Bezuinigen WIERINGER COURANT. E. v.d. WAL - MIDDENMEER. ONTVANGEN SCHOENHANDEL A. H. v. WIJCK TWEEDE BLAD. VRIJDAG 1 MAART No. 17. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND. Geboren Aartje, dochter van J. Boon en G. Klay Meindert, zoon van D. Kaptein en A. Wiggers Wilhelmus Nicolaas, zoon van VV. N. van Oosten en P. Ypma Elisabeth, dochter van j. j. Rozenbroek en A. M. A. Huiberts Pierre Hendrik, zoon van B. Leufgen en N. Veenstra Aafje Catharina, dochter van J. P. Pennekamp en A. Bakker Maria Margaretlia, dochter van W. Th. Pronk en C. A. Duiven voorden. Ondertrouwd J. C. Grootes en A. Sta^nmes H. Raven en N. A. Hoog- schagen. Getrouwd A. Kaan en G. Keuris H. Zeinstra en A. M. Boersen F. M. Gouwenberg en M. Jonker. Overleden S. M. Bakker, oud 2 jr. A. Wit—van Brederode. oud 61 jaar li. Koster, oud 83 jaar J. C. Jonker, oud 4 jaar K. J. Oltmans, oud 0 maan den Wed. L. J, Blaauwboer-Heiiigen berg oud 63 jaar T. van IJ zendoorn, oud 76 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen F. J. Buschman van Haarlemmermeer j Chr. Crefeld van Amsterdam D. Roodbeen van Zijpe. Vertrokken J. M. Foniijn naar Har lingen K. Heerschap naar Zijpe mej. S. Raatgers naar Den Helder J. van Eekeren en echtg. naar Alkmaar; mej. K. Jenenga naar Den Heider C. Kwantes en echtg. naar Uithoorn; mej. A. v.d. Velden naar Ouder-Amstei M. Gouwenberg—Jonker naar W ie rin gen mej. C. H. Dwarsvvaard naar Haarlem. Politie. Gevonden: hangertje van col lier, plakzegels, rijwielplaatje. Aan komen loopen wit konijn. Verandering van Zaken, Als het landhuisje van de Wed. Dekker—Blom in het Boschje klaar is. zal in het dooi haar bewoonde winkelhuis aan de Mo lenvaart de drogisterij en schoenma kerij van den heer K. Boonacker geves tigd worden. In het winkelhuis van den heer Boonacker opent de heer J. Wiegman, eerder lijnwerker van het Gem. Elctr. Bedrijf, dan een zaak electrische en verlichtingsartikelen.^ Aanrijding. Nadat de heer Krom op de Molen vaart uitgeweken was voor een juffrouw met een kinderwagen, kwam' hij op de linker weghelft en werd toen door een achteropkomen den motorrijder, die verwachtte dat de fietser weer naar rechts zou gaan en hem dus links wilde passeeren, aan gereden. De heer K. kwam er beter af dan aanvankelijk scheen. De juist pas seerende verpleegster bracht hem in haar auto thuis en verbond de wonden aan het hoofd, die gelukkig niet ern stig waren. De motorrijder, bracht het er zelf goed af de motor was echter danig beschadigd. Een zaak in manufacturen. In het winkelhuis van dames Den Engei- schen zal door den heer S. Wilms Pz. een manufacturen- en wolwinkel wor den gevestigd. Overplaatsing. Naar men ons mee deelde zal de heer Jb. Jonker, admini strateur bij het P.E.N. alhier, worden overgeplaatst naar Hoorn als zoodanig Alles weer in orde. Het herstel- en vernieuwingswerk aan het bovengrond sche net. als verbeteringen in de wo ningen aangebracht door het P.E.N.. dat in dé gemeente bijna 9 maanden heeft geduurd, zal dezer dagen klaar komen en Maandag a.s. hopen de monteurs Anna Paulowna te ver laten. Sport. Zondag valt er op het B.K.C.