VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. geeft, de aanbrengende takken van nij verheid niet meegerekend, werk aan ongeveer 250.000 personen. De jaarj ij k- sche productie aan nieuwe rijwielen bedraagt ongeveer 2 millioen, een om zet, bij de goedkoopte van de Duirsche fietsen dus van circa 100 milioea mark. Hierbij komen onderdeelen, banden enz. met eveneens 100 millioen mark. Voor die 2 millioen nieuwe fietsen moet jaarlijks worden vervaardigd aan bui zen ongeveer 10 millioen kilo. aan blik voor spatborden e.d. ongeveer 4l/-2 mil lioen kilo en aan rubber ruim 5 milli oen kilo. Als men voorts bedenkt, hoe veel reparatie-inrrichtingen, onderne mers van stallingen enz. nog van de popularisatie van de fiets profiteeren, heeft men een denkbeeld van de betee- kenis, die de fiets langzamerhand ook in Duitschland begint te krijgen. BINNENLANDSCH NIEUWS. steeds zin in de bovenste plaats te hebben, al hebben zij er veel moeite mee hun voor gangers bij te houden. De stand Is als volgt gesp. gew. *el. verl. V.—t. pt. Alkmaar 14 8 3 3 32—22 19 Texel 14 7 4 3 38—20 17 Succes 12 7 2 3 41—16 16 N. Niedorp 12 7 1 4 29—24 15 Schagen 12 5 2 5 32—32 12 Andijk 12 6 0 6 32—36 12 D. T. S. 13 3 2 7 23—35 9 B. K. C. 11 3 2 6 18—28 8 Vrone 10 0 1 9 14—44 1 B.K.C.-NIEUWS. B.K.C. III zorgde Zondag j.1. voor een 21 overwinning tegen Dirks- horn I en het begint er nu op te gelijken, dat de Geel-Zwarten beste papieren hebben voor het a.s. kampioenschap. En zooals we ook reeds eerder schreven, B.K.C. m is een mooie gave ploeg met hecht clubverband en goede harmonie. B.K.C. I zorgde des namiddags voor een extra verrassing om gelijk te spelen tegen het zoo gevreesde Texel ITexel is ons wer kelijk tegen gevallen. We schrijven dit toe aan de slechte terrein- en weersgesteldheid, verzoeken zaaltraining te geven. Hier toe zullen stappen worden genomen. De bepaling werd voorts gemaakt, dat leden die bedankt hebben, slechts dan weer kunnen toetreden als het ge- heele bestuur daar een goedgunstige beslissing over genomen heeft. De vereeniging telt momenteel pl.m. 50 leden en 18 adspirantleden. Beroep aangenomen. Ds. S. U. Zui- dema heeft een beroep naar Solo (Ned. Indië) aangenomen. Werkloosheid. Er zijn thans onge veer 600 werkloozen ingeschreven. Daarvan werken in de Wieringermeer ongeveer 80 bij de Grond-Mij. en 50 bij de Heide-Mij., 60 bij den Polder (sloo- ten), 30 aan den tent4bm en 43 bij par ticulieren (diep en slooten.) Gevaarlijke Herder. Zaterdagmiddag beet plotseling de hond van de Heer Blaauboer diens ongeveer 3-jarig doch tertje in het gelaat. De hond, die al De kooldiefstal aan den Langendijk. In verband met het opsporen van kooldieven, waarover reeds het een en ander medegedeeld is, meldt men uit Zuidscharwoude nog het volgende Reeds eenige malen is melding ge maakt van diefstallen van kool en der gelijke van de laadterreinen van de spoorwegen. Op verschillende tijdstip pen werden vele malen partijen kool o.a. te Broek op Langendijk, uit een ge sloten spoorwagon een groote hoeveel veelheid kool en manden ontvreemd ten nadeele van de firma K. Wagenaar te Broek op Langendijk. Voornamelijk te Noordscharwoude werd het spoorétablissement tot ope ratieterrein gekozen. Hoeveelheden kool in zakken en kratten, bussen zuur kool verdwenen van het terrein. Een paar dagen geleden werden, zoo als reeds gemeld, nog 1500 Kg. roode en witte kool ontvreemd ten nadeele van den heer P. Waker te Heerhugo- waard. De daders lagen echter steeds op het kerkhof. Met gevolg, dat natuurlijk verdenking rees tegen de verkeerden. De veldwachters van den Langen dijk lieten het er niet bij zitten en hielden gecombineerden nachtdienst over den gelieelen Langendijk. Thans is het dezen politie-ambtenaren, de rijksveldwachters De Boxs en Rood