TWEEDE BLAD. VRIJDAG e SEPTEMBER 1935 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT BINNENLANDSCH NIEUWS. De graanhandelaren prolesteeren. Het Comité van Graanhandelaren te Rotterdam heeft aan den minister van Landbouw en Visscherij en aan den minister van Handel, Scheepvaart en Nijverheid een telegram gezonden, waarin het meedeelt zeer ernstig ver ontrust te zijn door de verhooging der monopolieheffingen op granen en deri vaten, alsmede veekoeken en peul vruchten, waarvan verdere verminde ring van het reeds sterk afgenomen ver bruik en van den invoer te verwachten is, hetgeen den ondergang zal beteeke- nen van bij den graanhandel betrokken ondernemers, waarvan een groot aan tal reeds in nood verkeert en vernieti ging van het meerendeel van dezen be langrijken bedrijfstak. De belangen van onzen bedrijfstak worden door de land bouwcrisismaatregelen steeds meer geschaad. Het comité protesteert tegen de gerin ge belangstelling bij autoriteiten voor gewichtige aan den graanhandel ver bonden belangen. De burgemeester van Wieringerwaard gaat heen. Naar men meldt heeft burgemeester Haringhuizen j.1. Dinsdag na afloop der vergadering aan de leden medege deeld dat door hem in verband met het bereiken van den 65-jarigen leef tijd ontslag is aangevraagd tegen 22 October a.s. Vergiftigde muizentarwe. Aan de gevolgen overleden. Te Hank, gem. Dussen bij Waalwijk is het drie-jarig dochtertje van den heer Buis, na het eten van vergiftigde muizentarwe overleden. Ex-koning bij ex-keizer. Naar men meldt heeft ex-koning Al- fons XIII een bezoek gebracht aan ex- keizer Wilhelm te Doorn. Vreemd beheer Coop. Zuivelfabriek. Sedert eenige dagen liepen er in de gemeente Helmond geruchten, dat bij de melkfabriek „De Eendracht" belang rijke bedragen zouden zijn ontvreemd, in verband waarmede de directeur en en zijn assistent werden ontslagen. Het rijkscontrolemerk was opeens verdwe nen, ómdat het niet tijdig genoeg was betaald. In een rapport van den Zuid- Ned. Zuivelbond werd geconstateerd, dat een controle op de exploitatie-reke ning zeer moeilijk was, omdat men kasboeken, journaal, grootboeken en beginbalans 1934 miste. De netkasboe- ken over de jaren 1932-1933 en 1934 wa ren eveneens verdwenen. Een lijsi van debiteuren en crediteuren was niet aanwezig. De ontslagen directeur was verleden jaar ziek en bleek na zijn ziekte niets voor de zaak te voelen, waardoor men achterdochtig werd. Een controle door den inspecteur van den Zuid-Neder- landschen Zuivelbond, den heer Kuik, bracht aan het licht, dat de administra tie één groote warboel was. Voor con sumptie-ijs was f 1800 geboekt, terwijl volgens den directeur over 1934 was omgezet voor circa f 12.000. Belastin gen werden te veel betaald, enz. Een voorloopig opgestelde balans HET OUDE LIED. In de overvolle speelzaal van het Casino te Spa heerschte een drukkende atmosfeer. Lady Towers, die in het schilderachtige gelegen stadje verlichting was komen zoeken voor de hartkwaal, waaraan ze sedert eenige jaren leed, rees van de baccarattafel op, waarheen ze zich door Muriel het blonde vrouwtje van haar neef Arthur, had laten meetronen. Het is mij hier te warm, kinderen, zei ze met een matten glimlach, toen het gezel schap tegen haar vertrek protesteerde "bo vendien kunt jullie het best buiten mij stel