Koor Warme dagen Manufacturennrtagaaclfn „De Kleine Winst" Middenmeer Wil hebben mooie Zomerstof jes Dames-Japonnen Leuke Kinderjurken Jongens-Blouses Polohemden Broeken Sportkousen enz. E. v. d. WAL Tel. 2 MIDDENMEER. BURGERLIJKE STAND. i—M* &B0MMU4S9K Geboren Frans, zoon van F. Hoeve en H. Quist Mary, dochter van G. Borst en N. M. Nieuwland Bregina Cornelia en Cornelia Wilhelmina, dochters van D. de Rover en C. W. van Klaveren Leent je Jacoha, dochter van C. Verschoor en J. C. Esseveld Iiendricus Cornelis, zoon van J. A. schrama en M. M. Groot Johanna, dochter van J. P. Huibers en G. J. Hoo ge veen Gerarda, dochter van Jb. Hen drikse, en A. de Ridder. Ondrtrouwd H. J. Robben en C. J. van Kampen J. Oele en J. Postma J. C. Mereboer en M. de Haan P. C. Pijnacker en P. A. W. Oudejans. Getrouwd P. Grin en N.-Kuut G. Bossen en M. J. van Oeveren C. L. Bosman en D. Smit K. Waiboer en A. Tiel A. A. Bezuijen en H. Hooi- meijer. Overleden M. van Bostelen, oud 66 jaar G. Blaauboer, oud 56 jaar J. R. Rezelman, oud 4 maanden G. Groet, oud 1 jaar en 8 mnd. Loop der bevolking. Ingekomen C. Alleman van Zierikzee A. J. van Schoten van Alkmaar P. C. J. van Herpen en gezin van Beverwijk A. Kiers van Zijpe A. M. Leijen-Bakker van Zijpe J. Buter van Schagen J. v.d. Kruk van Wieringen A. Hollan- der—Wiggers van K. Niedorp C. L. Bosman van Den Helder. Vertrokken Mej. R. Compagne naar Bloemendaal J. J. Woudberg en gezin naar Emmen G. Wilbers en ge zin naar Anloo A. Keppel en gezin naar Callantsoog Mej. M. Visscher naar Den Helder Mej. W. J. Ligten berg naar Den Haag. Diep Tragisch. Het nauwelijks twee jaar oude dochtertje van den heer J. G. wonende aan den Boermansweg is Woensdag in een sloot geraakt en ver dronken. Eenzelfde droevig ongeval is Woensdag het ruim tweejarig kind je van de familie A., wonende aan de Zandvaart alhier overkomen. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND Ï-./-■ K' Geboren André, zoon van Andries Karbaat en Maatje Ootjers Emmi Ivlazina, d.v. Cornelis Bellis en Lena Hollander. Ondertrouwd Egbert Rijniersce, 2*3" jr., banketbakker te Bergen en Neeltje Burger, 22 jr., te Zijpe Cornelis Eze- chiël van den Berg, 25 jr., landarbei der te Zijpe en Maria Adriana Hertogh 23 jr. te Zijpe, onlangs te Den Helder Cornelis Willem de Graaf, 35 jr., incas seerder, te Helder en Jannetje Groot 26 jr. te Zijpe. Getrouwd: Maria Jacobus Josephus Goltstein, 29 jr., controleur Landbouw Crisiswet, te Limbriclit en Johanna Mar garetha Klaver, 23 jr. te Zijpe. Overleden Elisabeth Spierdijk, 83 jr., echtgenoote van Willem Gouds blom Trijntje van Hijningen, 81 jr., weduwe van Ysbrand van Oenen. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 12 MEI. NED. OERV. KERK Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug v.m. 10 uur Godsd. bijeen komst onder leiding van Mej. van Vliet. Oudesluis, Burgerbrug, Petten en Callantsoog geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. R. van der Veen. EVANGELISATIE. Schagen voorm. 