sport. nette jongeman Correspondent voor WIERINGERMEER de Heer B W A S S I N K te Middenmeer. HEEFT U NOG noodig a. boerhave, weet, dat er geen kracht achter zit, danniet moeh Zuiver directe actie moet wordt een dergelijk schrijven niet be-men toepassen. Zorgt er voor, dat ge antwoord. Het Centraal Comité heeft ongeveer een gedragslijn uitgestippeld, hoe of de actie zich verder zal ontwikkelen Wij hebben nu te zorgen, dat de Co- mité's worden uitgebreid in alle plaat sen, die we kunnen bereiken. Zoodat, als tr b.v. te Anna Paulowna stelling wordt genomen tegen een ver slechtering, dan zullen alle comité's, die zich bij ons hebben aangesloten zoo vlug mogelijk contact met elkaar moe ten hebben. Wij moeten dan zoo vlug mogelijk de straat op en indien de menschen uit de betreffende plaats dan weten, dat alle comité's zich solidair verklaren, zal hun dit steun geven in den strijd. Spr. vraagt het oordeel van de verga dering hierover. Namens kleine boeren en tuinders De heer BABT uit Hensbroek zegt te zijn gekomen namens de kleine tuin ders en boeren uit die gemeente. Men heeft daar gehoord van de actie, -die hier gaande is en men heeft spr. er op afgestuurd om te zien, wat die actie be doelt. Er is spr. wel gebleken, dat de kleine boeren en tuinders deze actie kunnen steunen, niet door het houden van een proteststaking, daar leent het bedrijf zich niet voor, maar er zijn andere mid delen. Gezamelijk zal men moeten op trekken en paal en perk stellen aan de politiek van Colijn. De politiek moeten we er buiten hou den; in Hensbroek kammen we elkaar af, in diverse organisaties. Deze actie moet er buiten staan. Ook de vrouwen moeten in den strijd betrokken worden zij hebben het meest met den huidigen toestand te kampen. Gezapielijk moe ten we optrekken, zoowel man als vrouw. (applaus) De heer de WIT uit Oudkarspel zegt dat op het moment te Oudkarspel en Noord Scharwoude voor de arbeiders in de werkverschaffing verslechterin gen zijn ingevoerd. Speciaal de oude menschen zijn hierdoor getroffen. Zij, die niet fietsen kunnen, moeten 20 K.M. en meer per dag loopen. Buskosten wor den niet meer vergoed.(geroep: schande Zij kunnen het ook zelf niet betalen, want zij vangen minder loon, ook om dat het oude menschen zijn. Men heeft spr. naar Middenmeer ge stuurd om voeling met de comité's krijgen. (Iemand uit de vergadering zegt, dat de toestanden aan den Langendijk al aanleiding zouden kunnen zijn voor een actie.) De heer v.d. WAL spreekt een enkel woord namens het Comité van Medem blik. Veertien dagen geleden hebben we in Slootdorp een en ander onder de oogen gezien. En als we nu hooren hoe of de huidige regeering met oude menschen in Langendijk omspringt, en zooals we nu in Medemblik meemaken, dat een steunregeling van f4.- a f 5.- per week wordt gegeven; dat arbeiders in de werk verschaffing loonen krijgen van f 6.50 plus 75 cent per kind, en als we dan we ten, dat de gemiddelde hum' f 3.- be draagt, dan behoeft het geen betoog, waar b.v. een gezin met twee kinderen de week mee door moét komen; dan is onze actie gerechtvaardigd We hebben dan ook niet stilgezeten en bij de stempellokalen over onze ac tie gesproken. Voor het gezegde in de vorige verga- rering, als zou er een vergaderingver bod zijn in Medemblik, is spr. bij den Burgemeester geroepen. De burgemees ter is ingelicht. Daar is de politie voor in de zaal. Spr. zegt echter bedoeld te hebben: dat hij veronderstelde, dat er een vergaderingverbod zou zijn; als 't echter de zaalhouders zijn, die de zalen weigeren, dan geldt mijn protest daar tegen Deze week hebben de vakorganisaties een vergadering gehad; er is een con tact commissie waar ook, het klinke vreemd, een ongeorganiseerde zitting in heeft. In deze commissie is het spr. niet ge lukt een actie in het leven te roepen. Wel zijn er 50 arbeiders uit de W.