en de gemeente-veldwachters Nieuwen- huis en Leurink, gelukt de daders op te sporen. Het waren een zekere A. A. V. en diens zoon, afkomstig uit Gouda. Zij bedienden zich echter van verschil lende namen en woonplaatsen. Vanuit Gouda werden de strooptoch ten naar Noord-Holland per vracht auto ondernomen. De beide V.'s had den in Gouda.... een groentengros- sierderij. De veldwachters zijn in Gouda op onderzoek uitgegaan en ontdekten in verschillende pakhuizen en op allerlei verborgen plaatsen een 'hoeveelheid kool, gesnerkte kratten en zakken, ge vuld met uien en peen van verschillen de kooplieden. Ook een partij van dief stal afkomstige aardappelen. De daders zijn in het Huis van Bewa ring te Alkmaar ingesloten. Hun ge rechte straf zullen ze zeer zeker niet ontloopen. Voor de wakkere politiemannen wel wel een belooning voor de vele opge offerde uren nachtrust. BELASTING VAN DE DOODE HAND. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat in het Staatsblad No. 528 is opgenomen de wet tot heffing van een belasting naar het vermogen van instellingen van de doode hand. Aan deze belasting zijn onderworpen de „Instellingen van de Doode Hand,' waaronder worden verstaan, stichtingen, coöperatieve en andere, al dan niet rechtspersoonlijkheid heb' bende vereenigingen, zedelijke lichamen, er alle hiervoor niet afzonderlijk genoemde rechtspersonen, met uitzondering van ven nootschappen, welker kapitaal geheel of ten deele in aandeelen is verdeeld. Deze instellingen zijn verplicht, ook zonder dat zij daarvoor een aangifte-formulier heb ben ontvangen, bij den inspecteur der direc te belastingen aangiften van hun vermogen te doen, indien dit f 2500.- of meer bedraagt. Het niet doen van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 1000. illlrC IC11CU1- Cll HCClOKCaiClUUClU, l-l beiden gold dit, want ook had het '«d mak freest was voor kinderen. maar voor invloed op onze spelers, uitgezonderd Prins en Tauber, die een geweldige wedstrijd hebben gespeeld, dat werkelijk bewondering afdwong, daar Prins in het doel wonderen verrichtte en Tauber, rechtshalf en voor 3e back fungeerde. De rest van 't elftal heeft hard gewerkt vooral Hoep en J. de Schipper Az hebben na de rust goed vastgehouden. In de voorhoede van links hebben de Gebr. v. Wees het de Texelachterhoede geducht lastig gemaakt, ter wijl de vleugel De Schipper Huisman op een goede wedstrijd kunnen terugzien. Post op de middenvoorplaats werd sterk bewaakt en was dan vandaag bijzonder zwak. Ook de backs v. Teulingen—Blom speelden beneden hun kunnen, terwijl scheidsrechter Koorstra van Den Helder het spel tot vervelends aan- toe zeer veel onderbrak en steeds aanvoerders voor kleine dingen bij elkaar liet komen. Ove rigens stond het spelpeil niet zeer hoog, doch spanning is er geweest van begin tot einde, en Texel zoowel als B.K.C. kunnen met een uitslag 11 beide tevreden zijn. BK.C. wist reeds in de eerste minuut te scoren terwijl Texel ongeveer 10 min. voor het einde de gelijkmaker wist te maken, Flevo.Nieuws. 2--1 Flevo 2—And. Boys 0--3. Flevo I heeft Zondag in een spannen de wedstrijd afgewisseld met sneeuw en hagelbuien twee kostbare puntjes in de wacht gesleept. Doordat Hauwert I met Strandvo gels 2 gelijkspeelde (1—1) in Broeker haven komen de kansen voor Flevo lang niet slecht te staan. Men zie hiervoor onderstaande stand van het bovenste viertal maar is terstond afgemaakt. KOEGRAS. Wielrijden. Op de Wieier wedstrijden te Oud Karspel reed onze plaatsgenoot de Heer Jb. Kuiper de K.M. in 45 seconden, terwijl de 3 K.M. gereden werd door Kapitein uit Anna Paulowna in 3 min. 50 sec. GEMEENTE WIERINGEN. SPORT. UITSLAGEN N.H.V.B. Door het aanhoudende slechte natte weer konden Zondag j.1. maar weer enkele wed strijden doorgang vinden met als volgende uitslagen 1 D Petten 1 H.R.C. 3 1—4 4 G.B.K.C. 3 Dirkshorn 2—1. 