ilLJlKLIIB SPORT. SUCCES I - H. R. C. I 0-2. GEVESTIGD GED. ACHTEROM 19, MEDEMBLIK. AF TE GEVEN OPRICHTING BILJARTCLUB TE MIDDENMEER WOENSDAGAVOND COMMISSIONNAIR B1NNENLANDSCH NIEUWS. Geld gevonden Bij een vermoorden man In de woning van den dit voorjaar vermoorden bejaarden Peter van Os te Slagharen (O.), heeft de nieuwe eige naar, de heer B. Folerts, onder een stoepje bij het aanrecht f 700 aan zil vergeld gevonden. De justitie liad des tijds, op verschillende plaatsen ver stopt, ook reeds geld aangetroffen, Van Os zat er dus blijkbaar warmpjes in, doch hij leefde in de armoedigste omstandigheden. Naar het heet, zal de vinder het geld kunnen beschouwen als een afschrijving op den koopsom. Leed van den ouden dag. De 82-jarige zwerver Jan Dekker te Dedemsvaart, die wegens gebrek aan be huizing al eenige jaren in een brand spuit huisje woont, is, terwijl hij met zijn hond langs de rails liep, door een goederentrein aangereden. Met ernstige hoofdverwondingen en inwendige kneuzingen is de oude man naar de kom van het dorp vervoerd, waar hij zoolang in de arrestatiecel van het ge meentehuis verpleegd wordt. DRAVERIJ TE MEDEMBLIK. De harddraverij „Prins Hendrik" hield Maan dagmiddag onder groote belangstelling haar j aarlij ksche internationale kortebaandrave- rij over 300 meter waaraan 32 der snelste dravers deelnamen. Na menigen spannenden rit wist Glossy Silk ten soltte op fraaie wijze te winnen. In den eersten omloop werden twee kampritten gehouden, terwijl er in den der den omloop zes noodig waren, zoodat ten slot te de vijfde plaats door vier dravers werd ge deeld. De uitslag luidt ais volgtle prijs Glossy Silk, 290 M., eigenaar J. Vrijland, IJselmonde, bereider J. van Leeuwen Jr., 2e prijs Betty Worthy, 300 M., eig. K. Wijk, Glinnen, ber. A. J. Kats 3e en 4e prijs gedeeld door Uni form, 295 M., eig. J. Borst, eig. R. S. Sormani, Rijswijk, ber. J. de Vlieger. INGEZONDEN STUKKEN M. H. de Redacteur. Verzoeke beleefd opname van het volgende in uw blad. In uw blad van Vrijdag 1-3 Sept.. komt iets voor onder het opschrift Een puzzle en daarin wordt mijn naam genoemd. Het is verre van mij, te reagoeren op een dergelijken onzin, doch graag wil ik enkele opmerkingen maken. Ten eerste dat wij nooit in liet verborgen, en ook niet achter gesloten deuren spreken, wij kunnen het gesprokene altijd en overal herhalen. Men weet dan op Wieringen ook heel goed hoe wij denken en spreken, wie het niet weet, de deur staat open. Verder wil ik opmerken dat wij nooit stukken schrij ven waar onze naam niet onder kan staan. En dan werkelijk heb ik te Sclie- veningen gezegd, en ik heb het gvaug gezegd omdat ik van Wieringen houd „hatelijkheid van vrijzinnige zijde heb ik niet ondervonden". (Is dat kwaad?) Het vrijzinnig beginsel zegt toch, eer biedig elke godsdienstige overtuiging.) Er is een tijd geweest dat de Orthodox Hervormden werden nagewezen en be titelt met de naam fijnen. Maar dat is voorbij. Zeker zijn er die deze toe stand een doorn in het oog is, en het liefst van de kerk een slagveld maak ten. Maar die zullen mij niet gebrui ken, want ik ben niet op Wieringen gekomen om een beginsel te bekam pen, doch om Jezus Christus te predi ken, niets meer en niets minder. Dat doe ik met blijdschap, en met alle kracht die in mij is, daar het Dij mij vaststaat, dat een Christendom zonder Christus ons naar de hel stuurt. Een