- meer, waarvan er één in het Centraal Comité zal plaats nemen. Een vergadering is gehouden en deze week zal een actie op touw worden ge zet, en het is spr.'s persoonlijke zienswij ze, dat deze actie geweldig zal slagen, als men de richtlijnen volgt, die straks door den voorzitter zijn aangegeven. Kameraden uit Amsterdam. De heer van Zeeland zegt te spreken namens de vrije arbeiders uit Amster dam. We hebben in Amsterdam soortge lijke comité's en spr. heeft hier punten hooren noemen op het gebied van ver slechtering opgelegd door de Staat, zoo als ze ook in Amsterdam worden toege past. De Staat is echter maar een fic tief iets; het is alleen maar een belicha ming; de Staat bestaat bij de gratie van ons zelf. En als wij arbeiders, midden standers, kleine boeren en tuinders schouder aan schouder gaan staan, dan zal het ongedierte, wat bourgoisie en bankkapitaal is, spoedig verdwenen zijn, want dit handjevol menschen re geert ten slotte de Staat. Ook in Amsterdam heeft men ver slechteringen toegepast, niet zoo erg als hier, dat gaat in dergelijke wereldste den niet zoo gemakkelijk; men heeft in Amsterdam steunbedragen van f 16 f 18.- Spr. wil echter een waarschuwing tot de vergadering richten. Laat U niet kwaad maken en biedt de Staat niet de gelegenheid dat men U tot gehakt slaat Spiegelt U aan de geschiedenis .van Amsterdam; \ye weten nu, dat het zoo niet de handlangers van de Staat in handen valt, - niet de menschen die op U afgezonden worden, zijn de schul digen, maar het kapitalisme brengt de ellende over U Ook op iets anders wil spr. nog wij zen. We staan nu vlak voor de verkie zingen en meneer A., B., of C. zullen al len op je afkomen, dat ze het goede met je voor hebben; doch de eenigste, die 't goed met je meent, ben je zelf. Voor gij aan die poppekasterij mee doet, spr. wil geen ander woord ge bruiken, om de politie niet al te kwaad te maken,— maak eerst goed uit voor je zelf, wat ge zult doen. Want weet U wat ze je later nog dur ven verwijten als ze gekozen zijn: jelui hebt ons zelf hier neergezet. Het is alleen maar treurig, dat de Staat ons nog verplicht onze eigen meesters te. kiezen. Er zijn veel spoken om ons heen en ze gebruiken in Den Haag een pracht tactiek. Steeds een klein beetje van de steun en het loon af, niet in eens, want ze weten, dat het dan direct een moord en brandboel wordt Langzaam aan, dan martel je ze dood, en de weerstand ver mindert dan tevens van de arbeiders zoodat ze onverschilliger tegenover hun lot komen te staan. Namens de Amster damsche arbeiders zegt spr. algeheele solidariteit toe. (applaus, Een Protest De heer DE HAAN vraagt verlof aan den voorzitter om een woord van pro test te doen hooren tegen het laat ste gedeelte van de rede van den vori- gen spreker De voorzitter zegt dit toe, mits de po litiek er buiten blijft De heer de Haan: ik zal zoodanig po litiek zijn zonder de politiek er bij te nalen, beter ais de vorige spr., die zich leelijk in zijn kaart heeft laten kijken, wat hij met ons voorheeft. Ik heb hem echter doorzien en ik wil namens de soc.democraten, de Boomsch Katholieken en kortom namens alle richtingen die hier aanwezig zijn een protest laten hooren tegen de rede van den Amsterdamschen spreker. Wij zijn hier met een massa menschen van allerlei richting en we zijn voor on ze zaak hierheen gekomen en niet om politiek aan te hooren. (applaus) De