BINNENLANDSCH NIEUWS. Tegen den dijk geslagen. Tijdens den storm is Woensdagmid dag een zeilschip van schipper De Jong uit Makkum tegen den zeedijk hij Zurig geslagen. Het vaartuig liep daarbij ernstige averij op. Het schip zat gisteravond nog vast. Persoonlijke ongelukken zijn niet voor gekomen. Bange uren op het IJsselmeer. V erschillende visscher svaar tuigen van Lemmer zijn Woensdagmorgen door den plotseling opstekenden storm op het IJsselmeer overvallen. Er na allen liepen ze zware averij op en vele visschers verloren hun nelten. Een zevental moest door de Lemmer reddingboot „Hilda" worden binneuge bracht. Over het lot van andere Lein- ster visschers heeft men geruimen tijd in onzekerheid verkeerd, doch in den laten namiddag is bericht inge komen uit Urk, Schokland, Genemui- den en Medembik, dat daar Lemster visschers waren binnengevalen. Op verzoek van den burgemeester van Urk is de reddingboot om half zes opnieuw uitgevaren naar een tjalk schip, dat tusschen Urk en Lemmer in nood verkeert. Geruchten doen de ronde, dat op het Vrouwezand een schip is gezonken en dat ook de boot van den dienst Steenwijk—Amsterdam zou zijn veron- verongelukt. Hierbij zou één man zijn verdronken. RAMP IN WADDENZEE. Vier Friezen verdronken. Kranig reddingswerk van dap pere mannen. In het najaar plegen vele liefhebbers van visschen op de Waddenzee op schar te visschen. Van heinde en ver trekken zij naar den Wlesthoek onder st. Jacobi-Parochie of naar andere pun ten der Friesche kust, waar zij plat- boomvaartuigen en het benoodigde vischgerei kunnen huren. Zoo ook Woensdagochtend. Bij den Westhoek trokken in drie bootjes acht personen er op uit en bij Koehool onder Tzum- marum zes personen, eveneens in drie vaartuigen. Al deze menschen, amateur visschers, werden door den Noord wes terstorm verrast, toen de wind na een windstil oogenblik van Z.W. naar het Noorden liep. Het was een wonderlijke zee, die niet veel goeds voorspelde. An derhalf uur na hoog water, dus bij af- gaanden vloed stond de zee zeer hoog., Op den dijk had men reeds waargeno men, dat de visschers het zwaar te verduren hadden. De reddingboot te Harlingen werd gewaarschuwd en voer uit, doch kon door den lagen water stand en de zandplaten de plaats van de ramp niet bereiken. Inmid dels hadden zestig mannen aan den Westhoek een groote boot, die in het kanaal lag, over den dijk naar de zee gesleept, en daaraan een aanhangmo- tor bevestigd. Allereerst voeren de mannen naar de boot, waarin vier personen gezeten wa ren. Twee redders sprongen over in deze boot, lichtten het anker en brach ten de visschers goed en wel naar den wal. Vóór den wind trokken de vier overblijvenden naar de andere twee booten. Nabijgekomen sloegen ze daar de motor weigerde, vijfig meter terug. Met boomen bereikten ze tenslotte al lereerst een bootje dat leeg was. Op den dijk had men reeds waargenomen dat de twee opvarenden er uit gesla gen waren. Woensdagavond lag het bootje nog voor anker. Wanneer bei den op den bodem waren gaan liggen, zouden zij ongetwijfeld gered zijn ge worden. De dappere mannen zwoeg den met hun boomen verder en be reikten ten slotte het derde vaartuigje, en hadden de voldoening de beide in zittenden, en wel de heeren Toornstra en S. Barendsma, te redden. De heeren B. S. Barendsma, kapper, en J. Verf, caféhouder, beiden te Leeuwarden, wa ren verdronken. Te Koehool werden de andere drie booten, elk met twee inzittenden, door den Noord-Wester storm overvallen. Geert van Dijk, Leeuwarden, en S. Hoppe, Huizum, waren over boord ge sprongen. De eerstgenoemde wist zich zwemmende te redden. De ander werd door eenige jeugdige menschen, die te water waren gegaan, gered. Een kra nig stukje reddingswerk Inmiddels waren vier flinke man nen er met een boot op uit