Voor de warme dagen Alleenverteyenweerdjger GEMEENTERAAD ANNA PAÜLOWNA RANJA's en LIMONADE's EN GAZEUZES ADR. VAN OERS ZITTING dat Ethiopië niet streeft naar territo riale vergrooting zooals een uitweg naar de Roode Zee. Voor het geval van een succes in een mogelijken oorlog zou de keizer het voorbeeld volgen van zijn voorganger Menelik, die naar de bergen terugtrok 11a de Italianen te hebben verslagen en zich er van onthield zijn gebied te hun nen koste te vergrooten. BINMNLaNDSCH nieuws. PERSBERICHT. GESLOTEN TIJD ANSJOVISVISSCHERIJ. Naar men ons mededeelt heeft de Minister van Economische Zaken bepaald, dat de ge sloten tijd voor de ansjovisvisscherij in de Waddenzee en in de Zeeuwsche Stroomen dit jaar in plaats van op 1 Juli zal aanvangen op 14 Juli. Lemsterlands raad is haisiarrig. In de gehouden vergadering van den raad van Lemsterland kwam een voorstel in behandeling tot verhoo ging van het salaris der gemeente veldwachter, omdat de minister van Binnenlandsche Zaken, op wiens uit drukkelijk verzoek dit voorstel werd in gediend, een norm voor deze jaarwed den wenscht in te voeren. Reeds eer der was een dergelijk voorstel in be handeling geweest. Toen echter heeft de Raad dit voorstel van de minder heid van B. en W. met algemeene stemmen verworpen. Ook thans bleek de Raad niet van zienswijze veranderd. Opnieuw is een voorstel tot verhooging van de jaar wedden met algemeene stemmen ver worpen. PROVINCIAAL NIEUWS. HELDERSCHE KERMIS. MEYER HAMEL'S REVUE 1935 „Van Lach tot Lach" te Den Helder. De Directie van Casino meldt Na de succes tournee van Meijer Hamel's Revue ,Dat doet de deur dicht"het vori ge jaar, brengen wij thans de schlager non stop Revue „Van Lach tot Lach". Meer dan 6 maanden is deze revue de sensatie geweest van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam en duizenden in den lande hebben reeds genoten van deze revue, mede door de drie radio uit zendingen, welke „van Lach tot Lach", popu lair hebben gemaakt, tot in het kleinste ge hucht van Nederland. Niet alleen de zeer kostbare aankleeding van deze revue is het gesprek van den dag geweest, maar zeker ook de beste bezetting welke men zich voor een revue denken kan, zijn de onmiddellijke oorzaken van het groo- te succes geweest. De meest poopulaire Neder- landsche Revue artistent staan U borg voor 100% amusemen. De geheele pers heeft unaniem schitte rend over deze revue geoordeeld. Zoo schreef o.a. De Maasbode Deze geestige revue is het- aankijken en aanhooren dubbel en dwars j waardEen dans-Pantomime als „De macht der Metalen" waarvoor Sophie Kohier zeer verdienstelijk den proloog declameerde, doet zelfs een worp naar het artistieke. Vaderland Een revue vol afwisseling, met sterke effecten, goede humor, komische mo menten, kleuren, luchtige muziek en een be hoorlijk tempo. Arbeiderspers Het is op zichzelf al een bijzonderheid, dat de titel van Meijer Hamel's nieuwste revue werkelijk iets zegt van de in houd. „Van Lach tot Lach" is er namelijk op gericht, de toeschouwers voor alles zoo veel mogelijk te laten lachen. Het Algemeen Handelsblad Gisteravond in „Carré" is er gelachen, gul, van harte. „Van Lach tot Lach" heet dit spel van kleurschitte- ring en de naam was in dit geval meer dan zoo maar een wartelen inval van een auteur. Dagblad van Rotterdam „Van Lach tot Lach" heet deze revue en dat blijkt een goe de naam, want inderdaad gelachen wordt er veel en oprecht. De Telegraaf Ge wilt wel gelooven, dat de revue „Van Lach tot Lach" van den aardigen en voortreffelijken Meijer Hamel,, een revue is, die in monteering en opzet schoon en kost baar is. Rest ons nog mede te deelen, dat de revue te Den Helder precies in dezelfde bezetting zal worden opgevoerd als in de groote steden en dat er inderdaad 40 medewerkenden zijn. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 28 Juni 1935. Op de ge houden Kaasmaikt waren in totaal 56 stapels, wegende 156000 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt Fabriekskaas Kleine f 13 en Commissie f 9. Boerenkaas Kleine, f 12 en Commissie f 14. Alles met Rijks merk. Handel .matig. - .4 De Graanmarkt. ALKMAAR, 28 Juni 1935. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 108 ILL.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 12 voer tarwe f 4.60-f 4.75 15 haver f 6.75 46 gerst (chev.) f 4.60-f 5.50 11 boenen, w.o. bruine f 14.25-f 16; citroen f 17 en wit te boonen f 12 blauwmaanzaad f 14 24 erwten, w.o. groote groene f 11.50 en grauwe erwten f 8-f 10. Alles per 100 Kg. Handel stug. De Veemarkt. ALKMAAR, 1 Juli 1935. Op de gehou den veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 Vette koeien f 120-f 190 handel matig 24 Vette koeien f 20- f 75 per Kg, 35-60 cent 62 Nuchtere kalveren (slacht) f 2-f 10 198 Vette varkens, zware, per Kg. 32-35 cent. Han del stug. GEMEENTE ANNA PAÜLOWNA. Vergadering van den Raad op Zater dag 29 Juni 1935, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, secr. de heer C. Keijzer. Afwezig zijn de heeren Koorn en Komen. Na de opening volgt vaststelling der notulen. Tandenverzorging en Ziekenfonds. Naar aanleiding van het verzoek van de Vereeniging van Burgemees ters en Secretarissen in het voormalig kanton Behagen, betreffende tandver- zorging op de scholen, deelt de Voorz. mede, dat de circulaire aan den School artsendienst te Den Helder was toege zonden. De heer Dekker acht de tandverzor- ging hoogst noodzakelijk, maar het be talen van de kosten door de ouders zal moeilijkheden opleveren. Dezelfde vereeniging adviseert om geen bijdrage in de premie van werk- loozen te verleenen aan het Algemeen Afdeelingsziekenhuis te Alkmaar, al vorens deze premie is verlaagd. De Voorz. geeft in overweging, nu de ze zaak aanhangig is, voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Het gemeentelijk grondbedrijf over 1934. bad een tekort van f 4811.99. Van het P.E.N. kwam de mededee- ling van de kosten van de verbete- ringswerken voor hoog- en laagspan- ningaanleg. Daaruit blijkt, dat de kos ten f 249.25 minder hadden bedragen dan in de overeenkomst was bepaald en welk bedrag aan de gemeente zal worden uitgekeerd. Den Minister van Sociale Zaken is verzocht ook deze gemeente op te ne men onder de gemeenten waar toeslag wordt gegeven op het loon van arbei ders bij particulieren. Op dit verzoek is gunstig beschikt door den Minister. Het is nu maar de vraag welke loon- basis genomen zal worden. De heer Smit vraagt of hier nu sloot werk bij is of niet. Spr. heeft wat het loon betreft, zich altijd vastgehouden aan driemaal f 6.