Arbeiderswoningen in de W.-Meei. ZIJPE - CALLANTSOOG ééN. HET WITTE KRUIS zal gehouden worden op H. H. VEEHOUDERS ZITTING H. H. LANDBOUWERS. PARIJSCH GROEN w. A. BLIJDORP, GEMEENTE ZLJPE. Met de benoeming als Burgemeester van de Gemeente Zijpe, met ingang van 1 Mei as., hangen direct groote plannen in de lucht. Het volgende besluit is o.a. door den Raad der gemeente Callantsoog genomen De Raad der gemeente Callantsoog Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders Overwegende, dat door de benoeming van den burgemeester dezer gemeente in dezelf de functie te Zijpe, het gewenscht is een mogelijke samenvoeging van de aangrenzende gemeenten Zijpe en Callantsoog thans nader onder de oogen te zien Overwegende immers dat le. beide gemeenten geen op zichzelf staan de, historisch geworden eenheden vormen, daar de gemeente Zijpe bestaat uit een aantal min of meer loos van elkander staande dorps gemeenschappen, wat met de gemeente Cal lantsoog in zekeren zin eveneens het geval is; 2e. de tegenwoordige gemeente Callantsoog integendeel in het begin van de negentiende eeuw deel heeft uitgemaakt van het grondge bied der gemeente ijpe;; 3e. beide gemeente een gelijksoortige bevol king hebben, zoowel in geestelijk als in eco nomisch opzicht. 4e. de geografische ligging van beide ge meenten zoodanig is, dat zij ook in dit op zicht één afgerond geheel zouden kunnen vormen 5. voorheen beide gemeenten gemeenschap pelijk één burgemeester en één secretaris hadden 6e. in beide gemeenten thans nog gemeen schappelijke ambtenaren of andere funeti- onnairissen werkzaam zijn, o.a. a. de gemeente-geneesheer van Noord- Zijpe en Callantsoog. b. de gemeente-opzichter, belast met het bouwtoezicht c. de notaris voor Zijpe en Callantsoog 7e. verschillende plaatselijke vereenigingen zich over beide gemeenten uitstrekken, als a. de Afdeeling-Zijpe-Callantsoog van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" b. de Afdeeling Zijpe-Callantsoog van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw c. de Vereeniging Noord-Zijpe en Callants oog voor Ziekenhuisverpleging 8e. de gedeelten der gemeente Callantsoog n.1. „Groote Keeten" en „Koegras" behooren tot de postbestelling 't Zand, gem. Zijpe 9e. het dorp Groote Keeten zich meer aan sluit bij het dorp 't Zand dan bij het dorp Callantsoog 10e. het bovenstaande in nog grooter mate geldt voor het Roomsch-Katholieke deel dei- bevolking in de geheele gemeente Callantsoog, hetwelk behoort tot de Parochie 't Zand 11e. het dorp Callantsoog zich als bad plaats vooral in de laatste jaren sterk-ont wikkelt, doch daarvoor in een, wat haar in wonertal betreft, te kleine gemeente is gele gen om zich krachtig te kunnen ontplooien, terwijl Zijpe twee badplaatsjes heeft, n.1. Pet ten van een reeds toenemende beteekenis en St. Maartenszee van geringer beteekenis en beide met een geheel ander karakter dan Callantsoog 12e. deze badplaatsen thans met elkander op een minder oordeelkundige wijze concur- reeren, terwijl bijsamenvoeging der gemeen tenZijpe en Callantsoog hier een harmo nisch organisatorisch geheel zou kunnen ont staan door het bestaan van badplaatsen met een grooter en krachtiger gemeente als ach terland, waarbij Petten zich meer naar het Zuiden en Callantsoog naar het Noorden (o.a. Friesland en Groningen) zou kunnen oriënteeren, het geheel ter bevordering van den bloei der badplaatsen en tot steun van de geheele gemeente, ook voor het gedeelte, dat minder belang heeft bij het vreemdelin genverkeer. 