VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. SPORT. UITSLAGEN N.H.V.B. De uitslagen van de op Zondag 3 Maart ge speelde wedstrijden zijn als volgt 1 D Held. Boys—Helder 3 1—1Succes 2— Wieringerwaard 37 J.V.C.Schoorl 13 WatervogelsM.L.D. 20 2 FHelder 5—Texel 2 4—2 Atlas—Spar- ta 2 4—3 3 E Succes 3Kolhorn 1 4—0. 4 G Petten 2 Sparta 3 5—4. 4 H Helder 6—Texel 3 0—3 Atlas 3—At las 2 0—3 Oudeschild 2—Tex. Boys 1 2—2 4 LW.-waard 2—Watervogels 3 0—5 Dirkshorn 2Held. Boys 3 14 J.V.C. 3 HH.C. ,7 1—2 Adsp. R Helder cHelder a 18 H.R.C. b Succes a 21B.K.C. aH.R.C. a 26 Adsp. S HRC e—Helder d 0—7 HRC c—Hel der f 5—1 HRC d—Succes b 1—2 Sparta b —JVC a 4—1 Adsp. TOudeschild a—Cocksdorp a5—1. ZONDAG 3 MAART. Nieuwe NiedorpSucces 23. VroneAndijk 05. DE VIERDE KLASSERS K. N. V. B. Dat het in Nieuwe Niedorp geducht span nen zou bij de ontmoeting Nieuwe Niedorp— Succes, viel te verwachten. En de uitslag 23, ten gunste van Succes doet zooiets zeker vermoeden. De Niedorpers zijn dus ge heel uitgeschakeld en de Wieringers hebben dus de leiding van de Alkmaarders weer over genomen. De laatste wedstrijd van beide ver- eenigingen Succes thuis tegen Schagen en Alkmaar uit naar Vrone zal hier dus de beslissing brengen. Vrone kon het ook in eigen omgeving tegen Andijk niet bolwerken en kreeg een 05 ne derlaag te slikken. De stand ls als volgt jesp. gew. gel. verl. v.t. pt. Succes 15 10 2 3 59—21 22 Alkmaar 15 9 3 3 37—25 21 N. Niedorp 15 9 1 5 39—31 19 Texel 14 7 4 3 38—20 18 Andijk 15 7 0 8 43—45 14 Schagen 14 5 2 7 35—37 12 D. T. S. 14 4 3 7 3436 11 B. K. C. 13 4 2 7 22—33 10 Vrone 13 0 1 12 17—64 1 SUCCES-NIEUWS. Zondag was het voor Succes een zwaren wedstrijd om tegen Nieu we Niedorp te spelen. Met één invaller voor onze midvoor Alb. Schmitt vertrok Succes met een buitengewoon groot aantal supporters naar N. Niedorp en deze volgelingen zullen van deze reis wel geen berouw gehad hebben, want zij waren getuige van een pracht span nende wedstrijd welke in het 'voordeel van Succes kwam te staan en wel met 3—2. Door deze overwinning zijn de kansen voor de kam pioenstitel dus behouden en werd N. Niedorp voor dit seizoen uitgeschakeld. Bravo Succes- sers Voor een zeer groot aantal belang stellenden werd onder leiding van scheids rechter Beauchampet afgetrapt en had N.N. de wind in den rug. Van beide kanten wer den goede aanvallen ondernomen doch ook werden er aan beide kanten mooie kansen onbenut gelaten, vooral bij de Succes-voorhoe de, daar werd dan ook het gemis van Schmitt geducht gevoeld en kon Jb. Smit, zijn voor ganger dan ook bij lange na niet vervangen. Grootemaat y/as eindelijk de gelukkige die de juiste treffer in het N.-doel jaagde en heeft Succes na een half uur spelens de leiding. Lang heeft Succes hier geen piefier van en kort erop weet N. Niedorp uit een hooge bal welke vlak voor doel komt gelijk te maken 11. Nu wordt er van beide kanten weer hard gewerkt om de leiding te veroveren doch tot rust kwam er geen verandering meer. In de tweede helft wordt er direct weer flink aangepakt en na een oogenblik is het Kuiper welke met een mooi schot no. 2 voor S. scoort 1—2, onder groot gejuich van de S.aan- hang. Geruimen tijd wist S. deze voorsprong te behouden doch op een gegeven moment komt N. gevaarlijk opzetten en als Koorn juist even te laat bij de bal is, is N. de S.