van het landgoed van kolonel Lind bergh, nadat men het lijkje de kleeren van de baby van Lindbergh had aan getrokken. Dit is geschied, aldus de brief, om kolonel Lindbergh schrik aan te jagen, daar bekend was, dat hij het losgeld gemerkt had. De ontvoer eer zou het kind van Lindbergh later naar Detroit gebracht hebben en het daar vervolgens in 'n bioscoop hebben achtergelaten. Het zou door de autori teiten in een weeshuis zijn onderge bracht. De politie van New Jersey ver klaarde in dit verband, dat zij er niet aan twijfelt, dat het lijkje, dat werd gevonden in New Jersey, inderdaad dat van baby Linbergh is geweest. De Engelsche Ministers Simon en Eden bij Hittler. Hittler.heeft bij de besprekingen te Berlijn aan Simon en Eden een uitvoe rige uiteenzetting gegeven van het Duitsche standpunt ten opzichte van het Oostelijk- en het Donau-pact. Hij bepleitte een sterke machts-formatie tegen het Bolsjewistisch gevaar en leg de een geruststellende verklaring af ten opzichte van de Memelquaestie. BINNENLANDSCH NIEUWS. Vier auto's gestolen. Op Zaterdag en Zondag zijn te Am sterdam vier auto's gestolen, namelijk in de Albrecht Durerstraat, op het Dap perplein, aan de Weesperzijde en in de Plantage Fransche laan. Van deze wagens is er een terug gevonden. Bedorven eten In een arbeidersgezin te Herten bij Roermond zijn na het ontbijt vijf kin deren in den leeftijd van 2 tot 12 jaar plotseling onwel geworden. De ontbo den geneesheer constateerde vergifti ging, de etensresten zijn in beslag ge nomen. PROVINCIAAL NIEUWS. LIJST VAN BOELHUIZEN Boelhuis te houden door Notaris C. L. van den Bergh op Woensdag 27 Maart 1935 des voormiddags 9 uur, ten huize van den heer Nicolaas Mooij te Barsingerhorn a. d. Hee- renweg van 24 stuks Hoornvee en verder boeren- en bouwgereedschap. Boelhuis te houden door Notaris H. J. van Veen op Woensdag 3 April 1935, des morgens om 9 uur, ten huize van den hr. Jb. Bruin Sz. aan den Ruigeweg, nabij SintMaartensbrug van 13 koeien en boerengereedschap. LIJST VAN VERKOOPINGEN Verkooping te houden door Notaris Obreen op Woensdag 27 Maart 1935 des 's av. 8 uur ten huize van den heer D. Tijsen te Den Oever van een Woonhuis met Café erf en aanbehooren. Verkooping door notaris H. J. van Veen te Zljpe op Woensdag 2 April 1935 des nam. om 1 uur in het lokaal van den heer A. Zwakman iz'n gemopper tegen z'n medespelers en Jan Steenvoorde, over z'n weigeren, om in te val len de elftal-commissie een lik uit de pan over de opstelling, 'sjonge, wat zou Cupido veel kunnen vertellen van den match tegen Andijk, maar ondanks het niet vlotten zou Cupido aan spelers als Prins in 't doel, klei ne Jan de Schipper en Klaas Steenvoorde, na de rust in de half, toch niets dan lof hebben toegezwaaid, waar ik, als Jaap de supporter van B. K. C. toch met lust naar heb zitten kijken en mijn. Zondagmiddag derhalve niet geheel werd vergald. Ik hoop van harte nog vele malen B. K. C. in betere conditie gade te slaan en niet de spelers met hun armen over elkaar te zien staan. JAAP. Anna Paulowna, 24 Maart 1935. BREEZAND. Middenstand. Woensdagavond zal door de Handeldrijvende en Industriëele Middenstandsvereeniging een vergadering worden gehouden in de zaal van den Heer Borst. Het Meisje met de Blauwe Hoed wordt Vrij dag, Zaterdag en Zondag in Bioscoop Kossen gegeven. Voor billijke entréeprijzen kan ieder dit mooie filmwerk zien. Bespreekt tijdig uw plaats. Vrijstelling verleend. Wegens broederdienst werd vrijstelling verleend aan