k 26e JAARGANG r VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935No. 11 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINQEN EN OMSTREKEN IE ASPIRIN 0 LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. GERECHTIGHEID. jWIERINGER COURANTI VERSCHIJNT ELKEN BUREAU DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER Hippolytushoef Wieringen ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. per 3 maanden 1. de toezegging wil doen ter zake van eerbiedi ging der Zondagsheiliging, zullen Ged. Sta^ ten de zaak andermaal aan het oordeel der Staten onderwerpen. MALVERSATIES OP KANTOOR VAN ONTVANGER. Voor de Roermondsche rechtbank stond terecht een 48-jarige klerk, die verdacht werd van het plegen van malversaties ten kantore van den ontvanger der directe belastingen te Echt, welke verleden jaar zijn ontdekt. Het kastekort bedroeg f 600. Verdachte bekende de gelden ten eigen bate te hebben aange wend. De eisch luidde één jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf. Het vonnis werd bepaald op 19 dezer. AARDAPPELTEELTREGELING ONBILLIJK Ongerustheid onder de boeren. De heer Weitkamp heeft aan den minister van Economische Zaken gevraagd of het hem bekend is, dat in de oostelijke provincies van ons land, onder de landbouwers groote onge rustheid heerscht ten opzichte van de teelt regeling der aardappelen, aangezien fabrieks aardappelen van de heffing a f 30 per ha te betelen grond zijn vrijgesteld, terwijl de grond, beteeld met aardappels om aan het vee te voederen, welke dus feitelijk eveneens fabrieksaardappelen zijn, wel onder bovenbe doelde heffing valt. Is de minister niet van oordeel, zoo vraagt hij verder, dat hier een ongelijke behandeling plaats heeft, en is Z. Exc. bereid, een derge lijke regeling geen voortgang te doen heb ben BUITENLANDSCH NIEUWS. SLACHTOFFERS VAN LAWINES EN STORM. Schuilhut 100 meter weggeslingerd. Twee Tsjechische officieren zijn tijdens een sneeuwstorm in het Reuzengebergte bij Trautenau om het leven gekomen. Een hooge ambtenaar bij het mijnwezen, die met zijn dochter en een dame uit Praag een wandeling deed, werden door een lawine verrast. Vader en dochter zijn gedood, de dame uit Praag werd met ernstige inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Marschen- dorf overgebracht. Zondagochtend vroeg is de Bernau-Huette nabij Longries (Bad Toelz) door een orkaan opgenomen en ongeveer 100 meter verder in het Hirschbach-dal geslingerd. De massieve houten hut werd hierbij geheel vernield. In de hut bevonden zich acht skiloopers, die zich gedeeltelijk te ruste hadden begeven. Zij werden met de hut meegevoerd en onder de puinen begraven, doch zij wisten zich hier uit te bevrijden. Zij begaven zich op weg naar Toelz, doch twee van hen, die alleen in hun hemd gekleed waren, zijn onderweg doodgevroren. De ande ren, die door den tocht in de onvoldoende kleeding waren uitgeput, zijn in een zieken huis opgenomen. DE „GOUDMAKER" HERLEEFT Uit San Remo vernemen de Parijsche bla den dat de Poolsche ingenieur Dunikowski, wiens fantastische ervaringen men niet zal hebben vergeten, revisie van zijn proces zal vragen. Dunikowski beweerde „goud te kunnen maken." Hij werd in de gelegenheid gesteld zijn 'kunde te bewijzen, slaagde echter niet en werd toen wegens bedrog veroordeeld. Hij woont thans te San Remo en heeft zijn proefnemingen voortgezet. Wanneer de ex perts, die hij heeft uitgenoodigd, de waarde dezer proefnemingen erkennen, zal hij revisie aanvragen. BISSCHOP VEROORDEELT NAZI-RELIGIE. 