CIRCUS AMANDA ROBERTI TE WIERINGEN. SPORT. Succes a speelde thuis tegen Helder c en verloor met 21. Succes b bracht het er het beste af dezen middag en wist een klinkende 40 overwin ning te behalen van Helder g. De stand 3e kl. K.N.V.B. is als volgt gesp. gew. gel. verl v.—t. pt. Helder 5 4 1 0 17- 8 9 Zaandijk 4 3 0 1 8- 4 6 H. R. C. 4 3 0 1 9- 5 6 Hollandia 5 2 1 2 7- 6 5 K. V. V. 5 1 3 1 7- 8 5 Volewijckers 4 2 0 2 14-11 4 Succes 5 2 0 2 6- 8 4 Purmersteijn 3 1 0 2 6- 9 2 Alkm. Boys 4 1 0 3 5-13 2 Beverwijk 5 0 1 4 6-13 1 De stand in 1 D. is als volgt gesp. gew. gel. verl V.—t. pt. Held. Boys 5 3 1 1 10-6 7 Watervogels 4 3 0 1 12-7 6 Helder 3 5 2 1 2 7- 7 5 J. V. C. I 5 2 1 2 14-15 5 H. R. C. 4 4 2 0 2 12- 7 4 Schoorl I 5 2 0 3 10-11 4 Atlas 2 1 0 1 4- 7 2 Petten 4 1 0 3 8-14 2 Succes 2 5 0 2 3 7-12 2 VOETBALUITSLAGEN N.H.V.B. 13 OCTOBER. 1 D WatervogelslSucces 2 31 Held. Boys—Petten 3—1 Schoorl 1—Wieringer- waard 1 2—5JVC —Helder 3 0—1. 2e klasse El. Hem Aartswoud 1 11 Sport 1—Oudendijk 1 4—1 ;i N.Niedorp 2— Flevo 1 1—4 Strandvogels 2—Hollandia 4 4-2. 2 P Helder 5—Texel 2 4—4 D.O.S.C.O. I— Helder 4 1—2 Sparta 2—M.L.D. 1 2—8 H. R.C. 5Zeemacht 51. 3 F Zeemacht 2—BKC 3 3—3 HRC 6—Wa tervogels 2 53. 4 J.Callantsoog l—Sparta 3 4—1 Dirkshorn 2—BKC 4 7—2 Niedorp Niedorp 3—Callants- oog 2 9—0 Wieringerwaard 2' Dirkshorn I 2—3 DOSKO 2—Petten 2 4—2. Adsp. R: Helder a—H.R.C. a 0—1 Sparta a Helder b 33. Adsp. S. HRC dHelder d22 Succes a Helder c 1—2 JVC a—HRC c 2—2. Adsp. T. Sparta b—Helder e 2—4 Succes b —Helder g 4—0 HRC e—Helder f 2—3. GEMEENTE WIERINGEN. Naaivereeniging „Dorcas." Steeds iedere winter weer zijn de dames van „Dorcas" aan hun liefdadig werk be zig om warme kleeding te vervaardi gen voor hen, wiens benarde omstan digheden het niet toelaten het hoogst noodige aan te schaffen. Vooral thans is er veel noodig: Eenige dames zijn heden reeds met lijsten aan 't collecteeren om 't noodi ge bedrag voor aankoop der stoffen bijeen te krijgen. Echter er schieten vaardige handen te kort om alles te vervaardigen. Het bestuur van „Dorcas" verzoekt ons derhalve een oproep te plaatsen of eenige dames zich één avond per week en wel 's-Maandags van half acht tot half tien voor hand- of machi ne-naaien (naaimachines zijn aanwe zig) disponibel willen stellen. Opgave wordt gaarne ingewacht bij Mej. Tr. Mulder Vermaningssteeg. of op de naai-avonden in de zaal van de Herv. Kerk, H.-Hoef. Demonstratie Waldorp producten. Door den Heer J. J. Bosker alhier, werden wij in de gelegenheid gesteld, de Waldorp producten in oogen- schouw te nemen. Ten zeerse werden wij getroffen door de bijzonder fraaie uitvoering der apparaten, alsmede de haarscherp selectiviteit, terwijl de geluidskwali teit opvallend goed is. Een bijzonder heid van deze toestellen is, dat de sta- tionsschaal voorzien is van een alfabe tisch stations-register. Hiermede is het opzoeken der stations kinderlijk een voudig, geworden. Door toepassing van een nieuwe schakeling, waarin de moderne lam pen verwerkt zijn (octode, binode en penthode) is het mogelijk geworden deze apparaten een bijzondere selecti viteit te geven, gepaard met een buiten gewone geluidskwaliteit en groot vo lume. Eenig is ook de optische afstem- indicatie. Bovendien zijn de toestel len nog voorzien van een timbre rege laar en aansluiting voor gramcfoon en extra luidspreker. Om storingen uit het lichtnet zooveel mogelijk te onder drukken, is het hierboven genoemde toestel type 74A nog voorzien van inge