in het geheim de pasgeborenen naar de kerk brengen voor de doopplechtigheid. Het von nis zegt, dat een verzoek van familie-leden, die niet de ouders zijn, de geestelijken niet vun hun aansprakelijkheid tegenover den strafrechter ontslaat. Wolkbreuk teistert Foehien. Zomeroogst in China geheel ver nield. Naar de „Sj oenpao" meldt, is de provin cie Foehien door zware wolkbreuken geteis terd. In de stad Foetsjou steeg het water in de straten tot vier meter. De bevolking bracht zich op de daken der huizen of in hooge boomen in veiligheid. De lijken van vele menschen, die zich niet meer konden redden;, zijn door den stroom medegevoerd. De materieele schade is groot duizenden stuks rundvee zijn verdronken De zomer oogst is door het noodweer, dat nog steeds voortduurt, geheel vernield. K Kogelvrije auto voor Roosevelt. Voor president Roosevelt is een ko gelvrije automobiel gebouwd, die een snelheid van 175 Km. per uur kan ont wikkelen. Uiterlijk is aan deze auto niets bij zonders te zien. Het chasis is echter met zware stalen platen versterkt, ter wijl de ruiten ondoordringbaar voor kogels zijn. Een soortgelijke wagen is gebouwd voor den directeur van het departe ment van justitie, J. Edgar Hoöver. Kinderen vinden een granaat. Vijf kinderen om het leven gekomen. Tijdens het spelen vonden een aan tal kinderen bij Wilna een granaat. Zij trachtten 't voorwerp te openen, waar op het exploideerde. Zes kinderen wer den zoo ernstig gewond, dat vijf hun ner aan de bekomen verwondingen overleden. Massa-demonstratie van werkloozen In een werkverschaffingskamp nabij Vancouver wordt reeds bijna twee maanden door de werklooze arbeiders gestaakt uit protest tegen de omstan digheden, waaronder zij in het kamp moeten leven en werken. Een extra politiemacht was reeds geruimen tijd aanwezig om wanordelijkheden te voorkomen. Thans hebben 700 werkloozen uit het kamp te Vancouver besloten tot een protest-demonstratie tegen de Canadeesche Regeering, en minister president Bennet te Ottawa en een marsch naar Ottawa georganiseerd. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat zich onderweg andere werkloozen bij hen aansluiten, teneinde in Ottawa een massale protest-betooging te kun nen houden. ZOMERSPROETEN verdwijnen in korten tijd geheel door SPRUTOL. Bij alle Drogisten. BINNENLANDSCH NIEUWS. Nood der venters. De Ned. Bond van Marktkooplieden- Vereenigingen heeft in een adres aan den Minister van Binnenlandsche Za ken verzocht met het oog op den nood toestand, waarin de straatkooplieden (venters) verkeeren het daarheen te willen leiden, dat men, om straatkoop man (venter) te zijn, in het bezit moet wezen van een door de Regeering te verstrekken vergunning, welke voor het geheele land geldig zal zijn. Kind onder tram geraakt. Het vijf-jarig dochtertje van den heer E. Kugel, korenmolenaar te Farmsum, werd Dinsdagmiddag op de voor het huis loopende trambaan, toen het daar wilde oversteken, door een goederentrein van de Stoomtramweg maatschappij Oostelijk Groningen ge grepen. Het kind, dat een arm en een been werd afgereden, werd, na voor- ioopig verbonden te zijn, per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar het des nachts is overleden. Tegen staaldraad gevaren. Ongeluk op de Lek. Twee ge wonden. Woensdagmiddag heeft het Engel,- sche motorzeiljacht „Sonia" -uit Lon den, dat in Nederland vertoeft om deel te nemen aan de internationale zeilwedstrijden op de Loosdrechtsche plassen, op de rivier bij Krimpen aan de Lek zware averij opgeloopen. Twee der vier opvarenden zijn daarbij ge wond. De „Sonia" voer op de Lek, toen een onweer losbrak, hetgeen gepaard ging met een sterk toenemende windsnel heid. De regen, die het gezicht sterk belemmerde, is het jachtje noodlottig geworden, toen de stuurman trachtte, tusschen twee tegemoet varende sche pen door te zeilen. De manoeuvre lukte volkomen, doch het feit, dat die twee vaartuigen een sleepboot en een aak waren, door een staaldraad waren verbonden, werd de oorzaak, dat