TWEEDE BLAD. VRIJDAG 11 OCTOBER 1935 No. 81 NIEUWS- EN AD^RTENTKEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GODSOORDEEL IN MEXICO. W1ERINGER COURANT DE VOLKENBOND VOOR SANCTIES TEGEN ITALIË. Oostenrijk en Hongarije afzijdig. Thans moet art. 16 tegen Italië worden toegepast. Bij de hervatting van de discussies over het rapport van de Raadscommis sie van Zes heeft de 16e Volkenbonds vergadering Donderdagmorgen eerst een protest van Aloisi aangehoord. Hij maakte opmerkingen tegen de gekozen procedure en in het bijzonder tegen de door den voorziter, Benesj, verkondigde opvatting, dat allen, die zouden zwijgen, daardoor geacht zou den worden met de uitspraak der veer tien Raadsleden over de verantwoorde lijkheid "van Italië voor den uitgebro ken oorlog in te stemmen. Voorzitter Benesj antwóordde, dat hij deze interpretatie aan het stilzwij gen gegeven had krachtens een een stemmige beslissing van het bureau der Volkenbondsvergadering, dat zich Donderdag ten gunste van deze regeling had uitgesproken in het belang van een bespoediging van het werk der Vol kenbondsvergadering. Hierna las Aloisi een lange verkla ring der Italiaansche regeering voor, waarin hij nogmaals het Italiaansche standpunt uiteenzette, dat Italië slechts maatregelen van wettige zelf verdediging tegen Abessinië heeft ge- trof! en. Voorzitter Benesj vroeg hierop of nog meer gedelegeerden het woord ver langden om bezwaren of voorbehou den te maken ten opzichte van het door de veertien leden van den Vol kenbondsraad en den Raadsvoorzitter verleden Maandag uitgesproken ooi- deel. Eveneens verzocht hij clal dege nen die zich van het uitspreken van een oordeel willen onthouden, dit thans zouden verklaren. Daar niemand meer het woord vroeg, kon voorzitter Benesj hierop vaststellen dat de Volkenbondsverga dering, behalve Oostenrijk, Hongarije en Italië, door haar stilzwijgen instem ming had uitgesproken met de vaststel ling van de veertien leden van den Volkenbondsraad, en dat Italië den ooi- log is begonnen in strijd met-dever plichtingen van artikel 12 van het Vol kenbondsverdrag, en met de daarop volgende vaststelling van den Raads voorzitter dat thans artikel 16 van het Volkenbondsverdrag tegen Italië moet worden toegepast. Laval legde hierop de volgende kor te verklaring af Frankrijk zal zijn verplichtingen na komen. Ik heb dit in den Volkenbonds raad gezegd, en ik heb dit in den Vol kenbondsvergadering herhaald. Het Volkenbondsverdrag is onze interna tionale wet, die wij noch kunnen laten schenden noch laten verzwakken in deze minuut, waar iedereen zijn ver antwoordelijkheid op zich moet ne men. Het is met ontroering, gij weet het, dat ik mijn plicht zal vervullen. Mijn land zal het Volkenbondsverdrag naleven. De vriendschap legt mij ech ter nog een anderen plicht op. Ons ge loof in het gezag van de hoogste inter nationale instelling zal niet worden erloochend, indien wij met den Vol kenbond, als een toepassing van de Volkenbondswet, tevens nastreven het bereiken van een verzoenende oplos sing. De Fransche Regeering zal zich hartstochtelijk aan dit vredeswerk wijden, waarvoor de Fransche regee ring - ik ben hiervan overtuigd het aan geen medewerking in deze Volkenbondsvergadering zal ontbreken. Het gebeurde in den tijd, toen in Mexico weer eens een burgeroorlog in alle hoeken en gaten was opgelaaid. In alle dorpen en ste den heerschte een fseer van opgewondenheid en rebellie. De regeeringstroepen hadden er een harden dobber aan, de oproerlingen on der de knie te krijgen. De wilde kreet naar vrijheid, die toch niet verwezenlijkt kon wor den, vermengde zich met het knetteren van de geweren. Het bloed van de kinderen des lands droogde op in de vlammen van bran dende huizen en akkers. Julio Cadeja zat op zekeren morgen op een heuveltje middenin de