rs Hl Motorrijders! Aardappelen Besproeien FRIESCHE UIERZALF Z IT TIN G ESSO-BENZINE SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." LAAT DEZEN ZOMER UW TEGEN DE ZOO GEVREESDE AARDAPPELZIEKTE door J. ROOZENDAAL, BRINK 12, SLOOTDORP. tal gevallen van moord en doodslag te New York verleden jaar 359 heeft bedragen, d.i. bijna een per dag, Niette min vormt dit cijfer nog een verminde ring ten opzichte van 't voorafgaande jaar, toen het aantal 451 bedroeg. Het aantal belangrijke misdaden toont een stijging van 15.3 procent, voornamelijk door het grooter aantal inbraken, dat gemiddeld acht per dag bedroeg. De politiemacht, bestaande uit 18.268 mannen en vrouwen, was de kleinste sedert vijf jaar, ofschoon de sterkte voor 1934 was vastgesteld op 19.331. Om voldoende middelen zijn oorzaak van tekort aan personeel. Hoeveel Joden wonen er in Duitschland In een voordracht over rasverzor ging in den nationalen staat, gehouden voor het Seminarium voor Nationale Paedagogiek aan de Pruisische Hooge- school voor Politiek, heeft de Pruisi sche Staatsraad, dr. Conti, zich met de quaestie bezig gehouden, hoeveel Joden er thans nog in Duitschland le ven. Hij wees erop, dat de onjuiste mee ning bestaat, dat er in Duitschland steeds slechts 600.000 Joden hebben ge woond. Dit getal is afkomstig van een telling uit het jaar 1912, waarbij onder Joden slechts de aanhangers van den- Joodschen godsdienst werden verstaan. In werkelijkheid waren er toentertijd 2.5 millioen niet-Ariërs. Dit getal is in- tusschen gedaald tot 1.5 millioen men telt thans in Duitschland 500.000 „Mo- zoische volle Joden", 300.000 „volle Jo den van het niet-Joodsche geloof" en 750.000 personen, geboren uit een ge mengd Joodsch huwelijk. GEMEENTE WIERINGEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. Onrechtmatig steun getrokken. Een steuntrekker te Oud-Alblas zet te bij verkooping van het café De Veer- weg dit pand in op f 3100. Toen de no taris naar zijn borgen vroeg, antwoord de hij Die heb ik in mijn zak. De man vertoonde een spaarbankboekje, waar op een vrij aanzienlijk bedrag stond in geschreven. De politie nam den steuntrekker mee naar den burgemeester, die proces-ver baal liet opmaken wegens onrechtma tig steuntrekken. Alle genoten steun zal worden terugbetaald. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Waarschuwt de kinderen. In het dorpje Nederweert—Stoken- horst zijn onlangs 2 kinderen kort na elkaar onder ernstige vergiftigingsver schijnselen overleden. Volgens het ver slag van de "deskundigen dr. Hulst uit Leiden en \^ageningh uit Maastricht is de dood der beide kinderen veroor zaakt door het eten van den wortel van de gevlekte waterscheerling (Ci- cuta virosa), van welke plant ter plaat se door de politie ook een wortel, waar van zichtbaar was gegeten, werd ge vonden. Dit treurige geval moge als waarschuwing voor anderen dienen. Den kinderen moet ingeprent worden, dat zij in veld of bosch niets proeven of eten, wat hun onbekend is, vooral geen ro.ode bessen, al zien ze er nog zoo mooi uit. PROVINCIAAL NIEUWS. Wieringerwaard. Uitslag Premie keuring. De uitslag van de gehouden Premiekeuring was als volgt: Veulens f 15 Veulen van N. J. G. Geertsema, Kolhorn Al'exandra van P. D. de Graaf, Lutjewinkel. f 10 Zita van C. Oly Czn. Jr,, Hei- loo Veulen van P. Saai, Wieringer waard. Jaarlingen f 30; Wubalda van K. Reyne Kzn., Barsingerhorn Wuska van K. Reyne Kzn., Barsingerhorn. Twenters f 30 Vibusta van P. Waal, Beemster Vazelle van II. C. Kooy, Haren karspel. f '20 Vucca van C. Oly Czn. Jr., Hei- loo Verenie van D. Kaan, Wieringer waard, Driejarigen f 40 Uranie van K. Reyne