't Kan, volgens hem, onmogelijk lang duren. De bisschop van Sheffield, dr. Burrows, heeft in een toespraak te Worsborough de nieuwe religie van de Nazi's in Duitschland grooten onzin genoemd. Hij vond het bijna onmogelijk aan te nemen, dat een groote en verstandige natie, die de knapste Bijbeluit leggers heeft voortgebracht, zulk een ontstel lende vergissing kon begaan als Jezus niet te zien als een Jood, maar als een Duitschen God. Hij achtte dit een van de grootste mis vattingen, waarvan een groote natie ooit is bezeten geweest. Hij geloofde ook niet, dat het lang kon duren. Het was té dwaas. EEN MODERN ONGELUK. Noodlanding van een handelsreizigster. De Australische aviatrice, mevr. Keith Mil- ler, die eenige weken geleden met een vlieg tuig uit Engeland is vertrokken om in ver schillende deelen van Afrika orders te plaat sen voor Britsche artikelen en daartoe haar vliegtuig had volgeladen met monsters, is blijkens een telegram, dat zij aan de Sunday Referee heeft gezonden, onvrijwillig neerge komen bij Calavi in de omgeving van de Goud kust. Zij vertelt in haar telegram dat zij ge makkelijk goed had kunnen landen, maar dat inboorlingen te hoop waren geloopen en de machine tegemoet ijlden in groote opgewon denheid. Om hen te ontwijken moest zij, ter wijl zij omlaagscheerde, plotseling van rich ting veranderen met het gevolg dat een van de vleugelpunten met een boom in aanraking kwam. De machine werd zwaar beschadigd, maar de aviatrice had geen letsel bekomen. Zij is echter, zooals zij meldt, diep teleurge steld. Haar eindpunt was Kaapstad. Haar machine was van allerlei dingen voorzien, o.a. van een boek van een Nederlandschen uitgever, die een werk uitgeeft voor het na slaan van belangrijke gebeurtenissen uit de zen tijd. MILITAIR VLIEGTUIG BIJ BANDOENG VERMIST. Opsporingstoestel gevallen, waarnemer gewond. Te halftwaalf Dinsdagochtend is het mili taire toestel, bestuurd door den sergeant vlieger Wulms, die in een patrouille van drie jagers onder commando van luitenant Te Roller vloog, in den „zadel" tusschen den Tangkoeban Prahoe en de Boerangrang zoek geraakt. Bij het zoeken naar het vermiste toestel stortte de Fokker C 5 in een ravijn, nabij Pangheotan. De bestuurder, luitenant Kunt- zel, bleef ongedeerd de waarnemer kapitein Van der Eem heeft een arm gebroken. Het toestel is totaal vernield. Luitenant Kuntzel moest twee uren te voet afleggen alvorens hij een telefoontoestel kon bereiken. Dr. Hubach begaf zich onmiddellijk naar de aats van het ongeluk. De sergeant Wullms is nog niet gevonden zoodat de onzekerheid tot .op dit oogenblik nog altijd niet is opgehe ven. Later werd berichtDe militairen werden naar de bergen vervoerd in 18 autobussen voor het zoeken naar den verdwenen Curtisjager. Het vijftiende bataljon ving den onderzoe kingstocht aan van Lembang uit in de rich ting van Wates Tjisaroea. Voorts zocht een brigade in meer Oostelijke richting. Het zoe ken naar het vliegtuig was heel moeilijk, daar het terrein geheel met bosch overdekt is. Het vliegtuig werd in een ravijn gesignaleerd en maakte den indruk, volkomen vernield te zijn. Een commissie van onderzoek, benevens medische hulp is naar de plaats van het on geval vertrokken. De plaats, waar het toestel gevonden is, bevindt zich bij den krater Domas en niet ver van den weg over de Tangkaeban Prahoe. /iÏWm komen bij ons /J I klimaat ge- sjWBk regeld voor; l*uuvi stitaU üe£pt hei product van vertrouwen. ERWTEN, WAARVAN DE PEUL IN GROENEN TOESTAND WORDT GEOOGST. