tik JAARGANG VRIJDAG 11 OCTOBER 1935 No. ei «ftetfWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR W1ERINGEN EN OMSTREKEN Her) Zo'ri Aspirientje helpt toch maar! LANDBOUW - CRISIS - BUREAU. MESALLIANCE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG en VRIJDAG UITGEVER: Hippolytnshoef Wieringen Van 1 5 regels f 0,56 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer t O.lfi per 3 maanden 1.—. Misschien nog wel koorts ookl Aspirin is de on overtroffen bestrijder van ver koudheid. Na Uw verkoudheid zult U met zo velen zeggen: ERKENNING VEESTAPELS. Hierbij vestigen wij er Uwe aandacht op, dat aanvragen tot erkenning van veestapels ten aanzien van het seizoen 1935 nog slechts in behandeling zullen worden genomen, in dien deze aanvragen, vergezeld van f 20. uiterlijk den 15den October 1935 bij de Land- bouw-Crlsis-Organisatie voor Noord-Holland zijn ingediend. HEFFING VARKENSVLEESCH. In verband met de dalende tendens, welke ten aanzien van de varkensprijzen viel waar te nemen, is de heffing welke bij slachting voor varkens betaald moet worden reeds ge- ruimen tijd geleden van 9 tot 6 cent per Kg. geslacht gewicht verlaagd. Doel van deze maatregel was, om door het vergrooten van binnenlandsche consumptie een verdere prijsinzinking te voorkomen. Thans kan met voldoening geconstateerd worden, dat het aanbod van varkens de vraag niet meer overtreft. Dientengevolge heeft in de laatste paar maanden een niet onbelang rijke stijging het varkensprijzen plaats gehad. Het gevaar bestaat bij deze steeds stijgende tendens, dat de varkenshouders, hopende op een doorgaan van deze stijging het aanbod zullen verminderen, waardoor natuurlijk deze sterke stijging door een evenredige daling moet worden gevolgd. Een der middelen om deze groote prijsschom melingen te voorkomen ligt in de heffing. Evenals indertijd de heffing werd verlaagd moet nu dit middel omgekeerd worden aan gewend. Een regelmatige afzet en productie met ver mijding van sterke prijsfluctuaties is in het belang van allen, die bij de productie en afzet van varkens en varkensvleesch betrokken zijn, terwijl het consumentenbelang ook allerminst is gediend met sterke prijsschommelingen. Met het oog hierop is met ingang van 7 Oct., de heffing op varkensvleesch wederom van 6 op 9 cent per Kg. geslacht gewicht gebracht. Mocht blijken, dat dit middel onvoldoende uitwerking heeft, dan zullen andere middelen om dit doel te bereiken worden overwogen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Komt er thans goedkoop regeerings- spek op de markt De Veehouderij-Centrale, die zoo juist het varkensvleesch duurder heeft gemaakt door den accijns met 50 pCt. te verhoogen, hoewel deze op grond der marktprijsstijging sterk had moeten worden verlaagd, overweeg thans, om den marktprijs te doen da len door het op de markt werpen van spek tegen lage prijzen. Haar spek- voorraad bedraagt ruim vier millioen kilo. DE SCHEEPVAART OP HET MEER FLEVO. Bij stormweer is het op het meer Flevo zeker even gevaarlijk als het op de Zuiderzee was. Men schrijft aan de N. R. Crt. FEUILLETON. Roman door COR DE BLIJ. 5.) ,,'k Weet het niet Alie, ik kan ze niet meer vragen, want voor den eten bennen ze al weer naar Amsterdam gereden, 't Waren wel aar dige wichieswat stads, jij bent me 'n an dere. Alie, meid. Geef me 'n zoen, 'k moet noodig naar huis Zoo was de