-ver dediging gepasseert en krijgt Posthumus voor de tweede maal het nakijken 22. Dit was voor de Successers wel wat ontmoe digend doch er werd gestreden, zooals nog nooit gestreden was. Keer op keer bestookten de Succesers het vijandige doel en eindelijk was het onze harde werker Jn. Lont die het winnende punt scoorde. Nu was het enthousi asme bij de Successers zeer groot en het is mogen gelukken deze voorsprong tot het ein de toe te behouden. Met deze overwinning is Succes een lastige tegenstander de baas gebleven. Nu moet nog één thuiswedstrijd gespeeld worden en wel tegen Schagen en dan Succes 2 speelde thuis met verscheidene in vallers tegen Wieringerwaard en kon het hier niet tegen kroppen kreeg dan ook een gevoe lige nederlaag van 73. Succes 3 bracht het er heel wat beter af en wist van Kolhorn te winnen met 40 Voor waar ook een pracht overwinning. Succes a kan het tegen HRC b niet halen en verloor net op het kantje af met 21. Succes b wist een overwinning te behalen op HRC d van 21. GEMEENTE WIERINGEN. Jaarfeest der Geref. Jongeüngsver- eeniging „Pro Rége." Donderdagavond werd onder eere-voorzitterscliap van den Weleerw. Heer J. Oranje het jaar feest gehouden der j. v. „Pro Rége" in het kerkgebouw te Hippo. De belangstelling was groot. De ver gadering werd geopend met het laten zingen van Ps. 138 1 en het voorle zen van de Tasten psalm (onberijmd) en gebed. De voorzitter roept daarna allen een hartelijk welkom toe. Hij was ver heugd te zien hoe groot de belangstel ling was voor dit jaarfeest van „Pro Rége." Een rijk voorzien programma moest worden afgewerkt. Allereerst werd door secretaris Joh. Braaksma 't jaarverslag uitgebracht daarop volgde penningm. Ellens piet de stand der financiën en vervolgens de heer v. Vliet met een referaat over de stand der werkzaamheden der Ver eeniging, waarop eenige besprekingen volgden. Thans waren de voordragers aan de beurt, waarop een pantomine volg de, welke zeer de lachlust der aanwezi gen opwekte. In de pauze werd getracteerd en daarna werd gelegenheid gegeven aan verschillende vereenigingen en Kerke- raad hunne gelukwenschen mee te deelen aan de feestvierende vereeni ging. Na af en toe gezongen te hebben, o.a. 't Lutherlied en „Er ruischt langs de wolken" werden de verschillende nummers inhoudende voordrachten en samenspraken afgewerkt. Het was middernacht toen de heer Oranje allen hartelijk dank zeide die en ter opluistering en ter medewer king aanwezig waren, waarna deze goedgeslaagde feestavond besloten werd met liet zingen van het bekende lied uit den Avondzang en dankgebed. Loop der bevolking. Ingekopien per sonen (11 m. en 13 vr. P. Reitsma uit Workum St. van der Velde uit Medemblik; Mw. T. de Vries- Kooijman uit Enkhuizen Mw. A. Boerdijk uit Harenkarspel S. de Vries uit Rotterdam Mw. M. Stigter geb. Jaarsveld uit Jaarsveld Mw. G. Akkerman geboren de Jonge uit Weststellingwerf Mw. H. Moermond uit Alkmaar Jac. Steen bergen uit Meppel J. Bouma uit Zwol le A. Vellenga en gezin uit Leeuwar- deradeel A. Prins en gezin uit Har- lingen.' Vertrokken personen. (22 m. en 26 vr. G. Verfaille naar Vreeswijk P. Mosic naar Den Helder P. Laros en gezin nar Vianen C. Visser en gezin naar Den Helder A. Ingelse en eclitgen. naar Velsen G. Brandsma en gezin naar Medemblik C. Hoogvorst en gezin naar Wijk aan Zee en Duin A. Stigter en gezin naar Ouder-Amstel D. ter Horst en gezin naar Groningen; G. Boer en gezin naar Medemblik R. Kadijk en gezin naar Medemblik H. van der Velde naar Heiloo Mw. H. Kuiper naar Wildervank Mw. H. Vledder naar Ooststellingwerf KI. Bakker naar Emmen H. van der Schaaf naar Medembilk. Herhalingsoefeningen. Willem Tuin op 12 Sept. a.s. te Groningen bij het 12 Regt. Infanterie voor 17 dagen Hendrik de Groote op 1,2 September a.s. te Ede