getrokken, die een honderdtal menschen uit een schuur hadden gehaald en over den dijk hadden gesleept. Dezen smaakten het genpegen, het le ven te redden van M. Ferwerda, café houder, en E. van Dijk, schipper, bei den te Leeuwarden. De derde bcot was omgeslagen, waardoor twee mannen worstelden met den dood. Zij hielden zich nog vast aan het vaartuig. Eerst verdween de één in de diepte. Nog ge lukte het den ander de boot weer in den goeden stand te krijgen. Opnieuw sloeg het vaartuig om, tengevolge waar van ook hij verdronk. Hun namen zijn H. Radelaar en Tromp, beiden uil Leeu warden. Twee der lijken waren VVoens dagavond aangespoeld, n.1. dat van Barendsma en van Radelaar. Met kano op Zee. Zaterdagmorgen is een IJmuidenaar, Duin genaamd, in een kleine kano, gedekt met een stuk zeildoek en voor zien van een zeiltje, uit IJmuiden naar zee vertrokken. Het was de bedoeling om met deze kano via Frankrijk naar Zuid-Afrika te varen, waar de man werk wilde zoeken. Hij had voor vijf dagen levensmiddelen en een kleine hoeveelheid water bij zich. Sedert zijn vertrek heeft men niets meer van hem vernomen. WERKLOOSHEIDSSUBSIDIE. Begrooting voor 193o van het betreffende fonds. Verschenen is de begrooting voor 1936 van het Werkloosheidssubsidie- fonds. In de toelichting lezen wij o.a. De Rijksbijdrage aan het l'onds is voorloopig in de begrooing op f 53 mil- lioen uitgetrokken. De gewone dienst geeft in ontvangsten en uitgaven te zien f 105.820.000, de kapitaaldienst f 22.800.000. Ten laste van het fonds worden aan de daarvoor in aanmerking komende gemeenten de volgende bijdragen ver leend 1. Een bijdrage in de uitgaven we gens kosten van steunuitkeeringen aan werkloozen en die van ar'oeidsloo- nen, betaald bij werkverschaffing aan werkloozen (gewone en extra bijdragen) 2. een bijdrage aan gemeenten, die werkloosheidsuitgaven als onder 1 be doeld, gedaan in 1934, niet of niet ten volle hebben kunnen dekken (bijdra gen in over 1934 uitgestooten bedia- gen) 3. een bijdrage aan gemeenten, die tengevolge van de inperking van haar belastinggebied, ingevolge de bepalin gen der dekkingswet moeilijkheden ondervinden. Deze bedragen worden berekend en vastgesteld volgens de regelen der al- gemeene maatregelen van best nor te stellen. In de ontwerp-begrooiing van uitgaven zijn terzake van de hier be doelde bijdragen de volgende posven opgenojmen A. Gewone en extra bijdragen in de kosten van werkloosheidszorg f 99.610.100. B. Bijdragen in de uitgestooieu be dragen f 2.210.000. c. Belastmgbijdraffen f 2.500.000. Vestiging in de hoofdstad van de LandbouwCrisis-Centrale Nrd.-Holland In het oude Zusterhuis van het Binnengasthuis. Eenige dagen geleden is medege deeld, dat de directie van de Land- bouw-Crisisr-Centrale in Noord-Hol land thans gevestigd in het Land- bouwhuiss te Alkmaar - met het Amsterdamsche gemeentebestuur on derhandelde over het huren van een gemeente-gebouw, waarin deze centrale zich zou kunnen vestigen. De daarover met den dienst van Pu blieke Werken gehouden besprekingen leidden tot dit resultaat, dat bedoelde directie bereid was op de condities in te gaan, indien de regeering haar daar toe machtigde. Dit is thans gebeurd. De minister heeft toestemming ver leend. Over eenigen tijd waarschijnlijk reeds in October a.s. zal deze crisis organisatie dus uit Alkmaar naar Am sterdam verhuizen. Het bureau zal worden gevestigd in het oude Zuster huis van het Binnengasthuis, een per ceel, vroeger behoord hebbende aan de Otterstichting, gelegen aan de Klo veniersburgwal Het gebouw is gehuurd voor f 3000 per jaar. Voor behoud van zetel te Alkmaar. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den landbouw in Holland's Noorder kwartier heeft te Alkmaar een spoed vergadering gehouden, waarin beslo ten is, dat de secretaris, de heer G. No bel, naar Den Haag zal gaan, om bij den Minister van Landbouw het be houd van den zetel der landbouwcri sis-organisatie voor Noord-Holland in Alkmaar te bepleiten CRISISBUREAU Het Landbouwcrisisfonds. In verband met verschillende berich ten, welke in de pers zijn gepubliceerd, als zou het Landbouw Crisisfonds voor het dienstjaar 1935 vermoedelijk een te kort van meer dan 30 millioen gulden hebben, wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat deze berichten on juist zijn. Het tekort voor het jaar 1935 wordt geschat op niet meer dan 5 mil lioen gulden. Nagegaan wordt of hét mogelijk is dit tekort alsnog te vermin deren. Ten aanzien van ae begrooting van het Landbouw-Crisisfonds voor het jaar 1936 mag vertrouwd worden, dat maatregelen genomen zijn, waardoor het tekort, waarmede het jaar 1936 wel licht zal worden begonnen, over dat jaar niet meer zal aangroeien. BUITENLANDSCH NIEUWS. ITALIË KOOPT WAPENS. Amerika leverancier Binnen het kader van de actie tot het instellen van een controle op wa- pen-fabricage en wapenmunitie in Ame rika zal het staatsdepartement o.m. een onderzoek instellen naar de op dit gebied door Italië in Amerika geplaat ste aankoopen. Ten opzichte daarvan zijn n.1. de inlichtingen van het depar tement in hooge mate onvolledig. Vol gens de thans beschikbare gegevens van bet departement zou Italië sedert 1 Januari in de Vereenigde Staten slechts vier jachtgeweren en een hoe veelheid munitie hebben gekocht ter waarde van, in totaal 418 dollar. Alge meen en uit betrouwbare bron ver luidt echter, dat de betaling voor aan koopen via de Italiaansche ambassade te Washington reeds eenigen tijd een gemiddelde heeft bereikt van 125.000 dollar per week. Deze betaling was of werd verricht in goud dan wel op de basis van credieten op korten termijn. Medege deeld wordt, dat deze methode gevolgd is ondanks het feit, dat aanbiedingen voor ruimer crediet op veel gunstiger voorwaarden aan den Italiaanschen ambassadeur gedaan zijn. In dergelijke zaken echter is het de partement van oorlog een veel beter bron van inlichtingen dan het staats departement, aangezien er tusschen de firma's die zich bezig houden met het vervaardigen en uitvoeren van artike len, die direct of indirect, vallen onder de categorie wapenen en oorlogstuig en legerinstanties vrij nau\0?n vriend schappelijk contact bestaat.'Langs de zen weg is o.m. bekend geworden, dat de Fiat-Maatschappij^ hans een order uitvoert voor een grco'te hoeveelheid draaibanken, bestemd voor het ver vaardigen van granaten, a raison van 30 tot 50.000 dollar per draaibank, en dat er in Connecticut en andere staten een opmerkelijke en veel beteekenende bedrijvigheid bestaat in de fabrieken, die of wel deelen vervaardigen van wa penen dan wel machines om ze te pro- duceeren. Het is voorts opgevallen, dat dit jaar, vrijwel geen paarden en muil ezels te koop zijn in de Zuid-Oostelijke katoenstaten, hetgeen men eveneens wijdt aan groote Italiaansche orders. Geen mobilisatie der burgerij ia Italië. Geheel Italië heeft in afwachting ge leefd van de mobilisatie der tien milli oen. Duizenden hadden reeds zwarte hemden en fascistische uniformen aangetrokken. De sirenes en klokken, üie het sein tot de mobilisatie hadden moeten geven, bleven echter zwijgen. Algemeen neemt jnen thans aan, dat Mussolini besloten heeft de mobilisa tie \oor onbepaalden tijd uit -e stellen. Als motief noemt men, dat Mussolini een grooie redevoering voordiea zou widen uitspreken, welke een belang rijk moment zou vormen in zijn strijd met Genéve. Er is een overeenstemming tot stand gekomen tusschen de Italiaansche re geering en de Heilige Stoel, waarbij, naar verluidt, het Vaticaan zich ver plicht de lichten te dooven en de alge- meene regels