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale vestigt de aandacht van telers van erw ten, op de daaromtrent gegeven voorschrif ten in het Crisis-Tuinbouwbesluit 1935 I. Deze voorschriften zijn de volgende Erwten geteeld door iemand die in het be zit is van een tuinbouwteeltvergunning of een tuinbouwoogstvergunning mogen in groenen toestand worden geoogst. Tuinbouwteeltvergunningen zoowel als tuin- bouwoogstvergunningen worden uitsluitend verleend door de Groenten- en Fruitcentrale. Tuinbouwoogstvergunniingen worden ver leend aan hen, die, niet in het bezit zijnde van een tuinbouwteeltvergunning, in 1933 erwten in groenen toestand hebben geoogst of door den Minister tot het oogsten daarvan zijn toegelaten. Wie derhalve, zonder in het bezit te zijn van een teeltvergunning, in 1935 erwten in groenen toestand wil oogsten of contracten daaromtrent wil afsluiten, behoort zich te voren ervan te vergewissen, of hem door de Groenten- en Fruitcentrale een tuinbouw- oogstvergunningen zal worden verleend. Aanvrage hiertoe moet hij inzenden bij de Landbouw Crisis-Organisatie. PERSBERICHT. Nederlandsche Akkerbouwcentrale. Onder verwijzing naar de publicatie, terza ke najaar 193Ï gegeven, brengt de Nederland sche Akkerbouwcentrale ter kennis van telers van peulvruchten, dat in afwijking van die bekendmaking de hieronder vermelde soor ten slechts tot ultimo Februari 1935 in aan merking komen om tegen den door haar vast gestelden richtprijs aan den handel of aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale te worden geleverd 1. ronde bruine boonen (kogelboontjes) 2. witte boonen 3. blauwpeulerwten 4. Wijker vale erwten 5. platte capucijners, Hoornsche zoowel als Mansholt capucijners 6. rozijnerwten of wel grauwe erwten. Deze regeling is gewijzigd op verzoek van den peulvruchtenhandel, die bij dat verzoek aanvoerde, dat de in Nederland aanwezige voorraden en de geldende prijzen aanleiding geven, voor deze soorten na ultimo Februari de „inkoopovereenkomst" te ontbinden. De telers worden erop attent gemaakt, dat, indien zij van de geboden gelegenheid om de peulvruchten aan den handel of aan de Ne derlandsche Akkerbouwcentrale te leveren, ultimo Februari 1935 geen gebruik hebben gemaakt, het risico van het verdere prijsver loop dezer soorten voor hun rekening is. PERSBERICHT. Een dezer dagen is de Crisis-Zeevischbe- FEUILLETON. No. 19. „Geheel vreemd dat kan men niet zeg gen. Maar tochhm, ik geloof mij namelijk te herinneren, dat deze Beijer met mijn vrouw hoewel ver verwant was." „Dat is niet mogelijk riep de commissa ris, die den bevenden man voortdurend aan staarde, uit. De directeur veegde zich het zweet van het voorhoofd. „U begrijpt toch, dat dit bericht in ieder geval mijn vrouw zou aandoen. U zult mij daarom een dienst bewijzen, wanneer u mijn vrouw van de zaak in 't geheel niets vertelt, overste." „Indien u dat wenscht, geen woord." „Verberg ook, als 't u belieft, de courant daar komt mijn vrouw aan Felicia, die gelijktijdig met de kellners, die de oesters opdienden, binnentrad, vond de beide heeren in een zeer levendig gesprek over de één of andere reisgelegenheid. Gedurende den maaltijd lette de commis saris nauwkeurig op de manier van eten van zijn overbuur. Toen Hüttl namelijk de hand schoenen uitgetrokken had, zag Weindel, dat deze een verband van de handpalm over den wortel van den duim aan de rechterhand heen had. Op een vraag van den schijnbaar deel- nemenden vreemde, gaf de directeur slechts een kort, ontwijkend antwoord. Weindel zag echter, dat hem plotseling weer het bloed naar het hoofd vloog. Ook werd Felicia ver legen, toen het gesprek op de verwonding van haar man kwam. Feindel was verbaasd over de kleine handen van zijn