4 H Cocksdorp Watervogels 2 04. 4 L.Callantsoog 2Helder 7 04. Alle overige aangekondigde wedstrijden zijn afgelast. Afdeeling I. Alkkmaar Succes 02 B. K. C. Texel 1—1. Nieuwe Niedorp D. T. S. 54. DE VIERDE KLASSERS K. N. V. B. ALKMAAR en TEXEL VERLIEZEN. NIEUWE NIEDORP EN SUCCES WISTEN WEDEROM TE WINNEN. Alkmaar welke een pracht kans maakte voor het kampioenschap kon het Zondag te gen de Wieringers niet bolwerken en moest 2 kostbare punten aan de Successers afstaan, door met 02 te verliezen. Wel behouden de groenwitten de leiding, doch hun voorsprong is minder groot geworden. Een zege had hen een flink stuk in de goede richting gebracht temeer, daar no. 2 van de ranglijst, n.1. de eilandbewoners van Texel een kostbaar punt moest afstaan aan B.KC. door met 1—1 ge- lijk te spelen. We waren Zondag getuige van deze wedstrijd en als we ons niet vergissen zal B.K.C. nog wel voor meer verrassingen zorg dragen. Succes en Nieuwe Niedorp gaan nog ken' za) worden verkregen. Vergadering Voetbalvereen. B. K. C. Donderdagavond vergaderde genoem de voetbalvereeniging in 't clublokaal. De heer Van Loon nam het voorzitter schap op zich, door de afwezigheid van den heer C. Kaan, die door familie omstandigheden verhinderd was. De heeren T. Post en G. van Loon traden af als lid van het bestuur. De heer Post stelde zich niet herkies baar. In zijn plaats werd de heer Totté gekozen. De heer Van Loon's zittings duur werd door de vergadering besten digd. De verkiezing van de elftal-commis sie. De heeren P. v.d. Burg' en L. Borst stelden zich, niet herkiesbaar. De ver kiezing had tot uitslag, dat de heeren N. Jap Jr.. A van Zandwijk Rz., L. de Winter, J. Hendriks en C. Schenk de elftalcommissie vormen. De autobus-overeenkomsten blijven gehandhaafd, De tribune wordt door de vereeni ging gehuurd. Bij de rondvraag gingen stemmen op den goeden weg voort en schijnen nog op om Barend de Boer wederom te verl. pt. 2 19 3 19 2 16 3 14 gesp. gew. gel. V. C. L. I 13 8 3 Hauwert I 14 8 3 Flevo I 12 6 4 Strandvogels 2 12 5 4 Flevo 2 heeft goed partij geleverd te gen het sterke And. Boys I doch moest het onderspit delven met 3—0. Zondag; weer twee thuiswedstrijden, het eerste tegen Strandvogels 2 en het tweede tegen Strandvogels 3. Van belang is dan tevens de wed strijd M.F. C. 3—V. C. L. I. M. F, C, schijnt thuis niet makkelijk te zijn. Hauwert is a.s. Zondag vrij. De Gym-uitvoering. De gym-uitvoe- ring j.1. Zondag in Concordia was we der, wat 't programma betreft, in alle opzichten dik in orde. Jammer voor de ijverige directeur en leden, dat de zaal niet geheel bezet was. De gladde wegen waren hieraan wel schuldig. Echter de Gym verdient meer belangstelling De dansjes en oefeningen der kleine afdeeling was schitterend. Doch ook extra vermeld mag wel worden het ballet van de Flevo T-Rerkhout 9 «ëtfrls". De costumes en dansen in de i levo i fierKiioui nchtschakeeringen waren betooverend. Het blijspel liep vlot van stapel en er is hartelijk gelachen. Aan het slot werd een clublied ten gehoore gebracht, waaraan blijkbaar niet de noodige studie was besteed. Doch overigens.... alle hulde aan den heer Pennekamp en zijn Gym. Doopsgez. Jongerenkring. De Bijeen komst van de Doopsgez. Jongerenkring zal niet plaats vinden Vrijdag L Febr. 8.15 n.m., maar Donderdag 31 Jan. des avonds 8.15 uur. Onderl. Glasverzekering Maatschappij ..Wïeringen." Bovengenoemde, maatschappij hield Maandag,vond haar jaarlijksche alge- meene vergadering in de zaal van den heer S. Veerdig te Hippolytushoef. Aan wezig 6 leden. Na een kort openingswoord van den voorzitter de heer C. C. Bakker, leest de directeur de notulen van de vorige jaarvergadering welke onveranderd worden goedgekeurd. Rekening en