in acht te nemen, die in Italië van kracht zijn in geval van luchtaanvallen op Rome. Gaat ex-koning Alfonso hertrouwen Ofschoon nog niet officieel is be kend gemaakt dat het huwelijk tus schen ex-koning Alfonso van Spanje en ex-koningin Victoria (Ena) is ont bonden, doet het hardnekkig gerucht de ronde dat de ex-koning weer huwe lijksplannen heeft en de vorige week in het kasteel van graaf Potocky te Lancut in Zuid-Polen, een ontmoeting zou hebben gehad met een Duitsclie prinses von Hohenlohe. Hij zou met haar den namiddag hebben doorge bracht en êen uitstapje hebben ge maakt. Het heet dat de prinses, die veertig jaar is, een zeer gefortuneerde vrouw moet zijn met uitgebreide bezittingen in Duitschland, Tsjechoslowakije, Po len en Spanje. Gevaarlijke diefstal van ingeente konijnen in Hongarije. In de kliniek der Universiteit van Pees zijn 12 proefkonijntjes, die met cholera-, syphilis- en andere bacteriën waren ingeënt, uit hun hokken ver dwenen. Men neemt aan, dat. zij ge-j stolen zijn. De Universiteit heeft in de plaatse lijke bladen een oproep gepubliceerd, waarin de onbekende dader op het ge vaar gewezen wordt die de konijntjes kunnen veroorzaken. De dief wovdt verzocht de diertjes des nachts in de kooi terug te brengen en in dat geval behoeft hij niet voor verdere gevolgen te vreezen. Wesp in slokdarm. De eigenaar van een Thuringseh sanatorium, dr. Wiedeburg, een van de meest bekende Thuringsclie artsen, slikte bij het drinken een wesp in, die in het glas was gevallen. De wesp stak den dokter in zijn slokdarm en aan vankelijk dacht men, dat de steek geen gevaar zou opleveren. Plotseling trad echter een verlamming van de lucht pijp op, die het gevolg was van het wespengif. De ongelukkige is kort daarop gestorven. Uit kanonnen worden ploegen gesmeed In Mexico zijn onlangs 10.000 ploe gen vervaardigd, die tegen zeer lage prijzen aan den landbouw worden ge geven. Het merkwaardige daarbij is, dat al deze ploegen uit kanonnen zijn gemaakt, weliswaar uit wat oudere, nu verbeterde modellen. In elk geval is dit een vriendelijk teeken in zoo'n be- wapeningslustigen tijd als den onzen. Ein dit moet tegelijk bewijzen, dat in Mexico rust en vrede heerschen en men inplaats van het oorlogswapen gereedschappen, die den vreedzamen arbeid dienen, meer noodig heeft S. O. s. Van alle groote omroepstations gaan dagelijks de S.O.S.-berichten den aether in. Het is merkwaardig hoeveel succes deze noodkreten dikwijls heb ben. In Engeland, waar gemiddeld twee maal per dag een S.O.S. wordt uitge zonden, bereiken 50 pCt. hun doel. Het eerste S.O.S.-bericht kwam ook uit Engeland. Op een Zondagavond vroeg een stervende vrouw in Gharing Cross Hospital in Londen, naar haar zuster, die in een dorpje in Dorset woonde. De dokter beloofde te lelegru- feeren, maar ontdekte al gauw dat het, post- en telegraafkantoor in het bewus te donp 's-Zondags na zes uur geslo ten was. Het leek onmogelijk aan het verzoek van de vrouw te voldoen, maar ineens kreeg de portier van het zieken huis een idee. Uit zijn loge keek hij juist op de radiojnasten van Savoy Hill waar juist in dien tijd de B.B.C. nog gehuisvest was) en hij besloot den omroeper aan te klampen. Het was bij na tijd voor de nieuwsberichten en de omroeper had slechts enkele minuten om te beslissen of hij aan het verzoek kon voldoen. Hij besloot het erop te wagen en zond dien Zondagavond het eerste S.O.S.-bericht den aether in. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. CURSUS VOOR VREEMDE TALEN. Burgemeester en Wethouders van Wielin gen vestigen de aandacht op de gelegenheid tot het ontvangen van onderwijs in de Franse en Engelse talen aan de bestaande cursus te Hippolytushoef voor jongens en meisjes van 10 tot en met 16-jarige leeftijd. Aanmelding tot deelname dient te geschie den vóór 1 October a.s. bij het Hoofd der openbare lagere school te Hippolytushoef. Wieringen, 17 September 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Vergadering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond, afd. Wieringen, hield haar eerste algemeene ledenver gadering op 25 Sept. 1935 op de Boven zaal van den heer S. A. Veerdig. te Hippolytushoef. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, ;de heer C. de Boer, de vergadering, waarna de secr. J. Koster Jz. de notu len las, die zonder op- of aanmerkin gen werden goedgekeurd. Mededeeling Winter programma- De voorz. zegt, dat er een cursus avond zal worden gehouden door den heer G. van Slingerland uit Alk maar. Tevens zal er maandelijks een Alge meene ledenvergadering zijn. Twee gratis feest-avonden zullen worden ge organiseerd voor de leden met hunne dames en indien het nog pnogeüjk is 'zullen nog andere sprekers van .le ver schillende vak-afd. worden uitgenoo- digd een spreekbeurt te vervullen e.u waarbij dan alle Katholieken gratis tegenwoordig mogen zijn. De voorz. vertrouwt dan ook op aller medewer king om' alles zoo goed mogelijk le doen slagen. Rapport controle-commissie. De heer P. L. Vroone brengt verslag uit namens de controle-commissie der rekening en verklaarde dat alles in de beste orde was bevonden. Rondvraag. Door verschillende leden wordt de vraag gesteld of het nu niet mogelijk zou zijn, om eens wat meer voeling te houden met de R.K. Kies- vereeniging (St. Hippolytus) om daar door meer contact te krijgen met. het Raadslid Boersen aangaande onze ar beidersbeweging. Hierna sluiting. Brand. Woensdagnacht ie ongeveer half een zette de kolenhandelaar de heer C. Doves Dz. te De Gest, van Deri Hel der afkomende, zijn wagen in de ga rage, en begaf zich in huis. Eenige oogenblikken daarna zag hij 't door de ruiten buiten heel licht worden, en toen hij daarna zich naar buiten be gaf wat dat kon zijn, bleek tot zijn groote schrik, dat zijn geheele garage en kolenbergplaats in brand stond. Het vuur vond zulk een gretig voedsel in de voorraad kolen, turf, enz., dat ook de winkel en het woonhuis een prooi der vlammen werd. De brandspuit, spoedig ter plaatse, kon de belendende gebouwen bescher men, zoodat het vuur tot het perceel Doves beperkt bleef. Verzekering dekt de schade. DE WIERINGER WINKELWEEK. Vrijdag 4 Oei. 10 Oei a.s. Nogmaals laten wij de lijst der deel nemende zaken volgen en nu met de artikelen er bij vermeld. De Haukes G. Omis, groenten, fruit enz. D. Rotgans, vleeschwaren, koloniale waren, enz. Nico Luijt, radio-artikelen, emaille- waren, rijwielen enz. T. Bos, manufacturen, enz. Wester land N. Scheltus, manufacturen, mode artikelen, enz. Rits kat, koloniale waren, aardewer ken, enz. Hippolytushoef Tijs Kort, Dames- en Heeren mode artikelen. Jb. Oden, brood, koek, banket. Jan Navis, radio, lampen, electr. ar tikelen, enz. P. Kreijger, rijwielen, kachels, emaillewaren, enz. Rein Blaauboer, vleeschwaren. Mart Lont, manufacuren, mode-ar tikelen, enz. Jan Doesburg, koloniale waren, groen te, fruit, enz. Mart. Kaptein, brood, beschuit, koek, enz. Herm. Smit, Huisbrandkolen, Jn. Timmerman, tabak-, sigaren, drogisterij-avlikelen, enz. Wed. Vroone, groenten, fruit, visch, enz. G. Poppen, vleeschwaren. Jb. Wagemaker, brood, beschuit, koek, enz. Corn. J. Bosker, boeken, schrijf- en teekenmaterialen, kantoor-artikelen, enz. D. Doves, kruidenierswaren, groen ten en fruit. Cor de Vries, Dames-, Hinderhoeden. H. Klaver, mode-artikeler., manu facturen. Th. Rasch, schoenhandel, enz. Teun Takes, Heerenkleeding, manu facturen, enz. J. van Rijn, baby artikelen, kleeding naar maat, enz. Jb. Gorter, koek- en chocoladewer ken, groenten in blik, enz. Berkhout, electr. artikelen, radio, enz. N. Kaan, oliën