13e. het raadhuis der gemeente Callantsoog niet meer voldoet aan de tegenwoordige ei- schen, vooral in verband met de ontwikkeling der gemeente en de toeneming der admini stratie, zoodat uitbreiding en verbouwing op den duur noodzakelijk zal blijken, hetgeen bij samenvoeging der gemeenten Zijpe en Cal lantsoog overbodig wordt 14e. door vereeniging der beide gemeenten een doelmatiger en minder kostbare verzor ging van maatschappelijk hulpbetoon moge lijk wordt; 15e. door samenvoeging der beide gemeen ten een belangrijke bezuiniging zou worden verkregen 16e. ook de gemeente Zijpe bij de bedoelde vereeniging blijkens het bovenaangehaalde is gebaat, terwijl laatstgenoemde gemeente geen bezwaren van financieelen aard behoeft te vreezen, aangezien de toestand der gemeente- financiën van Callantsoog niet slechter is, dan die van de gemeente Zijpe Gelet op de artikelen 157 tot en met 166, alsmede artikel 84 der Gemeentewet BESLUIT 1. Aan Heeren Gedeputeerde Staten van de provincie Noordholland te verzoeken die stappen te willen doen, welke er toe kunnen leiden een nader oordeel uit te spreken ten aanzien van een mogelijke vereeniging dei- gemeenten Zijpe en Callantsoog door overeen komstig artikel 158 der Gemeentewet een daartoe strekkend voorstel van wet voor te dragen. n. Aan den Heer Commissaris der Koningin in te provincie Noordholland te verzoeken, in afwachting van de eventueel onder I bedoel de maatregelen, overeenkomstig artikel 34, derde lid der Gemeentewet over te willen gaan tot het benoemen van een tijdelijken Burgemeester dezer gemeente. III. Kennis te geven van' dit besluit aan den Raad der gemeente Zijpe. Aldus gedaan in de vergadering van den Raad der gemeente Callantsoog op 18 April 1935. (get.) D. Breebaart, Voorzitter, (get.) M. Kruisveld, Wethouder. vens ontving de directeur, de heer Jongkind een extra compliment van de jury. Als men in aanmerking neemt, dat '25 koren aan dit concours deelnamen, waarvan 5 in de eere-afdeeling, dan komt des te meer in 't licht, welk een geweldig succes O.K.K. heeft behaald. Driewerf hulde aan directeur en leden. De Emmabloem collecte. De Emma- blom collecte gehouden vanwege de Afd. Wieringen „Het Witte Kruis" heeft f 147.45 opgebracht. 1417 bloem pjes werden verkocht. Een groote ban dicap was het ditmaal, dat vele jonge dames op het gedaan verzoek weiger den te collecteeren. Vrijz. jl- GEMEENTE WIERINGEN. Groot succes van O. K.K. Onze Man- doline-vereeniging „Oefening kweekt Kunst" heeft 2e Paaschdag te Leiden op het Bondsconcours wederom een groot succes geboekt. Ze behaalde in de eere afdeeling niet minder dan 3 eerste prijzen. z Met 252V2 punten (200 punten was reeds een eerste prijs) behaalde zij de eerste prijs een groot zilveren lauwer krans een eereprijs (wegens hooger aantal punten dan 250) verguld zilve ren medaille, en voor het hoogst aan tal punten de zilveren wisselbeker. Te Vergadering afd. Wieringen Dem. Bond op Vrijdagavond Hotel De Haan. Aanwezig 62 leden. De voorz. de heer O. J. Bosker, spreekt in zijn openingswoord zijn dank uit tot de vrijz. dem. leden van den raad voor hun werk in de afge- loopen periode. Wel had de samenwer king met de vertegenwoordigers der visscliers iets beter kunnen