JUBILEUM - VERGADERING BOERENLEENBANK. Nederlandsche Veehouderij Centrale broederdienst zullen op 5 April a.s. te Den Helder in Casino aan de keuring moeten deelnemen. Verkiezingen. Het aantal kiezers voorko mende op de kiezerslijst dezer gemeente be draagt 3489, gelijk aan het aantal kiezers dat eventueel aan een verkiezing voor de Staten- Generaal mag deelnemen. Het aantal kiezers voor Provinciale Staten bedraagt 3380 en voor den Gemeenteraad 3310. Winkelsluitingswet. De politie heeft proces verbaal wegens overtreding der Winkelslui tingswet opgemaakt tegen een te De Haukes woonachtigen winkelier, die zijn klanten, te gen de voorschriften in, op Zondag bediende. In verband biet 'de tijdsomstandig heden werd de jubileum-vergadering der Boerenleenbank op Dinsdag 12 de zer wel niet met groot feestelijk ver toon gehouden, maar toch gaven de met bloemen gesierde tafels in de mooie zaal van Cinema de Haan het aanzien dat men in alle soberheid toch het 25-jarig jubileum zoo maar niet zonder meer voorbij wilde laten gaan. Vooraf hield het bestuur receptie, waarbij ook het bestuur der Centrale Bank te Utrecht vertegenwoordigd was door den ln*. ten Kolsté, inspecteur der instelling. Onder hen, die ter re ceptie het bestuur complimenteerden merkten we op Burgemeester Kolff, Notaris Obreen, het bestuur der Mid- denstandsvereeniging Wieringen, de heer W. de Vries, die allen het bestuur en raad van toezicht woorden van waardeering toespraken over het werk der Bank, die deze tot een der eerste instellingen van de Gemeente hebben gemaakt. Door het bestuur der Middenstand werd piet eenige wel gekozen woorden bij monde van den Heer N. Kaan een bloemenmand over gereikt. Ook de kassier, de heer Spaan der, bracht het bestuur een bloemen hulde. De heeren van de Pers maakten te vens hun opwachting. Door den heer ten Kolsté werd de felicitatie van de Centrale Bank over gebracht en spreker roemde de bloei der Boerenleenbank te Wieringen, die zeker een eervolle plaats in de rij der boerenleenbanken inneemt. Dat in 1934 nog ruim 1 millioen aan spaargel den stond gedeponeerd paag zeker met eere worden genoemd en spr. mag als inspecteur concludeeren, dat de Bank kerngezond is. Hij bracht tevens hulde aan den Kassier voor de steeds keurige boekhouding en aan het bestuur en raad van toezicht voor het uitnemend beleid. Inmiddels hadden bijna 150 leden in de zaal plaats genomen en sprak de voorzitter der vergadering, de heer C. J. Bosker zijn genoegen er over uit, dat zoovelen waren opgekomen. Spr. piemoreerde het verloop der steeds stijgende lijn der bank in de 25 jaren, die waren voorbijgegaan en wijdde woorden van erkentelijkheid en eerbiedige nagedachtenis aan wijlen de Heeren J. Hermans en P. S. Kuut, die aan het bestuur door den dood wa ren ontvallen. Ook de overleden direc teuren der Centrale Bank, de heeren v.d. Hurk en mr. van Gezelle Meerburg, werden herdacht met alle erkentelijk heid voor alles wat zij voor onze Bank hebben gedaan. Wanneer ik thans aldus spr. nog een oogenblik van uw aandacht mag vra gen, dan kan het niet anders dan dat wij moeten spreken over de nog altijd sombere tijden die wij beleven. Nu is het allerminst mijn bedoeling, bij U op te wekken, gevoelens van gedruktheid, gevoelens die U zouden doen twijfelen aan de toekomst. Neen, mijne Heeren, ik geloof dat ik daaraan verkeerd zou doen omdat wij vóór alles moeten blij ven arbeiden en werken wat onze hand vindt om te doen. Wij moeten met alle energie en werkkracht die in ons is trachten de moeilijke tijden door te komen, hopende en vertrouwende, dat toch eenmaal de zon weer zal door breken en dat wij beter tijden zullen mogen beleven. Maar dat neemt niet weg, dat wij zeer tot ons leedwezen pioeten constateeren, dat de toestan den, die