d ^'Cjesprongert handen PUROL KROON CACHETS^ tie wist zich echter te helpen. Als con ducteurs werden een aantal komieken geëngageerd en in de omnibussen zijn plakkaten opgehangen met het op schrift „Geen crisis meer. Als gij de laatste moppen nog niet hebt gehoord, neemt dan plaats in onze bussen en on ze conducteurs zullen u aan het lachen maken." Inderdaad is sedertdien de recette van de omnibussen aanmerke lijk gestegen. Automaten voor stem-opname. In de Vereenigde Staten van Ameri ka zijn automaten in gebruik geno men, die na het inwerpen van n munt een opname op een kleine gramofoon maken van hetgeen paen voor de micro foon spreekt. Na de opname komt het plaatje naar buiten en dan kan het als brief verzonden worden. Dat komt ook niet dikwijls voor In het Wurtembergsche plaatsje Hes sigheim is een knaapje geboren, wiens overgrootmoeders nog allen leven en eveneens te Hessigheim wonen De leef tijd van deze overgrootmoeders loopt nog al uit elkaar, zij zijn resp. 96, 9*2 90 en 74 jaar oud. Negen tot tien millioen werkloozen. De secretaris van Arbeid, mej. Per- kins, heeft medegedeeld dat de Ver eenigde Staten op het oogenblik 9 a 10 millioen werkloozen herbergen boven dien komen 7.400.000 beneden de 15 jaar ten laste van de federale regee ring en van de staten. fr-vf Vetxuzchb cgetwest Doos 30 en 60ct. Bij ApotH. en Drogi sten j BJNNENLANDSCH NIEUWS. Een oude bruidegom en een jong bruidje. Al te groote belangstelling der dorpelingen. in het Oost-Brabantsche dorp Lan- genboom heeft zich de vorige week 'u vermakelijke geschiedenis afgespeeld. Wat iemand ooit had kunnen ver moeden, was dan toch gebeurd. Janus van E-, een zeventig-jarig landbouwer was door Amor's pijl g;etroffen. Janus had er zich steeds op beroemd een ver stokt vrijgezel te zijn en hij was dit ook inderdaad geweest, totdateen jeugdige schoone van slechts zes-en twintig lentes uit het naburige Escha- ren zijn hart in vuur en vlam had ge zet. Deze idylle mocht zich in de volle belangstelling van de dorpsbewoners verheugen. Men had afgesproken, dat het heele dorp aanwezig zou zijn, als Janus met zijn bruidje in het huwe lijksbootje zou stappen. Vrijdag j.1. was het de groote dag, waarop het huwelijk te Escharen zou worden voltrokken. Het jonge paar had niet over gebrek aan belangstel ling te klagen, want de trouwzaal bleek te klein te zijn om de menschen die waren toegestroomd, te bevatten. Men wachtte in spanning af, wat de bruidegom wel zou antwoorden, ais hem de gebruikelijke vragen zouden worden gesteld, want 't was bekend, dat Janus de gewoonte heeft om steeds van jawel, te zeggen ja/-nee. Toen de ambtenaar van den burgerlijken stand dan ook vroeg of hij het bruidje tot vrouw wenschte, antwoordde Janus met zijn traditioneel ja-nee. Een dav^ rend gelach steeg op uit de aanwezi gen. De bruidegom, die door dit lach salvo niet weinig van zijn stuk was ge bracht, moest zijn antwoord, tot uit bundige vroolijkheid van het publiek natuurlijk, en nu op de juiste wijze herhalen. Ofschoon naar Brabantschen trant velen ter bruiloft genoodigd waren, was het natuurlijk onmogelijk, dat het heele dorp aan de feestelijkheden zou kunnen deelnemen. Dit laatste zal dan ook wel aanleiding zijn geweest, dat eenige personen, die thuis moesten blijven, booze plannen hadden ge smeed om den gelukkigen bruigom van zijn bruidje weg te lokken. Nauwelijks was men met het brui loftsmaal