Haarden - Kachels Kappersleerling Najaar. Laarzen. leOOKMj f 4.25 per paar VAN WIJCK SPORT AF TE GEVEN JULIANA ZAAITARWE VOER - AARDAPPELEN VANAF HEDEN PURLEY RUBBERLAARZEN Schoonhondol Slootdorp Petroleum in Sleeswijk-Holstein. Bij nieuwe boringen in Sleeswijk- Holstein en het Hannoversch gebied zijn vijf nieuwe Duitsche petroleum- bronnen ontdekt. De sterkste bron levert 18 ton petroleum dagelijks. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Vrachtauto tegen huis gehotst. Vrijdagmorgen omstreeks half drie reed een zware vrachtauto over den Rijksweg Raamsdonksveer-Nieuwen- dijk. Ter hoogte van Keizersveer is de chauffeur van den weg gereden en te gen een huis gebotst, Daar de wagen een flinke snelheid had, werd het huisje, eigendom van den bewoner M. Pruijs, grootendeels vernield. De auto reed een kamer biftnen, waar vijf per sonen sliepen. Op slechts twee deci meter afstands van een bed kwam de wagen tot staan. Wonder boven won der werd niemand verwond. Het huis staat op instorten. Bij ver- hoor verklaarde de chauffeur, dat hij moest uitwijken voor een op den weg loopende kat. Bovendien had hij den geheelen nacht en 't grootste deel van den vorigen dag achter het stuur ge zeten en was hij zeer vermoeid. De arts en. de patiënt. Gevolg gevende aan de uitspraak van de Algemeene Vergadering, ge houden op 2, 3 en 4 Juli te Rotterdam, deelt het hoofdbestuur van de Neder- landsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst het volgende mede Het beroep van geneesheer behoort in ons land tot de vrije beroepen nie mand kan den arts dwingen tot het verleenen van diensten. Menigeen ver zekert zich van tevoren van de hulp van een arts, door vooraf met hem kennis te maken en hem te vragen, ot hij in geval van nood zijn hulp wij ver leenen.Uok het publiek, heeft dan hel besef, dat het verleenen van hulp niet kan worden geèischt. Als gevaar dreigt of andere hulp om breekt, moet iedereen, ook de arts, zich ter beschikking stellen, maar an ders blijft de medicus vrij, zijn dien sten te weigeren. De geneeskundige is evenzeer vrij om den band met een patiënt, dien hij een tijd lang behan deld heelt, te verbreken. Een der re denen hiervoor kan zijn het niet beta len van een billijke rekening, wanneer de patiënt, naar de overtuiging van den dokter, daartoe wel bij machte is, maar er onwil in het spel is. Postduivenwereld in rep en roer. De postduivensport, die vooral veel liefhebbers telt in de hoofdstad, bloeit echter ook elders Haarlem kent ook ettelijke vereenigingen van postduiven bezitters, die van tijd tot tijd wedstrij den uitschrijven en elkaar de prijzen trachten af te snoepen. Het viel den laatsten tijd echter op. dat een der leden een groot aantal eerste prijzen in de wacnt wist te sleepen zijn duif maakte telkens maar weer formidabele tijden, hoe groot de afstand ook was hoe slecht het weer, zijn duif was steeds het eer ste weer in het hok. Eindelijk kregen de andere deelnemers achterdocht Men stak de hoofden bij elkaar en «lel de een onderzoek in. Toen bleek spoe dig, hoe de vork in den steel zat Elke deelnemer aan de wedstrijden heeft n.1. thuis een verzegelde klok, waarin hij, zoo gauw zijn duif aan komt gefladderd snel het ringetje in een doosje werpt. De klok blijft dan onmiddellijk staan en wijst dus den juisten tijd van aankomst aan. De regelmatige eerste prijswinnaar had echter zoo aan zijn klokje geknoeid dat hij het uurwerk op elk gewenscht tijdstip stop kon zetten. Hij regelde dus zelf de