BEftTEILS 26e JAARGANG VRIJDAG i FEBRUARI 1935 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GERECHTIGHEID. igWIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intereomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 Slecht weer op komst! Regen, wind, hagelbuien Zij zijn te verwachten in dezen tijd van het jaar. En dat beteekent het gevaar van griep. U kunt U daar gelukkig krachtig tegen wapenen, dank zij Aspirin. Als U zich eens niet heele- maal fit voelt - neem Aspirin! Dan heeft de griep de minste kans. jaagt de griep op de vlucht! De practisehe ervaring van de enkele we ken heeft geleerd dat het welslagen van de distributie verzekerd is, als de werkloozen zelf en de gemeenten die voor de distributie moe ten zorgen hun volle medewerking verleenen. Verwacht, mag worden, dat spoedig uitbrei ding aan het plan kan gegeven worden, zoo dra meer gemeenten eraan deel nemen. Twee ideeële dingen worden er mede be reikt een voedzaam volksvoedsel wordt ver deeld daar waar het gebruikt kan worden en de tuinder vindt een afzet voor zijn dikwijls onverkoopbaar product. BINNENLANDSCH NIEUWS. Nederlandsche Veehouderij Centrale. De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend, dat in de week van 17 tot 23 Februari 1935 op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Maandag 18 Februari te Alkmaar 8-10 v.m. Dinsdag 19 Februari Purmerend 8-10 v.m. Donderdag 21 Februari Leeuwarden en Schagen 810 uur v.m. Prijzen en voorwaarden als vorige week. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij .de distritcssecreratissen der Gewestelijke Landbouw Crisis Organisaties, moeten vóór Zaterdag 9 Febr. 1935 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw Crisis Organisaties, waaronder de betrokken veehouders ressor teeren. DISTRIBUTIE VAN GROENTEN AAN WERKLOOZEN. De in November van het vorig jaar dooi den Minister van Sociale Zaken in uitzicht gestelde distributie van goedkoope groenten aan werkloozen is door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale ter hand genomen. Voorloopig werd een proef genomen in en kele gemeenten. In de paar weken dat het distributie-systeem thans werkt, is gebleken, dat het systeem voldoet en dat de proef als geslaagd kan worden beschouwd. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen trale levert de producten in een ruime sortee ring en in prima hoedanigheid aan de ge meenten. Op dit oogenblik worden zes ver schillende soorten beschikbaar gesteld, zoodat er voldoende variatie in het menu gebracht kan worden. De kwaliteit van het geleverde product wordt door de uitvoerders der distri butie zoowel als door de werkloozen geroemd. Zooals indertijd door den Minister is mede gedeeld, worden de goedkoope groenten uit sluitend gedistribueerd voor de gesteunden. Het is de taak der gemeenten nauwkeurig toe te zien, dat alleen de menschen die door hun lage inkomsten practisch niet in staat zijn groenten te koopen, van de goedkoope groen ten gebruik kunnen maken. Bij het thans in enkele gemeenten beproefde systeem is dit bereikt door het uitgeven van bons aan de werkloozen. Alleen op deze bons zijn de groen ten verkrijgbaar. Werkloosheid te Rotterdam. Cijfer van 50.000 voor het eerst overschreden. 51.289 personen, die volgens eigen opgave te Rotterdajn werkloos waren, stonden jeind December ingeschreven aan de Arbeidsbeurs. De bouwbedrijven telden 8072, de metaalbedrijven 8756 werkloozen. Verzekering van de Uiver. Niet assuradeuren, maar eigen verzekeringsfonds draagt de schade. Naar „Het Vaderland" verneemt, wordt de schade van de Uiver niet gedragen door assuradeuren, maar door de K.L.M. zelf.. Dit houdt geen verband met den aard van het onge luk, zooals men op het eerste gezicht zou meenen, maar met den aard der verzekering, die de Maatschappij ge sloten heeft. De K.LM. heeft