BEBTELS ASPIRIN W 26e JAARGANG VRIJDAG i MAART 1935 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ZUIDERZEEWERKEN EN IN CULTUUR BRENGING WIERINGERMEER. GERECHTIGHEID. No. 17- WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. dag in D€ Pctoet. 1 BUREAU ADVERTENTIëN UITGEVER -iC*' Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 CORN. J. BOSKER WIERINGiai Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 -I DE PIJP Douwe Egberrs Echte Friesche Heeren-Baai en Baai-Tabaw Melange van rijpe tabaKKen. Verschenen is het Januari-nummer DRIEMAANDELIJKSCH BERICHT BETREFFENDE DE ZUIDERZEEWERKEN. Wij stippen hieruit aan Mededeelingen betreffende den Dienst der Zuiderzeewerken. Het totaal der aannemingssommen van de M.U.Z. Het totaal van de aannemingssommen van de krachtens de grondovereenkomst door de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzee werken aangenomen werken heeft, inclusief de verrekening van meer en minder werk, be dragen f 118.844.008,90, verdeeld als volgt Afsluitdijk WielingenFriesland Dijkwerken f 71.124.986.74 Kunstwerken met aansl. dijkvakken enz. Den Oever f 6.432.295.72 Kornwerderzand 15.017.106.54 21.449.402.26 Bijkomende werken 1.222.929.01 Totaal f 93.797.318.01 Noordwestpolder Wieringermeer) Dijkwerken f 19.478.911.22 Kunstwerken met aansl. dijkvakken enz. Gemaal Medemblik f 673.639.09 Gemaal Den Oever 58.561.26 1.732.200.35 Kanaalaanleg en bagger- werken 1.820.165.52 Totaal f 23.031.277.09 Proefpolder nabij Andijk Dijkwerken 1.513.167.71 Onder de grondovereenkomst betrokken overige werken en leveringen 502.246.09 Gezamenlijke werken totaal f 118.844.008.90 Volgens de door den Rijksaccountant geve rifieerde eindafrekening werd op het totaal van de werken door de Maatschappij tot Uit voering van Zuiderzeewerken een winst ge maakt van f 18.280.695.68. Overeenkomstig de bepalingen van de grondovereenkomst werd hiervan een bedrag van f 3.792.367.44 aan den Staat afgedragen, zijnde diens aandeel in de overwinst, waaron- der verstaan werd de winst gemaakt boven 6 van het totaal van de aannemingssommen. Na het vaststellen van de eindafrekening en de uitbetaling van het winstaandeel aan den Staat, was de met de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken gesloten grondovereenkomst geëindigd. Mededeelingen betreffende den Dienst voor het in cultuur brengen van den Wieringermeerpolder. Ontzilting. Verwacht kan worden, dat, als in den winter 19341935 voldoende regen valt, het zoutgehalte in het voorjaar 1935 zoo ver gedaald zal zijn, dat het, behoudens in het z.g. kwelgebied, nergens meer een ernsti ge belemmering voor de cultuur zal vormen. In het kwelgebied is, door de sterke capillaire beweging en de onvoldoende ontwatering in den winter, het zoutgehalte nog steeds zeer hoog. Hoewel de ontwatering van dit gebied elk jaar beter wordt, kan worden verwacht, dat het zoutgehalte hier toch nog enkele ja ren te hoog voor de cultuur zal blijven. Proefvelden Peulvruchten, verbouwd als tweede gewas op Klei en zwaren zavel, gaven nog slechte resultaten op lichten zavel waren de uitkom sten aanmerkelijk beter, terwijl de groene erwt op gescheurd zandgrasland een zeer goed ge was leverde. Hoewel de ontwikkeling van vlas, als twee de gewas geteeld op. klei en zwaren zavel, beter was dan in 1933, gaf het toch maar een matige opbrengstde kwaliteit leek vrij wat beter. De overige gewassen blaauwmaanzaak, gele mosterd, aardappelen, bieten granen gaven goede tot zeer goede opbrengsten. De kwaliteit van aardappelen kan, ofschoon be ter dan in 1933, nog niet normaal genoemd worden. Ten aanzien van de vruchtopvolging was het beeld anders dan in 1933. Er zijn weder gevallen waargenomen, dat een graangewas als voorvrucht voor tarwe een slechten oogst gaf. Op de meeste proefvelden was de nadee lige uitwerking van deze opeenvolging