~ De voorz. wil nu maar niet meer over het loon spreken, de commissie zal daarover wel advies uitbrengen aan den Inspecteur. Tot leden dier commissie worden door den voorz. aangewezen de heeren Lubbert, Rezelman en Dekker. De hr. Komen komt ter vergadering. Vastgesteld wordt de vergoeding van de katholieke school te Breezand. Bevestigd wordt de pensioengrond slag van den heer J. H. Teutelink, en vastgesteld de pensioensgrondslag van den heer D. Hoexum. Opnieuw wordt vastgesteld de veror dening op de heffing van schoolgeld, Omdat de gemeente noodlijdend is ge worden, verlangt de regeering verhoo ging van de tarieven. Nieuwe ambtenaar. Het voorstel van B. en W. tot het ver leenen van machtiging aan hun colle ge tot 't aanstellen van een ambtenaar, en dan dezen nieuwe ambtenaar inzonderheid te beiasten met de admi nistratie en controle der steunregeling en werkverschaffing, komt nu ter tafel. De voorz. licht dit voorstel toe, door mede te deelen dat een ambtenaar van het Ministerie de administratie van de steunregeling en werkverschaffing heeft gecontroleerd en dat er daarna bericht is ingekomen, dat er een amb tenaar speciaal moet worden belast met die administratie en controle enz. B. en W. hebben zich daarover beraden en hebben tenslotte besloten dat voor die werkzaamheden dan '11 ambtenaar moest worden aangesteld en dat die ambtenaar dan tevens zou worden he iast met het ambt van secretaris-pen ningmeester van het Burgerlijk Arm bestuur en tevens zou zijn secretaris- penningmeester van het Crisis-Comité. Meer dan eens heeft spr. gezegd, dat onze ambtenaren hard, veel te hard moeten werken en de oorzaak daarvan is dat ter gemeente-secretarie geen ruim te is voor meerdere ambtenaren. Zooals de toestand hier is, kan het niet meer, en de inspecteur was het daarmee eens. B. en W. zijn dan voor nemens een ambtenaar te benoemen en willen het salaris bepalen op f 1000 tot f 1200, met f 100 voor diploma gemeen te-administratie. De heer Dekker is overtuigd dat het secretarie-personeel overbelast is. Spr. hoopt dat met de benoeming goed uit gekeken wordt. Er is veel voor iemand, met dit werk belast te doen, er is iemand met ervaring noodig. De voorz. deelt dan mede, dat den te benoemen ambtenaar de burgemeesters kamer zal worden toegewezen en spr. zal dan in de raadszaal gaan zitten. De heer Komen is er tegen, dat de te benoemen ambtenaar verschillende functies zal krijgen waar te nemen. Er zijn functies bij, zooals secretaris penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur, en van het Crisis-Comité en spr. heeft er bezwaar tegen, dat de nieuwe ambtenaar die krijgt. Spr. weel wel, dat de heeren Keijzer en Baken meer dan belast zijn, maar spr. hoopt toch dat zij bereid zullen zijn die func ties te blijven vervullen. De voorj. zegt den heer Komen die illusie te moeten ontnemen, het kan niet, de heer Baken kan die werkzaam heden niet langer blijven doen. En het zelfde is het geval met den heer Keij zer, wat het crisis-comité betreft. Een nieuw raadhuis De heer Smit zegt dat waar de ge meente in zielental vooruitgaat, het noodzakelijk is dat er een ander ge bouw komt. Het werk voor 2000 of 3000 ingezetenen verschilt natuurlijk met dat cloor 5800 zielen, en alhoewel hij; clan ook, zoo lang hij hier nog zit, voor de bezuiniging is, de noodzakelijkheid gaat hij hier niet bestrijden. De heer Smit verzoekt B. en W. een algemeene oproeping te doen, de tijd is zóó beroerd en stelt daarom ieder in de gelegenheid naar deze betrekking te solliciteeren. De benoemingen zijn spr. wel eens niet naar den zin gegaan en spr. zou nu zoo graag willen dat hij in dit op zicht zijn zin eens kreeg. De voorz. zegt dat de benoeming aan B. en W. is en zij zullen alleen vragen wat ambtenaar het is. De heer Kuiken zegt