bij het 10 Rgt Infanterie voor 17 dagen H. Kroon op 12 Sept. a.s. te Does burg bij het 19e Regiment Infanterie boor 17 dagen Den dienstplichtige P. Cornielje van de Zeemacht die op 7 Juni a.s. te Amsterdam voor herhalingsoefenin gen moest opkomen (34 dagen) is uit stel verleend tot een nader te bepalen datum in 1936. Justitie. Vanwege de plaatselijke Rijkspolitie is proces-verbaal opge maakt tegen een huiseigenaar te De Iiaukes, die nalatig was om de hem toebehoorende woning bij de waterlek, ding aan te sluiten. Politie. Gev. een doos inhoudende D. T. lijnkoeken. Inl. bij den Gem.-bode. V.C.J.B. Woensdag 6 Maart vergadering V.C.J.B. te Oosterland. R. K. Tooneel. De R.K. Tooneelclub „St. Hippolytus" hield haar laatsten feestavond voor hare donateurs in dit seizoen op de bovenzaal van S, Veerdig De zaal was flink bezet. Om 8 uur opende de Zeer-Eerw. Heer pastoor de Wildt deze avond op de gebruikelijke wijze en bij het welkom verheugt het spr. weer zooveel meerdere gezichten te zien. Dit is een bewijs dat allen ten volle medeleven met onze mooie Too neelclub. Spr. hoopt dat allen een ge- Hierna kwam de Tooneelclub yoor het voetlicht met „De gerechtigheid Gods", oorspronkelijk drama in drie bedrijven. De 6pelers mochten na elk bedrijf een hartelijk applaus in ont vangst nemen. Dit is voor de Tooneel club zeker een bewijs, dat de aanwezi gen met het stuk mede leefden. Een aandachtige stilte was steeds in de zaal aanwezig. In zijn sluitingswoord bracht de ZéerEerw. Heer Pastoor een woord van hartelijken dank aan de spelers, die zich zonder uitzondering hun beste krachten hebben gegeven- Dan brengt spr. dank aan de aanwezi gen voor hun stilte en aandachtig ge hoor, ook de familie Veerdig voor de bereidwillige medewerking die wij al tijd op zoo'n lofwaardige wijze mogen ontvangen, Ook brengt spr. dank aan de heeren mucisi die er altijd de vroo- lijke stemming in weet te brengen, ver der aan den onzichtbaren man (n.I. de souffleur) en in het bijzonder aan de re- giseur, want die is het toch ten slotte waar alles om draait. Te ruim 1 uur ging ieder voldaan huiswaarts. Wij kunnen wel zeggen, dat de Tooneelclub met genoegen kan terugzien op deze zoo uitstekend ge slaagden avond. Gaarne willen wij vermelden, dat de grimatie voor de heeren in handen was van Pater Timmerman. Wij wil len onzen hartelijken dank betuigen, waar deze zich zoo geheel belangeloos beschikbaar stelde. En met recht de grimeeririg was schitterend. Succes-avond van de Dansclub T.O.P. Zondagavond was het eivol in Concordia op het balmasqué van de dansclub. Ruim 50 gecostumeerden bewogen zich door de zaal en de jury bestaande uit Mej. Gr. Bosker en de heeren C. Duijnker, Jb. Bakker en C.C. Bak ker had een zware taak. De uitslag was als volgt. Enkelingen llbekroonden: le pr. Radiotele- grafiste; 2e pr. Indisch meisje; 3e pr. Beppie Boop; 4e pr. HolL Molen; 5e pr. Vliegermeisje 6e pr. Holl. Boerin; 7e pr. Zeeuwsche boerin; 8e pr. Kaartspel; 9e pr. Bloemenmeisje; 10e pr. Appelbloesem; 11e pr. Jokertje. Paren 3 bekroonden en wel: le pr. Volendam mers; 2e pr. Zeeusch Paar; 3e pr. Betti en Daantje (Meisje met de blauwe hoed Groepen een bekroonde en wel le pt. Thea ter TOP. De Mandoline-vereeniging Oost-Wie- ringen heeft voor haar uitvoering van a.s. Zondag de Westfriesche voordracht kunstenares mej. Maartje Bierman weten te enggeeren. Dat wordt 'n pracht avond en we willen even recenseeren wat andere bladen over haar schreven. Uit Amsterdam Maartje van West- Friesland, ons allen bekend door de radio, trad hier hedenavond voor