tafelbuur. Zulke slanke, spitse vingers zag men gewoon lijk alleen bij dames. De geheele gestalte van Hüttl was niet bepaald groot en forsch. Hij was slank, lenig gebouwd, een jeugdige ge schikking 1935 I gepubliceerd, in welke be schikking het Crisis-Zeevischbesluit 1934 I nader wordt uitgewerkt. Hierin wordt als voorwaarde voor het uitvaren ter zeevisch- vangst gesteld, dat ten aanzien van het uit varende schip een uitvaar-certificaat moet zijn verleend door de Nederlandsche Vissche- rij-Centrale, nadat de betrokkene zich schrif telijk heeft verbonden tot betaling van 1% van de bruto-besomming van de aan te voe ren visch ten behoeve van het Landbouw- Crisisfonds. De termijn, waarvoor deze uitvaar-certifi caten hoogstens kunnen worden verleend, is voorloopig vastgesteld op twee maanden. Met nadruk wordt de aandacht van belangheb benden erop gevestigd, dat de mogelijkheid bestaat dat na verloop van dezen korten ter mijn aan het verleenen van de uitvaar-cer tificaten nadere voorwaarden worden verbon den, waarbij bepaalde normen zullen worden aangelegd t.a.v. de eischen, waaraan de onderhavige schepen moeten voldoen. Het is van het grootste belang, dat de be trokkenen, die voornemens zijn schepen ter uitvaart in gereedheid te brengen, met deze mogelijkheid rekening houden, om straks teleurstelling te voorkomen. PROVINCIAAL NIEUWS. AUTOBUSDIENST DEN HELDER AMSTERDAM. Ondernemer tot f 150 boete ver oordeeld. De autobusondernemer W. G. te Den Helder is heden door de Amsterdamsche rechtbank conform den eisch van den officier van jus titie veroordeeld tot f 150 subs. 10 dager; hechtenis wegens het zonder concessie onder houden van een autobusdienst Amsterdam- Den Helder. De kantonrechter had den man eveneens tot f 150 subs. 10 dagen hechtenis veroor deeld, doch verdachte, die aanvoerde geen regelmatigen dienst te onderhouden, was in hooger beroep gegaan. RUMOERIGE SCIIAGER - RAADSVERGADERING. De vleeschkeuringsdienst. Financieele verwikkelingen. De heer van Erp sprekend over den vleesch keuringsdienst Kring Barsingerhorn. wensch- te den raad voor te stellen, dat de afgevaar digde der gemeente Schagen in de commissie vergadering van den dienst zal brengen een voorstel, om de salarissen, van den directeur en van den secretaris-administrateur elk te verlagen met f 1000. Op den gang van zaken had spreker vele aanmerkingen. Het is z.i. niet gemotiveerd, dat een rijksveearts tevens is directeur van den dienst. Het regent klachten. Het is spreker bekend, dat vele veehouders bedoelden rijksveearts als hun veearts hebben gekozen, omdat ze dan bij de verwerkingsinrichting, bij keuring van vee, wat meer kunnen bereiken. Dit is een ongezonde toestand. Deze twee baantjes zijn niet vereenigbaar. Het gaat met 't bedrijf lang niet naar wensch en hier is bezuinigen zeker gemotiveerd. De beide, hier bedoelde functionarissen hebben een salaris, dat veel te hoog is. De heer Blaauboer, wethouder en tevens afgevaardigde der gemeente, merkte op, dat de commissie van meening is, dat de salarissen niet te hoog zijn en dat handha ving daarvan gemotiveerd is. De heer de Veer. secretaris-boekhouder van den dienst, merk te op, dat de heer van Erp aan de vaststel ling van deze salarissen zelf heeft medege werkt in den tijd, dat hij wethouder der ge meente was. Deze opmerking was voor de heer van Erp reden, om heftige verwijten te doen aan het adres van den heer de Veer. stalte, wel gespierd, doch volstrekt niet gezet en slechts van middelmatige lengte. Telkens weer moest Weindel naar die handen kijken. Zoo dikwijls hij die smalle, stevige vingers