het schip met vrij groote kracht tegen de ze draad aanvoer, waardoor de mast afbrak. De 25-jarige dr. E. B. Grogono en de 22-jarige medische student W. R. W'el- ply, werden door vallend tuig aan het hoofd gewond. De beide anderen, t.w. de 22-jarige dr. K. L. Grogono en de 24- jarige medische student kwamen met den schrik vrij. z De sleepboot „Breda VI" nam het jacht op sleeptouw en de gewonden aan boord. De geneeskundige dienst heeft hen naar het Ziekenhuis op den Coolsingel getransporteerd, waar zij zijn verbonden. Daarna konden zij zich weer aan boord begeven. Het jacht zal op eigen gelegenheid naar Amsterdam vertrekken, om daar gerepareerd te worden. Jeugdige werkloozen in nood. Bevordering vakbekwaamheid. Verschenen is een nota van den mi nister van Sociale Zaken naar aanlei ding van het verslag der Tweede Ka mer inzake het wetsontwerp wijziging en verhooging van het tiende hoofd stuk A der rijksbegrooting voor 1934. Hierin wijst de minister erop, dat in steeds toenemende mate de overheid heeft ingezien, dat er maatregelen moesten worden genomen tegen den gedwongen lediggang van jonge werk loozen. Verschillende gemeenten, die in 1933 geen of weinig aandacht aan dit vraagstuk schonken, lieten in den loop van 1934 van haar daadwerkelijke belangstelling blijken en organiseer den met 's-ministers instemming) cur sussen op velerlei gebied, verder het noodige doende om de vakbekwaam heid der jongeren te bevorderen. Dit had tot gevolg, dat met het aanvanke lijk uitgetrokken bedrag niet kon wor den volstaan, mede, omdat de regee ring deze door den nood der tijden op gelegde taak in het belang der jeugd bevorderde. Bovendien had de practijk aange toond, dat naast cursussen practische werkverschaffingen voor de jonge werkloozen moesten worden georgani seerd. Zulke werkverschaffingen wer den in verschillende gemeenten met succes ter hand genomen en de minis ter heeft dit streven, waartoe hij het initiatief had genomen, financieel ge steund. DE KONINGIN te DEN HELDER. Vervolg van het verslag van j.I. Dinsdag) Onthulling van het monument. In den middag tegen halfdrie keerde de Koningin in de stad terug naar het West plein, waar de plechtige onthulling zou ge schieden van het borstbeeld van wijlen Z.KH. Prins Hendrik en het monument voor het Nederlandsche Reddingswezen. Op dit plein scheen een oogenblik een stuk van ons nationaal leven van verleden en heden tot nieuwe werkelijkheid te worden en indruk- wekkenden vorm aan te nemen. Het was een grootsch oogenblik toen de Koningin hier binnentrad in den kring van vaderlanders, in "wier midden de bemannin gen van alle Nederlandsche reddingbooten tegenwoordig waren, om te onthullen in de eerste plaats het borstbeeld van wijlen Haar Gemaal, en, welhaast in onverbrekelijken samenhang, daarna het monument in te wijden voor het Nederlandsche Reddings wezen, dat zoozeer den krachtigen steun van wijlen Prins Hendrik heeft genoten. Nadat het koor, gevormd uit ongeveer 500 zangers en zangeressen, het Wilhelmus had gezongen, dat hier, om den aard van het bijeen zijn, velen tot ontroering bracht, sprak de burgemeester van Den Helder, de heer W. F. /G. L. Driessen, in zijn qualiteit van voorzitter van het comité tot oprichting van het monument een korte begroetings rede uit. Rede burgemeester Driessen. Bij de gelegenheid van de begrafenis wan Dorus Rijkers op 21 April 1928, aldus spre ker, werd het denkbeeld naar voren ge bracht, om alhier een monument, gewijd aan de nagedachtenis van den grooten Helderschen menschenredder, op te richten. Tijdens den bouw, kwam het denkbeeld naar voren om onzen gewezen bescherm heer, wijlen Z.K.H. den Prins der Nederlan den, in de onmiddellijke nabijheid van het reddings-monument een borstbeeld op te richten. Hij was het, die, ook als bescherm heer der beide reddingsmaatschappijen zeer veel voor 't reddingswezen heeft gedaan. Het was spreker een voorrecht en een vol doening, zoowel het borstbeeld van Z.K.H. den Prins der Nederlanden, als het monu