prairie opgewekt te teekenen, alsof allerwegen rust en vrede heerschten. De eenzame streek scheen hem bijzonder te boeien. Zorgvuldig zat hij te meten met het potlood, dat hij, afwisselend horizontaal en verticaal op een armlengte afstand voor zijn oogen hield. Soms knikte hij tevreden en krabbelde dan weer vlijtig op het papier van een groot schetsboek. Van tijd tot tijd weidde zijn blik onderzoekend over het landschap, dat hij vergeleek met zijn tee keningen. Hij scheen zoo volkomen in zijn bezigheid op te gaan, dat hij in het geheel niet hoorde, hoe zijn paard, dat hij achter zich aan de struiken had vastgehouden, plot seling opgewonden begon te snuiven en waar schuwend met de hoeven ging trappelen. Hij schrok pas op, toen hij zich plotseling door zes, acht gestalten omringd zag, wier verme tele gezichten er niet minder dreigend uitza gen dan de loopen hunner pistolen, die zij Cadeja angstig dicht onder den neus hielden, In het eerste oogenblik leek het, alsof de kunstschilder zijn kalmte zou verliezen, doch spoedig had hij zijn zelfbeheersching terug en hij richtte zich tot dengene, die het dichtst bij hem stond en den indruk maakte de lei der van de bende te zijn. Hésenor, wat moet dat beteekenen zoo vroeg in den ochtend Zou jullie dat wa pentuig niet eens wegdoen Zooiets kan een vreedzaam man alleen maar zenuwachtig ma ken De aldus aangesprokene grijnsde vriende lijk en kwam nog wat dichter bij met zijn pistool. U gaat met ons mee, senor Wat voert u hier uit BUITENLANDSCH NIEUWS. tebroek, Dorpsweg, rechter-commis- saris mr. J. Krabbe, curator mr. B. W. C. Dwars te Hoorn; J. C. Wonder, accountant te Hoorn, Groote Oost 35 ^chter-commissaris mr. Ledeboer, curator mr. J. P. Wind- hausen te Hoorn N. Bruin, autobuschauffeur te Hei- loo, Heerenweg 113 rechter-eomniis- saris mr. Ubbens, curator mr. G. A. de Lange te Heiloo W. van der Steur te Hoorn, Kerk plein 31 rechter-commissaris mr. J. Krabbe, curator mr. A. Prins Jr. te Alkmaar. Ontploffing te Chicago eischt twintig dooden. Stad schudde op haar grond vesten. Bij een ontploffing, gevolgd door brand, in een fabriek van soja^produc- ten te Chicago, zijn ten minste 20 per sonen gedood en velen gewond, onder wie een aantal vrouwen. De ontploffing was zoo hevig, dat de heele stad op haar grondvesten schud de. Drie gebouwen werden verwoest, vele auto's in de naburige straten wer den in de lucht geslingerd en grooten- deeis vernield, goederenwagons wer den omvergeworpen, duizenden venster ruiten vernield. Vele voetgangers wer den tegen den grond gesmakt en Ure gen het met de zenuwen te kwaad. De ramp had plaats, toen oen vat met sonja boonenmoes, tienduizenden liters kokende vloeistof bevattende, dat aan hoogen druk werd onderwor pen, uit elkaar sprong. Er ontstond on middellijk brand en binnen enkele seconden was de fabriek in vlam men gehuld. Een onbeschrijfelijk loo- neel van verwarring volgde, Er bevon den zich ongeveer 150 personen in het zeven verdiepingen hooge gebouw en indien niet velen vroeg waren uitge gaan om te lunchen zou de ramp een nog veel grooteren omvang hebben aangenomen. Van alle zijden kwamen de brandweerwagens aansnellen, in de geheele buurt was het verkeer ont wricht. De dikke rookwolken bemoei lijkten ernstig het reddingswerk, dat onder de persoonlijke leiding van den burgemeester van Chicago stond. Tien tallen gewonden werden naar de zie kenhuizen overgebracht de schade wordt op een millioen dollar geschat. Vele kostbare machines, die gebruikt werden bij de fabricage volgens een nieuw geheim procédé, zijn verloren gegaan. BINNENLANDSCH NIEUWS. FAILLISSEMENTEN. De Rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard L. Pieterse, schilder te Breezand gem. Anna Paulowna, rechterconimis saaris mr. W. A. Ubbens, curator rnr. J. Verdoorn te