zijn. Spr. hoopt voor de toekomst dat hierin een betere regeling mogelijk is. Verder deelt voorz. mede, dat de heer J. Bosker Sr. niet meer als candi- daat voor cTen raad in aanmerking weiisclit te komen.. Spr. brengt aan den heer Bosker, die bijna 25 jaren onafge broken in den Raad heeft zitting ge had en steeds zijn beste krachten daar aan heeft gegeven, hartelijk dank na mens de afd. voor alles wat hij in het belang heeft gedaan. (Applaus.) De secretaris, de heer J. Lont Cz., leest vervolgens de notulen, welke worden goedgekeurd. Wordt vervolgens besloten, dat het opmaken der groslijst weer bij refe rendum zal geschieden. De vorige maal was het resultaat zeer goed en de nummering kan door ieder lid thuis worden gedaan, langen van de Middenstand bij de De heer C. J. Bosker brengt de be- aanwezige leden naar voren. Spr. zou zelf geen candidatuur aanvaarden maar acht 't wel gewenscht dat de Mid denstand bij de stemming in aanmer king word genomen. De heer Jb. Dekker stelt voor de lir. O. Bosker thans mede uit pieteit te- enover zijn vader candidaat te stel len hetgeen onder applaus instemming ontving. Volgt stemming. Bij de eerste stem ming verkrijgen 7 leden de meerder heid en wel O. J. Bosker met 61 stemmen J. Doves met 57 st. Jn. Lont met 56 st. D. Minnes met 43 st. M. Bakker met 41 st. P. Kaan met 34 st. J. C. Kooij met 32 st. Thans zullen nog 5 leden moeten m orden gekozen en uit de 10, die de meeste stemmen hebben behaald,. Dit zijn Jb. Lont Dz. C. V. Koorn, M. de Haan C. Duijnker J. C. Klein, C. Maars, Jb. Dekkee Pz., L. Noorden, P. Hellingman en S. J. Koorn (Sroe.) Van deze trekken de heeren C. Duijn ker, J. C. Kiein, C. Maars, Jb. Lont Dz. en P. Hellingman zich terug, zoodat dus de heeren C. V. Koorn, M. de Haan, Jb. Dekker Pz., L. Noorden en S. J- Koorn mede op de lijst voorkomen. In alfabetische volgorde is de lijst thans samengsteld als vglgt M. Bakker, O. J. Bosker, Jb. Dekker, Jn. Doves, M. de Haan, P. Kaan, C. Koorn Vz., S. Koorn Jz., J. Kooij Cz., J. Lont Cz., D. Minnes, L. Noorden. De volgorde der namen op de candi- datenlijst wordt bij referendum uitge maakt. De heer A. H. J. v. 't Hof wordt ver zocht zich disponibel te stellen om bij het controleeren der lijsten assistentie te verleenen. De heer v. Ilof geeft toestemming voor zijn medewerking. Rondvraag. De heer C. J. Bosker be spreekt het euvel, dat zoovele leden na een verkiezing weer bedanken als lid. De voorz. zegt, dat de tijdsomstan digheden daar niet vreemd aan zijn. De voorz. noemt mogelijke tegemoet koming, als de contributie niet in haar geheel kan worden voldaan. Tevens werd de contributie welke i' 1.50 per jaar bedraagt met 25 cent verminderd wanneer man en vrouw beiden lid zijn Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten. POLITIE. Gevonden een vulpen, een paar glacéhandschoenen en een rijwielplaatje, waarin een gaatje. Inl. Gem.-bode H.