tijden van aankomst van zijn duif en zorgde dus wel, steeds de eer ste te zijn. Vandaar de fabelachtig korte tijden en de reuzen-voorraad be kers, medailles en andere sport tro- pheeën Deze practijken moet de man reeds jaren hebben verricht. Aanvankelijk heeft men het geheele geval nog wil len sussen, doch de ontstemming in de kringen der postduivenbezitters was zoo groot," dat men tenslotte heeft besloten, aangifte te doen. De re cherche der Haarlemsche politie heeft tegen den man proces-verbaal opgemaakt wegens oplichting en heeft de zaak thans in onderzoek. Voor hoeveel de postduiven-vereeni gingen zijn opgelicht, is nog niet na U gaan de man heeft natuurlijk heel wat kostbare voorwerpen en geldbe dragen aan prijzen, e.d. in de wacht weten te sleepen De Faney-Fair Harmonie gaat door omstandigheden niet door. Nadere berichten hieromtrent in vol gend no. Wielerclub „Wieringen". Zondag j.1. werd een trainingstocht gehouden over pl.m. 60 K.M. over Slóotdorp, Mid denmeer, Aartswoud, Medemblik, Oude Zeug, Gemaal Leemans, over de randweg terug naar De Haukes Dat er aan spanning en demarages niet heeft ontbroken, blijkt wel uit de tijd die er gemaakt is, terwijl 't gelieele peleton uit elkaar lag. Als 1 kwam aan D. Klink, tijd 1 u. 21 m. 29 Ij5 sec. 2 W. Geerligs tijd 1 u. 30 m. 20 sec. 3 C. Hegeman, 1 u. 30 m. 56 sec. 4 S. Lont. 1 u. 31 m. 1 sec 5 M. Hoep, J. Kuiper kwam binnen in dezelfde tijd als C. Hegeman, doch Kuiper pas seerde de eindstreep niet, dus niet ge plaatst Bovengenoemde heeft ook een lekke band gehad. Het rijden van J. Visser viel op Als c-klasser had hij slechts de tijd van 1 u. 6 m. 4 sec. over dezelfde afstand. Bravo, Visser. Enkele jongens reden op gewoon rij wiel 4 Km. Uitslag 1 C. Steigstra, 8 m. 20 sec. 2 Chris Polman 9 m. 15 sec. 3 R. Steigstra 10 m. 25 sec. 4 J. Parlevliet 11 m. P. de Haan, 11 m. 10 sec. Arie Grin gevallen. GEMEENTE ZIJPE. de regen gestaakt, de stand was 0-0. B.K.C. I heeft op zwaar terrein onder veel regen een mooie 2-0 overwinning op Schagen behaald, welke ook een goede wedstrijd heeft gespeeld. Deze overwinning hebben de onzen ten volle verdiend, hoewel goed spel op 'n der gelijke glibberig terrein onmogelijk was. Het verschil tusschen deze elftal len vonden wij dat bij 'heter het hoofd werd gebruikt, er wY1"1811^! alle linies uitgekeken en er zat Yjli&F ver band in wat tenslotte is beloond met 'n 2-0 overwinning. We lazen in het Schager verslag dat B.K.C. erg was tegengevallen, doch dat het Schager elf tal een vrij goede strijd heeft gespeeld. Wc zullen alleen maar zeggen wat een geluk voor Schagen'dat B.K.C. niet in naar beste vorm geweest is, doch schrijver heeft zeer zeker niet gezien dat de spelers hun schoenen vol geloo- pen waren met modder, doch met ons zullen velen zeggen als B.K.C. zich in dergelijke omstandigheden zoo weet aan te passen, wij meer als tevreden zijn. Z.A.P.-Nieuws. Zondag j.1. speelde voor de comp. Z.A.P. 3 haar eerste wed strijd tegen S. V. S. van H.-Hugowaard welke door Z.A.P. met 7-1 werd gewon nen. Een goed begin. Z.A.P. I speelde voor comp. tegen H.S.V. 1 van Heiloo welke met de rust is gestaakt wegens vele regen. Z.A.P. had met 2-1 de lei ding. De entrée was ten bate voor de Missie, doch wegens het weer was er weinig publiek. A.s. Zondag moet Z.A.P. 1 naar H.