beginsel, een theorie hoe schoon ook zal ons niet helpen, hebben wij reeds meer dan genoeg. Christendom veel te veel. Alleen de persoon van Chris tus die in de wereld is gekomen, oin zondaren zalig te maken, heeft de we reld noodig. En Hij alleen kan ook Wie ringen redden. Met dank voor plaatsing, O. DEEN. WIERINGEN, Sept. 1935. Succes - Nieuws. MATIGE SPELVERTOONINO Voorhoedes niet best op dreef Zoo werd dan Zondag een begin gemaakt met de Competitiewedstrijden en is de wed strijd SuccesH.R.C., waar een zoo groote belangstelling voor scheen te zijn, danig te gengevallen. 't Spel van beide elftallen bleef ver beneden haar kunnen, vooral dat van H.R.C. want de Racers worden beschouwd als een der sterkste uit de afdeeling, waartegen Succes hedenmiddag lang geen slecht figuur sloeg. De H.-voorhoede met haar gevaarlijken midvoor viel in het geheel niet op en Idema en Koorn hadden 't dan ook niet hard te ver antwoorden. De Succesvoorhoede kon het niet veel verder brengen dan de H.-backs, welke echter goed op dreef waren. De Succesmidvoor werd zoodanig bewaakt dat hij letterlijk geen bal kon aanraken of zijn bewaker zat hem op de hielen. Geen der beide elftallen kon hun spel voldoende ontplooien, zoodat 't den ge- heele wedstrijd door een zeer matig spel bleef. Om precies 2 uur stellen beide elftallen op en verkiest aanvoerder Lont voor de wind te spelen en trapt H.R.C. af. De eerste gevaar lijke aanval is voor de thuisclub, doch de Ra cers zijn er als de kippen bij en na heel wat heen en weer getrap gaat de bal over de lijn. Na een oogenblikje krijgt H. een vrije trap te nemen en komt op 't hoofd van een H.-man terecht en deze kopt over Posthumus heen en 't is 0.1. Posthumus deed niet de minste moeite de bal te bemachtigen want de S.-kee- per was blijkbaar in de veronderstelling dat de bal over de lat ging, doch ging precies onder de lat door. Direct hierop komt H. weer ge vaarlijk opzetten en wordt net naast 't Suc- cesdoel gekopt. Na de uittrap neemt Succes de bal mee en onderneemt een aanval, Jn. Lont krijgt een opgelegde kans doch maait over de bal heen en weg is de kans. Aan de andere kant krijgt Posthumus een hard schot te verwerken, laat de bal uit zijn handen val len, doch er is niemand opgedrongen, zoodat t geen gevaar oplevert. Nu komt Succes weer in het bezit van de bal, zend een harde kogel in doch 't schot was een ietsje te hoog en vliegt langs de bovenlat 't H-doel voorbij wat voor Succes wel een beetje pech was. Nu wor den een paar corners op het Succesdoel ge nomen doch leveren ook niets op. Even later' komt Succes weer eens in goede conditie voor het H.-doel, Jn. Lont raakt in 't nauw en geeft op 't laatste moment door naar Groote- maat doch 't schot ging jammer genoeg naast. Er wordt van beide kanten hard gewerkt doch er wordt voor rust niet meer gescoort, zoodat de rust ingaat met 1—0 voor H.R.C. De tweede helft. Succes speelt nu" in de wind op en denken de Rood jakken dat ze nu de baas wel zullen blijven doch de Successers geven geen kamp. Wel is H.R.C. 't meest in den aanval doch 't Succesdoel weten zij niet te vinden. Een har de kogel komt weer bij Posthumus terecht, welke hem echter goed afgaat. Eenmaal als de Succesmidvoor aan zijn bewaker weet te ontkomen weet hij de bal mee te nemen, doch op 't laatste moment weet de H.