n.1. een verzekering afgesloten tegen schade, die een be paald bedrag per jaar te boven gaat. Dat bepaalde bedrag riskeert zij zelf. Als voordeel van zulk een verzekering wordt genoemd, dat de premie lager is, dan wanneer het risico tot alle scha den wordt uitgestrekt. De schade, die de K.L.M. in het alge loopen jaar geleden heeft, komt niet uit boven het gefixeerde totaalbedrag, vandaar dat assuradeuren niet aan sprakelijk zijn. Zij zal geleden moe ten worden uit het eigen verzekering- fonds der maatschappij, waarvan de omvang niet gepubliceerd is. Voetballen op Zondag. Proces-verbaal opgemaakt te gen 22 spelers. De gemeente Asperen. nabij Leer dam, bezit sedert eenigen tijd een ver ordening, waarbij het voetballen op Zondag verboden is. De voetbalvereen. A. V. V. had Zon dagmiddag een thuiswedstrijd voor de competitie van den Brab. Voetbal bond, tegen V.I.O.S. uit Rhenóy. Na afloop van den wedstrijd werd doov den gemeente-veldwachter, geassis teerd door een Rijksveldwachter, te gen alle 22 spelers proces-verbaal op gemaakt. Tot het terrein werden alleen dona teurs toegelaten. Voor 25 cent kon men echter een kaart bekomen, waar op vermeld stond, dat men een maand lang donateur was en als zoodanig recht van toegang had. FEUILLETON SUPPORTERS Het gebeurde Zondagmiddag, dat tij dens den voetbalwedstrijd D H. C-- V.U.V. te Rotterdam op de overdekte tribune een jongmensch telkens op stond om het spel beter te kunnen vol gen. Die gaf iemand die achter hem zat. zooals ie begrijpen is, veel erger nis. Op een gegeven oogenblik liep de maat over en kreeg de ergernisgeven de jongen een klap op het hooid. Hoe wel de slag geenszins ernstig was deed hij of dit wel 't geval was en zakte ineen. De moeder van het jongmensch die naast hem zat, trok partij voor haar zoon en gaf den man die haar spruit geslagen had zoo'n heftigen kaakslag dat zij een gezwollen hand opliep. Natuurlijk liet deze het er niet bij zitten en wilde de vrouw telijf gaan. Ilij werd daarin verhinderd door een heer die hem tot kalmte maande. De man door het woedende heen, zeide „bemoei je met je eigen zaken", en gaf hem tegelijkertijd 'n hevige klap in het gelaat. De aldus bejegende, wiens lip bedenkelijk opzwol, maakte zich bekend alsa agent van politie. Het vervolg speelde zich af op het bureau van politie en het slot zal bin nenkort plaats hebben voor den poli- tie-rechter. ZWARTE LIJSTEN TE BEILEN IN BESLAG GENOMEN. Dezer dagen heeft de wachtmeester dei- Koninklijke marechaussee te Dwingeloo bij verschillende winkeliers te Beilen z.g. zwarte lijsten in beslag genomen. Deze lijsten, waar op de namen van wanbetalers voorkwamen, werden uitgegeven door de Beiier neutrale handelsvereeniging en de Christelijke handels vereeniging. Geen van de bij een van deze vereenigingen aangesloten leden mag aan iemand, wiens naam op de zwarte lijst voor komt, direct, noch indirect, waren leveren. Met het plaatsen van namen op deze zwar te lijst wordt zeer serieus te werk gegaan. Maar nu was G. J. H. uit Makkum op de zwarte lijst geplaatst, hoewel hij in het alge meen niet als wanbetaler beschouwd kon worden. Niettemin schijnt hij ten opzichte van een leverancier om de een of andere re den zijn verplichtingen niet te zijn nageko men. Althans de credietcommissie, die de zaak onderzoekt, schijnt van oordeel te zijn ge weest, der er termen aanwezig waren, den man op de zwarte lijst te plaatsen. G. J. H. zich in zijn goeden naam aangetast achtend, diende een klacht in bij de justitie, met het gevolg, dat de lijsten in beslag zijn genomen. Met belangstelling ziet men nu in Beilen het verloop van deze zaak tegemoet. Onlangs heeft zich in Zuidlaren een dergelijk feit voor gedaan. Het O.M. eischte een veroordeeling tegen den voorzitter van de betrokken han delsvereeniging. De Arrondissements-Recht- bank