LANDBOUWWAGENS EN KARREN TER DEKKING BESCHIKBAAR 2 GROOT-YORKSHIRE STAMBOEKBEREN. TARWE SCHOONEN In Italië zegt men dat het hier zou gaan om een rechtvaardigen oorlog, omdat het hier betreft een verdedigenden oorlog ter verzeke ring van de grenzen tegen voortdurende en onophoudelijke gevaren en een oorlog die noodzakelijk is geworden voor de expansie van een volk dat met den dag grooter wordt. Een zoodanige oorlog zou daardoor tevens gerechtvaardigd geworden zijn. Wij kunnen niet nalaten te bedenken dat, indien deze expansie-behoefte bestaat, even eens de noodzakelijkheid bestaat ter waar borging van de veiligheid der grenzen. Wij hopen dat men zal kunnen komen tot een regeling van de moeilijkheden door alle an dere middelen dan dat van een oorlog. Wij gelooven dat zulks niet onmogelijk is. Een zaak waarmede men rekening moet houden is deze, dat, indien de noodzakelijk heid van expansie nu eenmaal bestaat, het recht van verdediging grenzen en beperkingen heeft, welke men in acht moet nemen, opdat de verdediging niet ongeoorloofd zij. In elk geval zullen wij God bidden steun te verleenen aan het actieve werk van scherp ziende mannen, die begrijpen welke voorwaar den noodig zijn voor het ware geluk der vol ken en de sociale rechtvaardigheid." Godsdienstonderwijs in Oostenrijk. „Dwingt hen om in te gaan". Het Bondsgerechtshof te Weenen heeft een beslissing genomen, welke voor het godsdienst-onderwijs aan de Oostenrijksche jeugd van groote be- teekenis is. Het recht om tot geen en kel kerkgenootschap te behooren, dat den volwassen staatsbuger nog gewaar borgd is, zal in het vervolg niet meer opgeëischt kunnen worden ten aanzien van de religieuze opleiding van min derjarige kinderen. Men gaat daarbij uit van het beginsel, dat wanneer ie mand tot geen enkele kerk behoort, hij zonder relegie is. De een of ander reli gieuze opvoeding echter moet de staats burger ontvangen. Kinderen van men- schen, die tot geen Kerk behooren, zullen daarom van nu af aan, onafhan kelijk van den wil der ouders, door die kerk worden verzorgd, waartoe de ou ders vóór hun uittreding behoord heb ben. Deze bepaling echter wordt ver zacht door het feit, dat in Oostenrijk de kinderen reeds op 14-jarigen leef tijd in godsdienstige aangelegenheden mondig worden en op dien leeftijd zelf kunnen bepalen tot welk kerkgenoot schap zij willen behooren. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Kindje verbrand. In kokend water gevallen, j Zaterdagmiddag is het driejarig zoon tje van iemand wonende in de Graven staat 88 te Den Helder in een ketel ko kend water gevallen. De moeder zou juist wat goed gaan wasschen en had daartoe de ketel op de binnenplaats ge zet. Haar zoontje leunde op het deksel, dat plotseling afgleed. Het gevolg was, dat de kleine in den ketel viel. Hij kreeg hevige brandwonden. Onmiddel lijk ontdeed de moeder hem van klee- ren en wreef het lichaampje met melk in. Toen spoedde zij zich per taxi naai den geneesheer, die opneming in het Marinehospitaal dringend noodig achtte. Zondagmiddag te ongeveer hall vier is het ventje bezweken. Een. boevenstreek verijdeld. Oude man naar een leegstaand huis gelokt. Op het pleintje voor het postkan toor aan den Coolsingel te Rotterdam drijft de 74-jarige C. Nooykes reeds vele jaren een straathandeitje. Vooral doet hij in busjes en etui's voor rijwiel belastingmerken. Van dezen ouden baas heet het, dat hij er niet slecht voor zit en doorgaans nogal wat geld bij zich heeft. Op hem hebben twee kerels een aanslag beraamd men heeft getracht hem in een huis te lok ken met het oogmerk hem te berooven. Door een gelukkig toeval is dit ten slotte niet gelukt. Vorige week Woensdagmorgen kwa men er, toen hij bij het postkantoor stond, twee mannen bij hem, die zei den, dat zij een paar klanten voor hem hadden menschen, die busjes wilden koopen om hun belastingmer ken op hun fietsen te bevestigen. Maar N. moest, omdat hij dat zoo han dig kon, de busjes zelf op de fiets vast maken en dat zou dan moeten gebeu ren in de woning van het tweetal in de Rosestraat. 