P. A. Smiers, M. H. Bakker, L. v. d. Berg, Ab. A. P. v. d. Berg, H. Blaauboer, C M. Brouwer, L. G. Co- lijn H. C. van Drie, T. L. Duynhoven, A. C. Geertzema, A. Groet, J. Jeninga, J. P. Ley- en, J. P. Looyensteyn, W. A. Meijer, J. G. Mooiman, A. J. van Nuland, D. Plagmeijer, W. van Rijn, W. I. Sinke, R. Spigt, J. P. Suy- kerland, J. L. Vaars en L. P. Veul. Propagandavergadering S.D.A.P. In de zaal van den heer Borst hield de Heer A. de Vries, lid der Prov. Staten en voorz. van de V.A.R.A. een rede over het onderwerp de S.D.A.P. en de Statenverkiezingen. In hoofdzaak kwam spr. op tegen het ver keerde kapitalistische distributiestelsel. Voor de a.s. verkiezingen waarschuwde spr. deze niet te gering te achten. Men kiest de Prov. Staten, maar deze stellen weer de Eer ste Kamer samen. Tevens worden uit Prov. Staten de Gedeputeerde Staten gekozen, die groote invloed hebben op de Gemeenteraden. Spr. deed daarom een ernstige opwekking met de a.s. verkiezingen weer pal te staan voor het socialisme. De stem des volks zong ter afwisseling ee- nige liederen. UITVOERING O. K. K. De mandoline ver-' eeniging O. K. K. trap Zondagavond op voor kunstlievende leden voor een goed bezette Concordiazaal te H.-hoef. De Voorz. de heer Jongkind sprak in zijn openingswoord nog een gelukwensch tot het Kampioenselftal van Succes. O.K.K had voor dezen overwin ningsdag expres de uitvoering een week uit gesteld. Het muzikale gedeelte werd daarop op prachtige wijze uitgevoerd en de twee con coursnummers waarmede O. K. K. met Pa- schen in de eereafd. zal uitkomen gaven den indruk van diepgaande studie. Het toneelwerk „Tzingani" van Jhr. van Riemsdijk werd vol aandacht gevolgd en de spelers mochten na ieder bedrijf een harte lijk applaus oogstten. Wel is het^tuk als aanvulling wat lang. Ook willen >4og een opmerking maken, dat eenige geen rekening houden met de lange zaal eh daar om voor het achterzittend publiek onverstaan baar waren. Overigens het was een welgeslaagde uitvoe ring. POLITIE. Verloren een dekkleed van een vrachtauto. Bij iemand aan komen loopen een hondje. Inl. Gem. bode. Loterij. Het bestuur van het plaatse lijk Comité „Herwonnen Levenskracht" ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Politie in nieuwe kleeding. Onze Wieringermeer-politie is thans offi cieel in uniform gekleed en wel vol gens de provinciale voorschriften Zooals men weet moet in 1936 alle gemeente-politie in iedere provincie hetzelfde uniform en wapens dragen. Wel mogen de Provincie's onderling verschillen, doch over een jaar is er geen verschil jmeer in de politie van de Wi-Meer en die van Amsterdam, al leen het wapen der gemeente wat op de pet wordt aangebracht dient ter on derscheiding. Bedrijfsongeval. De monteur H. II was Zaterdag zoo onfortuinlijk om met zijn duim van de rechterhand tus schen een koppeling van een tractor te raken, waarbij hij dit lichaamsdeel kneusde en verwondde. Motor-ongeval. Een tweetal Jantjes van de Kon. Marine, thuis behoorende in het vliegkamp de Kooy, waren sa men wat gaan toeren per motor. tTTir ijj{„ KtA i- „r Doordat plotseling de lamp van het bestrydmg) Afdeeling Wienn- motorl.ijwiel defect raakt, is waar- schijnlijk de bestuurder de kluts INGEZONDEN STUKKEN Wieringen, Maart 1935. Meneer de Redacteur1. Beleefd vraag ik een plaatsje in uw blad. In uw courant van Dinsdag j.1. stond na melijk een bericht, dat de spreker van de N.S.B. de heer Vlekke, zulke volle zalen trok, waarover ik mij verwonder. Want ik vraag mij af, op welke grondslagen moet die