aangevangen, of er werd aan de deur geklopt. Een jongen uit Langenboom kwam de tijding brengen dat het hondje van Janus was wegge- loopen en men het nergens kon vin den. Toen was Janus niet meer te hou den. Hij liet zich niet vermurven door de smeekbeden van zijn jonge vrouw en snelde weg om zijn trouwen vriend te gaan zoeken. De uren verstreken, doch de bruidegom kwam niet te rug. Daar een bruiloft zonder bruidegom toch eigenlijk geen bruiloft is, besloot de bruid teneinde raad zich maar per auto naar de boerderij van haar echt- noot in Langenboom te laten brengen. Inderrdaad vond zij Janus, die juisi zijn hondje had weergevonden, bij de kachel zitten. Het jonge paar wachtte echter nog een verrassing. Nauwelijks had men er te Langenboom de lucht van gekre gen, dat het jonge vrouwtje was gear riveerd of een groote menigte, gewa pend met emmers, ketels, pannen, dek seis en de meest potsierlijke voorwer pen, trok in optocht naar de boerderij van Janus op. Daar bracht men de jonggehuwden een ketelmuziekserenade, waarbij hoo- ren en zien verging. De ketelmuziek werd afgewisseld door liederen als Lang zullen zij leven en Hij mag er zijn, welke laatste voornamelijk voor de bruidegom bestemd was. Het werd tenslotte zulk een oorverdoovend ka baal, dat de politie de menigte, die tot vele honderden personen was aange groeid, uiteen moest drijven. Waarlijk, Janus heeft een veelbewogen brui loftsdag gehad. Federatie Den Helder van den Vrijz. Dem. Bond. Na gehouden referendum zijn de Vrijz. Dem. candidatenlijsten voor de verkiezing van leden der Prov. Sta ten vastgesteld als hieronder is aange geven. Statenkringj Den Helder 1. W. de Boer. Den Helder 2. F. Schermer, Schoorl 3. O. J. Bosker, Wieringen 4. D. Kooiman, Puriner- enr 5. C. Wijdenes Spaans, Jr, Anna Paulowna 6. H. K. Koster. Wieringer waard 7. J. A. H. Steenïneyer~van der Rijst. Den Helder 8 A. Epe. de Koog, Texel 9. G. van Hunen, Ter schelling 10. N. W. Duinker, Vlie land 11. J. Ootjers Az., Noordschar- woude 12. L. F. van Loo, Den Hel der 13. G. v.d. Sluijs, Schagerbrug 14. Jb. de Vries. Julianadorp 15. P. Pluister, Nieuwe Niedorp 16. J. B. F. Meyer. Den Helder 17. P. Kaan Cz., Wieringen; Statenkring Hoorn 1. D. Kooiman, Purmerend 2. J. Best Nzn., Berkhout 3. A. Sietsma, Alkmaar 4. U. G. Dorhout, Hoorn 5. Chr. Roosendaal, Enkhuizen 6. mr. Ada Goudsmit. Amsterdam 7. G. A. de Jong. Medemblik 8. P. Plas, Edam 9. K. P. Postma, Hoorn 10. J. Steert Oosthuizen 11. Jb. IJff, Beemster 12. P. Eriks Jz., Hoorn 13. W. de Boer, Den Helder 14. P. Kikkert Beemster 15. Mej. N. Carels, Alk maar 16. H. Kuiper, Hoorn 17. J. G. Oosterbeek. Edam 18. H. de Vrij, Hoorn 19. mej. M. Bierman. Oosthui zen 20. D. Stam, Oudendijk. Statenkring Zaandam 1. A. Sietsma, Alkmaar 2. D. A. Flentrop, Zaandam 3. W. F. Allan, Koog aan de Zaan 4. Mej. N. Carels. Alkmaar 5. H. L. Hallie, Zaandam 6. J. J. de Boer, Assendelft 7. mr. A. Prins. Alkmar 8. J. Koppen. West graf tdijk 9. H. Brinkman Jz., Zaan dam 10. K. Swart, Westzaan 11. T. Kostelijk, Heiloo 12. A. Dekker Egmond- Binnen 13. G. Jongejans, Assendelft. De Politie-Radio-Commie deed ons wederom haar jaarverslag toekomen. Hieruit blijkt, dat gedurende 1934 560 maal van den zender gebruik werd gemaakt 453 maal voor gewone uit zendingen en 107 extra-berichten. Uitgezonden werden 865 politie-be- richten en 519 berichten van vervallen verklaring. De meeste berichten betroffen ver zoeken tot opsporing van misdadigers (249), minderjarigen (189), veimiste personen (261) en automobielen (121). De omroep mocht als gevolg van de ze berichtgeving in 87 gevallen succes boeken. Door middel van de radio werden n.1. voorzoover bekend, opge spoord 30 misdadigers. 