feestdag ten einde, Vader en Moeder zaten zwijgend samen in 't keukentje, ieder overgeleverd aan eigen overpeinzen. Moeder liet de revue passeren Schoondoch ter, die zoo liefjes deedNiks geen vrouw. had ze nooit gemogenkleindochters hadden beter weg kunnen blijvenVer waande gekkenatrante meidenna kende beenende een met heel geen haar temet op 't hoofd, schandeas d'r geen zedewet bestond, dan was d'r geheel geen fat soen meerdan Gijs, die over duizend gul den sprak envijf en twintig cadeau deed nee, dat was 't hem niet, maar 't vreemde 't onwennige. Op haar verjaardag moesten ze maar wegblijven Foei, dat was net van dat vrouwvolk as den dieë van den Burgemees termet d'r „Vrouwtje". Brvan die hoogenas die van vroegermet d'r kwartje daagsen d'r boterhammetje in 'n pampierkeDat zijn geen menschen Grootvader zoog aan het laatste eindje si gaar van vijftien cent, uit de leeren koker van GijsSchip met maïs slordige dui zend guldenjonge, jonge dat bin din gen.. Vijf en twintig't verjaardags ca deaude pacht aan burgemeesterook vijf »n twintig d'r »fte deksel, die denken scheepvaart op het meer Flevo al weinig min der gevaarlijk is dan op de voormalige Zuider zee. Men hoort meermalen visschers en schip pers klagen over den z.g. korteren golfslag, waarmee men thans op het meer Flevo reke ning dient te houden wil men geen onaange name ervaringen deelachtig worden. De veer dienst tusschen Stavoren en Enkhuizen ge schiedt somwijlen ook nog temidden van toornende elementen, en de passagiers op het meer Flevo heeft ook nu nog geregeld last van „zeeziekten." Inderdaad waant men zich bij ruw weder op dit traject op een woelige zee De boot deint als op een echte zee, terwijl de brekers komen aanrollen en het zeebeeld-bij- storm compleet te maken. Hoe schitterend deze overtocht over het meer Flevo ook is, men moet toch altijd rekening houden met de mogelijkheid van zeeziekte. De korte golfslag van het meer schijnt voor kleinere schepen tijdens onguur weer gevaar lijk te kunnen worden. De kapitein van de onlangs vergane vrachtboot Groningen VI heeft verklaard, dat hij van dezen golfslag buitengewone moeilijkheden heeft ondervon den. Doordat de golfslag korter is geworden, duiken de schepen sneller weg. Met name is dit het geval in het gebied tusschen Lemmer en Urk dat gedeelte heeft bij stormweder een woest aanzien en de schippers mijden deze „val bij Urk" dan ook maar liever Onder de visschers van Stavoren heerschte sedert den laatsten storm een soort van angst stemming. Het binnenkomen der visschers- vloot was daar met groote moeilijkheden ge paard gegaan. Heel de bevolking liep uit om te zien naar de binnenkomst der schepen. Verscheidene visschers hadden het, verklaarden zij, na aankomst het op het meer Flevo zoo te kwaad gehad, dat zij vreesden de veilige haven niet te zullen bereiken. Natuurlijk werpen velen de schuld op den afsluitdijk Desalniettemin zat de schrik er zoo in, dat de Stavorensche visschers ongeveer een week lang thuis zijn gebleven toen de elementen waren uitge woed, zijn ze weer „naar zee" gegaan, zooals de visschers ook nu nog blijven zeggen. En waarlijk, dit meer Flevo doet op sommige dagen niet onder voor zijn grooten stamva der, de Zuiderzee. Onnoodig te zeggen, dat de plezierbooten zich in den herfst maar liever niet op het Flevo meer moeten wagen. Bescherming tegen mosterdgas. Men