ment van het Nederlandsche Reddingswe zen in eigendom en in onderhoud aan het bestuur van deze stad te mogen overdragen. De burgemeester verzocht vervolgens eerbie dig de Koningin het borstbeeld te willen onthullen en over te gaan tot inwijding van het monument. Hierna trad H.M. de Koningin naar vo ren tot het uitspreken van een rede. H.M. spreekt Mijnheer de voorzitter van het comité voor het monument voor het Nederlandsche Reddingswezen. Alvorens aan uw verzoek te. voldoen door het borstbeeld van mijn geliefden ge maal te onthullen en daarna in de plaat; van mijn dochter, die nog niet voldoende hersteld is om hier tegenwoordig te zijn, het monument voor het Nederlandsche Red dingswezen in te wijden, wensch ik van deze plaats een woord van bijzondere waardee ring te richten tot uw comité voor zijn ini tiatief, in dezen genomen. Moge dit gedenk- teeken tot in lengte van dagen den dank van ons volk vertolken voor de daden van moed, zelfopoffering en naastenliefde,, door kloeke redders op onze kust verricht. Temeer gevoel ik mij gedrongen uiting te geven aan mijn waardeering voor hetgeen u heeft tot stand gebracht, daar ik over tuigd ben daarmede weer te geven de ge voelens van hem, die beschermheer was van uw comité en beide reddingsmaatschappijen die met warme belangstelling uw arbeid heeft gevolgd en voor wien het heden een groote dag geweest zoude zijn. Met ontroering en dankbaarheid heb ben mijne dochter en ik kennis geno men van uw voornemen, tegenover het mounment voor het Nederlandsche Reddingswezen het borstbeeld te plaat sen van onzen echtgenoot en vader, wiens naastenliefde en medeleven hem zoo nauw verbonden met de ziel van ons volk, en het opofferingsgezinde werk van de helden der zee. En thans wensch ik de Nederland sche reddingmaatschappijen en met name de bemanningen der redding,- booten en reddingssloepen oprecht ge luk te wenschen met ^zen voor hen allen zoo heugeliWj^ ""^ng. Met groote voldoening kumiv f terugzien op 'n meer dan hohderdja^ ^n zegenrijken arbeid, op de golven verricht, dank zij de persoonlijke plichtsbetrachting, en durf van hen, die hun leven voor ande ren waagden. En nu verzoek ik den aanwezigen met mij op te staan, teneinde op deze wijze met eenige oogenblikken stilte plechtig te gedenken de velen, die bij hun moedige pogingen om schipbreu kelingen te redden hun leven gaven. Moge God het schoone voorbeeld van stille opofferingsgezindheid en naasten liefde, door kloeke zonen van ons va derland bij hun reddingswerk te allen tijde gegeven, in heden en toekomst doen strekken tot bezieling en zegen van ons volk. Plechtige stilte. Nadat de Koningin had uitgespro ken, viel er een plechtige stilte over het Marktplein, waarbij ontroering zich van velen meester maakte. De Koningin ging hierna over tot de plech tjge onthulling van het borstbeeld van wijlen Z K. H. den Prins der Nederlan den, door daarvan de prinsevlag weg te nemen, om vervolgens bij het monu ment op een knop te drukken, waar door een klok van het carillon een klank sloeg, op welk teeken de heer J. A. H. Wagenaar, beiaardier van den Domtoren te Utrecht, zijn carillonbe speling aanving. Daarbij werden, met tusschenpoozen van tien seconden, steeds groepen van honderd duiven losgelaten, in totaal 1000 vogels. In de wijde blauwe lucht begonnen zij hun symbolische vlucht. Het koor zong hierbij: den zegezang van Handel en men beleefde enkele diep ontroerende oogenblikken. Na de plechtige onthulling werden beide monumenten overgedragen aan de genieente Den Helder, waarbij de heer P. A. Smits, het comité dankte. Onderscheidingen. De heer P. E. Tegelberg sprak na mens het Nederlandsche Reddings wezen. Spreker deed mededeeling, dat de Maatschappij de volgende medailles heeft toegekend en dat het H.M. de Ko ningin had behaagd deze persoonlijk aan de redders uit te reiken. Het waren Koenraad Bot, schipper van de motorreddingsboot „Dorus Rijkers", Teunis Dekker, schipper van de roei-reddingsboot de Midsland op Terschelling, aan