voorz. zegt, dat het Centr. Comi té het met het laatste ged. van de rede van den Amst. spr. niet eens is. De heer VEBGAAI spreekt vervol gens eenige woorden en dringt er op aan, dat de middenstand bij de actie wordt betrokken; men moet hier'apar te manifesten voor uitgeven, zoodat ze naast de arbeiders komen te staan.. Spr. vraagt wat er nu gaat gebeuren, nu geen antwoord is binnengekomen Papieren protesten helpen niet. Tracht U tegen iedere nieuwe verslechtering te verweren, doch laat u vooral niet ver leiden tegenover het wapengeweld; want dan trekt gij aan het kortste eind. Volgende spr. is de hr. P. DEKKEB, die het huidige productiestelsel onder handen neemt. Duizenden lijden gebrek terwijl men aan den anderen kant een overvloed van levensmiddelen vernie tigd. De melkproductie wordt beperkt, terwijl wij onze kinderen met water naar school moeten sturen, inplaats van met een kop warme melk. De arbeiders moeten een daad stellen Er zijn tal van middelen. De mijnwer kers in Hongarije kregen loonsverla ging op loonsverlaging totdat het spaak liep. Zij daalden in de mijn af en wei gerden omhoog te komen. De publieke opinie is zich er mee gaan bemoeien en keerde zich tegen de directie; het open bare geweten ging spreken; zij hebben gewonnen, aldus spr. Langs dezen weg zijn toch wel middelen te vinden. Spr. geeft nog een voorbeeld van de tuinders uit Koedijk, die tot afspraak hadden gemaakt gezamelijk de belas tingpapieren terug te sturen, daar de steun uitbleef. Toen dit bij de autoritei ten bekend werd, als den volgenden dag de steun er. Men moet komen met con crete plannen en een zuivere mensche- lijke daad durven stellen. Hierna spreekt mej. KLOOSTEBMAN uit Breezand. Deze spr. geeft een beeld van dén toestand van 50 jaar terug en schetst op gevoelige wijze de toestanden van heden die al niet beter zijn. Spr. doet een beroep op de vrouwen om met haar te strijden Na de paufee, zegt de voorz., dat er geen nieuwe gezichtspunten gekomen zijn. De Comité's zullen worden uitge breid; onze actie moet van persoon op persoon gaan. Ook doet spr. een beroep op de offer vaardigheider is veel geld noodig voor onze propaganda. Voor de kleine boe ren, tuinders en middenstanders zal 'n apart manifest worden uitgegeven. Dan wijst spr. er nog op, dat straks een fout is begaan door een spr. over po litiek te laten spreken; dit zal voortaan niet meer gebeuren De hr. v.d. Wal komt nog terug op de daadwerkelijke actie die straks gevoerd zal worden, of er dan op de steun van allen gerekend kan worden. De heer Vergaai is maar half tevre den; wat moet er nu gebeuren Er moet daadwerkelijk te velde wor den getrokken, v.d. Wal heeft gezegd, dat er een actie op handen is, maar wc weten hier van niets. Tijd en ervaring heeft ons geleerd dat men papieren pro testen naast zich neer legt. Nu moet U goed opletten wat ik ga zeggen: Als ik zeg: jelui moet gaan staken, dan krijg ik morgen een bonnetje, want dat is op ruiën. Piet Dekker heeft straks het voor beeld genoemd van de mijnwerkers uit Hongarije, maar wat zal er gebeuren als straks de arbeiders in de werkver schaffing van de Wieringerpieer er niet meer uit willen; dan loopen de vrou wen te hoop, want zij willen haar man thuis hebben. Of wat zal er gebeuren als half Holland geen electrisch licht (meer wil betalen of waterleiding (geroep of geen huishuur Gij kunt zelf elke actie uitdenken. Als gij straks tegen de winkelier zegt: ik heb geen geld om te koopen een op de pof wil ik het niet hebben, dan „komt de winkelier aan uw kant te staan. Papieren protesten geven niet, hebben nooit iets reven. Hierop voeren nog et woord Mej. Kloosterman en Zwagerman. Terwijl iemand uit de vergadering nog zegt dat de arbeiders in Medemblik hun gezin bij den Burgemeester moeter brengen en er bij zeggen: ik zal wel znH^dat ik ,me zelf red. De hr. v.d. Wal zegt dat deze daadwerkelijke actie in Medemblik worden gevoerd; de plaatselijke Comi té's zullen op de hoogte worden gehou den. Spr. gelooft niet dat hij zich duide lijker behoeft uit te drukken van het geen in Medemblik gaat gebeuren. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring; er zal binnenkort weer een verga dering worden gehouden, waar, is nog niet bekend. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Flevo - nieuws. Van de N.H.V.B. is be richt binnengekomen dat de beslissings wedstrijd Flevo 1 - Strandvogels 2, Zon dag 7 April wordt gespeeld op het ter rein van de vereen. „Twisk" te Twisk. NEDERLAND WINT VAN BELGIë MET 4—2. GECOUPEERDE ROLPRENT. Op de tribunes 37861 menschen, die be taald hebben en die dus waar voor hun geld willen hebben. Musiceerende postbestellers, die een keurig uniform hebben, blinkende in strumenten bezitten en soms heel aardig spelen (soms ook niet!) Elf roode duivels en elf oranjemannen, een collectie Blauw- wittertjes, een paar ballen, een Philias Fogg, handjesschudderij, applaus, spel Zuid biedt een schoppen, Noord past. Zuid verhoogt het bod tot twee sans-atout. Noord past nogmaals. Zuid's troeven zijn best en het geboden spel wordt gemaakt 0—2; geen overslag. Tweede spelNoord opent op een klave ren, alles past en Lagendaal snijdt goed (1-2) RustNoord krijgt slechte kaarten er speelt geen Culbertson. De* partners begrijpen elkaar niet. Derde spelVan Heel opent met een sans atout. Bakhuys en Lagendaal begrijpen de twee-klaveren-conventie (2—2.) Vierde spelweer opent van Heelhij heeft zelfs drie azen. Bakhuys heeft de vier de aldus twee sans geboden en gemaakt (4—2.) SlotZuid verliest. Coupures gemaakt van tientallen minuten, als zijnde niet geschikt voor bezoekers boven 18 jaar. Regie en ensceneering mr. Fogg. Conclusie beterschap Alkm. Crt. UJST VAN BOELHUIZEN Boelhuis te houden door Notaris H. J. van Veen op Woensdag 3 April 1935, des morgens om 9 uur, ten huize van den hr. Jb. Bruin Sz. aan den Ruigeweg, nabij SintMaartensbrug van 13 koeien en boerengereedschap. Boelhuis te houden door deurwaarder Van Huit op Dinsdag 16 April 1935, des voormid dags 9 uur, ten huize van den heer G. Mooij Kzn, a.d. Grootewal te Schagen van 25 stuks melkrijk Hoornvee, best rij- en werkpaard en verder boeren- en bouwgereedschappen. LIJST VAN VERKOOPINGEN Verkooping door notaris H. J. van Veen te Zijpe op Woensdag 2 April 1935 des nam. om 1 uur in het lokaal van den heer A. Zwakman te Sint Maarten van een Onderwij zerswoning met Schoolgebouw erf en tuin te Eenigen- burg. Een perceel Weiland in den Burghorn. Een huis, erf en bouwland te Sint Maarten. Een Huis en Erf te Sint Maarten. Verkooping door Notaris Luijckx te De Rijp op Woensdag 3 April 1935 des nam. 1 uur, in het café van den heer J. Groenland te Heer- hugowaard bij opbod en afslag van een huis, schuur- erf en bouwland te Heerhugowaard, groot 90.10 A. Verkooping door Mr. C. J. De Lange van Alkmaar op Donderdag 4 April 1935 bij op bod en Donderdag 11 April 1935 bij afslag des morgens half elf in hotel „Vredelust" te Scha gen van een Huismanswoning gen. „Zwa nendal" met schuur, ierkelder, erf en eenige perceelen bouw- en weiland nabij den Belk- merweg en aan den Zij per Zeedijk in de gem. Zijpe. Een perceel Bouwland aan den Westfrie- schendijk, groot 1.11.00 H.A. Het Huis met bergplaats, schuurtjes en erf, aan de