90 ct. WIERINGER COURANT GEM. ZIT- EN DITO SLAAPKAMER GEURIGE DROGE SIGAREN! VERSTOPPING BERTUS MUNTER, NIEUWE STOKVISCH NIEUWE ZOUTE VISCH G0EDK00PE AANBIEDING HOLLANDSCHE BLIKGR0ENTEN. E. v. d. WAL - MIDDENMEER. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 1 FEBRUARI No. 9. Parijsche Modebrief. DE POEZIË DER RESTVERWERKING. Een vlug kapseltje voor korte haren. Sommige woorden in onze taal hebben, geheel onverdiend, een minder aangename klank. Hoe koud en vormelijk, stijf en verve lend klinkt b.v. het woord „restverwerking." En toch verschuilt zich achter dit woord een wereld van poëzie. Daar staat de huisvrouw in de keuken en toovert van de versmade etensresten heerlijke schelpjes, knappende ovenschoteltjes, pasteipotjes, gevuld met een piquant mengseltje, waarvan niemand de herkomst vermoedt. Aardappel- en rijstkoek jes, croquetjes en griesmeelturfjes, allerlei zoete en hartige hapjes, die door de huisge- nooten meer gesavoueerd worden dan het oorspronkelijke gerecht, zijn het resultaat van „restverwerking." En niet alleen de keuken, ook de linnen- en kleerenkast geven aanleiding tot restverwer king. Op een gegeven oogenblik kan een bad handdoek, een laken of sloop niet langer meer mee. Wat doen we echter met de resten, de goede stukken, die nog hier en daar voorko men De restjes van oude bad handdoeken b.v. laten zich tot velerlei doelein den gebruiken. We kunnen er rondjes, in ver schillende groot te, van knip pen, die als on derleggers die nen op de wasch tafel, onder kom, karaf, zeep en tandenbors tel. Natuurlijk maken we het garnituurtje een beetje fleu rig door er, van gekleurd waschecht glansga ren, een randje om te haken, in een tint die bij het waschstel past. Ook hier mag immers evenmin als in de keuken, de fantasie ontbreken. Verder kun nen we er baby-slabbetjes van maken, met een gekleurd festonneersteekje of picootje afgewerktbadhandschoenen, aanpakkertjes; vuisthandschoenen om, bij vuile werkjes, de handen te sparen. Verschillende lagen op el kaar gestikt vormen goede wrij flappen voor koper, zilvermeubels, enz. Vertoont een tafellaken sleetsche plekken, zoo kan men van de goede deelen* servetten maken ofwel kleine kleedjes voor onder de borden, op Engelsche wijze, die men dan met een smal kantje omwerkt. Versleten sloopen vormen een uitstekende stofzak, om er een bontstel, hoed, veeren e.d. in te bewaren. Ook handwerkjes, waaraan we bezig zijn, kleedjes, haakwerkjes, gebreide jumpers, e.d. kunnen we stofvrij in een oude sloop hullen. Van een oud laken maken we een zak, die als zomerverblijf voor den bontmantel dient. We maken er voorts kinderlakentjes van, een bedekking voor de strijkplank, afdroogdoek- jes enz. Zeer praktisch is het verder, wanneer een huisvrouw van oude lapjes zacht, soepel ka toen, rolletjes windsel knipt om bij voorko mende kleine verwondingen kinderen en huis- genooten te kunnen verbinden. Het is ook goed een voorraad oude doekjes in petto te hebben, om bij keel en maagpijn heete kompressen te maken. Wanneer we kleedingstukken vochtig opstrijken, bij neus bloedingen en al dergelijke gelegenheden, ko men oude lapjes van pas. En nu nemen we nog een kijkje in de klee renkast. Van twee oude japonnen één nieuwe maken is op het oogenblik zóó in zwang, dat we daarover niet verder behoeven te spreken. Een oude japon kan verder aardige vestjes en Verkleuring van de tanden. Voor verkleuring van de tanden kun nen verschillende oorzaken bestaan, die men in twee groepen kan onder scheiden, namelijk de invloeden van buitenai' en de inwendige stoornissen. De eerste veroorzaken een aanslag, die de tanden geheel of gedeeltelijk be dekt. Door het gebruik van koffie, thee. cacao, krieken, boschbessen enz. kun nen de tanden al met een dun laagje kleurstof worden bedekt. Een dunnen aanslag in verschillende kleuren treft fen voorts aan bij menschen, die uit den aard van hun beroep met pietalen en kleurstoffen werken. Sigaretten met nagemaakt mond stuk in g;oud geven den tanden een geelgroene kleur. Het tandvieesch wordt door sterk rooken droog en ver loont neiging tot ontsteking. Daaren tegen is de sigaret een alleszins doel treffend desinfectiemiddel, dat de pa rasieten in de mondholte verdelgt. Evenals in elk ander orgaan vindt ook in den tand een stofwisselings proces plaats en wel door middel van het in het inwendige van den tand ge legen vaatstelsel, de z.g. pulpa. 