in land- en tuinbouw heer- schen, nog zeer ernstig zijn. Gemepio- reerd mag worden, dat door allerlei re- geeringsmaaregelen getracht wordt om ons bij te staan en onze moeilijk heden te verzachten. Dat de maatrege len die getroffen worden niet aller in stemming hebben, dat daarop critiek en soms felle critiek wordt geoefend, betuigd en een bloemenhulde aanbood. Dank zij de piedewerking onzer le den, onzer spaarders onzer Bank is 't kleine stekje, dat in 1910 is geplant, op gegroeid tot een machtige boopi, en on danks de roerige tijden (we herinneren ons de oorlogsjaren) is het vertrouwen in onze bank ongeschokt gebleven. Daarvan getuigen wel de ruim 1 mil lioen spaargelden. We zijn den heer ten Kolsté zeer dankbaar dat hij het bestuur der Cen trale Bank op onze jubileums-avond vertegenwoordigt en ik verzoek hem den dank aan de Centrale Bank over te brengen voor de mede- en samen werking, die we steeds mochten onder vinden. Feitelijk vieren we een dubbel jubi leum, want van den aanvang af heb ben de heeren M. Bakker, S. Koorn, P. Kaan, L. Spaander en C. J. Bosker een bestuursfunctie bekleed. Dank en hulde in 't bijzonder aan den Kassei', den heer Spaander, die van zijn, vele pogingen tot stchting der Bank thans de prachtige resulta ten beleeft. Wanneer ik nu nog een enkel woord tot U zou mogen spreken, dan zal het zijn piet betrekking tot onze organi satie. En dan mogen wij gelukkig weer constateeren, dat het jaar dat achter ons ligt niet onbevredigend is. De re sultaten zijn, de omstandigheden in aanmerking genomen, zeer bevredi gend, en de algemeene toestand van de Bank. is kern gezond. Mijne Heeren Ik wil hiermede eindi gen, nadat ik er mijn blijdschap over heb uitgesproken, dat gij in zoo grooten getale zijt opgekomen, om daarmede te getuigen van uw groote belangstelling in het wel en wee van onze organisatie. Namens Bestuur en Raad van Toe zicht meen ik U een hartelijk welkom te mogen toeroepen, een hartelijk wel kom in de overtuiging, dat gij met ons zult willen werken in het belang van dezen belangrijken tak van volksbe staan, dat gij zult mede arbeiden om ons mooie instelling als het kan nog ie verstevigen, nog te versterken. De Voorzitter stelt thans een dronk in op 't welzijn der Bank. De Voorzitter van de Holl. Mij van Land bouw, afd. Wieringen, de heer O. J. Bosker krijgt thans het woord en spreekt aldus Den lOen Januari 1910 had een vergadering plaats van de afdeeling Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, met als spreker de heer van der Hurk van de Coop. Raiffeisenbank te Utrecht, die het onderwerp zou inleiden tot stichting van een Coop. Boerenleenbank te Wieringen. Staande de vergadering werd een commis sie gevormd tot het treffen van de voorbe reidende maatregelen, die was samengesteld uit de heeren J. Hermans, L. Spaander, J. Bosker, J. Rotgans Sz. en J. Schuurman. Alvorens verder te gaan, willen wij op deze plaats en in dit uur in stilte, eenige oogen- blikken, eerbiedig gedenken onzen helaas te vroeg gestorven voorzitter en voorzitter van de Boerenleenbank, den heer J. Hermans. verliep zijn de bakens verzet geworden. En achter een bijna ongeëvenaard havencomplex, groeit Den Oever tot een eerste, ja tot de voornaamste kustplaats om onze Waddenzee. Wat inderdaad te wenschen overlaat werkgelegenheid. En honderden werkloozen lijden hieronder. Het terrein hiertoe ligt braak. En dat terwijl op tal van plaatsen rond de voormalige Zuiderzee, fabrieken, met op royale wijze toegepaste regeeringshulp gesticht, in een blijvende werkgelegenheid voorzien. Ook andere objecten zijn binnen onze grenzen aan te wijzen, die met de thans nog beschikbare regeeringssteun, zij het dan ook een tijdelijke, werkgelegenheid zouden kunnen bieden. En het is de plicht van ons