10.30 uur de heer de Wit van Noord wijk aan Zee. Breezand v.m. 10 uur de hr. Boon. Breezand nam. uur de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. Ouden van Dayentocht. De vergade ring van de Commissie zal niet plaats hebben Zaterdag a.s., zooals was afge sproken, doch a.s. MAANDAGAVOND in de zaal van S. Kaan. Wielerclub Wieringen Hedena vond 8 uur training. Zondag a.s. 12 Mei koppelwedstrijd voor A-klasse 80 Km. Voor B-klasse 45 Km. Vertrek bij S. Kaan uiterlijk 2 uur naar startpl. Zondag a.s. nemen H. Ottens, C. Korst huizen en M. Deijkers deel aan een wegwedstrijd over 110 Km. uitgeschre ven door DOK, Den Helder. Politie: Verloren twee zittings be stemd voor cabine van een vrachtauto Inl. Gem. Bode. MARKTBERICHTEN. TEXEL. Schapen naar Frankrijk. Wederom is aan 't Texelsche Schapen-Stamboek" in Noordholland gelukt een 50-tal schapen, thans met lammeren (benevens 2 rammen) te verkoopen aan eenige Fransche parti culiere grootgrondbezitters. De Export naar Frankrijk heeft eenige dagen ge leden plaats gehad. Uit dit korte., be richt komt wel weer duidelijk naar voren, dat het Texelsche schaap ook in het buitenland een uitstekende re putatie geniet. De Vereeniging „Texelsch Schapen- Stamboek" deelt voor een belangrijk gedeelte in dit succes. De Kaasmarkt HOORN, 9 Mei. Op de gehouden Kaasmarkt waren aangevoerd 7 sta pels kleine Fabrieksbaas f 11,50 5 sta pels kleine boerenkaas f 11.50, totaal 112 stapels, wegende 14012 Kg. De handel was goed. De Veemarkt. SCHAGEN, 9 Mei 1935. 16 Pinkstie- ren f 60-f 150 261 Geldekoeien, vette, f 130-f 227.50 35 Kalfkoeien f 110-f 180 20 Pinken f 70-f 95 244 Nuchtere kalveren f 3-f 10 40 Schapen, vette, 14-f 18 75 Overhouders f 8-f 12 535 Lammeren f 3- f 7 6 Bokken en Geiten f 12-f 6 17 Varkens, vette, per Kg. f 0.36-f 0.38 177 Biggen f 10-f 16 15 Konijnen f 0.50-f 1.50 21 Kippen f 0.50-f 1. Eierveiling Schagen. Veilingsbericht van Donderdag 9 Mei 1935. Aange voerd 102.000 Kipeieren. Prijs 54-56 Kg. 180 a 190 56-58 Kg. 180 a 200 58-60 Kg. 190 a 210 60-62 Kg. 200 a 220 02-65 Kg. 210 a 230 Klein 170. Aanvoer 5000 Eendeieren. Prijs 160 a 170. Alles per 100 stuks. 9 Kal koeneieren a 320. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Stichting „Keldeische Eierveiling". Noteering van 9 Mei 1935. Aangevoerd 40621 Kipeieren. Eendeieren 787 stuks Prijs 52-54 Kg. 180 a 185 55-57 Kg 190 a 220 58-60 Kg. 195 a 220 61-63 Kg. 195 a 220; GC-67 Kg. 230 a 250. Eendeieren 160 a 180. Alles per 100 stuks. Bmleefd amnbevelmmd J. VOS DE WIELERHAANBOUW TE HIPPOLYTUSHOEF, WIERINGEN. Instampen aardenbaan en uitzet ten de bekisting. j-i e/ IJzervlechten voor het gewapend beton der wielerbaan. Het betonstorten gaat zeer vlug DE NIEUWE WIERINGER WIELERBAAN j.1. Maandag is men begonnen met het storten van de betonbaan der Wie- ringer Wielerbaan en eer wij weder Maandag zijn* zal men er, bedriegen de teekene zich niet, reeds mede ge reed komen De baan heeft een lengte van 200 en eenbreedte van 5.50 M. en is tevens ge schikt voor het berijden met kleine motoren. Ze wordt op dezelfde wijze gemaakt als de betonweg, met dien verstande echter, dat het bovenvlak wordt gepo lijst door de stucadoor Tichelaar met zijn staf. De dikte is 12 Cm,, terwijl de baan versterkt is met een netwerk van staven tot 20 m.m. De baan-wordt naar binnen begrenst door een grasveld, naar'buiten door en spoedig is de baan gereed. een balustrade. Achter deze balustrade worden zit- en staan-tribunes aange bracht. In de bochten heeft de baan een ver bazend steile helling, n.1. 