heeft hem echter vrijgesproken. RATTEN VERORBEREN f 6000. Eigenaar vond hooiberg „safer" dan de bank. Een bewoner van Schaarsbergen onder Arn hem had onlangs een bedrag van 6000 gulden van de bank gehaald, omdat hij het daar niet veilig achtte. Hij sloot het bedrag in bankpapier in een houten kistje en verborg het in den hooiberg. Toen hij een week later een rekening moest betalen haalde hij het kistje te voorschijn. Het bleek dat ratten er een gat in geknaagd hadden en het bankpapier hadden opgeknab beld. Het gelukte hem nog zooveel van de snip- No. 17. Nadat de beide heeren alles verteld had den, begon de advocaat hen zijn ontdekkin gen mee te deelen. In 't begin werd er nog al aan zijn verden king getwijfeld, doch hoe verder hij met zijn verhaal kwam, hoe meer opmerkzaam en ge spannen beiden luisterden. Nadat hij het ee ne feit na het andere bekend gemaakt had, waren zij geheel tot zijn meening overgehaald. „Ik verzoek u echter één ding, heeren zeide Dietrich Kleists ten slotte. „Zou het niet het best zijn, dat deze nieuwe vervolging ge schiedt, zonder eenige openbaarheid er aan te geven De commissaris was bereid voorloopig de achtervolging stil te houden. „Niemand als de rechter, wien het onderzoek opgedragen is, zal er mee in kennis gesteld worden. Ik zal mij door het gerecht de noodige opdracht laten geven en direct de vervolging beginnen." „Ik zal met u meegaan," zeide Edward Stanway, „tenminste als u het goed vindt." „Vier oogen zien meer dan twee was het antwoord van den commissaris. Terwijl de beide heeren er nog waren, kwam een bode van mevrouw met een brief. Haastig maakte de advocaat het couvert open en hield een uit Engeland gezonden telegram in zijn handen, een paar uur gele den was het in Portsmouth aangenomen en aan mevrouw Fincke geadresseerd. „Gelukkig vereenigd. Voor een lange reis, hartelijk gegroet. Felicia." Dietrich Kleists las de depeche en reikte ze den anderen over. „Ze moet zich wel veilig voelenmeende Stanway. De commissaris schudde het hoofd. Ze zijn op het punt Europa te verlaten. Vermoedelijk kiezen zij een land over de zee, vanwaar ze niet weer in hun vaderland zullen terugkee- ren." „Dan moeten we ons haasten, ze in te ha len riep de Amerikaan uit. „Wanneer ze vreemden grond onder de voeten hebben, is het veel moeilijker hen gevangen te nemen." „In ieder geval zal ik vandaag een bevel tot inhechtenisneming zien te krijgen." Spoedig namen de beide heeren afscheid van het echtpaar Kleists. Weindel begaf zich re gelrecht naar den rechter Fresenius, terwijl Stanway naar het bureau van de Engelsche stoomvaart-maatschappij ging. pers bijeen te garen, dat hij een bedrag van f 600 van de Nederlandsche Bank kon terug krijgen. De rest was verloren, 't Was dus hetzelfde getal wat hij overhield, doch een nul minder. Voor de betrokkene dus een lee- lijke schadepost. INSLUIPING OP KLAARLICHTEN DAG. Buit van 4000. Tijdens afwezigheid van de bewoners heb ben een of meer tot nu toe onbekend geble ven personen in de eerste uren van den mid dag zich door insluiping toegang verschaft tot de tweede étage van een woning aan de J. P. Heystraat te Amsterdam. De dieven heb ben daar kasten en laden onderzocht, het geen hun den rijken buit van f 4000 aan bank biljetten heeft opgeleverd. Van dezen bruta len diefstal is aangifte gedaan bij de politie van het bureau Overtoom. GEREF. KERKEN. DE SAARSTEMMING EN HET VIERDE GEBOD. Het feit, dat ook tal van Anti-Rev. burge meesters en leden van Gemeenteraden, behoo- rend tot de Geref. Kerken een uitnoodiging hebben aanvaard, op te willen treden als voorzitter van een stembureau voor de stem ming in het Saargebied, welke stemming op een Zondag in Januari werd gehouden, heeft ontstemming gewekt, zoowel in de Anti-Rev. partij-instanties als in de kerkelijke pers. De A.R. Kiesver. in de