-back de bal nog voor zijn voeten weg te trappen. H.R.C. is nu eenige tijd geducht in actie doch weet 't niet in een doelpunt om te zetten. Aan de andere kant is het weer Succes welke met pech te kampen heeft. Kuiper heeft de bal mee genomen, zwenkt naar binnen doch kon niet in goede positie komen om te schieten en wil doorgeven naar Schmitt doch de H.- keeper springt er tusschen en weet de bal te bemachtigen, 't Spel begint een forsch karak ter te krijgen, waar scheidsrechter Venema niet streng genoeg tegen op trad. Na nog ver scheidene kogels en corners op het Succesdoel afgevuurd te hbbben weet H.R.C. in de laat ste seconde 't Succesdoel te doorboren en is deze wedstrijd door de Racers gewonnen met een 2—0 overwinning en hebben de Succes sers een eervolle nederlaag gekregen. Zondag a.s. gaat Succes I naar de Vole- wijekers (Amsterdam) dat ook een zware te genstander blijkt te zijn. SUCCES II was op bezoek bij Schoorl I en werd, wat wel te verwachten was, met een 31 nederlaag naar huis gezonden. De adsp. hebben de scoren goed ingezet en wisten beide elftallen met 6—1 te winnen.. Goed zoo, hoor jongens B. K. C. - Nieuws. B.K.C. 4 speelde een. oefenwedstrijd te Oudesluis 1 en verloor deze met 5-2. B.K.C. a speelde voor de comp. gelijk thuis tegen Schagen a 1-1. Bravo A met 10 man en dan 4 invallers. Deze uitslag valt ons mee. rs.K.C. 3 speelde daarna voor comp. te gen J.V. C. 2 en wist een 3-0 ,.,oveiwin ning te behalen. B.K.C. I-Texel 1 1-2. B.K.C. kon er niet in slagen van l exel te winnen, doch de nederlaag is nevredigend, want om met 2-1 van Texel te verliezen is niet oneervol. A.s. Zondag wacht onze B.K.C ers weer een zware strijd. Nieuwe Nie- dorp, een wedstrijd van belang. tlevo - Nieuws. AARTSWOUD 1 FLEVO I 1—2. TWISK b FLEVO a 0—2. De eerste competitiewedstrijden zijn voor de twee Flevo-elftallen die Zondag moesten uitkomen succesvol geweest. Het eerste wan te Aartswoud met 21 en de adspiranten hebben een 2O overwinning behaald op de Twiskers. Met de overwinning op Aartswoud hebben de Flevomannen een lastige klip omzeild, wat hoop geeft voor de volgende wedstrijden. Er werd in deze wedstrijd uitstekend partij ge geven en had Aartswoud niet zoo'n prima keper in het doel dan zou de uitslag minstens 5 of 6—1 zijn geweest, want legio is het aan tal malen geweest dat de A.-doelman moest ingrijpen. Er zat goed verband in de Flevo- ploeg en er werd in sommige gevallen uitste kend samengewerkt. Het tegenpunt van Aartswoud kwam uit een strafschop, dit ge beurd nog al veel bij Flevo, men zal het slaan naar de bal af moeten leeren want dat kost punten. De adspiranten hebben uitstekend partij gegeven in Twisk en hebben de overwinning verdiend mee naar huis genomen. Er zitten onderscheidene goede a.s. voetbal lers in dit elftal. Het samenspel was in het veld reeds heel goed, alleen voor het doel liet het nog al wat te wenschen over. Indien er nu nog een aantal jongens zijn die lid willen worden van Flevo laten zij zich dan spoedig opgeven dan kan nog een b.-elf- tal worden samengesteld wat ook nog aan de competitie deelneemt. Zij moeten de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en een bewijsje van de ouders dat ze mogen voetballen. Volgens het Alg. Sportblad luidt het pro gramma voor a.s. Zondag Hem 1Flevo 1 Wijdenes 1Flevo 2 Flevo aTwisk b. VOETBALBALUITSLAGEN N.H.V.B. ZONDAG 15 SEPTEMBER. 