TWEEDE BLAD. VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1935 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIES W1ERINGBN EN OMSTREKEN LAD VOOR AUTOBUSSEN IN DE V.S. SPORT. WIERINGER COURANT (uit een artikel van ing. W. Grass in „Wissen und Fortschritt", Frankfort a. d. M., Juli '35). OTRAATWEGEN en voertuigen staan in uiterst nauw verband met elkaar zij zijn op elkaar aangewezen. Hoe beter de voertuigen worden, des te grooter eischen worden aan het wegdek gesteld, en naar ge> lang de straatwegen beter worden, worden grooter eischen gesteld aan het reiscomfort. Op de dit jaar gehouden auto-tentoonstel ling kon men de eerste voor de nieuwe auto wegen bestemde expresautobussen bezichti gen, die een maximumsnelheid van 115 km per uur kunnen ontwikkelen. Hoe zij zich verder zullen ontwikkelen, kan men gemak kelijk voorspellen, wanneer men de regels, welke gelden voor den invloed, dien het milieu op de vorming in het gebied der techniek laai gelden. Het milieu, dat van invloed is op het voertuig, is de straatweg. Neemt men als maatstaf een land met een hoog ontwikkeld wegennet, dan kan men op grond van de daar in dienst zijnde interlocale autobussen zien, welke ontwikkelingsmogelijkheden de expres-autobus heeft. Het land, dat op het oogenblik over het grootste aantal en de langste autowegen be schikt, is Amerika. Derhalve wordt daar te lande den passagiers in de reisauto's het grootste comfort geboden. In deze reisauto's, die door de Amerikanen landkruisers worden genoemd, heeft men er vóór alles voor ge zorgd, dat de reizigers gemakkelijke zitplaat sen hebben. De volgens de modernste opvat tingen bekleede plaatsen passen zich aan bij den lichaamsvorm en bij de gewenschte li chaamshouding. Door een druk met den voet op een hefboom kan men de leuning in eiken gewenschten hoek plaatsen, al naar gelang de reiziger wil zitten om met een reisgenoot te praten, bij het lezen naar achteren wil leu nen, of zich wil uitstrekken om een dutje te doen. Deze Amerikaansche reiswagens hebben 32 zitplaatsen, vrijwel uitsluitend plaatsen aan de ramen, 's Nachts worden de plaatsen tot bedden vervormd. Elk compartiment bezit waschgelegenheid met warm water in ther moskruiken bovendien is er een toilet met waschgelegenheid aanwezig. Een kleine keu ken voorziet de reizigers van spijs en drank. De plaatsen naast den bestuurder zijn be stemd voor reizigers, die speciaal van het uit zicht willen genieten. De nieuwste vindingen op het gebied van pneumatische veering en ophanging van het chassis zijn toegepast, ten einde eiken schok tijdens den rit op te van gen. Slechts uitstekend geschoolde, beproefde rijders worden met het besturen dezer auto's belast. Nadat zij een zwaren cursus hebben gevolgd, moeten zij zich op een bepaald tra ject van 300 km oefenen. Pas nadat zij eerst als assistent en vervolgens onder het toezicht van een geoefenden bestuurder steeds weer hetzelfde traject hebben afgelegd, alle details van den wagen en den weg kennen, worden Mj als zelfstandig bestuurder toegelaten. Aan het einde van het traject wordt de bestuur der door een anderen bestuurder afgelost, die, iederen centimeter van het volgende tra ject op zijn duimpje kent. Bij de aflossing, die gewoonlijk in de een of andere stad plaats vindt, wordt een pauze in acht genomen, zoo dat de reizigers gelegenheid hebben zich te vertreden. Om de wagen zelf behoeft de bestuurder zich geen zorgen te maken. Hij krijgt slechts een uiterst eenvoudig stel werktuigen mee, om kleine defecten te kunnen herstellen, of eventueel een gesprongen band te vervangen. Op de plaats van bestemming wordt de leisauto naar de remise gereden. Eventueele gebreken, die den bestuurder zijn opgevallen, worden door hem gemeld Voor al het overige zorgt het remisepersoneel. De wagen wordt schoongemaakt, gesmeerd en nauwkeurig on derzocht, speciaal de remmen en banden. Voor eiken