van den jongen man aanschouwde, verscheen voor hem de door het gerecht vervaardigde teekening van de bloedige vingersporen, die aan de leuning der trap en aan de muur be neden in de gang van het huis Groszen Blei- chen 11c gevonden waren. De Duitsche overste week na tafel niet meer van de zijde van het jonge paar. De jonge lieden haalden ruimer adem, toen ze eindelijk weer in hun rijtuig gezeten waren, dat hen naar het „Excelsior Pallace" terug zou bren gen. Doch overal waar zij halt hielden, meld de zich de Duitscher weer bij hen aan. Zoo ging het naar St. Lawrence terug. Theo was, tot groot verdriet van Felicia, op den terugrit zeer ontstemd en in zich zelf ge keerd. Hij Vertelde aan zijn vrouw, om haar gerust te stellen, dat hij de gedachte aan het werk, dat hem thuis wachtte, niet van zich kon afzetten. Ook maakte het hem ongerust, dat hij van zijn bureau nog geenerlei bericht had ontvangen. Reeds gisteren had ik een brief moeten hebben van de „Hammonia." Voor het hotel aangekomen, vonden zij den overste ook weer present. Felicia wilde zich uit de- voeten maken, doch dat was tevergeefs. Weindel kwam vlak achter haar aan. „Ik wilde u gaarne nu vaarwel zeggen, me vrouw, daar ik tot mijn spijt, niet aan het diner kan deelnemen." Dadelijk was Hüttl ook tegenwoordig. „Hoe laat vertrekt u, overste Weindel riep den secretaris van het hotel en vroeg dezen naar de eerstvolgende gelegen heid. „Morgen vroeg om vijf uur en daarna om acht uur vertrekken er stoombooten naar Hamburg. Wilt u met de eerste boot „The Solent" vertrekken, zoo moet u binnen een half uur met den hotelwagen naar Ventnor rijden en vandaar per spoor naar Portsmouth gaan. Tusschen twaalf en vijf uur 's nachts kiest ze zee. Neemt u echter liever den „Sout- De heer Erp noeme het wel kras, dat iemand als de heer de Veer hie rin het openbaar dat wil zeggen.. Met verheffing van stem riep de heer van Erp dan uit, dat dit hem zeker niet past. De mentaliteit van den heer de Veer in financieele aangelegenheden, dezen dienst betreffende, is naar sprekers oordeel genoeg zaam bekend. De heer de Veer staat in de kwestie van Wurkum ook niet smetteloos. Het was hem bekend, dat van Wurkum, die als ondergeschikte werkzaam was bij den dienst aan dien dienst geld heeft geleend tot een bedrag van 4000. Deze leening is geschied via den directeur en in de boeken is van een leening nooit iets gebleken. Dat is vermeden, door den direc teur, veearts de Boer, als tusschenschakel te bezigen. Maar zelfs toen de heer van Wurkum bij de gemeente aanklopte om subsidie van de gemeente, ten behoeve van een school gaand kind, toen zelfs heeft raadslid de Veer geen mededeeling gedaan dat bedoelde Wur kum geld bezat en dus voor subsidie niet in aanmerking mocht komen. Een dusdanige wijze van dienen van het gemeentebelang noemde spreker beneden peil. De heer de Veer wilde een uiteenzetting geven, doch de voorz. interumpeerde, door spreker erop te wijzen, dat hij hier inderdaad heeft gefaudeerd. De heer van Erp wenschte stemming over zijn voorstel, dat verworpen werd met algemeene stemmen. Een nu gedaan voorstel van Mr. Buiskool, den afgevaardigde van de gemeente te dragen, om de commissie van den vleesch keuringsdienst voor te stellen, salaris-vermin dering van beide functionarissen naar billijk heid te overwegen, werd met algemeene stem men dan aangenomen. BINNENLANDSCH NIEUWS. ZONDER MIDDELEN VAN BESTAAN. Ongewenschte communisten. Zoo nu en dan wordt in Amsterdam een groot aantal vreemdelingen aangehouden, van wie men weet, dat zij zonder verblijfsver gunning en zonder voldoende