1 D. Schoorl 1Succes 2 31 Held. Boys H.R.C. 4 3—1 Atlas Helder 3 1—1 J.V.C. Petten 52. 2 F OudeschildHelder 5 40 Sparta 2 D.O.S.K.O. 13 ZeemachtTexel 2 32. 3 F. B.K.C. 3-J.V.C. 3—0 Watervogels 2 —Zeemacht 2 04. J Dirshorn 2N. Niedorp 3 62 Callants oogDirkshorn 04 Petten 2Wieringer- 7—2 Adspiranten R Helder aHRC b 60 BKC aSparta a 11 HRC aHelder b 0—1 S :Helder cJVC a 40 Succes aHRC c 6—1. T Succes bHRC e 61 Helder eHel der f 0. Sportuitslagen. N.H.VIB. 2e Klasse E: Aartswoudl-Flevo 1, 1-2 Hem 1-Hollandia 4, 2-2 Ouden dijk l-N.-Niedorp 2, 5-7 Strandvo gels 2-Sport 1, 2-0. 4e Klasse K. Hoogkarspel 2-M.O.C. 1, 3-1 M.O.C. 2- And. Boys 1, 0-10 Wijdenes 1-Oudendijk 2, 4-6. Adspiranten C. Hauwert a-And. Boys 2-3 Hem a- Hollandia d, 2-3 Twisk b-Flevo a, 042. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. CURSUS VOOR VREEMDE TALEN. Burgemeester en Wethouders van Wierin gen vestigen de aandacht op de gelegenheid tot het ontvangen van onderwijs in de Franse en Engelse talen aan de bestaande cursus te Hippolytushoef voor jongens en meisjes van 10 tot en met 16-jarige leeftijd. Aanmelding tot deelname dient te geschie den vóór 1 October a.s. bij het Hoofd der openbare lagere school te Hippolytushoef. Wieringen, 17 September 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, p.. VAfl DUIN. DE MIDD Jtf'^NDSWEEK. Maandagavond 'ww; Hicbiwege de Midden- standsvereeniging een aj^em. vergadering in lokaal Jurrie Lont te Den Oever gehouden. De besprekingen hadden een zeer gunstig verloop en staande de vergadering gaven zich reeds een 45-tal winkeliers en industriëelen te Den Oever op, die aan de winkelweek-eta lagewedstrijd en straatversiering zullen mee werken. De heeren Ph. Deijs, P. Spaander, W. Kaan en W. van Treuren werden tot een commissie gevormd, die aan het bestuur werd toegevoegd om een en ander nader uit te werken. Ook de andere winkeliers worden aange zocht alsnog mede te werken het moet een massale winkelweek worden. Ofschoon de dag en hoofdprijzen nog niet officiëel vast konden worden gesteld (die wordt volgende week gepubliceerd), zullen ze toch zeker een zeer belangrijk bedrag vor men. Met het oog op goede voorbereiding zal de week plaats hebben in begin October. Volgende week worden de lijsten van win keliers gepubliceerd, die langs geheel Wierin gen aan de reclameweek mede doen. OPENING PAVILJOEN. Zaterdagavond werd in tegenwoordigheid van een aantal genoo- digden het paviljoen van den heer A. Klein aan de Betonweg bij Oud-Gest geopend. De heer M. Bosker sprak hierbij een woord van hulde voor de ondernemingsgeest van den heer Klein en hoopte dat het voor hem een succes zou worden. (We zullen de rede in een volgend nummer afdrukken, omdat ze ook in 't belang is van 't vereenigingsleven). Het paviljoen ziet er uiterst modern uit. Het inventaris is keurig en zeker zal de tou- rist die hier komt verpoozen, hier een aange naam verblijf vinden. Wij wenschen den heer Klein veel succes. Bliksem ingeslagen. Maandagmor gen sloeg de bliksem in de woning van den Heer D. ten Bokkel te Oosterklief. De huisvrouw werd tegen den grond geslagen en een tamelijke wanorde in huis aangericht. Juffr. ten B. bleek geen lichamelijk letsel te hebben bekomen en brand werd niet veroorzaakt. Bazar. Naar wij vernemen is de Evang. Vereen. Wieringen te Den Oe ver voornemens in October a.s. een bazar te houden. Daaraan zal worden verbonden een verloting van huishoudelijke \oorwer pen, waarvoor inmiddels vergunning is aangevraagd bij 't gemeentebestuur Uitgegeven zullen worden 1000 loten a. 20 cent. Geslaagd. De heer A. A. Veerdig Sz. gemeentebode alhier verkreeg op het Donderdag j.1. te Amsterdam gehou den examen de aanteekening op het reeds eerder verworven politie- diploma. Politie. Verl. een belastingplaatje in etui en een portemonnaie inhouden de een postzegel. Gev. een huissleutel. Inl. bij den Gem.