wagen is een register aangelegd, waarin staat vermeld, wanneer nieuwe olie noodig is, wanneer de wagen gesmeerd moet worden, hoeveel kilometer elke band geloopen heeft en wanneer de motor door een nieuwen moet worden vervangen. Dank zij de nauw gezette controle komen bedrijfsstoringen op zulk een traject vrijwel niet voor en reizen de passagiers zoo veilig, als maar eenigszins mogelijk is. Gemiddeld bedraagt het aantal ongelukken slechts 1 per 500.000 gereden kilo meters. De reisauto's volgen elkaar snel op en ook wanneer men een lange reis wil ondernemen, behoeft men zich om de vertrektijden niet te bekommeren. Men gaat naar een halte en wacht op het vertrek van den volgenden wa gen, net als bij de plaatselijke autobussen. Ontmoet men den wagen onderweg, dan stopt de bestuurder, als men hem een teeken geeft. Wil men voor het eindpunt uitstappen, dan wordt ook aan dit verlangen gevolg gegeven. Desondanks wordt aan de dienstregeling op de minuut af de hand gehouden, hetgeen mogelijk is door de groote snelheid, die de wagens kunnen ontwikkelen Behalve het comfort, dat letterlijk niets te wenschen overlaat, en een snelheid van 110 a 120 km per uur, heeft dit verkeer per reisauto het voordeel, dat het goedkoop is. Vergeleken bij de spoorwegen, betaalt men slechts de helft, vergeleken bij het rijden met een eigen auto kost de reis maar één derde. Het conflict ItaliëAbbessinië. EEN LAATSTE POGING. Heeft het bemiddelingsplan éénige kans Zooals de toestand zich in de laatste dagen laat aanzien, lijkt de kans op een toeschietelijkheid al uiterst gering. Het feit trouwens, dat tegelijk met de uitwerking te Genève van een bemid delingsplan, steeds grooter massa's troepen worden ingescheept naar Afri ka, is in deze van voldoende duidelijk heid te achten. De Duce is de Rubbico overgetrokken en wil vechten hoe dan ook. Dat is de eenige conclusie, waar toe men steeds weer moet komen, als men zich rekenschap geeft van de fei ten. De toenemende vastberadenheid waarmede Engeland zijn tegenmaatre gelen neemt, wijst er trouwens op, dat Londen weinig illusies meer koestert. De ontruiming van Malta door de vrou wen en kinderen der bezettingstroepen is in dit opzicht als een veeg aymptoon te beschouwen, evenzeer als de ver schijning in de Middellandsche Zee van eenheden van de „home fleet als de machtige liniekruiser „Hood". Deze en andere militaire maatregelen doen ver ■moeden, dat Engeland voorziet, dat min of meer formeele sancties eventu eel weinig uitwerking zullen hebben en dat men tot krachtiger middelen zijn toevlucht zal moeten nemen om den niets meer ontzienden dictator in toom te houden. Te Genève is dan ook de stemming uiterst pessimistisch geworden. Wijst Rome de voorloopige voorstel len af, dan moet de Raad bijeenkomen om zijn meening over het geschil vast te leggen in officieele aanbevelingen, waarna, bij aanvaarding daarvan door den Raad met algemeene stemmen, doch hij nietopvolging door een der par tijen, de procedure van het sanctie-ar tikel 16 van het Convenant aan de orde komt. En daarmede de groote beslis sing, waarvoor de volkenbond zich dooi de hardnekkigheid van Mussolini ge steld ziet. Daarbij zal in de eerste plaa's de quaestie van economische sancties (fi- nancieele worden feitelijk al toegepast door het niet toestaan van leeningen) overwogen moeten worden. Het ont houden van grondstoffen aan Italië voor den aanmaak van krijgsmatcriaal zal dit land intusschen niet onmiddel lijk deren, daar het bij de voorberei ding van den oorlog in Afrika geduren de zoo langen tijd wel niet verzuimd zal hebben om de noodige voorraden op te slaan. De druk van een onthou ding van grondstoffen zal pas voel baar worden na verloop van eenigen tijd. Voor het succes van zulk een dwang maatregel wordt dus beslissend het antwoord op de vraag, of het Italië hij een eventueelen opmarsch in Abessinië gelukken zal, de tegenpartij