bouwde ontstoringsmiddelen. Interfe rentie-tonen afkomstig van spiegel fre quenties, welke dikwijls bij Super He- terdyne toestellen voorkomen, zijn bij het „Waldorp" Super Heterdyne appa raat niet aanwezig. Door de juiste keuze der middenfrequentie golf (450 Kilo cycles) en een effectieve voor se lectie is het bezwaar van verouderde Supers thans ondervangen. Van uit straling is evenmin sprake, daar op al le in aanmerking komende punten een rigoreuze afstemming is toegepast. Het apparaat heeft 6 zeer selectieve af stemkringen waarop zoowel hoogfre quent als middel-frequent het band- filtersyteem is toegepast. Als gevolg hiervan is niet alleen een warme weer gave der lage tonen, doch ook een bril- lante helderheid in de hooge ionen ver kregen. Werkelijk, het apparaat type 74A is als hierboven reeds gezegd, een bij zonder geslaagd apparaat in een meest moderne uitvoering. Een pracht programma. Een enthousiast publiek. Ondanks de slechte tijden, waarvan Wieringen ook ruimschoots haar deel heeft gekregen, kan dit het publiek toch niet weerhouden iederen avond de mooie circustent ruimschoots te vullen en te genieten van het paarden spel dat zeker eerste klas mag heetcn. Trouwens de lange reclamestoet die met siaande trom vooraf door de Ge meente was getrokken had het publiek de overtuiging gegeven, dat het materi aal overtallig en prima was. Over het programma zelf niets dan groote lof. De directeur Hans Siegfried toonde zich, behalve als athleet van groot for maat, ook als paarden-dresseur van ervaring. De clown Otjen met zijn drie dwergen Bimbo, Maxi een Maxo liet de aanwezigen schateren van den lach. Dit waren nu eens geen al ie flauwe grappen, maar fijne humor, goed ge construeerd. Wat te zeggen van des clown's geit en ezel, die evengoed hun kunsten vertoonden als 't best gedres seerde paard. Werkelijk, een unicum. De acrobatiek was zeer goed ver zorgd. Het was degelijk ouderwetsch werk zonder veel flonkering van nikke len hulpwerktuigen, doch met vertoon van spierkracht, tempo en elegance. Uit dat laatste oogpunt onderscheiden zich alle dames van dit gezelschap. Elegant was als steeds hetgeen me vrouw Amanda Roberti zelf liet zien, al voltigeerende op het galoppeerende paard. Ademloos zag het publiek haar uit het zadel opspringen om als een snoek door brandende hoepels te schie ten en verderop weer rustig, in den za- neer te komen. Elegant was voorts wat de bekoorlij ke mej. Irene te paard liet zien en wat de kunstwielrijders te bewonderen gaven. Iets heel bijzonders was het optreden van mej. Diana met haar gedresseerde duiven. De lieve dieren fladderden door de tent, komen op haar hand neer gestreken, zitten rustig te wachten op hun versierde zetels, tot zij aan de beurt komen om ongelooflijke staal tjes van dressuur te laten zien. Stel u voor, duiven die schommelen op com mando, die laddertjes op en afklimmen als waren het papegaaien, kortom die alles kunnen wat men van een vogel nimmer zou verwachten. Het is onmogelijk alles te memoree- ren van dit rijkbeladen programma. Wie werkelijk eens wil genieten van 'n goed circus, ga met zijn kinderen en familie hier heen. Het is de moeite waard en het is ons een raadsel, hoe deze hardwerkende artisten dit alles kunnen laten zfen tegen een zóó mati gen toegangsprijs. WINKELWEEK. Gooidag Vrijdag. Ie pr. f 20.- K. v. Wijngaarden, Oever 9998 p. 2e pr. f 10.H. Huting Elft H.-hoef 9988 p. 3e pr. f 5.— S. v.d. Velde H.-hoef 9985 p. 4e pr. f 2.50 Annie Lont Jbd. Westerl. 