wie allen de kleine gouden medaille der Reddingmaat schappij werd toegekend, en W. de Jager, schipper van de motorreddings boot „Koningin Wiheimina" te stellen aam op Goeree, en L. J. de Jager, mo tordrijver van de motorreddingsboot .Koningin Wilhelmina" te Stellendam, die de zilveren medaille ontvingen. De Koningin reikte hierna de me dailles aan de genoemde redders uit. Hierna bracht het koor het Halleluja ten gehoore, en terwijl het koor dezen zang uitbracht, begaf de Koningin zich naar haar auto om vervolgens te gaan naar de tentoonstelling Remavi. Intusschen was er bekendheid aan gegeven, dat het H.M. de Koningin had behaagd, te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heeren M. de Boer en L. Brandsma, voorzitter en secretaris van de Remavi, de tentoon stelling van Reddingswezen, Marine en Visscherij. Voordat H.M. de Koningin zich na de plechtige onthulling van het borstbeeld van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik en de inwijding van het monument van het Reddingswezen op het Westplein naar de „Remavi" begaf, maakte de Vorstin nog een rondwandeling langs het monument, waarbij zich intus schen een groep redders en oud-redders had opgesteld. Heel vriendelijk begroetend schreed de Koningin langs dezen haag van dapperen en onderhield zich eenige oogen blikken met enkelen van hen. Luide en enthousiaste toejuichingen klon ken opnieuw op uit de menigte van duizen den op het plein, toen H.M. in haar auto stapte en nu stond langs den naar de ten toonstelling te volgen weg het publiek in vele rijen opgesteld. Spontaan langs den geheelen weg werd een frank gejubel voor de Vorstin aangeheven, waardoor deze mid dagrit vooral, naast de vele andere uitingen op dezen dag, tot een oprechte hulde van de bevolking aan de Koningin leidde. Op de Tentoonstelling. Bij de bezichtiging van de tentoon stelling, ging de belangstelling van de Koningin allereerst uit naar de daar opgestelde reddingsboot. Voorts liet de Koningin zich bij verschillende andere exposities van voorlichting dienen. Na tusschentijds de thee te hebben gebruikt, nam de Koningin vervolgens met belangstelling de stands van de Kustverlichting en van de Marine- Luchtvaartdienst in aanschouwing. Daarna uitgeleide gedaan door de autoriteiten, begaf de Koningin zich per auto naar het emplacement van de Onderzeeboot-kazerne, waar de koninklijke wagens gereed stonden. Te kwart voor zes werden de konink lijke rijtuigen voor den op dat uur ver trekkenden gewonen trein gekoppeld. Bij het station en in de straten en op de wegen langs de spoorbaan en in de aansluitende omgeving van den Helder stonden overal veel toeschouwers, die bij het vertrek en het voorbij rijden van den trein nog menigmaal toejui chingen deden opklinken. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. E. VAN DER WAL. f Met diepen weemoed vernamen we het overlijdensbericht van den Heer E. van der Wal. We wisten dat een zware ziekte hem reeds drie maanden aan het ziekbed hield gekluisterd, maar nog steeds0 hoopten we hem geheel hersteld weer in ons midden terug te zien. Het heeft niet zoo mogen zijn; in de kracht van zijn leven is hij weggerukt, diep betreurd door vrouw en kinderen, maar ook door zeer velen in het Maatschappelijk leven, waar hij een groote leegte achterlaat. Vol illusies kwam hij naar de Wieringer- meer; Als: goed zakenman wist hij zijn bedrijf op te werken, maar vond daarnaast tijd zich vele uren van opoffering te getroosten voor het vereenigingsleven. Hij toch was oprichter van de Middenstansvereeniging en van de Wieringermeerfanfare; tevens was hij lid van de Dorps - commissie Wieringermeer. Altijd was hij vol energie, vol idealen en ondanks de weinige jaren van vereenigings leven hier in den Polder werd onder zijn be kwame leiding reeds veel goeds tot stand ge bracht. Wij kunnen zijn nagedachtenis niet beter eeren, dan in zijn voetspoor voort te gaan. Moge zijn echtgenoote en kinderen de kracht gegeven worden het zware leed te dragen. Hij