Groote Sloot, groot 14 A. 75 c.A. Verkooping door notaris H. J. Van Veen te Zijpe op Donderdag 4 April 1935 bij inzet en op Donderdag 11 April 1935 bij afslag des namiddags om 1 uur, in het café „Ceres" te Schagen van een boerenplaats met erf en weiland aan en bij den Ruigeweg, nabij Sint Maartensbrug, in de gemeente Zijpe, te: men groot 15.20.50 H.A. BINNENLANDSCH NIEUWS. VIJF MENSCHEN VERDRONKEN. Auto slipte op de tramrails en reed met inzittenden in de Dmmel. Redding onmogelijk door gebrek aan reddingsmateriaal. Zondagmorgen is te Sint Michielsgestel een ernstig auto-ongeluk geschiedt, dat aan vijf jongemannen het leven heeft gekost. In de kom van het dorp, tegenover de nieuwge bouwde r.-k. kerk en pastorie stroomt terzij de van de Nieuwstraat het riviertje de Dom mel. Aan de rechterzijde van de straat loopt de tramrails van de B. B. A., juist naast het niet te breede wegvlak. De rails steken boven den weg uit, hetgeen een gevaar oplevert voor het snelverkeer. Reeds eenige malen hebben ter plaats onge lukken met doodelijken afloop plaats gehad, hetgeen ook ditmaal het geval is geweest. De luxe auto waarin de personen gezeten waren moest uitwijken voor een groote auto bus. Toen de chauffeur de wagen weer op het wegdek wilde brengen slipte de auto, met het noodlottig gevolg, dat de wagen over den kop sloeg en in de rivier terecht kwam. De auto zonk onmiddellijk in de diepte. De chauf feur van de autobus heeft niets van het on geluk bemerkt én is doorgereden. Politie. Gevonden: een stofril. Inl. politie Slootdorp. Rectificatie In ons verslag van de landbouwcursus is ten kleine onjuist heid geslopen t.a.v. de cursus te Sloot dorp. Schreven wij, dat te Slootdorp aan acht leerlingen een diploma werd uil- gereikt, dit moest zijn aan tien; er wa ren dien avond 2 cursisten ziek, die ech ter het diploma thuis hebben ontvangen Daders gesnapt. Van politiezijde ver nemen we, dat het haar is mogen geluk ken de daders te snappen van de ver nieling gepleegd aan de kerkramen. Het blijken opgeschoten jongens te zijn van 14 a 15 jaar. En nu zullen de spaarpotten het wel moeten ontgelden. 1 AprilDe kleintjes ter school. Wij vernamen dat op de school te Slootdorp 27 en op die te Middenmeer 28 kleintjes hun intrede deden. Filmavond Chr. Oranje Vereeniging „Het Nieuwe Land." Uitstekend geslaagd. Het is een heele durf geweest van de Chr. Oranje vereeniging om een filmavond te organiseeren als j.1. Vrijdag plaats vond te Slootdorp. En in zekeren zin heeft deze vereeniging voor een première gezorgd in de Polder en beleefden wij de eerste geluidsfilmvertooning, die uitstekend geslaagd mag heeten. Circa tweehonderd schoolkinderen uit Slootdorp en Middenmeer waren des 's mid dags reeds met eenige films bezig gehouden. 's Avonds was de belangstelling eveneens goed ondanks het minder mooie weer. De heer H. Heerink, voorzitter der vereeni ging, verzocht de talrijke aanwezigen het „Wilt heden nu treden", te zingen waarna de avond met gebed werd geopend. Vervolgens riep spr. allen een hartelijk welkom toe in het bijzonder het fluittistenvendel uit Den Helder wat onder leiding van den heer van Zweden de avond zal opluisteren, alsmede de heer de Jong voorzitter van de Chr. Oran je Vereen, te Den Helder. Het programma wordt ingezet door het fluittistencorps met het Wilhelmus wat door de aanwezigen staande werd meegezongen. Als eerste film werd vertoond een klank film van de uitvaart van Z. K. H. Prins Hen drik, een zeer overzichtelijke film, waarin vooraf eenige grepen uit het veel zijdige leven van den Prinsgemaal de revue passeerden. Het gedeelte van de uitvaart