's-Middags werd N, daar verwacht. De opgegeven woning was een leege etage. Bij de benedenburen kwamen Woensdagmiddag twee mannen, die zeiden dat zij de woning wilden huren en daarom den sleutel even wilden heb ben om de le etage te bekijken. De be nedenburen vonden 't tweetal echter 'n beetje verdacht en verwezen hen naar den huiseigenaar. Nauwelijks waren de twee mannen weggegaan, toen de oude N. bij de wo ning kwam, Hij bemerkte dat bet adres, waarheen hij besteld was, niet bewoond was en sprak hierover zijn verwondering uit tegenover de bene denburen, die nog aan de voordeur stonden. Hij vernam toen, dat twee mannen zoo juist den sleutel van her- huis hadden gevraagd, maar dien niet hadden gekregen. N. kreeg nu achter docht en was zoo verstandig naar het politie-bureau aan de Groote Pauwen- steeg te gaan, waar hij een en ander vertelde. Het was duidelijk dat de twee onbe kende mannen niet veel goeds in den zin hebben gehad. En daar de politie meende dat het tweetal wellicht nog eens iets zou proberen ten opzichte van N., werd er voor gezorgd dat er steeds rechercheurs in zijn nabijheid waren. Afgesproken werd, dat, als de zelfde personen hem aanspraken, N. zijn hoed zou afzetten, als een teeken voor de rechercheurs, Woensdagochtend zijn de twee man nen inderdaad weer bij het postkan toor op N. toegestapt. De vorige week, zoo zeiden zij tot den ouden man, was de zaak misgeloopen, omdat een ai voorgenomen verhuizing plotseling vervroegd moest worden. Zij woonden nu echter in de Vinkenstraat en daar zouden 's-middags de klanten komen, zoodat zij N. vroegen naar dat nieuwe adres te komen. Nadat N. de mannen had laten uit praten, nam hij zijn hoed af, waarop de rechercheurs, die in de buurt een oogje in het zeil hielden, beiden aan hielden. Zij werden naar het bureau in de Groote Pauwensteeg gebracht, waar zij bij hun verhoor toegaven, het plan te hebben gehad, den ouden man te berooven. De mannen wier boevenstreek één keer door een gelukkige, bijkomende omstandigheid en den tweeden keer door het ingrijpen van de politie is ver ijdeld, zijn de 37-jarige C. P. en de 42- jarige I. de J. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN PRINS HENDRIK in een bronzen kist gelegd. Naar het „Vad." meldt, is in den ko ninklijke grafkelder in de Nieuwe Kerk te Delft het stoffelijk overschot van Prins Hendrik in een bronzen kist overgebracht. De begrafenisonderneming van den heer Innemee te 's-Gravenhage heeft de bronzen kist per auto naar Delft ver voerd en in het koor van de Nieuwe Kerk geplaatst. Dinsdagmorgen kwart over tien arri veerde in een hofauto de opper-cere- moniemeester der Koningin, graaf J. H. F. du Monceau. In het kerkgebouw werd hij ontvangen door den burge meester van Delft, mr. G. van Baren, en den opzichter den heer D. Houtza ger. De bronzen kist werd vervolgens in den grafkelder gebracht, waar door het personeel van den heer Innemee het stoffelijk overschot van den Prins daarin werd gelegd. De kist werd ver volgens dichtgesoldeerd. Te ongeveer lS uur verliet graaf Du Monceau de kerk, waarna hij eenigen tijd ten stadhuize vertoefde. Vijfhonderd jaar „Groot Leeuwarden." Programma der feestweek. Het programma der herdenking