Alkmaar V. Bakker Dzn., landbouwer te Groo tebroek, rechter-commissaris mr. A. M. Ledeboer, curator mr. P. Langeveld te Alkmaar C. Schaper Sr., landbouwer te Groo Door schoten getroffen. In de duinen achter den polder Bies land op Texel heeft zich Dinsdag een ernstig ongeval voorgedaan. Een jon geman, S. genaamd, kwam juist ach ter een duin vandaan, toen aan den an deren kant een paar schoten gelost werden, die S. in arm en dij troffen. De schoten werden vermoedelijk ge- ichi op wild, dat tegen de duinen op snelde. De schutter wist niet, dat S. zich daar bevond en was hevig ont steld, toen bleek, dat (leze ernstig ge troffen was. Direct werd hulp gehaald en werd de getroffene naar zijn woning in Den Burg vervoerd. Zijn toestand bleek zoo ernstig te zijn, dat een ont boden geneesheer overbrenging naar een ziekenhuis in Den Helder noodza kelijk achtte. Oprui-ing tegen wettig gezag Mevr. mr. Ruiter—de ^Zeeuw voor de Rechtbank. Voor de Almelosche Rechtbank heeft terechtgestaan mevr. mr. Stien Ruiter- de Zeeuw, advocate en procureur te Rotterdam, een vooraanstaand lid van de Rev. Soc. Arbeiders Partij. Zij werd verdacht van oprui-ing te gen het wettig gezag. Haar werd ten laste gelegd, dat zij de volgende woorden gesproken had in 'n vergadering te Almelo „In tegenstelling met de S. 1). A. P., die zegt Geef ons de macht en wij zul len jullie welvaart bezorgen, zeggen wij neemt zelf de macht de arbei ders kunnen wel alleen zich zelf bevrij den. Werpt het heerschend gezag en alles wat er bij komt opzij. Vestigt een ander stelsel, vestigt den Solialisti- schen Staat". Het O.M. zag hierin een oprui-ing tot gewelddadig optreden tegen den Staat en eischte een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, benevens f 75 boete of een maand gevangenisstraf. Verdachte, die zich zelf verdedigde en ook nog werd bijgestaan door mr. Eskens, beweerde, dat haar opwekking niet insloot aansporing tot geweldda dig optreden. Vonnis 15 October. oenschap gehouden worden, voor de A-klasse 100 Km., voor de B-klasse 65 Km. Het traject zal aan de start be- Ikend worden gemaakt. Om half twee vertrek bij S. Kaan Hotel Centraal, naar De Haukes. De renners gelieve er aan te denken dat de wedstrijd onder alle omstandig heden, zooals slecht weer enz., door gang vindt. Er zullen 4 ritten gehouden worden met punten telling. De renner die niel aan de start verschijnt, zonder hier van kennis te geven, krijgt boete en strafpunten. Renners, denkt er om, uiterlijk 2 uur is de start, er wordt niet ge wacht op de laatkomers. UITSLAG GOOIDAG ter, maar ook van de losse paarden in carousel-formatie. Bovendien valt het keurige materiaal op. Een rijkdom van paarden in allerlei verscheidenheid die een grootere instelling evenaard. Circus Amanda Roberti heeft steeds getoond een eerste-klas onderneming te zijn, welke men steeds gaarne in on ze gemeente ziet wederkeeren. En zooals gezegd het Circus is se dert haar vorig bezoek aanmerkelijk uitgebreid. De schitterende electrische verlichting en de eerste-klas muziek kapel, waarover het Circus beschikt, zullen er zeer zeker ook het hunne toe bijdragen, dat Circus Amanda Roberti een druk bezoek te wachten staal GEMEENTE ZIJPE. GEMEENTE WIERINGEN. Wielerclub „Wielingen." Zondag a.s. zal de eerste rit voor het ciuhkampi- DINSDAG, le pr. f 20.KI. Kuiper Gesterweg 9969 p. 2e pr. f 10.— P. Visser Hofstr. Oever 9942 p. 3e pr. f 5.Ma Poel Den Oever 9928 p. 4e pr. f 2.50 KI. Kuiper, Gesterweg 9925 p. 5e pr. f 2.50 D. Voorthuijzen Gesterweg 9920. 6e pr. f 2.50 Simon Koorn Oever Voorstr. 9914 UITSLAG WOENSDAG. Ie pr. f 20.C. de Haan Gz. Oever 9996 p. 2e pr. f 10— J. Westra De Haukes 9989 p. 3e pr. f 5— Jac. Smit H.-hoef 9988 p. 4e pr. f 2.50 P. Saander Den Oever 9968 p. 5e pr. f 2.50 J. Hegeman Hofsfr. Oever 9966 p. 6e pr. f 2.50 P. ten Bokkel Beltstr. 