der ge wassen echter veel geringer dan in 1933 vrij wel zonder uitzondering was de ontwikkeling van de tarwe op de veldjes met een graanvoor vrucht wat minder en de aantasting door voetziekte grooter, doch de verschillen in op brengst waren gering vergeleken met die van het vorige jaar. Uit voortgezette waarneming zal getracht worden na te gaan, of hij voort schrijdende rijping van den grond de abnor male nadeelige invloed van graanvoorvrucht op tarwe vrij snel vermindert, dan wel de wisselende werking van bijkomende factoren het beeld van jaar tot jaar aanzienlijk kan doen schommelen. Gebleken is, dat groenbemesting, meer spe ciaal met klavers, lucerne en wikken, een gunstigen invloed op de ontwikkeling van de gewassen heeft. Uit de verschillende proeven is weer zeer duidelijk komen vast te staan, dat aan de bemesting de noodige aandacht dient te wor den geschonken. Op bouwland bleek de stikstof-behoefte weer zeer groot te zijn, wanneer in de vrucht op volging nog geen vlinderbloemig groenbemes- tingsgewas was opgenomen geweestwaar een goed ontwikkeld gewas klaver, lucerne of wikken was ondergebracht bleek de behoefte aan minerale bemesting met stikstof sterk te zijn verminderd. Bij granen bleek bij stikstof bemesting de kwaliteit van de korrel wat te zijn achteruit gegaan. Op grasland heeft stikstof in den regel ook opbrengstvermeerde rend gewerkt, echter in veel minder sterke mate dan op bouwland. Onder invloed van de stikstofbemesting is de zode gewijzigd, de klaver tot zekeren graad FEUILLETON No. 25. Theo sloeg de handen voor het gezicht. Ook nu gaf hij nog geen antwoordmen zag slechts aan de krampachtige bewegingen van zijn hoofd en rug, dat hij weende. „Het eerste telegram deelde mee, dat er wei nig hoop op volkomen herstel was doch het tweede was veel geruststellender. Uitwendi; schijnt weinig of niets bezeerd te zijn, maar een hevige hersenschudding is er het gevolg van. Hüttl wilt u nog altijd niet bekennen, dat u Beijer om het leven hebt gebracht Zeg tenminste, dat u het niet na koel overleg ge daan hebt. Zeg, dat ge in woede ontstoken over de hardvochtigheid van dien egoïst, naar het moordwerktuig greept. Spreek, Hüttl De voorloopige gevangene bleef ongeroerd en koppig. Hij weende slechts zoo dikwijls Fe- licia's naam genoemd werd. Toen Fresenius zich eindelijk heesch ge praat had, zonder dat hij een stap gevorderd was, verliet hij toornig de cel. Onder de spoedeischende brieven, die hem. met de post gebracht werden, bevond zich ook een uitvoerig schrijven van den Duitschen consul te Portsmouth. Twee belanglooze ge tuigen uit het hotel „Excelsior Pallace" had den hem over de voorvallen van dien nacht verslag gegeven. Hij voegde aan zijn schrijven het protocol toe, dat hem door Felicia Beijer die beproefd had zelfmoord te plegen, was toe gezonden. Het bericht van Felicia stelde de zaak we derom in een geheel ander licht. Fresenius duizelde het van de duizende ver warde vragen, die hierdoor in 't leven werden geroepen. Moedeloos begon hij een wandeling om een weinig van den zwaren arbeid te be komen. In den namiddag bezocht hij den advocaat Kleist, bij wiens vrouw juist miss Worcester vertoefde. Het was den rechter onaangenaam de Amerikaansche te ontmoeten. De beide hee teruggedrongen en de scheikundige samen stelling van het hooi veranderd, waarbij voor al van belang is het afnemen van het eiwit gehalte. Wat betreft den vorm, waarin de stikstof het best kan worden toegediend, is op gras land gemiddeld hoegenaamd geen verschil in uitwerking tusschen ammoniak- en nitraat stikstof waargenomen. Daarentegen heeft op bouwland nitraatstikstof aanzienlijk betere uitkomsten gegeven dan ammoniakstikstof Het verkregen cijfermateriaal heeft den indruk gewekt, dat het onderlinge verschil in effect van de beide stikstofvormen minder groot is dan in de voorgaande