45 graden, de schuinste dus van de stand der pooten van de letter x of het maal-tee- ken. Voor oningewijden, die nimmer een wieier-wedstrijd in een baan be zochten is het dan ook. onbegrijpelijk hoe over zoo'n spiegelglad vlak onder zulk een helling kan worden gereden. De baan zal worden bereden onder licentie van de Nederlandsche Wjeler- Unie, aan welker reglementen de wed strijden hebben te voldoen. Zeer binnenkort zullen de proefritten worden gehouden. Het werk wordt uitgevoerd het aannemersbedrijf van de O. J. Bosker te Wieringen. Uitgifte bouwgrond te Wieringerwerf. Burgerlijke Stand Medemblik In de Wieringermeer is thans met(™et inbegrip gedeeltel. Wieringermeer. de stichting van het derde dorp, Wie ringerwerf, aangevangen. Dit dorp zal de hoofdplaats van de Wieringermeer worden, waartoe het is aangewezen, omdat het in het centrum van den pol der, op een zeer gunstig geleg;en knoop punt van wegen en kanalen verrijzen zal. Met de stichting van Wieringer werf wordt de rij van drie bevolkings kernen, waarop de bevolking voorloo- pig zal worden samengetrokken, ge sloten. Ter plaatse zijn ruim 100 wo ningen in aanbouw, welke van Rijks wege worden gebouwd en in hoofd zaak bestemd zijn voor huisvesing der bij de cultuurwerken tewerkgestelde arbeiders. Begin 1936 zullen deze wonin gen kunnen worden betrokken. Ten einde neringdoenden en ambachtslie den in staat te stellen hun bedrijf ge reed te hebben, wanneer de eerste be volking zich in het nieuwe dorp ves tigt, wordt thans aldaar overgegaan tot de uitgifte van bouwgrond in erf pacht. Belanghebbenden zijn dan van meet af aan in staat de klandizie der bewoners tot zich te trekken. Gegadig den zullen voor eigen rekening op den erfpachtsgrond gebouwen moeten stichten. Teneinde den middenstand op zoo hoog mogelijk peil te houden, zullen de toekomstige erfpachters eenig financieel weerstandsvermogen moeten bezitten, terwijl bovendien op vakbekwaamheid en persoonlijke ge schiktheid om een zaak te voeren, zal worden gelet. Het ligit voorts in de bedoeling de bestaansmogelijkheden van degenen, die zich ter plaatse vestigen, te ver- hoogen door bij de toelating van nerin gen en bedrijven eenigermate rege lend op te treden. Teneinde belangstellenden iets na der met de Wieringermeer in kennis te brengen, heeft de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar een brochure uitgegeven, welke op aan vraag te harer kantore te Alkmaar postbus 43) gratis verkrijgbaar is. Ongeval. Woensdagmiddag terwijl de kinderen van de arb. Jansen, Kool tuinweg (Slootdorp) in.de koestal aan het spelen waren, kwam één hunner zoo ongelukkig te vallen, dat heelkun dige hulp moest worden ingeroepen Hoewel ernstig, bleek na medisch on derzoek het nog al mee te vallen. Weer Roodvonk. Deze gevreesde ziekte wil maar niet wegblijven. Pas is het eene geval voorbij of een nieuw doet zich voor. Zoo nu weer een kind van den heer Bakker te Slootdorp. De kleine is naar het Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. WIERINGERMEERPOLDERHOOI GESTOLEN Twee Zuiderzeesche polderwerkers Hendr. J en Swier -S., wonende te Medemblik, hadden zich uit de Wieringermeer 'n hoeveelheid hoo! voor hun konijnen toegeëigend, voor welk ongepast feit heden no. 1 werd veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis en no. 2 tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 12 MEI. NED. HERV. GEM. Slootdorp 's av. 7 uur Godsdienstige samen komst Mej. D. v. Vliet. Middenmeer geen dienst. