TWEEDE BLAD. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 No. 77 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN AMERIKA EN ABESSINIë WIERINGER COURARTÜ PROVINCIAAL NIEUWS. KIND SPEELT MET VUUR. Zes zaadklampen verbrand. Donderdagavond te omstreeks zeven uur ontstond brand in een zaadklamp, staande bij het erf van den landbouwer J. v. d. Berg, Koegras, Gem. Den Helder. In een minimum van tijd stond een vijftal andere klampen, opgesteld in de nabijheid, eveneens in lichte laaie. Hoewel de brandspuit van Julianadorp in een kwartier ter plaatse was, viel er niets meer te redden. Dank zij het windstille weer liep de boerderij geen gevaar. De oorzaak si toe te schrijven aan het spelen met vuur door een der kinderen. De schade, ten bedrage van f 2500, wordt niet door verzekering ge dekt. Schietwedstrijden te Schagen. De politie-schietvereeniging Schagen en Omstreken hield Woensdagmiddag een onderlingen wedstrijd in pistool schieten. De uitslag luidt als volgt Klasse A. P. Leegwater, Warmenhuizen, 57 p. A. v. Iperen, Callantsoog, 56 p. J. v. Honschoten, Callantsoog, 54 p. S. Samptonius, Wieringerwaard, 53 p^. Klasse B. T. v.d. Hoek, Slootdorp, 56 p. P- Heeneweer, St. Maarten, 52 p. E F. Holema, Schagen, 46 p. H. den Har- togh, Kolhorn, 44 p. Naar het Huis van Bewaring. Door de politie te Den Helder is al daar als verdacht van overtreding van art. 250 bis W. v. Str. aangehouden de gehuwde vrouw J. K. Zij is ter beschikking van den offi cier van justitie overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Kindje bijtijds gered. Toen de moeder, mej. R. te Hoorn, even afwezig was, is een lamp omge vallen bij het ledikant je, waarin haar kindje van 9 maanden sliep. De buren ontdekten rook en stelden een onder zoek in, waarbij ze bemerken, dat het ledikantje reeds vlam had gevat. Met emmers water we«rd het vuur gebluscht waarbij de kleine tijdig in veiligheid kon worden gebracht. Het Texelsch schapenstamboek in Noord-Holland. De heer J Sijp Jr., secretaris van het Texelsch Schapenstamboek in Noord- Holland, schrijft dat de bekende markt van geregistreerde ramlammeren dit jaar te Hoorn zal worden gehouden Za terdag 5 Oct. voormiddags 9 uur, op de Veemarkt, aan de voorm. kazernezijde. AUTOBUSDIENSTEN. Bij Kon. Besluit zijn ongegrond ver klaard de beroepen ingesteld door a. de N.V. Hollandsche Autobus- Onderneming^ te Noordscliarwoude, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij afwijzend is beschikt op haar verzoek om vergun ,ning tot het in werking brengen van autobusdiensten tusschen Veerhurg en Den Oever, tusschen Balgweg hoek Midden vaart te Anna Paulowna en Slootdorp en tusschen Kolhorn en Me- demblik b. de N.V. Algem. Transport Onder neming, te Utrecht, tegen de beschik king van Ged. Staten van Noord-Hol land, waarbij afwijzend is beschikt op haar verzoek om vergunning tot het in werking brengen van een autobus dienst tusschen Schagen en Van Ewijcksluis. c. de N.V. Hollandsche Aulobus-On derneming, te Noordscharwoude, te gen de beschikking van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij afwijzend is beschikt op haar verzoek om vergun ning tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Schagen en Den Oever d. de N.V. Algem. Transport Onder neming, te Utrecht, en de N.V. Holland sche Autobusonderneming, te Noord- scharwoude, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordholland, waarbij aan H. Geel te H.