binnengedrongen op een receptie die ter eere van haar echtgenoot werd gehouden. Hij loste eenige revolverschoten op de Belgische dame en op een aanwezigen Portugees en diens echtgenoote, die hij allé drie doodde. Een po litieagent, die hem wilde ontwapenen, werd eveneens neergelegd. Ook de chauffeur die hem vervoerd had, en weigerde hem opnieuw in de auto te laten, werd door een revolver schot gedood. Men vond den waanzinnige later, nadat hij de hand aan zich zelve geslagen had, dood op den weg. 100 GRAD. F. IN DE SCHADUW. Boschbranden in Canada. Huizen en boerderijen verwoest. Het Oostelijk deel van Canada wordt ge teisterd door een hittegolf, die reeds 11 dagen duurt. De temperatuur bedraagt tot 100 gr. F. in de schaduw. Als gevolg van de verzengende hitte zijn in Nieuw-Brunswijk, Nieuw-Schot- land en op de Prins Edward-eilanden bosch branden uitgebroken. Duizenden vrijwilligers zijn er op uitgetrokken om aan het blus- schingswerk deel te nemen. Meer dan ,40 hui zen en groote boerderijen zijn reeds verwoest. Eenige boschbranden nabij Quebec konden worden gebluscht. CHARLEY CHAPLIN IN 1936 NAAR SOWJET-RUSLAND De leider van de administratie der Russi sche filmindustrie, Sjoemiatski, die Juist met een groep in de filmindustrie werkende Rus sen van een bezoek aan de Vereenigde Staten in Rusland is teruggekeerd, verklaarde in een interview, dat een aantal vooraanstaande per sonen in de Amerikaansche filmwereld den wensch te kennen had gegeven, ter gelegen heid van het tweede Sowjet-Filmfestival, dat in het voorjaar van 1936 gehouden zal wor den, naar de Sowjet-Unie te komen. Tot de genen, die verklaard hadden in 1936 een be zoek aan Rusland te brengen behoorde o.a. Charley Chaplin. ABBESSYNISCHE LEGER GROEIT. De aanbiedingen om dienst te nemen in het Abessinische leger zijn zoo talrijk dat de regeering te Addis Abeba een nieuw bureau te dier zake heeft moeten openen. Niettegenstaande 18 jaar de minimumleef tijd voor recruten is, worden thans onder de recruten voor het Abessinische leger kinderen van 12 jaar opgeleid, aldus schrijft de cor respondent van de „EVening Standard" te Addis Abeba, die voorts verklaart dat de kei zer nog steeds bezorgd is over het tekort aan munitie. Hij kan niet voldoende krijgen en wat hij heeft is onvoldoende. Het is echter niet waar dat alle leveranties zijn gestaakt, daar nog steeds uit verschillen de bronnen wapens en munitie worden aan gevoerd. Openlijk wordt gezegd dat Japan behulpzaam is geweest. De regeering heeft een controle op en een beperking van den aankoop van buitenland- sche valuta ingesteld, teneinde kapitaals- vlucht te voorkomen. Storm en onweer bij Napels. Dooden en gewonden tenge volge van cycloon en dijkdoor braak. Door hevige onwederö zijn verschei dene straten onder water gezet. De verbinding tusschen Napels en Salerno werd verbroken. Twaalf personen zijn om het leven gekomen, terwijl een tiental werd ge wond. Omstreeks 7 uur Dinsdagavond ont lastte zich een hevige regen boven Garnarnano en Castellamjnere di Stra- bia, welke tengevolge had, dat de dij ken doorbraken en beide plaatsen on der water zette. Op sommige plaat sen bereikte het water een hoogte van 3 meter waardoor de bewoners ge dwongen werden op de daken te vluch ten. Manschappen van het vijfde fascis tische legioen en brandweerlieden uit Napels boden de eerste hulp en redden velen, die door het water waren inge sloten. De prins van Piemont heeft een be zoek gebracht aan Castellammare. Een dolle wolf. Te Esdjin in de Turksche provincie Adana is een dolle wolf in de straten verschenen. Het dier heeft verscheide ne uren de stad