heer Vlekke zijn politiek toch bouwen, want met beloften neemt het volk toch geen genoegen meer. En wat de N.S.B. klaar gemaakt heeft Een voorbeeld in Italië de legers zijn al in het veld, klaar, om weer te beginnen met het moofden. Is er geen ander middel om de werkloosheid op te ruimen Mijns inziens wel En in Duitschland, het land van industrie BankroetDe algemeene dienstplicht is te Bint Maarten van een Onderwijzers woning h^pi^klaar m°efc.de NS-B- met. 55p.hnnlp-p.hnnw prf pd t.nin ep TTpnio-on.klaar maken. Natuurlijk ook mets, maar gen, heeft vergunning aangevraagd tot het aanleggen en houden eener loterij, waarvan de trekking vermoedelijk zal plaats hebben op 1 Juli a.s. Er zullen 2000 loten worden uitgegeven a f 0.10. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet is vergunning verleend aan de Fa. O. J. Bosker alhier tot het plaatsen van 3 electro-motoren in hare smederij te Den Oever, tot een gezamenlijk ver mogen van 17Y2 P.K. Denk om het plaatje I De Rijkspoli tie te Den Oever heeft in dè laatste da gen een aantal personen verbaliseerd, die geen plaatje aan hun rijwiel had den bevestigd. Ofschoon sommigen van dezen wel een plaatje bij zich hadden, bevond dit zich niet op de goede plaats, maar in broekzak of portemon- naie. De wet kent echter in dergelijke gevallen geen pardon en een procesver baal blijft dan jiiet uit'. Men zij dus ge waarschuwd Een tegenvaller voor onze gemeente. In de dagbladen der laatste dagen kwam een bericht voor over een Kon. besluit, waarbij een voor de gemeente Wieringen ongunstige beslissing was genomen omtrent de gemeente van aanslag voor de Rijksinkomsten- en de Gemeentefondsbelasting, van arbeiders bij de Zuiderzeewerken. In verband met het groote aantal arbeiders, dat hier werkzaam is geweest, zijn wij bij het gemeentebestuur van Wiieringen gaan informeeren of dit besluit nog nadee- lige financieele gevolgen voor deze ge meente met zich brengt. Men antwoordde ons, dat dit. twijfeld het geval is.JVajX uiige- hier niet enkeL^fi&È"het ging de drie arbeiders, nklijk besluit genoemd, !Tr om een beduidend grooter aan- Echter kon hieraan worden toege- _jd, dat er bij de samenstelling n de begrooting niet op gerekend is, t de aanvragen te Wieringen zouden irden opgelegd, zoodat de beslissing •op niet van invloed is. ;t gepieente-bestuur wees er ver- r op, dat uit het krantenbericht zou nnen worden opgemaakt, dat dit deze zaak de eerste principieele be- issing is. Dit is echter niet juist. Der- lijke beslissingen zijn reeds eerder vallen, echter in geheel tegenovetge- elden zin. Reeds over het belasting- 1931-'32 had het gemeente-be- uur bezwaar gemaakt tegen de ge- eente van aanslag van eenige arbei- |ers bij de Zuiderzeewerken, van el- ers alkomstig, die aan boord van bag erwerktuigen verbleven. Het gemeen- i-bestuur deed dit met de bedoeling voor de toekojnst een principieele eslissing te krijgen. De beslissingen wamen af en waren voor de gemeen de Wieringen steeds gunstig. De vraag, in welke gemeente betrokkenen moes ten worden aangeslagen werd steeds beoordeeld naar de gemeente, waar zij bij den aanvang van het belastingjaar dus op 1 Mei, werkzaam en gehuisvest waren, dat was dus steeds Wieringen. Nadat deze beslissingen waren afgeko- het dus voor het gemeente- -Petten 64 6—3. 2 F. H.R.C. 4—Helder 5 8—4. 4 G. B.K.C. 3Callantsoog 51; Sparta 3— Held. Boys 2 4—2. 4 H. Texel 3—Watervogels 2 4—4. 