Kzn., Barsingerhorn Bobbie van A. Zwart, I-Ieiloo. f 25 Udonna; van M. van Wierin- gen, Anna Paulowna Urannie van S. Groot, Ursem. Oudere merriën met veulen f 30 Ruchie van C. A. Rotteveel, Heilqo .l f 25 Theeroos van H. Grin, WiefiYF germeer; Porry I van C. Muys, Heiloo. Guste merriën f 40 Presence van Jb. Th. Broersma, Barsingerhorn. BEKENDMAKING. Verrichten van huiselijke diensten in loondienst door kinderen beneden 14 jaar of nog leerplichtig. Door een wijziging der Arbeidswet is kindearbeid thans, behalve in fa brieken, werkplaatsen, winkels, enz., ook verboden voor het in loondienst verrichten van huiselijke diensten. De ze kinderen mogen dus ten behoeve van een huishouding geen boodschap pen doen, noch arbeid verrichten als dienstbode, kindermeisje, enz. Hoewei jongens beneden 14 jaar of nog, leer plichtig practisch niet in aanmerking komen voor dergelijke werkzaamhe den, geldt het verbod ook voor hen. Het verrichten van huiselijke werk zaamheden in en ten behoeve van het gezin, waarin het kind wordt opge voed, blijft toegestaan. De Hoofd-Inspecteur van den Arbeid, Hoofd van het 6e district der Arbeidsinspectie.- Ir. J. H. J. HUYGENS. INGEZONDEN STUKKEN. M. de Redacteur. Gaarne eenige plaafsruim'.é' voor on derstaande. De brand van de lunchroom aan de Slingerweg. In Uw blad-van 14 j.1. heeft de lieer C. Duinker gemeend,, het te moeten op nemen voor die brandweerlieden, die zich na de blussching van genoemde brand aan alcohol te buiten hebben gegaan. Volgens de meening van den heer Duijnker zijn mijn vragen zeer mis plaatst. Hierop kan ik den heer Duijn ker antwoorden, dat met het stellen van de vragen bij mij voorop heeft ge staan, het dienen van het algemeen belang. Misplaatsing van de vragen, zooals Duijnker dat heeft aangevoeld, wijs ik dan ook absoluut af. Voorts vraagt hij mij, of het gebeur de nu zoo'n verschrikkelijk feit is, om daarover in bladen aan B. en W. vra- geiï te stellen. Of het voorgevallene zoo'n verschrikkelijk feit is, daar zullen de méeningën wel over uiteen loopen. De heer Duijnker moge het geval vergoei jij ke'ri door er op te wijzen, dat het ge- gcheürde. heeft plaats gehad, nadat er geen gevaar meer bestond, en allen buiten functie waren,, maar dit is dan toch betrekkelijk. Het zou toch niet denkbeeldig zijn geweest, dat na het voorgevallene met de betrokken brand weerlieden, op een andere plaats brand was uitgebroken, waardoor het ge beurde zeer zeker en terecht een ver schrikkelijk feit zou zijn geworden- Dat ik de bladen heb gebruikt, om aan B. en W. vragen te stellen' is niéi juist. Dé vragen zijn door mij schrifte lijk ingediend bij B. en W. De diverse dagbladen hebben alleen medèdeeling gehad van deze vragen. Het persoonlijke elejnent, dat Duijn ker in zijn stukje heeft gebracht., inza ke leeftijd, eii de aanhaling van. den spreuk uit het Nieuwe Testament, kan ik gevoeglijk laten rusten. Ten slotte wordt den heer C. Duijn ker in vriendelijke overweging gege ven, nu maar rustig het onderzoek en de beantwoording van de vragen door B. en W. af te wachten. U M.H. de Redacteur vriendelijk dank voor de mij verleende plaats ruimte. D. ODEN. Lid v. d. Gemeenteraad. Wieringen. Wielingen, Juni 1935, M. de Redacteur Mag ondergeteekende eenige plaatsruimte als lezer van uw blad. In het raadsverslag van: 7 Juni komt voor een bespreking over liquideeren van het zee- grasbedrijf en zooals de Heer Tijsen, wethou der, zegtBurgemeester van Kempen heeft mij gezegd de laatste halve cent hoort aan de wiermaaier, maar het bewijs is niet te ha len. Ik wil dit nog even dieper toelichten. In het jaar 1895 zijn de wierwaarden overgegaan aan de gemeente voor