middelen van bestaan hier vertoeven. De vorige week zijn vijf vreemdelingen aangehouden en deze week reeds tien personen meest Duitschers, die nu voorloopig opgesloten zijn, hangende het onderzoek naar hun antecedenten en de beslissing van den minister omtrent het land, waarheen zij eventueel over de grens zullen worden gezet. Het thans aangehouden tiental voerde hier te lande communistische propaganda. Deze arrestatie heeft in de communistische arbeiderskringen eenige beroering verwekt en er wordt actie gevoerd om te voorkomen, dat de aangehouden personen over de Duitsche grens worden gezet. Men weet, dat de beslis sing dienaangaande bij den minister van Justitie berust. Dinsdagmiddag en -avond hebben de com munisten te Amsterdam op straat spreekko ren gevormd, waarin bij voorbaat geprotes teerd werd tegen een eventueele terugzending van de arrestanten naar Duitschland. De po litie heeft aan deze betoogingen o.a. in West snel een einde weten te maken. Voorts hebben de communisten inzake deze quaestie een tweetal openbare vergaderingen uitgeschreven. Tot de gearresteerde Duitschers behoort o.a. ook het oud-rijksdaglid Kreutzburch. LUCHTHAVEN IN FRIESLAND. Provinciale Staten verleenen medewerking. Provinciale Staten van Friesland hebben met 444stemmen besloten om medewerking te verleenen aan het tot stand komen van een luchthaven in Friesland, drie km benoor den Leeuwarden, en daartoe in de oprich tingskosten f 78.000 bij te dragen. Indien exploitante van het terrein geen bevredigen hampton", die om acht uur vertrekt, dan behoeft u niet vóór middernacht van hier te gaan." „Ik ga met „The Solent" geef mij, als 't je belieft, de rekening." Weindel nam nu zijn hoed af, nam aller hartelijkst afscheid van het jonge paar en ging vroolijk met de hoed zwaaiend het hotel binnen. Dicht bij het bureau achter een groo te kleerenkast hield hij stil, om het paar nauwkeuriger gade te slaan. Hij zag, dat Hüttl zijn vrouw alleen naar hun villa liet gaan. Sombér keek hij haar na, daarop kwam hij terug in de vestibule van het hotel en zag naar alle kanten uitvorschend om zich heen. Toen hij den Duitscher niet in het bureau zag, begon hij met den secretaris een gesprek, dat den in zijn schuilhoek luisterenden com missaris levendig interesseerde. IX. Toen Theo Hüttl een kwartier later uit den hoofdingang van het hotel trad en den kie- zelweg naar de villa insloeg, die hij met zijn vrouw bewoonde, bemerkte hij niet, dat hem op eenigen afstand de gehate Duitscher volg de, dien hij reeds lang aan het kofferpakken waande. De directeur was te zeer in zijn gedachten verdiept, dan dat hij iets zou opmerken van hetgeen om hem heen voorviel. Nu en dan bleef hij staan, nam den hoed af en veegde met zijn zakdoek over zijn voorhoofd dan weer vervolgde hij zuchtend zijn weg. Dralend bleef hij voor de deur, die naar de woning voerde, staan. Hij scheen met zichzelf te strijden. Plotseling richtte hij zich met een ruk vastbesloten op en trad in de nog donkere kamer. Felicia had zich in den schommelstoel bij den haard neergezet. De maan scheen door het venster naar binnen en verlichtte het blonde haar van de jonge vrouw. Verrast door dezen liefelijken aanblik en het vertrouwe lijk halfduister, waarin het vertrek gehuld was, bleef de directeur op den drempel staan. Hij vermoedde niet, dat op datzelfde oogen-1 blik zijn opvolger het kleine landhuis omge- loopen was, om door de achterdeur in de woning van zijn buurman te komen. De heer Stanway lag daar reeds een uur op de loer. Hij had eerst Felicia en daarna haar echtgenoot thuis hooren komen. Toen