allen, inzonder heid van hen die daartoe geroepen zijn, thans nu, de hand aan de ploeg te slaan. Dat weder welvaart kome oven al de la gen van onze bevolking, met als middenpunt, er boven uitblinkend/*, het hechte gebouw van onze Coöperatieve Boerenleenbank te Wieringen. En ik wil eindigen met U dank te zeggen voor de vele belangrijke diensten die Uw be stuur èn aan de afdeeling èn aan hare leden heeft willen bewijzen. (Applaus.) De Heer C. J. Bosker, antwoordend, zegt zeer verheugd te zijn dat hier het voltallige bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw afd. Wieringen op de ver gadering aanwezig is en de voorzitter zich zoo waardeerend heeft geuit over de Bank. Hij dankt hem hiervoor ten zeerste. Zeker is er nauw contact tus- schen de Bank en de leden der Afdee ling en spr. hoopt dat dit in de toe komst bestendigd zal blijven. De Agenda wordt thans afgewerkt. Als secretaris dezer vergadering wordt aangewezen de heer P. de Graaf. De heer C. P. Poel, secr. der vorige vergadering, leest de notulen en deze worden goedgekeurd onder dankzeg ging voor de juiste en uitgebreide weer gave. Verslag en verkiezing bestuur. Onderwijl de Heer Spaander verslag der rekening uitbrengt wordt bestuurs verkiezing gehouden. Stembureaux worden gevormd door de heeren H. Kalsbeek, D. Minnes, B. Kat, C. Duijn- ker en N. Kaan, en de heeren P. de Graaf J. C. de Haan en H. Wilms. De heer J. Engel Jacz. als bestuurs lid en de heer M. S. Bakker als lid v.d. Raad v. Toezicht en de heer D. Jac Mulder als plaatsverv. bestuurslid wor den met groote meerderheid van stem men herkozen. De heer S. J. Koorn, plaatsverv. be stuurslid, stelde zich wegens hoogen leeftijd niet meer herkiesbaar. De voorz. uit woorden van dank je gens den heer Koorn wiens zakelijk oordeel door het bestuur steeds op hoogen prijs werd gesteld. In zijn plaats wordt gekozen de heer Alb. Klein Sz. Allen nemen hun benoeming aan. Bij monde van den heer v. Wijk wordt medegedeeld, namens de kas- commissie, dat alle bescheiden in goede orde zijn bevonden. De Rekening en Balans wordt itusschen voorgelezen door den heer Namens de aanstonds 75-jarige afdeeling'o ,et 'ierineen van de TTnllandsehe Mnnt-sphnrmii 1 Ontvangsten Inhoud der kas op 31 Dec. van het f 3990127 - 32369786 - 3984674 Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw wil ik nu hulde brengen aan deze uit haar schoot geboren instelling, de Boerenleenbank, waarop zij met recht kan bogen en trotsch zijn. Allereerst gaat hierbij onze bewondering naar den huidigen kassier, den heer Spaan der, die voor een kwart eeuw terug bij ons afdeelingsbestuur aanklopte en het voorstel deed de reeds genoemde vergadering te beleg gen. En nog steeds, reeds op jaren gekomen zijn de met groote werklust de belangen van de Boerenleenbank behartigde, dat zijn gees teskind is en zal blijven, zoolang hij in staat zal zijn, zijn krachten er aan te geven. Niet minder willen wij lof brengen aan het bestuur en den Raad van Toezicht, hunne voorzitters, hunne secretarissen en hunne le den. Het is een kunst, zoo niet een gave, popu lair te zijn, d.w.z. goedmoedig, behulpzaam en gedienstig, zonder schade te doen aan het prestige, dat nu eenmaal een bankbestuur behoort eigen te zijn. Het is Uw bestuur volkomen mogen geluk ken deze goede hoedanigheden aan den dag te leggen, ook in de moeilijke omstandighe den waaronder wij thans leven. Want hoogst moeilijk is thans Uw taak, die zoo nauw verband houdt met het bedrijfsleven dat van, dat van uit een alleszins bedriegelijke hoogconjunctuur naar een afgrond is geslin gerd. Naar alle zijden moet hulp worden ver leend. En altijd weer, wanneer het bankbe stuur zijn reddende hand gaat uitsteken, heeft het vóór alles te zorgen, hierbij zelf i vasten grond onder de voeten