len, daar ik toch alleen de rol van toeschouw ster vervul Ze gaf Muriel een vermanend tikje op de van opwinding blozende wang. Denk erom kleintje laat het geen ernst worden Afwerend schudde Muriel het. blonde hoofd. Dat weet u toch wel beter, tante op mij heeft de speelduivel immer geen vat Ik wilde, dat ik daar zeker van was, ant woordde lady Towers, slechts half gerustge steld. Langzaam daalde ze de breede, marmeren treden af, die naar de speelzaal voerden, en herademde, toen ze in in buitenlucht kwam. Wat een zalig weer was het waar had het kind zin in, om zich een heel en avond op te sluiten in een bedompte speelzaal vol men- schen van allerlei slag. Ze zo u Arthur toch eens schrijven, dat ze het miet verstandig van hem vond, dat hij zijn .jonge vrouw zoo alleen over het Continent liet dwalen. Zelf sprak ze liever niet met Muriel over haar zwak voor de speeltafelhaar bescheiden toespelingen, vielen immers toch niet in goe de aarde en ze was ervan overtuigd, dat de jonge vrouw, bij het geringste teeken van in menging harerzijds, haar koffers zou pakken en de vlucht nemen naar Oste4nde of elders, waar ae ongehinderd haar ontv yakenden voor 1934 wees uit, dat de onkostenre- kening 20 mille lager was dan de reke ning over 1933. Men heeft echter nog geen bewijzen voorhanden en kan de fraude niet constateeren, doordat de boekhouding verdwenen is. KUITËNLANDSCH NIEUWS. PETROLEUMCONCESSIE TERUGGEGEVEN. De regeering van Ethiopië aanvaardt de annuleering niet. De regeering van Ethiopië heeft een tele gram van de regeering der Vereenigde Staten ontvangen, waarin de teruggaaf van de aan de Standard Vacuum Oil Co. verleende con cessie wordt medegedeeld. Het bericht van de annuleering van de concessie heeft te Addis Abeba consternatie verwekter heerscht groote verwarring. Men heeft groote moeite om te begrijpen, hoe een contract reeds een week nadat het is onder teekend te niet kan worden gedaan. De kei zer zal den Amerikaanschen zaakgelastigde terzake van de annuleering der concessie ont vangen. ITALIË. „Weg met Engeland". Britsche gewoonten maken de menschen tot fossielen In de „Gazetta del Popoio" publiceert de futuristenleider Narinetti een vlam mende oproep tot alle Italianen om „zich te bevrijden van den Britsche zeden", geen thee te drinken, geen smo king te dragen, aangezien dit de uni form van de slavernij van de vondaine wereld is, het scobisme te vluchten, het golfspel te mijden, en geen gladgescho ren gezicht te dragen als Ersatz voor persoonlijkheid, en het puritanisme en de onverschilligheid tegenover de vrou af te leggen, welke een vrijbrief voor sexueele abnormaliteit s. Tenslotte moet men ook het bridge spel mijden en niet overdreven conser vatief vasthouden aan oude overleden tradities, welke de Engelschen en Lon den tot fossielen maakt. Sterfgevallen in het Italiaansch leger. Reeds 130 man zijn in Afrika overleden. De bladen publiceeren een officieel communiqué dat de namen bevat van 130 militairen, voor het meerendeel soldaten, die bij ongevallen of ziekten in Oost-Afrika zijn overleden in den tijd van 1 Januari j.1. tot en met 31 Aug. De bladen wijzen er in bun commen taar op, dat bij bet ontzaglijke aantal offcieren en manschappen, dat zich thans in OostAfrika bevindt, dit dooden cijfer een bijna onbeteekenend percen