9962 p. 5e pr. f 2.50 N. Rotgans Dz. Haukes 9949 p. 6e pr. f 2.50 Marie Poel Jd., Oever 9948 p. Uitslag Hoofdprijzen 9999 K. v. Wijngaarden, Oever f 120. 9996 H. Houwing, Den Oever f 45.— 9996 H. Montulet, Hippolytushoef f 45. 9993 R. Blaauboer H.-hoef f 2.50 9991 J. Bakker Jz., Den Oever f 2.50 9986 T. Krol, Oosterland f 2.50 9984 S. Koorn, Den Oever f 2.50 POLITIE. Verloreni een jongensjasje, een bruin jongenspetje en een rijwielplaatje in euti. Inl. Gem. bode H.-hoef. WIELERCLUB „WIERINGEN." C. HEGEMAN WINT DE EERSTE KAMPIOENSRIT OVER 100 K.M. Om circa 2 uur 'snamiddags starten 18 ren ners voor de eerste kampioensrit voor de A,- klassers 100 en voor de B. 65 K.M. Mevr. G. de Haan-Bosker stelde haar auto beschikbaar voor de wedstrijdcommissie, zoo dat deze zelf alles kon controleeren, en even- tueele hulp verleenen. In een snel tempo gaat 't de richting Sloot- dorp, na een 4-tal K.M. stapt J. Glim af voor een losgetrapt wiel, Glim B. zal 't hoofdpele- ton niet meer te pakken krijgen. M. Deijkers A komt in aanraking met Hegeman wat hem enkele spaken kost J. Kuiper A krijgt tevens een lekke band beide renners geven daardoor op. In Slootdorp kan A. Kaptein B. tempo niet meer volgen en moet lossen. S. Lont B bracht door enkele demarages leven in de brouwerij, van wegkomen is echter nog geen sprake, 't gaat hier steeds in de wind, er wordt een hoog tempo gereden, de een voor de ander wil niet aan de kop. Het demareeren moet de strijd brengen. Buiten Middenmeer demareert plotseling Korshuize gevolgd door C. Hegeman, M. Hoep en D. Klink, allen A, Korshuize en Hegeman worden alras ingeloo- pene daar gaat Klink A plotseling er van door, hij neemt 20 meter, maar de anderen zitten ook niet stil, ze achtervolgen en alras hebben ze hun weer te pakken. Het gaat nu de richting Aartswoud. J. Visser B kan ook hier 't tempo niet metr volgen en lost. Hier wordt door verschillende renners afwisselend gedemareerd, de voornaamsten .zijn hier Geer ligs B, Korshuize A, Klink en Ottens A, ter wijl Meijer A zijn vorm ook terug schijnt te krijgen, Bodewitz B komt te vallen en ver dwijnt naar de achterhoede. Even later 't peleton in volle jacht, daar steekt plotseling een jongen op gewoon rij wiel de weg over. De renners weten hem nog te ontwijken doch S. Lont B en Geerligs B loopen knel en komen te vallen, Beerligs kan vervolgen en krijgt 't peleton terug, doch S. Lont moet opgeven. Dit was zeer jammer daar deze een grede kans maakte voor de B. Na hem verbonden en opgenomen te heb ben, werd de tocht voortgezet. Voor Medem- blik passeerden we 't eerst A. Kaptein B. Toen van Medemblik naar gemaal Leemansde eerste groep kregen we in 't zich bij Hogeland, terwijl we de hoofdgroep pas bij de Oude Zeug te pakken kregen. Later kregen we te hooren dat onder leiding van Hoep A 't tempo hoog werd opgevoerd van Aartswoud naar Medem blik, terwijl Korshuize de harde werker was naar gemaal Leemans. Kaptein A gaf er bij de Oude Zeug de brui aan en gaf later op. C. Jongert, die in Aartswoud moest lossen, kwam in Nieuwe Land bij 't peleton, doch hij had gebruik gemaakt van verboden gangma- king. Bij Leemans bestond 't hoofdpeleton uit 7 A klassers en 2 B klassers. Vandaar ging 't over de Wieringerrandweg naar De Haukes, daar aangekomen, moest de A. nog 10 en de B nog 1 ronde rijden over A bekende rondje op Westerklief. N. Bakker A jlWeeg een lekke band, een ronde later gaf hijVv. H. Meijer gaf de eerste ronde ook op, eveneens in de 2e ronde C. Jongert en