verantwoording. Ontvangsten f 383.15 w.o. f 100 van herverzekering. Uitgaven f 265.73 w.o. Breuk f 161.83 Saldo v. jaar f 507.24. In kas 31 Dec. 1934 f 624.84. Vermeerdering van bezit f 130.66. De heer P. Vroone brengt namens de commissie tot het nazien van de boeken verslag uit en heeft boeken en bescheiden in orde bevonden. Voorzitter dankt directeur en com missie. Vjerkiezing Commissaris. Aan de beurt van aftreden is de héér C. C. Bakker, welke bij acclamatie wordt herbenoemd. Hij neeml de be noeming aan. De tarieven. Op voorstel van de voorzitter wordt besloten gezien de gunstige kasposi tie over het jaar 1935 geen premie te heffen. Rondvraag. De heer S. Veerdig vraagt waarom zijn portiekdeuren niet verzekerd kun nen worden. De directeur zegt dat tot nog toe geen binnendeuren aangenomen zijn. Besloten wordt deze deuren ook op te nemen. De heer P. de Graaf stelt voor om het salaris van den directeur met f 25 te verhoogen. De voorzitter is hier niet voor. Over dit voorstel staken de stem men, waarna de heer de Graaf voor stelt om dan over het jaar 1935 een gratificatie van f 25.- te geven, wat een ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BESTUURSWIJZIGING EVANGELISATIE. In de plaats van de heeren IJ. Bakker en Schuitemaker zijn in het bestuur van de Evangelisatie gekozen, de heerenVogelaar en Oostenbrug. OUDERAVOND. Evenals vorige winter wor den de ouders van schoolgaande kinderen van de school te Middenmeer Woensdagavond 30 Januari a.s. van 7—81/* uur uitgenoodigd door het hoofd der school om het werk van hun kinderen in te zien en met de leerkrach ten over hun kinderen van gedachten te wis selen. I GEMEENTE ANNA PAULOWNA. UIT DE POLDERVERGADERING. Wanneer de uitvoering van het stof vrijmaken van alle thans nog niet stof vrije wegen van den Anna Paulowna- polder kan geschieden in werkversehaf fing, op de bekende voorwaarden, waar hij dan is aangenomen, dat de kosten, welke voor rekening van den polder blijven, gedurende tien jaren zullen bedragen ten hoogste f 9000 per jaar zullen naar de gemaakte berekening, de kosten van het onderhoud der we gen in totaal voor 1935 zijn te ramen op f 26.000. Bij de mondelinge toelichting zegt de Voorzitter dat vertrouwd mag wor den dat het Werkfonds zich niet ge heel van steun zal onthouden. Het ligt in de bedoeling dat de pol der zelf voor de aanschaffing van een wegwals zorgt. Bij berekening is geble ken, dat de aanschaffing van een 5- tons diesel-motor-wals, kostende maxi mum f 5000.-, voor den polder voor deel iger is dan het huren. De wals zal kunnen blijven dienst doen bij onder houdswerken en het zal dan mogelijk zijn beter en regelmatiger grint over de wegen te verdeelen. Zonder verdere discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt het voor stel van het Dag. Bestuur betreffende het stofvrij maken van alle wegen aan aangenomen, met inbegrip van het voorstel tot aanschaffing van een weg wals. Alles natuurlijk onder voorbe houd dat de bijdrage van „Sociale Za-geijjke uitslag geeft, zoodat hét salaris blijft zooals dit is. Tot het nazien van de volgende kening worden benoemd, de heeren P. de Graaf en S. Veerdig. Hierna sluiting. Verloting. Door het Bestuur van de „Wieringer Schaakclub" is bij B. en W. dezer gemeente vergunning aange vraagd om tot stijving der vereeni- gingskas een verloting te mogen hou den. Openbare Verkooping. Zaterdagavond werd door notaris Obreen een openbare verkooping gehouden in het lokaal van den heer S. Kaan te Hippolytushoef ten verzoeke van de Gebr. Mulder Sz., Slingerweg. De uitslag was als volgt Perc. 1 Bietrop bij Fr. Lont gr. 70.75 aren, hoogste bieder B. H. Kraan, kooper idem voor f 1350. Perc. 2 Ventje bij Pruimeboom groot 57 aren, hoogste bieder C. Vermeulen f 900, af gemijnd door J. N. Mulder f 920. Perc. 