-Bode. V. C. J. B. te Oosterland. Woensdag 18 Sept. bijeenkomst. WIELERCLUB „WIERINGEN." De uitslag van de gehouden trainings rit over 70 Km. voor de A en B-Klasse is als volgt 1 D. Klink, tijd 2 uur 12 sec. M. Hoep was 2e, doch deze was uit de strijd geweest wegens pech, B-klasse 70 Km. 1 S. Smit, tijd 2 uur 45 sec. 2 P. Plooij tijd 2 uur 5 nun. 3 J.Glim, 2 uur 12 min. Door enkele jongens werd op een gewoon rijwiel een rit over 2 Km. ge houden waar enkele supporters pre mies voor gaven. 1 C. Stijgstra, 12 jr., 5 m. 5 sec. 2 Jan Lont 5 m. 15 sec. 13 jr. 3 Arie Grin 5 m. 20 sec. 11 jaar 4 J. Ottens 10 jaar 5 P. de Haan 10 jr. J. Kreijger wint te Medemblik. De Wielerclub behaalde gisteren te Medemblik met de renners J. Kreij ger, C. Jongert, C. Hegeman, H. Ottens reserve N. Bakker een fraai succes. Ze wisten aldaar de eereprijs, de Wissel- bokaal, van Flevo, te bemachtigen, bo vendien won J. Kreijger de eerste prijs (persoonlijk.) C. Jongert, C. Hegeman, H. Ottens werden alle 2e in hun serie, ze werden daardoor niet geplaatst voor de finale. J. Kreijger wist zijn serie te winnen met groot verschil. De uitslag was als volgt 1 „Wieringen" 7 p.; 2 Medemblik 8 p.; 3 Hoorn, 12 p. 4 Enkhuizen, 13 p. Uitslag finale persoonlijk. 1 J. Kreij ger, 2 Swinkels, Hoorn 3 Nijboer, Medemblik 4 Lageveen, Medemblik. Voor de wisselprijs namen 16 renners deel, van elke vereeniging 4. Esperanto. Vrijdagavond was de heer Roland Dupius uit Rouaan (Frank rijk) in het lokaal van den heer C Scheltus om aan een flink aantal be langstellenden als leeraar in het Espe ranto een proefles te geven met de z.g. Cseb-methode. De heer A. Hoekstra sprak in harte lijke woorden een welkom tot den den heer Dupius (die 't Hollandsch nog niet machtig is) en hoopte dat de proef ONS Massa ontslag. Tengevolge van het afloopen van de oogstwerkzaamhedon, is heden aan een groot aantal arbei ders werkzaam bij de Cult. Maatseh. ontslag aangezegd. Het aantal omvat ongeveer 326 personen. Verandering van tactiek. In tegen stelling met vorige jaren, toen er zoo veel mogelijk graan gedorschen werd direct van het land en om tot dat doel te komen een groot aantal dorsch machines in werking werden gesteld, met het gevolg dat een groote partij zaad opgezakt in de landbouwschuren moest bewaard worden, wordt thans een andere methode toegepast. Dit jaar wordt een belangrijke hoeveelheid aan schelven gereden, en met riet afgedekt zoodat ze zoo toegerust een tijd lang aan weer en wind blootgesteld kunnen worden. Het is dan ook verbazend, zooveel mijten er al staan en nog wordt steeds aangebouwd. Zoo in de verte gezien leveren al die kegelvormige schelven een bijna fantastisch gezicht op. Ernstig ongeval. De arb. P. Schat, werkzaam bij een dorschmachine, kreeg j.1. Vrijdag een zwaar stuk hout op zijn hoofd. Bewusteloos werd hij opgenomen. Nader vernemen wij dat de toestand van de getroffene niet direct levens