te houden. j Dit is thans het probleem van iederen dag.1 En het zal zeker aan Uwe toewijding en Uwe jarenlange ervaring te danken zijn, dat ge steeds de situatie hebt kunnen overzien en beheerschen. En het is ook in verband hiermede, dat wij U toewenschen, in de eerste plaats, de noodige eensgezindheid, waarbij het slechts vorig jaar Ontvangen v.d. Spaarbank Terugbet. voorschotten Ontvangsten in loopen- de rekening Ontvangen rente a. van voorschotten b. in loopende rekening c. van coupons van de Centrale Bank e. van jaar-deposito C.B. Ontv. prov. en kosten a. van voorschotten b. in loopende rek. Diverse ontvangsten vol gens specificatie Totaal Uitgaven Uitgegeven a.d. Spaarb. Gegeven voorschotten Uitgaven in loopende rek. - Uitgegeven rente a. aan spaargelden c. in loopende rekening Bijdrage Centrale Bank Salaris Kassier Afschrijvingen Diverse uitgaven volgens specificatie Op de reserve gebr. winst - Inhoud der kas op 31 Dcc. - Totaal De Balans. Bezittingen. Inh. der kas op 3e Dec. Uitstaande voorschotten Tegoed in loopende rek. Nog te vorderen rente 42532397 1863199 872876 296000 596494 350000 12950 7380 9386 - 86885269 - 312010363 - 10930000 - 37741598 - 2873720 74061 44662 - 1600 200 - 244672 - 876459 1909734 Voorz. brengt woorden van dank de heeren, welke de stembureaux vormden. Komen aan de orde de punten genoemd in art. 34 der statuten. Het salaris van den kassier blijft f 1500 met f 50 vergoeding kantoor- huur en f 50 gratificatie voor zijn meerdere werkzaamheden, wegens cri sis-maatregelen. De rentevoet blijft onveranderd en spr. vraagt volmacht voor het bestuur, de rentevoet te wijzigen in den loop van het jaar, als dit noodig mocht zijn. Alzoo goedgevonden. Als maximum op te nemen bedrag van alle spaarders te zamen wordt ge noemd f 1.200.000, van één persoon f 30.000. Tot leden der kascommissie worden benoemd de heeren VV. v.d. Kreke, S. Halfweeg en S. Gorter. Daarna wordt bekend gemaakt welke leden voor royement in aanmer king komen, wegens overlijden en vertrek. Rondvraag. Bij de rondvraag dank ten de heer P. Kaan Cz., als voorzitter van het Witte Kruis voor het verleende subsidie voor de ziekenauto en de kas sier de heer Spaander voor de waar- deering, welke hij had ondervonden. De heer J. C. de Vries informeerde er naar hoe het stond met de stichting van h'et bankgebouw te Ilippolytushoef. De voorzitter antwoordde, dat het uitbreidingsplan der gemeente nog niet voldoende vaststaat om heirtoe over te gaan. Na een slotwoord van den voorzitter werden nog eenige gezellige films ver toond, die bij de aanwezigen ten zeer ste in den smaak vielen. HUP SUCCES! Zondag krijgen we hier dus 't Bekende Schagen op bezoek, Successers doe je best nu Opdat je 'n overwinning boek. Hou je goed hoor jongens Zit er maar flink op Denk om 't kampioenschap, En denk om „de kous op de kop". Kampioen dat moeten we worden En 't mooiste is, het gaat, Als allen alles maar geven En dan gezamenlijk paraat. Denk om 't oude spreekwoord „In de haven is nog geen land" Dikwijls is een schip nog Met land in zicht gestrand. Hou je taai dus jongens, Speel enthousiast en snel Met kalmte en koele hoofden Als altijd ook nu, fair spel.. Rundvee-levering. Het ligt in de bedoeling de laatste afleveringen van runderen aan de Ne derlandsche Veehouderij Centrale Ie doen plaats hebben in de week van 13 April. Rundveehouders, die te gen dien tijd het door hen te leveren aantal stuks rundvee niet hebben ge leverd, worden geacht er de voorkeur aan te geven, dat het aantal kalveren, dat hun voor het jaar 1935 is toegewe zen, wordt verlaagd. Hetzelfde geldt voor rundveehouders, die een of meer runderen hebben geleverd, welke niet aan de voor de levering gestelde ei- schen voldeden en daarvoor in de plaats geen andere runderen hebben geleverd. Rundveehouders, die alsnog van de geboden gelegenheid tot levering wen schen gebruik te maken, moeten de door hen te leveren runderen ten spoe digste en in elk geval vóór 1 April a.s. op de gebruikelijke wijze ter levering opgeven. Ook personen, die nog runde ren, lijdende aan tuberculose of para- tuberculose onder de vastgestelde voorwaarden wenschen te leveren, zul len deze vóór den genoemden datum ter levering hebben op te geven. BINNENLANDSCH NIEUWS. Het hengelen in het Amstelmeer. Fnuikend Kon. Besluit. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Zadelhoff heeft aan den Minister van Economische Zaken de volgende vra gen gesteld 1. Is de minister bereid een onder zoek te doen instellen naar de gevol gen van het kon. besluit van 8 Febru ari 1935 (no. 43), waarbij het Amstel meer en de daarmede in open verbin ding staande wateren voor het beoefe nen der hengelsport verboden worden, met name voor eenige cafés en tal van zakenmenschen te Wieringen, Van Ewijcksluis, Anna Paulowna enz. 2. Is het den minister bekend, dat sedert de hengelsport op het Amstel meer kon beoefend worden, tal van menschen, die door de afsluiting van de Zuiderzee gedupeerd zijn, zich een nieuw bestaan hebben kunnen vormen waarvoor zij zich hooge uitgaven heb ben moeten getroosten, o.a. wat de caféhouders betreft voor den aankoop van bootjes en voor het eventueel !o- geeren van Hengelaars 3. Weet de minister dat door het be oefenen der hengelsport daar ter plaatse bestaansmogelijkheid voor zeer velen is gekomen, welke mogelijk heid door het hengelverbod totaal zal vernietigd worden Indien zou blijken, dat door dit hen gelverbod, waarop door slechts enkeie beroeps-visschers is aangedrongen, die met dit verbod toch niet gebaat zijn, aan zeer vele anderen groote schade zal worden toegebracht en bovendien aan de hengelaars onnoodig rechten worden ontnomen, is dan de minister bereid te bevorderen, dat bovenge noemd kon. besulit wordt ingetrok ken Is de minister tevens bereid te bevorderen, dat hangende het onder zoek de inwerkingtreding van dit kon. besluit wordt opgeschorst Vracht-auto verbrand. Maandagavond is op den primairen weg, nabij den overweg onder Uit geest, een vrachtauto, toebehoorende aan den heer J. Keiler te Zaandijk, ge heel verbrand. Omtrent de oorzaak hiervan meldt men, dat de motor haar diensten weigerde. De chauffeur van den vrachtwagen, de heer J. van der Bijl, ging nu de motor eens nakijken en zoo druk bezig zijnde, sloegen in eens de vlammen er uit en weldra stond de geheele motor in lichte laaie. Aan blusschen viel niet te denken en nadat een en ander bijna geheel ver brand was, heeft men tenslotte de overblijfselen naar den onderkant van den weg gereden. Nieotinezeep gedronken.. Een kind overleden een twee- zorgwekkend. Woensdagavond zagen twee kinde ren, liet zoontje van zes jaar en het dochtertje van 8 jaar, van een land bouwer uit Pijnacker, kans, een flescli met nieotinezeep (een vloeistof, welke gebruikt wordt om planten te bespui ten) te bemachtigen. De kinderen heb ben daaruit eenige teugen gedronken, met het treurige gevolg, dat het knaap je na korten tijd is overleden. Het meisje, dat hevige pijnen leed, is naar het ziekenhuis Bethel te Delft vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen. Haar toestand is zorg wekkend. Krantenverkoopster in de Rotte gesprongen. Om brandende kleeren te blus schen. Donderdagochtend gebeurde het, dat de krantenverkoopster in de kiosk aan het eind van de Jonker Fransstraat bij de Noorderbrug in de nauwe besloten heid van haar winkeltje te dicht bij het electrische kacheltje kwam, zoo dat haar rok in brand geraakte. Zon der haar tegenwoordigheid van geest te verliezen liep zij de kiosk uit, sprong in het kille water van de Rotte, en biuschte op deze wijze haar brandende kleeren, zwom toen naar den oever, wipte op den wallekant, riep een taxi aan, en liet zich naar huis brengen om ven v.