3. Noorderven Stroeërkoog, groot 43.90 aren opgehouden op f 480. Perc. 4 Nes in den Dorperkoog, groot 56.20 aren, hoogste bieder en kooper P. Lont (Vet) voor f 560. Naar wij vernemen wordt te Slootdorp een soortgelijke avond binnenkort belegd. DE BOF. De kinderziekte „de bof" heerscht op het oogenblik zeer sterk onder de jeugd van de Wieringermeer. Hoewel onschuldig zijn sommige kinderen er soms erg ziek van, voor al de schoolgaande jeugd heeft er erg mee te kampen. In sommige klassen zijn 20 kinderen door deze ziekte absent. IJSVEREENIGINGEN WIERINGERMEER. In ons vorig nummer hebben we reeds ver meld, dat een vergadering te Middenmeer gehouden is, om te komen tot oprichting van IJsvereenigingen in onzen polder. Op deze vergadering waren mede aanwezig het hoofdbestuur van de IJ. H. N., n.1. de heeren A. J. Stikkel van Alkmaar, P. Preij- er van Wormerveer, Sarlet van Haarlem, en J. Werkman van Alkmaar. Tevens waren er de heeren Limpers (districts-voorz. IJ. H. N.) van Wieringerwaard en V. Kaan, Voorz. IJs club Anna Paulowna. De heer Stikkel hield een krachtig betoog over de IJssport en over de noodzakelijkheid van ijververeenigingen ook in de Wieringer meer. Een commissie (reeds in vorig no. genoemd werd dan ook gevormd, om hier afdeelingen van de IJ. H. N. op te richten. Daarom achten wij het nuttig en wensche- lijk oni het werken van den IJ. H. N. hier nader uiteen te zetten. De IJ. H. N., die in December van dit jaar zijn 40-jarig bestaan hoopt te herdenken, is indertijd opgericht, om het ijstoerisme te be vorderen. De verschillende clubs in de gehee- le provincie Noordholland sloten zich aaneen en elk voor zich zorgde voor het uitzetten in orde brengen en houden van banen, langs welke de leden van den bond zich van de eene plaats naar de andere kon begeven, zon der dat er aan baanvegen geofferd behoefde te worden, zonder ooit bang behoeven te zijn, dat het ijs niet betrouwbaar was. (Hierbij zij terloops opgemerkt, dat sinds het bestaan van den IJ. H. N. nimmer een lid verdronk bij tochten op zijn banen.) Om het hierboven be schreven doel zoo goed mogelijk na te komen, werd de provincie in districten verdeeld. Daardoor konden de clubs van een district gemakkelijker samenwerken omdat een districtsvoorzitter natuurlijk veel beter kijk op zijn omgeving had als het dag. bestuur, dat niet overal kon zijn. En aangezien een distritcsvoorzitter automatisch lid van het hoofdbestuur was, was er bovendien voortdu rend contact met elkaar. De ijsbond Holl. Noorderkwartier heeft vele jaren gekend van uitgebreid ijstoerisme en heeft in die jaren duizenden neen tienduizen den aan zich verplicht. De tijden veranderen echter. Wij kregen toevallig minder strenge winters en wij kregen niet toevallig grootere schepen in de vaarten en kanalen, schepen met ster ke motoren. En het gevolg was, dat meer en meer kanalen des winters werden stuk gere den en dat het ijstoerisme sterk verminderde. Toen besloot men de bakens te verzetten. Organisatie van wedstrijden. De tegenwoordige voorzittervan den bond meende, dat de IJ. H. N. naast het toerisme de ijssport zou kunnen bevorderen door het houden van wedstrijden op de lange baan en door het houden van wedstrijden in het schoonrijden. De bedoeling was niet, om het pad van den K.N.S.B. te betreden, maar wel, om de ijssport in Noordholland tot grooteren bloei te brengen. Het plan werd goedgekeurd en het bonds- bestuur kocht eenige zeer fraaie bekers, die elk voor zich een hoog bedrag vorderden. Thans hebben wij al sinds eenige jaren deze wedstrijden en op één uitzondering na zijn ze steeds een succes geweest, en voor de uit schrijvende club èn voor andere clubs. Want deze wedstrijden zijn niet openge steld voor iedereen, maar uitsluitend voor le den van den bond. Iedere