9934 p. GOOIDAG DONDERDAG. Ie pr. f 20.— Wed. Heijblok-, Haukes 9991 p. 2e pr. f 10.W. v. Wijngaarden Oever 9982 p. 3e pr. f 5.— MeJ. T. Lont W.-klief 9980 p. 4e pr. f 2.50 S. Koorn J.Vz. Oever 9966 p. 5e pr. f 2.50 Jac. Tijsen, Den Oever 9962 p. j pr. f 2.50 M. Smit, Slootdorp 9923 p. j CIRCUS AMANDA ROBERTI wederom te Wieringen. Een goed verzorgd gezelschap. Prachtige paarden. Was het tot heden steeds een genoe gen de voorstellingen van dit Circus bij te wonen, thans nu dit bedrijf ge heel is gereorganiseerd en uitgebreid is het vanzelfsprekend, dat de pro gramma's nog schitterender verzord zijn. De ruime tent, die reeds is opge bouwd, de welverzorgde stallen, het vele personeel, het dwergen-gezel schap, dat alles deed ons zien hoe het Circus, sinds de laatste voorstelling hier ter plaatse, is uitgegroeid. Voor liefhebbers van paardensport en -dressuur, en dat zijn er bier zeer velen, bestaat er niets aantrekkelijker op dit gebied, dan juist dit echte „paar denspel." Want dat is het Circus Arnan da Roberti in den rechten zin des woords. Wij mochten reeds zien tot welke prestaties de edele viervoeters in staat blijken te zijn na geduldige en liefde rijke opvoeding. Men weet, dat met ruw geweld bij een paard niets te be reiken is. Wij zagen niet alleen keu rige dressuur van paarden onder rui- Schagerbrug. De onlangs aangekon digde Tooneel-wedstrijd, georganiseerd door de tooneelvereen. „Euphonia" al hier, begint een vastereri vorm aan te nemen. In de komende dagen zullen er kaar ten worden verkocht om te constatee- ren of de belangstelling van het pu lbliek van dien aard is dat definitief besloten kan worden. Wij hopen dat deze kaartenvorkoop jmag slagen en wenschen „Euphonia"' 'succes met deze wedstrijd, daar wij 'dan dezen winter een 4-tal mooie uit- voeringen kunnen verwachten. 'T ZAND. Voor de alhier op Maandag 114 October a.s. te houden draverij, zijn niet minder dan 28 van de beste in Nederland bekende paarden inge- schreven. Schagerbrug. Dinsdag a.s. zal al hier een vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoof-ingelanden plaats i vinden, waar o.m. aan de orde komt de benoeming van een Dijkgraaf, ter voorziening in de vacature omstaan door het overlijden van den heer C. Hooij. BURGERLIJKE STAND. Gem.'*ZIJPE van 4 t.m. 10 Oct. 1935 Geboren Christianus Johannes Pe trus, z.v. Cornelis Geers en van Cor- nelia van Schilt Janny en Klazina, dochters van Cornelis Marees en van Geertruida Catharina Schuijt Chris- tiaan, z.v. Pieter Vorst en van Chris- tina Trijnte Leegwater. Ondertrouwd en getrouwd Geene. Overleden Maartje Kraakman, oud 70 jr. Met deze woorden raapte hij het schetsboek op, dat Cadeja in het gras had laten vallen, en bekeek aandachtig de streepjes en de lij nen op het papier. Ehdat dacht ik welEen spion van de regeering. 't Zal je hals 'kosten, waarde vriend De kleur op Cadeja's gezicht verschoot even. Weldra herstelde hij zich echter en hij zei koel en schijnbaar onverschillig Spion Hoézoo Hoe komt u op zoo'n beleedigende gedachte Alleen omdat ik hier zit te teekenen De leider van de bende knikte en grijnsde uitdagend Alleen omdat de senor hier zit te teeke nen. Zeker Wij kennen dat soort praatjes en laten ons niets wijsmaken. Komaan Cadeja talmde. U vergist u, senor, ik ben slechts 'n on bekend schilder, die dit vroege ochtenduur gebruikt, om een 'paar goede schetsen van dit beroemde landschap te maken. Ik ben van plan, deze ontwerpen later te verwerken tot een groot schilderij. Wat is daar op tegen? De leider lachte hoonend. Haha, niet slechts verzonnen senor. Maar ik ben de beroemde Ramon Lagana, en ieder, die ooit van mij gehoord heeft, weet, dat ik mij niets wijs laat maken. Moet ik soms mo del voor u staan Ook voor uw groote schil derij Lagana nam een