zou een afdoend prepa raat gevonden hebben. Prof. dr. J. P. Wjbaut, hoogleeraar in de organische scheikunde aan de Amsterdamsche Universiteit, is in sa menwerking met den beer J. Tb. Hack man er in geslaagd een preparaat te vinden, waarin kleedingstukken kun nen worden gedrenkt om volledige be scherming te geven tegen de gevaar lijke blaartrekkende gassen, welke in tijd van oorlog voor militairen te vel de zoowel als voor de burgerbevolking van ontzaglijk nadeel kunnen zijn. Naar „De Standaard" mededeelt, is eenige jaren geleden aan prof. Wi- baut gevraagd, zich te willen bezig houden met het vraagstuk, op welke wijze de bescherming tegen gifgassen kon worden bevorderd. Het moet voor al aan den heer Hackman te danken zijn, dat beide geleerden er in geslaagd zijn, een preparaat te vinden, dat af doende is tegen de werking van bet meest gevreesde gifgas, het z.g. mos terdgas. Men heeft een soort „overall" kunnen vervaardigen, die gedrenkt, in het preparaat, gedurende zeven dagen ondoordringbaar blijft voor mosterd gas. Zooals bekend, is dit gas niet al leen als gas, maar ook in vloeistof- vorm uitermate gevaarlijk. Op de vinding van prof. VVibaut is octrooi aangevraagd ten behoeve van bet departement van defensie. WAGEN MET KIND TE WATER. Dinsdagmorgen is op onverklaarbare wijze op het Verdronkenoord te Alkmaar een kin derwagen met een 3-jarig meisje erin aan het rollen gegaan en te water geraakt, terwijl de moeder v. h. meisje een boodschap deed bij een bakker. Wagen en kind verdwenen in de diepte. Gelukkig hadden omstanders het on- ongeval bemerkt en door het toesteken van een haak werd het kind tijdig op het droge gebracht. De moeder was hevig ontdaan, doch een inmiddels ter hulp geroepen arts consta teerde geen letsel bij het kind. GEMEENTE WIERINGEN. d'r maar makkelijk overToch jammer van die twee beste koeien, die toch verkocht mos tenjuist nu d'r zoo'n beste bult hooi op komst wasmaar misschien deed Gijs 't nog welas ie nog er es 'n gelukkie had met zoo'n schip maïsduizend gulden dat bin dingen „Zit niet te soezen, manwaar Frans toch blijftFransde pap wordt koud Moeder droomde niet meer HOOFDSTUK V. „Meisje, je hebt heel aardig gedekt hoor, je wist nog niet alles zoo te staan, hé Nu, dat went wel, kind wat je niet weet, vraag je maar aan het keukenmeisje. Bij den jongen mijnheer moet je twee eitjes zetten, zacht gekookt, dat weet Trijntje welO, daar is de jonge mijnheer juist. Dag Jan, goed gesla pen, vent Dit is ons nieuwe binnenmeisje, dochter van boer Verhoeven, je herinnert je haar misschien wel van vroeger. Nu meisje, ga maar naar de keuken, ik zal je straks wel bellen." „En Merie, wat zeit de ouwe Had ze wat te kommandeeren ,Hoe bedoel je, Trijn", schuchterde het nieuw bakken tweede meisje, tot de omvang rijke gedienstige, die breed uit zat in de keu ken, zich te goed doend aan het verzorgde ontbijt. „Hoe ik dat bedoel Wel nog al eenvoudig, meid Zooas ik 't zeg. Die ouwe binnen heeft d'r zoo'n handje van, je met een lekker smoes je an 't werk te houden. Zul je wel merken. Zet d'r direct de pen op de neus meid, anders kun je de heele dag wel an mevrouw d'r rok- kies loopen zeg Merie, hè je een jongen „Welnee Trijn." „Welnee Trijn, welnee Trijn, is dat zoo gek Mijn moesten ze vroeger niet hebben, 'k was te haaiïg. Maar jij scharrelt toch met die jon - gen van Swievers Beste