in betrek kelijk korten tijd vernietigend te ver slaan, waaraan intusschen van niet- Italiaansche (en waarschijnlijk ook ge deeltelijk van Italiaansche!) deskundi ge zijde ernstig getwijfeld wordt, mits de Abessiniërs zich althans weten te onttrekken aan een geregelden veld slag bij Adoes bij het begin van den veldtocht. Een even belangrijke factor bij even tueele onthouding van grondstoffen aan Italië, zou natuurlijk ook zijn of alle grondstoffen leverende landen zich daartoe willen verbinden, ook bui ten den Volkenbond staande, in het bij zonder dan de Vereenigde Staten de jongste uitlatingen van Norman Davis, Roosevelt's specialen gezant, schijnen erop te duiden, dat Amerika zich ter zake van sancties afzijdig wil houden. Intusschen zóó ver is het nog niet. Nog is deze zijde van het probleem niet actueel, doch slechts in voorberei dende behandeling. Allereerst is het wachten thans op de reactie van Rome op het bemiddelingsplan. En op de he sluiten, welke de Italaansche minister raad zal nemen. Te Addis Abeba verwacht men het einde van den regentijd tegen 27 Sep tember Begin October kan de Italiaansche opmarsch beginnen ALS DE OORLOG ZOU UITBREKEN. Uit Londen wordt gemeld, dat dr. John Melly een jeugdige chirurg, die belast is met de organisatie van een Britsche ambulance voor het Abbessijnsche leger, in het medisch tijdschrift „Lancet" een oordeel uitspreekt over de vreeselijke toestanden, die er in Abes- synië zullen ontstaan als er oorlog mocht uitbreken. „De toestand der gewonden op het slagveld, aldus dr. Melly, zal alle beschrijving te boven gaan. Er zijn tallooze hyena's en jakhalzen, afgezien van de grootere wilde dieren, en er valt niet aan te twijfelen, dat de gewonden, die tot het invallen van den nacht blijven le ven, ten prooi vallen aan deze beesten." De inlandsche artsen hebben geen opleiding genoten in de Europeesche beteekenis van het woord. De geheimen van hun geneesmid delen worden angstvallig bewaakt en gaan over van vader op zoon. Ongetwijfeld bezitten zij goede, uit planten getrokken medicijnen, maar deze worden steeds verkeerd gebruikt en doen dikwijls meer kwaad dan goed. Te Addis Abeba heeft de keizer uit eigen middelen een klein ziekenhuis laten bouwen met een moderne operatie-kamer en inrich ting voor X-stralen-behandeling. Tezamen echter zijn er in het land op zijn hoogst 500 bedden beschikbaar voor de bevolking van tien milli- oen menschep. De meest verspreide ziekte is typhus in de laagvlakten komt veel-'nalaria voor en de vol wassenen lijden -vaak aan lintworm door het eten van rauw vlees-'** Te Addis Abeba ster- t ven 50% van het aanxal kinderen beneden 11 jaar. j Het Abessijnsche leger is geheel verstoken van een medischen dienst. Het personeel van jhet thans opgerichte Roode Kruis bestaat uit 11 of 2 artsen, die moeilijk uit de ziekenhuizen gemist kunnen worden, alsmede uit een tien tal Abessijnsche meisjes, die voor verpleegster zijn opgeleid. Uit menschelijk oogpunt en zonder politie ke bedoeling wordt daarom een ambulance dienst voor Ethiopië georganiseerd. Het In ternationale Roode Kruis-comité te Genève is herhaaldelijk daarover geraadpleegd. GEMEENTE WIERINGEN. ZUIDERZEE-STEUNWET. Persoonlijk bezoek belanghebbenden bij den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet te Amsterdam. De Directeur van den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzee-steunwet heeft verzocht het volgende bekend te maken I11 den vervolge zullen belanghebben den, die inlichtingen wenschen, of eeni ge mededeeling aan den Rijksdienst hebben te doen, deze langs schriftelij ken weg ter kennis dienen te brengen. Indien zij terzake een persoonlijk on derhoud wenschen, zullen zij dat schrif telijk, onder opgaaf van het onder werp waarover zij bedoelen te spreken, dienen aan te vragen, waarna beoor deeld kan worden of met schriftelijke afdoening aan de gevraagde inlichtin gen kan worden voldaan. LANDBOUW-CURSUS. Dinsdagavond vergaderde de Afd. Wieringen Holl. Mij. van Landbouw in Café Centraal, H.