dat ieder van ons overtuigd is, dat het secretarie-per soneel het meer dan druk heeft, maar waar het hier crisis werkzaamheden betreft, vraagt spr. of het geen aanbe veling verdient een-lijdelijk ambtenaar te benoemen. Wt kunnen dan kijken hoe het zal loopen. De heer Dekker denkt dat cle ambte naar wel noodig zal blijven, alleen zou het wenschelijk zijn iemand met een proefjaar te benoemen. De voorz. zegt dat daartegen geen be zwaar is. De heer Van den Berg is het eens met den heer Komen z.i. krijgt de nieuwe ambtenaar ook te veel functies en de vrees zou ontstaan dat ook deze ambte naar weer overbelast wordt. De heer Komen zegt dat zijn bezwa ren niet zijn weggenojmen, integendeel, spr. wil den heer Baken als secr.-pen- ningm. van het B. A. handhaven. De voorz. herhaalt dat de heer Baken ret niet meer kan en ook niet wil. De heer Komen Dan moet hij ont slag nemen, dan staan we ervoor. De heer Dekker zegt dat er wel meer deren bezwaren zullen hebben dat de heer Baken als secr.-penning.m. van het B. A. heengaat, maar toch acht spr. het combineeren van die betrekkingen juist. Het zijn allemaal zaken die bij el kaar beliooren. Spr. wijst er echter op, dat de ambtenaar veel met geldzaken zal omgaan en vraagt zich af of het sa laris wel voldoende is om in het levens onderhoud te voorzien. Zal hij niet ge dwongen worden zich aan andermans geld te vergrijpen. De voorz. zegt dat een borgstelling mogelijk is, daar is over te praten. De heer Dekker zal t.a.v. het salaris geen voorstel doen, maar hij behoudt zich het recht voor volgend jaar op die zaak terug te komen. Ook de heer Rezelman vraagt zich af of de ambtenaar, die twee andere func ties er bij zal kunnen uitoefenen. De heer Kuiken Dat went wel zachtjes aan. Het voorstel van B. en W. wordt ver volgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Komen wenscht geacht wor den te hebben tegen gestemd. De voorz. zegt nu, dat B. en W. ge machtigd worden een ambtenaar te benoemen, op een salaris van f 1000 tot f 1200, met f 100 voor diploma ge meente-administratie, dat de heer Ba ken eervol ontslag krijgt als secr.-pen- gingm. van het B. A. en dat de heer Baken het salaris van f 160 zal be houden. De raad gaat accoord met begrootings wijzigingen in verhand met de verant woording van het .z.g. uitgestooten be drag van den dienst 1934. Dit uitgestoo ten bedrag bedraagt f 31358.50, welk bedrag de gemeente als renteloos voor schot van het rijk zal ontvangen, 11.1. 80 pCt. bij aanvrage, en de overige 20 pCt. als de rekening van 1934 zal zijn vastgelegd. Het renteloos voorschot zal in 10 jaren moeten worden terug be taald, de eerste 10 pCt. volgend jaar. Enkele aanslagen in het schoolgeld en hondenbelasting worden op voor stel van B. en W. oninbaar verklaard. Zonder hoofdelijke stemming wordt gunstig beschikt op een aanvrage van J. L. Quist om een voorschot ad f 2830 ingevolge de bepalingen der Landai'bei- derswet. Hierna volgt sluiting. Roekeloos rijden op fietsen. Vrijdag avond waren weer enkele jongens aan 't jakkeren op fietsen nabij de ophaal brug Veerburg. Zeer onbedacht reed een der wilde mannen een voetganger aan, die zich tengevolge daarvan onder Dr. Olree's behandeling moest stellen. Voor deze heeren zal dit ritje nog een napraatje krijgen. Alcohol-ellende. Zaterdag is door de politie opgesloten de heer B., die on der invloed van sterken drank vernie ling pleegde. B.K.C. a een le prijs, B.K.C. b een 2e prijs. Een glorie-volle dag voor on ze adspiranten, die in de adspiranten- dag: te Alkmaar dit succes bevochten. B.K.C. a won van N.