aangesloten mag haar beste rijders of rijdsters sturen en de winnaars krijgen de zilveren bekers en me dailles. Daarnaast worden er geldprijzen uit geloofd en die komen aan de clubs, welker rijders winnaar worden, ten goede. Het gevolg van één en ander is, dat de uit schrijvende steeds kan rekenen op groote deelname en dat iedere club kans heeft op een prijs van 100 guldeh of minder. Het spreekt wel bijna vanzelf, dat elk jaar geloot wordt om deze wedstrijden, zoodat el ke aangesloten club eenzelfde kans krijgt. Er kwam nog meer Daarbij bleef het niet. Want in den vorigen zomer gelukte het, om met een der grootste verzekeringsmaatschappijen een verzekering tegen ongevallen op de schaats af te sluiten. Toen de bondsvergadering dit plan goedkeur de, had de vergadering werkelijk een belang rijk besluit genomen, want het beteekende niet meer en niet minder, dat elk lid van een aangesloten club of afdeeling zich tegen 15 cent per jaar kan laten verzekeren, en wel voor f 3.- per dag met een maximum van 30 dagen bij tijdelijke invaliditeit en voor f 1000. bij verdrinking. De eerste verzekering geldt op alle banen in Nederland, de tweede op de banen (d.z. ook de kanalen enz. waarop banen zijn uitgezet) van den IJ. H. N. Men moet daar niet gering over denken, want het aantal pols- en armbreuken is in een ijsperiode vrij groot en van de andere ongelukken zullen wij maar niet spreken. De verzekering geldt echter voor leden, die op de schaatsen staan of rijden of bezig zijn de schaatsen onder te binden. Ze geldt echter Diènstplicht. In deze gemeente heb ben dit jaar 41 jongemannen aangifte gedaan voor den dienstplicht, lichting 1936, gedaan. Justitie. Door de rijkspolitie te Den Oever is proces-verhaal opgemaakt tegen een te Huizen (N.H.) woonachti gen koopman, wegens overtreding van het ventverbod. SUCCES - NIEUWS. Zondag maakte Succes een tocht naar Alkmaar om te kampen tegen de leider van deze afdeeling, n.1. tegen Alk maar I. Alkmaar was door de overwinningen ook voor bestuursleden, wedstrijdcommissa- xissen, e.d., die niet steeds op de schaatsen op het ijs staan. Men ziet, een belangrijke verzekering, die nog mooier is, als men weet, dat niet een ge- heele club zich behoeft te laten verzekeren, maar dat ieder lid, huisgenoot-lid, enz., zich kan laten verzekeren bij zijn secretaris. Het bedrag is 15 cent per persoon en hangt niet af van de vastgestelde contributie. (Wij wij zen er hier op, dat elke club zijn eigen contri butie betaald en voor het lidmaatschap van den bond 5% en de contributie afdraagt aan het bondsbestuur.) De kortebaanwedstrijden. Tenslotte ging de IJ. H. N. over, om rege lend op te treden bij kortebaanwedstrijden. De bond heeft daar lang mee gewacht, omdat jarenlang de verschillende leden het niet eens waren, maar ongeveer een jaar geleden veranderde men van gedachten, zulks naar aanleiding o.a. van de korte winterperiode van het vorig jaar, toen overal kortebaanwed strijden georganiseerd werden en elke club handelde naar eigen inzicht. Toen bewees Noordholland, dat ook hier de kortebaan wedstrijden weldra populair zouden worden. De IJ. H. N. zorgde in den vorigen zomer er voor, dat de voorbereidende werkzaamheden werden gedaan en in de ledenvergadering van begin November werd met op een na al- gemeene stemmen besloten, om de kortebaan wedstrijden in te voeren. De veranderde sta tuten werden koninklijk goedgekeurd, het wedstrijdreglement werd gedrukt en thans is het wachten op ijs Slotbeschouwing. Wanneer wij thans in 't kort het werk en het doel van den IJ. H. N. nog eens samen vatten, dan zien wij lo. dat de IJ. H. N. het ijstoerisme wil be vorderen. (Er zijn nieuwe ijskaarten in de maak, waarop alle wateren, groot en klein, in Noordholland voorkomen en die iedereen kan krijgen 2o. dat de