van het 500-jarig bestaan van „Groot Leeu warden" luidt als volgt Maandag 2 September Herdenkings avond. „Fryske Tsjerne". Dinsdag 3 September Fryske Dei. „Hwet Jimmer Bliuwt", symboalysk- histoarysk iepenloftspil. Woensdag 4 September Groote herdenkings-veekeuring van 't Friesch Rundvee Stamboek. „Historisch ta- freel." Groote historische optocht. Kin derfeest. Wielerbaan. Avondfeest in den „Prinsentuin". Donderdag 5 September Histori sche optocht. Folklore-voorstelling. Vrijdag 6 September. Paardensport. Gondelvaart a Giorno. Zaterdag 7 September Sport- en atletiekdag. Slot vuurwerk. Gedurende de geheele week in het „Friesch Museum" historische tentoon stelling „Oud Leeuwarden". Een nieuwe cultuur inn het Westland. Loonende champignonteelt mogelijk gebleken. Sinds eenigen tijd houden de Proef tuin van het Zuid-Hollandsch Glas district en enkele kweekers zich met stijgend succes bezig met de teelt van champignons, welke als bij-cultuur ter hand is genomen. De paddestoelen kunnen worden gekweekt in bedden, welke in de druivenkassen worden aangelegd, waarin ondertusschen de druiventeelt gewoon voortgang kan vinden. Hoewel de paddestoel als gerecht ten onzent lang niet die plaats in neemt, die hij b.v. bij onze Oostelijke buren bekleedt en hem ook door zijn smakelijkheid en voedingswaarde ten volle toekomt, heeft ons land tot dus verre den niet onbelangrijken jaarlijk schen import van f 60.000 a f 70.000 aan paddenstoelen, hoofdzakelijk uit België en Frankrijk. Het is begrijpelijk dat onze Westlandsche tuinders, die zich steeds meer op den afzet van hun producten in eigen land aangewezen zien, nieuwe wegen trachten te vin den om de sterk geslonken opbrengst van hun bedrijf weer eenigermate op te voeren. Daarom is de aandacht ge- gevallen op het bedrag, dat jaarlijks naar paddenstoelkweekerijen in het buitenland gaat. De eerste onderzoekingen werden in het vorig jaar verricht door den Proef tuin van het Zuid-Hollandsch Glas district, onder leiding van den Rijks- tuinbouwconsulent, ir. Riemens, en op grond hiervan werd een meer uitge breide teelt ter hand genomen. Enkele kweekers hebben sedert kort dit voor beeld gevolgd en zoo ziet men thans regelmatig op sommige Westlandsche veilingen enkele kistjes champignons tusschen de wagonladingen tomaten staan en een zeer behoorlijken prijs opbrengen. Bij velen is de hoop levendig, dat onze champignonteelt eerlang in de geheele behoefte van ons land zal kun nen voorzien, terwijl door een aldus uitgebreide cultuur de grondslag zou kunnen worden gelegd voor het propa- geeren van den paddenstoel als meer algemeen gerecht. Vooral indien dit laatste succes mocht hebben, openen zich voor deze jonge cultuur vele mo gelijkheden. Wat de cultuur betreft, deze cischt veel zorg. Uit de sporen wordt het zoo genaamde broed gekweekt. Dit is ech ter een werkje, dat niet aan den kwee- ker overgelaten kan worden, doch in laboratoria wordt verricht. Het broed wordt in koekvorm in den handel ge bracht en in mestbedden in de drui venkassen tot ontwikkeling gebracht. De geheele cultuur vordert ongeveer zes maanden. Na drie maanden kan de eerste oogst van het bed worden ge plukt. De gemiddelde opbrengst is zeker vijf Kg. per vierk. meter bed. De prijs aan de veiling bedraagt tot dus verre ongeveer f 1 pe^l Eeï- Nu de hoofdprci rrekr^è00 goed als waardeloos zijn ^nvordétf, wordt in tuinbouwkringen met Belangstelling uitgezien naar de verdere resultaten van deze nieuwe bijcultuur. Japansche emigratie naar Indië Een correspondent van de „Daily Herald" meldt, dat de Japansche Re geering onderhandelingen voorbereidt met Groot