jongen hoor, 'k kon' Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet is door de Bat. Imp. Mij. te Den Haag vergunning aangevraagd tot hei op richten van een benzinepomp-installa tie op het perceel van den Heer D. Breet, Westerianderlaan, boek nieuwe betonweg alhier. Aanbesteding schilderwerk gemeen te-gebouwen. Dinsdag j.1. bad de aan besteding van bet schilderwerk van gemeente-gebouwen plaats. Het werk werd onder de insehrij vers verdeeld als volgt J. N. Bruul, Secretarie en bijgebouwen voor f 93,40 Secretariswoning voor f 64.—; J. Kraak en Zn. Raadhuis met bodewoning f 46; Perceel Beltstraat no. 2 voor f 44.-. G. v.d. Wal, School Westerland voor f 95.- C. Bakker, School Oosterland voor f 107.50. Gevaar op den weg. Nadat we eenige maanden, dank zij een te rechter tijd opgemaakt proces-verbaal, van de bewonderingswaardige doch niettemin levensge vaarlij ke rijwiel-acrobatie k in de Hoofdstraat zijn verschoond ge bleven, kon Vrijdag-avond j.1. zekeren de J., aangemoedigd door de drukte als gevolg van de winkelweek, de ver verleiding niet langer weerstaan we der een tijdrace op zijn fiets door de Hoofdstraat te maken, om de aandacht op zich te vestigen. Helaas echter ook die van den Bri gadier, den Heer Bergsma die de on voorzichtige verbaliseerde. INGEZONDEN STUKKEN. SUPORTERS EN ANDERE BEZOEKERS VAN HET SUCCESTERREIN. Het is ons buitengewoon aangenaam dat zoovele bezoekers van het Succesterrein tel kens aanwezig zijn, doch gevoel ik mij als voorzitter verplicht een vriendelijk verzoek tot U te richten. Het komt nog al veel voor dat de bezoekers hun enthousiasme niet kun nen bedwingen, en uitlatingen bezigen, zoo wel naar spelers van Succes als naar de bezoekers, wat volgens mijn inziens zeer na- deelig werkt op het goede verloop der wed strijden. Gezien de resultaten die Succes be haald bij zijn uitwedstrijden, is het niet uit gesloten ook thuis lauweren te oogsten, doch doe zooals de bezoekers op de Sportvelden elders. Laat de spelers rustig hun gang gaan, bemoeit niemand zich met de wedstrijd, of de spelers goed werk verrichten of niet, en de gang van zaken, zal er door verbeterd worden. Immers wanneer spelers werden uitgejouwd en door toeschouwers op hun fouten werden gewezen, zal dit niet ten goede komen van de wedstrijd, integendeel de goede geest gaat daardoor verloren. Hopende dat de bezoekers deze waarschuwing zullen aanvaarden, waar- doorde wedstrijden volgens mijn inziens een gunstiger verloop zullen hebben. Moedigt uw spelers aan doch laat geen wanklank hooren. M. de R. mijn dank voor de plaatsing. D. ODEN, Voorz. Succes. ~~BÜÏTENLANDSCH NIEUWS. hem al van dat ie in de luiers zat, en m'n schootTrijn schaterde. ,0 die, nee Trijn, 't is wel een goeie jongen, maar „Nou maar „Nou ja, maar Trijn, wat moet ik nou doen?" „Mot je mijn niet vragen, zul je straks wel an de weet kommen, as 't belletje gaat dat zal je gauw genogt vervelen. Ik ben hier nou zestien jaar, de Heer mag weten hoe 'k het uitgehouden heb." Trijn schonk zich nog een kopje thee in met een extra schepje suiker „en ik heb zeker dertig tweede meissies zien kommen en gaan. Die hebben te veel binnen te maken, op mijn terrein komt ze nietAl lemaal stads meissies en Duitsche en Hon- gaarsche Alle talen hebben me hier al gespro ken. 'k Spreek zoo langzamerhand Duitsch as HitierGuten morgen, Frauleinbitte.. Tuig Marienou en die slikken wat weg. 