H. Ottens. De eindsprint tusschen de 2 B klassers werd le P. Plooy, 2e W. Geerligs. De eerste 6 ronden verliepen zeer kalm, de 4 renners bleven bij elkaar, ze trachten elkaar de kop op te dringen. Enkele roden reden ze met 't gemiddelde van 25 K.M. De 7e ronde moet M. Hoep lossen, Korshuize en Klink en Hegeman demareeren beurtelings, doch allen zonder succes. De laatste ronde is ingegaan, 't talrijke publiek, zoekt alvast een goede plaats op bij de streep. De renners nemen de tijd. 8 m. 20 sec. doen ze over deze ronde van 4 K.M. 400 meter voor de streep heeft Kors huize de leiding, gevolgd door Klink 2e, Hege man 3e. Doch daar gaat Klink er over, maar deze kan 't niet uithouden tegen Hegeman die le wordt. Uitslag A-klasse 100 K.M. tijd 3 uur 19 m. 33 2/5 sec. No. 1 C. Hegeman 5 pt., No. 2 D. Klink 4 pt., No. 3 C. Korshuize 3 pt, No. 4 M. Hoep 2 pt., tijd 3 u. 20 m. 55 sec. Uitslag B.klasse 64 K.M. tijd 1 uur 57 m. 15 sec. No .1 P .Plooy 5 pnt., No. 2 W. Geer- lings 4 pt., No. 3 J. Visser 3 pt., No. 4 J. Glim 2 pnt. P. Plooy 2 strafpunten voor hinderen in de eindsprint. De renners die mede doen aan de Home trainerwedstrijd te Alkmaar, moeten de ver snelling 24 bij 6 of 48 bij 12 monteeren. Rondrit Harmonie. In vervolg op de collecte-rondgang van de Muziekver- een. „Harmonie" te Hippo werd Zondag een muzikale tocht gemaakt naar Hau kes en Westerland. Vanzelfsprekend was daar ook heel wat belangstelling voor de muziek, terwijl dames collec teerden. De oogst was ruim f 30.- Brandwaarborg Vereeniging Wieringen. Hedenmorgen hield bovengenoemde Veree niging in Café Scheltus haar jaarlijksche al- gemeene vergadering. Aanwezig het bestuur en 2 leden. Na opening door den voorz., den heer B. Kat, geeft deze een resumé van het afgeloo- pen jaar, waaruit blijkt dat er zeer veel bran den zijn geweest die ten laste komen der ver eeniging. Door het bestuur is dan ook beslo ten de contributie op het oude tarief te stel len. Ondanks het groot aantal branden is ech ter de financieele toestand van de vereeniging kerngezond. Verschillende lastige gevallen zijn behandeld; zelfs heeft men eenmaal de justitie er moeten inhalen. Een woord van lof brengt spr. aan de Coö peratieve Provinciale Vereen., die met groote coulance is opgetreden in verschillende dubi- euse gevallen. De brand aan de Gesterweg had voor de ver eeniging een groote schadepost kunnen wor den, doch gezien de hulp, die allerwege werd geboden, heeft men veel kunnen redden van de belendende nettenschuren. Voor deze hulp is aan verschillende menschen een bedrag uit gekeerd door de vereeniging als waardeering. Het bestuur vergaderde regelmatig iedere maand. Hierop werden de notulen gelezen van de vorige algem. Verg. die onder dankzegging worden goedgekeurd. Rekening en Verantwoording De penningmeester, de hr. J. N. Bruul geeft hierop verslag van zijn gehou den beheer. De ontvangsten waren f 19254.14; de uitgaven f 1908,.42. Alzoo een kassaldo van f 164.72. Het kapitaal bedroeg in 1934 f 45397.83. In 1935 bedraagt het kapitaal f45691.29 Alzoo een vermindering van f 246.43. Het verzekerd kapitaal bedraagt per 1 Juli 1935 f 2958750.-. De te vorderen premie f 4998.96. 