-Hoef. De voorz., de heer O. J. Bosker deed in zijn openingswoord een speciaal be roep op de jongeren om zich op te ge ven voor de a.s. landbouw-cursus, wel ke zal worden gehouden onder leiding van den heer Heerink van Slootdorp. Echter om deze te doen doorgaan moeten er minstens 16 cursisten zijn. Laten de jongelui blijk geven, dat zij de cursus op prijs stellen, door zich aan te pielden. De algemeene vergadering en contributie-regeling. Na voorlezing en goedkeuring der notulen is aan de orde behandeling be schrijvingsbrief der a.s. algem. verga dering. Als afgevaardigde wordt benoemd de heer C. Mulder. Een nieuwe contributie-regeling wordt ook in deze beschrijvingsbrief voorgesteld. Deze is tot heden f 5.-- per lid per jaar. Thans wordt voorgesteld contributie voor leden met 1 tot 5 H.A. land in gebruik f 3 met 5 tot 10 H.A. f 4 met 10 tot 30 H.A. f 5 met 30 tot 50 H.A. f 6.-, boven 50 H.A. f 7.50. Naar aanleiding van een verzoek der Vereeniging van Vee-arbitage, over dit onderwerp voor de afdeeling een lezing te houden, wordt besloten, dat dit op de eerstvolgende vergadering, zal geschieden. Dr. I-Ioedemaker hield vervolgens een zeer interessante lezing over „Be smettelijke veeziekten en voorberei dende entingen". Spr. noemt bacteriën als oorzaken van besmettelijke ziekten, zooals milt vuur, houtvuur, droes, borstziekte enz., terwijl het mond- en klauwzeer, pok ken, varkenspest enz. veroorzaakt wor den door filtreerbare smetstof. In den breede gaat Spr. na de wer king der bacteriën en smetstof en het toedienen van tegengif ter bestrijding hiervan. Voorkomen der ziekte is echter be ter dan genezen. Vandaal*, d'at het en ten van gezonde dieren aan te bevelen Steeds werd nog gezocht naar de smetstof van het mond- en klauwzeer. Thans heeft men dit gevonden en wel licht is er binnen afzienbaren tijd ook een -middel om deze gevreesde vee ziekte doelmatig te bestrijden of te voorkomen. Een hartelijk applaus aan 't einde van de lezing toonde, hoezeer men 't [gesprokene waardeerde. Tot slot rondvraag. De heer S. Lont vraagt over verdeeling zuivelpot. De afgevaardigde ter alge meene vergadering zal deze vraag daar stellen. De heer C. Mulder zou op een eerst volgende vergadering de heer Lienesch willen vragen, te komen spreken over „Groenvoedergewassen" en de heer S. Veerdig Sz. zou zoo iets willen over landbouwgewassen. De heer Hoedemaker geeft toezegging in den loop der komende maanden nogmaals een lezing te houden. De heer J. C. Kooij vraagt of er niets is te doen tegen de hier bestaande toe (standen betreffende de steunmaatrege len. Men wordt er n.1. van hoogerhand toe gedwongen meer landerijen te scheuren, terwijl dit practisch gespro ken eigenlijk niet mogelijk is. Als hoofdzaak der onmogelijkheid wordt genoemd ten eerste, dat het land zeer versnipperd ligt en ten tweede de on gunstige waterstanden in de Koogen Een goede bemaling voor het grasland werkt funest op het bouwland en om gekeerd werkt een goede bemaling voor het bouwland slecht voor het grasland. De voorzitter zegt een bijzondere re gel ing voor Wlieringen zeer zeker ge- wenscht zou zijn en er is meer dan eens aandacht aan besteed. Er bestaan in deze echter geen wettelijke regelingen zooals vroeger met de scheurwet. Hierna sluiting. Boeken voor „Noorderlicht". We gaan de winter tegepioet en de Ouden van Dagen in „Noorderlicht" moeten, behalve hun pijpje tabak, nog iets an ders hebben om de komende lange avonden door te komen. De huismees ter is momenteel bezig met het inrich ten van een bescheiden bibliotheek, doch het boekenkastje is nog lang niet vol. Wie heeft er nog iets te missen Op Uw zolder, in een verge ten hoekje, liggen nog wel eenige oude boeken, of jaargangen van tijdschrif ten, die door U toch niet meer aange keken worden. Deze zullen in „Noor derlicht" hoogst welkom zijn. Doe de moeite en ga nu eerst even kijken, stuur een boodschap naar „Noorder licht", en wat U te missen heeft wordt ten spoedigste afgehaald. De Heer Van 't Hof heeft het goede voorbeeld reeds gegeven en schonk vijf mooie leesboe ken en wat tijdschriften. Hartelijk dank Wie volgt Algem. Vergadering Vrijz.