19 minderja rigen, 23 andere vermisten, geen mis dadigers zijnde 9 dieren, 13 automo bielen, verschillende rijwielen, vermis te goederen enz. konden voorts weer aan de eigenaars worden terugbe zorgd. Van elk dezer successen wordt de toedracht in het kort in het verslag vermeld. Enkele gevallen willen wij vermelden. De C. v. P. te Ede verzocht per radio aan een dame, die eenigen tijd geleden foto's had gemaakt van een auto-onge val, haar adres bekend te maken. Twee uur na het omroepen van dit bericht meldde bedoelde dame zich aan. De Burgemeester van Meppel ver zocht opsporing van een aldaar ont vreemd motorrrijwiel, waarop een in woner dier gemeente onmiddellijk ken nis gaf, dat het motorrijwiel reeds eerii ge uren onbeheerd voor zijn woning stond. De Commissaris van Politie te Den Helder verzocht op 28 Maart 1934 de op sporing van zekeren W., verdacht van diefstal van een vrachtauto. Tenge volge van dit verzoek werd nog den zelfden dag de auto te Franeker terug gevonden. De Burgemeester van Abcoude- Proostdij verzocht op 14 April de op sporing van de minderjarige T., die al daar werd vermist. Tijdens het uitzen den van dit bericht aag een luisteraar ster te Groesbeek het meisje op een bank zitten, waarop de plaatselijke po litie werd gewaarschuwd en T. werd aangehouden. Hieruit zien we dus, dat de politie- radio-omroep, die zich misschien niet in aller sympathie mag verheugen, toch nuttig werk doet. Rotterdamsche Bankvereen. N.V. Aan het Jaarverslag over 1934 der Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het volgende Het afgeloopen jaar bracht in het economisch leven geen verbetering, voortdurend nieuwe belemmeringen in het internationale verkeer drongen den handel binnen steeds nauwer per ken terug. Toch mag men spreken van een ze ker evenwicht dat op het tegenwoordig niveau is verkregen. Daartoe draagt zonder twijfel bij dat de ponden- en dollar-deviezen sedert eenigen tijd slechts geringe schommelingen ver- toonen. Het is zeer te wenschen, dat deze feitelijke stabilisatie binnen niet te langen tijd een wettelijken grond slag zal verkrijgen. Overtuigd dat deze maatregel een van de meest belangrijke elementen zal zijn voor een herstel van handel en verkeer, moeten wij ons reeds daarom verklaren tegen iedere poging tot de- vulatie van den gulden. De teruggang in het zakenleven weerspiegelde, zich ook in den om vang van het bedrijf. De credietvraag bleef gering voor de ons toevertrouw de gelden op veilige wijze loonend em plooi te vinden werd steeds moeilij ker. Niettemin heeft meerdere leven digheid op liet gebied van emissies ter conservie van staats-, provincie-, en gemeente-leeningen, alsmede van wis sel- en goudarbiti*!