- terrein te genieten voor de competitie- spelen. De adspiranten om 12 uur te gen H.R.C. A B.K.C. I speelt een oefenwedstrijd tegen M.F.C. I van Me- demblik, hoewel in een gewijzigde op stelling. wegens verhindering van en kele spelers. Prins Blom Post Jn. Steenvoorden, Hoep, Jn. de Schip per Az. Nic. Keijzer, Jan de Schipper, K. Steen voorden, Jan van Wees, Jac. v. Wees. Reserve P. Harder B.K.C. 2 speelt uit tegen Dosko I van Oude Sluis in de volgende opstelling S. de Jong, Jb. Post, P. v.d. Burg Jb. Steen voorden, P. van der Kolk, Nic. van Wees, P. Oele, G. van Loon. Reserve A. Harder en A. Kaan. GEMEENTE WIERINGEN. VERGADERING HOLL. MAATPIJ VAN LANDBOUW. Algeraeene jaarvergadering van de afdee- ling Wielingen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw op 26 Februari 1935. Voorzitter de heer O. J. Bosker. Secretaris de heer S. J. Koorn. Inleider van het te behandelen onderwerp Dr. Hoedemaker. De voorzitter zegt dat zoo juist de regeering haar program voor 1935 in eene memorie van antwoord heeft ontwikkeld en men vindt hierin het bekende aanpassing-systeem, afna me der steunnormen, vermindering van den veestapel en omzetting der gemengde bedrij ven naar de richting graanverbouw. Men weet echter wat de boerenstand, te doen staat en men kan er zeker van zijn dat er voorhands nog een harden strijd om het bestaan te voe ren zal zijn. Gezien echter het elan, waarme de de veehouder hier, zich door deze lijden heen slaat en de eensgezindheid, waarin hier wordt samengespannen om leder inzinking het hoofd te bieden, kan gelukkig nog altijd de hoop worden gekoesterd en het geloof le vendig worden gehouden, dat wij gehard, gestaald en gesterkt deze tijden te boven zul len komen. Het is daarom te betreuren dat sommigen, het zijn er maar weinigen echter, nunne organisatie den rug toedraaien en an deren laten werken aan de opbouw hunner toekomst. Van deze plaats roep ik hen toe kom te rug op uw hopeloos besluit en tot hen die nog steeds buiten hunne organisatie bleven, zeg iü sluit U aan en doen uw plicht, vooral nu, in een tijd waarin het slechts met vereen de krachten mogelijk is het hoofd bovei water te houden. De notulen worden gelezen en daarna de ingekomen stukken. Tot deelname aan cursussen voor Eerste Hulp bij Ongelukken en „Goed Melken" zal gelegenheid worden gegeven. De bekende verkrijgbaarstelling van land bouwwerktuigen van de aankoopcommissie Hollandsche Maatschappij van Landbouw wordt hierna aan de orde gesteld. Het be stuur wordt opgedragen de verkrijgbaarstel ling te regelen. De rekening en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar wordt goedgekeurd den penningmeester, de Heer D. Jac. Mulder dank gezegd voor zijn gehouden beheer. De heeren D. Jac. Mulder en N. Mulder Dz. worden herkozen als bestuursleden en nemen hunne herbenoemingen weder aan. De commissie tot het nazien der rekening en het stembureau worden dankgezegd voor de genomen moeite. Dr. Hoedemaker, dierenarts te ^Vieringen, behandeld het onderwerp drachtigheid en geboorte van onze huisdieren. Dr. Hoedema ker bleek te zijn een zeer aangenaam vertel ler en dit uit den aard der zaak wetenschap pelijk onderwerp op duidelijke en onderhou dende wijze te kunnen verwerken tot opneem baar materiaal ter verrijking van de kennis inzake de levensverrichtingen onzer huisdie- de verloskunde enz. Spr. had dan ook een aandachtig en dankbaar gehoor. De heer Hoedemaker meent dat het in kuilen van gras hier meerdere aandacht ver dient. Het zou goed zijn hieraan bij een vol gende lezing de aandacht aan te schenken. De heer Jn. Kort komt terug op de ruilver kaveling die spr. hier hoog noodig acht. Voorz. zegt dat de leden hebben kunnen lezen, dat de regeering zich hierbij tijdelijk wat aangaat hare bemoeiingen heeft terug getrokken. Zonder deze wettelijke bepalingen en 's-Rijkssteun, zal deze aangelegenheid wel blijken onuitvoerbaar te zijn. De heer S. Lont Czn. komt nogmaals terug op de denaturalisatie van graan. De heer Ir. Huisman die deze zaak in Alk maar zou regelen zal