een pachtsom van 15000 gulden voor een tijd van-5 jareir en bij- het verstrijken van dien tijd zijn wij, allen wiermaaiers door Burgemeester opgeroepen om onze handteekening te plaatsen voor vermindering van pacht en toen zijn onder geteekende, Zomerdijk en Metselaar op ver zoek van Burgemeester Kolff naar den Mi nister gegaan met het geteekende stuk tot verlaging van pacht en het gevolg daarvan is geweest, dat Minister Piërson ons zeide, dat alle whisten en voordeelen aan de wiermaai- ers moesten worden verdeeld. Het is te begrij pen, dat hier het bewijs ook niet kon worden getoond. Mijn mede collega's zijn reeds over leden en de pacht is toen belangrijk verlaagd. Ik zou hier nog meer over kunnen schrijven, maar zal het hier bij laten. En wat verder de herkomst van het zeegras betreft, ik lees in de Heldersche Courant een stuk over het zeegras, voortkomende uit het gesprokene uit den Raad van den heer Wig bout. Ik wil de heer W. aanraden-in het vervolg wat voorzichtiger te zijn. Ik wil hier eens een blik op het verleden werpen. Mijn vader is in 1890 overleden en is 77 jaar geworden en ik ben nu weer 71 en het verdwijnen van de wier is in die ruim 100 jaar nog nooit op zulk een wijze voorgekomen als thans. Het is op sommige plaatsen wel eens weggegaan, hetzij in den zomer met broei, of iii den winter met ijsgang of stormweer, maar dat het in zijn bloei van zijn leven is weggegaan, is nooit gebeurd. Zijn de veldgewassen wel eens allen tegelijk weggegaan in de bloei van hun le ven Neen, niet voor het is-uitgewassen en zoo-is-h# normaal met het zeegras ook. Ik ;ben? zelf in 1932, den 19e Mei, een dag iiiëU iöijn zoon "naar dè Noordkant van Lut je walfd naar de fuiken geweest en toen stond ,het zeegras in zijn. vollen; wasdom^ geurig en groep.-Ik zei, wat zal hiér in' den nazomer véél" wier zijn. Doch ongeveer 5 of 6 weken daarna, "toen de dijk dicht was, zeiden de jongens;- „Vader, die wier gaat dood." Ik wil de het niet gelooven, maar het bleek waar heid. Het was juist die plaats, waar de wier het eerste wegging. Is het nu de schuld van den dijk of niet Men mag dan wel een .ar gument zoeken, om het te bestrijden. En als wij nu' eèns een blik werpen op ons- gansche werk en visschersbevolking en vooral op onze kinderen en jonge menschen, .wat hun voor de toekomst tegemoet staat, dan is dat treu rig. Ik heb zelf eens op den afsluitdijk- bij die gedenknaald of monument gestaan en toen ik het opschrift „Hier is de dijk gedicht," en het monument staat te prijken bovën Waddenzee en IJsselmeer uit. Ik dacht zoo bij mij zelf, wat zou het toepasselijk zijn, als er-ten-Oosten en ten Westen en ten .Zui den van ons schiereiland een gedenknaald met een afgeknapte tak werd geplaatst- met een opschrift „Ons schiereiland is ten doode gedoemd wie zal onze redder zijn." Het is waar, er zijn eenige visschers die het goede lot hebben getrokken. Maar alle men schen moeten levenT Ik zou over die toestand nog meer-kunnen schrijven, maar zal het hier bij laten en wij zullen hopen dat van hooger hand de kracht' en steun zal mogen blijven komen voor ouders en kinderen, want de le vensdraad der visscherij is afgeknapt en zal niet meer herleven. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. JAC. KAPTEIN. Wieringen, 17 Juni 1935. Collecten. Aan de Afd. Wieringen van de Christelijke Fabr. en Transp. Arb. en Chr. Landarb. Bond is vergun ning verleend tot liet houden van een collecte. De Afd. Wieringen v.d. Vereen. tot Afsch. van Alcoholh. dranken mag weder haar jaarlijksche- blauwe bloem pjesdag houden. Bouwvergunningen. Aan P. C. Luijt werd vergunning -verleend tot verbou wen van zijn perceel hoek Westerlan- derweg—Poelweg, waar thans een mo dern winkelpand en service-station zal verrijzen.