158 polissen zijn veranderd, lerwijl 45 nieuwe perceelen werden ingeschre ven. De rekening werd door het bestuur gecontroleerd en in orde bevonden. De penningmeester wordt dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Bij de rondvraag deelt voorz. mede, dat vanmorgen een onbewoond huis is afgebrand op Stroe wad ten laste komt van de vereen. Het is weer een dubi eus geval, doch de zaak zal nog onder zocht worden. Hierna sluiting. Brand op Stroe. Hedenmorgen is door onbekende oorzaak brand uitgebroken [in een onbewoonde woning op Noord- Stroe. Het huis was in eigendom van mej. Wed. E. Klein. De brandweer is nog ter plaatse ge weest doch kon niet verhoeden dat het perceel geheel afbrandde. Verzekering de.kt de schade. GEMEENTE ZIJPE. 'T ZAND. De uitslag van Maandag, gehouden draverij waaraan 20 paar den deelnamen luidt als volgt le pr. f 200, Glassy Silk, eig. Vrijland, br. J. v. Leeuwen 2e pr. f 100, Sister Patrick, eig. Klarenbeek, ber. L. Ensing 3e pr. f 50, Marie P. eig. Wagenaar, ber. J. v. Leeuwen 4e pr. f 25, Otela, eig. J. v. Leeuwen Sr. Weer een wolhandkrab gevangen. In een fuik te Lisse. De visscher D. van Nieuwkoop van de Kaad heeft in een fuik onder de ge meente Lisse een exemplaar van de wolhandkrab gevangen, de gevaarlijke Chineesche krabben.soort, welke thans ook de Westersche wateren bedreigt. Het gevangen exemplaar is aan den Hengelaarbond voor L.eiden en Omstre ken vermaakt. ONS „HOE ANDEREN DE MEER ZIEN." Aan het „Nieuws voor Utrecht en Omstreken" ontleenen wij het volgende: Op 8 Augustus j.1., 's-morgens om zeven uur precies, in stralend zomer weer, vertrok van Weesp een prach tige autobus met 17 jonge boerenkerels leden van onze oud-cursisten-vereeni- ging „Nieuw-Leven", om een excursie te maken naar Wieringermeer en af sluitdijk. Omstreeks half tien arriveer den we te Alkmaar, waar halt werd gehouden. Echter niet voor het Land- bouwhuis om daar biggenmerken te halen of er over te praten, maar voor 'n zeer behoorlijk restaurant, waar we volop de gelegenheid hadden onzen in- wendigen mensch voor te bereiden op een abnormalen dag. Tevens bleek, dat men onderweg zijn oogen goed de kost had gegeven en al heel wat interessante dingen had op gemerkt, die overvloedig aanleiding gaven tot een prettige en levendige gedachtenwisseling over het echte Noord-Hollandsche boerenbedrijf, dat we in volle actie hadden gezien. Vanuit Alkmaar, werd de tocht voortgezet naar de Wieringermeer. Wel iswaar ging dat niet zonder zoeken en naar den weg informeeren, maar ten slotte kwamen we toch aan de Terp aan. Daar meldden we ons bij het ad- ninistratie-gebouw. Daar werd ons namens de directie een excursiegids, de heer Van 't, Zet toegewezen, die zich bij ons gezelschap voegde, en onder wiens leiding wij dien dag heel wat hebben gezien. Een woord van dank brengen we ook op deze plaats hem gaarne. Het eerste wat we te zien kregen, was een prachtige ontginningsboerde rij. Het viel ons op (later op den dag ook), dat de paardenstal bier, -- al thans naar onze meening niet goed was geplaatst, in verband met de lig ging naar het Noorden. Verder zagen we in een veldschuur de grootste trac tor, waarover de polderbewoners hier de beschikking hebben. Achter de trac tor bevond zich evenzoo in rust -- de greppel- en draineerploeg, die in één keer als het noodig is, met looppassnel beid een niet al te groote sloot graaft. Verder op den weg zagen we een zelfbinder met tractor aan het werk, waarbij natuurlijk werd halt gehouden, om alles van dichtbij te bezien. Wij troffen het wel, want we zagen ook nog een dorschmachine in volle werking. Overal waar we langs reden zagen we groote schelfen lucerne en haver. Het viel .ons op, hoe goed de gcaszoode reeds is, dank zij de uitmuntende wa tervoorziening. Het is zelfs mogelijk, ook bij grootere