 8, lid 1 van het Reglement Rundveeteeltregeling toege wezen vaarskalf aan voornoemd be stuur te betalen een bedrag van f 20. B. aan te wijzen als degene, bij wien de schriftelijke aanvrage, bedoeld onder Aa en Ab, moet worden inge diend 1. Voor de georganiseerden, wier be drijfsgebouwen zijn gelegen in de ge meenten Texel, Vlieland, Terscheldlng Den Helder, Callantsoog, Wieringen, Zijpe, Wderingerwaard, Wieringer- meer, Schagen, Barsingerhorn, Win kel, Nw-Niedorp Anna Paulowna bij W. de Jong, Veerburg, Anna Pau lowna (telefoon No. 68) kantoorhouder ONS BOOMKWEEKERIJ. De heer Boerhave te Middenmeer heeft een stuk grond geschikt gemaakt voor boomkweekerij. Voorloopig zal het nog een bedrijf blijven op bescheiden schaal. Particuliere woningbouw te Middenmeer. Hardnekkig liepen de geruchten als zou aan een tweetal particuliere woningbouwers grond zijn gegeven voor een 30 a 40 woningen te Middenmeer. Bij informatie ter bevoegder plaatse blijkt dat deze geruchten uit de lucht gegrepen zijn. TERUG VAN VERLOF. Werkzaamheden hervat, leder brengt nieuws mee. De werkzaamheden bij de cultuur zijn, dank zij het open weer van dezen winter 3 Januari weer aangevangen. Het om dezen tijd kunnen werken betee- kent een boffer voor de betrokkenen, het be- teekent werk en terwijl als gevolg van het abnormale zachte weer de kachel minder leeftocht noodig heeft, wat om dezen tijd meestal anders pleegt te zijn. Voor den bodem en het belangrijke surplus aan muizen, (ook een gevolg van de zachte winter) zal het echter noodig zijn dat er nog wat vorst komt. Wij willen dit niet tegenspre ken, doch moge hij niet al te heftig komen. Eerste Kerstdag heeft ons doen voelen wat Oostenwind in de Polder wil zeggen. Brrrr Hij die verre reizen doet weet wat te verha len, zegt een oud schoolliedje. En zoo brengt ieder die met Kerst en Nieuwjaar op reis is geweest nieuws mee en verhaalt dit aan „hen die achterbleven." Het nieuws wordt gretig aangehoord, want bij na ieder zijn familie uitgezonderd de Noordhollanders wonen ver weg. Wel zijn velen nog abonné op een blad uit hun vroegere woonplaats en blijvèn dus nog wat op de hoogte, maar men wil bijzonderhe den en die geeft de krant over familiezaken in den regel niet. Men raakt de eerste dagen niet uitgepraat van al de wederwaardigheden die men ge zien, gehoord en ook soms beleefd heeft. Bij al dat nieuws wat ons natuurlijk zoo volledig kan intresseeren als „de landslieden," vingen wij toch nog weer nieuws voor de krant op. Van iets wat in alle bladen in hun 1934- overzicht is gememoreerd en waarvan de tragedie ons nog versch in het geheugen ligt. NI. het drama Wardenier. Volgens onze zegslieden (zij komen uit de omgeving van Wolvega weg), is het met de heer Wardenier nog niet zoo slecht gesteld. Hij schijnt in een prachtige (benzine) auto Afd. I. 2. Hierbij zijn ingedeeld de plaatsen in West-Friesland ongeveer in de lijn Aartswoud—Hoorn. Aan te vragen bij Ir. J. de Vries, te Oostwoud, Tel. no. 10. (kantoorhouder Afd. II.) Mosselensteun. Door de Regeering is het minimaal door den exporteur als verkoopprijs daadwerkelijk te ont vangen bedrag als volgt vastgesteld I. Bij uitvoer naar België voor 1ste soort f 2.10 per 100 Kg. voor 2e soort f 1.60 per 100 Kg. II. Bij uitvoer naar Duitschland voor le soort f 2.35 per 100 Kg. voor 2e soort f 1.85 per 100 Kg. III. Bij uitvoer naar Frankrijk voor le soort f 2.10 per 100 Kg. voor 2e soort f 1.60 per 100 Kg. IV. Bij uitvoer naar Engeland voor beide soorten f 0.65 per 90 Kg. Onder een partij eerste soort mosse len