centrale Emmen nam reeds een motie van afkeuring aan. Ds. H. J. Heida, Geref. predikant te Vlaar- dingen schreef in zijn kerkbode De stemming is nu geschied. De bureaux hebben op deze dag des Heeren hun werk, gedaan. Of het geweten der Anti-Rev. en Geref. voorzitters heeft geklopt Dat zal hangen aan de vraag of bij hen het geloof aan de Nieuw-Testamentische orde van den Rustdag heeft gesproken. Met de subjectieve conciëntie van burgemeester of wethouder die of die hebben wij hier niets te maken. Wel met de schending van Gods orde. Het geldt hier geen geval in particulier bedrijf, waarover nooit een uitspraak is gevallen. Het geldt hier een publiek, vrijwillig dienstbewijs op den dag des Heeren, waarin de geheele wet Gods absoluut wordt genegeerd. Of dan die burgemeester en andere waardigheidsbe kleders niet vrij waren zulks te doen On getwijfeld evengoed als zij, die zich vrijzin nig noemen of hoe dan ook. Maar de vragen zijn deze hoe is dat goed te praten met de heiliging en rust op 's Heeren dag en met lidmaatschap der Anti-Rev. partij en met 's Heeren ordinantie Of richt de Anti-Rev. partij haar weg naar de conciëntie van burgemeesters en wethou ders en niet meer naar de ordinantiën Gods? Niet over de conciëntie van burgemeesters, maar over de orde Gods op 's Heeren dag en zijn bestel over ons, gaat het hier. Kan men ons duidelijk maken, dat daarme de zulke dingen accoord zijn, dan wachten wij met geduld en lijdzaamheid. Zaterdagavond, 16 Maart, begaven zich aan boord van de passagiersboot „Solent" twee elegant gekleede pleizierreizigers op de reede van Portsmouth. Zelfs geen beroemde Engel sche detective zou in het voorname paar de beide Hamburgsche politiedienaars herkend hebben. Mr. Stanway zag er uit als een echte we reldreiziger. Weindel kon met zijn door de zon verbrand gelaat en zijn grooten knevel zeer goed voor een Duitschen ritmeester met verlof doorgaan. Daar de commissaris te Portsmouth niet bekend was, zoo was voor hem de begeleiding van den bereisden Amerikaan zeer gemakke lijk. „We behoeven niet te denken," zeide Stan way tot zijn reisgenoot, „dat het jonge paar zich, na de boot verlaten te hebben, in Ports mouth zelf opgehouden zal hebben. Ik denk, dat zij zich direct Woensdag naar Southsea hebben begeven." „Southsea is de zuid-oostelijke voorstad van Portsmouth en is een zeer gezochte bad plaats „Juist, mijnheer de commissaris. Het komt mij het waarschijnlijkst voor, dat het paar zich daar heeft laten trouwen." De heeren namen den eersten trein naar Southsea en namen daar hun intrek in het badhotel. Nadat zij daar een korten tijd ver toefd hadden, waren zij van alle bijzonder heden op de hoogte. Felicia Beijer had Southsea reeds als jonge vrouw bezocht, daar haar huwelijk met den directeur Hüttl direct na hun landing in de St. Thomaskerk had plaats gevonden. Het jonge paar was slechts tot 's middags in Southsea gebleven. Na het ontbijt, dat zij in de glazen verande van het badhotel hadden genuttigd, waren zij naar het eiland Wight vertrokken. Zij hadden de stoomboot van Ports mouth genomen, die op de Gosport, aan de andere zijde van de haven gelegen, voer. In Gosport kon men ieder uur met den trein naar Alverstoke en van daaruit kon men in den kortst mogelijken tijd naar het eiland Wight stoomen. De beide vervolgers namen ook deze rich ting en kwamen reeds in den namiddag in Ryde, een der voornaamste badplaatsen van het eiland, aan. Het was nu de vraag, of het paar zich van Ryde uit westwaarts naar de hoofdstad New- port had begeven, om van daar uit wellicht een uitstapje naar de veelbezochte badplaats Cowes te maken, teneinde Osborne, het prachtige landgoed van wijlen koningin Vic toria, te bezichtigen of dat zij de voorkeur hadden gegeven aan een verblijf in een der zuidelijke kleinere badplaatsen, die schilder