en vetten. D. Engel, visscherij artikelen, enz. J. C. de Haan, Tabak en sigaren. Alb. Lont, groenten, fruit, enz. C. Metselaar Jbz., rijwielen, kachels, enz. P. de Haan Pz., manufacturen, mo de-artikelen. W. v.d. Kreeke, schoenwerk, goud en zilver, enz. D. Minnes, meubelen, huish. artike len, koloniale waren, enz. Joh. Klare, mode-artikelen His Wilms, Tabak, sigaren, kantoor artikelen, enz. Gerrit Rasch, schoenhandel. Jannes Bosker, radio-artikelen, emaille-waren, enz. G. Rustenburg, vleeschwaren. Sloothaak, eieren, kaas, commestibles M. Oden, koek, banket, suikerwerken. J. Bruinsma, "kruidenierswaren, klom pen, enz: N. Wagemaker, brood, koek, banket. De Koornschoof, brood, koek, banket C. Duijnker, drogisterij-artikelen C. Doves, groenten, fruit, enz. H. G. Rump,, meubelen, goud- en zil verwerken. M. Geel, motoren, rijwielen, enz. Stroe D. Boersen, kruidenierswaren, enz. Oosterland Terpstra, brood, koek en banket. Den Oever Joost de Kreijger, rijwielen, emaille- waren, enz. Philip Deijs, vleeschwaren. Nan Metselaar, rijwielen, kachels, enz. A. Boelens, kruidenierswaren, tabak, sigaren, enz. P. D. Spaander, radio- en electr. ar tikelen. Fa. Kraak, verfwaren, enz. Gebr. Van Kalsbeek, visscherij arti kelen, enz. Gebr. Hegeman, koloniale waven, enz. G. Baijs, visscherij artikelen, manden enz. S. Koorn, JV.z., brood, koek en banket W. Kaan, vleeschwaren. Jan Kat, kruidenierswaren. C. Stins, groenten en fruit. J. Gielis, parfumeriën, (ook bonnen op permanenten), enz. J. Poppen, vleeschwaren. Cor de Haan, parfumeriën, (ook bon nen op permanenten), enz. P. Lont Kz. koloniale- en grutters waren. W. v. Treuren, radio, electrische artikelen. KOOPT BIJ BOVENSTAANDE ZAKEN UW WAREN EN VRAAGT BONNEN. Hoofdprijzen f 120, f 70, enz. Dagprijzen f 20, f 10, f 5, f 2.50 enz. Bij iedere 50 cent waren, die men bij onze winkeliers koopt (bij wien 't raambiljet hangt) krijgt men een bon. Heeft men 10 bonnen, dan gaat men naar een der zes balerotafels (vooraf wordt plaats en tijd aangekondigd waar ze staan) en men krijgt vier ballen om te gooien naar de dagprijzen en vier ballen om te gooien naar de hoofd prijzen. Voor dagprijzen o.a. een waarde van f 20, f 10, f 5, f 2.50, enz. Voor hoofdprijzen le pr. waarde f 120 2e f 70, enz. Dit is voor degene, die in de winkel week het hoogst aantal punten in vier worpen gooit. De winnaars van de hoofdprijzen kunnen natuurlijk eerst na de winkelweek bekend worden gemaakt. Er zijn dus geweldige kansen voor de bur gerij in de gooiweek enhet kost NIETS I DE ETALAGE-WEDSTRIJD. De zaken, die mededingen in de ETALAGE-WIEDSTRIJD gelieve hier van opgave te doen bij den secretaris C. Duijnker, Koningstr., of bij den heer Deijs te Den Oever, vóór Donderdag a.s. De etalages zullen Zaterdag 5 Oct. door de jury worden gekeurd. Evenzoo wordt aan bovenstaande adressen opgave ingewacht voor deel name aan de reclame-optocht, en bloe mencorso. Voor dit laatste kunnen ook deelnemers uit de burgerij zich opge ven. Echter diene men er rekening mee te houden, dat de stoet over geheel Wieringen zal trekken en de voertuigen (auto's, motoren, fietsen, paard en rij tuig of paarden) zich goed kunnen be wegen. Met aandrang wordt verzocht aan deze optocht welke Maandag 7 Oct. wordt gehouden, zooveel mogelijk me de te doen. Voor de straatversiering gelieve de winkeliers ieder in hun straat een plan met elkander op te zetten en uit te voeren. Het Bestuur Middenstandsvereen. C. DUIJNKER, secr. Winkelsluiting. 5 Oct. a.s. vangt de wintertijd weer aan. In verband hier mede moeten de winkels voortaan van Maandag t.m. Vrijdag, ingaande 6 Oct. a.s. om 8 uur des avonds gesloten zijn. In de Zondagssluiting komt met de oude tijd geen verandering.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2