wordt verstaan Een partij die voor ten minste 50 pCt. mosselen be vatten van 60 m.m. en daarboven voor ten minst 20 pCt. mosselen be vat van 55-60 m.m. voor ten minste 20 pCt. mosselen be vat van 50-55 m.m. Een partij 2e soort moet bevatten minstens 65 pCt. mosselen van 55 m.m. daarboven en voor minstens 25 pCt. van 50-55 m.m. De prijzen onder I en III genoemd worden nog verhoogd voor vrachtver- 'goeding enz. Nationaal Socialistische Beweging N. S. B. Naar wij vernemen zal deze steeds meer bekend wordende Bewe ging ook Wieringen bereiken. In de loop dezer maand den 18 Januari zal in. Concordia te Hippolyushoef een groote vei'gadering plaats vinden. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie in dit num nier. Politie. Verl. een reservewiel van een vrachtauto waarvan de buiten band gemerkt „Engelbert". V. C. J. B. Oosterland. Woensdag 9 Jan des avonds 8 uur bijeenkomst. Geslaagd De heer J. Koorn Sz. te Stroe, Landbouwkundigj-assistont W.-Meer slaagde voor het examen boek houden, uitgaande van de Vereen, van Leeraren in de handelswetenschappen. Herwonnen Levenskracht. Zondagavond werd vanwege de Afd. Wieringen der R.K. Vereen. Herwonnen Levenskracht een propa- gandaavond gehouden op de bovenzaal van den heer Veerdig te H.-hoef. De zaal was flink bezet, toen de voorz. den heer P. Vroone opende met den Christel, groet en allen een hartelijk welkom toeriep, inzon derheid aan den ZeerEerw. Heer Pastoor De Wildt en aan de besturen van muziek vereen. Harmonie en Voetbalvereen. Succes, die als gasten waren geïnviteerd. Spr. bracht in her innering wat deze vereenigingen in 't belang van Herw. Levenskracht hadden gedaan. Waar de spr. van het hoofdbestuur verhin derd was te komen, zal Eerw. Heer Pastoor een propagandarede uitspreken, en daarna zal de tooneelvereen. „St. Hippolytus", voor het voetlicht treden. Spr. hoopte, dat velen door dezen avond zich gedrongen gevoelen aan Herwonnen Levenskracht hun stem te geven. Pastoor de Wildt hield daarna een krach tig betoog, hoe noodzakelijk het was „Her- rond te rijden en een millioentje of wat uit de affaire overgehouden te hebben. Alles bijeengebracht door automobiel- en oliemagnaten, die een strop aan zijn uitvin ding zouden hebben. Wij arme benzinever bruikers zijn dus te laatIndien schrijver dezes het geweten zou hebben, hij zou een oproep geplaatst hebben aan alle benzinever bruikers om een fonds bijeen te brgengen uit de benzinebelasting die nu betaald wordt. Ons dunkt we hadden die auto-olieslok- cppen royaal overtroefd. Zou het nog niet kunnen POLITIE. Verloren reserveband band en een portemonnaie, inh. f 2.—. Inl. Politie Sloot- dorp. FLEVO-NIEUWS. Hauwert 1—Flevo 1 3—3. Op het zeer zwaar te bespelen terrein van Hauwert hebben de Flevomenschen een pun tje weten te behouden, mooi spel was niet te leveren, daar was het veld te nat voor. Voor de rust werd het minste spel vertoond en wist Hauwert eenmaal te scoren. Na de rust bleek men meer ingespeeld en werd aan beide kanten hard gewerkt om doel punten te verkrijgen, wat Flevo driemaal ge lukte en Hauwert tweemaal, zoodat de stand met 33 gelijk aan het einde kwam. Voor a.s. Zondag twee thuiswedstrijden. Flevo 2 speelt om 12 uur tegen strandvo gels 3 en zullen hun best doen natuurlijk om de 3—0 nederlaag te Broekerhaven geleden te wreken. Flevo 1 speelt om 2 uur tegen Strandvogels 2, dat was de vorige maal 2—2 in een heel spannende wedstrijd. Het is geen makkelijke ploeg maar we hopen toch dat de puntjes voor de thuisclub zijn en dat is noodig ook. De ledenvergadering, welke