achtig aan de rotsachtige kust gelegen waren, „Uwe landgenooten," zeide de Amerikaan lachend tot Weindel, „hebben van oudsher een verlangen naar de weelderige bekoorlijk heden van zuidelijke gewesten. Ik geloof niet, dat Hüttl en diens jonge vrouw zich meer getrokken voelden tot het romantische zui delijke gedeelte van het eiland, dat door haar mild klimaat aan Italië herinnert, dan tot de meer wereldsche pracht van Cowes." De beide heeren besloten daarop, van Ryde uit den trein naar Brading te nemen. Van daar uit begaven zij zich naar een plaats in het oosten van het eiland, die veel door Duit- schers bezocht werd. Hier verhieven zich de indrukwekkend hooge krijtrotsen, die dwars door het eiland heen naar de westkust loopen en zich daar verliezen in het steile en getan- BUITENLANDSCH NIEUWS. ZWARE SNEEUWVAL EN FELLE KOUDE. Evenals vele andere zuidelijke landen van Europa wordt ook Spanje dit jaar geteisterd door een kouden winter. In vele Spaansche provincies hebben zware sneeuwstormen en scherpe koude aanzienlijke schade aange richt. De treinen komen met vertragingen van eenige uren te Madrid aan. De locomotieven der sneeuwploegen werken zonder ophouden om de trajecten voor het verkeer vrij te hou den. In eenige steden in de provincie is de thermometer gedaald tot 8 gr. onder nul en heeft het sneeuwdek een aanzienlijke hoogte bereikt. Een verstandig boer voedert Bertels' Voer De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar of coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam Op de buitenwegen zijn talrijke auto's in gesneeuwd. In de provincie Granada is de olijvenoogst grootendeels vernield. De schade, die de vorst hier heeft berokkend, wordt ge schat op ruim 1 millioen peseta's. Ook in Madrid viel tamelijk veel sneeuw en daalde de temperatuur beneden het vriespunt. Zondag vonden de verkiezingen plaats voor den Provincialen Landdag van Navarra; de uitslage^ konden echter nog niet worden gepubliceerd, daar de verbindingen met ver scheidene kieskringen op het platteland door den sneeuwval gestoord zijn. DUITSCHLAND. SOC. DEMOCRATISCHE PARTIJ HEFT ZICHZELF OP. Functionarissen der sociaal-democratische partij in het Saargebied hebben een oproep gepubliceerd aan de vroegere partijleden, waarin verklaard wordt, dat de strijd voor hen ten einde is. ACHT SAARLANDERS IN DEN RIJKSDAG. Nieuwe wet afgekondigd. Teneinde zichtbare uitdrukking te geven aan den terugkeer van het Saargebied naar Duitschland en den Saarlanders de toeko mende vertegenwoordiging te geven in den Rijksdag heeft de rijksregeering een wet af gekondigd, waarin bepaald wordt, dat de op 12 November 1933 gekozen rijksdag met zoo veel afgevaardigden zal worden uitgebreid als het getal 60.000 gaat op het aantal stemmen, dat op 13 Januari voor aansluiting bij Duitsch land is uitgebracht. Dat wil zeggen, dat in den rijksdag acht Saarlandsche leden hun intrede zullen doen, die benoemd zullen worden door Adolf Hitt- ler op voorstel van den rijkscommissaris voor de aansluiting van het Saargebied uit de rijksdagkiezers in dat gebied. GOUDSTAVEN TERUGGEVONDEN. In het departement van de Somme. Uit Amiens wordt gemeld In het departe ment van de Somme zijn tien goudstaven teruggevonden, die 26 Januari uit een En gelsche vliegmachine waren gevallen. Nader wordt gemeld, dat het goud is terug gevonden door een vrouw in een veld bij Oisement. GROOTE RUSSISCHE ORDERS. Onderhandelingen met de Sowjet Russi sche handelsvertegenwoordiging hebben ertoe geleid, dat Rusland voor bedragen van meer dan een millioen pond bestellingen heeft ge daan in Engeland. Ook de Dominions en de koloniën hebben aanzienlijke orders gekregen. Er worden o.a. groote bedragen besteed aan spoorwegmateriaal en benoodigdheden voor papierfabrieken. T-; Attracties voor de autobus. In de Poolsehe stad Lublin