'Wan neer dit orgaan afsterft of gedood wordt, verkleurt de tand. Het noten- kraken met de tanden kan reeds een beschadiging van de pulpa veroorza ken. Inwendige bloeding of verrotting geeft den tand een roodachtige of grauwe klem'. Uok algemeene ziekte toestanden, zooals geelzucht, dooi'dren ken den tand met de verkleurende vloeistof zoo lang de ziekte duurt. Dat zijn wel de voornaamste inwendige oorzaken van tandverkleuring. Tenslotte moei nog de aangeboren miskleur der tanden vermeld worden, de donkere verkleuring of de lichte puntjes. Alleen het laatste verschijn sel is meer dan een schoonheidsgebrek en dikwijls een symptoon van onder voeding, van gebrekkige kalkvormmg. bij rachitis. Dagelijks poetsen alleen is niet voldoende om heldere witte tan den te krijgen. Als de verkleuring een uitwendige oorzaak heeft, bereikt men zijn doel wel met een middelma tig harden tandenborstel en een goede pasta. Tandsteen kan het best door bolero's opleveren, soms ook een boekomslag cjen tan^ai ts verwijderd woiden. of een taschje. Van oude zijden toiletjes of ,^e 0P inwendige ooi zaken he s i - dunne zomerjaponnen kan men dergelijke i verkleuringen is natuurlijk tandheei- practische dingen niet maken. Ze ieenen zich'kundige behandeling noodzakelijk. Is zijn. Door een scheeve scheiding, boven het rechter oog, worden de haren in tweeën ge deeld. De rechter-helft der haren, die korter geknipt is dan de linkerzijde, wordt naar achteren gegolfd. Midden op het hoofd be vindt zich eveneens een band van korte ha ren die in kleine krulletjes worden gelegd. Hoe het kapseltje er aan de achterzijde uit ziet, toont u het laaste plaatje. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wenschen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij ctrifigend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad." Dit uiterst practische Nederlandsche mo detij dschrift, hetwelk ook een schat van ge gevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgevers dezer courant verkrijgbaar. De abonnementsprijs van het Nieuwe Mode blad, 2 maal per maand verschijnende in 24 bladzijden met telkenmale 2 gratis knippa- tronenbladen, bedraagt slechts f 1.20 per kwartaal, franco per post f 1.50. On> Lichaam en onze Gezondheid. echter bijzonder tot fleurige kraagjes, jabots en pelerines. Wanneer men een dergelijke pelerine uit verschillende strookjes samenstelt, kan men ook kleine smalle lapjes opgebruiken. Onze tweede afbeelding toont een paar dergelijke schouderkragen. De eerste is van Schotsche zijde. Het spreekt varzelf, dat ook gebloemde, de inwendige oorzaak in den tand opge heven, dan kan men door toepassing van middelen, waarbij men chloor of zuurstof laat inwerken, de kleur ver helderen. De grootste bleekende uitwer king op de tanden heeft de zon. geruite, gestreepte, of genopte stof dienen kan. De kraag bestaat uit drie volants boven elkaar, elk met een smal picootje afgewerkt. Langs den hals bevindt zich een ruche. Een groote strik is even terzijde bevestigd. De tweede kraag, van voile of organdi, draagt een bijzonder elegant karakter. Hier zijn zeven strookjes gezet aan een hoogen, staan- den hals, die echter niet aansluitend mag zijn. Een vlotte strik bevindt zich op den schouder. Maar niet alleen stof ook ander ma teriaal ligt soms ongebruikt in onze lappen mand. Wan neer ge b.v. enkele meters galon hebt lig gen, die maar nooit als gar neering te pa; komen, zoo ra den wij U aan, ze in verschil lende deelen te knippen en aan elkaar te naaien tot een leuke kraag voor op een kinder- of meisjesjurk. Van resten lint kan men taschjes vlechten of ze, aan beide zijden een weinig uitgerafeld, tot boekenleg gers gebruiken. Ten slotte nog een kort praatje