^^^^ HerhalingslPBInngen. Onderstaande dienstplichtigen uit deze gemeente al len behoorende tot liet 21e Regt. Infan terie te Amersfoort moeten op den da tum achter ieders naam vermeld te Amersfoort onder de wapenen komen: G. Lont, licht. 1929, Jan Everts, licht. 1929, J. C. Koorp, licht. 1929, op 12 Sep tember voor 17 dagen W. J. van Hoe- sël, licht. 1930 op 16 September 1935 voor 13 dagen G. Haafakker, licht. 1931 op 5 Sept. voor 24 dagen J. de Wit op 9 Sept. 1935 voor 20 dagen H. de Vet, licht. 1929 op 12 Sept. 1935 voor 17 dagen. Verder voor 17 dagen Ju. Kuik, licht. 1929, bij het 9e Regt. Inf. te Assen E. Agter, licht. 1931 bij le Regt. Inf. te" Assen J. Straat licht. 1931 bij het 12e Regt. Inf. te Gro ningen en K. van Wijngaarden licht. 1929 bij het 6e Regt. Inf. te Breda, al len op 12 September 1935. Wielerbaan „Wieringen." Zondag j.1. werd er door veel renners van Wie ringen en omstreken voor 't eerst op de Wielerbaan getraind. Ondanks slechte weersomstandigheden, werden er fraaie resultaten behaald door ver schillende renners, vooral 't debuut van alle renners der Wielerclub Wieringen was zeer goed. D. Klink en Meijer waren uitblinkers. Er werden verschillende wedstrijden verreden waarvan hier enkele uitslagen volgen: Sprintritten over 4 ronden. C. Hegeman—C. Jongert. No. 1 C. Hegepian F. Buschman—Willemse, no. 1 Willemse Willemse—Snijder, no. 1 Willemse Zeeman—J. Smit, no. 1 J. Smit. Achtervolgingsritten over 15 ronden J. Kuiper—C. Smit, no.1 J. Kuiper J. Kuiper—Buschman, no. 1 F. Busch man D. Klink-J. Muntjewerf, no. 1 D. Klink. Klassementsrit over 30 ronden, 3 klassementen no. 1 D. Klink 18 pnt; no. 2 J. Smit 9 p. 110. 3 H. Meijer 8 p. 40 ronden hv. een trek met premies. No. 1 D. Klink 3 premies 110. 2 F. Buschmann ;/ftó»r3 H. Meijer, 1 rónde achter no. 4 J.- Smit 2 premies. Een achtervolging van H. Meijer, F. Buschman en t). Klink, om 'n premie van de 40 rondènrace voor een ronde uitloöpen. De uitslag was als volgt No, 1 D. Klink no. 2 F. Buschman; no. 3 H. Meijer. Woensdagavond 7.30 uur, trainings wedstrijden om enkele prijzen. W. F. LUB f Maandagmiddag werd ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer W. F. Lub. Velen waren gekomen om den heer Lub de laatste eer te bewijzen en we merkten op Burgemeester, en Wethouders, alle raadsleden en het bestuur der S.D.A.P. afd. Wieringen.' Aan het sterfhuis werd gesproken door Ds. Van Beek, die de ontslapene schetste als een man met èèn eerlijk karakter, vol idealen, zijn beste krach ten gevend voor een betere samenle ving. Zoo werd hij ook in den raad door ieder gewaardeerd. Doch dit Arbeidszaam leven is thans geëindigd en doet weer zien dat alles hier op aarde vergankelijk is dat wij ons steëds voor oogen hebben te houden, dat wij hier slechts tijdelijk zijn, en dat wij ons moeten voorberei den op een leven na. dit leven. Spr. hoopt Rat dë wèduwe én kinderen ook uit dit geloof kracht en vertroosting zullen putten. Spr. eindigde met het „Onze Vadei". Bij het graf sprak de Heer S. de Vries woorden van waardeering over den heengegane, die eerst als secreta ris en later als Voorzitter zooveel voor de afd. S.D.A.P. heeft gedaan. Spr. hoopt dat de nagedachtenis van den heer Lub wordt geëerd door zijn voet spoor- te volgen. Namens de familie dankte; de heer Oden voor de belangstelling, inzonder heid voor de tegenwoordigheid van B. en W. en den Raad. Hiermede was deze sobere, doch ont roerende plechtigheid geëindigd. „Onze vriend" Lub is niet, meer. Wij kunnen niet nalaten nog een woord van meegevoelen