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Beerenkamp van Nunspeet. Bediening H. Doop en H. Avondmaal. Bus vanaf Slootdorp om 9 uur, Hotel Smit. Slootdorp n.m. 3 uur Ds. Beerenkamp. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 9 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 2 uur Cand. v. d. Vliet. eerste door firma ALS DE LIEFDE ROEPT Dag moeder Maar wien hebben we daar. Frans m'n jongen Een warme handdruk en een roep van ver rassing. In een streelende ontmoeting vertoe ven de blikken van moeder en zoon tot in het diepst hunner oogen. Meer dan een jaar is Frans weg geweest, ter studie voor het exa men van marconist op de boot en hij is thans geslaagd. Ik heb mijn vaste aanstelling, moeder, volgende week moet ik het contract teekenen. Voor wat Om in dienst te treden, ik krijg dan een uniform en word verder opgeleid voor den dienst op de boot. Maar jongen toch Een uitdrukking van bewondering licht in de oogen der vrouw. Sinds haar oudste stierf, heeft ze al haar moederlijke liefde op den jongste overgebracht en hem thans „ge plaatst" te weten, vervult met haar trots. Zoo gaarne had zij hem reeds in uniform gezien en met hem een wandeling gemaakt door het dorp. In haar geest hoorde zij de buren al zeggen Kijk vrouw Manders eens met haar zoon, 't lijkt wel een officier. Als gevolg op haar gedachten zegt zij spij tig Wat jammer Frans, dat je nog niet in uniform bent. De volgende maal, moeder maar waar ls vader - Op de korenakkers bij den Hooge Wal. Je zult hem wel verouderd vinden. Het werk valt hem zwaar en hij schijnt eronder te lijden. Eigenlijk kan hij het niet meer alleen af, er is nog zooveel te ploegen en de aard appelen moeten in den grond. Met dat laat ste is Siska bezig. - Siska Die kleine Siska uit de Beersen, die hier vroeger wel eens spelen kwam Ja, ze is hier voor vast, we hebben haar maar in genomen, je weet, het is een arme wees, een braaf meisje en een goed tehuis waard. -En ik dacht nog wel, dat ze rijke familie had, moeder Dat is ook zoo, maar die kijkt er niet meer naar om, nu ze meerderjarig is. Geboren Michaël Aloysius Leonar- dus, zoon van L. C. Kerckhaert en Eu- genia A. W. de Deckers Gerrit, zoon van Gerrit Meijer en Dirkje Dam (Mid denmeer) Tonny, zoon van Volkert Hooiveld en Anna C. Brakeboer Ru- dolfus Jozef, zoon van Harm HendrL kus Bakker en Alieda Nusse (Sloot dorp.) Ondertrouwd Klaas Vos en Corne lia C. Thijs Jan Ekers en Jantje M. Nagelhout. Getrouwd Willem van de W'etering en Maaike Wiersma Kornelius Karl Stok te Sliedrecht en Leentje Varke- visser; Johannes Albertus van Weeghel te W'lingi (N.O.I.) en Elizabeth Hollan der Petrus Johannes Koopman en Anna Brigitta Hoogendijk. Overleden: Cornelia Johanna Geuée- broek, 69 jaar, echtgen. van Sjouke van Westen (overl. te Hoorn Johan nes Verhoeven, 66 jaar, echtgen. van Antje Verhoeven. Flevo-Nieuws. Zondag twee uitwed strijden voor het Gouden Kruis. Flevo I speelt tegen Sijbekarspel I en Flevo II tegen O.K.B. I. Flevo I speelt reeds om 12 uur, dus het vertrek op 11 uur van Middenmeer bepaald. Flevo 2 vertrekt om 1 uur van Middenmeer. De opstelling is als