-Hugowaard tegen S. V. W. I. Succes - Nieuws. SUCCES I ALKM. BOYS 1—3. Zondag speelde Succes I haar 3e Competitie wedstrijd en was op bezoek de Alkm. Boys en volgens de gewoonte getrouw ging Alkm. Boys weer met deoverwinning strijken, êfn zeer terecht, want de Boys speelden stukken beter als de Successers. De Succesverdediging hafllinie buitengesloten want had deze niet zoo actief gewerkt dan had de uitslag beslist nog heel wat anders geweest. De Succesvoor hoede bracht er in de eerste helft bizonder weinig van terecht. Van samenwerking viel totaal niets te bespeuren, en dit was tegenover zulk een achthoede als van Alkm. Boys ter dege noodig. De bal bleef steeds maar in het binnentrio terwijl de vleugels veel te weinig werk kregen en daar moeten toch de goede voorzetten vandaan komen, 't Spijt ons zoo te moeten schrijven, doch de S.-voorhoede heeft deze middag niet beter verdiend. In de tweede helft werd het na 't maken van het eerste doelpunt een oogenblikje beter, toen kwam er vuur in in de wedstrijd en kre gen de Boys het hard teverantwoorden, doch later zakte het weer af en speelde Succes een verloren, wedstrij d. Doordat de scheidsrechter autopech had, werd om ruim half drie begonnen en brengt Succes de bal aan het rollen. S. onderneemt de eerste aanval doch loopt op niets uit. Hier na krijgt Posthumus een goed schot van de A.-rechtsbuiten (welke geregeld te veel werd yrij gelaten) te verwerken doch werd goed gehouden. Even later zet de A.-rechtsbuiten weer keurig voor en de A.-linksbinnen kopt onhoudbaar in 01. Intusschen begon het te regenen en waren de glijpartijen door het gladde veld niet van de lucht. Het A.-elftal paste zich bij het gladde veld goed aan en moesten de Successers alle zeilen bijzetten om erger te voorvomen. De Succesvoorhoede was er hopeloos uit en kon geen bal meer bemach tigen. Eenmaal als Kuiper toch nog een goe de voorzet geeft wordt de bal door Jn. Lont overgekopt. Even later redt Posthumus op schitterende wijze. De A.r.buiten weet een bal keurig voor te zetten en meteen wordt de bal ingekopt door A.-midvoor doch de S.-keeper is op z'n post en weet op mees terlijke wijze z'n doel schoon te houden. Nu is Succes even aan het woord en wordt tot tweemaal toe een bal ingeschoten doch de A. keeper geeft niet thuis. Direct hierop maken de Boys er 20 van en gaat de rust in. Na de thee krijgt Succes het eerst een mooie kans doch de Succesmidvoor komt te vallen ONS WIERINGERMEERHOEKJE. 'T ZAND. Een goede vangst. Zater dagavond pl.m. 6.15 u. begaf mej. Bak ker alliier zich vanuit het dorp naar haar woning in de richting van de Boschweg, toen zij door een paar, haar achteroprijdende wielrijders van haai nandtasch werd berooid. Op haar hulpgeroep snelden de gebr. Koozendaal, welke aldaar op het land aan het werk waren te hulp, en achier haalde met een door hen aangehouden auto de mannen. Intusschen hadden zij de tascli we der weggesmeten, maar deze werd la ter weer gevonden. De Rijkspolitie de heer Overhand ie t Zand, was inmiddels gewaarschuwd en begaf zich in de richting De Stolpen waar de heeren door hem werden inge rekend om vervolgens opgesloten en verhoord te worden. Dit bleek inderdaad een muisje met een lang staartje te zijn. De heer Overhand had inmiddels on ze gem.