4 L. H.R.C. 7—Callantsoog 2 10—0 Wierin- gerwaard 2Dirkshorn 2 35. Adsp. Succes aSparta a 18 Succes b Sparta b 0—7 H.R.C. c—J.V.C. a 6-0 Hel der dHelder e 30 H.R.C. eH.R.C. d 4-0. komen en gelijke wijze te trachten beslag te leggen op bestuur vast stond, dat alle arbeiders, iemand's bewegingsvrijheid, afgezien nog in (jjg op 1 Mei 1932 werkzaam en gehuis- hoeverre de winkeliers hierop zullen reagee-ivest war«n bij de Zuiderzeewerken, ren. over het belastingjaar 1932-'33 te Wïe- Veronderstel nu eens dat, om een gehjk- Lin„en moesten worden aangeslagen, soortig voorbeeld te noemen, de middenstan- voor ai deze personen (ruim GEMEENTE ANNA PAULOWNA. B.K.C.-NIEUWS. B.K.C. 3 Callantsoog 2 -•-eindigde in een 5—1 overwinning der kam pioenen, die resoluut spel gaven, zoodat men B.K.C. de gerechtvaardigde kampioenen kan noemen. B.K.C. I Andijk I eindigde in een 1i overwinning voor Andijk. Beslist verdiend verloren de B.K.C.-ers deze wedstrijd, dat toch veel anders gekund had, wanneer men de wedstrijd was begonnen, zooals het laatste kwartier is gespeeld. Doch de eerste helft kan bijna hopeloos worden genoemd. Jammer Daar de belangstelling groot was en het wee zoo medewerkte hadden we op een beste B.K.C.-strijd gerekend en nu komt de lof on tegenzeggelijk Andijk toe, die een fraaie par tij voetbal demonstreerde. EEN TOEGEZONDEN BRIEF AAN DE POLDERBODE. Wat een geluk voor de B.K.C.-spelers, dat wij in den Polder geen Cupido bezitten, want dan kon zeer terecht van enkele spelers hun doopceel wel eens gelicht worden en zou b.v. Jac. v. Wees een standje zijn gemaakt over z'n spel in den wedstrijd van Zondag en zou Hoep een waarschuwend woord krijgen over ders zouden zeggen, dat ieder arbeider die in hun dienst zijnde een vergadering van Com munisten of iets dergelijks zou bezoeken op staanden voet ontslag zou krijgen, dan zou deze mededeeling wellicht niet met open ar men ontvangen worden. En toch willen de meergenoemde vrouwen deze richting uit, want anders hadden zij, alvorens te schrij ven bedacht, dat toch zeker de vrijheidleuze in hun milieu het sterkst gepropageerd wordt. Doch de praktijk schijnt anders te zijn. Laat ieder denken wat hij (of zij) wil, maar respecteer ieders gevoelens en vóórallaat ieder vrij in zijn keuze van vergadering- bezoek, of hij nu pro of contra de strekking daarvan is. Beleefd dankzeggend voor de plaatsruiimte. Hoogachtend, uw abonné, K. RIENSTRA. GEMEENTE WIERINGEN. Een vakman. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Huijbers, behaalde op de eer ste slagerscursus te Den Helder de 2e prijs een zilveren medaille en zilver sierpen. Natuurverschijnsel. Zondagavond omstreeks 8 uur ontdekten wij in het Noordwesten aan den hemel een zig zags lichtschijnsel dat zich gestadig voortplantte. Na ongeveer een kwartier verflauwde het en verdween dan ge heel achter een wolk. 1100) bezwaarschriften aan de Kroon. De Raad van State adviseerde ook thans ten gunste van Wieringen, doch mogelijk heeft het groote pakket den Minister afgeschrikt, want thans werd als gemeente van aanslag aangewezen de gemeente, vanwaar betrokkenen, voordat zij te Wieringen werkten, zijn gekomen. En het eigenaardige is, dat dezelfde motieven, welke vroeger dooi de andere gemeente-besturen, zooals Dordrecht, zonder resultaat werden aangevoerd, thans zijn overgenomen om tot de laatste beslissingen te komen Met dit al is het voor Wieringen, dat tegenwoordig dank zij dezelfde Zuider- zee-werken, voor eenige honderden werkloozen heeft te zorgen, een leelij- ke tegenvaller. kwijt geraakt en reed hij recht op het kanaal aan ter hoogte