over ons kapsel. Hier komt geen restverwerking te pas, de moderne vrouw draagt alleen haar ei gen haar. Onze beide afbeeldingen laten zien De zuivelpolitiek der Regeering. Eenigen tijd geleden werd door de Algemee- en Nederlandsche Zuivelbond, de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne, beide te ;-Gravenhage en de Bond van Kaasprodu centen te Gouda, aan den Minister van Eco nomische Zaken een uitvoerig schrijven ge richt, bevattende opmerkingen met betrekking tot de door genoemden Minister genomen maatregelen ten behoeve van de Nederland sche zuivel en vleeschpositie. Thans heeft de Minister aan genoemde Bonden en Vereeniging dit schrijven beant woord, aan welk antwoord wij het volgende ontleenen. Als eerste en ongetwijfeld zeer voornaam punt wijst de Minister erop, dat adressanten in haar adres de beteekenis van de teeltrege ling en van het door de Regeering uit de markt nemen van een zekere hoeveelheid vee voor de vleeschproductie buiten beschouwing hebben gelaten waardoor de critiek op de door den Minister genomen maatregelen niet anders dan zeer onvolledig heeft kunnen zijn. Adressanten hadden bij de door hen ge uite critiek moeten overwegen, dat de Re geering zich bij het nemen van maatregelen, en dit geldt wqj. in het bijzonder voor de land bouwcrisismaatregelen, niet op het stand punt van een speciaal belang moet stellen, maar dat zij verplicht is uit te gaan van het algemeen belang. Deze in het adres neergelegde eenzijdige zienswijze is echter ook om andere redenen minder juist, aangezien de vleeschproductie en daarmede ook de vleeschprijzen voor groote groepen van veehouders en wel in het bijzonder voor de kleine bedrijven in het Oosten en Zuiden des lands, van veel belang zijn. Als uitgangspunt voor de door den Minis ter ten behoeve van zuivel en vleeschproduc tie te nemen maatregelen zijn genomen de tellingen welke in de laatste jaren zijn ver richt. In het advies is de juistheid dier tel lingen, in het bijzonder die van 1930, en de daaruit getrokken conclusies omtrent de in 1935 te verwachten grootte der veestapel aan gevochten. Aan de hand van een aantal nieuwe gegevens, o.a. van het Boekhoudbureau der Overijsselsche Landbouwmaatschappij, echter door den Minister aangetoond dat de verhoudingen in de op grond van de tellin- dat inderdaad deze de vrees voor een toene mende stijging van het aantal stuks melkvee wettigen. Dat verwacht mag worden, dat deze stijging van het aantal stuks melkvee ook een stijging van de melkproductie mede brengt hetgeen door adressanten was be streden wordt door den Minister voorts op verschillende gronden betoogd. In verband hiermede is de Minister dan ook tot de overtuiging gekomen, dat het in het belang van de Nederlandsche landbouw is de hoeveelheid melk te beperken. Met af slachting en reglementeering van de teelt maatregelen welke eveneens het vorige jaar zijn genomen kan thans niet meer worden volstaan. Aan deze maatregelen moet een nieuwe maatregel verbonden worden, welke de zekerheid biedt, »dat niet alleen de melk productie zich r,A->uitbreidt, maar wordt in gekrompen De.'«aate' van inkrimping is op 't oogenblik nog x.Gfc vastgesteld. Ter voorkoming van misverstand wijst de Minister er echter op, dat het niet in zijn bedoeling ligt het steunbedrag over de totale hoeveelheid melk te verminderen, zoo dat bij gelijkblijvende vet- consumptie in Nederland de toeslag per kg. kan worden verhoogd. Deze toeslag kan snel ler dan de vermindering van het percentage worden verhoogd. Immers de beperking geldt voor de geheele melkopbrengst, terwijl voor de consumptiemelk geen toeslag wordt uit gekeerd. Bij een beperking van 10% zou bij de thans bestaande verhoudingen tusschen consumptie- en andere melk de uitkeering dan ook met circa 15% kunnen stijgen. Naar aanleiding van de door adressanten gemaakte opmerking dat aan de uitvoering- zeer groote bezwaren verbonden zijn, deelt de Minister mede, dat hem deze volkomen be kend zijn en dat het zelfs zijn overtuiging is dat de onderhavige beperkingsmaatregel behoort