-Niedorp a met 1-0 en van Strandvogels met 4-1. B.K.C. b won van K. F. C. g met 5-3, doch moes ten voor de Beemster de vlag strijken. Veel aandeel hebben in dit behaalde succes gehad de heeren leiders v.d. Goes en Totté, die met hun adspiran ten in alle opzichten steeds meewerken B.K.C. 4 speelde tegen Petten 2 en won 11a een slappe wedstrijd met 3-2. Ouden van Dagen-rit. Blij als kinde ren, ja veel en veel dankbaarder ge zichten, zie je bij deze tocht. Onder schitterend zomerweer vertrokken de oudjes van morgen in mooie wagens gezeten. Hun jaarlijksche Ouden van Dagen-tochtjnocten we nu welhaast schrijven. De reis gaat naar Bergen- Schoorl-Groet-Alkmaar, enz. Ons in ziens is dit een mooi traject en lang genoeg, vooral bij warm weer, om de oudjes weer een genotvolle dag te be zorgen. Die tocht mag niet te overver- moeiend zijn. Laten we hopen dat alle wagens goed en behouden en zonder pech van-avond arriveeren. ONS Lezing Holl Mij. v. Landbouw. Op Zaterdag 29 Juni hield ir. P. A. v.d. Ban, Rijkslandbouw-consulent te Wageningen een lezing te Middenmeei', welke werd georganiseerd door de afd. Holl. Mij. v. Landbouw met m.w. der andere landbouw-org., met als onder werp „Landbouwwerktuigen en Boerenwagens. De voor. den heer Schooi'l heette de aanwezigen, (een 50-tal) welkom en geelt het. woord aan ir. v.d. Ban. Allereersf begint spr. met de ver schillende typen boerenwagens, aan een bespreking te onderwerpen, waar dij de aandaent werd gevestigd, op de tegenwoordige wagen op luchtbanden, waarbij vaan gebruik gemaakt weru van gebruikte auto onderstellen, van welke men voor een lage prijs een goe de landbouwwagen kan maken, en wijst spr. op de diverse bestaande con structies en de voor- en nadeelen hier van .Na dit punt zeer uitgebreid te nebben besproken, behandelt spr. di verse landnouwwerktuigen in hoofd zaak bestemd voor gewone boerderijen en bespreekt de rendabiliteit van een trekker op verschillende bedrijven, overwegende dat vaak hierbij principi- eele kwestie's de hoofrol spelen. Spr. noemt tevens, wanneer het be drijf hiervoor geschikt is, de vooi'dee- len van een rupstrekker boven 'n wiel- treklcer, vooral in het voorjaar. Verder noemt spr. verschillende ty pen van ploegen (paarden) geschikt voor lichte en zware gronden en zegt speciaal te letten op liet juiste 11 urm mer (grootte) van de ploeg, voor de te bewerken grondsoort; behandeld wor den z.g. vaste en losse ploegen waarbij een nieuw systeem is met auto-stuur, het keeren van wentelploegen, voor namelijk meerscharige kipploegen enz. Als eggen werden behandeld de meest voorkomende soorten van con structie en wijze van werken. Bij de gelegenheid tot het stellen van vragen werd hiervan een zeer druk gebruik gemaakt, en werden alle mogelijke landbouwmachines en de beproevingen hiervan door spr. behan deld, zoodat het geheel zich kenmerk te als een leerzame avond. De voorz. sluit dan ook de vergade ring met een hartelijk woord van dank aan ir. v.d. Ban, voor z'n belangrijke en aangename causerie Veevoer niet duur. Dat het veevoer niet duur is bewijst wel, dat de Cult. Maatsch. een behoorlijk goed gewas witte klaver van de hand heeft gedaan voor f 5 de ha. Zegge vijf gulden per Hectare. Voor hooiwmning is zoom vrucht minder geschikt, echter is het voor persvoer goed. Nieuwe badplaats. Werd