gevaarlijk, doch ernstig is. DE WIERINGERMEER EXPOSEERT. Op de overdekte Graanmarkt tijdens de a.s. landbouwtentoonstelling te Alkmaar heden Woensdag zal de directie van de Wieringer- meer exposeeren. Thans kunnen wij mededeelen, dat van den boerderij bouw worden tentoongesteld teeke- ningen van verschillende boerderijtypen, be stemd voor gemengde- en bouwbedrijven, ter grootte van 12l/s, 25 en 60 ha. Behalve de plattegrond- en gevelteekeningen zijn vogel vluchtperspectieven van deze boerderijen aan wezig, benevens eenige kleine modellen, ter wijl mede getoond worden eenige perspecti vische teekeningen van moderne brandvrije koestallen met bijzonder ventilatie-systeem. Behalve een aantal kaarten betreffende het in cultuur brengen der gronden, zijn ook mon sters aanwezig van de in de Wieringermeer verbouwde landbouwgewassen. Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland. Afd. Wieringermeer. Het bestuur van bovengenoemde vereeniging deelt ons mede, dat op Donderdag 19 Septem ber a.s. een algemeene ledenvergadering zal worden gehouden in de school te Slootdorp des avonds 8 uur. Er is een belangrijke agenda te behandelen en wel de volgende punten opening, notulen, ingekomen stukken, bespreking wintercursus en -lezing, Suikerbestelling, Bestuursverkie zing, Rondvraag en sluiting. Men ziet er komen een aantal urgente pun ten op voor die de belangstelling van alle le den moet hebben. Ook niet-leden worden uitgenoodigd. VERLAGING ERFPACHTSCANON IN DE WIERINGERMEER. De directie van de Wieringermeerpolder is door de Minister van Financiën gemachtigd aan degenen, die hun erfpachts-overeenkomst getrouw zijn nagekomen, over de jaren 1935 tot en met 1939 een verlaging op den erf pachtscanon toe te kennen van 20 procent. Deze canonverlaging geschiedt uitsluitend om den middenstand in de dorpen zooveel mogelijk door de moeilijke jaren heen te hel pen. Politie. Gev. een rijwielplaatje in etui. Inlichtingen Politie Slootdorp. OPRICHTING BILJARTCLUB. Liefhebbers van biljarten worden blijkens les een goede indruk op de aanwezigen zou maken. Mej. Bets Visser hield daarop een in leiding over het Esperanto, hoe deze taal ontstond en allengs meer ingang vindt. De heer Dupius vertelde daarop hoe hij er toe gekomen was leeraar in het. Esperanto te worden en het viel ons op hoeveel geestdrift spr. voor deze taak had en hoe hij alle landen had door kruist, om de menschen de taal bij te brengen. Natuurlijk teekende de geestdrift uit zijn gebaren en bewegelijkheid, maar mej. Visser ontpopte zich als een uit stekende tolk en bracht het. gesproke ne van den heer Dupius in 't Hol landsch over. Doch met des te meer verbazing en bewondering waren wij getuige hoe de de heer Dupius, zonder dat hij een woord Hollandsch sprak, het Espe ranto aan zijn leerlingen kon bijbren gen. Hij teekende handig figuren op hei bord, zoo overduidelijk, dat de tekst in 't Esperanto er naast geplaatst dooi de cursisten direct kon worden begre pen, en in spreekkoor of persoonlijk kon worden nagezegd. Inderdaad is het Esperanto leeren op deze manier een pracht methode, aangenaam en onderhoudend en voor- ieder bereikbaar. Geen wonder dat bijna allen, die aan wezig waren zich voor de cursis opga ven en zeer zeker nog meerderen zul len zijn toegetreden. De heer Dupius deed zich ook ken nen als een uitnemend zanger en pianist. Alles hij elkaar genomen mogen we zeggen, dat het bijwonen der cursus van den heer Dupius een waar genot zijn en wij deze bij ieder kunnen aan bevelen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. 