tot de moeilijkste, die tót nu toe door de Regeering zijn uitgevoerd. Waar ech ter door den Minister nog niet is vastgesteld hoe de uitvoering zal geschieden, gaat het niet aan, zooals in het advies is geschied, te betoogen, dat toepassing der maatregelen groote groepen van bedrijven zoodanig zal ontwrichten dat men van de toepassing zal moeten afzien. Een dergelijke uiting kan niet. anders dan voorbarig genoemd worden en zou er zelfs toe kunnen leiden, dat oppositie tegen deze maatregelen wordt opgewekt of gesteund. Slechts indien de Regeering op de volle steun en medewerking van de belang hebbende organisaties kan rekenen, zullen de maatregelen op de beste wijze en met de minste schade kunnen worden uitgevoerd. Met betrekking tot de middelen, welke in het advies tot oplossing der moeilijkheden waren aangegeven, merkt de Minister op, dat hetgeen hieromtrent te berde was gebracht, hem heeft teleurgesteld. Als mogelijkheid tot de oplossing was o.m. genoemd daadwerkelijke bevordering van den afzet in het binnen- en buitenland. Naar aanleiding hiervan merkt de Minister op, dat het niet aangaat de Regeering te ver wijten, dat zij de export niet voldoende heeft trachten te bevorderen. De bestaansmogelijk heden worden met alle middelen die de Re geering ten dienste staan verdedigd, het vin den van nieuwe exportmogelijkheden wordt zooveel mogelijk gesteund. Waar uitbreiding echter niet dan zeer langzaam kan geschie den en onder de gegeven omstandigheden nog eerder een teruggang moet worden gevreesd zelfs is het niet uitgesloten, dat in de na bije toekomst de exportmogelijkheden nog ingrijpend zullen worden beperkt is het gewenscht op inperking der productie aan te sturen. Om de afzet in het binnenland te vefhoo- gen werd als middel het verplicht verwerken van melk in brood aangegeven. Om reeds eer der vermelde redenen o.a. de daarvan te verwachten niet onaanzienlijke- prijsstijging van het brood kan de Minister tot het op leggen van deze verplichting niet overgaan. Tot het verleenen van steun aan propaganda hiervoor is de Minister echter gaarne bereid. Als hoofdmiddel tot oplossing der moeilijk heden was in het advies genoemd een ver dere beperking van de margarine. De Minis ter is van meening, dat een regoureuze beper king van de margarine afzetgebied voor de boter op de Nederlandsche markt zou vrij maken, maar dat dit met een verlaging van de boterprijs gepaard zou gaan. Het resultaat van deze maatregelen zal niet zijn een betere melkprijs. Berekeningen door de adviseurs van den Minister opgesteld hebben nimmer melk prijs verbetering kunnen aantoonen en de Minister twijfelt er niet aan, of, indien be rekeningen in dien geest mogelijk zijn, hij deze reeds lang van adressanten zou hebben ontvangen. Hoewel beperking van de marga rine ongetwijfeld in het belang van de melk- verwerkers (in hoofdzaak zuivelfabrieken) is, hebben adressanten niet duidelijk kunnen maken, dat dit ook het belang is van den vee houder (boer.) De Minister merkt aan het slot van zijn zeer uitvoerig schrijven op, dat niet is kunnen worden aangetoond, dat bij een beperking van margarine en andere spijs- vetten de positie voor de melkveehouders in materieel opzicht ook maar eenigszins zou verbeteren, terwijl daar tegenover de lasten aan andere bedrijfsgroepen in Nederland opgelegd, zeer aanzienlijk zouden stijgen. Met het oog hierop vestigt de Minister er de aan dacht op dat het verspreiden van verkeerde meeningen ten deze onder het Nederlandsche volk een speciaal onder den Nederlandschen boer, in deze tijden tot gevaarlijke en ook door de verspreiders niet voorziene conse quenties kan voeren. De Minister heeft dan ook op adressanten beroep gedaan om met hem mede te werken den Nederlandschen landbouwer het juiste begrip der verhoudin gen in deze bij te brengen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Burgerlijke Stand Medemblik met inbegrip gedeeltel. Wieringermeer. Van 25 t..m. 31 Jan. 1935. Geboren Geene. Ondertouwd s Cornelis M. Brake>- boer en Christina M. Schoenmaker, beiden alhier. Getrouwd Geene. Overleden Gerrit Teunissen. 