-Dem. Bond. Woensdagavond vergaderde genoem de bond in Hotel Kaan., De voorz., de heer O. J. Bosker, heet de weinige aanwezigen welkom en zegt dank voor de trouwe stemming door de kiezers bij de afgeloopen Baads verkiezing. Het resultaat was gunstig. De secretaris, Jan Lont, leest de uit gebreide notulen voor, welke onveran derd en onder dankzegging worden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren Jb. Dekker en Joh. Baijs met algemeene stemmen herkozen. Dan komt de a.s. Herfstvergadering ter sprake, welke te Arnhem zal wor den gehouden op 24 en 25 November. De afdeeling Leeuwarden verzocht om inplaats van mr. Slingenberg (thans ^minister), te benoemen, den heer Ritmeester. Daar mevr. Gras-Krijnen niet be schikbaar is, wordt door de afd. Den Helder aanbevolen mevr. Steenrneijer- v.d. Rijst, voorzitster van de V.D.- Vrouwenbond (afd. Den Helder.) Als afgevaardigde voor deze verga dering wordt benoemd Ds. Meihuizen Hierna sluiting. WIELERBAAN „WIERINGEN". Zondag a.s. beginnen de groote wed strijden om 2 uur 's-namiddags, deze belovend zeer interessant te worden. Er staat o.a. een Omnium op het pro gramma tusschen de koppels, Schön- dermarck-Meijnders en Leijenaar-Meu lenkamp, dit is een revanche match. Deze koppels hebben elkaar uitgedaagd met de openings-wedstrijd, zal Schün- dermarck-Meijnders revanche nemen voor de geleden nederlaag Leije- naar-Meulenkamp zullen zich niet ge makkelijk laten overwinnen, hei zijn Friezen. Deze 2 koppels zullen elkaar kaar betwisen in een sprint, Klasse mentrace en koppel-achtervolging met aflossing. Wie zal winnen Komt het zelf zien Verder zullen de Amateurs en Onafh. een Olympische ploegachtervolging, 2 ploegen van elk 4 man inzetten, waar van er 1 mag afvallen. De Koppel-wed strijd over 300 ronden belooft zeer in teressant te worden zal Klink-Kuiper een overwining kunnen behalen op Schöndermarck-Meijnders, die na dë openings-wedstrijd alhier, op verschil lende banen in Nederland successen boekte En dan de sterke renners Jansen-Lodewijks, winnaars van 1 Sept. en Leijenaar-Meulenkamp, win naars van de openingswedstrijd, C. Hol lander-C. Stehr enz. Het zal een span nende middag worden. De beginnelingen rijden een Austra lische jachtrace welke zeer veel strijd zal opleveren. Tot slot de Nieuwelin gen die een koppel-wedstrijd over 100 ronden rijden. Wie zal zegevieren ?j Derkse-Pronk (winnaars van 1 Sept.}; of Glas-Duineveld (winnaars van 12 Sept. of C. Dienaar-Tichelaar, het kop pel dat de wedstrijd spannend houdt. Verder zullen eenige koppels wor den gevormd van Wieringsche renners w.o. Kreijger^ Korshuizen, Deijkers, Meijer, Hegeman, Hoep, enz. enz. Voor spannende fraaie wedstrijden allen naar de Wielerbaan Zondag 22 Sept. 2 uur. Wielerclub „Wieringen." Zondag as. trainingsrit. Peletonrace over 48 Km. voor B-Klasse. Start uiterlijk 10 uur op De Haukes. Poelweg. Bij genoegzame deelname Juniorissen 25 Km. Ons lid N. Bakker neemt deel aan een grasbaanwedstrijd te Stolpervlot- brug. Veel succes Bakker. Burgerlijke Stand. van 13 t. e .m. 19 September 1935. Geboren Alle Jacob, z.v. H. Hille en H. Kaleveld Antje, d.v. G. Bals en G. Hoenson; Johann Diederich Geert, z. v. J. Bosker en A. Speckmann Adèle Pieternella, d.v. A. As jes en M. PielEverhardus Helenus, z.v. F. Mulder en G. H. Buntjer Jan Joost z.v. P. Overeem en E. Groenland Roelofje, d.v. A. Tieks en A. Kuiper. Ondertrouwd J. A. van Hoesel en A. S. de Greef J. Halfweeg en T. Huisman. Gehuwd J. ten Bokkel en S. Kooij C. Ruitenburg en A. Schmidt. Overleden Geene. Levering Brandstoffen. Na gehouden in schrijving werd de levering van brandstof aan de gemeente voor het komende winterseizoen opgedragen aan S. P. de Vries voor cokes, aan H. Smit voor anthraciet, lange en korte turf, en aan Fa. Doves voor breehcokes. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan P. Limberg voor het bouwen van een woonhuis aan den Koningsweg aan S. P. de Vries tot het bouwen van een woning aan de Belterlaan en aan C. Kinne voor het bou wen van een woonhuis aan de Stroeërweg. DE IEPZIEKTE. Evenals andere jaren werd ook dit jaar weer in deze gemeente een on derzoek ingesteld naar iepenboomen, die be smet zijn met de beruchte iepziekte. Het vo rig jaar had dit onderzoek tot gevolg dat enkele mooie boomen, o.a. velen op het Kerk plein, moesten worden gekapt. Thans echter schijnt een enorm groot aan tal boomen door de iepziekte te zijn aange tast, welke allen zullen moeten worden weg geruimd. Alleen in Hippolytushoef zijn 50 aangetaste boomen, op het Kerkplein, bij het gemeente huis en het raadhuis, verder in de Koning straat, Elft, Elftstraat Belt, Pompsteeg, Mek- kenstuinweg, Slingerweg enz. Buiten Hippo lytushoef wist men alleen op Stroe nog één aangetaste boom te vinden, terwijl voorts aan de Polderweg bij de boerderij van den Heer C. Lont niet minder dan 130 jonge boomen ten doode zijn opgeschreven. Door een en ander zal onze gemeente, toch al niet zeer boomrijk, straks weer eenige kale plekken rijker zijn. Laat ons hopen dat door deze systematische bestrijding der iepziekte het verlies aan boomen in deze gemeente tot een minimum beperkt blijft, en dat de ont stane leege plekken weer door nieuwe boo men worden beplant, waarmede geheel wordt gehandeld naar het parool van de Nederland- sche Heide-Maatschappij, die ten deze steeds het goede voorbeeld wist te geven. TOEWIJZING KORPSEN. De ingeschreven jongelieden voor de lichting 1936, bestemd tot gewoon dienstplichtige, zijn aan de volgende korpsen toegewezen. Zeemachtgarnizoen Den Helder Jb. ten Bokkel, J. Koster en N. Metselaar, inlijving in het tijdvak 22 Febr.—3 Maart 1936 le Bat. Regt. Genietroepen, garnizoen Utrecht, J. P. Hegeman, tijdvak van inlijving 16—25 Juni 1936. le Schooolcompagnie Regt. Genietroepen Den Helder J. Klaver, J. Koster en A. v. d. Kreeke, tijdvak van inlijving 1—10 Mei 1936. T. A. Ippel, P. C. Lont en W. Pathuis, tijd vak van inlijving 16—25 October 1936. Regiment Jagers te 's-Gravenhage J. v. Roo en J. v. Zweeden, tijdvak van inlijving 110 October 1936. 21e Regiment Infanterie te AmersfoortD. Klink en C. Kooij tijdvak van inlijving 110 October 1936. Regt. Wielrijders te Den Bosch H. Kuiper, tijdvak van inlijving 1—10 October 1936. Regt. Motor Artillerie: J. P. Schoorl, tijd vak van inlijving 1—10 October 1936. Succes - Nieuws. Zondag gaat Succes I op bezoek naar de Volewijckers te Amsterdam, en staat daar een zware wedstrijd voor haar te wachten. Vole wijckers hebben 1.1. Zondag wel verloren, doch deze uitslag was wel wat geflatteerd, en zij zullen nu Zondag haar uiterste best wel doen. De Successers weten dus wat haar te wachten staat en er dient dus flink aangepakt te wor den, wil men een behoorlijk figuur slaan. De bus vertrekt om half twaalf van Hippo. Sup porters kunnen plaatsen voor de bus bespre ken bij S. de Vries, Hoofdstraat 30. Kosten bedragen f 1.50 per persoon. Vertrek van Amsterdam 5 uur a half zes. SUCCES II speelt om TIEN UUR een thuis wedstrijd tegen J.V.C. I en moeten nu op el- gen terrein voor een overwinning zorgen hoor Succes n speelt in witte shirt. In verband met de wielerwedstrijden te Hip polytushoef begint de wedstrijd Succes 2 J.V.C. 1 om tien uur. SUCCES in speelt haar eerste competitie wedstrijd uit en wel tegen Zeemacht 2. Ver trek 9 uur. De Succes adsp. a en b spelen uit tegen Helder d en f. Vertrek van Hippo om half elf.-

Wieringer courant | 1935 | | pagina 5