geterrioseerd en twee personen werden het slachtoffer van het verscheurende beest. Behalve de ze twee dooden, werden nog een ze ventiental personen, en vele koeien en honden gebeten. Tenslotte viel de bevolking in grooten getale op het beest aan en doodde het. Alle dieren, welke door den dollen wolf waren ge beten, moesten worden afgemaakt. Amerlkaansch Congres beslist. Over quaestie van wapenuit voerverbod. De Amerikaansche pers acht een oor log tusschen Italië en Abessiniê onver mijdelijk indien Frankrijk en Enge land niet op het laatste moment krachtig ingrijpen. Alle bladen geven uitsluitend Mussolini de schuld van de huidige situatie. De regeering volgt de geheele ont wikkeling met groote bezorgdheid. Zij houdt zich opzettelijk buiten het con flict om het optreden van Engeland niet te storen. Wanneer het echter tot oorlog mocht komen, zal zij waar schijnlijk gebruik maken van haar be voegdheid tot afkondiging van een wapen-uitvoerverbod, althans wanneer het desbetreffende wetsontwerp, dat Zaterdag in allerijl is ingediend, nog voor het einde van de huidige Congres zitting behandeld en goedgekeurd kan worden. Het wetsontwerp is op wensch der regeering aldus gewijzigd, dat de af kondiging van een wapenembargo aan president Roosevelt wordt overgela ten en dat tevens de vrijheid heeft, te bepalen of het embargo zal worden af gekondigd tegen beide oorlogvoerende mogendheden. Hierdoor heeft presi dent Roosevelt de mogelijkheid gekre gen, pressie op Italië te oefenen. Zooals men weet, heeft de presi dent thans reeds de Bank voor den Bui tenlandschen Handel verboden, cre- dieten aan Italiaansche firma's toe te staan. HET VERKEER OP DE WEGEN. Een wetsontwerp inzake verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid wordt voorbereid. Aan de memorie van antwoord inzake het ontwerp houdende regelen nopens het ver keer op de wegen, wordt het volgende ont leend De minister onderschrijft de opvatting van de leden, die meenen, dat het doel van een algemeene verkeerswet zeer dicht is bena derd, indien dit ontwerp tot wet zal worden verheven. Verkeersongelukken. Tegenover het standpunt van sommige le den, die het roekeloos rijden door bestuurders blijkbaar niet als oorzaak van de meeste ver keersongelukken beschouwen, staat de opvat ting van vele andere leden, die zich met de beschouwingen ten deze van eerstgenoemde leden niet kunnen vereenigen. Ten einde de juistheid van deze opvatting nader te staven, heeft de minister het Centraal Bureau voor de Statistiek verzocht, voortaan in het Sta tistisch overzicht verkeersongelukken op te geven het aantal ongelukken, door bestuur ders van de overige vervoermiddelen veroor zaakt (fouten van voetgangers worden reeds afzonderlijk vermeld). Betreffende de wijze van controle op de naleving der gegeven voorschriften moge worden opgemerkt, dat overeenkomstig geda ne toezegging, de minister met zijn ambtge- nooten van justitie en van binnenlandsche zaken in overleg is getreden omtrent aan politiebeambten te geven verkeersonderwijs. Veiligheid op den weg. Een verbod voor voetgangers om van den hoofdweg gebruik te maken ter plaatse, waar een behoorlijk voetpad aanwezig Is, zal wor den overwogen. Welke maatregelen echter ook genomen worden, steeds zal op een groot aantal wegen het verkeer geheel of nagenoeg geheel van dezelfde baan moeten gebruik maken. Ook vóór de invoering van deze wet zal getracht worden door goede verkeersregelingen en doel treffend toezicht de gevaren tot een minimum te beperken. Rijbewijzen. Alle middelen tot vermindering van het aantal ongelukken moeten worden aangegre pen. Eén