ons op. Zij 'heeft ons doen schateren van het lachen. Het was een prachtigen avond. „Maartje van West-friesland komt", stond er in de Zaanlander, en daarom was de aal tjok en t kvol. F as een prcahtavond en zij h;xd m n'gé ovatie in ontvangst te nemen. Uit Velsen :Maartje van Westfries land op het programma en de zaal is altijd vol. Maartje wat hebben wij ge noten. Tot ziens Tot ziens Succes Wieringer Wielerclub in Alkmaar Onze renners hebben zich op de Home Trai ningswedstrijd te Alkmaar goed gehouden De heeren Meijer, Klink en S. Lont maakten goede tijden op de 1 Km.wedstrijd, alsook Hoep, Cornelissen en Muntjewerf in de 3 Km. wedstrijd. In de 1 Km. kwam Wielingen op de 7e plaats en in de 3 Km. op de 5 eplaats. Een fraaie zilveren lauwertak was de beloo ning. In het laatst dezer maand zal te Wie ringen een groote Home trainingswedstrijd worden georganiseerd. Donderdagavond is het weer trainen voor onze jongens. Allen present INGEZONDEN STUKKEN. Bond voor Staatspensionneering. Zoolang de Bond voor StaatspensF onneering bestaat, dat is al ongeveer 35 jaar, heeft zij onafgebroken de strijd gevoerd tegen de groote or.vecl .vaar digheid en onmenscheFikhel l vr i het Oud en Arm, dit is van hei aihankelijk worden van anderen op een leeftijd dat men zelf niet meer door arbeid in zijn behoefte voor levensonderhoud kan voorzien. Wij weten dat door die stage arbeid veel is bereikt, 't Was al in 1913 dat aan pl.m. 111.000, 70 jarigen het eerste premie-vrije Staatspensioen werd toe gekend, wat uitgebreid werd in 1919, bij de invoering: van de ouderdoms- en in validiteitswetten tot ruim 300.000. Al deze Oudjes kregen op 65-jarigen leef tijd een premievrij pensioen van f 3.00 per week, pmn en vrouw te zamen van f 5.00, want niemand had hiervoor een cent premie betaald. Wij weten ook dat door het langdurige werken van de Bond, de belangstelling in het lot van de Ouden van dagen is opgewekt en tot meerdere zorg voor deze categorie heeft geleid. Zien wij niet overal in de lande groote, vaak zeer mooi ingerich te „Tehuizen voor Ouden van Dagen" verrijzen, waarin aan hen die zich niet meer kunnen redden, een rustige ouden dag wordt bezorgt?. 2Jiep wij jaarlijks niet in onze geheele omgeving, dat 'ten minste éénmaal per jaar aan de Ouden van Dagen een mooie dag wordt bereid en dat daaraan een ieder medewerkt. Dit alJes is voor eep groot gedeelte gekomen door de dirppte en indirecte invloed van de Bond voor Staatspen sionneering. Maar geachte lezers, met deze bereikte resultaten zijn wij er niet. 't Is toch U allen wel bekend, dat het pensioen, 't welk in 1913 en 1919 aan zoovelen werd toegekend, lang zaam maar zeker uitsterft, dat nu al reeds 60 a 70 duizend Ouden van Da gen buiten de wettelijke voorziening vallen en dat dit getal onrustbarend stijgt, dat niet alleen arbeiders en arbei dersvrouwen dit groote leger vormen, doch dat duizenden en duizenden kleine middenstanders, boeren, tuinders enz., welke allen eens gehoopt hadden met hunne harde arbeid voor hun oude dag te kunnen zorgen, deze rijen vullen. 