te' uiten, want inder daad was de heer Lub een „waar" vriend, iemand waarmee men kon spreken, op wleii rhen kon „vertrou wen". Veel sprak hij niet, maar wat hij uitte was wel-oVerwogën, was uit het hart gegrepen en of men al met hem in meéningsgevoel soms verschilde, men kon altijd in hem waardeeren, dat ihij-'t zoo zag en dat hij gaarne zijn zienswijze wilde wijzigen, als hij in een andër oordeel iets beters zag. Zulke karakters zijn er niet veel en al zullen wij zijn stramme figuur niet meer zien, in alle eerbied, met de ge dachte „hij was een goed menscli", zal hij hij ons in herinnering blijven voort leven. C. J. B. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. JAARVERGADERING „HARMONIE". Vrijdagavond hield de Gemengde Zang vereeniging „Harmonie" in Ho tel Smit te Middenmeer, haar jaarver gadering. De voorzitter de heer Van Vegten memoreerde in zijn openingswoord het wel en wee wat de vereeniging in haar eerste bestaansjaar heeft door moeten maken. Het ledental blijft te laag ën men moet dan ook zijn bewondering uit spreken voor den directeur den heer Broere dat hij zijn. vaak ondankbare taak met animo blijft vervullen. Spr. brengt in herinnering dat de vereeni ging 3 maal in het openbaar naar bui ten is opgetreden. Het laatste concert is moreel goed geslaagd, doch was fi nancieel slecht. Ook de gehouden verloting heeft niet aan het beoogde doel beantwoord. Hierna worden de notulen gelezen door de secretaris de heer Jb. Hart- land, die tevens een kort jaarverslag had samengesteld. Ook in dit verslag komt duidelijk uit dat met groote moeite de vereeni ging staande wordt gehouden. Mej. Geelhoed - de Rijke brengt hierop verslag uit van haar gehouden financieel beheer. Uit dit verslag blijkt dat met de uiterste zuinigheid het hoofd boven water gehouden kan worden. Een klein nadeelig slot is aanwezig. Voor de aankoop van muziek is ech ter geen geld, zoodat de contributie op 25 cent per week moet blijven wil de vereeniging met het huidige leden tal rondkomen. Van de verloting blijkt een bedragje te zijn overgebleven waarvoor dan wat muziek kan worden aangeschaft. De voorzitter wijst hierop Mej. A. Nieuwland en de heer Jeurink aan die de boeken en bescheiden zullen na zien en brengt dank aan de secreta ris en penningmeester voor hun ver slagen. Hierop is aan de orde de bestuurs verkiezing. De voorzitter deelt mede dat de af spraak was dat het huidige bestuur, voorloopig een jaar zou blijven zitten en dus nu in zijn geiheel zal aftreden. Wenschelijk wordt het geacht dat het bestuur met twee leden wordt uitge breid, waartoe wordt besloten. De hierop gehouden stemming heeft tot gevolg dat de heeren Th. J. van Vegten, Jb. Hartland en Mej. Geelhoed- de Rijke worden herkozen, terwijl do heeren Jeurink en K. v. 't Riet als nieuwe bestuurleden' werden gekozen. Allen nemen hun benoeming aan. Hierop wordt nog met grooie meer derheid besloten voorloopig zoolang het led.enlal niet grooter .wordt--de con tributie óp 25 cent te handhaven. Bij de rondvraag wordt de wensche- lijkheid bepleit om een reglement sa men te stellen, waaraan het bestuur zal voldoen. Ook wordt gevraagd een uitvoering te géven in Slootdorp wat een herha ling zou kunnen zijn van het program ma te Middenmeer. Het bestuur zal hier zoo mogelijk aan voldoen. Vervolgens zal worden getracht de repetitie op Dinsdagavond te stellen. Hierna sluiting. Politie. Verloren een sjaal. Gevonden een rijwielplaatjë. Inl. Politie Slootdorp. Een goed voorbeeld. Een dezer dagen arri veerde alhier een gezelschap, bestaande uit een landbouwer met zijn personeel. Doel was de Wieringerméer eens te bekijken. Op zich zelf