volgt: Flevo I Gochem Jb. v.d. Laan, de Haan Heijnen Voeten Toebak E. Schoneveld, van Wingerden, Van Asch, Jendseak, E. v.d. Laan. Reserve: Koshuizen. De opstelling van Flevo 2 is Lutjeboer. Klomp Punter J. Thijs D. de Jong M. Pille J. Vreuling, Van Tillo, Lubbes, Drent Garrels Reserve: P. Schoneveld. Opbrengst collecte Middenmeer en Slootdorp. Het bestuur der Afd. Sloot dorp-Middenmeer van de Ned. Chr. Landarb. bond bericht hiermede dat de opbrengst der gehouden collecte op 27 April, voor de „Centrale Werkloo- zenzorg onder de leus „Jong Holland snakt naar werk", heeft opgebracht f 90.- Te Middenmeer f 61.50 en te Slootdorp f 28.50. Hartelijk dank. aan de milde gevers. Ondertrouwd J. G. BOUMA en A. L. POSTMA. Slootdorp, Donkerbroek (Fr.), 6 Mei 1935. Huwelijksvoltrekking 25 Mei a.s. ONZE HEERLIJKE LIMONADES (div. smaken) per gr. fl. thans 45 ct. Limonade - Gazeuse p. gr. flesch 16 ct. Limonetta per groote flesch 32 ct. Perl Prima JAMS Per K.G.-pot per flesch 16 ct. p. pondspot 24 ct. 47 ct. Beleefd, aanbevelend Dan ga ik er eens naar kijken, 't is al zoo lang geleden, dat ik haar gezien heb. Maar eerst toch naar vader zeker Natuurlijk moeder. Met groote stappen begeeft Frans zich over het erf naar de akkers van den Hooge Wal. De grasmaand heeft de natuur met lentegroen getooid. Hooge kruidbossen kruipen in bree- de, ruige lappen met hol doorploegde kar spoor af en vlokken met met kort, wollig mos in de slooten langs het pad, waar het lisch acheloos tiert in verwarde klissen. Bonken van kopeiken treden als oude wachters één voor één uit de hellende vlakte tevoorschijn, met van zonnegoud druipende kruinen. Ach ter het gesloten takkewerk van hoog struik gewas klemt ergens de bijl van een houthak ker met stalen weergalm en smettert en wle- lewaalt het kneuteren van vogelen, in het rustende lommer verscholen. Frans ademt diep de verfrisschende lucht van het geboor teland. Hoe ver is thans de groote stad zijner droomen Wat verder blakeren eenige stukken bouw land, kleurschaterend groen en zwart aan- eengerekt, waarop een werker zwoegt achter den ploeg. Arme aarde, waarop de heilanders zich afbeulen. Geesel der schrale gronden, die 'de krachten der stoere werkers sloopt en hun spieren martelt. En op die barre aarde heeft zijn vader nochtans steeds het zoo zure brood verdiend voor zich en zijn gezin. Op die on dankbare aarde heeft hij zijn boerderij vrij gekocht en de opvoeding zijner kinderen be- kostidg. Wel moest hij sterk geweest zijn om haar te kunn enverwinnen, heel een leven. Neen, de jongeren, waarover men tegenwoor dig zooveel en luidruchtig spreekt, zouden het niet meer kunnen. Zij vragen trouwens slechté te plukken van een kale aarde en te teren van den mageren grond, in tegenstelling met de ouden, die, hem dienend, hem eerst hun beste krachten en hun liefde gaven. Ook Frans voelt iets in zich opkomen van die lief devolle overgave aan den ouden grond, nu hij hem weerziet, zóó schoon in den lichten len temorgen. Daar op het land gaat zijn vader, gekromd en gebroken, achter den ploeg.. Frans kan een gevoel van schaamte niet onderdrukken. Hij voelt zich als een deserteur, die den goed niet had, zijn land te dienen en de rechten van een beter leven vroeg, om de plichten

Wieringer courant | 1935 | | pagina 4