deden de autobussen slechte zaken. De direc- de rotswanden, die door de zee bespoeld wor den. In het nog meer zuidelijk gelegen Sando- wer ontdekten de beide mannen voor het eerst weer een spoor van de beide vluchte lingen. Deze reisden zonder eenige vrees voor ontdekking te koesteren, daar zij niet eens van een anderen naam gebruik hadden ge maakt. Het doel der heeren was de zeeplaats Ventnor. Daar het „seizoen" nog niet begon nen was, zoo kostte het niet veel tijd om de vreemdeling-boeken in de hotels na te zien. In het Paleis-hotel vernamen ze al spoedig van den secretaris, dat het jonge Duitsche paar hier was gekomen na een tochtje naar de „Boniface-Dower," het veel beklommen, hoogste punt van de heuvelrij in het zuiden. Twee dagen waren ze hier stil geweest om daarop naar het dichtbijgelegen St. Lawrence te vertrekken. Direct begaven dè beide vervolgers zich hier ook heen. De vluchtelingen hadden inderdaad het mooiste plekje van het geheele eiland opge zocht. Myrten, fuchsia's, verbena's en andere tropische gewassen bloeiden hier in 't wild. Een weelderigen plantengroei vond men op dit schilderachtigé plekje, evenals dit aan de Riviera, de golf van Napels en Sicilië eigen is. Druk was het op de badplaats nog niet, doch iedereen dag waren er reeds concerten en partijen. Ook leverde het strand al een bond en elegant schouwspel op. Stanway en Weindel moesten nu op hun hoede zijn. De Amerikaan sloeg voor, dat de commissaris als landsman met hen kennis moest maken, terwijl hij, Stanway, ze onge merkt op eenigen afstand zou bespieden. Om dit plan te volvoeren scheidden de bei de reisgenooten. Stanway betrok een kleiner hotel, terwijl Weindel in „Excelsior Pallace" zijn intrek nam. Aan tafel maakte deze laat ste als bij toeval met zijn landgenooten ken nis en stelde zich zelf als officier der Pruisi sche infanterie aan hen voor. Toen men na tafel nog een kleine wandeling aan het strand maakte, praatte de jonge vrouw, zoo het scheen zonder eenige zorg, met haar landge noot. „Wat verheugt het mij landgenooten hier op Wight te vinden sprak de commissaris op gemaakt hartelijken toon. „Ik bezoek het eiland voor het eerst. Ik zou wel, indien het niet al te onbescheiden is, het verzoek willen doen, mij eenige van uw uitstapjes bij u te mogen aansluiten." Felicia vond het best. Ze schrok evenwel toen zij het booze gezicht, dat Theo Hüttl daarbij zette, zag. Dadelijk, daarop nam de directeur onder een onbeduidend voorwendsel afscheid van zijn landgenoot. Felicia volgde haar man wel wat terneergedrukt. Weindel zag het jonge paar, dat zich naar het park van het hotel begaf, in een levendig gefluister met elkander tusschen de pas groen wordende lanen gaan. Na deze duidelijke af wijzing, moest hij een verdere kennismaking tot aan den maaltijd verschuiven. Maar tot grooten spijt van den commissaris lieten de jongelieden zich niet in de eetzaal zien. Wein del, die het lange en dure menu zonder eeni gen eetlust genoot, vroeg eindelijk een kellner naar zijn landgenooten. Het antwoord luid de, dat de Duitschers per zeilschip een tocht je naar Ventnor deden en tevens hadden te kennen gegeven, dat zij van nu af aan liever hun maaltijden alleen in hun villa wensch- ten te gebruiken. Dat was opvallend. Dadelijk zocht Weindel zijn metgezel op, om hem van zijn wederva ren kennis te geven. Ze beraadslaagden met hun beiden, wat hun nu te doen stond. Stanway was bereid zijn hotel voor „Excelsior Pallace" te verwis selen. Hij wilde het namelijk zoo aanleggen, dat men hem de kleine wonihg ter beschik king stelde, die vlak tegen die van het jonge paar aangebouwd was. Het terras die het gemeenschappelijk eigendom van beide wo ningen was, werd slechts door een geribde zinken wand voor het inkijken in tweeën ge deeld. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1