'k Heb ze altijd op 'n afstand 1 gehouwen met derlui.jlieber Treintche"Maar hier konden ze 't niet uithoudendaarom hoorde ik d'r van op dat jij hier kwam, meid. Nog 'n bakkie thee Ga gerust nog wat zit ten, je kunt nog genogt draven, dan mot je je achterste wat draaien, 'n beetje zóó loo pen Trijn deed het tot hilariteit van Marie voor. „Je lispelt maar wat van: ja Mefrouw en nee Mefrouw, dan hou je het 't langste uit. O, daar hè je 't al. 't BelletjeDoe me groe ten „Marie, nu ga je, als je afgenomen hebt, eerst de kamer bijstoffen van de jonge mijn heer. Dat kun je nu mooi doen zie je, onder wijl maakt mijnheer zijn ochtendloopje. Als hij studeert, mag je hem absoluut niet sto rengeen gezang in huis, daar heeft Trijn nog wel eens een handje van, zie je „Ja Mevrouw." „Nou en dan doe je de studeerkamer van burgemeester. Die is nu naar 't Raadhuis, zooeven met de stofzuiger, ken je dat och nee, dat begrijp ik nu, dan vraag je maar Het conflict ItaliëAbessinië. DE OPERATIE IN DEN RUG. De opperbevelhebber van het Abessijnsche front in Tigré, ras Seyoem is Eritrea binnen gedrongen om alle deserteurs en overloopers uit de Italiaansche divisies om zich heen te verzamelen. Zijn alarm-boodschappen worden van mond tot mond doorgegeven en brengen de gansche Askari-bevolking in oproerde bedreiging voor de Italianen van hun étappe lijnen wordt nu zoo sterk, dat de opmarsch op het Takazzafront van Aksoem tot bij Ma- kalle stilligt, en geen troepen vrijgemaakt kunnen worden om naar de andere fronten te worden gezonden. De aanvallen der Italianen van Dolo tot Sasabanek in Ogaden zijn ongemeen fel vooral de luchtmacht weert zich. Tot de klein ste Abessijnsche patrouille wordt beschoten, maar het terrein biedt onnoemelijk veel kan sen tot dekking. Volgens een bericht Woensdagmorgen uit Addis Abeba, hebben de Italiaansche troepen, die bij Dolo in de provincie Ogaden opereer den, boven den driesprong, de grenzen van Kenya, Somaliland en Abessynië, den terug- marsch naar Somaliland aanvaard, toen ver nomen werd, dat ras Kada met een belang rijke troepenmacht in aantocht was. AKSOEM NOG NIET GEVALLEN. Om Abessynië's heilige stad Aksoem wordt opnieuw een verwoede strijd gevoerd, welke blijkbaar met afwisselend succes verloopt. Het Reuter-bericht van Dinsdagmiddag uit Addis Abeba meldde reeds den val der stad, doch er werd later aan toegevoegd, dat Rome nog geen officiëele bevestiging had ontvangen. Woensdagavond was noch in de Abessijn sche noch in de Italiaansche hoofdstad eenig nader bericht omtrent het verloop van den strijd om Aksoem ontvangen. Volgens de Tri- buna rukten nog steeds Italiaansche troepen naar de stad op en werden groote verkennings vluchten in de omgeving gedaan. Eenige vlie gers hebben daarbij de sterke afdeelingen Abessyniërs gezien, die naar het noorden op marcheer en en blijkbaar bevel hebben gekre gen de posities tusschen Adoea en Adigrat, die zij hadden moeten ontruimen, weer te her overen De Italiaansche radio sprak zelfs zon der meer de berichten over een verovering van Aksoem tegen. GAS Addis Abeba, 9 October. Dedzjamatsj Nassi- boe, de bevelhebber der Abessijnsche troepen bij Harrar heeft gemeld, dat Italiaansche vliegtuigen op de Abessijnsche stellingen bom men hebben laten vallen, die gevuld waren met „geel gas." Bij hun gasaanvallen maken de