-Hoef, vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Scha- en Den Oever. Leelijke val. De heer C. D. te Oosterblokker viel bij het perenplukken van een ladder van ongeveer 6 M. hoogte. Eerst na een half uur vond men den ongelukkige, waarna dr. Barnhorn de eerste hulp verleende. De getroffene, die vermoe delijk een gecompliceerde been- en heupbreuk heeft opgeloopen, is hier na naar het S. Jans Gasthuis vervoerd. ONTSIERENDE RECLAME. Het provinciaal Bestuur heeft aan de gemeente-besturen een circulaire gericht waarin zij hare wijzigingen in de verordening tot het weren van in breuken op natuurschoon nader toe licht. „De aanleiding tot de wijziging was hoofdzakelijk gelegen in het feit, dat de bestaande verordening op steeds grooter schaÜJ werd ontdoken, waar toe de mogelijkheid werd gevonden in artikel 2, lo lid, bepalende dat het ver bod tot het plaa&ryj, van reclame's vervat in artikel l^Tiiet van toepassing was, inzoover het gold reclame vooi- zaken, die worden vervaardigd of ver handeld, of voor bedrijven, die worden uitgeoefend op of in het onroerend goed, waarop of waaraan de reclame was aangebracht. Van deze bepaling werd meer en meer gebruik gemaakt om reclames aan te brengen op plaat sen, waar zij naar de strekking der ver ordening niet behooren voor te komen. Dit geschiedde, door aan de gebrui kers van de onroerende goederen, waar op of waaraan men reclame wenschte aan te brengen, een dikwijls zeer ge ringe hoeveelheid van de zaken, waar voor reclame gemaakt wordt, in voor raad te geven en hen als verkooper aan te stellen, dan wel, doordat men hen aanstelde als agent of sub-agent van eenig bedrijf. Op deze wijze zijn op tal van plaatsen reclames verrezen voor verschillende soorten van motor-olie, voor verzekeringsmaatschappijen enz. zonder dat ter plaatse van eenigen wer- kelijken handel of van eenig werkelijk agentschap sprake was. Het verbod werd dus ilusoir gemaakt, aangezien de belanghebenden, indien tegen lien op grond der verordening werd opge treden, een beroep konden doen op •meergenoemde uitzonderingsbepaling. Teneinde dergelijke ontduiking der verordening te kunnen keeren, is thans uit artikel 2, lo., de uitzondering voor zaken, die worden verhandeld, of voor bedrijven, die worden uitgeoefend op of in het onroerend goed geschrapt. Voor dergelijke reclame, die reeds op 1 Januari 1935 aanwezig was, is daarop nog een uitzondering toege staan, evenwel niet langer dan tot 1 Januari 1936. Als gevolg van een en ander is der halve, ingaande 1 Januari 1936 de straf bepaling van artikel 4 der verordening toepasselijk op alle reclames, aanwe zig in het landelijke gedeelte der ge meenten, (in het algemeen buiten do bebouwde kommen) tenzij voor het aanwezig hebben daarvan dooi- ons Col lege vrijstelling is verleend. Een uit zondering geldt nog alleen voor de re clames voor zaken, die worden ver vaardigd op of in het onroerend goed". Gedeputeerde Staten hebben voor de uitvoering van deze gewijzigde voor schriften een beroep gedaan op de me dewerking van de Gemeentebesturen, 11 MA CD AU ADDIS-ABCM KAFFA id j. lil o S? yOBBlA O f Jfi LU6U O? Jj f (uit een artikel van Richard Barry in „New Outlook", New York, Juni 1935). II7AAROM zouden de Ver. Staten zich interesseeren voor dat verre land in Afrika Het heeft nooit een depressie gekend het heeft geen werkloozenprobleem, geen nationale schuld, het heeft nimmer een hongersnood gehad het is eenige duizenden jaren bij Amerika ten achter en ligt duizen den kilometers van ons af. Toch zijn er goede redenenvijf van com- mercieelen aard, een diplomatieke en een ze vende. Deze is alleen voor christenen. Eenige jaren na de kruisiging van Christus, zoo zeg gen de Abessiniërs, is de evangelist Markus in eigen persoon in Afrika geweest, waar hij even boven den evenaar een gebied ontdekte, dat bewoond werd door een volk van gemengd Joodsch, Arabisch en negerbloed. Het werd geregeerd door een dynastie, die terugging tot de koningen van Scheba en koning Salomo. Markus bekeerde