twee jaren. Op de zand- en lichte zavelgronden was in de afgeloopen jaren reeds behoefte aan fos- forzuur geconstateerd. Op de zwaardere gron den in het derde jaar practisch nog geen toe diening van deze piantenvoedingsstof noodig geweest voor het verkrijgen van een norma len oogst. Aan de ontwikkeling van het te velde staande gewas viel veelal een geringe werking van een fosforzuurgift waar te ne men (rijpingsverschijnselen. Een tekort aan fosforzuur op grasland heeft tot gevolg gehad het verminderen en tenslotte verdwijnen van de witte klaver, waarmede direct samengaat een gewijzigde scheikundige samenstelling en kwaliteitsvermindering van het hooi. Fosforzuur in superfosfaat en slakkenmeel gaven dit jaar practisch dezelfde oogstver- meerdering op lichte gronden. In 1934 hebben zich bij de kali-bemestings- proeven de bijkomende verschijnselen, in het rapport van Januari 1935 bedoeld, opnieuw voorgedaan. Deze komen hierop neer, dat on der bepaalde, nog onbekende omstandighe den, toediening van kalizouten een daling van den oogst teweeg brengt. De proeven, speciaal genomen om de oorzaak hiervan op te spo ren, hebben dit jaar geen opheldering kunnen geven. Op perceeltjes grasland, die in drie opeen volgende jaren geen kalibemesting ontvingen, traden de typische kaligebrekversehijnselen aan witte klaver op en was de oogst tevens merkbaar lager, wat beteekent, dat op de zandgronden korten tijd na het incultuurne- men kalibemesting noodig is. Uit de voortgezette waarnemingen op het punt van grondbewerking mag worden afge leid, dat deze nog steeds met de noodige voor zichtigheid moet gebeuren. Diepere bewer king dan circa 1520 cm. moet worden ont raden. Bij het telen van de eerste gewassen ontstaat al gauw een bewerkte laag van 10 15 cm. In het algemeen moet worden verme den, in eens belangrijk dieper te ploegen. De nieuwe grond, die daarbij bovengebracht zou worden, heeft nog in sterkere mate de neiging te vervloeien, waardoor de grond aan de op pervlakte dichtslempt en de afvoer van den neerslag belemmert. De voor opslag- en onkruidbestrijding vaak noodzakelijk geachte herhaalde stoppelbewer king levert een vrij groot risico op de grond raakt daarbij in den regel fijn verkruimeld en loopt zeer sterk gevaar bij regenval van eeni- ge beteekenis te vervloeien en brijachtig te worden, in welken toestand hij langzamer opdroogt. Wordt vervolgd. behoeft te genwoordig niemand meer te lijden, het product van vertrouwen. ren bleven daarom met hun beiden. Dietrich Kleist had van de gevangenneming van Hüttl reeds gehoord en bestormde den rechter met een menigte vragen. Fresenius antwoordde hem lusteloos en ge pijnigd ten slotte gaf hij hem Felicia's brief te lezen. Spottend voegde hij er aan toe „U begrijpt, waartoe dat geschied is. Hel denmoed zelfopoffering. Dat klinkt alles heel mooi op het tooneel en in de boeken mis schien. Naar mijn inzicht was het echter vol strekt geen heldenmoed, die haar den dood deed zoeken, doch eenvoudig vrees." „U gelooft dus aan haar schuld of aan haar medeplichtigheid „Neen, maar ik denk, dat zij er zich voor schaamde, tegen haar man te getuigen. Te zwijgen zou aan haar man even noodlottig zijn, als een openlijke verklaring. In ieder geval scheen haar de vlucht uit het leven de eenigste oplossing." ,Hoe kunt u dat evenwel verklaren, mijn heer, dat de ongelukkige slechts weinige mi nuten voor haar dood nog een krasse onwaar heid zou gezegd hebben U gelooft toch niet, dat ze werkelijk bij haar neef geweest is ,Ze hoopte daarmee haar man te redden. Een romantische inval meer niet." .Wanneer zal de zaak voor de rechtbank behandeld worden Aan het einde van de volgende maand. Dan zal Hüttl toch wel eindelijk tam gewor den zijn. Het is dan wel zoo gemakkelijk Maar a propos, mijnheer, de vriendin van uw vrouw is van plan naar Amerika terug