-hoef. routineerde krachten bij, maar ook nog jongeren, die veel beloven voor de toekomst. Een gezellig bal besloot de ze mooie avond. R.K. V.V. Z.A.P. Onder groote be langstelling speelde Z.A.P. I 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen Bergen I, welke door Z.A.P. met 7--1 werd ge- gewonneq. Sport. B.K.C. I speelde le Paasch dag tegen Ontwaakt I van Amsterdam 2—2. Beide ploeg;en waren van gelijke kracht en het is dan oo.4 ^ammer ge weest, dat de regen 't v^U zoo glad deed worden. Bij goed droog weer was het zeker een mooie wedstrijd gewor den. Nu werd er vooral bij B.K.C. na rust lauw gespeeld en in de midden linie zeer slecht geplaatst een jam merlijke l'out van Iloép en J. de Schip per Az. Want als een Hoep de ballen, die hij in een wedstrijd aanraakte, wist te plaatsen, wij betwijfelen het, of Andriessen dan nog spil in Neder landsch elftal zou blijven. Aan werken mankeert het de heeren niet, maar het afgeven was Zondag hopeloos slecht. in de voorhoede werd nog al eens veranderd. Tauber vergat veel te veel dat hij middenvoor speelt én bleef te veel achter. Bovendien werd te weinig op de linkerwenk gespeeld. Jac. v. Wees kwam steeds naar binnen en als er plotseling; een verdwaalde bal daar belandde, was v. Wees niet op zijn plaats. De opstelling zal nog wat moeten wennen, doch ons lijkt het de beste, die er te brengen is. De achter hoede, Prins en de beide Maartens, sloot als een bus. De kleine Maarten is in dienst het voetballen niet ver leerd en bij nog een wedstrijd zijn de necf's weer op elkaar ingesteld en krijgt B.K.C. weer een sterk le elftal. B.K.C. III speelde 2e Paaschdag te gen H.R.C. 7 en verloor met 4—2 ruststand 2—1 voor B.K.C. Er werd een beetje heel erg met de buitenspel-bal gewerkt. Bovendien moet er niet zoo bij gemopperd worden. Een zeer groo te fout van Jaap Steen voorden. Er was le Paaschdag veel publiek en liefhebberij voor de tribune. 2e Paasch dag was de belangstellng klein. \.s. Zondag krijgt B.K.C. 2 Oude- sluis I voor het gouden kruis. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 19 April 1935. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 39 stapels, wegende 110U0O Kg. Kaas aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas Kleine f 13 met rijks- merk. Handel matig. DE GRAANMARKT. AILMAAR, 19 April 1935. Op de ge houden Graanmarkt waren aanvoer, soort en prijzen als volgt 46 H.L. voertarwe 1' 3-f 4.70 95 H.L. gerst f 3, gerst cliev. f 5.50 300 H.L. ha ver f 5.75-f7 23 H.L. boonen, w.o. bruine f 10.50-1' 13.50-; citroen f 8-f 10 witte boonen f 14 51 H.L. erwten, w.o. kleine groene f 8.50-f 8.75 groo te groene f 11-f 12 grauwe f 8-f 14 Alles per 100 Kg. Handel stug. Alkmaar. De Eierveiling Hollands Noorderkwartier. Veilingsbericht van l20 April 1935. Aanvoer 280.000 Kip eieren. Prijs 56-58 Kg. 190 a 210 56-60 Kg 200 a 220 60-62 Kg. 200 a 230 62-64 Kg. 210 a 240 64-66 Kg. 220 a 270. Alles per 100 stuks. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Uitvoering „Ormenio." 2e Paaschdag speelde in de nieuwe zaal Veerburg Ormenio het blijspel: „De Ridder van de Kouseband" een mooi tooneelwerk, dat bij de goed bezette zaal insloeg. Ormenio oogstte als altijd veel succes. B.K.C. Bal. Ter gelegenheid van kampioenschap B.K.C. 3 werd Tweede Paaschdag een gezellig bal gehouden in de tent van den Heer Slikker. BREEZAND. 