Donderdag avond wordt gehouden in Hotel Smit te Mid denmeer is voor allen zeer belangrijkeenige interne punten zullen besproken moeteii worden die geen uitstel kunnen hebben. Alle leden komen dus op. Voor bijzonderheden zie men advertentie in dit nummer. NederlandDuitschland. Nogmaals wijst het bestuur er op dat na 13 Januari geen aanvragen om kaarten meer behandeld kunnen worden. Men doe het dus spoedig bij den Secretaris. DONDERDAGAVOND, 10 JANUARI, 8 UUR IN HOTEL SMIT TE MIDDENMEER. Belangrijke agenda en een verrassing. wonnen Levenskracht" te steunen. Velen vin den daar genezing van de vreeselijke ziekte en zoo pas is weder een nieuw gebouw geo pend. Dat kost veel gelden ofschoon spr. weet, dat de financiën van velen zijner paro chianen ook er slechter voorstaan dan voor heen, doet Spr. een beroep op allen voor deze vereeniging een steentje bij te dragen naar vermogen. Het tooneelspel. „Een faillissement" werd uitstekend gespeeld. De moraal van het stuk hoe menschen door beproevingen tot een be ter levensinzicht geraken, werd schitterend uitgebeeld en na ieder bedrijf viel den spelers een warm applaus ten deel. Tusschen de bedrijven leverde de grabbel ton groote hilariteit bij het publiek en bracht vele dubbeltjes in de kas van Herwonnen Le venskracht. Aan het slot dankte Pastoor de Wildt allen die tot dezen avond hadden medegewerkt, maakte de tooneelvereeniging St. Hippolytus 'n compliment over 't mooie spel, alsook het orkest voor de goede verzorging van de mu ziek en dankte ook de gasten voor hun aan wezigheid. De heer Bosker, voorz. van Harmonie, dank te „Herwonnen Levenskracht" voor de invi tatie, en namens alle gasten voor den genoeg lijken avond hier doorgebracht, tevens daar bij de tooneelvereeniging complimenteerend voor het mooie spel. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Afd. Wieringen. Hedenmorgen hield bovengenoemde afdeeling in Hotel Centraal te H.-Hoef een algemeene bergadering, waar ir. T. P. Huisman secr. van het Hoofdbe stuur een lezing hield ten aanzien van de bestaande en nieuuwc crisis maatregelen. Circa 100 personen woonden de ver gadering bij en om 10.30 uur opent do beer O. J. Bosker, richt een bijzonder woord van welkom tot ir. Huisman en en de lieer Stapel die eveneens voor het IJoofdbstuur aanwezig is. De heer Huisman zijn rede aanvan gende releveert eerst in korte trek ken de reeks van maatregelen die ge troffen zijn voor de boerenstand, maar die hoewel er groote bedragen mee zijn binnengekomen niet het voordeel hebben gebracht die men er voor de boeren van verwacht. Vervolgens bespreekt de heer Huis man de hooge lasten die de boer moet opbrengen ook al heeft hij geen inko men, rente b.v. van aangegane hypo theek. Oplossing en ingrijpen in deze kwes tie is zeer moeilijk. Het Hoofdbestuur wat dagelijks met al de moeilijkheden heeft te maken, heeft een vaste lijn ontworpen om tot een meer doeltreffender steun te ko men voor het veehoudersbedrijf. Dit houdt n.1. in dat 't Hoofdbestuur wil voorstellen om een beperking in de teelt van barkens vast te stellen, wan neer men hierop een teéltregeling heeft, zoo, dat de aanbieding op de markt (minder wordt dan zullen de con sumptie-prijzen stijgen, het rund- vleesch wordt dan automatisch mee omhoog getrokken. Het Hoofdbestuur wil de teeltrege ling desnoods tot 40 procent door voeren. De heffing van 6 procent, kan men desnoods dan opvoeren tot 20 procent. Als dit eenmaal loonend is gewor den kan men de graaninvoerrechten

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2