te keeren, zoo werd mij tenminste verteld Hoe staat het met haar aanspraak op schadeloos stelling .Om 's hemels wil, zwijg daarover, mijnheer. Wanneer zij een boef nog wegens trouwbe lofte wilde aanklagen, nu, dan zou dat naar mijn bescheiden meening meer dan Ame- rikaansch zijn De beide heeren lachten en Fresenius nam afscheid om zich op het nieuwe getuigenver hoor voor te bereiden. Terwijl hij ook van plan was om een onderzoek in te stellen naar het verleden van den aangeklaagde en, feog hij nu aangeschreven stond. De consul-generaal Hüttl had sinds hij een telegram uit Potsmouth ontvangen had, dat hem het huwelijk van zijn zoon meldde, niets meer van Theo vernomen. Ook van de gevan genneming van de Amerikaansche had hij niets gehoord. Door de plotselinge afschuwe lijke tijding, dat zijn zoon zich aan zoo'n vree- selijke misdaad schuldig gemaakt had en reeds voorloopig in hechtenis genomen was, was hij dan ook verpletterd. In de omgeving van den consul-generaal meende men, dat de schrik hem het leven zou kosten. Hij werd ernstig ziek, waardoor hij meer dan veertien dagen geen oogenblik het bed verlaten kon. Toen hij weer een weinig begon te herstellen, verlangde de oude man naar zijn zoon gevoerd te worden. Het weer zien van die twee, dat in tegenwoordigheid van den rechter van instructie plaats vond, was aangrijpend. De oude Hüttl raadde op aandoenlijken toon zijn zoon aan de waarheid te bekennen, en voor God en de menschen een berouwvolle bekentenis af te leggen. De afgetobde, bleeke jonge man met de scherpe, oudachtige trek ken en ingezonken oogen schudde echter gramstorig het hoofd, terwijl hij zei„Ik heb niets te bekennen. Maar, wanneer de eigen vader zelfs aan de schuld van zijn zoon ge looft dan is hij reddeloos verloren." Toen kwam er twijfel in het hart van den ouden man. En hij werd geroerd, toen Theo op fluisterenden, innigen toon over Felicia en zijn kort geluk aan haar zijde, sprak. Be wogen moest de oude heer zich afwenden. Hij verborg zijn gelaat in beide handen en zweeg lang, zeer lang. Eindelijk richtte hij zich weer op en vroeg zijn zoon zenuwachtig, welke verdediger zijn zaak zou leiden. Theo antwoordde, dat hem dat onverschil lig was. Niemand op de geheele wereld zou zijn onschuld kunnen bewijzen. Nadat zijn Xê-tter en zijn vrouw getoond hadden, dat zij BOEKBESPREKING. Kort exposé van den inhoud van EEN BLOEMLEZING UIT DE ONDERWERELD. De Leden van de Vereeniging „De Vereenig- de Distillateurs" en der Nederlandsche Ver eeniging van Distillateurs en Likeurstokers, alsook de geheele bonafide handel in Gedis tilleerd, ondervinden ontzaggelijk veel nadeel van de geheime distilleerderijen, die als pad destoelen, als bioscopen zou men haast zeg gen, opnieuw uit den grond verrezen zijn, nadat Minister De Geer in 1931 den accijns op het gedistilleerd wederom had verhoogd, in stede van verlaagd, zooals de tijdsomstan digheden eischten. Het smokkelbedrijf is door dezelfde oorzaak zeer lucratief geworden en tiert welig. Nu zijn die twee vereenigingen op een origi neel idee gekomen. Zij stuurden eens dit keer geen request aan de Staten Generaal, doch ze lieten de feiten spreken. Uit deze voor hen zoo donkere jaren verzamelden zij de cou rantenberichten over de alcoholfraude, voor zoover zij ze achterhalen konden en deze ver zameling, die een heel boekwerk vult, is thans verschenen onder den markanten titel „EEN BLOEMLEZING UIT DE ONDER WERELD". Het boek ligt hier voor ons. Het bevat een respectabele hoeveelheid berichten over zeer onrespectabele daden. Inderdaad, we moeten erkennen dit is te erg. We wisten niet, dat de fraude zülk een om vang had aangenomen. Nu we kennis hebben genomen van dit treurige feit begrijpen we pas goed, waarom Zijne Exc. Minister Oud ernstig accijnsverla ging overweegt. Zonder verlaging van den accijns blijkt n.1. de