tage vormt en bewijst hoe goed de hy giënische en sanitaire organisatie in Eritrea en Somaliland is. GEMEENTE WIERINGEN. Ex-koning Alfons van Spanje Zeer geestdriftig over de Zuider derzeewerken. Don Alfonso heeft, Donderdagnamid dag de Zuiderzeewerken bezocht. Hij stelde daar voornamelijk belang in om dat in Spanje, tijdens zijn regeering, bij den bouw van twee havens de dijken voortdurend wegsloegen. De ex-Koning wilde zien, boe de Nederlandsche inge nieurs bet hem hebben geleverd. Hij was opgetogen over hetgeen bij zag en b 1 eek terdege van waterbouwkundig hartstocht voor het hazardspel kon botvieren. Onder deze omstandigheden was het beter, dat Muriel voorloopig te Spa bleef, waar ze een clubje had gevormd met het echtpaar Dickson en majoor Cartwright en zijn doch ter, allen heel behoorlijke menschen In gedachten verzonken had Lady Towers den weg naar haar hotel ingeslagen. De wee moedige klanken van een viool, die uit een zijstraat tot haar doordrong, riepen haar tot de werkelijkheid terug. Ze stond stil en een sceptische glimlach plooide haar blauwachti ge lippen, toen ze het oude lied herkende, dat eens, in lang vervlogen dagen, haar jonge hart in beroering had gebracht Het was gedurende het laatste seizoen voor haar huwelijk geweest, dat ze met haar moe der te Nice had doorgebracht. Door een toe val had het rijke Engelsche meisje kennis gemaakt met een jongen violist, die deel uit maakte van het orkest van een dergroote café's aan den Boulevard des Anglais. Daar Jean, met zijn melancholieke, bruine oogen en zijn lieve vleiende stem, zoo discreet in zijn optreden zoo volkomen ridderlijk te genover het onervaren, blonde kind, dat hem des avonds heimelijk ontmoette Natuurlijk had moeder voor haar bestwil gehandeld, toen ze dadelijk een einde aan hun idylle gemaakt had, zoodra ze ervan op de hoogte was gebracht. Nog geen vierentwin tig uur later had ze zich met haar weerstre vende dochter in den trein bevonden, op den terugweg naar Engeland. Grace had bittere tranen gestort, het meest nog, omdat de arme jongen zoo bedroefd zou zijn als ze niet meer verscheen. Haar moeder, die een verstandige vrouw was, keek intus- schen naar een geschikte partij voor haar dochter uit en nog binnen het jaar was deze Lady Towers geworden. Eerst veel later had haar moeder haar ver teld, dat ze zich het recht had toegekend, eenige brieven, door den jongen man aan haar dochter gericht, achter te houden. Ze had ze haar bij die gelegenheid ter hand ge- werk op de hoogte. Bij het verfë^hij ir. J. F. B. van de Walle, a-^L^%ad begeleid, zijn portret met hahutcékening aan De ex-koning informeerde zeer naar 't verblijf van den ex-kroonprins te Wie- ringen en zou ook gaarne, als de tijd bet had toegelaten, de smederij van Luijt hebben bezocht. WIERINGER SCHAAKCLUB. Het bestuur van de Waeringer Schaak club verzoekt ons mede te deelen, dat vanaf 13 September a.s. de schaak- avonden wederom een aanvang zullen nemen. Zij zullen worden gehouden in de kleine zaal in „Concordia" van S. Half weeg te H.