worden verzocht hier mede spoed te betrachten. Voorzitter is het er mede eens dat op Wieringen, het land der roggeteelt de gelegenheid moet bestaan tot denaturalisatie van graan, hoe weerzinwek kend overigens deze gedwongen maatregel ook is. De heer M. Lont komt terug op het tot stand brengen eener weegbrug in deze gemeente. Hieraan bestaat een dringende behoefte en hoe staat het nu met de vleeschkeuringsdienst. De vergadering verliest zich een oogenblik in algemeene beschouwingen. De Voorzitter zegt, dat men zich hiertoe tot het Gemeentebestuur, moet wenden en het bestuur er weinig voor gevoelt, hier telkens weder voor dezelfde dingen te moeten aan kloppen, er een gewillig verhoor ontmoet, doch er altijd weder weggaat, zoo als men er gekomen is. Hierop ontspon zich weder een levendige gedachtenwisseling, over de instel ling en de werkwijze onzer veelbesproken vleeschkeuringsdienst. Hierbij bleek dat de vleeschkeuring van het in de slagerijen aan wezige voor de menschelijke consumptie be stemde vleesch, gekoppeld is aan het bij een brengen van het in verre staat van ontbin ding verkeerende vieesehafvalals resten van afgevilde kalveren, onvoldragen vruch ten van huisdieren, die door de aanwezigheid van streptococcenof t.b.c. bacteriën bij het moederdier zijn uitgeworpen, kadavers van door ziekte gestorven kleinvee. Het bleek dat iedere veehouder gehouden is van de aanwe zigheid van bedoelde dierlijke resten op zijn erf, aangifte te doen en verplicht is deze meestal in verren staat van ontbinding ver keerende overblijf seleen van dierenlijken te be waren tot de vleeschkeurmeester deze lugubere vrachtjes met zijn auto komt weghalen. Soms is de ontbinding zoo ver, aldus werd uit de vergadering meegedeeld, dat de zaak niet meer te hanteeren is en wordt dan geadvi seerd de zaak in den grond te stoppen. Be graaft men echter zoo'n stinkende massa vóór de keurmeester er geweest is, na een paar dagen, (de rommeL is toch niet te be waren), dan volgt procesverbaal. De keurmeester nu gaat met zijn karretje, gevuld met de met lijkengif verzadigde kada vers, die hij zoopas heeft opgeladen, verder rond, treedt de slagerswinkels binnen, uit den aard der zaak omgaven, van den walgelijke lucht van zijn ingela.den vrachtje, betast daar het voor de menschelijke consumptie bestem de aanwezige vleesch om het na goedkeuring te stempelen. Het wordt al te onsmakelijk de verdere uit eenzettingen hier nog verder weer te geven. De Voorzitter hierop het woord nemende, zegt dat zoo'n combinatie niet erg bevorder lijk is voor de volksgezondheid, naar zijne meening, waartoe de geheele vleeschkeuring toch in het leven is geroepen. Erger acht spr., het echter dat deze ongelukkigerwijze inge stelde maatregel bovendien nog een wet van Persen en Meden blijkt te zijn, waaraan nie mand, het gemeentebestuur blijkbaar üncluis, iets, hoe ook genaamd, vermag te veranderen. De besprekingen van hedenavond en al het geen hiervan op onopgesmukte wijze is ver teld geworden, verstrekt spr. in het geloof dat er argumenten te over zijn, de op deze wijze met Den Helder aangegane combinatie, aan een grondige herziening te onderwerpen. Bij ieder samengaan dezer gemeentebestu ren weet Den Helder aan het langste einde te trekken. Bij Den Helder wordt alles in het werk gesteld om aan de Wteringer midden standers hunne klanten af te troggelen. Toen wij er het vorige jaar gingen aankloppen om er voor de stedelijke bevolking melk te mogen invoeren (Texel levert er groote hoeveelheden) vonden wij er de poorten hermetisch gesloten. Den Helder profiteert