ruste in Vrede Opening van de hengelsport. Was het voorheen tijdens de tijd dat boven genoemde sport beijverd werd, ron dom het Amstelmeer en aanverwante kanalen daarvan druk, niets is daar van meer te bespeuren, als gevolg van het hengelverbod. De plaatsen waar het anders druk was, nu het ge wone beeld. Geen auto's meer, geen hengelaars, geen levendigheid. Alles voorbij. Dood water. Een groote excutsie. Naar we verne men wordt dezen zomer een- groot Botanisch Congres te Amsterdam ge houden. Ongeveer 1000 deelnemers uit alle deelen der wereld zullen dit Con gres bijwonen. Op het programma komt o.a. ook een excursie voor naar de Wieringermeer. Gezien het vervoer naar de Meer uit sluitend met autobussen plaats heeft, kunnen we ons op een ware infasie voorbereiden, wat de noodige reuring met zich mee brengt. Zij staan er weer. Een aaneenschake ling van groote hoeveelheden hoogjes hooi op stokken geplaatst, (zooge naamde ruiters.) En hiermede is men dan weer gekomen, aan de hooioogst, met zijn drukke bezigheden, welke ge zien de oppervlakte alhier nog al wat te beteekenen heeft. De eerste nieuwe Kampbewoners zijn gearriveerd om 'n handje te helpen. De rustige periode is afgesloten, de zomerdrukte neemt een aanvang. Over 't algemeen is de eerste snede gras en klaver, niet bui tengewoon goed, alhoewel het de laat ste dagen nog al wat bij komt. Om het echter goed te maken daarvoor is het te laat. De volgende snede misschien beter. Flevo-Nieuws. De vriendschappelijke wedstrijden van de Flevo-elftallen té gen Schagen 2 en 3 zijn beiden op ne derlagen uitgeloopen voor de Flevo- menschen. Vooral Flevo 2 moest het duchtig ontgelden tegen Schagen 3 met maar liefst 9-0 werden zij geslagen. Met de rust was het nog maar 1—0, doch na de thee hadden de Flevo-re- serves tegen dit elftal waar onderschei dene spelers uit het eerste elftal in wa ren opgesteld niet veel in te brengen. Flevo I wat tegen Schagen 2 in -t veld kwam verloor met 3-1 en heeft uitstekend partij gegeven. Ook hier kwam Schagen met een combinatie van le en 2e elftal-spelers uit, zoodat de nederlaag zeker eervol genoemd mag worden, temeer als 'in aanmer king wordt genomen dat een doelpunt werd gemaakt door Schagen uit een strafschop wegens hands van een Flevo-back. Voor Pinksteren worden geen wed strijden vastgesteld. Politie. Gevonden een Dunlop auto band met velg 32 x 6 Truck. Verloren een blauw en zwart bad pak. Inl. Politie Slootdorp. Onderhandsche verpachting van 52 boerderijen in de Wieringermeer. De polder groeit, staag, ongestoord. De arbeid boeit, het werk gaat voort! De waarheid van deze enkele rege len, waarmede de excursie-gids 1935 van de Wlieringermeer besluit, vindt haar bevestiging in de voortvarend heid, waarmede met de uitgifte van boerderijen in den nieuwen polder wordt voortgegaan. Nauwelijks hebben de eerste 46 pachters hun bedrijf be trokken, of opnieuw wordt een aan tal boerderijen in dit nieuwe landbouw gebied in pacht aangeboden. Het is wel een unieke gebeurtenis van ons land, dat gelijktijdig 52 boerderijen, met een totaal oppervlak van circa 2000 ha., aan de markt worden gebracht. Feite lijk is het aantal, dat dit jaar voor uit gifte in aanmerking komt nog grooter, want ruim 20 bedrijven konden reeds in pacht worden toegewezen aan landbou wers, die bij het in cultuurbrengeri van de jonge poldergronden als be drijfsleider of anderszins waren inge schakeld en die thans den tijd gekomen achten zich als zelfstandig onderne mer op het nieuwe land te vestigen. Een bewijs, dat deze landbouwers, die reeds geruimen tijd de ontwikkeling van den bodem en de daarop verbouw de gewassen van nabij hebben kunnen volgen,, vertrouwen stellen in deze jonge gronden. De ervaring bij de vorige verpachtin gen in de Wieringermeer opgedaan, heeft aangetoond, dat er in ons land nog groote behoefte aan boerderijen be staat. Aanbieding van bedrijven in zoo grooten getale als thans plaats heeft, verschaft dan ook ongetwijfeld aan ve le landbouwers, die