^, 'het verkrijgen van een zeer bevredig vnd resultaat mo gelijk gemaakt. «aan- Met instemming van Commissaris sen hebben wij besloten U voor te stel len over te gaan tot aflossing van de nog uitstaande amortisatiebewijzen, waarvoor een bedrag van f 10.000.000 wordt vereisclit. Wij wenschen daar voor een belangrijk deel van de winst n.1. f 3.500.000 te bestemmen en aan de openbare reserve een bedrag van f 6.500.000 te onttrekken. Deze reserve zal daarna f 13.500.000, d.i. 30 pCt. van liet uitstaande kapitaal bedragen. Met het oog op de moeilijkheden, welke Duitschland bij de afwikkeling van zijn buitenlandsche -verplichtin gen ondervindt, hebben wij gemeend het bedrag onzer vorderingen op Duit- sche debiteuren zeer belangrijk te moeten verminderen. Voor zoover dit geschied is door de opvraging in regis- termarken heeft de verkoop daarvan een verlies opgeleverd, dat ten laste van de bijzondere reserve is gebracht. Het totaal dezer vorderingen, voorzoo ver geen zekerheden buiten Duitsch land daarvoor aanwezig zijn, bedraagt thans nog circa f 4.500.000.—. De bijzon dere reserve strekt mede tot dekking van het in dit totaal schuilende risico. Na storting in het pensioenfonds en afschrijving op gebouwen kan een di vidend van Z% worden uitgekeerd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De f 50.000. Naar we vernemen is de f 50.000 in de loten collectie van den Heer Th. Kos gevallen. Dat is voor ve len in onze gemeente een mooi mee vallertje. B. K. C. A.s. Zondag gaat B.Iv.C. I naar Schagen I. Vermoedelijk zonder Tauber en dan zal het er voor de B.K.C.-'ers spannen, daar Schagen nog ongeslagen is. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Sedert eenige jaren be stonden er in den polder „Zijpe en Ha- zepolder" twee richtingen, n.1. de Ega- lements-partij, (dat waren de bezitters van de z.g. zandgronden en nollen en de contribuabele-partij, de bezitters van de zwaardere gronden. Door de zeer ongelijke belasting waren deze partijen gevormd en deden vooral bij verkiezingen van Iloofd-ingeHanden van zich spreken. Iedere partij deed dan zijn uiterste best een of meer afge vaardigden in het College van Hoofd ingelanden zitting te doen nemen. De ze verkiezingstrijd werd soms zeer scherp gevoerd. Het vorige jaar is men tot een vergelijk gekomen, zoodat voor 't voortbestaan der twee vereeni- gingen feitelijk geen reden meer was. Men meende evenwel toch dat het goed zou zijn een vereeniging te behouden welke in komende gevallen met clkan der overleg zou kunnen plegen en men heeft de twee bovengenoemde vereeni gingen ontbonden en er één vereeni ging van gemaakt. In een Dinsdag voor dit doel gehouden vergadering heeft men dit besluit genomen en de nieuw opgerichte vereeniging de naam gegeven van „Algemeen Polder- belang." Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. Rezelman, Voorz. S. G. de Lang. Secretaris P. Apeldoorn, Penningm. en P. Doorn, Joh. C. Bruin, H. Dignum en C. van der Sluijs, leden GEMEENTE WIERINGEN. Stranding groote zeedieren. Het komt een enkele maal aan onze kus ten voor, dat er een vinvisch, dolfijn, zeerob of ander groot. zeedier aan spoelt. Men meldt ons, dat dergelijke vondsten van belang zijn voor het Rijksmuseum van Nat. Historie te Leiden en geeft eventueele vinders in overweging, den directeur van dit mu seum onverwijld telefonisch of tele grafisch te waarschuwen en het aan gespoelde dier voorloopig in onge schonden staat te bewaren. In dit ge val is den kans op een behoorlijke ver goeding groot. Op zeehonden, bruinvisschen en tuimelaars stelt het museum geen prijs, aangezien het op dit gebied reeds voldoende materiaal heeft. Politie. Herhaaldelijk komen klach ten binnen over het onbeheerd laten loopen van honden op den openbaren weg. Als gevolg van een dergelijke klacht omtrent een hond, die niet al leen frank en vrij door