Brittannië, Nederland en andere mogendheden, met 't doel, emi gratierechten te krijgen in gebieden rond den Grooten Oceaan voor de mi! lioenen van het overbevolkte Japan. De Japansche autoriteiten hopen, kolo nisten te kunnen zenden naar Serawak en gedeelten van Borneo, Nieuw Gui- nea en andere eilanden van den Neler- landsch Indischen archipel. De corres pondent voegt er aan toe, dat de duis tere handelingen van de ministeries van oorlog en Marinie in Tokio in dit streven kunnen worden herkend, want de hoofden van deze ministeries beseffen 't strategisch belang van groo te Japansche nederzettingen in gebie den van andere naties. Ook de hoofden van de Japansche industrie zien het belang van deze emigratie, omdat al dus het uitzicht wordt geopend op uit gebreide consessies voor olie, rubber, ijzer en katoen. GEMEENTERAAD A. PAULOWNA. Vergadering van den Raad op Dinsdag 27 Augusus 1935, des avonds 8 uur. Aanwezig alle leden. Mededeelingen. Het besluit van den Raad om de verorde ning op het beheer van het gemeentelijk grondbedrijf van kracht te verklaren tot 1 Juli 1936 is door Ged. Staten goedgekeurd. Bij Koninklijk Besluit is goedgekeurd de verordening tot wijziging van de verordening regelende het heffen van het vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank in het klein. De vastgestelde wijzigingen in de begrooting van 1934 en in de begrooting van het grond bedrijf van dat jaar, zijn door Ged. Staten goedgekeurd. Ingekomen waren verslagen over 1934 van het P.E.N. en van den Keuringsdienst voor Waren. Eerst de Minister beslissen. Door het bestuur vaii de R.K. school te Breezand zal een aanvrage worden ingediend om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor aanbouw van een nieuw lokaal en installatie voor de centrale verwarming. De plannen zullen eerst naar Binnenland- sche Zaken moeten. Het is echter wel noodig en er is ook op geen andere wijze in te voor zien. Het schoolbestuur heeft bovendien een lijst van de leerlingen die de eerste twee jaar ver wacht kunnen worden en dan moeten er eigenlijk twee lokalen komen. Eervol ontslag. Aan den heer N. Zwarthoed wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en als lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Voorloopige vaststelling' rekeningen over het jaar 1934. Gemeenterekening 1934 gewone inkomsten f 324.307.33, gewone uitgaven f 324539,77, na- deelig saldo f 232.44. Het wegens werkloosheidsuitgaven buiten den gewone dienst gehouden bedrag bedraagt f 31197.68. Kapitaalsinkomsten f 433201.52, kapitaalsuitgaven f 439631.95, nadeelig saldo f 6430.43. Burgerlijk Armbestuur inkomsten en uit gaven f 37927.12, subsidie uit de gemeentekas f 31213.87. Grondbedrijfbaten f 2084.17, lasten f 6896.16, verlies f 4811.99, kapitaalsinkomsten f 100, kapitaalsuitgaven f 7861.99, nadeelig saldo f 7761.99. Bij monde van den heer Koorn verklaart de commissie dat alles is nagezien en in orde is bevonden. Over het grondbedrijf wil de commissie iets vragen in comité. Voorzitter zegt. dat wat deze rekening be treft, de achterstallige huur met September, zijnde f 1050.wordt betaald. De heer Van der Berg zegt, dat de commis sie ook nog wat anders had te vragen. De rekeningen worden met algemeene stem men goedgekeurd. RONDVRAAG. Woorden van hen die heengaan. De heer Jonker, bedankt allen voor de aan gename samenwerking, vooral ook den Bur gemeester en de ambtenaren. De heer Van den Berg brengt insgelijks dank voor de aangename samenwerking, ook vooral dank aan B. en W. en speciaal aan den heer Lubbert. Ook de heer Komen uit zich in gelijken zin. Vooral Burgemeester en Wethouders dankt spr. voor de