droogte, het land tot aan den wortel van grondwater te voorzien, dat al een aardig zoete smaak lieeft. Nadat we in Slootdorp eerst hadden gegeten, werd daarna de al zooveel be sproken Emmahoeve bezichtigd. Deze is gebouwd voor gemengd bedrijf en be schikt onder meer over een mooie koestal. Doch boe mooi alles ook was ingericht, viel het ons toch op, dat de theorie evenals elders teveel van de practijk heeft gevergd. Zoo, bijvoorbeeld, zochten we in het woonhuis tevergeefs naar een kelder, naar onze meening voor een boer toch een onmisbare inrichting. Vanuit Slootdorp doorkruisten we den polder en kwamen daarbij ook aan de prachtige sluizen in de kanalen, die dienen om den waterstand evenredig en de grondslagen normaal te houden. Een der mqest interessante dingen die we op onzen middagtocht te zien kregen, was het werken van de grooie maai-dorschmachine. Zulke installa ties zouden voor een gewone hoer niet rendabel zijn, daarvoor moet men be drijven hebben als in Canada en de Wieringermeer Zagen we het vorig jaar in Wouden berg een machine uit de eene tuit waar van de room kwam en uit de andere de melk voor de biggen, zoo zagen we hier, hoe uit een der openingen van de machine de met graan gevulde zak ken, en uit de andere de bossen stroo kwamen. De bediening van dezen enorm veel werk verrichtende machi ne geschiedde door slechts drie man. Over Middenmeer werd teruggere den naar de Terp, waar we afscheid namen van den heer Van 't Zet en langs het grootendeels nog woest lig gende gedeelte van den polder ons be gaven naar den afsluitdijk. Eindelijk, omstreeks half elf, arri veerden we vroolijk en monter weer in Weesp, waar we na een schitterende geslaagden tocht, afscheid van elkaar namen. UITVOERING „T. O. G. De Zoon van den Werkstaker. Zaterdagavond heeft bovengenoemde tooneelvereeniging in Hotel Smit te Slootdorp het winterseizoen ingezet met een tooneeluitvoering, die zeer ge slaagd mag heeten. Hoewel van het nabije Wieringen, waar een circus haal tenten voor eenige dagen heeft opgesla gen nogal concurrentie werd onder vonden, mag de zaal toch goed bezet heeten. Door het gezelschap werd opgevoerd „De Zoon van den Werkstaker", drama in twee bedrijven en een voorspel van Jaak Geertsen. De opgave was nogal moeilijk, doch we mogen volmondig bekennen dat de tooneellisten zonder uitzondering van het stuk gemaakt hebben wat er van te maken is. Van sommigen moet de houding nog wat losser worden, het gaan en staan liet wel eens wat te wenschen over, doch de ruimte op het tooneel was ook van dien aard dat er mee gewoekerd moest worden. Gezien de handeling plaats vond in de nabijheid van de Belgische-Holland sche grens dus in Vlaanderen en de tooneellisten voor het grootste gedeel te uit N.-Brabant afkomstig zijn, was de uitspraak van het Zuid-Neder- landsch in goede handen. Wij die in Noord-Holland stukken van andere strekking, en meestal stukken voor een gemengd gezelschap gewend zijn, staan wel wat vreemd tegenover, een stuk als dit wat alleen voor heeren is bestemd. Wat niet weg neemt, dat er goed is gespeeld, en uit het applaus wat de zaal gaf mag opge maakt worden, dat men het gegevene van „T. O. G." op hoogen prijs stelde. Ook na de pauze bleek dit bij de heel aardige klucht „Het Gemopste Gouden Tientje", heeft de zaal zeer ge noten. Er schuilen goede krachten in T.O.G. die als men nog wat meer van de re gie gaat maken, de bewoners van den Polder nog menig genoegelijken avond kunnen bezorgen. Een traditioneele taart