het hof het hof bekeerde het volk en sindsdien is Abessinië een chris telijk land geweest. Dit is voor Mussolini nogal lastig, want nu er geen Italiaansche missionarissen in Abes sinië zijn, kunnen de „wilden" er ook geen dood slaan, en als er geen zendelingen wor den vermoord in begeerde gebieden, die goud, platina en andere gewenschte producten be vatten, waar groote mogelijkheden bestaan voor het verbouwen van katoen e.d., dan is een van de meest plausibele redenen voor in val en verovering verdwenen. Mussolini laat zich hierdoor echter niet ontmoedigen hij heeft er wat anders op gevonden. Er zijn heel wat zonderlinge dingen in Abessinië. Vreemd is b.v. de invloed, welken het Christendom op Abessinië niet heeft ge had. Vergelijk eens het erkende effect van het christendom op de Vereenigde Staten, wat betreft de tot stand koming van badkuipen, electrisch licht, auto's radia en vliegmachines, afgezien van ons financieele stelsel, onze po litieke ethiek, machinegeweren, gifgas en onze oppermachtige vloot. Al deze uitvindin gen en zegeningen zijn Ethiopië voorbij ge gaan vreemd inderdaad, want zijn christen dom is ouder dan het Amerikaansche. De zakelijke redenen, waarom de Vereenig de Staten belang stellen in dit verre land zijn de volgende Katoen. Vele deskundigen zeggen, dat de beste plaats op aarde om katoen te verbou wen, afgezien van Amerika's zuid-westen, het Nijldal is. Het water vormt echter een moei lijk probleem. De bronnen van den Blauwen Nijl bevinden zich in Abessinië de rivier stroomt dan door het Tsana-meer, een uitge- strekte oppervlakte begeerlijk water vloei baar goud als men het in bedwang kan krij gen ten behoeve van het noordelijk gelegen Egypte en den Soedan. Het schijnt betrekke lijk gemakkelijk te zijn het water te krijgen. Een Amerikaansche firma heeft op verzoek van keizer Haile Selassie een onderzoek inge steld. dat door de Britsche regeering is be taald zfj heeft de kosten van den voorge stelden dam geraamd op ongeveer 10 millioen dollar voor een zelfde bedrag kan een weg van Addis Abeba naar het meer worden aan gelegd. De Keizer wil gaarne een contract aangaan met de Britsche en Egyptische re geeringen, als zij het werk door Amerikaan sche technici laten verrichten. Natuurlijk wil hij voor dat water betaald worden, maar hij zegt den prijs wel te zullen regelen. Welke beteekenis deze toekomstige ontgin ning van katoenvelden in Egypte en den Soe dan voor Amerika heeft, is duidelijk. Op het oogenblik levert het betrokken district slechts 200.000 balen katoen per twee jaar op. Indien het irrigatie-plan is uitgevoerd kan het ge bied elk jaar tien maal die hoeveelheid ople veren. Die katoen zal zoo goedkoop zijn, dat Amerika er niet tegen kan concurreeren. Dit is van veel belang voor de 12 millioen men- schen in het zuiden, die het van de katoen moeten hebben, en voor de millioenen, die in noord en zuid in de textielindustrie werken. Auto's. Thans kost het ongeveer 6000 dollar om in Addis Abeba een tractor te monteeren, die in Detroit 600 dollar waard is. In geheel Abessinië zijn nog geen duizend auto's75% der auto's is van Amerikansch fabrikaat, maar er woont in Abessinië geen Amerikaansche agent. De keizer wil hierin verandering bren gen, want hij streeft naar uitbreiding van het net auto-wegen, waarvan er nu nabij de hoofd stad slechts een paar honderd km zijn. De keizer heeft geen kapitaal te zijner beschik king, geen machines voor den wegenaanleg en geen kennis voor dien aanleg. Mussolini wil dat probleem gaarne voor hem oplossen Italiaansche wegen aanleggen, maar de kei zer geeft de voorkeur aan Amerikanen, om dat hij dan niet bang behoeft te zijn voor kolonisatie-plannen. Duurzame producten. Een land, dat