wijze waarop zij de zaken hebben geleid. De heer Kuiken wijst op de slechte petro leumverlichting van de halte Breezand en zou willen voorstellen dat B. en W. aan de Spoorwegmaatschappij verzochten deze ver lichting door electrische te vervangen. Zal worden geprobeerd. Niemand meer het woord verlangende, zegt Voorzitter, dat dit de laatste vergadering is van den Raad in deze samenstelling en spr. dus nu moet afscheid nemen van eenigen die op de volgende vergadering niet meer tegen woordig zullen zijn. Als heden over een week de Gemeenteraad hier wederom bijeenkomt, dan zullen 5 van de 11 zetels door andere le den zijn ingenomen. Een nogal groote wijziging dus, die nog te meer klemt, nu het de vervanging betreft ONS Driemaandelijksch Bericht betreiiende de Zuiderzeewerken. Mededeelingen betreffende den Dienst voor hel in cultuur brengen van den Wieringermeerpolder. Ontzilting. Ten aanzien van de ontzilting kan het volgende worden meegedeeld. In den winter van 1934 op 1935 viel in de maanden OctoberMaart 290 mm regen te gen 310 mm normaal. De in het vorig verslag uitgesproken verwachting, dat bij voldoende regenval in dezen winter het zoutgehalte van den grond overal, behalve in het z.g. „kwel- gebied", zoover zou dalen, dat het nergens meer een ernstige belemmering voor de cul tuur zou vormen, bleek bij de dit voorjaar weergehouden zoutkarteering dan ook vrijwel geheel in vervulling te zijn gegaan. Wel zijn er ook in het westelijk gedeelte van den polder nog zeer enkele plekken, waar het zoutgehalte te hoog'is voor een goeden groèi, maar dit zijn eveneens meestal terrei nen, waar locale kwelverschijnselen de ont zilting belemmeren. Bij vergelijking van de zoutkaarten van 1934 en 1935 trekt vooral de aandacht, dat het terrein rondom den Oosterterpweg, dat het vorig jaar door zijn late ontwatering en hoog kleigehalte nog zeer zout was, thans vrijwel overal een zoutgehalte beneden de inzaaigrens heeft. Een belemmering voor de cultuur is het zoutgehalte nu nog alleen in het z.g. „kwelge- bied", liggende in de Secties F, J, L en M. Wel is ook hier opdemeeste plaatsen de bo dem voldoende ontzilt, maar tusschen deze ontzilte terreinen liggen op de meest grillige wijze talrijke plekken j soms heele kavels beslaande, waar de ontzilting minder vlot verloopt. Bij het onderzoek, dat in den afge- loopen winter op deze plekken is ingesteld, is gebleken, dat de ontzilting op de meeste van die plekken in den winter niet onbevredigend is, maar dat door de kwelbeweging in den zomer zooveel zout naar de bouwvoor gevoerd wordt, dat het effect van de voorafgegane ontzilting daardoor grootendeels teniet ge daan wordt. Op de meeste van deze plekken overweegt echter de ontzilting in den winter over de zoutophooping in den zomer, zoodat het zout gehalte ook hier, zij het in een langzaam tempo, afneemt. Vooral de winter van 1934/ 1935 blijkt mede door de steeds beter wor dende ontwatering, het zoutgehalte aanmer kelijk verlaagd te hebben, maar toch ligt bij vele plekken het zoutgehalte nog boven, soms zelfs ver boven de inzaaigrens, terwijl van de daar thans beneden liggende afgewacht moet worden, of het zoutgehalte dezen zomer niet weer tot een vrij hooge waarde oploopt. In ieder geval zullen deze terreinen nog wel en kele jaren de aandacht vragen. Op het ontwateringsproefveld F. 69 is in middels gebleken, dat de gewone begreppe- ling, mits goed onderhouden, de ontzilting in den afgeloopep winter even snel heeft doen verloopen als een meer intensieve ontwate ring. DE CULTUUR-TECHNISCHE AFDEELING. Arbeidskrachten en Arbeidsvoorwaarden. Bedrijfsleiders. Het aantal bedrijfsleiders (42) onderging geen verandering. Daar het in de bedoeling ligt de bedrijven van de Landbouwcultuurmaatschappij samen te voegen en de aldus vergroote bedrijven te doen beheeren door een bedrijfsleider met den titel van opzichter, bijgestaan door een voor werker, werd de gelegenheid opengesteld naar deze betrekking te solliciteeren, voor bedrijfs leiders, voormalige bedrijfsleiders en karteer- ders. Tot opzichter werden, met ingang van 1 November 1935, 32 van de sollicitanten be noemd. De voorwerkers zullen zooveel moge lijk worden gekozen uit de in den polder werkzame arbeiders. Arbeiders. Het aantal personen in dienst bij de Cultuurmaatschappij varieerde, evenals in 1934, tusschen de 700 en 800 man, waarvan 600 a 700 landarbeiders. Voor deze arbeiders was slechts tot omstreeks Maart/April werk in het landbouwbedrijf en bij het onderhoud van de greppels. Een deel van hen werd tot den hooioogst te werk gesteld bij de drainage of de voorbereiding daarvan. De geest onder de arbeiders was goed, zoo dat geen moeilijkheden voorkwamen. Enkele van leden, die reeds langen tijd zitting heb ben of van leden, die wij om speciale bekwaam heden vooral in deze moeilijke tijden nog gaarne voor den Raad hadden willen behou den. De oppermachtige kiezer heeft het ech ter anders gewild en aan hem is de beslissing. De heer D. Koorn heeft zitting sedert 29 Sept. 1915, dus bijna 20 jaren en wij kunnen ens den Raad bijna dan ook niet denken zon der den heer Koorn. De heer Koorn was een ijverig lid, welwil lend tegenover zijn medeleden en hij heeft aan de gemeente zijn beste krachten geschon ken. Hartelijk dank ik hem dan ook voor het vele, dat hij in het belang der gemeente heeft helpen tot stand brengen. Applaus. De heeren Komen en van den Berg, hebben minder lang zittingbeiden werden geïnstal leerd in de vergadering van 4 September 1923, dus 12 jaren geleden en beiden hebben in dien tijd, vooral ook door hun goede bekend heid met de bloembollencultuur aan de ge meente belangrijke diensten bewezen, terwijl de heer Komen, die als bestuurder van de Holl. Mij. v. Landbouw op dat terrein alles zins competent is, bovendien op land- en tuinbouwgebied zeer gewaardeerd werk heeft verricht. Ik beschouw dan ook hun afscheid en speciaal dat van den heer Komen, die in deze gemeente geboren en getogen is en met de ingezetenen, met de verhoudingen en met de belangen in het bijzonder vertrouwd, als een werkelijk verlies voor de gemeente. Ik dank beide heeren voor hun voortreffelijk werk ten bate der gemeenschap dan ook recht hartelijk. Applaus. De heer Smit heeft zijn zetel slechts een periode van 4 jaren ingenomen en ook hem dank ik voor den ijver, waarmede hij zijn ambt heeft vervuld en voor de moeite, welke hij daarvoor heeft willen geven. De heer Jonker, die thans voor de tweede maal hier afscheid neemt en die mogelijk nog wel weer eens in ons midden zal verschijnen, werd 15 December 1932 in de vacature D. Stammes geïnstalleerd. Als middenstander heeft hij den betrekkelijk korten tijd zijn plaats weer met eere vervuld en zijn wij hem wel zeer erkentelijk voor de deugdelijke ad viezen, welke wij vooral in het belang van den middenstand van hem mochten ontvan- gevallen van vermeend onrecht werden via de drie Landarbeidersorganisaties opgelost. De samenwerking met deze organisaties is al- .eszins bevredigend. Arbeidsvoorwaarden. De arbeidsvoorwaar den bleven in wezen gelijk. Enkele wijzigingen van ondergeschikt belang werden aange bracht, terwijl enkele door de praktijk ont stane gebruiken in de arbeidsvoorwaarden werden vastgelegd. Daarvoor geschikte werk zaamheden werden zooveel