van die middelen is het verzwaren van de eischen gesteld voor het verkrijgen van een rijbewijs. Het komt den minister noodzakelijk voor, dat bij vernieuwing van het rijbewijs, om de vijf jaar, de aanvrager opnieuw geneeskundig wordt onderzocht. Wordt dit nagelaten, dan bestaat de kans, dat eerst door een verkeers ongeval zou komen vast te staan, dat de be stuurder lichamelijk of geestelijk ongeschikt is geworden voor het besturen van een motor rijtuig. Omtrent de waarde van een psychotechnisch onderzoek voor de beoordeeling van de be kwaamheid en geschiktheid tot chauffeeren loopen de meeningen nog zeer uiteen. Met de grootste aandacht volgt de Minister de vor deringen van deze wetenschap, welke voor de beoordeeling van groote beteekenis kan zijn. Voor algemeene toepassing van bedoeld on derzoek van rijbewijzen zoo gering mogelijk zijn en dient de uitkomst voldoende zekerheid te verschaffen, dat inderdaad onbekwame bestuurders geweerd en bekwame bestuurders toegelaten worden. Ten aanzien van dit vraag stuk wacht de minister nog het advies van de motor- en rijwielcommissie af. Voor de verhooging van den leeftijd, ver- eischt voor het verkrijgen van een rijbewijs, tot 21 jaar, bestaat, naar de minister meent, niet voldoende aanleiding. Wettelijke aansprakelijkheid. Een wetsontwerp tot invoering van de ver plichting van automobilisten tot verzekering tegen de gevolgen van wettelijke aansprake lijkheid wordt in samenwerking met het de partement van justitie voorbereid. Voorrang. De minister vereenigt zich met de opvatting van die leden, die van een voorschrift, waar bij aan het van links komend verkeer den voorrang wordt verleend, verwarring en ver meerdering der verkeersongevallen duchten, en een zoodanige maatregel wordt dan ook niet wenschelijk geacht. Wel wordt thans ernstig overwogen den voorrang van het verkeer op hoofdwegen te erkennen. De wenschelijkheid van een verbod van sa menscholingen op rijwegen, welke het vrije verkeer belemmeren, zal worden overwogen. Een algemeen verbod voor alle wegen, om met een voertuig op den'weg stil te staan, indien de wegberm ter plaatse daartoe geen ruimte biedt, gaat den minister te ver. Op zeer vele wegen met weinig verkeer zal een stilstaand voertuig, mits aan den kant van den weg geplaatst, geen noemenswaardige belemmering vormen en moet daar dus wor den toegelaten, vooral als de wegbermen smal zijn. Is het verkeer zoo druk, dat het geduren de langeren of korteren tijd stilstaan van voertuigen niet kan worden geduld, dan kan met toepassing van art. llbis van het motor en rijwielreglement een stopverbod, station- neerverbod of parkeerverbod voor het betrok ken wegvak worden uitgevaardigd. Omtrent de reminrichting van. motorrijtuigen zijn nieuwe voor schriften in overweging. Indien bij de aanvraag van een voertuigbewijs blijkt, dat het motorrijtuig, waarvoor het bewijs wordt gevraagd, niet van een deugdelijke reminrichting is voor zien, zal de afgifte geweigerd kunnen worden. Een aanvankelijk goede rem inrichting kan echter op den duur on deugdelijk worden. Blijkt bij onder zoek op den weg de reminrichting on voldoende te werken, dan kan het voertuigbewijs worden ingevorderd en ongeldig verklaard. Rood achterlicht. Ook de minister meent, dat niet al leen motorrijtuigen, maar ook andere rij- en voertuigen, waarmede over een weg wordt gereden of welke op een weg stilstaan, in het algemeen van 'n rood achterlicht voorzien moeten zijn. Voor de gewone rijwielen kunnen er ook zijns inziens bezwaren geopperd worden tegen het eischen van een rood achterlicht. Een wijziging van de desbetreffende arikelen