werd nog tot stijving der kas Amerikaansch ver kocht, terwijl een gezelllig bal den avond besloot. Nieuwe-Niedorp 12 Flevo 1, 1-4. M. O. C. 1 - Flevo 2, 11-1. Berkhout a Flevo a, afgekeurd. Flevo I heeft de overwinningsrace voortgezet, Zondag werd Nieuwe-Nie dorp met 4—1 geslagen in eigen veste, zoodat Flevo I met 10 punten uit 5 wed strijden nog ongeslagen aan den kop staat. Flevo II heeft van het bezoek aan M. O. C. I weinig pleizier beleefd en kwam met een niet minder dan 11-1 nederlaag thuis. De adspiranten hadden vacantie doordat het terrein van Berkhout was afgekeurd. Intrede van den voorganger der Herv. Evangelisatie in de W.-Meer. Nadat ongeveer een jaar de plaats van voorganger hij de Herv. Evangeli satie in de Wieringermeer vacant is geweest, werd Zondag in de Herv. Kerk te Middenmeer de heer K. Kiewit afkomstig uit Berghem (Fr.) als zooda nig. bevestigd. Voor deze plechtigheid bestond groote belangstelling, niet al leen dat de Polderbewoners van diver se richtingen vertegenwoordigd wa ren, doch ook een aantal vrienden uit de vroegere woonplaats van den heer Kiewit had de reis naar Middenmeer ondernomen. Voorts merkten wij op, Burgemees ter Peters, de heer de Bruin, Secr. van de Wieringermeer-directie, de heer Voorst van Beesd, Secr. van het Z.-Zeefonds, de heer K. O. Finken- sieper, oud-voorganger der Evangeli satie, de Iverkeraad der Ned. Herv. Gemeente en de heeren Brandeler en Wiagenaar van het Comité tot steun van de Evangelisatie. De inleider was de WelEerw. Heer J. Groeneweg uit Hilversum, die nadat gezongen was Psalm 100 1, 3, 4, voor las uit Jes. 55. De eerw. inleider richtte zich vervol gens tot de aanwezigen met een wel komstwoord, in 't bijzonder tot de hier boven genoemde officieele personen, alsook er van getuigende dat de aan wezigheid van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente op hoogen prijs wordt gesteld. Wij zijn over Uwe aanwezigheid zeer verblijd aldus de inleider, wij staan hier in Uw kerk maar die wij mogen gebruiken. Als tekstwoord voor deze bevesti ging had spr. gekozen 2 Timot. 4 5 de tweede brief van den Apostel Pau- lus aan Timotheus waarin deze zegt „Doe het werk van een Evangelist." Spr. gaat op deze woorden zeer uit voerig in en noemt de taak die broeder Kiewit op zich gaat nemen niet gemak kelijk. Laten echter Uw woorden over eenstemmen met Uw leven. Tracht overal belangstelling voor te hebben Tot hen die niet tot de kring dei- Evangelisatie behooren richt Spr. het verzoek, tracht hem met belangstel ling tegemoet te treden en tot de ge meente Ontvang de Heer en Mevr. Kiewit met belangstelling in Uw huis. Hierop had de bevestiging van den Heer Kiewit plaats en werd hem toege zongen Gez. 224 1, 5, waarna de heer Kiewit de kansel betrad en zijn eerste preek hield als voorganger der Evan gelisatie met het tekstwoord Hand. 8 35 „En Filippus deed zijn mond open en beginnende van deze schrif ten, verkondigde hem Jezus." Hierop sprak de Heer Kiewit nog eenige persoonlijke woorden van dank aan Ds. Groeneweg om hem te willen inleiden, het Comm. tot steun van de Evangelisatie, en van het bestuur van de Evangelisatie voor het in hem ge stelde vertrouwen, alsmede aan de reeds bovengenoemde personen. Spr. richt zich tot zijn Berghemsche vrienden en dankt hen voor de vriend schap aan hem en zijn vrouw gedu rende jaren gegeven. Tot de leden van de Evangelisatie zegt spr. Wij zijn gekomen om te dienen. Ons huis staat voor U open.

Wieringer courant | 1935 | | pagina 2