-politie de heer Homan opge beld en werden de heeren door de po litie verhoord. Op hen werden een achttal huissleu tels gevonden, waarvan later bleek dat een tweetal aan een paar inwoners hier ter plaatse toebehoorden. De ande ren zullen echter ook waarschijnlijk wel, ventende weg, hier en daar zijn meegepikt. Met welk doel deze sleu cels zijn ontvreemd, lijkt, gezien liet avontuur met het handtaschje, niet twijleiachtig. Verder bleek hei twee tal nog in het bezit van een glassnij- der te zijn. Na een langdurig verhoor oekenden zij tevens de inbraak bij der- heer De Graaf te Oudesluis ie hebben gepleegd. Daar de mannen afkomstig waren uit Den Helder, werd de politie der Gem. Helder ook met de zaak in ken nis gesteld en werd Zondagmorgen in samenwerking met een paar recher cheurs, in de woningen huiszoeking ge daan en kwamen verschillende arti kelen van diefstal afkomstig voor den dag, Later op den dag werd nog een derde persoon, een broer van een hunner, ook te Den Helder, gearresteerd, daar deze ook schuldig was aan daar ge pleegde diefstallen, o.m. een 25-tal Ko nijnen, sigaretten, kippen en zelfs kon den zij het niet laten om de met zorg gekookte spercie-boontjes weg te kapen./en Seeft Hggende weg de bal nog door aan Landbouwcursussen in de W.-Mecr. Naar wij vernemen zal er dit jaar door de Commissie voor Land- en Tuin bouw-onderwijs in de Wieringermeer, van welker oprichting wij eenigen tijd geleden in ons blad melding maakten, een algemeene landbouwcursus worden gehouden. Hiervoor hebben zich reeds een 28-tal deelnemers opgegeven. Ook wordt een bijencursus georga niseerd, waarvoor, zich een 15-tal leer lingen hebben aangemeld. Beide cursussen worden in de school te Slootdorp gehouden. De organisatie van een cursus voor vervolgonderwijs en landbouwhuis- houdkundig onderwijs is in voorberei ding. Te zijner tijd zullen wij daarover nadere mededeelingen doen. Politie. Verloren een zilveren da mes-armbandhorloge, een 2 kilo ge wicht, een rijwielbel. merk. Inl. Politie Slootdorp., Politie. Verloren: een reserve-wiel Chevrolet 32 x 6. Inl. Politie M.-Meer. IIET „DE BOER-VAN RIJK ENSEMBLE" TE MEDEMBLIK ter gelegenheid van het 1ste Lustrum van de Tooneelvereeniging „Hierna Beter." De Tooneelvereeniging „Hierna Beter" heeft gezien het geweldig succes van de twee voor gaande jaren en ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan, wederom het zoo zeer gun stig bekend staande „De Boer-Van Rijk En semble" uitgenoodigd, om op 16 October a.s. alhier een opvoering te geven van het succes blijspel „Tante Roosje" van M. Groetzinger. Dit stuk beleefde reeds in Mei j.1. de 100ste vertooning in het Centraal Theater te Am sterdam. Deze avond belooft dus in Medemblik weer een groot succes te worden daar thans al reeds 200 kaarten zijn verkocht. „Het Centrum" schrijft in haar persrecensie ondermeer De blijspelavond is gewijd aan Weensch-Joodschen humor, d.w.z. dat Mevr. Esther de Boer-van Rijk dien avond de titel rol vervult in het blijspel „Tante Roosje", een rijk geworden marktkoopvrouw die den ge heelen avond* het tooneel beheerscht en waar bij men andermaal constateeren kan, welk een geweldig cancentratie-vermogen onze ongelooflijk vitale 82-jarige actrice bezit. Het was een herademing na de slecht bezette za len van den laatsten tijd, onzen schouwburg weer eens geheel gevuld te zien. Het applaus kwam na de vertooning schier niet tot een einde. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in het nummer van de volgende week. Hollandia 4 en heeft de volle onderhalf uur in een stroomende regen en onweer stand weten te houden. Het was niet direct een mooie wedstrijd, doch dat kon ook moeilijk anders. Het Flevoterrein kan een massa wa ter verwerken doch er komt tenslotte een eind aan, vooral als reeds twee wedstrijden zijn voorafgegaan. Met ongekende leeuwenmoed heeft men de 2—1 voorsprong trachten te behouden na eerst met rust achter te staan met 10. Gezwoegd is er tot het einde toe. Dat Vreuling niet van de partij kon zijn was te merken, hoewel de Jong als invaller gedaan heeft wat hij kon. Hollandia 4 heeft een goed elftal waar een paar prima krachten inzitten, overigens kun nen we niet begrijpen dat ze verleden week met 60 van Aartswoud hebben kunnen win nen. We zullen verder geen beoordeeling geven van het vertoonde spel, de weersomstandig heden waren van dien aard, dat het een won der mag heeten dat tot het eindsignaal ge werkt is om de voorsprong te behouden. Scheidsrechter Ligthart leidde goed hoe wel eenige beslissingen onverklaarbaar wa ren. Het publiek was matig. Wie geeft Flevo zijn overdekte tribune Flevo - Nieuws. We gelooven wel dat de politie liier een goede vangst gedaan heelt en bren gen vanaf deze plaats onze liulde We hopen dat de daders van de inbraak te St. Maartensbrug door deze zaak ook aan het daglicht mag komen. De beide mannen welke te Scliager- brug en te 't Zand waren opgesloten, zijn op transport gesteld naar Alkmaar. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. GEMEENTE WIERINGEN. ie 104 111 '17 Belangrijke berichten Winkelweek. De bonnen uitreiking door de winke liers aan de klanten vangt reeds morgen (Woensdag) aan. Melk, boter en suiker vallen niet on der de producten waarvoor bonnen worden afgegeven. Echter Zaterdagavond wordt de eer ste gooi-avond gehouden te Den Oever, H.-Hoef en De Haukes. Vrijdagavond heeft de etalage-keu ring plaats. Vergadering. Heden-avond (Dins dag) 8 uur wordt in lokaal Scheltus te H.Hoef een leden-vergadering voor leden te H.-Hoef en Westerland dei- Middenstand gehouden ter bespreking Winkelweek. Laten de leden allen present zijn Uitvoering Tango een groot succes. Voor een uitverkochte zaal van den heer Kossen gaf genoemde vereeniging onder leiding van den Heer Jn. Geluk, Zondagavond een uitvoering en heeft een progam afgewerkt in de puntjes en oogstte dan ook steeds applaus. Ook de medewerking van Daan Pool en lom my Bouman hebben aan het slagen van dezen avond een leeuwenaandeel Een buitengewoon gezellig bal besloot dezen mooien avond. BREEZAND. A.s. Zondag opent het nut „Vriendenkring" het seizoejti met een avond te geven in de zaal van de Heer Borst. (Zie adv. voor verdere bijzonderhe den in ons volgend nummer. Jn. Lont, doch deze valt eveneens en weg is de kans. De Boys zijn echter steeds in het of fensief en haar aanvallen zijn steeds gevaar lijk. De S.-achterhoede heeft het zeer druk doch weet dikwijls resoluut in te grijpen. Verscheidene malen wordt door de Successpe lers teruggespeeld op de S.-keeper, wat soms op gevaarlijke wijze gebeurde. Succes krijgt nu een vrije trap te nemen, Albert geeft de bal een haktrapje in de goede richting er Jn. Lont geeft meteen de A.-keeper het na kijken 1—2. Nu ontwikkelt zich een vlug spel en is Succes een oogenblikje alles en alles doch de Boys zetten het wat meer op verdedi ging aan en weten de Succesaanvallen bij hun doel vandaan te houden. Nu worden door beide elftallen eenige corners genomen, wel ke voor het Succesdoel steeds gevaar opleve ren en uit één daarvan weten de Boys er 31 van te maken en welke stand tot het einde gehandhaafd blijft en hebben de Boys een verdiende overwinning behaald. Zondag a.s. gaat Succes I naar Hollandia, te Hoorn. B. K. C. - Nieuws. De adspiranten speelden gelijk legen Helder A 2-2. Een goede prestatie B.K.C.2 verloor in Den Helder van Wa tervogels met 7-4. Er hapert