van Wieringen en er staat niets, maar ook niets tegenover. Men is er, blijkens het medegedeelde door Burge meester Kolff in de laatste raadsvergadering- niet eens zoo beleefd het gemeentebestuur hier, van antwoord te dienen. Op een schrij ven van October van het Gemeentebestuur van Wieringen inzake de kwestie vleeschkeu ring was tot heden taal noc;h teeken ontvan gen. Het bestuur zal echter opnieuw beraden welken weg het hier heeft m te slaan. De tot dus ver gevolgden weg., leidt tot geenerlei resultaat. En wat dè weeigbxug betreft, wel nu, wij zullen het verzoek, doorgeven. Échter weten wij vooruit, waar deze verzoeken be landen. De heer Hoedemaker vestigt de aandacht op de noodslachtplaats, die hier nog voor kort vanwege het gemeentebestuur is gebouwd geworden. Bij een richtige exploitatie ervan zou er veel van de thans hier naar voren ge brachte misère kunnen worden voorkomen. Thans staat deze inrichting vrijwel waarde loos. De voorzitter zegt dat deze aangelegenheid ten nauwste in verband staat met de diensten die vanuit Den Helder en vanuit Schagen (verwerkingsinrichting) geregeld plachten te worden. Vóór alles dient ons gemeentebestuur hier bij grondig te overwegen wat hierbij strijdig met het dienen der belangen van de ge meente Wieringen en hare bevolking. En nie mand tw>>felt er aan, ook het gemeentebe stuur nfcu Jdat hieraan nog wel iets te doen valt. v» Tenslotte brengt dtf- Heer P. Veerdig ver band tusschen het niet aanwezig zijn van zeegras, waardoor vele boeren gedupeerd zijn geworden en de gelegenheid tot pachten van grasland in de Wieringermeerpolder. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Aanbesteding. Aanbesteed is dooi den directeur-generaal der Zuiderzee werken het aanleggen van een ge walste verharding op een gedeelte van den Slootweg in Wieringerimeerpol- der, lang pl.m. 4 K.M., henevens het uitvoeren van bijkomende werken,. De N.V. P. C. Zanen te Haarlem was de laagste inschrijfster met f 27.800. POLITIE. Gevonden 1 paar glacé heeren handschoenen met wol gevoerd merk Nappa. 1 pet, 1 kniebeschermer van motorrijwiel. Inlichtingen bij politie Slootdorp. Slootdorp. Reeds vele keeren hebben de jeugdige voetballiefhebbers een club opgericht, maar ook evenzooveel kee ren moesten zij tot de conclusie ko komen, dat het telkens weer op niets uitliep. Thans hebben zij echter beter kans van slagen. De heer Hazeloop, onderwijzer alhier heeft zich de zaak Voorzitter zegt dat deze aangelegenheid aangetrokken, en onder zijn leiding reeds de aandacht heeft van het bestuur. Niet Wordt nu regelmatig getraind. Goed ofVifr.t»r in ripn vorm tiooaIr hipr naar voren i echter in den vorm zooals hier naar voren wordt gebracht. Immers niet iedere gedu peerde zou grasland in de Wieringermeer noodig zijn of kunnen gebruiken. Wel hebben echter reeds besprekingen plaat§ gehad naar aanleiding van steunaan vragen door verschillende landlieden, vroeger nauw betrokken bij het zeegrasbedrijf in bij- i al zijn vormen. Deze menschen zijn op het bureau Zuider- zeesteunwet, om de bekende redenen (ziekte zeegras) zonder meer afgewezen. Echter blijkt meer en meer dat de hier aangenomen stel ling naar vele zijden aanvechtbaar is en het niet alleen de veronderstelde ziekte is die Wieringen zooveel parten speelt. Uit den aard der zaak moet hier samenwer king worden gezocht met de gedupeerden ter zee, in dit geval hunne vereeniging. Van de gedupeerde bevolking ter land, verhuurders, rijders, zelf-landgebruikers-wiervisschers zal intusschen een lijst worden opgemaakt van namen dergenen die tot de zeegrasindustrie, nevens hun landbouwbedrijf, in betrekking hebben gestaan. Hierna wordt de vergadering gesloten. VERKOOPING. Woensdag had ten over- staan van Notaris obreen te ffippolytushoef'g "s7h™eveld.Van 'wingerden,' de openbare vrijwillige verkooping plaats van zoo meester, juist op de leiding was het wachten. Eindelijk dan succes. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK (met inbegrip ged. Wieringermeer.; Van 22 t.fn. 28 Febr. 1935. Geboren Imke. dochter van Jaco- hus Abhas en Trijntje Geertsema Cor nelia, dochter van Lucas C. Brouwer en Wilhelmina L. Harthoorn. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Jan Noback en JaapjeH. Kolkman, beiden alhier. Overleden Gerarda Johanna Kee- ser, 75 jaar, weduwnaar van Maartje Klinkenberg. Flevo-Nieuws. Zondag, speelt Flevo I thuis tegen Schelliiikhout I. Aanvang uur. Voorspellingen doen we niet evenmin er iets van zeggen. Men weet wat er aan de hand is. Het tweede is vrij. De opstelling is als volgt Por De Haan Toebak Heijnen, Voeten, D. de Jong, Het voorlopig bestuur zou direct met onderhandelingen aanvangen tot geza- melijke verkoop van de honing. In vergelijking met vorige jaren zou naar schatting een opbrengst bereikt kun nen worden van 30.000 a 40.000 pond. In de maand April zal de twede ver gadering plaats hebben. Meerdere liefhebbers en imkers zul len in de vereniging van harte wel kom zijn. Het Witte Kruis afd. Wieringermeer. Donderdagavond hield bovengenoem de afdeeling haar algemeene vergade ring in Hotel Smit te Slootdorp. Aanwezig waren 18 leden. De heer G. Schoorl, voorzitter der af deeling, drukt er in zijn openingswoord zijn spijt over uit dat zoo weinig leden aanwezig zijn. Vervolgens memoreert de heer Schoorl dat 1934 voor de af deeling weer veel moeilijkheden ople verde, die echter te overwinnen waren en de rustige ontwikkeling van de af deeling niet tegenhielden. Na ook de pers nog een welkom te hebben toege roepen gaf de voorzitter het woord aan de secretaris den heer Harshagen voor het lezen der notulen die zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. Het jaarverslag. Uit het jaarverslag wat hierop aan de orde was stippen we aan De vereeni ging telt op het oogenblik 197 leden, 67 nieuwe leden traden over 1934 tot de af deeling toe. Te Middenmeeer werd 93 maal en ie Slootdorp werd 85 maal goederen uit het magazijn betrokken. Het materiaal verkeerd in uitstekende staat. Door de wijkzuster werden in dienst van de wijkverpleging 851 bezoeken af gelegd en voor de kraamverpleging 628 bezoeken. 86 Bezoeken voor de t.b.c. bestr. over totaal 11 patiënten. Van de consultatie bureau's te Middenmeer en Slootdorp een boerenbehuizing met diverse perceelen land, alles eigendom van Jb. Keijzer Nz. en Kinderen. Perc. 1 Boerenbehuizing, schuur, erf, tuin en .land aan den Kleitelweg 11,62 sn., kooper de heer Nan Keijzer Jbz. voor f 1690. Perc. 2 Land bewesten het huis gr. 119.525 sn. kooper de heer C. Vermeulen Jz. voor f 4625. Perc. 3. Het Weidje en de Zuiderkrocht, gr. 74.48 sn.,k oopers de heeren B. H. Kraan en Klein Cz. voor f 2325, Perc. 4. De Voetschoof, gr. 67,48 sn. koopers de heeren B. H. Kraan en J. Klein Cz. voor f 2100. Perc. 5. Boschke bij de Kooi 12.88 sn. kooper de heer Jb. Keijzer Nz., voor f 200. Perc. 6. De Kooi, 49,35 sn. kooper Armvoog den voor f 1000. Perc. 7. Tapperven, groot 22.085 sn. kooper de heer Jb. Keijzer Nz. voor f 300. Perc. 8. De Hauw, groot 25.90 sn. kooper Jb. Keijzer Nz. voor f 319. Perc. 9 en 10 Pleetje of Kleine Hauw.gr. 23.135 sn. en Hauw van Meijert Bakker, groot 32.795 