25-Jarig jubileum. De Heer Liefheb ber 25 jaar in dienst hij de Neder- landsche posterijen. Maandag i6 Sept. is voor den heer L. en gezin een on- vergetelijken dag geworden. Er was veel belangstelling. Bloemen en ca-, een advertentie in dit nummer uitgenoodigd tot het oprichten van een club. Woensdag 26 September a.s. zal een ver gadering worden gehouden. Collecte. De Afd. „Wieringermeer" van het „Witte Kruis" is voornemens Vrijdag 20 Sept. a.s. in de Wieringer meer een collecte (speldjes-verkoop) te houden. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon DIRK. K. KOK T. KOK - LAAN. Middenmeer, 14 September 1935. TE MEDEMBLIK C. M. WEEL TEL. 5 Gediplomeerde Kraamhulp. 1ste nabouw JULIANA ZAAITARWE en BLANKE EIGENHEIMERPOTERS Beide gekeurd door N. A. K. Prijs en monsters op aanvraag'. K. J. KAAN Anna Paulowna. Zij die lid wenschen te worden van een worden uitgenoodigd op de daartoe te houden vergadering in HOTEL SMIT op 25 SEPTEMBER a.s. te 8 uur. Het Voorl. Bestuur. Nog te koop 1 a 2 BESTE JONGE PAARDEN, van 47 jaar. gekruiste Belgen, in 't werk te zien. OOSTENBRUG Middenmeer. H. vHOORM WIERINGERWAARD TELEFOON 9. in alle soorten stamboek en gebruiksvee. Belast zich met in- en verkoop op billijke voorwaarden. Vele tevredenheidsverklaringen ter inzage. deau's van buren en vrienden en van vele vereenigingen, zooals Witte Kruis, middags werd de heer L. en gezin door de WelEd. Heer Lovink, burgemeester, alhier, toegesproken. Onder de vele aanwezigen merkten we op de VVeiEd. Heer Wijdenes Spaans, Zeergel. Heer Dr. Olree en andere bekende autoritei ten. Des avonds bracht de Harmonie Concordia van Breezand de fani. L. een serenade. De Heer Liefhebber dankte persoonlijk heel aangedaan voor deze mooie attentie. D.O.K.E.V. Op de Zondag gehouden athletiek-wedstrijden te Kolhorn, be haalde bovengenoemde vereeniging 12 prijzen. Een waar succes. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Kauaal Stolpen- Schagen. Een gedeelte van den nieu wen provincialen weg langs het ka naal Stolpen-Schagen is thans in zoo verre klaar, dat het verkeer daarvan gebruik kan maken. Dit gedeelte loopt vanaf Stolpervlotbrug tot aan den Ruigeweg. De nieuwe geteerde weg heeft een flinke breedte en sluit aan op den Ruigeweg, die naar Oudesluis loopt. Ook overigens vordert het omvang rijke werk snel. Reeds is een groot stuk uit den ouden Westfrieschen zeedijk gegraven, waar straks het water door zal stroomen. Eeuwen oude weilanden, wegen en dijken moeten ruimte maken voor het kanaal, dat over enkele maan den gereed kan zijn. Het polderland schap ondergaat een belangrijke ver andering, voornamelijk door do diverse bruggen en dijken langs het kanaal. Moge het belangrijke werk in de toe komst zijn nut afwerpen. Schagerbrug, De heer C. de Moor Jr. alhier en de heer P. Slort uit Schagen, zijn dezer dagen teruggekeerd van een vacantie-fietstocht van niet minder dan 2000 Km. Den geheele afstand heb ben zij per fiets afgelegd. Zij bezochten o.m. het Harz-gebergte, waarna zij door reden tot Berlijn en vandaar naar huis terug. De geheele reis duurde slechts vijf weken. Voorwaar een kranig staaltje.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2