zijn metgezel nu plotseling in de deur trad, stak hij waarschuwend den wijsvinger op en fluisterde „Geen geluid Hüttl is daar Weindel knikte toestemmend. Op de tee- nen sloop hij nader. Met den Amerikaan ver liet hij daarop de kamer door de deur, die naar het terras voerde. Vlak naast de dunne wand gingen zij op de bank zitten. Hüttl had, om de zoele avondkoelte binnen te laten, de deur niet achter zich dicht ge daan. „Je bent opgewonden Theo, wat is er met je gebeurd De jonge man kuste zijn vrouw, die hem wilde dwingen zijn somber gelaat naar het maanlicht te keeren, op de oogen. „Ik heb bericht van mijn zaken gekre gen," bracht hij er op gedrukten toon uit. „Twee brieven van den plaatsvervangenden directeur van de „Hammonia", alsmede een telegram." „En dat maakt je zoo bezorgd Theo sloeg den arm om zijn vrouwtje en trok haar naar zich toe. „Felicia, als ik je nu eens voor een paar dagen moest verlaten De jonge vrouw maakte zich uit zijn om helzing los en slaakte een verbaasden uitroep. „Verlaten gij mij voor een paar dagen Hij zette zich in de vensterbank neer, trok zijn bevende vrouw op zijn schoot en zeide bedroefd lachend „Je moet het mij niet te zwaar maken, Felicia, door mij te laten voelen, hoe vreese- lijk je het vindt. Ik vind het zelf afschuwelijk om je te verlaten. Een beroep vordert opoffe ringen. Nietwaar, Felicia, en we zullen ons dapper houden Ze kusten elkaar en Felicia weende tegen zijn schouder geleund. „Kan ik dan niet met je meegaan, Theo Waarom zou ik hier alleen blijven De tijd zal me zeker ondragelijk lang vallen." ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 „Lieveling, we zouden geen uur rustig bij elkaar kunnen zijn. Ik moet reeds van Ports mouth uit de commissie van toezicht tot een vergadering bijeenroepen nu in Hamburg, dan in Berlijn zal ik steeds de handen vol hebben." „Het is dus iets onaangenaams „Integendeel, niet alleen voor de vereeni- ging, maar ook voor mijzelf heb ik alle hoop eenig voordeel te behalen. De korte scheiding is dus ook voor ons van belang." „Och, laat mij toch meegaan, Theo smeekte de jonge vrouw. „Ik beloof je, je niet te hinderen. Neem me slechts mee, nu dade lijk, ik smeek er je om De beide luisteraars wierpen elkander een veelzeggenden blik toe, toen Theo eindelijk, na zooals het scheen een langen, zwaren tweestrijd met zichzelf gevoerd te hebben, na een diepen zucht zei„Het kan niet Feli cia, jij moet hier blijven. Vannacht vertrek ik, om morgenvroeg tegen acht uur in Ports mouth aan boord van de „Sothampton" te gaan. Maar over vijf, hoogstens zes dagen zal ik weer bij je zijn." Felicia brak in een hartstochtelijk snikken uit. Theo trachtte haar op zachten toon te troosten. Hij stond op, sloeg innig den arm om haar heen en keek met haar in de stillen, wonderschoonen nacht. Men hoorde slechts het gedempte ruischen van de branding. Aan hun voeten lag de groote zee. De maan scheen over een voor uitspringenden rots en wierp een trillende, zilverglanzende lichtstreep over het water. Rechts en links strekten zich de oevers, die de bocht insloten, ver uit. Over de rotsblokken heen viel de blik op de schilderachtig gelegen villa's en hutten. In de vensters hiervan spie gelde zich de maan, alsof duizenden electri- sche lampen het eenvoudige plaatsje verlich ten. Nu klonk uit de eetzaal van het hotel, waar de gasten zich aan tafel begeven had den, muziek. Een luchtiig, vroolijk wijsje, dat een tranenwekkend contrast vormde met de zwaarmoedige, gedrukte stemming over de naderende scheiding (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1