van het motor- en rijwiel-reglement is (hans zeer spoedig tegemoet te zien. Verblindende lichten. Een wijziging van de voorschriften omtrent verblindende rijwiel- en auto verlichting en verkeerd gerichte berm lampen is thans bij de motor- en rij wielcommissie in behandeling.! Uiter aard zal op de naleving ook van deze voorschriften door de verkeerspolitie scherp worden gelet. Ook de minister is overtuigd, dat verscheidene ongevallen worden ver oorzaakt door herzodje een automobiel zonder chauffeur urd hebben Hij vertrouwt echter, cblL-apok hier nieu we eischen van ges'?%>theid en be kwaamheid, het periödiek geneeskun dig onderzoek en ook de zwaardere straffen verbetering zullen brengen Een algemeen verbod van wielrij ders, van den rijweg gebruik te maken indien een rijwielpad aanwezig is, komt den minister niet wenschelijk voor. Wel zal worden nagegaan of en in hoeverre het meer rechts houden van het langzame verkeer bevorderd kan worden. Hoewel de minister voorshands van oordeel is, dat het stellen van een alge meene maximum-snelheid op de bui tenwegen geen aanbeveling verdient, stelt hij zich voor, daarojntrent als nog het oordeel van de motor- en rij wielcommissie in te winnen- BINNENLANDSCH NIEUWS. Ex-Kroonprins te Doorn. Naar men meldt, werd de Kroon prins gisteravond te Doorn verwacht voor een bezoek van enkele dagen aan den ex-keizer. Versterking van politie-bureaux te Amsterdam. Wiegens wanordelijkheden in bepaalde stadsgedeelten. Naar men meldt, zullen naar aan leiding van het feit, dat, wanneer in bepaalde gedeelten der hoofdstad rel letjes en wanordelijheden worden ont ketend, deze in het algemeen hun hoogtepunt vinden in buurten van het Westelijk deel der stad, alsmede be noorden het IJ, de bezettingen van de bureaux Admiraal de Ruyterweg en Adelaarsweg voorloopig worden ver sterkt, zoodat elk opkomend verzet onmiddellijk de kop zal worden inge drukt. Het bovenstaande is per coipsorder aan de Amsterdamsclie politie bekend gemaakt. Het Hbl. maakt nog melding van het slot van deze order, die luidt: Elke poging tot wanorde, zoomede elke aanvang van samenscholing moet onmiddellijk met kracht worden tegengegaan, terwijl het recherche- personeel meer in het bijzonder mede werkt tot het arresteeren van de ver wekkers van wanordelijkheden. Ontslag-aanvraag Burgemeester van Koog aan de Zaan. De burgemeester van Koog aan de Zaan, de heer A. G. A. Verstegen, heeft met ingang van 1 Nov. .aan de Kroon ontslag verzocht als burgemeester. Dit ontslag houdt verband met het feit, dat de heer Verstegen op 6 October den 65-jarigen leeftijd hoopt te be reiken. Kindje gestikt. Ten huize van de familie S. in de Statonstraat te Bergen op Zoom heeft een tragisch ongeluk plaats gehad Toen de moeder naar haar negen maanden oud kindje ging kijken, vond zij het dood in de wieg liggen. Gebleken is, dat het koord van de rammelaar de kleine om den hals had gekneld, waardoor het stikte. De geslaagde redding. En een verdwenen horloge Maandag kwam in een politiepost bij de rivier te Rotterdam eèn van het water druipende man, die vertelde, dat hij even tevoren in de buurt een jon gen uit de Maas had gered. Hij vroeg nu of hij misschien even zijn kleeren mocht drogen. Met waardeering voor de koene daad voldeed men gaarne aan zijn verzoek, waarbij men hem liefderijk een plaatsje gaf in een ver trekje apart, waar hij kon wachten, tot zijn plunje gedroogd was. Na eeni- gen tijd was dit het geval en welge moed ging onze redder weer heeri. Zoo als gebruikelijk is, was van 's mans koene daad rapport in het journaal op gemaakt Na een poosje wilde een der agenten