geen bijzonderheid, maar wel interessant is het, als men weet, dat die tocht aangebo den was door den patroon, wegens het feit, dat hij 25 jaar in den echt was verbonden. Alles ging op kosten van den patroon; dag loon voor het personeel werd doorbetaald. - Wie volgt Ontslag. De werkzaamheden bij de bouw van het derde dorp Wieringerwerf zijn al reeds in zulk een stadium gekomen,-dat ten gevolge daarvan door de aannemers Kingma en Zn. aan een aantal metselaars ontslag is aangezegd. Roodvonk. Met de gevallen van roodvonk gaat het steeds maar door. Werd heden een patiënt ontslagen, een nieuw geval is weer ge constateerd en wel bij een kindje van den hr. Siemersma. Toch wel eigenaardig, daar dit nu reeds het vierde geval is. Eigen rechter. Eenige veehandelaren die op een toekomstige pachter van de Wjeringermeer die thans nog te Wie ringen woont een vordering hadden van een flinke som gelds, hebben met de manier van inning een minder gebruikelijke weg gekozen, door in de nacht van Maandag op Dinsdag een 20-tal jonge koeien uit een weiland ïn de Wieringermeer te laten weghalen en de beesten op de markt te Pur- merend te verkoopen. Volgens de eigenaar van de koeien verviel de vordering van de handela ren echter pas in December a.s. Volgens de handelaren had echter de betaling al plaats moeten hebben. Hoe dit echter zij, met deze vreemde inning zullen de handelaren wel niet uit kunnen en zal een volgend bedrijf zich wel afspelen voor dé rechter, en wij vernamen dan ook dat de koeien in Purmerend in beslag zouden worden genomen. Onfortuinlijke val. De schipper H. F. die te Slootdorp een lading hout moest lossen, kwam Maandagavond zóódanig met zijn rechterarm op de reeling te vallen, dat hij zijn elboog brak. Dr. Hoogkamer ijlings gewaarschuwd achte overbrenging naar Alkmaar noodzakelijk. Ondertrouwd G. P. NES Az. E. MEURS Sd. Oostwoüd Hauwert 14 Juni 1935. Huwelijksvoltrekking 26 Juni a.s. Receptie Hauwert Zondag 16 Juni v. 2-4 u. Oostwoud Zaterdag 22 Juni v. 4-8 u. Toekomstig adres TWISK. Bij ons verkrijgbaar de beroemde in Potten van 40 en 70 cent. 1CHT10L BOUGIES. Bigs Waschmiddel voor Schapen en Lammeren voldoende ^gor 5 schapen, 75 cent. CREOLIN PER^LESCH 25 CENT. WAGENSMEER EN MAAIMACHINE - OLIE IN BUSSEN a 5 liter f 1.00. Aanbevelend j. BOUMA, DROGISTERIJ, SLOOTDORP. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen'9—Wieringermeer. DONDERDAG 20 JUNI nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk. Vanaf heden verkrijgbaar uit onze electrische Pomp. ESSO DE BENZINE VOOR UW MOTOR. Aanbevelend, C. KLARE, Garage MIDDENMEER, Telef. 7. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdags van 7 tot 8*/a uur. MIDDENMEER Donderdags van 7 tot 8 uur. Kleinste inlage één gulden. Tevens verkrijgbaar Bordeauxe pap. Brandstof fenhandel. Kunstmeststoffen. SPORT. SUCCES - NIEUWS. Zondag speelde Suc- ces I een vriendschappelijke wedstrijd op ei gen terrein tegen Hollandia I uit Hoorn. Door de vele regen van de laatste dagen was het' terrein zeer drassig geworden en stonden de piassen water dan ook op het veld. Hol landia bracht de bal aan het rollen. Aan beide kanten worden eenige aanvallen onder nomen doch de verdedigingen wisten erger te voorkomen. Succes had geducht met pech te kampen. Eenige malen lag de bal vlak voor het H.-doel, doch de kansen werden niet benut. Hollandia wist een 20 voorsprong te behalen, hoewel H. overigens ook geen mooi spel te zien gaf. Vlak voor rust wist de Suc- cesmidvoor een doelpunt te scoren, zoodat de rust met 21 inging voor Hollandia. Na de rust duurt het niet lang of Albert

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2