roept om wegen, bruggen, dammen, groote gebou wen een land van tweemaal Californië's omvang, met een bevolking van misschien 15 millioen, is een groote markt voor de goe deren, waarin Amerika geen felle concurren tie heeft te duchten, b.v. wegen-aanleg, ma chines, staal en dergelijke. Wat metalen betreft is Abessinië het rijkste onontgonnen land ter aarde. Oppervlakkig beschouwd is het agrarisch land, maar onder de oppervlakte is het wellicht even rijk als Mexico. Het heeft platina, goud, zilver en koper. Er zijn vele aantrekkelijkheden van dien aard in Ethiopië; sedert onheugelijke tijden hebben zulke rijkdommen andere lan den tot invasies verlokt. Munitie. In Januari 1935 ging de keizer met zijn gevolg naar het station van Addis Abeba voor een belangrijke begroeting. Er kwam een groote partij patronen aan. Welk recht heeft de keizer om munitie te ontvangen Hij is geheel omringd door Europeesche landen. Aan alle kanten grenst zijn rijk aan bezittin gen van Engeland, Frankrijk en Italië. Deze drie naties kwamen ruim 20 jaar geleden over een, en Haile Selassie, toen regent Ras die belangeloos zullen doen aanzeggen, dat zij vóór 1 Jan. a.s. de hiervoorbe- doelde reclames zullen moeten oprui men, dan wel tijdig daarvoor vrijstel ling- aan Gedeputeerde Staten hebben gevraagd. Bij deze aanvragen zal wor den beoordeeld in hoeverre van werke lijke bedrijfsuitoefening ter plaatse te goeder trouw sprake is. BINNENLANDSCH NIEUWS. PERSBERICHT. In verband met de publicaties in de pers, naar aanleiding van een door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw bij den Minister van Landbouw bij den Minister van Landbouw en Visscherij aanhangig gemaakte zaak be treffende klachten over het optreden van melkcontroleurs, wordt ons van bevoegde zij de medegedeeld,' dat door den ambtsvoorgan ger van den Minister, zoodra hij deze klach ten vernam aanstonds een onderzoek hiernaar is bevolen. De opdracht hiertoe was reeds ver strekt voordat de klacht den Minister van de zijde van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw had bereikt. Wij vernemen voorts dat bij het uitgebreide onderzoek reeds tal van personen zijn ge hoord, maar dat dat onderzoek nog niet is beëindigd. Men verzekerde ons voorts dat niet nagelaten zal worden krachtige maatregelen te nemen, indien het resultaat van het onder zoek daartoe aanleiding zou geven, terwijl t.z.t. nadere berichten hieromtrent kunnen worden tegemoet gezien. DOODELIJK SCHOT AAN DE GRENS. Woensdagavond is in de buurt van het café „Hollandia", even over de Duitsche grens na bij Arcen, in de onmiddellijke nabijheid van zijn woning, een elfjarige jongen, zoon van den op de hoeve Groot Heesecker wonenden landbouwer, door een Duitsche grensbeambte doodgeschoten. De jongen kwam, vergezeld van een knecht van de boerderij, uit een van de op Hollandsch gebied gelegen grenswinkels en passeerde den weg naar Walbeek om zich naar huis te begeven, toen beiden door Duit sche grensbeambten werden gesommeerd halt te houden. Toen hieraan niet onmiddel lijk werd voldaan, werd een schot afgevuurd, en stortte een der personen neer, terwijl de andere de vlucht nam. De getroffene bleek een ons tabak en eenige sigaren bij zich te hebben, die hij zijn vader wilde cadeau ge ven op zijn verjaardag. Het is de eenige zoon uit een groot gezin. Prinses Juliana voor den microfoon. Dinsdagavond te 9.15. Dinsdagavond 1 Oct. a.s. zal H.K.IJ- Prinses Juliana van 9 u. 15 tot 9. u. 20 over beide Nederlandsch'e oniroepzen- ders een rede houden over liet werk van het Nationaal Crisis-Comité. Tafari, er mee accoord, dat zonder hun toestemming geen oorlogsmateriaal het land zou binnenkomen. Engeland, Frankrijk Italië verklaarden, dat zij