IJ H. N. beker- en bondsdagen organiseeren laat door en voor de aangeslo ten clubs (bekers en medailles voor de win naars, geldprijzen voor de winnende clubs, die dan hun kas kunnen versterken 3e dat de IJ. H. N. toertochten uitschrijft (z.g. dorpen- en stedentochten met als prij- zijn aardige herinneringsmedailles) 4o. dat de IJ. H. N. zijn leden laat verze keren tegen ongevallen op het ijs (ook de baanvegers kunnen bij den IJ. H. N. verzekerd worden) 5o. dat de IJ. H. N. regelend optreedt voor de kortebaanwedstrijden en daarvoor een wedstrijdreglement heeft samengesteld 60. dat de IJ. H. N. zijn afedeelingen en clubs slechts steunt, wamieer dit noodig is 7o. dat alles geregeld wordt vanuit één centraal-punt (Alkmaar) en dat alle afdee lingen in een ijsperiode voortdurend op de hoogte gehouden worden met alles, wat er in den bont gebeurt 80. dat de IJ. H. N. tenslotte een lichaam is, dat 96 afdeelingen telt met 14.500 leden en dat in geheel Noordholland alles tracht te doen, om de ijssport te bevorderen op alle mogelijke manieren, zij het dan langs wetti gen, geoorloofden weg. Uitvoering „T.O.V." te Middenméer. De tooneelvereeniging „Tot Ons Vermaak" heeft het Zaterdagavond met haa.r uitvoering te Middenmeer wel zeer slecht getroffen wat het be zoek betreft. Het stormweer zal hierbij wel de grootste spelbreker geweest zijn. Toch viel ons het bezoek nog niet eens tegen. Wat het gebodene van den avond betreft, men had in studie genomen het tooneelspel in 3 bedr. „De Gelddui vel" van Jan Grosfeld. Een stuk dat, de naam zegt het reeds de duivelsche macht van geldspe culatiën tot inhoud heeft. Het is geen gemakkelijk stuk, en men mag het de spelers van ,.T. O. V." tot een verdienste rekenen voor de wij ze waarop zij het voor het voetlicht hebben gebracht. De rollen zaten er uitstekend in en het spreken was ook goed (wij laten het dialect van sommigen er buiten.) De houding van enkele spelers kan nog wel wat losser, ook het komen en gaan van het tooneel. In het stuk komen geen damesrol- len voor het geheel is een tragedie in bankkringen. De zoon van een bank directeur speculeert daartoe aangemoe digd door een bediende van zijn vader. De zaak loopt verkeerd, bovendien heeft hij vrienden en vriendinnen die alleen tuk zijn op zijn geld doch hem hem later in de steek laten. De zaak loopt vast, doordat hij valsche boekin gen pleegt, hij wil zelfmoord plegen, doch „Oom Kees" is de reddende en gel in het stuk en redt de zoon zooals hij eens de vader redde. Aan het slot komt alles weer in orde. Zooals gezegd het stuk zat er goed in en werd goed gespeeld, het kan nog wel iets vlotter, doch dat zal bij de tweede uitvoering wel beter zijn. Een fout lijkt het ons dat de spelers niet gegrimeerd zijn, v.d. Oetelaar was b.v. veel te jong t.a.v. zijn groote zoons. Vermelden wij nog dat de avond met een keurig speechje werd geopend door den heer C. P. Vergauwen. Een tweetal taarten gingen van de hand en het bal was ais van ouds bij T. O. V. gezellig. Zaterdag a.s. de tweede uitvoering te Slootdorp. van de laatste weken er in geslaagd beslag te leggen op de bovenste plaats, waar Texel verscheidene weken aan één stuk op had gestaan. Doch Alkmaar had waarschijnlijk een beetje geluk gehad en daarom vreesden wij nu niet direct dat Succes een nederlaag zou worden toegebracht en wij zijn hierin niet teleurgesteld ook. Alkmaar is er niet in geslaagd om revanche te nemen op de on langs geleden nederlaag. Succes daarentegen speelde een goede partij en speelde verschil lende momenten zeker een klas hooger, waar door zij dan ook met een glorievolle over winning van 20 huiswaarts keerden. De aangekondigde thuiswedstrijden zijn wegens slechte terreintoestanden niet doorge gaan.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2