-Hoef De beer B. G. Zanstra, beeft zich dit schaakseizoen, wederom bereid ver klaard, om onderricht in het schaken te geven, voor hen, die dit prachtige spel gaarne zouden willen beoefenen. WIELERBAAN „WIERINGEN." Trainingswedstrijden verregend. Ondanks de dreigende onweerswol ken was er Donderdagavond toch nog tamelijk veel publiek op de baan. Er werd begonnen met de twee jong sten der renners,, ons bekende kleintje Zoons van Helder en Hollebeek van Alkmaar. Ze zouden met z'n tweetjes een Omnium-wedstrijd rijden. Begon nen werd met een sprint over 3 ronden. Hollebeek werd 1 met 2 p. en Zoons 2 met 1 p. Tijd 14 1/5 sec. flink zoo, jon gens. In de achtervolging over 10 ronden was Zoons eenigen tijd voor hij deed geweldig zijn best, flink aangemoedigd door het publiek. Toch kon hij het niet balen en met slechts een meter voor sprong werd Hollebeek 1 en Zoons 2. Aan de tijdsrace kwamen ze niet meer toe, want toen begonnen reeds zware regendruppels te, vallen. Intusscben werd nog gesprint door andere renners n.1. Sther en J. Smit Smit werd 1 Bol en Klink, Bol werd 1 Jopgert en Zandvoort, Zandvoort werd 1 Tichelaar en Bakker, Tichelaar werd 1. Doch ook aan deze wedstrijden werd een eind gemaakt door de regenbuien. Wel werd onder de overdekte tribune nog geruimen tijd gewacht of 't wou op klaren. Zelfs werden de renners nog een keer tot klaarmaken gebeld, doch pas was men gereed, of men moest weer vluchten. Tenslotte heeft men dan de regen maar baas gelaten. Politie. Gev. een autokrik. Verl. een snelbinder van een baga gedrager van een rijwiel. Inl. bij den Gem.-Bode. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Consultatie-Bureau voor Zuigelingen. Naar ons werd medegedeeld zal nog de ze maand hier in de Gemeente, Zitdag worden gehouden voor onderzoek voor zuigelingen. Dit zal voor de veie buis moeders zeer zeker een groot genot zijn daar men thans steeds buiten de ge meente moet met de kleintjes. Dit gaf niet alleen veel ongemak, maar bracht ook de noodige kosten mee. Het Consul tatie-bureau gaat uit van de vereen. „Het Witte Kruis en staat voorloopig onder leiding van Pr. Olree. ORANJEFEESTEN. Woensdagmiddag werden op het terrein van den heer C. Slikker kinderspelen gehou den voor school 1 en 3 met als volgende uit slag Blokjesrapen 1 Herman Liefhebber, 2 Geer tje Bakker, 3 Govert van Zandwijk, 4 Jackje Lovink, 5 Lou Borst, 6 Mientje Quist, 7 Jaap Kooiman, 8 Kees Wiegman, 9 Tr. Sweris en 10 Piet Meijer. Ei op lepel 1 Nel Bartelse, 2 Dieuw Voort huizen, 3 Maaike Gijsbertsen, 4 Fie Kossen. 5 L. de Vries, 6 Tiny de Vries, 7 Bep Tijsen en 6 Annie Keppel. Vlaggen in stoofzetten 1 Koos van Drie, 2 Jan Voorthuizen, 3 Arie Pennekamp, 4 Klaas Schuiling, 5 Jan van 't Oever, 6 S. J. Wilms, 7 Cor de Schipper en 8 D. Blaauboer. Koekhappen 1 Alie Baken, 2 Geertje Buth, 3 G. ter Burg, 4 M. Boerman, 5 Nelie Ram pen en 6 Alie Teutelink. Tonrollen 1 Piet Rentenaar, 2 Kees de Graaf, 3 V. Gouma, 4 Cor Meeldijk, 5 M. Jan sen en 6 R. de Vries. Wasgoedhangen 1 Griet Kuiper, 2 Dieuw v. Twuiver, 3 Nelly Sinke, 4 M. Buis, 5 Annie Tijsen en 6 Jaantje Braaf. Zakloopen 1 Gerard van Balen, 2 L. Loer, 3 Wlm Schuiling, 4 Slmon Kapitein, 5 N. Wa- gemaker en 6 Jaap Waiboer. Versierde hoepels, enz.1 Jochem Blaau boer, 2 Alie Teutelink, 3 Chris Hoogmoed, 4 Annie Dekker, 5 Henk en Arie Pennekamp, 6 Simon Kooij, 7 Alie Baken, 8 Annie Crum, 9 Nelie Crum en 10 L. Kouseband. Postduivensport. Zondag 25 Aug hield de Postduivenvereen „Altijd Ver der" een wedvlucht vanaf Eisden. af stand 243 K.M. In concour waren 68 duiven. Ze