-n kleeren te verwisselen. Toen zij een half uur later terug kwam in haar kiosk, trof zij daar een agent van politie aan, die zoo lang de honnneurs had waargenomen. Dank baar voor de vervanging nam zij het werk uit zijn handen over. En zij verkocht weer kranten, alsof en niets gebeurd was 86885269 mogelijk is geweest, en mogelijk zal zijn, den van voorschotten 1909734 55028643 53267621 435164 voor niemand onzer is dat een geheim. ,gang van zaken in de juiste banen te leiden. Maar laten wij, zoo wil het mij vóór komen, toch eerlijk zijn En dan kun nen wij niet ontkennen, dat, wanneer die regeeringsmaatregelen, die ons wel iswaar in ons bedrijf bemoeilijken, die ons het leven heusch niet veraangena men, niet waren getroffen, de toe stand ten plattelande er nog heel wat ongunstiger zou uitzien. Ik sprak van samenwerken, ge meenschappelijk voor onze belangen opkomen, hooghouden datgene, wat wij met opoffering van zoo veel werk kracht en energie in den loop der jaren hebben weten te bereiken. Of is niet door samenwerking onze bank gewor den tot een machtig en belangrijk in stituut, dat een zoo grooten steun biedt, juist in deze dagen, aan onzen Nederlandschen landbouw en hier op Wieringen, ook aan den Middenstand en de visschers. Daarom waardeeren wij 't ook zoo, dat het bestuur van de Moge de lust U blijven bezielen, U, als voorheen, met de volle overgave des persoons, te geven aan de vervulling van deze zoo zwa re, doch schoone taak, die thans nog strekt tot redding', voor zooveel mogelijk, van het in de branding eener crisis zonder weerga, worstelend bedrijfsleven, doch aanstonds, en wij hopen binnen niet al te langen tijd, haar hoogte punt bereiken zal, wanneer weder zal kunnen worden begonnen met den wederop bouw van alles wat ineenstort of vergaat. Nieuwe perspectieven zullen zich openen, als wij maar paraat zijn. Onze middenstand is paraat. Dit hebben wij, voor korten tijd van deze plaats nog kunnen constateeren, toen men hier het initiatief nam, om te komen tot verlaging van den lichtprijs, ten einde deze zoo onmisbare factor in het dagelij ksche leven binnen ieders bereik te brengen. Onze boerenstand, ik heb dit bij een ande re gelegenheid, tot voor kort nog gezegd, slaat zich met een bewonderenswaardig elan door tijden heen. Ook deze zal deze tijden te boven komen. En onze zeevarende bevolking, onze vis- schersbevolking is parater dan ooit. Ze staat Middenstandsvereeniging zoo pas zijn aan den spits onzer omgeving en strekt ten erkentelijkheid jegens de Bank heeft voorbeeld in wijden omtrek. Waar het getij - 110641162 - 101361792 - 8480365 799005 Totaal Schulden Spaargelden Schuld in loopende rek. Saldo winst. Totaal 110641162 Voorzitter vraagt de goedkeuring der vergadering voor het volgende Om de winst bij de reserve te voe gen en om f '250 te schenken aan het Witte Kruis, afd. Wieringen ter tege moetkoming aanschaffing ziekenauto. Het Hoofbestuur heeft er de goed keuring aangegeven. Allen zijn hier voor, dus alzoo aangenomen. (De winst is f 7990.05 met aftrek van f 250— voor het Witte Kruis.) De heer J. C. de Haan informeert of de goedkeuring van de Centrale Bank noodig is oim giften te schenken aan noodlijdende vereenigingen. Voorz. antwoordt van wel indien het geen vereeniging is op landbouw gebied. Het Bestuur en R. v. Toezicht der jubileerende Coop. Boerenleenbank Wieringen. Van links naar rechts de Heeren J. Engel Jacz., ten Kolsté (inspect. Centr. Bank), L. Spaander, C. J. Bosker, W. Hermans, P. Kaan Cz. en M. S. Bakker. Foto Trager, H.-Hoef.)

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2