er in het Amstelmeer eind Molenweg, reeds vroeger eenig gebruik gemaakt als plaats van baden, dit is, dezen zomer m sterke mate toegenomen. Zoo is het, dat het er werkelijk op bepaalde tijden naar uit ziet, alsof men zich kan wa nen in 'n gezellig strandleven. Prach tige harde en zacht afloopende bodem, zijn omstandigheden, die zoo'n natuur bad aantrekkelijk maken. FLEVO - NIEUWS Door de 6-0 overwinning van Flevo I op Twisk II in de serie wedstrijden van Aarts woud plaatste Flevo zich in de winnaarsfina le, zoodat a.s. Zondag om de eerste en tweede prijs tegen Aartswoud I gestreden zal moe ten worden. Het tweede verloor met 4-2 van Aartswoud 2. Het wil met de reserves nog maar niet vlotten. PROBEERT HET EENS EEN SCHRIJFBLOC MET SPIRAALRUG geeft groot gemak. Bosker's Boekhandel H.-hoef Middenmeer. BURGEMEESTER VAN EEN „GEMEENTE IN WORDING." Het voorloopige bestuurslichaam voor den Wieringermeer." Ingediend is een* wetsontwerp tot instelling- van een openbaar lichaam voor drooggelegde en droog te leggen deelen van het IJsselmeer. Art. 1 luidtEr wordt ingesteld een rechts persoonlijkheid bezittend openbaar lichaam „De Wieringermeer", dat naar de bij deze wet gestelde regelen is belast met I. De leiding en de uitvoering van den verderen inpolderingsarbeid in de Wieringer meer, daaronder begrepen het geschikt ma ken van de binnen zijn gebied geleden gron den voor gebruik, in het bijzonder voor de uit oefening van den landbouw, voor bewoning en voor verkeer te land en te water H Het eigenaarsbeheer van de staatseigen dommen binnen het inpolderingsgebied mee de bevoegdheid, van deze eigendommen ten hoogste 3000 ha in staatsexploitatie te hou den III. Het treffen van voorzieningen ter be hartiging van de waterstaatsbelangen binnen het hiervoren onder I. genoemde inpolderings gebied, voor zooveel die taak niet aan ande ren is of zal worden opgedragen en het be heer van door de Kroon aan te wijzen water staatswerken buiten dat gebied, onder nako ming van ten aanzien dier werken door het Rijk aangegane verplichtingen IV. Het treffen van de gemeentelijke voor zieningen, welke voor de tot het gebied van dat lichaam behoorende gronden en wateren, in afwachting van de gemeentelijke indeeling daarvan, voor zooveel deze noodig is, worden vereischt. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend Werd aanvankelijk gedacht aan de inrich ting van een openbaar lichaam, dat zoowel de inpoldering van de Wieringermeer als die van elke verdere in het IJsselmeer ter hand te nemen inpoldering zou kunnen omvatten, thans wordt bij nader inzien beter geoordeeld de voorzieningen in de eerste plaats te doen strekken tot het onmiddellijk noodige, inzon derheid tot de Wieringermeer. Daarnaast be hoort de mogelijkheid te worden geschapen, dat de organen, welke in de Wieringermeer ervaring op dit bijzondere bestuursterrein hebben verworven, deze ook aan andere ge bieden, welke voor inpoldering in aanmer king komen, kunnen ten nutte maken. De regeering wenscht nu aan één openbaar lichaam „De Wieringermeer" de zorg voor den verderen inpolderingsarbeid in het reeds drooggelegde gebied van het IJsselmeer in zijn verschillende schakeeringen en in zijn t'ollen omvang op te dragen. De regeering acht het wenschelijk, veror denende bevoegdheid te verleenen aan het in te stellen lichaam, teneinde dit in staat te stellen, de noodige voorzieningen te treffen om de waterstaatsbelangen in het inpolde