6ti jr- Geertruida Haak, 38 jr., echtgen. van Petrus J. Berkhout. Stillegging werk. Ofschoon de vorst betrekkelijk zacht was, is in de W.-Meer de werkverschaffing reeds stilgelegd. Ook volgde stillegging werk zaamheden bij de Cult. Mij... wat het laatste betreft voor ongehuwden. In middels zijn alle betrokkenen op he den den 31 Jan. weer te werk gesteld. De Ouderavond te Middemneer. De Woensdagavond gehouden ouderavond in de school te Middenmeer is goed ge slaagd. Reeds bij den aanvang toen de ou ders door het Hoofd der School de heer C. P. Vergouwen toe werden gespro ken telden wij reeds een 40-50 vaders en moeders, die allen belangstellend waren naar het werk hunner pupillen. Van de gelegenheid om met de leer krachten over de kinderen van gedach ten te wisselen werd een druk gebruik gemaakt. Moderne Landarb. Bond. In li-et ge bouw voor Maatschappelijk Werk had Dinsdag 29 Jan. de Jaarvergadering plaats van afd. Slootdorp van d.e mo derne landarb. bond. Door het slechte weer was de opkomst niet groot. Door de secr. werd verslag van het werk over het verloopen jaar uitgebracht t welk reden tot tevredenheid gaf. Evenzoo volgde liet verslag van de penningmeester. De kas stond er goed voor. Er werd besloten een vlag aan te schaffen^ De Wieringermeer Fanfare. Daal de uitvoering van de Zangvereeiii. uit gesteld is, heeft de Wieringfiirmeer Fanfare de beschikking over de da tum van 2 Maart gekregen. Daan Pool komt dus 2 Maart in Slootdoip. De Wieringermeer Turners. Dinsdag avond hield genoemde vereeniging haar jaarlijkse he algemeene leden vergadering. Verschillende huishoudelijke zaken werden behandeld. Uit het. jaarverslag; bleek o.a. dat de functie van secretaris nog al eens vacant was. In den nieuw benoem den functionaris, den heer van Dron- gelen hoopt men nu een actieven kracht, gevonden te hebben. Het ledental bleef vrijwel stabiel. Besloten werd op Zaterdag 23 Febr. a.s. een uitvoering te geven in Hotel Smit te Middenmeer. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 3 FEBRUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7V; en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te V't uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. MIDDENMEER Zondag 7Vs en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en "Vrijdag: H. Mis te Vit uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. NED. HERV. GEM. Slootdorp geen dienst. Middenmeer 's avonds 7 urn- Godsdienstige Samenkomst. Mej. D. v. Vliet, Hoorn. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 10 uur de hr. Franck. Slootdorp nam. 3 uur de hr. Franck. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3 uur Lezen. Uitvoering „T. O. V." Men verzoekt ons mede te deelen dat de tooneel-uit- yoering van ,.T. O. V." a.s. Zaterdag te Slootdorp precies om half acht be gint. Moest het blijspel „Boerenbedrog" te Middenmeer Zaterdag j.1. vervallen; in Slootdorp wordt het in ieder geval opgevoerd. Flevo-Nieuws. Zondag a.s. Flevo II-- Strandvogels 3. 12 uur. De opstelling is Lutjeboer Klomp Lubbers v. Tillo Koshuizen Van Asch Punter, Thijs, D. de Jong, C. Marion. Vreuling. Reserve P. Schoneveld en Pille Flevo 1—Strandvogels 2. Aanv. 2 uur. De opstelling is: Por Jb. v.d. Laan Toebak Heijnen, Voeten, de Haan Vn Wingerden, E. Schoneveld. Jend- seak, de Geus, E. v.d, Laan. Van hoeveel belang deze wedstrijd is behoeven wij niet nader op te mer ken. Men weet wat er op 't spel siaat WIJ GEVEN NIET 4 BLIK BUSGROENTEN VOOR L— doch wij geven 4 blik voor 90 Cent en wel t! blik Sperciboonen blik Snijboonen blik Doperwten blik Wortelen Aanbevelend ADR. VAN OERS Brink SLOOTDORP. Heer (m.I.) vraagt met volledig pension, in gez. zonder kinderen, rustige omgeving, alléén inwonend. Br. met voll. inlichtingen Bureau Wierin- germeerbode, Middenmeer. BIJ ONS BRANDT ALTIJD DE KACHEL met het gevolg Dus 100% genot voor uw geld Beleefd aanbevelend E. VAN DER WAL Middenmeer. matige of moeilijke en onregel- stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DE