mogelijk in ac- coordwerk verricht, waardoor het loon van de arbeiders niet onbelangrijk hooger was dan bij het werken in uurloon, terwijl het werk goedkooper werd uitgevoerd. Het voortdurend werken in accoordloon heeft echter een on- gunstigen invloed op de arbeidsprestatie in uurloon. Werkverschaffing. Evenals in 1934 was ge durende hét eerste halfjaar van 1935 een groot aantal werkloozen te werk gesteld bij de bebosschings-, ontzurings- en drainage werkzaamheden in den polder. Het aantal wisselde van 800 tot 970. De werken werden uitgevoerd onder leiding van de Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem en de Grontmij te Zwolle. Het verloop van de werkzaamheden was, in aanmerking nemende de bijzondere men taliteit van de tewerkgestelden, niet onbevre digd. Overzicht van loonen. Hieronder volgt een overzicht van de ge middelde werkloonen in de onderscheidene categorieën door een flink arbeider verdiend, bij de Cultuurmaatschappij of in de werkver schaffing in de Wieringermeer, resp. in Cultuurmij. Werkverschaff. Smeden en timmerlieden. Trekkerbestuur ders. Landarbeiders. Ned. Heidemaat schappij. s c O h O Januari f 24.29 f 17.39 f 17.20 f 14.55 f 13.66 Februari 24.53 18.37 16.98 14.87 14.40 Maart 25.26 19.79 17.69 15.51 16.07 April 25.08 19.93 17.50 14.31 14.95 Mei 28.30 21.95 18.40 14.20 15.50 Juni 26.17 20.40 18.11 14.18 15.40 (Wordt vervolgd). Politie. Gevonden, een colbertjasje, bruin gestreept. Verloren een reservewiel 326 Twisk Inl. Politie Slootdorp. Gevonden een grijze pet. en een sleutel van tankwagen. Inl. Politie Midddenmeer. betrekt U het voordeeligst bij G. VAN LEEUWEN WOGNUM. Zeugen worden op verzoek gehaald en weer thuisgebracht. PLAAN, Noordstroe, Wierirtgen. VOOR BILLIJKE CONDITIES. P. KOOMEN Sr. SPANBROEK. Slechts 13 K.M. van Middenmeer. Vraagt onze prijzen voor ZAAIZADEN EN KUNSTMEST. gen. Onzen dank voor zijn zeer gewaardeerd werk en voor zijn prettig optreden, dat wij hem weer zeer noode zullen missen. Tenslotte hoop ik, dat het U allen met Uwe familie moge welgaan en gij steeds met voldoening moogt kunnen terugzien op en nog lang prettige herinneringen zult behou den aan den tijd, hier als raadslid doorge bracht. De heer Smit zegt dat het hem spijt, dat hij thans als raadslid moet heengaan. Temeer spijt hem dit, nu hij den Voorzitter heeft lee- ren kennen als iemand met een groote dosis vergevensgezindheid. Spr. huldigt Voorzitter als een man die wat voof ambtenaren en be ambten over heeft en brengt tevens hulde voor den arbeid door hem verricht. De heer Koorn zegt, dat in de 20 jaar dat spr. raadslid was, hij maar driemaal heeft verzuimd. Spr. heeft het werk hier graag ge daan, hij voelde er sympathie voor en het valt hem zwaar afscheid te moeten nemen, zoowel B. en W. als den Raad brengt spr. dank voor de samenwerking. Hij zal met belangstelling het werk van den nieuwen Raad blijven volgen en uit tenslotte de hoop, dat er voor den polder betere jaren mogen aanbreken. Voorzitter dankt voor de geuite waardee ring. Hierna sluiting. MARKTBERICHTEN. Eierveiling, Purmerend, 27 Aug. 1935. Aangevoerd 75000 Eendeieren f 1.10 a 2.20 Broedeieren f 4 a. 5.75 65000 Kippeneieren. Prijzen als volgt70-80 Kg. f 3.80 a 4.50 65-66 Kg. f 3.30 a 3.50 63-64 f 3.10 a 3.30 60-62 Kg. f 2.90 a 3.20 58-59 Kg. f 2.90 a 3.10; 56-57 Kg. f 2.70 a 2.90 53-55 Kg. f 2.60 a 2.80 50-52 Kg. f 2.40 a 2.60 40-49 Kg. f 1.90 a 2.40. Afdeeling Pluimvee. Oude kippen f 0.40 a 1; Jonge Hanen f 0.20 a 0.80; Oude Eenden f 0.10 a 0.20 Kilo prijs Oude kippen f 0.20 a 0.40; Idem Jonge Hanen f 0.35 a 0.45.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2