Italianen gebruik van een chemische stof, die er toe heeft geleid dat vele Abessyniërs blind zijn geworden, terwijl vele anderen ernstige huid brandwonden hebben opgeloopen. even of Trijn je 't wijst. Dan even hier de eetkamer bij tippen en dekken voor de lunch. O ja, Trijn wijst je wel even met de bedden de slaapkamer van Mijnheer en mij, moet je voor twee uur aan kant hebben, want 's mid dags ga ik rustenheb je dan nog tijd over, kijk je maar eens rondeen gereede hand vindt altijd wel iets." „Ja Mevrouw." „O ja, je let in tusschen wel op de bel. Bur gemeester is niet thuis en mij moet je niet onnoodig lastig vallen, ik heb last van hoofd pijn. Zie je, nu heb je den morgen voor je, als je iets niet weet vraag je het maar onze goeie, ouwe Trijn, die heeft ons al zooveel jaren trouw gediend.... Dag kind." Met trippasjes, een lief genadig knikje, ver wij derde mevrouw zich. Een man kan heerschen kan bruut zijn, bulderend zich doen gelden't komt nooit zoo vlijmend aan, als de fluweelig stree- lende zweepklapjes, welke puntig raken, won den haar ondergeschikte sexeVrouwen der wereldsociety sterrengij be- heerscht Uw kleine Koninkrijk, dat huishou den heet, wèl als een dictatoral verkon digt ge op Uw avondjes en jours sociale idee ënvoor Uw gedienstige zijt ge de vrouwe lijke ducevandaar dat Gretchen het zoo goed bij U kan stellen Even later was Marie op de kamer van den student. Onwennig keek ze in 't rond, wat malle dingen 'n Paar mutsen en menu's waren aan den wand geprikt. Gek zoo'n kamer van een jongeman. Heel anders dan bij haar broers thuis. Juist begon ze aan 't stoffen, of de deur ging op 'n kier open. Jan kwam binnen. „O, Mijnheer 'k dacht, dat U nog even wegbleef stotterde 't meisje. „Meneer Meneer, ben je mal meid. we kennen elkaar toch veel te goed als we samen zijn, ben ik Jan, hoor. Leuk ook wel, vind je niet 'k Had wat vergeten, daarom ADOEA EN ADIGRAT HEROVERD Addis Abeba, 9 October. Naar van het Noor delijk front wordt gemeld zouden de Ethio- piërs Adoea en Adigrat in een hevigen strijd hebben heroverd na de Italianen bij verras sing te hebben overvallen. Het moreel der Abessyniërs is uitmuntend. Reuter geeft dit bericht door onder nadruk kelijke waarschuwing, dat het afkomstig is van D.N.B. (Deutsches Nachrichten Büro). CADEAU Addis Abeba, 9 October. Onbekende Ameri kanen hebben den negus twee vliegtuigen aangeboden. De beide toestellen bevinden zich op het oogenblik te New York en de schen kers zullen de kosten van het vervoer betalen. DE GENEEFSCHE SANCTIES. Het kabinet zou Woensdag voorstellen be- studeeren, die Engeland te Genève zal doen, wanneer het probleem der economische sanc ties ter sprake zal worden gebracht. Deze voorstellen zouden o.a. inhouden een invoer verbod voor alle Italiaansche goederen en een embargo op credieten. Eerstgenoemde dwang maatregel zou bijzonder effectief werken, daar de uitvoer van Italiaansche goederen naar landen, die lid van den Volkenbond zijn, ongeveer 70 pCt. van den totalen export uit maakt. Het embargo op credieten beteekent in wer kelijkheid niet zooveel meer, daar het in de practijk reeds door financieele kringen in de Londensche City wordt toegepast en het in voerverbod van Italiaansche producten de beschikbare buitenlandsche adviezen van Ita lië en daarmede zijn vermogen leeningen op te nemen zeer zou verzwakken. Tenslotte zouden