fraude niet te keeren te zijn, al zijn de ambtenaren ook nog zoo ac tief. In de verzameling troffen we gevallen aan van in 't geheim distilleerende vrouwen, kin deren van 19 jaar, villabewoners, werkloo- zen ja wie al niet. De conclusie, die uit het boekwerk zich aan ons opdringt is deze Aan die fraude moet een einde komen, al was het maar ten res- pecte van ons volk en zijn moreele en licha melijke gezondheid, want deze laatste komt ook ernstig in gedrang bij het consumeeren van gedistilleerd, dat aan elke controle op dit gebied is onttrokken. Dus.... de accijns om laag. Eerst in tweede instantie vinden wij het financieele vraagpunt van de accijnsver laging actueel. Maar al eerder, n.1. bij de accijnsverlaging in Maart 1929 is gebleken, dat toen de fraude ophield, de Schatkist per Hectoliter wel minder ontving door deze ver laging, maar aan den anderen kant in één jaar f 10.000.000.aan accijns op de onder wereld werd heroverd. In het boek, dat hier voor ons ligt, wordt dan ook gesteld, dat bij een drastische ac cijnsverlaging de netto opbrengst uit den gedistilleerdaccijns niet zal dalen, omdat de mindere opbrengst uit het legale verbruik op heden, successievelijk gecompenseerd zal worden door nieuwe baten, als gevolg van het logische feit, dat als de fraude niet meer winstgevend is, geheim fabriceeren en stoken tot het verleden zullen behooren. Deze omzet wordt dus onttrokken aan den sluikhandel en komt den bonafide handel ten goede. De bonafide fabrikant betaalt accijns ook over dit gedistilleerd ende schatkist ontvangt dus accijns over aanmerkelijk meer gedistil- leerd dan voorheen. aan zijn schuld geloofden, was alles verloren. De consul-generaal gaf toen te kennen, dat hij zelf voor de keus van een goeden, ver trouwden verdediger zou zorg dragen. Het bit tere verwijt van zijn zoon maakte een diepen indi'uk op hem. Reeds den dag daarop kwam hij terug, om zijn zoon voor te stellen den zeer bekwamen advocaat Dr. Guido Helms in den arm te ne men. Theo vond alles goed. Hier in Hamburg had hij geen vrienden en hij had in den één even weinig vertrouwen als in den ander. Dr. Helms, die den voorloopig gevangene nog denzelfden dag opzocht, maakte evenwel op dezen een bijzonder gunstigen indruk. Helms was een levenslustig, vriendelijk en ge zellig mensch. Hij bracht weer wat levens vreugde in de dompige gevangeniscel. Theo had, nadat hij met zijn verdediger kennis ge maakt had, weer een weinig hoop. Helms had zoowel den vermoorde, als ook Stanway goed gekend. Dikwijls hadden zij samen in een kel der, waar men ontbijten kon, oesters, aal en champagne genuttigd, zoo vertelde hij aan zijn cliënt. „Juist den dag voor zijn tragisch uiteinde had ik nog een lang, ingewikkeld gesprek met hem over de rechtspleging. Beijer was, zooals u misschien wel weet, een zeer gevat jurist. Hij zou zeker carrière gemaakt hebben, indien hij niet geboemeld had. Maar dien dag had u hem moeten hooren. Met hart en ziel stemde ik met zijn woorden in. Zijn eigen woorden zal ik in mijn pleidooi aanhalen. Ik geloof stellig, dat die indruk op de rechters zullen maken Doordat de verdediger zoo zeker van de over winning was, kon de beklaagde weer vrijer ademhalen. Hij blikte de toekomst echter weer minder hoopvol in, toen Dr. Helms hem be- richt bracht over het eerste verhoor, dat me vrouw Felicia, die nog niet geheel hersteld was, ondergaan had. De jonge vrouw, die in het sanatorium van een Engelschen arts in Ventnor opgenomen was, weigerde beslist iets anders te verklaren, dan hetgeen zij in dien bewusten nacht schriftelijk protocol had ge- Een verstandig boer voedert Bertels' Voer De van OUDS BEKENDE naam BERTELS waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan iederen zak Bestelt bij Uw plaatselijken voederhandelaar ol coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam Accijnsverlaging lijkt ons daarom dringend geboden. Niet alleen omdat de fraude den kop moet worden ingedrukt, maar ook omdat het toch hoogst onbillijk is, dat het ondergrond- sche bedrijf floreert door den hoogen accijns en de bonafide handel expireert door dezelf de oorzaak. BINNENLANDSCH NIEUWS. Kidnapping in de Haarlemmermeer. Huwelijkstragedie en haar ge volgen. In de gemeente Haarlemitnermeer heeft zich dezer dagen een geval afge speeld dat eenigszins herinnert aan 'n „Amerikaansche kidnapping", aldus het Hbld. Twee echtelieden uit Den Haag, waarvan de vrouw afkomstig was uit de Haarlemmermeer, leef den in onmin met elkaar en op een goeden dag besloot de vrouw, van haar man weg te gaan. Zij reisde naar Hoofddorp, waar zij met haar twea kinderen intrek nam bij haar ouders aan den AalSmeerderweg. Dit was den man echter niet naar den zin en hij besloot de kinderen te rug te halen. Des nachts omstreeks vijf uur drong hij met behulp van twee kameraden de woning van zijn schoon ouders binnen, aangezien dat de man afwezig was en wilde zich van de kin deren meester maken. De vrouw ver zette zich echter en werd door een der indringers ernstig mishandeld. Ten slotte verdween het drietal weer in de duisternis met medeneming van de kinderen. De politie heeft de drie heeren ech ter spoedig achterhaald. Brandstichter uit heimwee. Aan de Nederlandsche grens, nabij Walbeek, is brand uitgebroken in een kleine boerderij, welke voor het groot ste gedeelte uitbrandde. Hierbij wer den twee koeien en acht varkens een prooi der vlammen. Een onderzoek wees uit, dat een 15-arig meisje deti brand gesticht heeft. Zij gaf als mo tief op, dat zij heimwee had. Amelander postboot op de Wadden geloopen. Passagiers per roeiboot verder gebracht. Door den lagen waterstand is de Amelander postboot, die Woensdag middag van Nes naar Holwerd aan de bracht. Zonder er zijn cliënt iets van te zeggen, reisde Helms zoo spoedig mogelijk zelf naar Ventnor. Felicia moest nog veel ontzien worden. Ze lag in de tuinkamer op een sofa, toen Dr. Helms bij haar toegelaten werd. De natuur was zoo zacht als in Juni. Het jonge groen van boomen en struiken was een lust voor het oog. Ook hoorde men al gezang in de takken. Het was een waar paradijs hier op het door de zee omgeven eiland. Maar Felicia zag er zoo lijdend uit, alsof ze evenals haar echtgenoot in den kerker alle levenslust verloren had. Daar ze weer een vormelijk verhoor vreesde, kwam er dadelijk een booze, angstige uitdruk king op haar gelaat. Het kostte den verdedi ger van Theo veel moeite de zieke duidelijk te maken, met welke bedoeling hij kwam. Guido Helms sprak op een natuurlijken, hartelijke toon. Uitvoerig lichtte hij de jonge vrouw over den stand van zaken in. Vooral stelde hij op den voorgrond, dat Theo's vader aan de onschuld van zijn zoon geloofde. Op bedekte wijze verweet hij haar, dat juist zij, die toch in de eerste plaats onbegrensd ver trouwen in haar man moest stellen, het eerst getwijfeld had. ,Is u nog altijd er vast van overtuigd, dat hij in dien nacht vluchten wilde Uw man spreekt dit beslist tegen. Ongelukkige vrouw l Hoe verkeerd was het van u, om dadelijk aan alles te wanhopen. U hebt die zware ja ik geef toe, vreeselijke beproeving, die de hemel u zond, niet het hoofd geboden de beproe ving van uw liefde voor uw echtgenoot Met een kreet sprong Felicia op, terwijl ze hem met starende oogen aanzag. Haar wan gen en slapen werden rood gekleurd, doch om direct daarop voor een doodsbleeke kleur plaats te maken. „De beproeving van mijn liefde voor Theo stamelde zij. „Heb ik hem niet vertrouwd, als mijzelf en heb ik ooit een anderen wensch gehad, als dien, om hem gelukkig te maken Heeft hij ons niet dat vreeselijke lijden bezorgd (Wordt vervolgd.) rzo'- "hhefl._aangesciu-even, dat

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1