't Is dus niet alleen voor loonarbei ders, doch voor allen die het noodig hebben dat de Bond voor Staatspensi oen onvermoeid haar aktip voortzet en steeds grooterp scharen oproept om aan deze mooie, rechtvaardige strijd deel te nemen, Want het staat voor ons vast,, dat deze strijd eerlijk en recht vaardig is en dat het voor een ieder, van wat voor stand of richting hij ook moge wezen, mogelijk neen mensc'he- 1 ijk is, daaraan mede te helpen. Wij roepen ook U, burgers van Wie- ringen op, zich te scharen in de gele deren van de Bond en te helpen, dat het groote leed dat door zoovele Ou den van Dagen wordt geleden door het afhankelijk worden van anderen, van Diaconie, Kerkbestuur of kinderen, met alle armoede en ellende daaraan verbonden, op te heffen door de invoe ring van Premievrij Staatspensioen. Vrienden wij rekenen op en spo ren U aan, om pal te staan, tot de Ou derdom is recht gedaan. Fed. Holl, Noorden Bond v. Staatspensionneering. P.S. Men leze de advertentie in dit nummer. MARKTBERICHTEN. De Graanmarkt. ALKMAAR, 1 Maart 1935. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 411 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt. 51 voerlarwe f 4- f 4.50 68 gerst chev. f 6-f 6.75 63 boo- nen, w.o. paarde f 6-f 6.75 63 boo- f 11 citroen f 11-f 13 duiven f 8.50- f 10.25) en witte boonen f 14-f 16 Tuin- boonen f 14-f 16 Kievitsboonen f 10 10 karwijzaad f 17.50-f 17.80 2 blauw- maanzaad f 14.50 2 diversen, prijs niet genoteerd en 43 H.L. erwten, w.o. kleine groene f 9-f 9.50, groote groene f 10-f 11 grauwe f 16-f 20 vale erw ten f 12-f 16 alles per 100 Kg. Han del stug. ONS „Rectificatie." Wij hebben in ons blad van 1 dezer opgenomen een waar schuwing aan houders van honden de wijziging van de politie-verordening in de Wlieringermeer, tengevolge van te Medemblik in dit bericht is een on nauwkeurigheid geslopen. De betreffen de alinea, die juist betrekking heeft op de waarschuwing, dient aldus te lui den Het is aan den eigenaar, houder of verzorger van een hond verboden een hond los te laten loopen buiten de be bouwde kommen der Gemeente, en tus- schen 1 uur na zonsondergang en 1 uur voor zonsopgang binnen de bebouwde kommen zulks anders dan in gebouwen of op de daarbij bekoorende erven." Wij merken nog op dat een derge lijke bepaling ook in de verordening te Wieringen is opgenomen, zoodat het verbod thans practisch voor de geheele Meer geldt. CHRISTELIJK DEM. UNIE. Te Middenmeer had Vrijdagavond een openbare vergadering plaats in het Gym. lokaal uitgaande van de Christ- lijk Democr. Unie, waar als spreker op trad de heer M. de Visser van Amster dam met met onderwerp „Wat wil dej C. D. U." Een r25-tal personen was aanwezig. De leiding berustte bij den heer Bis schop uit Twisk. Nadat de vergadering met gebed was geopend, was het wooru aan den heer de Visser die hier en daar een greep uit het programma van de C. D. U. behandelde. Litvoerig stond de srpeker stil bij de oorzaken uer hedendaagsche crisis, waarin hij duidelijk tevens liet uitko men, de houding van de C. D. L. tegen over de stelselmatige ioondruk, die wordt toegepast. De C. D. u. verwerpt een dergelijke politiek, het is een groote onredelijK- heid, dat de druk van de nood steeds 't zwaarste neerkomt op de kleine man en dat men 't kapitaal zooveel moge lijk angstvallig spaart. Als voorbeeld noemde spr. het nog steeds niet opheifen van het bankge heim. Een oogenblik heeft men met de ketting gerammeld en werd een da tum gesteld voor welke men zijn even- tueele verkeerde opgave aan den fis cus kon herstellen. Wij allen hebben kunnen lezen, dat vele niet aangege ven millioenen voor den dag zijn geko men, wat nog maar een klem neetje is in vergeleken als in werkelijkheid hel bankgeheim eens werd opgeheven. Maar het bankgeheim zal niet worden opgeheven men is bang voor kapi- taalsvlucht naar het buitenland, wat heel overdreven is, daar Nederland eén van de weinige landen is, waar net bankgeheim nog bestaat. W/at de C. D. ook verwerpt is het militaire „heilige huisje" van cleze re geering voor militaire