volkomen in staat waren zijn grenzen te bewaken. Bovendien zeiden zij u is een arme vorst en munitie kost geld. De zending van Januari j.1. kwam langs een Fransche spoorlijn, waarbij de Italianen een belang hebben van 20%. Waar kwam zij van daan Zoogenaamd onbekend. In elk geval, toen Mussolini het hoorde, waren de poppen aan het dansen. Dat Italiaansche belang bij den spoorweg werd verkregen na jarenlange onderhandelingen het doel was de gedeelte lijke, zoo niet geheele, controle te krijgen over alle zendingen naar Abessinië. Een andere spoorweg is er niet. Het doorlaten van een groote partij patronen kan een methode zijn om den Abessiniërs iets te geven, waarmede zij hun gevoelens kunnen uiten in geval er grens-„incidenten" voorkomen.. Deze methode doet denken aan de Spaan- sche „ley de fuga". Als de Spaansche militai ren een gevangene gaarne kwijt willen, laten zij de deur open. Als hij wegloopt krijgt hij den kogel, en als hij het niet doet, dan is hij ook nog niet gelukkig. Het bericht van zijn dood bevat een verwijzing naar de wetsbepa lingen inzake het vluchten van gevangenen, en daarmede is de zaak uit, behalve voor de verwanten. Deze bepaalde munitie-zending wordt al leen vermeld, omdat zij opvallend was. Er zijn er stellig meer geweest. Waar kwam de muni tie vandaan De „Forze-Armate" van Rome zegt, dat zij uit fabrieken in Zweden, Spanje, België en Duitschland kwam. De grondstoffen, welke in de Zweedsche en Spaansche fabrie ken werden gebruikt, zijn voor een deel in Amerika gekocht. Italië koopt, volgens Lon den, kruit in Wilmington, staal in Bessemer en andere materiale elders in Amerika. Het schijnt dus, dat de Vereenigde Staten weer, evenals vroeger, munitie verkoopen aan beide partijen. Nu is de oorlog nog maar in voorbe reiding hoe zal het gaan als hij is begonnen? Wordt het dezelfde vicieuse cirkel van 1914 tot 1916 Na 1916 kwam April 1917. Ik be merk mij tot het opsommen der feiten en herhaalheeft Amerika geen belangen bij Abessinië Zou de volgende wereldoorlog in Abessinië kunnen beginnen Niehiand wist vóór 1914, dat de vorige wereldoorlog in Servië zou aan vangen. De officieele Amerikaansche belang stelling voor de gebeurtenissen in Afrika kan blijken uit de benoeming van den nieuwen gezant te Addis Abeba, George Hansen, die te Tsjfoe, Sjanghai, Charbin en Wladiwostok heeft gewerkt en als Amerika's luisterpost fungeerde, toen Mandsjoerije in Mandsjoekwo werd veranderd, een geval, dat nogal wat „in ternationale dynamiet" bevatte. Het Ameri kaansche departement van Buitenlandsche Zaken is het met de leden van den Volken- Tien millioen gulden belasting op het varkensvleesch. Doch desondanks een verlies van ruim het dubbele. Men meldt, dat de opbrengst der hef fing op de binnenlandsche varkens- vleeschconsumptie in 1934 heeft bedra gen f 10 millioen, terwijl de bmto-ver- liezen der VarkensCentrale f 23 milli oen bedroegen, zoodat het tekort f 13 millioen heeft beloopen. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt HOORN, 26 Sept. 1935. De aanvoer en prijzen op de Kaasmarkt waren als volgt 3 stapels kleine fabriekskaas f 30 11 stapels kleine boerenkaas f 26.50; 4 stapels boeren-commissiekaas f 30 totaal 18 stapels, wegende samen 10086 Kg. De handel was goed. De Veemarkt. SCHAGEN, 26 Sept. 1935. Op de ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 7 Paarden f 200- f 350 9 Gelde koeien, mag. f 70- 110; Geldekoeien, vette, f 150-f 200 7 Kalfkoeien f 110-f 165 8 Graskalve ren f 20-f 30; 40 Nuchtere kalveren f 6- f 14 40 Schapen, mag. f 10-f 15 243 Schapen, vette, f 15-f 19 297 Lamme ren f 5-f 12.50; 2 Bokken en Geiten f 3- f 5 12 Varkens, mag. f 18-f 30 en vette 50-52 cent per Kg. 179 Biggen f 10- f 17 Konijnen f 