zijn dienst aanvangen en ging in ver band daarmede naar het vertrekje, waar de menschenredder een tijdje had vertoefd. De agent had namelijk in dat kamertje zijn horloge opgehan gen en wilde het nu van den spijker nemen. Doch dit was niet meer noodig. Dat had de redder blijkbaar al gedaan. Maar men had zijn naam en adres en onverwijld werd een rechercheur er op uitgezonden om den vingervlug- gen vriend aan te houden. Op het aan gegeven adres woonde echter niemand van den opgegeven naam, doch toen de rechercheur eens informeerde in een garage in de buurt, zeide men daar Dat tref je. Hij is net hier En juist op dat oogenblik trachtte iemand de garage tersluiks te verla ten. Hij werd echter aangehouden en bij fouilleering vond men des agenten uurwerk in zijn bezit. Kort daarop zat de redder-klokjes- dief in een der politie-bureaux zijn zon den te overdenken Roofterreur in Twente. Bedrijvers voor het gerecht. Ongeveer een jaar geleden werd Twente telkens in beroering gebracht door vermetele diefstallen en door twee overvallen met berooving, n.1. op den bejaarden alleen wonenden land bouwer H. Vinke te Albergen en op G. Zwijnenberg te Bornerbroek;. Thans zijn deze zaken voor de recht bank te Almelo behandeld. In elf za ken waren vijf personen gedagvaard, de hoofddader uit Hengelo en de vier anderen uit Borne. Ruim 40 getuigen waren tevens gedagvaard, zoodat de behandeling; tot 's-avonds laat duurde en nog niet geheel eindigde. Verschillende verdachten gaven het hun ten laste gelegde toe, waarbij de hoofddader, een fotograaf te Hengelo, verklaarde, dat geen geweld gebruikt zou worden. Ten slotte werd tegen den hoofdader geëischt 7 jaar gevangenis straf en tegen den tweeden dader vier jaar gevangenisstraf. De zaken tegen de drie overigen zul len op 6 September worden voortgezet. Vergadering van Eendenhouders. Te Amsterdam is een vergadering van eendenhouders-vereenigingen on der leiding van den heer G. Klomp, directeur van de Geld. Eierveiling en bijgewoond door den heer J. G. Tucker, rijkspluimvee-consulent en directeur van de Ned. Centrale voor eieren en pluimvee. De vergadering besloot aan de Ned. Pluimvee-federatie te verzoe ken, gezien den noodtoestand van de eendenhouders, om spoedig te bevoeg den plaatse een aantal wenschen aan hangig te maken, o.a. speciale toewij zing voor eendeneieren van een deel van den export op Engeland, vrijwilli ge beperking van den eendenstapel, schadevergoeding voor de op te rui men jonge eenden onder verplichting, dat dan op zulk bedrijf geen verdere uitbreiding mag plaats hebben en dat voor oude eenden geen vergoeding wordt gegeven.- Verder afschaffing van de graanrechten, of, indien niet mogelijk, verschaffing van goedkoop eendenvoeder, omdat de graanrechten zwaar drukken op het bedrijf. Zoo mo gelijk maatregelen, om tot een mini mumprijs voor eendeneieren te komen, zoo noodig, met het oog op den export, tevens een maximumprijs. Een chantagepleger in de val. Bij huiszoeking gemerkt geld in beslag genomen. Een ongeveer 26-jarige gehuwde in woner in Weesp is door de politie in arrest genomen, terzake van door hem gepleegde chantage, welk feit tenslot te door den verdachte is bekend. Degene, die vöor de afpersing als slachtoffer was gekozen, was een 30- jarige ongehuwde kantoorbediende, wonende in een der provincie-plaatsen. Deze jongeman had briefwisseling ge voerd met een te Amsterdam wonen de dame. De brieven werden geadres seerd aan een kiosk in genoemde stad, vanwaar zij werden afgehaald. Door de een of andere oorzaak kwam een dier brieven in het bezit van den hierboven genoemden inwoner van Weesp, die