zaken is al tijd geld. De C. D. U. heeft in haar programma de iNationale Ontwapening staan. De oorlog van iyl4 üeeu aan een groep Christenen de oogen geopend en verwerpt oorlog onder alle omsian engheden als zondig, tegen God. Wanneer wij s-piorgens opstaan, dan danken wij God dat Hij ons lieeit doen uitrusten en verkwikken en wij vragen in ons gebed Zijn zegen over onzen arneid die wij dien dag zullen verrichten, u moet zich nu de positie eens m gaan denken van een jong sol daat in de loopgraven die, bij net ont waken Gods zegen vraagt over de ar neid, die hij dien dag, gaat verrichten.: Men moei zien de consequenties eens goed realiseeren, dat die arneid nestaat m het ai vuren van een torpe do op een passagierschip, oi üij stijgt op met een vliegmacnine om een nom te werpen op een stad. Pauius heelt gezegd „elk werk wat gij doet, doet dit biddend, ter' meerdere eere God s. Voelt gij de consequenties van die jonge man die opstijgt om een nom ie werpen op een stad waarin onscnui- dige vrouwen en kinderen leven Wij Cüristen-Democraten voelen den oorlog: als een gruwel. Vervolgens heiiandelt de spieker het programma-punt van de C. v. U. t.a.v. de ouderdomsverzekermg. De C.D. is voor staatspensionnneering. Het feit dat nog altijd 650uU ouden van dagen huiten de tegenwoordige regeling vallen voelt de C. D. U. als een groot onrecht. Hierna is het pauze en volgt eenig- debat. Allereerst komt de heer Lauwerse aan het woord welke zegt zich niet in de C. D. U. thuis te voelen. De spreker heeft het gehad over het conservatis me van de Anti Rev. Partij. De heer Lauwerse herinnert aan de schoolstrijd, aan de deputatenrede, aan Dr. Kuiper's rede. Wat nu Vervolgens gaat de heer Lauwerse in op het persoonlijke in den oorlog door de spreker behandeld waar het gebed is bij gehaald. Het gebed aldus de heer Lauwerse is voor ons een tee- dere zaak het is een persoonlijk ge sprek met God, hij vindt dat dan ook een zwak argument van de spreker. Mogen we het leven nemen In een rechtvaardige oorlog, waarbij het gaat om de bescherming van onze nat. goederen geldt ook in 1935 het Recht nog hooger dan het leven. Onze voorvaderen hebben hier niet voor niets voor gestreden. Ook Jezus Chris tus heeft bewezen dat hij het recht hooger stelde dan het leven. De Overheid is gesteld als diena resse van den Staat. De heer G. de Vries had van deze jonge vereeniging wat meer idealen willen hooren. Wat spr. heeft gehoord is niet nieuw en komt uit de S.D.A.P.-hoek. Overal is men terug gekomen op de Nat. Ont wapening en staat men op internatio naal standpunt Ook onze Minister- President met zijn ministers. De heer Geurlink is bang dat het steeds meer oprichten van partijtjes de verdeeldheid in de hand werkend, zal leiden tot dictatuur. De heer de Visser beantwoordt hier op nog eens uitvoerig de debaters, en zegt dat wij met onderbreking van kleine tusschenpoozen veertig jaar lang, rechtsche regeeringen hebben ge had en het eerste woord van erbar ming moet nog achter de regeerings- tafel vandaan komen. t Er is spr. verweten dat hij propa ganda heeft gemaakt met het gebed. Spr. heeft echter opzettelijk de ernsti ge voorbeelden in zijn rede aange haald om des te duidelijker te doen uitkomen, dat het gebed inderdaad een zeer teedere zaak is. Spr. vraagt zich af welk land recht heeft in een moderne oorlog. Een ding staat vast het recht kan nooit aan twee kanten zijn, en toch wordt in de vijandelijke kampen op gelijke wijze om zegen gebeden voor den dage lij k- schen arbeid. Wat onze voorvaderen voor reden hadden om de 