2e Paaschdag hield de Bond voor Staatspensionneering afd. Breezand een propaganda-avond in de zaal van den Heer Borst, welke goed was bezet. Opgevoerd werd door de Breezander Tooneelvereen. „Zaken zijn Zaken", welk stuk door de vereeniging op keurige wijze werd gespeeld. De vereeniging, hoe jong ook nog, geeft prachtig spel en er zijn wel enkele ge BUITENLANDSCH NIEUWS. HET GESCHMINKTE PAARD. In. het Mecklenburgsche plaatsje Friedland kocht een boer op de markt een paard, dat door zijn prachtig zwart vel de aandacht op de paardenmarkt had getrokken. Vroolijk bracht hij 't dier op stal. Maar den volgen den ochtend bleek tot verbazing van het boertje, dat zijn paard in den nacht aanmer kelijk was vergrijsd. Hij ontdekte, dat het paard zorgvuldig toilet had gemaakt voor de markt. Het was n.1. met zwarte schoensmeer ingewreven en uitgeborsteld en daardoor had het niet alleen de prachtige zwarte kleur ge kregen, maar ook eenige gebreken waren onder dezen „mantel der liefde" bedekt. De vroegere eigenaar zal zich thans wegens dit schminken van een paard voor den rechter des nam. 1 uur in café H. Vriesman te Pet ten te houden door Not. H. J. van Veen ten verzoeke van B. J. A. Vrenegoor te Wijk aan Zee van een huis en bouwland te Petten, en Bouwland te Petten, hebben te verantwoorden. De directie van de „Reichsbahn" te Mainz heeft een autobus in gebruik genomen, die in plaiats van met (buitenlandsche) benzine gestookt wordt met (binnenlandsch) hout. Deze houtgas-autobus heeft een motor van 110 P.K. De houtgas-generator is verwerkt'in de carosserie, zonder dat dit uiterlijk opvalt en kan 100 K.G. hout bevatten, terwijl in den wagen nog 600 Kg. kan worden meegenomen, die de bus in staat stellen 600 K.M. af te leg gen. Het gas wordt onder den wagen door ge leid en aldaar door een bijzondere inrichting gezuiverd. De bus is voorzien van heete lucht- verwarming. De brandstof besparing moet zeer aanzienlijk zijn. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK Wieringermeer-bewoners gelooft ge dat Als ge het gelooft lees dan dit met aandacht en met een hart dat kloppen gaat voor de nood der meer dan 150.000 werkloozen in ons land beneden den leeftijd van 24 jaar. Als ge iets ziet van de groote gevaren voor de toekomst van ons land wanneer de jeugd hun energie verliest en moedeloosheid hen bedreigt, dan zult ge op Zaterdag 27 April ook iets voor die velen kunnen doen. Op dien dag zal, in bijna geheel Nederland, een gave gevraagd worden om gedurende 8 weken 1500 jonge menschen aan werk te helpen in. verschillende kampen. Daar zal geregeld productieve arbeid worden verricht, als boschbouw, restaureeren van historische gebouwen enz. De deelnemers ontvangen naast goede voeding een geldelijke tegemoet koming. Ze kunnen van Zaterdag tot Maan dag desgewenscht naar huis. Deze actie vraagt geld, een bedrag van f 50.000 is noo- dig en dan geeft de Regeering daarbij een bedrag, zoodat eerst een offer gegeven moet worden door allen die kunnen. En wie wil die kan iets geven waardoor het uitzicht naar werk ruimer wordt, om jeugdigen werkloozen te bevredigen, om een lichtstraal te werpen in het hart van een jong werklooze. Daarvoor zal aan ieder die instemt met het doel dat de „Centrale voor Werkloozenzorg" beoogt, op Zaterdag 27 April, een bijdrage gevraagd worden te Slootdorp en Middenmeer. Zend onze collectanten niet ledig heen Bedenk dat ieder hier nog heeft arbeid en brood. Arbeiders met uw vele zorgen, helpt mee Bedrijfsleiders en boeren, helpt mee H. H. Inspecteurs, opzichters en Midden standers helpt mee De Centrale voor Werkloozenzorg is ge sticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christendom, hun werk wordt gesteund door de Algemeene Sy node der Ned. Herv. Kerk, Gereformeerde kerken in Nederland, Chr. Geref. kerken in Nederland, Contact-Commissie voor Ortho