besloot, uit de correspon dentie munt te slaan. Hij schreef een brief aan den jongeman en dreigde hem, den in zijn bezit zijnden brief, te zullen opzenden aan de ouders van den briefschrijver, wanneer deze hem niet een zeker geldbedrag ter hand stelde. Zoodra de jongeman dezen dreig brief ontving, wendde hij zich tot de politie van de plaats zijner inwoning, doch deze verwees hem naar de poli tie te Weesp. Daarop heeft de bedreigde j.1. Zater dag een bezoek gebracht aan den chef van politie te Weesp, om do ver der te volgen gedragslijn nader uit te stippelen. Overeengekomen werd, dat de jongeman Zondagavond een bezoek zou brengen aan den ehari tagepleger en hem een zeker bedrag zou uitbetalen, welk geld echter van te voren gemerkt moest worden. Daar na zou de politie ingrijpen. Het plan werd geheel volgens deze afspraak uitgevoerd. Eerst begaf de bedreigde jngeman zich naar de wo ning van den afperser en bood hem f 10 voor den brief welke in zijn bezit was. De ander weigerde en wilde f 15 hebben, waarop de jongeman vertrok, zeggende dat hij daarover eerst nog eens denken moest. Hij begaf zich naai het politie-bureau en pleegde overleg met den politiechef, die hem adviseer de, de gevraagde f 15 te betalen, doch deze geldstukken op duidelijke wijze te merken. Aldus geschiedde en de jon geman begaf zich wederom naar de woning van den verdachte, die hem, tegen betaling van f 15, den brief ter hand stelde. Toen kon de politie ingrijpen. Eeni ge politiemannen begaven zich met den jongeman naar de woning van den chantage-pleger, die niet weinig ontstelde, toen hij dit gezelschap tegen over zich zag. In den aanvang trachtte hij wel het hem ten laste gelegde te ontkennen, doch men bracht hem al spoedig zóó in he nauw, dat hij beken nen moest. In zijn portemonnaie werd een bedrag van f 10 gevonden (de ge merkte geldstukken) maar de overi ge f 5 kwamen eerst bij huiszoeking te voorschijn. Ook werd verder nog iri de woning een minutieus onderzoek inge steld naar eventueel verdere bewijs- stuken. O.a. werd van belang geacht een portret van een vrouwelijk familie lid van den verdachte, dat door de po litie eveneens in beslag werd genomen. Ook de schoonvader van den cltftn- tage-pleger werd mede naar 't bureau genomen. Laatstgenoemde heeft n.1. verklaard, den brief te hebben gevon den op den Rijksweg bij de Hakkelaar (gem. Muiden) waaraan echter niet het minste geloof wordt gehecht. Na dat overleg was gepleegd met den Of ficier van Justitie te Amsterdam, werd de schoonvader voorioopig op vrije voeten gelaten, de eigenlijke chantage-pleger werd echter in de cel gezet, om 's-anderen daags op trans port te worden gesteld naar Amster dam, teneinde aldaar voor den Offi cier te worden geleid. DE GELRIA VERKOCHT. Naar men verneemt, bedraagt de koopprijs van het naar Italië verkocht mailschip Gel- ria„ dat deel heeft uitgemaakt van de vloot der Kon. Holl. Lloyd 50.000 Engelsche ponden met levering in Triest. Het schip, dat reeds geruimen tijd uit de vaart was genomen, wordt thans gereed gemaakt voor zijn nieuwe be stemming. Heden vindt een inspectie plaats door Italiaansche deskundigen. De Gelrla zal vermoedelijk in den loop van de volgende week met een Nederlandsche equipage naar Triest vertrekken. HONDERDJARIGE TE WINTERSWIJK. Werkte tot zijn 97sten jaar. Binnenkort zal de gemeente Winterswijk een honderdjarige onder haar ingezetenen tellen. Op 8 September a.s. zal het een eeuw geleden zijn, dat Johannes Hermanus Sibbing, zooals hij officieel in het bevolkingsregister staat Ingeschreven, bij" de Winterwijkers beter bekend als Herman Sibbing, in Winterswijk