sn. kooper Armvoogden voor tezamen f 1335. Perc. 11. Krochtje van Piet de Vries, groot 16.94 sn. kooper Com. Keijzer Jbz. voor f 900. Perc. 12. Langeventje, groot 22,89 sn., koo per Nan Mostert Jzn. f 600. Perc. 13. Kwebven, groot 15.96 sn. kooper J. Doves Sz. voor f 560. Perc. 14 en 15. Zalikeven, gr. 31.115 sn. en Molenven, gr. 34.2545 sn., kooper Jb. Keijzer Nz., voor tezamen f 2197. Totaal opbrengst f 18151. WIERINGERMEERPOLDER. Getrouwd JNoback en J. H. Kolkman. Middenmeer, 28 Febr. Torenstraat 9. NETTE KOSTGANGERS gevraagd bij v. d.Woude Kerkstr. 5, Slootdorp. doet U door uw inkopen te doen bij ZUIVELPRODUCTEN. TABAK, SIGAREN, SIGARETTEN, COMMESTIBLES, enz. enz. Beleefd aanbevelend. Asch, Jendseak, E. van der Laan Reserve VreuRng. Film-avond. De Middenstandsveree- niging organiseert Maandagavond te Slootdorp 'n film-avond in Hotel Smit. Vertoont zal worden de prachtige film „Reis met een schip van de Stoomvaart-Mij. „Nederland" van Am sterdam naar Genua." Voor de bezoe kers van Middenmeer rijden gratis bussen om half acht. De toegang is vrij. Koffie en koek zullen worden rondgediend, terwijl voor de heeren nog een extra verras sing aanwezig is. Het wordt dus een mooie avond die niemand iets behoeft te kosten en waarvan een ruim ge bruik gemaakt zal worden. Bouwarbeidersbond. Wij verwijzen voor de propaganda-avond van de Bouwarbeidersbond naar de adverten tie in dit nummer en maken de bezoe kers er op attent dat om half acht van Middenmeer gratis bussen rijden. Middenmeer. Woensdagavond is hier een vergadering gehouden in de Con sistorie der Geref. Kerk om te komen tot oprichting eener Jongelings-veree- niging op Gereformeerden grondslag. Onder leiding van een afgevaardig de van de Kerkeraad werd de verga dering om 8 uur geopend. Gezongen werd Ps. 84 3, daarna gebed en ver volgens gelezen Prediker 11, vanaf vers 6, Hoofdstuk 12. Vervolgens werd besproken dat het gewenscht was om ook hier plaatselijk een J. V. te heb ben. Hoewel het getal jongelingen die lid kunnen zijn niet groot is, moeten toch degenen die vroeger elders lid waren, ook hier hun vereenigings- leven voortzetten. Alle aanwezigen gaven zich als lid op, ook is nog toezegging gedaan, zoo- dat met 10 leden kan worden begon nen. De vereeniging zal den naam dra gen van „Timoteëus". Om de 14 dagen des Vrijdagavonds zal worden verga dert. De eerste vergadering wordt ge houden Vrijdagavond 8 Maart om half acht. Tot bestuursleden zijn gekozen A.. Boltjes, voorzitter W. G. v.d. Veen, secretaris S. Hiemstra, pen ningmeester. Na bespreking van enkele zaken, het vereenigingsleven aangaande, werd de nieuwe vereeniging op har telijke wijze toegesproken. Nadat ge zongen was Ps. 119 5 en dankgebed werd de vergadering gefloten. Van wordt goed gebruik gemaakt. In dienst van het schoolartsenwerk werd door de zuster 100 werkuren ver richt. Het jaarverslag werd onder dank aan de secretaris goedgekeurd. Rekening en verantwoording. De heer Tijsma gaf hierop verslag van zijn gehouden beheer. Ontvangsten Witte Kruis f 1299.63 Uitgaven Witte Kruis - 1402.72l/2 Nadeel, saldo Witte Kruis - 103.69l4' een partij Heeren,- Dames-, Jongens- en Meisjesschoenen. De nieuwste snitten tegen zeer voordeelige prijzen. Vetleeren Werkschoenen zonder naad vanaf f 3.90. 