het dorp liep, maar ook bij gelegenheid van deze vrij heid misbruik maakte door buur- man's kat dood te bijten, heeft de rijks politie tegen zijn te Hippolytushoef woonachtigen eigenaar proces-ver baal opgemaakt. Houders van honden weest op Uw hoede Jaarvergadering R. K. Volksbond. De R. K. Volksbond, afd. Wieringen, hield haar Jaarvergadering op Woens dag 30 Jan. 1935 in de zaal van den Heer S. Veerdig te Hippolytushoef. Anwezig 20 van 44 leden. De voorzitter de heer C. de Boer open de deze jaarvergadering op de gebrui kelijke wijze. Notulen. De Secr. de heer J. Kos ter Jz., las de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Er waren 2 in gekomen stukken en wel van de ver zekering Mij. Concordia en van den Bond „De jonge Wlerkman." Door den voorziter werd het doel en streven van deze bond duidelijk uiteen gezet. Al len vonden het noodzakelijk, dat dit stuk in handen werd gesteld van het bestuur, om dit nader uit te werken. Dankbetuiging. Een dankbetuiging was ingekomen van den Edel Acht bare heer Burgemeester L. C. Kcdff voor de deelname aan de* hulde bij zijn 12V£-jarig ambts-jubileum. Jaarverslag Secr. De Secr. leest ver volgens het jaarverslag voor, dat pri ma en duidelijk was samengesteld, vooral kwam dit tot uiting jegens ver schillende onderafd., wier werking in zijn geheel in het jaarverslag werd weergeven. De Secr. mocht dan ook 'n woord van dank in ontvangst nemen voor zijn keurige weergave. Rapport over de boeken en beschei den. De controle-commissie voor het nazien dei' boeken en bescheiden van den penningmeester', bracht bij monde van den heer J. Huijberts rapport uit die verklaarde dat alles prima in orde was bevonden. Jaarverslag Penningm. Door bedan ken van den heer J. Glim als penning meester bracht de secr. van het finan cieel beheer- verslag uit. Dit jaarver slag was wel zeer duidelijk in elkaar gezet. De voorzitter bracht namens de ver gadering zijn hartelijken dank voor- het vele werk wat hij heeft verricht in het afgeloopen jaar. Benoeming conrole-lid. Overgegaan werd tot het benoemen van een contro le-lid. Aftr. was de heer J. Huijberts, die niet herkiesbaar- was (volgens reg lement.) Benoemd werd de heer Lan- gers. Bestuursverkiezing. Aftredend wa ren C. de Boer en R. Heine en twee va catures. De Aftredenden alsook de heer J. Vroone werden bij acclamatie gekozen, en bij een vrije stemming ool> nog de heer Bosters. Verkiezing voorzitter. Volgens Reg lement moet de voorzitter uit een vol tallig bestuur worden gekozen. Tot stemming overgaande wor dt de heer C. de Boer met groote meerderheid her kozen als voorzitter-. Begrooting 1935. De waarnemende penningm. .1. Koster leest punt voor- punt de begrooting voor. Zonder op- of aanmerkingen werd de begrooting aangenomen. Rondvraag. Door verschillende le den worden vragen gesteld, en dooi de voorz naar ieders genoegen beant woord. Dankwoord van de G. Adviseur. Hierna richt de Zeer- Eerw. Heer Pastoor de Wildt een woord van war me hulde aan het bestuur- en leden voor* de zeer* aangename samenwer king tusschen bestuur en leden. Was het vorig jaar niet mogelijk het be stuur voltallig te krijgen dat is thans wel het geval. Spr. hoopt dat dit zoo moge blijven in de toekomst, want in deze moeilijke tijden is het toch zoo noodig eensgezind op te gaan. Met el kander en voor elkander* bereikt men o zoo veel. Sluiting. De voorzitter bedankt aller eerst de Zeer