het levenslicht aanschouwde. Verschillende handwerken heeft de oudste inwoner van de gemeente gedurende zijn lange levensperiode uitgeoefend. Aanvankelijk boerenarbeider, beoefende hij later het handweeftuig. Op hoogen leeftijd, hij was toen 97 jaar, werkte hij in de textielfabriek van de firma M. M. Poppers. Tot op di enleeftijd legde hij dage lij ksch den afstand van en naar de fabriek te voet af. Hij verheugt zich tot nu toe in een goede gezondheid. De richtprijs voor groene erwten. De Minister van Economische Zaken heeft den richtprijs voor groene erw ten (met inbegrip van kroonerwten) en van schokkererwten per 100 Kg. vastgesteld als volgt voor groene erwten met inbegrip van kroonerwten voor kwaliteitsklasse A op f 9, voor B op f 8.50, voor C op f 8, voor D op l 7.50 Voor schokkererwten voor kwali teitsklasse A op f 10.50, voor B op f 10, voor C op f 9.50 en voor D op f 9. Nederlandsche Tuindersbond. Vergadering, van het district Noord-Holland. Het districtsbestuur van den Ne- delandschen Tuindersbond hield dezer dagen een vergadering, in hoofdzaak belegd ter bespreking van de vraag, of een protestvergadering moest wor den gehouden in Noord-Holland. Na eenige uitvoerige besprekingen van den noodtoestand in den tuinbouw was het bestuur homogeen van oordeel, dat een protest-vergadering noodzake lijk is. De steunuitkeeringen van de voor gaande jaren zijn van dien aard ge weest, dat een beperkt gedeelte van de richtprijzen is vergoed, hetgeen een buitengewone verarming der tuinders tengevolge heeft gehad. De vervroegde uitkeeringen op de producten van oogst 1935 zijn zoo belachelijk laag, dat het slechts een redding beteekent voor enkele weken. Besloten werd, om Zaterdag 14 Sep tember in „De Harmonie" te Alkmaar een groote demonstratieve vergade ring te houden. Verdronken. De ongehuwde 57-jarige arbeider P. Rolle uit Enkhuizen, die Zaterdag naar de Hoornsche Kermis vertrok en niet terugkeerde, is thans uit een der Hoorn sche stadsgrachten levenloos opge haald. MARKTBERICHTEN. stichting „Heldersche Eterveilng." Noteering van 22 Augs. 1935. Aange voerd |22517 Kipeieren en 251 Eend eieren. Prijs 52-54 Kg. 260 55-57 Kg. 260 a 300 58-60 Kg. 260 a 320; 61-63 Kg. 280 a 330; Kleine eieren 140 a 150; Eend eieren 1Ó0 a 230. Alles per 100 stuks. Eierveiling Schagen. Veilingsberieht van Donderdag 22 Aug. 1935. Aange voerd 50.000 Kipeieren. Prijs 56-60 Kg. 285 a 300 58-60 Kg. 295 a 320 60-62 Kg. 305 a 320 62-65 Kg. 310 a 360. Eend eieren a 205. Alles per 100 stuks. GEMEENTE WIERINGEN. FAILLISSEMENT. De rechtbank te Alkmaar heeft in staat van faillissement verklaard Jan Wiegman, land man, wonende te Wieringen, Laan No. 0, met benoeming van mr. A. M. Ledeboer tot rech tercommissaris en van mr. P S. Winkel te Hoorn tot curator. Auto in de greppel. Bij de gevaarlij ke hoek Poelweg Westerland kwam van morgen uit Westerland de groentehan delaar A. Lont aangereden en tegelijk kwam uit de Poelweg de trailer van den hr. C. Everts. De heer E. kwam van rechts, doch werd door L. te laat opgemerkt om nog te kunnen stoppen. Tot overmaat van ramp stond daar aan de zijde van den weg een stilstaande vrachtauto van de fa. Asjes. Lont had te kiezen tusschen een botsing met een van beide auto's of de greppel in te sturen. Hij deed 't laatste, doch zoo iets komt harder aan dan men denkt. Ean kapot voorwiel en verbogen as was 't gevolg, terwijl L. niet ernstig werd verwond door glasscherven van zijn voorruit. Gelukkig bleven verder persoonlijke ongelukken achterwege en de schade wordt door verzekering gedekt.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2