0.25-f 1.25 62 Kippen 35-50 cent en Hanen 20-75 cent. Bierveiling Schagen. Veilingsbericht van Donderdag 26 Sept. 1935. Aange voerd 35.000 Kipeieren. Prijs 5860 Kg. 360 a 380 60-62 Kg 365 a 385 62-65 Kg. 375 a 400 Kleine eieren 240 a 260. Alles per 100 stuks. Stichting „Heldersche Eierveiling". Noteering van 26 Sept. 1935. Aange voerd 17180 Kipeieren. Eendeieren 213. Prijs 48-51 Kg. 250 a 260 52-54 Kg. 260 a 280 55-57 Kg. 330 a 380 58-b0 Kg. 340 a 390 61-63 Kg. 360 a 460 64-67 Kg. 370 a 400 Kleine eieren 230 a 250 Eendeieren 130 a 200. Alles per 100 stuks, strijd zal gespeeld worden 20 Oct. a.s. Nederlandsche eieren naar Engeland. In Belgische verpakking. Even voor het Britsche parlement met vacantie ging, bracht een lid on der de aandacht van den minister van handel, dat de invoer van eieren uit Nederland in de eerste helft van dit bond eens, dat 'swerelds volgende Mandsjoe-iVolkenbond. kwo Abessinië zal zijn. Waarom houdt Mussolini zoo vol in zijn actie tegen Abessinië Het is een kwestie van eer zegt hij, en die eer is te eervol om door den Volkenbond bevredigd te worden. Niets zal haar voldoening geven dan de verovering van Abessinië. Waar is die Italiaansche eer geschonden Dat incident gebeurde in De cember 1934 bij Oealoeal, ongeveer 120 km van de grens van Italiaansch Somaliland, op Abessinisch gebied, waar een Italiaansche afdeeling werd aangevallen door een bende „wilde plunderaars". In Mandsjoerije noem den de Japanners dit „Chineesche bandieten." De Abessiniërs verloren 140 man, de Italianen slechts 30, een vreemd verschil, maar begrij pelijk als men bedenkt, dat de inheemschen tegenover loopgraven, machinegeweren, vlieg tuigen en een stevig gebouw kwam te staan. Een Italiaansch gebouw op Abessinischen grond waarom De Italianen boorden een bron, dat was alles. Een wreedzaam werk en die wilde plunderaars vielen hen aan en wer den teruggeslagen en nagezet. Nu beweren de Italianen, dat Oeoloeal Italiaansch grond gebied is. De Engelschen adviseeren Mussolini niet door te gaan. Maar zij willen het Suez-kanaal niet sluiten, ofschoon zij daardoor Italië's ac tie onmogelijk zouden maken, en zij stellen de onderhandelingen met Haile Selassie over den verkoop van het water in het Tsana-meer uit, hoewel de keizer het gaarne wil verkoo pen, wijl hij het zelf niet kan gebruiken. Maar waarom zouden de Engelschen betalen voor iets, wat Mussolini hun misschien cadeau geeft, als hij een protectoraat over Abessinië vestigt Toch is men op het Britsche ministerie van Buitenlandsche Zaken niet gerust ten aanzien van Abessinië. Men moet er toch we ten, in welke etappes Mussolini voornemens is zijn plannen te volvoeren. Hij wil een weg van Eritrea dwars door Abessinië naar Itali aansch Somaliland, via Addis Abeba. Daar door wordt de Italiaansche speerpunt in het rijke plateau gedreven en komt Mussolini die per in Afrika dan ooit een Caesar is geweest. In de tweede plaats wil hij Fransch Somali land bezitten, dat voor Frankrijk slechts van weinig waarde is en dat het dus wel voor een zacht prijsje zal willen verkoopen. Dan heb ben de Italianen Dzjiboeti, dat nu Fransch is, en de straat van Aden, waardoor Italië in de Roode Zee gelijkwaardig wordt aan Engeland. Daarna komt een corridor,, of meer, door den Soedan, welke Italiaansch Noord Afrika direct verbindt met de Middellandsche Zee op die wijze herwint Italië de kracht van het oude Rome. Indien de Rijn Engelands grens is naar het Noorden, dan is de Nijl zijn grens in het zui den de ware beteekenis van Mussolini's hui dige actie is, dat zij den Nijl bedreigt. Geen wonder, dat Engeland den toestand met be zorgdheid gadeslaat en vasthoudt aan den

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3