80-jarige oorlog te voe ren kan ons tamelijk koud laten. Wij sta,ah in 1935 voor de nuchtere werke lijkheid en weten dat in onzen tijd alleen een oorlog wordt gevoerd om kapitalistische belangen, landhonger, petroleum ol kolenmijnen. De Gereformeerde Ds. de Graaf le Amsterdam staat niet op het stand punt van Nat. Ontwapening, maar zegt dat elke oorlog voorgoed moet worden voorkomen. Spr. gaat nog uitvoerig in op het de bat van den heer Lauwerse, ook de andere debaters worden door heui be antwoord waarna sluiting met dank ge bed volgde. POLITIE. Gevonden een bankbiljet. Inl. Politie Middenmeer. Onbeheerd blijven staan 1 damesrijwiel, zonder merk, voorzien van electr. lantaarn,' kettingkast. Inl. Politie Slootdorp. Uitstekend geslaagden filmavond. De iilmavond welke de Middenstands vereeniging Maandagavond heeft ge houden in Hotel Smit te Slootdorp is uitstekend geslaagd. De zaal was tol achteren toe geheel gevuld niet bewo ners van de Wieringermeerpolder. Het doel van dezen avond Men 2ou het haast drieledig kunnen noemen. Allereerst had dezen avond tot doet een nauwer contact tusschen klant en winkelier, ten tweede luidde deze avond in een winkelweek-attractie die de Middenstand binnenkort zal houden en ten derde heelt de Middenstands- vereen. een deel van het werk overge nomen wat verleden jaar door de „Dorps-commissie" werd verzorgd n.I. ontwikkeling-avonden organiseeren voor de Zolderbewoners, Bovenstaand resumé was zoo onge veer het openingswoord van den heer v.d. Wal, de voorz. van de WIM. Mid denstand. Van de Stoomvaart Mij. „Nederland" had men de beschikking gekregen over de l'ilm „Varen en genieten", n.I. een touristenreis van Amsterdam naar Genua, Inderdaad is een reis met het prachtige mailschip „De Marnix van Sint Aldegonde één en al genieten.. Behalve de tafereeltjes aan boord werden we op de film rondgeleid in Lor; den, Algiers, Ville France en Genua! Een en ander werd toegelicht door den heer Leerik, een employe van de St. Mij. „Nederland", die tevens het toestel bediende. Koffie met koek werd rondgediend, bonbons voor de dames en tabak voor de heeren. Aan het slot bracht de heer v.d. Wal dank aan de Stoomvaart Mij. „Neder land" voor de film, de diverse firma's voor hunnen medewerking, inzake de proviandeering en versnaperingen,, waarna allen in gedachte de spreuk die werd geciteerd „Kolonisten, Pio niers, koopt bij Polderwinkeliers Reikt gij hen een milde hand heil voor U en 't Polderland." Auto over de kop. Zaterdagavond is in de nabijheid van het bedrijf „De Steun" achter Middenmeer een For 1- auto die met tameijke snelheid reed van de weg geraakt in de zachte berm en over de kop geslagen. De twee inzittenden twee heereti uit Heerhugowaard kwamen vrijwel met de schrik vrij. Nadat hulp werd gehaald bij Garage Klare, bleek dat de wagen hoewel ta melijk gehavend nog rijden wilde en bestuurbaar was. Zoodat ook dit onge luk goed afgeloopen is. Slootdorp. Zaterdagavond 2 Maart had in het Hotel Smit alhier een uit voering plaats door Wieringermeer^ Fanfare. Mede waren aanwezig het wel bekende duo Daan Pool en Tommy Bou.man. Het is haast vanzelf dat het publiek een genotvolle avond te wach ten stond en deze verwachting is dan ook voor honderd procent gewaarheid geworden. Het korps liet zich van zijn beste zijde zien en 'heeft getoond dat het nu reeds na een bestaan van 2 jaar in staat is werkelijke kunst te bieden. Nu aanstaande zomer een openlucht concert, daar kunnen we op rekenen. Daan Pool en Tommy Bouman oogst-

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2