uitdagende houding aan. Deze gestalte met het wilde, glimmende ge zicht, waarover de strooien sombrero een donkere schaduw wierp, en met den langen, gekroesden baard was waarlijk zoo'n kwaad model niet. Een vermetele rebel en bandiet Toch liet Cadeja zijn potlood met rust. Zijn gezicht werd plotseling spierwit. Nu het hoofd niet verliezen zei hij tot zichzelf. Nu nietAnders staat alles op het spel. Als deze Lagaga er achterkwam, dat hij niet een ongevaarlijk schilder was, maar wel een kapitein van de regeeringstroepen, die op dracht had gekregen, den strategischen toe stand en de positie van de rebellen te onder zoeken, dan was alles verloren. Juist Lagana was één van de gevaarlijksten en meest ge- vreesden. Die kende geen pardon en geen medelijden. Het was zeker, dat hij niet aan den dood zou ontsnappen Lagana stond nog in dezelfde houding. Hij keek met loerende blikken uit zijn zwarte, gloeiende oogen op Cadeja neer, in wiens jhoofd de gedachten koortsachtig vlug werk ten en naar een reddenden uitweg zochten. Langzaam raapte hij zijn schetsboek en het potlood op. Welaan, senor lachte hij verlegen. Uw idee is zoo kwaad nog niet. Ik zal u uitteeke- nen. Uw portret zal dan in de tentoonstelling een bijzondere artractie kunnen worden Met deze woorden zette hij het potlood op het papier, doch hij kreeg geen kans ook maar een streepje te zetten, want reeds legde Lagana zijn zware, vuile hand op het schets boek en trok het langzaam met een loerenden blik van hem weg. Dat zou u wel willen, is 't nietMijn beeltenis bij al die verraderlijke teekeningen. Vooruit, te paard Als wij in ons kamp zijn, zult u levend worden opgehangen en tentoon gesteld. Haha, dat zal dan een niet minder prachtigie attractie zijn, niet waar Met een onzachten schop dwong hij Cade ja op te staan. Deze schikte zich voorloopig in zijn noodlot. Welja, als hij toch alles ver liezen moest, was er immers niets meer aan te veranderen. Hij besteeg tegelijk met de anderen zijn paard. De goedgedresseerde paarden hadden tot dusver, zonder een geluid te geven, achter de struiken gestaan. In duizelingwekkenden galop joegen zij over de prairie, zoodat de wind langs hun ooren gierde. Gedurende den rit werd er geen woord ge sproken. De rebellen hielden hun pistolen in hun vuisten gereed, om dadelijk te kunnen schieten, zoodat de gedachte aan ontvluch ting zoo goed als uitgesloten was. Langer dan een uur duurde de wilde jacht door het een zame landschap, tot eindelijk, bij den rand van een bosch, een paar lage tenten opdoem den het hoofdkwartier van den rebellenlei der Ramon Lagana. Spoedig waren zij er aangeland. Zij stegen af en zorgden eerst voor hun paarden, van welker bekken het schuim in groote vlokken droop. Daarna bonden zij Cadeja's handen en brachten hem in een van de tenten. Een tijdlang bleef hij in het half donker en kon zoo over zijn noodlot nadenken Cadeja was vastbesloten, er alles op te zetten en hardnek kig te blijven beweren, dat hij niemand an GEMEENTE ANNA PAULOWNA. HONGER. Bij eenige werklieden aan de werkverschaffing vervoegde zich de vorige week een jongeman, die met deze menschen een praatje aanknoopte. Doch tijdens het schaftuur kwam een arbeider tot de ontdek king dat deze praatgrage man zijn broodzak had meegenomen. Dus die heeft wel nijpende honger gehad om zoo pratende voort de broodzak te bemachtigen. ders was dan een schilder, die studies wilde maken voor een schilderij. Eindelijk kwam Lagana in gezelschap van enkele zijner kornuiten binnen, ging op zijn gemak op den grond zitten en nam zijn ge vangene langdurig van top tot teen op, zon der een woord te spreken. Slechts zijn oogen fonkelden dreigend en gevaarlijk. Men kon het hem aanzien, dat hij vastbesloten was, niet met zich te laten spotten. Zonder eenige vrees weerstond Cadeja