werden om 8 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif vloog een snelheid van 928 M. per minuut en werd om 12 22.09 geconstateerd. De laatste prijswinnaar vloog 839 M. per minuut en werd om li2.48.29 gecon stateerd. De prijzen vielen als volgt Jn. van Steijn 1-2-10 en 12 W. Blaau boer 3-7-9 N. Spigt 4 P. de Vries 5-6; J. Putte 8 A. Liefhebber 11-13-14 -16 en 1 G. de Boe 15. BREEZAND. Kinderspelen, Van de gehouden kinderspelen luidt de uitslag als volgt Vlagsteken in stoof voor meisjes 1 Marietje Smakman 2 Marielje van Oosten 3 Gretha Schouten 4 Nelly v.d. Berg 5 Annie de Jong 6 Trientje Broers. Wasch ophangen Meisjes 1 Ida Braan B Trein v. Woesik 3 Mien tje Langelaan 4 Pietje v.d. Werf 5 Truus Vaas 6 Jeantje v. Herpen. Draad in naald steken 1 Maartje Blaauboer 2 Neeltje Walraven 3 Marietje Schenkels 4 Amie Korte- kaas 5 Rika Swarts 6 Martha Lief- ting. Korfballen: 1 Marie v.d. Berg 2 Jan Piete 3 Ada Lubbert 4 Allie Walra ven 5 Tini Duinhoven 6 Jopie Vos. Stoelendans 1 Margje Peller 2 Jeltje de Jong 3 Marie Voorthuizen; 4 Gré Walraven. Aardappelrapen voor jongens 1 Jn. v. Loon 2 Bert Boon 3 Jan Bij waard 4 Dirk Broers 5 Kees Nieu- wenbuis 6 Wim Lubbert. Zakloopen 1 Jan Mosk 2 Joop v. Dalen 3 Gris v.d. Meer 4 Daan de Ridder 5 Lod. Oudshoorn 6 Wim Ligteeringen. Tonnetje rollen 1 Jac. Koster 2 Hemy Hartman 3 G. Borst Gz. 5 P. Schenk 6 Bart Moor. Hardloopen met hindernissen 1 Piet Rentenaar 2 Kees v.d. Park 3 Theo Ligtendag 4 Rinus de Ridder 5 Leen Pietersen 6 Eel de Jong, Touwtrekken met kegelomtrappen 1 J. v. Duin 2 Cor Jansen; 3 Ko Weijers 4 Jan Schenkels. GEMEENTE ZLIPE. steld en Lady Towers had ze vluchtig door gelezen. Na zooveel jaren, die verstreken wa ren, had de vertwijfelde toon van die brieven haar onwezenlijk aangedaan. Tenslotte waren de uitlatingen van den jongen violist, die haar verweet, dat ze zijn leven had verwoest, haar zeer overdreven voorgekomen. Ze had den brieven vernietigd en den schrij ver ervan voor goed uit haar gedachten ge bannen. Dat ze plotseling zoo levendig aan deze oude geschiedenis werd herinnerd, kwam wel in hoofdzaak, omdat het lied, dat Jean Mar tin zoo vaak voor haar had gespeeld, ten ge- hoore werd gebracht met dezelfde verfraaiin gen van eigen vinding, waarmede ook de jonge Franschman het placht op te sieren. Vluchtig werd haar geest door een vermoe den beroerd, dat ze terstond als onzinnig van de hand weeshet was te ver gezocht, om ook maar een oogenblik te veronderstellen, dat het toeval na al die jaren een ontmoeting zou bewerkstelligen tusschen twee menschen, die elkander niets meer te zeggen hadden. Toch bracht dit denkbeeld haar uit haar evenwicht. Zenuwachtig als ze was, wist ze bij ondervinding, dat een gedachte, die een-, maal bij haar had postgevat, haar dagen ach tereen bleef vervolgen. Liever dan dat te ris- keeren, besloot ze dan ook, zich aanstonds zekerheid te verschaffen en zoodöende aan deze hersenschim een einde te maken. Bij haar binnentreden in het eenvoudige etablissement was de muziek juist verstomd. Ze wierp een onderzoekenden blik in het rond en nam plaats aan een wankel tafeltje in een hoek, tegenover een soort podium, een houten verhooging, waarop een piano stond. Twee mannen, de een met een viool onder den arm, onderhielden zich fluisterend met