Eerw. heer Pastoor voor ;'n mooie rede en de aanwezigen dankt hij voor de zeer vlotte afhandeling der- agenda en vooral de medewerking van de leden. Ook hij wenscht, dat dit zoo jnoge blijven. Hierna sluit de voorzitter op gebruikelijke wijze. BIJ SUCCES LANGS DE LIJN. Zoo ben ik Zondag mee geweest naar Alk maar, na een gedwongen rust hadden we weer een wedstrijd en wat voor een wed strijd Met 20 maar even te winnen van Alkmaar, dat is kranig hoor. Evenals verle den week in de défilé,maakten onze blauw zwarten nu een schitterend figuur aan de Westerweg. Met twee bussen van de Haan snorden we naar de kaasstad waar we tegen half twee arriveerden. Het zag er eerst naar uit dat er weinig publiek zou komen, maar later werd dit anders, toen ging ons kleine ploeg je Wieringers heelemaal te niet in de groote schare Alkmaar-supporters. Even twee uur liet de Juttersche scheidsrechter Anne- nas, met zijn heerlijke vruchtennaam tossen. Succes won de toss en speelde tegen de zwak ke wind in. Diirect gaf Jantje Lont het sein dat er aangepakt moest worden, door al di rect flink op te zitten, doch vooreerst lever de dit nog niet veel op. Het veld was, hoewel erg glad toch bespeelbaar, doch mooi spel kon men eigenlijk niet verwachten. Voor de rust speelden onze jongens eenigszins te langzaam. Alkmaar daarentegen zette vele gevaarlijke aanvallen op, doch door het uit stekende doelverdediigen van Piet, bleef het Succesdoel schoon. Toch wist Jantje voor de rust een schitterend doelpunt te maken, la ter kreeg hij nog zoo'n kans, doch toen ging de bal naast. Ook Albert kreeg een mooie kans om te scoren, doch hij sloeg de bal in doel inplaats van te koppen. Zoo ging de rust in met 10 voor Succes. Wat zou de tweede helft ons brengen Dat was de algemeene vraag in de rust. Na de thee pakten onze jongens flink aan, doch Alkmaar gaf ook lang niet thuis. Door het stoere verdedigen van de Alkmaar-bacs ble ven doelpunten nog even uit. Alkmaar begon toen iets ruw te spelen, doch de scheidsrech ter wist dit de kop in te drukken. Het was een opluchting voor ons langs de lijn toen Grootemaat na een mooi stukje samenspel de tweede goal maakte. Toen werd ook het spel van onze jongens wat rustiger, ze kregen al meer zelfvertrouwen. Alkmaar zette nog alles op alles om de achterstand in te halen, doch Schotting en Koorn waren in pracht- vorm en dan stond in het doel nog den man met de roode trui, die toch zeker de meeste eer van de overwinning toekomt. Of het kwam dat zijn Schoorlsche vrienden aan de lijn stonden, ik weet het niet, doch zijn wer ken was deze middag af hoor. Doch de ande ren hebben ook hun best gedaan, met Jantje in 't bijzonder en Teet verdeelde het spel prachtig. Jammer dat onzen Daan niet mee was, wegens ziekte moest hij thuis blijven. Hij is toch de man, die de jongens nu opfokt nietwaar, laten we nu eerlijk wezen. Laten we hopen, dat hij bij de resteerende wedstrij den weer van de partij mag zijn. Even wil ik nog vermelden dat Gerrit de vlag uitstekend hanteerde en had de kleine man een drukke dag. Na eerst nog even op gestoken te hebben in een ietwat deftig hotel, waar Dichter en Bauer werd vertolkt, zijn we weer naar Wieringen vertrokken, doch het was al aardig laat, dat we te Hippo arriveer den. Het was een mooien middag en ik ben trotsch op de blauw-zwarte ploeg. Doe jullie best mannen en werkt voor het kampioen schap. A.s. Zondag bij goed weer krijgen we Vrone op bezoek, dus opgepast hoor. CUPIDO. BURGERLIJKE STAND. Van 25 t.m. 31 Janüari 1935. Geboren Anna Maria, dochter van J. J. B. de Leeuw en R. W. Tijsen Maria Hendrica, dochter van A. A Zijlpians en J. A. M. van der Made. Ondertrouwd ,T. Rotgans en G. A. Lont J. Ansems de Vries en G. Tijsen. verdrijven kou en pijn 10et. Doos 12 KROONTJES 50c/. 