gaf een uitste kend beeld van de plechtigheden. De volgende film was een luchtvaartfilm en maakten we op het witte doek een tocht boven Nederland. in de pauze werden we vergast op eenige voordrachten die ten beste werden gegeven door eenige leden van het fluittistencorps en veel bijval verwierven. Na de pauze kwam de hoofdschotel van den avond „Neerlands Oranjefilm", een goed gedocumenteerd filmwerk wat tevens uit his torisch oogpunt goed verzorgd mag heeten. Muzikaal is de film goed geïllustreerd en zij geeft ons tevens een beeld van de vooruit gang die de techniek gemaakt heeft op film gebied. De film geeft een overzicht vanaf 1533 de aanvang van het Oranjehuis. Het zijn meerendeels stille beelden die hier vertoond worden van de verschillende Oranje familie's, foto's die gemaakt zijn van schilde rijen uit onze diverse musea's. En met het voortschrijden der techniek, op foto en filmgebied wordt ook de inhoud van de film boeiender, wat zijn hoogtepunt bereikt tijdens de regeeringsperiode van H. K. H. Koningin Wilhelmina. Wij lazen dezer dagen een beschrijving over den Koning van Engeland in verband met diens a.s. regeeringsjubileum, en waarin deze vorst de populairste genoemd wordt van de thans nog regeerende vorsten families. Indien men echter een overzicht wil heb ben of onze Koningin en Haar Familie popu lair zijn bij het Nederlandsche Volk dan krijgt men dit op overvloedige wijze in deze Oranjefilm te zien. Talrijk zijn de momenten geweest dat H. K. H. zich tusschen het volk heeft bege ven in tijden van ramp en voorspoed, vreug de en leed. En evenveel keeren is Zij gehul digd en op spontane wijze ontvangen. Deze „Orion Profilta"-film mag tot één der beste documentaire films genoemd worden die betrekking hebben op de geschiedenis van ons vorstelijk huis. Aan het einde noodigt de film U uit tot zingen van het Wilhelmus waarna door de aanwezigen spontaan werd voldaan. Een 40 gekleurde foto's van Prinses Juliana, beschikbaar gesteld door het Oranje-Comité, werden onder de aanwezigen uitgereikt na dat een 40 tal nummers uit de verkochte entréebewijzen was afgeroepen. De heer Heerink dankte hierop allen die hebben meegewerkt tot het slagen van de avond, de fluittisten, de heer Scheeven uit Voorburg die met zijn apparaat en films naar de Wieringermeer heeft willen komen, waar na de avond werd besloten met gebed. Het is een in allen opzichte goed geslaagden avond geworden. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. NED. HERV. GEM. Zondag 7 April Doopdienst te Slootdorp, v.m. 10 uur. Bus te Middenmeer. Aangifte vóór 5 April bij Ouderling Woldering, Slootdorp. UITVOERING WIERINGERMEERTURNERS. De uitvoering van de Wieringermeerturners te Slootdorp is goed geslaagd, er was onge veer evenveel bezoek als te Middenmeer. De uit te voeren nummers werden uitstekend volbracht en tijdens het serpetine-bal was er een zeer gezellige stemming. goed kunnende chauffeeren, zoekt werk bij Expeditie, ook genegen pakhuiswerk te ver richten of iets dergelijks. Brieven onder letter A., bijkantoor Wierin- germeerbode, Middenmeer. „DE ONDERLINGE BRANDWAAR BORG MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Amsterdam, onder Directie van de Firma „DE JONG en Co." Keizersgracht 583/585. UITERST GUNSTIGE CONDITIES VOOR VERZEKERING TEGEN BRAND. INBRAAK STORM ENZ. KINDERWAGEN MET SMOKKELWAAR. Nu de waakzaamheid aan de grens aanmer kelijk is verscherpt, bedenken de smokke laars steeds nieuwe listen om de kommiezen te verschalken. Een kras voorbeeld daarvan is het volgende het trok de aandacht der beambten, dat een juffrouw uit Esschen den den