dé laatste jaren te vergeefs naar een hun passend bedrijf hebben uitgezien, een welkome gelegeir heid hun wenschen thans te kunnen be vredigen. Het belangrijke aantal be schikbare hoeven stelt in staat „elck wat wils" te bieden. Groote, zoowel als middelgroote en kleine bedrijven treft men er aan, terwijl de grondsoort uit eenloopt van zware klei tot zand. De grondsoort bepaalt in hoofdzaak de be- drijfsi'ichting. Zoo zijn er 13 geschikt voor het zuivere akkerbouwbedrijf, 20 voor gemengd bedrijf en 19 voor weide- bedrijf. Van de weide-bedrijven mag als regel hoogstens een derde gedeelte als bouwland worden geëxploiteerd. Bij deze verpachting is het beginsel van verdeeling van het economisch ri sico aanvaard. De grondpachtsommen zijn voor elk bedrijf afzonderlijk vast gesteld en houden verband met grond soort en cultuurtoestand van den bo dem. Zij varieeren van f 25 tot f 55 in het eerste en tweede pachtjaar, tot f 45 a f 80 in het vijfde en zesde pachtjaar. Overigens is de werkelijke pacht, be houdens een minimum en een maxi mum, afhankelijk van een conjuctuur- indexcijfer, dat voor. het grasland den melkprijs en voor het akkerbouwge- deelte het algemeen indexcijfer voor akkerbouwproducten, zooals dit door de Directie van den Landbouw wordt gepubliceerd, tot grondslag heeft. De behuizing van de bedrijven is ge deeltelijk reeds aanwezig, voor een an der deel moet zij nog worden gesticht. Uiterlijk 1 Mei 1936 zal zij evenwel op alle bedi'ijven gereed zijn. Er wordt naar gestreefd den boeren stand in de Wieringermeer tot zoo hoog mogelijk peil op te voeren, doch tevens wordt de vestiging van een gemeng- den boerenstand in den polder zooveel mogelijk bevorderd. Dit, brengt mede, dat bepaalde vestigingseischen moesten worden gesteld. Als pachter kunnen dan ook alleen in aanmerking komen diegenen, die le. landbouwtechnisch voldoende geschikt worden bevonden om een hun toe te wijzen bedrijf te exploiteeren en 2e. over voldoende bedrijfskapitaal kunnen beschikken om zoodanig be drijf in stand te houden. Met inachtneming van deze beide factoren kunnen als pachter in aan merking worden gebracht a. degenen, die persoonlijk over voldoende middelen beschikken b. boeren en boerenzoons, wier ou ders of verwanten in staat en bereid zijn, hen aan het benoodigde bedrijfs kapitaal te helpen c. zij, die, hoewel zelf over een ge deelte van het benoodigde bedrijfska pitaal beschikkende, voor het restee- rende gedeelte door verwanten wor den geholpen, wanneer op grond van hun antecedenten overigens voldoende vaststaat, dat zij, eventueel met inwo nende kinderen, door noeste vlijt in staat geacht kunnen worden, het ge- wenschte bedrijf naar behooren te ex ploiteeren. De pacht voor de cultuurgronden van de thans aangeboden boerderijen gaat 1 Novembr a.s. in en duurt 6 ja ren. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat de aanmelding als pachter voor landbouwers uit alle streken van ons land open staat. Degenen, die voor deze verpachting belangstelling koesteren, kunnen gra tis een prospectus bekomen, aan te vragen bij het Domeinkantoor van de Directie van den Wieringermeerpolder te Slootdorp. EENIGE KENNISGEVING Heden overleed tot onze diepe droef heid onze innig geliefde Man en Vader, de Heer E. van der Wal, in den ouderdom van 44 jaar. J. VAN DER WAL-Hagen BETS. HENK. Middenmeer, (Wieringerm. polder) 5 Juni 1935. De verassching van het stoffelijk overschot zal plaats hebben te Drie huis (Westerveld) op Zaterdag 8 Juni 1935, des namiddags te 3.15 uur. Heden overleed na een langdurige ongesteldheid de Heer E. van der Wal, in leven Voorzitter van de Midden- standsvereeniging1 „Wieringermeer". In dankbare herinnering zullen wij hem en het moeizame pionierswerk door hem in het belang van de Mid denstand verricht, 'blijven gedenken. Namens de Handeldrijvende en In- dustrieelen Middenstandsvereen. „Wieringermeer A. C. VAN OEVEREN P. G. OBERMAN. Middenmeer, 5 Juni 1935.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2