'iWgt JWJhKacdi maakt ió goed." HET HUIS DER ZUCHTEN 31 Jan. 1935de laatste dag dat gelegenheid bestaat de verhoogde we genbelasting bij de fiscus te offeren, 'n Natte kille mist hangt boven de Zui der Molenvaartsweg, waarlangs 'n ra telend slingerwielend Fordje, lang zaam, als viel de tocht te zwaar, z'n weg zoekt. Een laatste knalpof, een piepend remgeknars en het gammel vehikel staat stil aan den kant van den weg, juist bij enkele emmers, die daar wachten om aanstonds door den vuil nisboel- te worden opgenomen en 't is alsof het Fordje een heimelijk ver langen koestert, om straks 't lot van het vuilnis te deelen, en uit het aard- sche tranendal te worden verlost. Een man wringt z'n stramme lede maten uit den wagen en richt zich met schuifelende klompenpassen over den dam tusschen twee hooge heggen door naar het gebouw voor welks ruiten een paar jongelui worden ontwaard die naarstig gebogen zitten over papieren en paperassen en zich met de droef geestige natuur daarbuiten schijnen te hebben vereenzelvigd. De deur is dicht, bromt de bezoeker; als ik ze ;met eigen oogen niet door 't raam gezien had, zou ik zegge alles lijkt hier uitgestorven Dan een voor zichtig duwtje aan de deur als was het „Sesam open, U," en z'n oog ont waart een drietal mannen, wier ge laatsuitdrukkingen schijnen te verra den dat ze door hun vrouwen met een pak slaag van huis zijn gezonden. Gekras der pennen aan de andere zijde van het loket, lange zuchten aan deze zijde, en daar tusschendoor het geklink van enkele dubbeltjes, die dooi den ontvanger, ook al onder diep zwij gen, worden overgeteld. „t Most niet magge" verbreekt op eens een zware stem, die allen als 't ware wakker schudt, de stilte. ,,'t Most niet magge*'. Eerst betaalde ik voor zoo'n snert aanhangwagen f 12, en nou moet ik f72 dokken. Maar ik heb er tabak van. 'k Ga Donderdag naai' Schagen en koop 'n ket. „Je heb groot gelijk plan, klinkt een stem uit de andere hoek. We ken- ons nou allemaal uitkleje voor de spoor. Hebbe ze vroeger ook zoo voor de trekschuit gedaan, toen de spoor die verdrong 't Ken je an je hart voele „Als ze autorijden willen, zullen ze toch moeten betalen", laat nu de ont vanger zich hooren. D'r zijn er nog niet veel geweest, maar vandaag is het de laatste dag en morgen regent het vast proces-verbaaltjes want er wordt niet gewaarschuwd en geen par don gebruikt" Wie volgt Weer schuift iemand naar voren en legt een bedrag en z'n wegenkaart op 't plankje. De ontvanger telt. Hm. moet U nog wat anders betalen, want U legt veel te veel neer U moet f 6.— over de drie maanden betalen. De betaler staat perplex, strijkt dan onder een schaterlach vlug 't overtol lige geld op. „De drommel dat is een meevaller ik dacht dat ik die verhoo ging voor 't heele jaar terug moest neerlegge. Da's een bof De lach is algemeen, en de ontvanger lacht 't hardst daar lucht je werke lijk van op een meevaller voor piijn loket, een vroolijk gelach. Dat is wer kelijks eens noodig bij al dat gelam- menteer.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2