dox Protestante Jeugdorganisaties en de Comm. voor Samenwerking van de Chr. Soci ale Bonden. Leg uw bijdrage gereed. Luister Donderdagavond van 8.05 tot 10 uur naar de Radio-uitzending over Huizen waar door verschillende sprekers zal gezegd worden hoe de Centrale voor werkloozenzorg verstaat dat Jong Holland snakt naar werk. O.m. spreekt ook het Tweede Kamerlid de heer C. Smeenk van Arnhem. Lees a.s. Vrijdag in dit blad nog een laat ste herinnering. Het Bestuur van de afd. Slootdorp van de Ned. Chr. Landarbeidersbond. De Emma - bloem collecte. Gaarne hevelen wij bovengenoemde collecte, die Vrijdag 26 April wordt gehouden in de Wieringermeer bij de bewoners van onzen polder aan. Wij behoeven zeker niet op het nut van de T.B.C.-be- strijding te wijzen. Doch wij willen er vooral op wijzen, dat de gelden, die in den polder wor den ingezameld, in den polder blijven en ten goede zullen komen aan hen, die helaas ook in dit nieuwe gebied met deze vreeselijke ziekte te kampen hebben. Ongedierte. Wat niet in de verwach ting lag op het nieuwe land, blijkt toch in erge mate het geval te zijn, n.1. dat op bepaalde stukken bouwland 'n ontzaglijk aantal emelten worden aan getrolfen. Zoo erg is het, dat een land bouwer op een stukje grond van een halve M2 er een 25 stuks voor den dag haalde. Onnoodig te zeggen, dat op zul ke plekken van liet gewas niets te recht komt. Men trocht het ongedier te door het zaaien van Parijs' groen te bestrijden. Politie Gevonden voorwerpen, een rol draad en een portemonnaie met inhoud. Inl. politie Middenmeer. Gevonden een gouden ring; met in» schriptie P.A. Een zilberen damesring zakspiegel en kam. Inl. Politie Sloot dorp. HET EEN-JARIG BESTAAN VAN „FLEVO." Een droeve morgen een blijde dag zegt het spreekwoord, dit is bij de vieringen van het één-jarig bestaan van de voetbalvereeniging „Flevo" wel duidelijk gebleken. Wij zouden dit overzicht kunnen beginnen met de woorden het is een schitterend ge slaagde dag geworden, de organisatoren mo gen tevreden zijn het, het heeft aan belang stelling niet ontbroken en Middenmeer heeft tweede Paaschdag in het teeken van Koning voetbal gestaan. Het begon 's morgens al tegen een uur of twaalf met de gecostumeerde wedstrijd waar aan werd deelgenomen door onderscheidene veteranen. De ploeg van Oeveren heeft de zege met 21 zwaar bevochten op de ploeg van Bur gemeester Teunissen en wij vermoeden dat velen er een derde Paaschdag zullen moeten bijnemen vanwege de stijve spieren. Het was een leuke wedstrijd waar een volgende keer nog meer van gemaakt kan worden. Om half twee toen de wedstrijd Flevo 1 D.O.S.K.O. 1 zou aanvangen begon het ter rein allengs vol te stroomen zoodat tegen 3 uur zeker 700 menschen op het terrein aan wezig waren, waaronder een groot aantal Wieringers. De wedstrijd Flevo—D.O.S.K.O. is een zeer sportieve ontmoeting geworden die door de menschen van Oudesluis met 21 werd ge wonnen, wat een juiste verhouding was. Alkmaarsche Boys 1—Succes 1 de clou van de dag is ondanks de zware handicap die Succes had doordat niet minder dan met 6 invallers gespeeld moest worden wegens ziek te en andere oorzaken is toch nog een fraaie propaganda-wedstrijd geworden gezien de ernst die van beide kanten werd betracht. Vooraf had een huldiging plaats aan het Succes-elftal wegens het behaalde kampioen schap en de promotie naar de 3e klas. Voor