de Engelsche voorstellen behelzen een verbod om verschillende cate gorieën grondstoffen naar Italië uit te voe ren en opheffing van het wapen-embargo voor Abessynië. Voor het afbreken der diplomatieke betrek kingen schijnt men te Londen weinig te ge voelen, daar het ontbreken van diplomatiek contact het onmogelijk zou maken, de onder handelingen eventueel te hervatten, wanneer de vijandelijkheden worden gestaakt. Engeland zal in elk geval niet tot maatre gelen overgaan, alvorens de Volkenbond in dien zin een beslissing zal hebben genomen. ETHIOPISCH CONFLICT. AMERIKA'S STANDPUNT. Amerika heeft Rome gewaarschuwd tegen bombardement van Amerikaansche gebouwen. Staatssecretaris Huil heeft Dinsdag mede gedeeld, dat hij reeds op 5 October te Rome stappen heeft gedaan ter verhindering van het werpen van bommen op de Amerikaansche legatie en op Amerikaansche huizen in Addis Abeba. Het. dak van de legatie en de daken van de ziekenhuizen, scholen en andere Ame rikaansche gebouwen zijn bedekt met de Amerikaansche vlag, dan wel beschilderd met kleuren van de Amerikaansche vlag. De Amerikaansche ambassadeur te Rome heeft dit ter kennis gebracht van de Italiaansche regeering en, onder overhandiging van een kaart van Addis Abeba, met nadruk geëischt, dat de autoriteiten aan het front, daarvan op de hoogte zouden worden gesteld. De Ame rikaansche regeering verwacht, dat men Amerikaansche eigendom veilig zal stellen. Zij gelooft, dat er nu bij het Italiaansche op perbevel in Oost-Afrika geen twijfel meer over kan bestaan, welke plaatsen onder geen om standigheid mogen worden aangevallen. ITALIË. FASCISTISCHE IDEALEN OMTRENT DE JEUGD. „Zielen als een dolk zoo scherp." Op de Via del Impero is Dinsdag voor Mus- kwam ik even terug", als verontschuldi ging 't kind keek zoo onthutstKalmpjes aanpakken niet te vlug van stapel loopen. „En Rie, hoe vind je 't hier Mama is wel eens wat nukkig, maar daar trek je je maar niets van an. Pa is 'n beste kerel. Wat heb ik gehoord, werd je Vader eergisteren zeventig jaar al „Ja Mijnheer." „Zal 't nu uitwezen zeg nou Jan." „Och dat kan toch nietwil ik straks Uw kamer verder doen „Flauwert hoe vind je deze foto's Ze zijn uit Leiden. Dit zijn twee vrienden van me, eenige lui, kijk, hier heb je ze weer op de Kagerplassen. Lollig zeg, zeilen. Moest je eens mee kunnen meidZalig 'n heele dag op een jol.... bruinbranden in de zon zoo naast elkaar aan 't dekNou en dit is een studenten jool. Weet je wat 'n jool is Zijn we an 't fuiven, primotie diner en zoo. Leuke kiek hè Ongemerkt had hij zijn hand op haar schouder gelegd, dichter tegen haar aangedrongenMarie keek in bewon dering naar de foto's. Wat leuk, wat 'n chique luitoch maar heerlijk als je geld hebt „Hou je van lezen, Marie Ik heb hier ge noeg voor je. Wil je lachen Moet je dit le zen van Hans Martin „Malle Gevallen wordt verfilmdgaat ook over studenten Misschien is 't eigenlijk niet goed voor je." „Waarom niet „Enfin, lees 't maar zeg ook aan Trijn dat je 't op mijn kamer zag liggen, nou kind, ik ga wat wandelendag Rietje „Dag mijnheer." „Wees nou niet flauw, zeg dag Jan." Hij legde beide handen op haar schouder, keek haar diep in de blauwe oogen, die lachten, onbewust coquet schitterden „Je zin zal je hebbenDagJan „Schat"hij snelde de kamer uit. (Wordt vervolgd).

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1