ringsgebied veilig te stellen. Op deze wijze oestaat de mogelijkheid tot het vaststellen van dezelfde strekking als in waterschappen voorkomen. Daar aan het nieuwe lichaam een belang rijke arbeid zal worden toevertrouwd, welke nog groote financieele offers van de rijks schatkist vraagt, en waaraan groote finan cieele verantwoordelijkheid is verbonden, komt het de regeering voor, dat de vaststelling der begrooting dient te geschieden bij de wet, zoodat de begrooting ook in onderdeelen onderworpen is aan de controle van de Volks vertegenwoordiging. Ook het eigenaarsbeheer, waaronder valt de uitgifte van gronden, komt bij het in te stellen openbaar lichaam, daar ook dit beheer en die uitgifte deel uitmaken van den inpol deringsarbeid. Thans geschiedt een en ander onder verantwoordelijkheid van den minister van financiën. Overigens is, de geheele onder neming, welke geleid wordt door een verant woordelijke instantie, ook slechts aan één minister verantwoordelijk te maken doch het kwam ten slotte niet geraden voor, den eenmaal gegroeiden toestand ingrijpend te wijzigen, zoodat een tusschenvorm is gekozen, waarbij het orgaan voor het eigenaarsbeheer verantwoordelijk is aan de ministers van Fi nanciën en Waterstaat beiden. Door de instelling van een lichaam met ver ordenende bevoegdheid kan de „gemeente in spe" (die nog niet „gemeente" mag heeteiri provisorisch krijgen haar raad, haar college van B. en W. en haar burgemeester, zonder dat daarvoor alle bevoegdheden, noodig tot het vormen van die organen, aan de bevolking in den polder worden, gegeven, Mitidenstandsvereeniging „W.-Meer". I11 cle laatst gehouden bestuursver gadering werd het dagelijksche be stuur van bovengenoemde vereeni ging als volgt samengesteld A. C. van Oeveren, voorz. P. G. Oberman, secr. Adr. van Oers, pen- ningm. Wieringermeer Fanfare. Zaterdag avond liield de Wieringermeer Fanfare, een huishoudelijke vergadering in Ho tel Smit de Middenmeer. De heer Mijndersma herdacht in kor te, doch gevoelvolle bewoordingen het overlijden van den heer E. v.d. Wal, op richter der Wieringermeer Fanfare, waarin hij tevens schetste het verlies wat de vereeniging lijdt met dit heen gaan. Gezien het huish. karakter van deze vergadering zullen wij alleen de he sluiten vermelden die dien avond zijn genomen. In de bestuurs-vacature, van den hr. v.d. Wal werd gekozen de heer P. Jan- nega, terwijl in de plaats van den heer J. Yarkevisser, die ter vergadering be dankte als bestuurslid en tevens als lid, werd gekozen de heer Rooze van Slootdorp. De functies werden als volgt ver deeld A. Mijndersma, voorz. Rooze secr. en K. Kok, penningjn. Vervolgens werd nog besloten, te trachten de repetitie's althans des zo mers op Zaterdagavond te houden, ge zien de slechte opkomst die men Maan dags heeft daar vele leden overwerken moeten. Ook werd nog besloten om beurtelings om de vier weken de repe titie's te Slootdorp en te Middenmeer te houden. Het concert te Middenmeer in Sep tember zal zoo mogelijk door moeten gaan. Om jam te maken PENJIL EN OPEKTA. Beleefd aanbevelend Brink SLOOTDORP. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 4 JULI nam. 2 tot 4 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk. Bekende fabriek van populaire stofzuigers zoekt plaatselijke Energiek werker ruim bestaan. Brieven onder letter H. S. Adv. Kantoor JANSSENS Co. Spui 15, Amsterdam,

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2