zitter ter Horst van de Boys en van der Grijn van Flevo spraken eenige woorden van felici tatie en hulde die zij vergezeld deden gaan van een keurige bloemenmand, waarvoor de heer Oden namens Succes dankte. De wedstrijd werd met 4—2 door -Succes verloren, maar we mogen er onmiddellijk op laten volgen dat het onder deze omstandig heden op de meest eervolle wijze is geschiedt en had er niet een prima doelverdediger in het doel gestaan als Posthumus is, het zou den meer doelpunten tegen Succes zijn ge weest. Scheidsrechter Langereis die beide wedstrij den heeft geleid heeft uitstekend jvoldaan. Na afloop van de wedstrijd werden cfe prij zen uitgereikt in Hotel Smit. De voorzitter van Flevo riep de aanvoerders op het podium en reikte met eenige toepasselijke woorden de beker uit aan de Boys, de lauwertak aan Succes en de medaille aan D.O.S.K.Gfc Vervolgens memoreerde de heer v. d. Grijn in korte trekken het wel en wee van „Flevo" in het eerste bestaansjaar. De heer Oden sprak namens .het' bestuur van de N.H.V.B. tot „Flevo" en namens de v.v. Succes, met de mededeeling dat „Flevo" als aandenken aan deze dag een herinnerings medaille van Succes tegemoet kan zién, ter wijl de heer ter Horst namens de Alkm. Boys woorden van hulde aan het „Flevo"-bestuur bracht welke met een keurige bloemènmand werden onderstreept. 's Avonds de groote feestavond met-optre den van het Russisch ensemble „Slawa" voor een propvol Hotel Smit. Dit gezelschap wat op hoog peil staat heeft deeft den geheel enavond gevuld met Rus sische liederen, ballets en dansen. De leider Wassia Krimsky heeft met zijn 5 partnerinnen, waarvan de stemmen indi- vudieel allen zeer beschaafd en geschoold zijn ons een pracht staaltje laten hooren van de echt Russische vocale kunst. Wassia Krimsky heeft een zeer mooie ba riton-stem welke nog al te lijden had van de dikke rook in de zaal. In diverse creatie's brachten zij hun kunst ten gehoore in een prachtige kleuren pracht aan costumes. De dansen van Krimsky zoowel de boyaren als matrozenstepdans werdén met echte harts tocht uitgevoerd. Van de zangnummers ver melden wij apart nog het Wolga-lied en Avondklokken, wat de Succesnummers waren. Met een prachtig ballet-slotfinale sloten deze ras-artisten hun programma af. Daarna volgde een zeer geanimeerd bal als sluitstuk op deze voor Flevo zoo succesvolle dag. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd CARL CORNELIUS STOK en - LEENTJE VARKEVISSER. Huwelijksvoltrekking op Zaterdag 4 Mei 1935 te Medemblik. Sliedrecht B 513, Middenmeer, Brugstr. 11 ^0 April 1935. AFD. WIERINGERMEER. De EMMABLOEM - COLLECTE VRIJDAG 26 APRIL 1935. Hét Bestuur. laat uw HENGSTEN, STIEREN, VARKENS enz. - VAKKUNDIG CASTREEREN. Aanbevelend A. KOOMEN Zwaagdijk z 181. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 25 APRIL nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk. Hebt ge last van beschadiging door EMELTEN het middel daartegen en ZEMELEN. Verkrijgbaar bij KANAALWEG 13 MIDDENMEER. ALLEN, DIE HUN WERKZAAMHEDEN HEBBEN IN DE WIERINGERMEERPOLDER EN DIE DAAR GAAR NE EEN WONING ZOUDEN WILLEN HUREN, GELIEVE SCHRIFTELIJK HUN NAAM EN ADRES OP TE GEVEN. Het Bestuur der Middenstandsvereeniging „Wieringermeer", E. VAN DER WAL, Voorzitter. A. C. VAN OEVEREN, Secretaris. P. G. OBERMAN, Penningmeester.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2