1 e Soort Noorsche RUBBERLAARZEN ZicMzendingen worden aan huis bezorgd. Electrische reparatie-inrichting. Nieuwesluizerweg Slootdorp. V Bijenhouders Vereniging in de Wieringermeer. Als logisch gevolg van de cursus in bijenteelt, gepaard met voortdurende propaganda, niet het minst door grote oogstresultaten, waardoor de polder reeds een bekendheid heeft verworven in geheel Nederland, is op 27 Febr. 1.1. een Bijenhouders Vereniging opge richt met 13 leden. Aansluiting zal stellig verkregen worden hij de Vereniging tot bevorde ring der hijenteelt in Nederland. Hier door krijgen de leden recht op goed kope hijensuiker, lezing van een nut tig maandblad over imkerszaken, en kunnen allen imkers-artikelen betrek ken tegen concurrerende prijzen. De jaar-contributie zal bedragen f 1.15. Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteld C. P.. Ver gouwen, Voorz. P. van Rossum, secr.- Penningm. H. Loof, Lid. Einde 1935 zal een definitief be stuur gekozen worden. Algemeen kwam de wens naar voren in overleg te treden met de Cultuur maatschappij om een gezamelijke goe de stand in te kunnen nemen hij de koolzaadvelden. Ontvangsten Wijkverpl. - 1815.50 Uitgaven Wijkverpl. - 2735.58 Nadeel, saldo Wijkverpl. - 920.08 Ontvangsten T.b.c. bestr. f 1523.72 Uitgaven T.b.c.-bestr. - 919.43 Voord, saldo T.b.c.-bestr - 604.29 Bij monde van den heer Woldering werd namens de controle-commissie geadviseerd tot goedkeuring der reke ning. Boeken en bescheiden werd in orde bevonden. Op voorstel van de heer Woldering werd mede onder goedkeuring van de Penningmeester, na eenige discussie besloten dat iedere 3 maanden tle con trole-commissie de boeken zal nazien. Deze regeling geldt bij wijze van proef voor 1 jaar. In de commissie hebben voor 1935 zitting de heeren Woldering, Voge laar en v.d. Bremen. Benoeming Wijkverpleegster. De voorzitter zegt dat door het om slag nemen van zuster Kolkman we gens haar huwelijk het bestuur een op roep heeft gedaan om sollicitanten. 49 Zusters hebben gesolliciteerd waar uit het bestuur een keuze moest doen. Tenslotte zijn zeven opgeroepen waar een voordracht van 3 uit is opge maakt. Het bestuur had buiten de le den om de Zuster kunnen benoemen, doch wilde de algemeene vergade ring in deze niet passeeren. De keuze is tenslotte gevallen op mej. M. Scheu ten uit Utrecht, die als de vergadering er mee kan instemmen 5 Maart a.s. in functie zal treden. Uit de vergadering komen geen be zwaren tegen deze benoeming, zoodat mej. Scheuten benoemd is. Zuster Kolkman heeft zich bereid verklaard tot dien datum waar te nemen. Medegedeeld werd nog dat de Fed. van Diaconiën zich heeft los ge maakt van deze afdeeling. Het hoofd bestuur heeft echter voor 1935 en 1936 steun toegezegd, zoodat de afdeeling voorloopig gedekt is. De nieuwe Zuster neemt de auto van de afdeeling voor billijken prijs over, haar toelage voor verplaatsing is voortaan in het salaris verdisconteerd. Nadat nog een ingekomen stuk van huishoudelijken aard was behandeld, volgde de rondvraag welke geen der leden stof gaf. De voorzitter sprak in zijn sluitings woord woorden van dank aan Zuster Kolkman voor het vele goede werk wat zij in dienst der afdeeling heeft ver richt en voor de hooge opvatting die zij van haar ambt heeft gehad bij het verplegen der patiënten. Waarschuwing aan houders van honden in de Wieringermeer. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bij besluit van den Raad der Gem. Medemblik van 11 Febr. j.1. de Alg. Politie-verordening dier gemeente is gewijzigd en dat het van dien datum af verboden is aan den eigenaar, hou der of verzorger van een hond, dien hond op den openbaren weg te laten loopen zonder dat die hond voorzien is van een muilkorf, welke het bijten verhindert, nadat Burgemeester en Wethouders den eigenaar, houder of verzoi aangeschreven, dat

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3