elkaar. De man voor de piano sloeg een paar toetsen aan, de violist stemde zijn instrument en wendde zich vervolgens naar de zaal Bijna onmiddellijk herkende Lady Towers hem. Ze liet haar facae-a-main zakken, haar hand beefde en haar hart klopte met felle, onrustige slagenDat had het leven dus Demonstratie silo-hakselmachine in de Zijpe. Dank zij welwillende medewerking- van de Heer Directeur van het Insti tuut voor Landbouwwerktuigen en Gebouwen te Wageningen, Prof. M. F. Visser is het ons mogelijk een intres- sante demonstratie te doen plaats vin den. Op het bedrijf van de Heer P. Fran- cis te Burgerbrug is een partij mais aanwezig welke, alvorens te worden ge kuild, eerst gehakseld dient te zijn. Er bestaan reeds verschillende bak selsnijders voor de practijk. De hakselmachine welke hier zal de- monstreeren is tevens in staat bet ge- hakselde materiaal in de silo te werpen. De machine wordt door een motor aangedreven (voldoende is reeds 2-3 P.K.), hakselt het materiaal in een dus danige tempo dat ongeveer 6000 Kg. massa per uur is te verwerken en zorgt bovendien voor het inbrengen van het product in de siloruimte. Gezien de belangstelling die momen teel bestaat voor de verbouw van groen voeder, verwachten wij veel bezoekers, temeer waar men ook in de gelegenheids is een paar goed geconstrueerde beton platen silo's te bezichtigen. De silohakselmachine zal in werking gesteld worden op Dinsdag 10 en Woens dag 11 September. De Werktuigen Commissie voor Noord-Holland. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. HOORN, 5 Sept. 1935. Op de gehou den Kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 4 stapels kleine fabrieks kaas f 17 11 stapels kleine boeren kaas f 16.50 1 stapel boerencommis- siekaas f 18. Totaal 16 stapels, wegende 8926 Kg. De handel was vlug. SCHAGEN, 5 Sept. 1935. Op de gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 8 Paarden f 175- f 350 4 Veulens f 60-f 80 6 Gelde- koeien mag. f 80-f 110 10 KalfkoeieTT^ f 110-f 150 10 Graskalveren f 18-f 25 32 Nuchtere kalveren f 6-f 13; 264 Scha pen vette, f 12-f 16 104 Lammeren f 4-f 8 3 Bokken en Geiten f 3-f 6 Varkens, mag. f 24 19 Varkens vette, per Kg. 40-44 cent 145 Biggen f 11- 15; Konijnen f 0.25-f 1.25 37 Kippen 20- 50 cetn Hanen 15-75 cent. Eierveiling Schagen. Veilingsbericht van Donderdag 5 Sept. 1935. Aange voerd 50.000 Kipeieren. Prijs 58-60 Kg. 300 a 310 60-62 Kg. 310 a 320 62-65 Kg. 320 a 355 .ii-lcin 165 a 235 Eendeieren a 200. Alles per 100 stuks. Stichting „Heldersche Eierveiling." 52-54 Kg. 200 a 270 55-57 Kg. B50 a 300 58-60 Kg. 280 a 320 61-63 Kg. 300 a 350; 64-67 Kg. 330 a 550 Kleine eieren 140 a 180 Eendeieren 200. Alles per 100 stuks. van den knappen Jean Martin terecht ge bracht een gebroken man, oud en gebogen, met een langen neus, die als teleurgesteld over een ingevallen mond hing, dien ze jong en lachend had gekend Onder het spel richtte hij zijn gebogen ge stalte eenigszins op, herkregen zijn uitgedoof de oogen iets van hun ouden glans. Ze her innerde zich van weleer de bezielende uit drukking die thans over zijn trekken gleed en verwonderde er zich over, dat de ontegen zeggelijk op muzikaal gebied zeer begaafde jongeman er niet in geslaagd was, naam te makenVerraderlijk, zooals het roofdier zijn plooi besluipt, doken, als