iets aan ons 2e. Het is zoo sterk mogelijk samen gesteld en toch wil 't niet vlotten, de elftal-commissie moet de opstelling oi. wijzigen. B.K.C. 3 heeft f28 minuten te gen Zeemacht 2 gespeeld en toen wegens 11 MIDDENMEER. ZATERDAG 5 OCTOBER aanvang 8 uur (n.t.) (Toegang eiken leeftijd). De prachtige komische Marinefilm Een grootsche film met Amerikaansche Marine. medewerking der In het voorprogramma o.a. Hollandsch en Buitenl. Nieuws. Komische 2 acter, Musicaal Pentee- kening enz. FLEVO l-r-HOLLANDIA 4 2—1. FLEVO 2—AND. BOYS 1 2—5. FLEVO a—AND. BOYS a 04. Het was maar een magere oogst Zondag voor de Flevo-elftallen. Van de zes punten die te behalen vielen zijn er maar twee binnen. Het begon al slecht met de adspiranten, Brrrrjongens, jelui zijn Zondag tegenge vallen hoor, dat leek niets op de wedstrijd in Twisk, waar was nu het verband. De Andijker jongens waren wat groot, klaagden jelui, maar er liepen ook kleintjes tusschen, en van die groote loopen er tusschen de Flevojon gens ook. Het spel van Andijk was heusch niet zoo mooi dat daar met 40 van verloren moest worden. Jelui kunt het ook. Zondag tegen Hauwert beter hoor Het tweede elftal tja, wat moet je daar nu over schrijven. Een lastige opgaaf, een nacht merrie van de elftal-commissie. Na tot aan de rust met 2—0 voor gestaan te hebben nog te moeten verliezen met 52. Het spel voor de rust tegen het gevreesde And. Boys was werkelijk een openbaring, geen geluksdoelpunten, alles leek te kloppen en Jaap Oud, de Kees Pruis van Flevo, was er stil van met 20 voor, een vinnige aanval, een voedende half linie en een hechte verde diging, wat was het mooi, maar na de rust finaal in elkaar gezakt, de fut er bij een groot deel uit, waar zit dat toch in Er is goed gespeeld zeggen de spelers zelf, en de eerste drie kwartier is er ook werkelijk goed gespeeld doch de wedstrijd duurde 2x3 kwartier. Het spel van de And. Boys doet niet sym- phatiek aan, doch de wil om te winnen bij de spelers was aanwezig en ze hebben door over rompeling weten te winnen. Jammer het begin was zoo mooi. De leiding van de heer K. Klein was maar matig. In deze wedstrijd kreeg de Flevospeler Gar- rels een ongeval. In een worsteling om de bal kreeg hij een schop tezen zijn rechter been, wat tot gevolg had dat hij moest uitvallen en de hulp van Dr. Hoogkamer moest worden ingeroepen. Flevo I heeft de twee punten veroverd op Ruime voorraad TIGERHAARDKACHELS vanaf f 46.- BALDUR vanaf f 50.-. Uitzoeken aan fabriek per auto zonder prijs- verhooging. Let op merk en kwaliteit. Elders wel duurder maar niet beter. Aanbevelend K. v. d. GEEST, Smid, Middenmeer. GEVRAAGD een nette bij G. KROEZE, Slootdorp. TE KOOP 13 BESTE GEMERKTE BIGGEN, ook wel bij gedeelten. O. VROOM, Slootweg 94, Slootdorp. H. VAN HOORN Wieringerwaard Telefoon 9 COMMISSIONNAIR in alle soorten STAM BOEK- en GEBRUIKSVEE. Belast zich met in- en verkoop op billijke voorwaarden. Vele tevredenheidsverklaringen ter inzage. WIERINGERMEERPOLDER gekeurd N.A.K. 9, 9, 9, 9, a f 10.- per 75 K.G. incl. zak en plombe. EIGENHEIMERPOTERS, Klasse B, maat 28—35 en 35—50 a f 4.50 per 100 K.G. incl. baal en plombe. K. J. KAAN, Lotweg 30 A. Paulowna SCHRIFTELIJKE PRIJSOPGAVE gevraagd van Offerten in te dienen bij D. VERBRUGGE, Bedrijf 106, Molenweg, MIDDENMEER. THE MINNER MONTEALM en THE MINNER BIG - BEN de beste rubberlaars ter wereld voor f 4.50. Briefkaart wordt vergoed. Aan huis bezorgd. Aanbevelend,

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2