zijn blikken en hij staarde hem zelfs onbeschaamd in het gezicht. Tenslotte verbrak de rebel het zwijgen en snauwde zijn gevangene toe Wilt u nu eindelijk toegeven, dat u een spion van de regeering bentTwee dagen geleden hebben wij zoo'n vent als u op bijna dezelfde plaats gevangengenomen. Die had tenminste den moed, er dadelijk voor uit te komen, dat hij een verrader was. Wij hebben hem toen laten loopen. Weliswaar hebben wij zijn tong tot stilzwijgen moeten brengen Bij deze woorden lachte hij hoonend en zijn kwinkelende oogen keken in de ronde. De anderen stemden luidkeels in met het gelach, zoodat Cadeja er niet aan hoefde te twijfe len, wat de rebel met zijn laatste woorden had bedoeld. Een koude huivering liep hem over den rug, doch hij toonde zich naar buiten kalm en gelaten. Slechts zijn stem trilde zachtjes, toen hij herhaalde, wat hij den heelen tijd reeds had beweerd. Hij slaagde er zelfs op zoo'n overtuigende wijze in, dat de rebel lang zamerhand aan zijn eigen meening begon te twijfelen. Alles goed en wel senor. Oorlog blijft oorlog En verraad wordt duizendvoudig ge wroken. Wij moeten dus op onze hoede zijn. U bent slechts een schilder. Wat moet er ge beuren, als wij u gelooven Tot dusver zijn naar deze streken nog geen regeeringstroepen gekomen. Als zij nu het terrein kennen en hier naartoe komen Het is dan best moge lijk, dat het met ons gedaan is. Ach kom u bént een spion Lagana sprong opgewonden op. De twijfel liet hem niet los. Eenerzijds stonden vrijheid en leven op het spel, anderzijds deinsde hij ervoor terug een onschuldige op te koopen. Ook deze rebel had gevoel voor eer en gewe ten. Cadeja wilde juist iets zeggen, toen plotse ling de voorhang van de tent vaneenweek. Een jonge, buitengewoon schoone vrouw trad binnen. Cadeja hield den adem in. Zulk een jeugd, zulk een schoonheid hier in het kamp van bandieten en rebellen? Iets onbegrijpe lijks. Met een breed gebaar opende Lagana de armen en begroette de jonge vrouw met een luidruchtigen zoen. Het scheen hem onver schillig te laten, dat zij met kennelijken te genzin het hoofd van hem afwendde. Donna Juanita, mijn gemalin, stelde Lagana vormelijk voor. En dat hier is onze nieuwste gevangene, die beweert slechts een onschadelijk schilder te zijn, die echter in waarheid een spion van de regeering schijnt te wezen. Met deze woorden gaf hij haar het schets boek, dat hij den geheelen tijd in zijn han den had vastgehouden. Nieuwsgierig blader de Juanita in het boek. Daarbij keek zij ech ter met minder belangstelling naar de teeke ningen dan naar het gezicht van den gevan gene, dat onder haar onderzoekende blikken een diepe kleur begon te krijgen. Cadeja had niet een man moeten zijn, in dien hij niet dadelijk onder den indruk van deze teere, tengere verschijning vuur had ge vat. Zijn hart bonsde hevig in zijn borstkas. Welk een vrouw Zooiets moet je juist hier tegen het lijf loopen Bovendien in een oogenblik, waar je aan sterven dient te den ken en niet aan liefde Cadeja boog diep en groette, Juanita dankte hem, door eventjes met haar donker hoofdje te knikken. Ook haar was de gevangene klaar blijkelijk niet bepaald antipathiek. Haastig wisselde zij met Cadela een blik, die er nog sterker van ging blozen. Hij besefte met een, dat zijn toestand minder hopeloos was. Te meer, omdat Juanita alle aanwezigen verbaas de door met kalme, zelfbewuste woorden den gevangene te verdedigen. —Laat den gevangene vrij, Ramon zei zij en bladerde achteloos in het schetsboek. Ik ken je en ik weet, hoe wantrouwend Je tegen alles bent. En van kunst begrijp Je heele- maal niets Cadeja luisterde verwonderd, terwijl zij doorging met haar pleidooi. Die man hier is onschuldig, Ramon De rebel werd woedend Vervolg blnnenpagina.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 3