een aanklacht naar haar grijzend hoofd geslingerd, brok stukken van zinnen in haar geheugen op, wanhopige verwijten, moedelooze klachten. Vous avez brisé ma vie had hij geschreven. Was het de waarheid en had inderdaad haar vermeende hardvochtigheid een fnui- kenden invloed uitgeoefend op de verdere loopbaan van den jongen man met zijn bijna vrouwelijk zacht karakter Had haar heen gaan, haar stilzwijgen voorgoed een einde gemaakt aan de aspiraties van den jongen kunstenaar Ze vroeg het zich telkens af, terwijl ze hem gadesloeg, zooals hij daar stond, gekleed in een kale, verschoten jas, die om zijn magere lijf zwierde. Ook zijn linnengoed was tot op den draad versleten en deze onmiskenbare teekenen van armoede begonnen tot Lady Towers een taal te spreken, die ze nooit te voren had verstaan. Ze wezen op een lang zaam te gronde gaan, vertelden van een wan- hopigen strijd om het bestaanHet was, alsof de gedachten van den ouden man voor haar lagen als een opengeslagen boek, zoodat ze van zijn verschrompelde trekken den angst kon aflezen voor de nabije toekomst, als hij zelfs in dit bescheiden café niet meer zou kunnen optreden en hij met zijn viool van huis tot huis zou moeten gaan, van aalmoe zen levend In zijn oogen lag nog de weerschijn van de sinds lang opgegeven hoop, eens een eigen huisje te bezitten het ideaal, dat ieder recht geaard Franschman voor oogen zweeft ze begreep, hoe ook hij vergeefs hunkerde naar het bezit van een stulpje met een lapje grond er omheen, ver van hier, in de Pyre neeën, waar hij geboren was Spontaan welde het verlangen bij haar op, hem in staat te stellen, dezen droom tenmin ste te verwezenlijken, een bedrag daarvoor tot zijn beschikking te stellen. Weduwe en kinderloos, was ze niemand rekenschap ver schuldigd. Na haar dood zouden al haar be zittingen overgaan op haar neef Arthur en het leed weinig twijfel, welk gebruik de blon de Muriel van de nieuw verkregen rijkdom men zou maken, poor dear Wel overdacht haalde ze haar chèque-boek je tevoorschijn en wenkte den kellner haar papier te brengen en een enveloppe. Een en- len regel van haar groot, karakteristiek hand schrift wierp ze op het vel papier, dat ze bij de chèque voegde „ter gedeeltelijke vereffe ning van een ouden schuld"en verzocht den man vervolgens het couvert aan den vio list te overhandigen. Bij de de deur staande, zag ze toe, dat haar opdracht werd uitge voerd, en glipte onopgemerkt naar buiten. Een vage glimlach speelde om haar lippen, toen ze in de verte de helder verlichte ramen van het Casino bespeurde. Muriel moest het eens weten, dat tante Grace, onder den in vloed van een oud lied en in een sentimentee- le opwelling, het dubbele van het bedrag had weggeschonken, dat ze haar nicht eenige da gen van tevoren geweigerd had te verstrek ken, om een nieuw, onfeilbaar systeem aan de roulette te probeeren In ieder geval was Lady Towers er zoo goed als zeker van, dat het aan den ouden man beter besteed was De laatste zweem van twijfel op dit punt zou voor haar zijn opgeheven, als ze had kun nen zien, hoe Jean Martin dien avond, geluk kig als een kind, zich ter ruste begaf en in slaap viel met de chèque onder zijn hoofd kussen verborgen, welke hem een onbezorg- den ouden dag waarborgde

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3