van Hotel Smit te Middenmeer. Een geluk voor de bestuurder en zijn duo-passagier was dat daar ter plaatse puntdraad is gespannen, zoodat dit dc vaart nog brak. Halverwege de berm kwamen zij te. vallen. De motor was dermate bescha digd dat doorrijden onmogelijk was. Zij zelf kwamen er met wat lichte verwondingen en gescheurde kleeren af. Garage Klare zorgde dat de uit de koers geraakte Jantjes behouden thuis kwamen. Van een ouwe kip, een schilder en een jacht-opziener. Of er een preven tieve werking van de jaclit-opzieners uit gaat, of dat hazen om dezen tijd van het jaar voor de consumptie min der smakelijk zijn, doch een feit is, dat tegenwoordig weinig stroopersbe- richten en jachtverhalen vallen te ver melden. Dat niettemin de heeren jachtop zieners waakzaam blijven ondervond dezer dagen een schilder uit Midden- meer die op verdachte wijze een zak vervoerde, waarin ja het zag er wel wat verdacht uit, oo.k volgens de jacht opziener zeker die hij passeerde, trou wens de schilder deed verdacht, te kens omkijken of hij niet ajj r* werd, kortom het gedram |^r,ltervo gc schilder waacitówaat >f -w^" van jacht-r van dien aard dat dc fï' opziener argwaan kreeg, zijn I Arke'ts greep en den schilder nazette 'toen hij hem had ingehaald met zijn fiets dwars op de weg ging staan en den schilder sommeerde af te stappen en opening van de zak verlangde. De schilder die nu niet meer ver dacht deed, voldeed lachend aan dit verzoek, maakte de zak open en toon de de verbouwereerde jachtopziener een ouwe kip, die bestemd was vooi de soep. t Was wel geen spannend jachtver haal maar het is hcuscli gebeurd. Filmavond van de Chr. Oranje Vereeniging „Het Nieuwe Land." Is reeds de vorige week in 't kort gemeld, dat onze Oranje Vereeniging plannen had een propaganda-avond te organiseeren. Thans hebben deze plannen een vaste vorm aange nomen. Op Vrijdag 29 Maart zal te Slootdorp om uur voor alle schoolkinderen een geluids film worden vertoond in het gymnastieklokaal lokaal. De kinderen van Middenmeer die kun nen fietsen moeten op eigen gelegenheid naar Slootdorp reizen, doch voor de overigen zul len de luxe-autobezitters van Middenmeer en Slootdorp heen en terug rijden. Wij zullen gaarne alle ouders aanraden om hun kinde ren deze film te laten zien, daar 't werkelijk iets moois beloofd te worden. Bij de ingang wordt van elk kind een dubbeltje entrée ge vraagd. 's Avonds half acht zal de nieuwe Hollandsch sprekende geluidsfilm Neerland's Oranjefilm vertoond worden. Van deze film die in Den Haag, Utrecht en Groningen voor stampvolle zalen draaide, kregen we enkele persbeoordeelingen ter in zage. „De Nederlander": Deze film is wel bizon der geslaagd. Ze zal alzoo zeker overal die enthousiaste ontvangst hebben, die ze giste ren te Den Haag had. „Orgaan N.J.V. Groningen". 't Was verweldigend. Vijf uitverkochte zalen. 3000 groote en kleine Groningers zagen Neerlands Oranje-film en ze genoten er van. Gezien de groote belangstelling die ver wacht wordt is het raadzaam, vroegtijdig een plaatsbewijs te nemen. Deze zijn vanaf Dins dagavond in voorverkoop bij Wassink en Var- kevisser te Midenmeer en J. v. d. Kooi (Sloot weg) en G. Versluis (Kerkstraat) te Sloot- deur f 0.30 -f sted. bel. Waar een en ander ook nog opgeluisterd wordt door het Heldersch fluitorkest, twijfe len wij e rniet aan, of 't Gymnastieklokaal zal tjokvol worden. FLEVO-NIEUWS. M.F.C. 3—Flevo 1 3—3. Flevo 1 heeft haar talrijke supporters Zon dag tegen M.F.C. 3 danig teleurgesteld en haar kans op het kampioenschap voor een groot gedeelte laten glippen door tegen de geelzwarten niet meer dan een gelijk spel te bereiken. M.F.C. 3 heeft het niet cadeau gegeven, dit moet voorop gezegd worden, maar Flevo was beduidend sterker, vooral voor de rust toen met wind en zon voordeel de strijd op de M.F.C.