laatsten tijd herhaaldelijk met haar kin derwagen de grens overstak om op Neder- landsch gebiedt uitstapjes te maken in de richting Roozendaal Tot de ambtenaren, een beetje wantrouwend geworden door de hard nekkige wandelingen van de juffrouw, eens nader kennis gingen maken met moeder en baby. De kinderwagen werd onderzocht, en toen bleek dat deze een dubbelen bodem be vatte, waarin 35 flesschen medicijnen, be stemd voor een adres te Roozendaal, werden aangetroffen, die aldus frauduleus over de grens werden gebracht. „ZEEROOF" DOOR EEN NEDERLANDER. Uit de haven van Helgoland is Vrijdag op klaarlichten dag, naar „Berlingske Tidende" meldt, de te Esbjerg thuishoorende Deensche vischkotter E 281 „Anny" gestolen door een der opvarenden, een Nederlander. De schip per was met het andere lid der bemanning, eveneens een Nederlander, gaan proviandee ren. Toen zij in de haven terugkeerden, was de kotter verdwenen. Andere visschers vertel den dat de aan boord gebleven man den mo tor had aangezet en zee had gekozen. Het seizoen voor planten van vruchtboo- men is spoedig ten einde. Wij hebben nog een partijtje op te ruimen tegen spotprijzen. Tevens VIOOLTJES, ARABIS ALPINUM, DUIZENDSCHOON enz. Kweeker Middenmeer. GEVRAAGD TWEE NETTE kostganger J. KRUIZINGA, Poststraat 1, Middenmeer. GEMEENTE WIERINGEN. De Chr. Jongel. Vereen. „Het Mosterdzaad" afd. van het Ned. Jongel. Verb. hield haar Jaarvergadering j.1. Vrijdag in Rehoboth, met belangstellenden en afgev. van de Chr. Jeugd Vereen, op Wieringen en Den Helder, onder leiding van haar Voorz. den Weled. Heer Deen. Deze laat zingen Ps. 68 10, waarna hij voor gaat in gebed. Na lezen van Ps. 23, richt de geachte feestleider zich tot de aanwezigen. De jaarverslagen uitgebracht door de Secr.- Penningmeester en de Bibliothecaris gaven ons een duidelijk overzicht van de toestand der Vereeniginging, die goed was te noemen. Het verdere gedeelte van de avond werd ge vuld met voordrachten en samenspraken. Een onderw. van J. van Zweeden bepaalde ons bij het werk, van het N. J. V. de oudste jeugdorganisatie in ons land, haar werk voor al in deze tijd is groot. Zeer in 't bizonder viel in de smaak, het gevormde orkest, samengesteld uit de leden der C. J. V. De afgev. van genoemde Jeugd Vereen, be nevens de Voorz. der Evangelisatie Vereen, op Wieringen, spraken hun beste wenschen uit voor deze C.J.V. die nu reeds ruim 15 jaar bestaat. Het was al na middernacht, toen 't programma was afgewerkt. De goedbezochte jaarvergadering werd met een woord van dank tot allen, en het zingen van Gez. 180 op de gebruikelijke wijze gesloten. Vergadering Middenstand Wij vesti gen de aandacht op de belangrijke verga dering van den Middenstand welke he den Woensdagavond in Concordia wordt gehouden. Laten alle middenstan ders als één man opkomen. Ook niet-leden hebben toegang. Besturen van Middenst. Vereen, uit clen omtrek, als ook het Dag. bestuur ge meente en het afd. best. Holl. Mij van Landb. zijn uitgenoodigd. Zie advert. Een nieuwe Vereeniging. Alhier wor den pogingen aangewend om een afd. van den Ned. Bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen op te rich- ten. In een volgend nummer geven wij een uiteenzetting welk doel deze vereeni ging heeft. Duo Kooij Het duo Kooij wordt hier populair. Zondag trad het op voor een volle zaal van den heer Scheltus te H. hoef en had veel succes te boeken. SUCCES-NIEUWS. Zondag vertrok Succes I in de vroegte naar Den Helder om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen het sterke H. R. C. 2. Deze wedstrijd stond

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2