INDIJKING VAN DEN N. O. POLDER. Actie-comité gevormd. Beroep op de regeering. Wordt de belofte nagekomen Te Zwolle is Woensdagmiddag een verga dering gehouden van belanghebbenden bij de inpoldering van den Noord-Oost-Polder von het IJsselmeer. Initiatiefneemster tot deze bijeenkomst was de Middenstandsvereeniging „Samenwer king" te Urk, die zich in twee circulaires had gewend tot de middenstandsvereenigingen en de middenstanders in de plaatsen die hier- voor in aanmerking kwamen. Een groot aan- hoe ook bij~korte haren vele variaties mogelijk gen gegeven cijfers juist zijn weergegeven en tal afgevaardigden van middenstandsvereeni gingen of vertegenwoordigers van midden standers had aan den oproep gehoor gegeven, zoodat behalve Urk ook Kuirtre, Lemmer, Blokzijl, Vollenhove en Kampen vertegen woordigd waren. Afgevaardigden van Zwolle woonden als belangstellenden de vergadering bij. De secretaris van de initiatiefnemende ver eeniging, de heer K. Koffman Jr., zette in korte trekken uiteen welk een overwegend be lang alle aanwezigen hebben bij de inpolde ring van den N.O.-polder. De stroom adhae- siebetuigingen op de circulaires ontvangen, bewijst, hoe men dat vrijwel overal inziet. De Burgemeester van Blokzijl, de heer Bul- ters, bracht naar voren dat het hier vooral gaat om de belangen van die gemeenten, die gedupeerd zijn door den afsluitdijk. We leven thans, aldus spr., in een overgangs toestand en er is indertijd verklaard, dat deze kort zou duren. Stelt men de werkzaamheden uit, dan is dit in flagranten strijd met den opzet van de droogmaking van de Zuiderzee. De heer H. Romkes, voorzitter van de initi atiefnemende vereeniging, stelde in het licht, dat indertijd de regeering steeds heeft gezegd, dat men vooral rekening moet houden met de toekomst. Met grooten nadruk vestigde spr. er de aandacht op, dat de regeering heeft be loofd, dat na de afsluiting der Zuiderzee de inpoldering zou volgen, daar deze overgangs toestand allerminst gewenscht is. Spr. zag liever dat er in plaats van f 2 millioen f 10 millioen werd uitgetrokken. Nu kan het werk n.1. goedkoop geschieden. Het is zeer wenschelijk dat de tallooze werkloozen den arbeid gaan. Voor PETROLEUM, Benzine en Oliën vertegenwoordiger Texacomij. Middenmeer. Bezorging door de geheele W.-meer. Aanbevelend DE LANGE's VISCHHANDEL. SPERCIBOONEN SNIJBOONEN WORTELEN DOPERWTEN ANDIJVIE per pei- per per per Kg. Kg. Kg. Kg. Kg. bus bus bus bus bus Ct. Ct. Ct. Ct. ct. BIJ AANKOOP VAN 5 BUSSEN f Beleefd aanbevelend vormd. De voorzitter verklaarde, dat zoo spoedig mogelijk een definitieve commissie zal wor den gevormd. Intusschen zal de voorloopige commissie een adres, waarin de verlangen zijn vastgelegd, opstellen en nog de volgende week afzenden aan den minister, de kamerleden, de Provinciale besturen, de gemeente-bestu ren en de Kamers van Koophandel Tevens zal men een audiëntie bij den minister aanvra gen en ook den minister van Financiën, voor zoover noodig, mede in kennis stellen van de wenschen. Voorts zal de commissie de wen- schelijkheid onder de oogen zien van het be trekken in de actie van Enkhuizen, dit mede in verband met een eventueele actie te Am sterdam voor den Z.W. Polder. Ten slotte is een voorloopige commissie ge- voederdoeleinden. CRISIS - BUREAU. PERSBERICHT. In aansluiting aan het persbericht van 18 Janpari j.1. inzake de teeltregeling voor aard appelen, oogst 1935, brengt de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale hiermede alsnog ter ken nis van belanghebbende telers, dat het in de bedoeling ligt om bij eventueele denaturatie, oogst 1935, hiervoor in aanmerking te doen komen alle partijen, voor zoover deze voldoen aan voor voederdoeleindcn te stellen redelij ke eischen, mits uit deze partijen zijn verwij derd de aardappelen, die kunnen vallen door een nader vast te stellen maat. Niet in aanmerking zullen komen de partij- aan en, die door onoordeelkundige bewaring of verwaarloozing, grootendeels verrot zijn voor «gciiaèir, riouaer of

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3