-helft plaats vond. Ettelijke kansen zijn gemist doordat allen met een dosis zenuwen te kampen hadden en het verband geheel en al zoek was. Een doelpunt was de buit die men voor de rust wist binnen te halen wat vrij spoedig door M.F.C. met een gelijkmaker werd beant woord. Na de rust was er wel wat meer spanning, maar er was geen eenheid, het spel was stuk ken minder dan tegen V.C.L. en Schellink hout. Om beurten voerden de ploegen de score met een doelpunt op, doch tot het win nende doelpunt wist men het niet te bren gen. De oorzaak Te weinig zelfvertrouwen nóg bij de spelers en nog veel te weinig doorge-' voerd samenspel. Het is jammer dat men het niet tot het winnen van deze wedstrijd heeft kunnen brengen. Een beslissingswedstrijd tusschen Strand vogels 2 en Flevo is nu noodzakelijk. Zouden we hierbij op een verrassing mogen rekenen In ieder geval is het debuut voor de jonge vereeniging niet slecht geweest maar we herhalen we hadden het graag nog beter gezien. De stand is nu Andijk 3 Fleve 1 Strandvogels 2 V. C. L. 1 Hauwert 1 M. F. C. 3 O. K. B. 1 Berkhout 2 Schellinkhout 15 13 16 gespeeld 22 punten. 16 22 16 21 16 21 14 13 14 11 13 8 14 3 TE KOOP AANGEBODEN wegens vertrek, een INDIAN (SCOUT) MOTOR in goeden staat, een KINDERWAGEN, z.g.a.n. en een RADIO-TOESTEL (Annode-batterijen). Tevens prijsopgave gevraagd van het ze&-r voer van een burg^Jy^^ijing* "naar de' Gen^ S'ojl^;, f A<uiQiedingen voor 30 Maart a.s. - - - Sj! POR, Kamp Terp, W.-meer. „DE ONDERLINGE BRANDWAAR BORG MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Amsterdam, onder Directie van de Firma „DE JONG EN Co." Keizersgracht 583/585. Correspondent voor WIERINGERMEER de Heer B. WASSINK, timmerman en aannemer te Middenmeer. UITERTST GUNSTIGE CONDITIES VOOR VERZEKERING TEGEN BRAND, INBRAAK, CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. ZITTING DONDERDAG 28 MAART nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk. dorp a f 0.25 plus sted. bel., 's avonds aan de Onze goede Por gaat heen. Alles wis selt en verandert, ook in onzen pol der. Velen zijn gekomen, velen zijn ook weer heengegaan. Zoo zal thans ook de kampbeheerder aan de Terp, de heer Por en zijn gezin ons verlaten. —Een - echte humane pionier, die 5 jaren met ons het lief en leed in de Wieringer meer heeft gedeeld. Een gul gezin, waar we menig woordje hebben ge wisseld, een man vol plichtsgevoel, die zorgde dat de kampbewoners kregen wat hun toekwam. De heer Por heeft een hotel gekocht te Slochteren. Het spijt ons zeer, dat hij hier weggaat, maar we verheugen ons daarnaast, dat de heer Por een mooi bedrijf gaat e$ploiteeren en wen- sclieu hem en do zijnen alle goeds. Politie. Verloren een achterschot van vracht-auto. Inl. Politie Slootdorp. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 25 Maart 1935. Aanvoer en prijzen waren als volgt 54 Vette koeien f 105-f 225 4 Vette kalveren f 35-f 75, per Kg. 50-75 cent 280 Nuch tere kalveren (slacht) f 2- 10 265 Vet te varkens zware) per Kg. 38-42 cent. Handel matig. Naast de deur van de keuken, naar dominee Finkensieper wijzend, z'n pannetje erwtensoep haalt, de kam pbeheerdei Por.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2