BERTEILS 26e JAARGANG VRUDAG 18 OCTOBER 1935 No. 83 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN pH Zo'n Aspirientje w helpt toch maar! MESALLIANCE. Kippen nog niet aan den leg? WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN BUREAU Hippolytushoef Wierïngen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels 1 0.5G Iedere regel meer f O.lfi Pijnen van rheumafiek- aanvallen maken U soms machteloos. Neemt bij de eerste ver schijnselen van zo'n aanval Aspirin. ^^Ook U komt dan tot de conclusie: Ulfslullend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjei van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cis. BINNENLANDSCH NIEUWS. OM EEN ERFENIS VAN f 300 MILLIOEN. Vergadering van 750 belanghebbenden. Een opzienbarende erfeniskwestie heeft de gemoederen van tal van Nederlanders, waar onder zich ook nog Wieringer families bevin den, in beroering gebracht. Reeds tallooze malen hebben personen, die zich erfgenamen wisten of waanden van wijlen de schatrijke Neeltje Paters te Broek in Waterland, die in 1789 overleed en van wie bekend is, dat zij vruchtgebruik had van uitgestrekte landerij en in Noord-Holland, tevergeefs gepoogd hun erfenis in het bezit te krijgen. De erfenis wordt geschat op f 300 millioen Dezer dagen hebben enkele bloedverwan ten van Neeltje Pater de hoofden bij elkaar gestoken. Zekere heer Reek uit Amsterdam, die bijna vijf jaren alleen alle Rijksarchieven heeft doorzocht, heeft in dit onderzoek de leiding. Als gevolg van een en ander is een commissie in het leven geroepen, welke te Amsterdam een vergadering heeft belegd. De ze vergadering was alleen toegankelijk voor belanghebbenden. De belangstelling voor deze bijeenkomst was buitengewoon groot. Niet minder dan ongeveer 750 personen uit alle deelen van ons land en zelfs uit Duitschland waren ter vergadering gekomen, waardoor deze in verband met de beschikbare ruimte tweemaal moest worden gehouden. Talrijke vragen werden aan de commissie gesteld, doch de antwoorden waren allen even teleurstellend. De leiders en de geestelijke vader van de onderzoekingen wenschten niets uit te laten over de in hun bezit zijnde documenten. Zelfs bleek, dat de mede-commissfeleden weinig wisten van het geen de heer Reek met „uiterst belangrijke documenten" betitelde. Niemand mocht ze zien. De vergadering liep voor menigeen, die groote reiskosten had gemaakt, op een teleur stelling uit. In principe werd tenslotte besloten tot de oprichting van een vereeniging, waarvan de erfgenamen lid kunnen worden welke zich ten doel stelt, het aan den stam Pater aan gedane onrecht uit te wisschen en zal pogen den rechtmatigen erfgenamen genoegdoening- te verschaffen. HOE MEN EEN AUTO HET ZUINIGST GEBRUIKT. Misschien dat een der oorzaken van de vele ongelukken met auto's wel gelegen is in het feit, dat de meeste bestuurders geen idee hebben van het arbeidsvermogen van hun wagen, bij verschillende snelheden. Reeds bij een snelheid van 36 km, die dus in de buurt ligt van de maximumsnelheid in vele plaat sen, bedraagt de snelheid 10 meter per se conde. Het arbeidsvermogen in kilogramme ters is dus op dat moment het twintigste ge deelte van het gewicht, vermenigvuldigd met het vierkant van de snelheid, of wel (bij ge noemde snelheid van 10 meter) vijf maal het gewicht (in kgm). Bij 60 km per uur wordt dit bedrag vermenigvuldigd met 100/36, zoo dat het arbeidsvermogen dan bijna veertien malen zoo groot als het gewicht wordt. Bij 72 km per uur wordt het twintig maal zoo groot, bij 80 km bijna 25 maal en bij 90 km ruim 30 maal zoo groot als het gewicht. Men kan zich de zaak dus zoo voorstellen, dat bij 36, 60, 72, 80 en 90 km snelheid de wa gen een arbeidersvermogen heeft van een massa van resp. 5, 14, 20, 25 en 30 maal her gewicht van den wagen en dat zich op één meter boven den grond bevindtBotsing van zoo'n wagen met een stilstaand voorwerp heeft dus een gelijk gevolg, alsof een dergelijk gewicht viel. Bij botsing met een tegenligger is het resultaat nog erger Iemand, die zich deze getallen eens goed voor den geest houdt, zal vermoedelijk wel beter bewust zijn van de gevaren van roekeloosheid voor hemzelf en anderen. Rijdt men in een dicht bevolkt land, zooals het onze, dan blijkt het al zeer spoedig, dat snel rijden op den grooten weg vrijwel geen doel heeft. Het blijkt meestal, als men b.v. op den grooten weg 60 km gestadig aanhoudt en in de dorpen en steden natuurlijk veel lang zamer rijdt, dat men de voorbij snorrende snel heidsmaniakken weer inhaalt bij spoorweg overgangen, bruggen, of bij een of andere ver- keersstopping. Het snel rijden geeft alleen maar sterk vergroote gevarenkans, grootere kosten en heel weinig tijdsbesparing. Men rijdt feitelijk het snelst, het veiligst en het goedkoopst, als men een matige snel heid regelmatig weet te houden. De kosten aan benzine mogen bijna even redig aan de snelheid worden genomen. Als men dus met 90 km vrijwel niet eerder aan komt aan het doel dan met 60, waarom zal men dan b.v. 35% meer benzine gebruiken Het olieverbruik stijgt bij grootere snelhe den geweldig. Bij een proef met een goeden wagen bleek dit bij 90 km zevenmaal zoo groot te zijn als bij 50 km. De bandenslijtage kan men bij 80 km dubbel zoo groot rekenen als bij 60 km. toe aangemaand te zijn, voor een bepaalden tijd werd geschrapt als georganiseerde bij de Crisis-Organisatie, thans is voor een boete van f 100.of lager een andere regeling ge troffen. Voldoet een georganiseerde zoodanige boe te niet, dan kan deze langs gerechtelijken weg worden ingevorderd. De kosten van in vordering, welke in verhouding tot de opge legde boete zeer hoog zullen zijn, worden eveneens op den wanbetaler verhaald. Wij vestigen op deze nieuwe regeling de bijzonde re aandacht van allen, die bij een Crisis-Or ganisatie zijn georganiseerd en raden hen in voorkomende gevallen aan de hun opgelegde boeten op tijd te voldoen, daar deze anders langs gerechtelijken weg zullen worden ge ïnd, met alle moeite en kosten voor betrok kene. FEUILLETON Roman door C0R DE BLIJ. 7). Arie's oogen verstarden, de mondhoeken trokken neer, als een gewond dier kreunde hij „Was 't maar zoo.... 't is allemaal ke- pot.opeens.d'r is wat tusschen gekom- menwat, 'k weet 't niet. 'k zal henen gaan. Genavend, Jan." „Arme kerel", mompelde de veldwachter, „nee, daar zit geen kwaad achter." CRISIS - BUREAU. PERSBERICHT. VOORRADEN VEEKOEKEN. Het blijkt noodzakelijk nog eens de aan dacht er op te vestigen, dat ieder, die op 21 September 1935, na afloop der expeditiewerk zaamheden, veekoeken (al dan niet gemengd met andere veevoederproducten) in voorraad had en die deze veekoeken of een gedeelte daarvan op eenigerlei wijze een bewerking doet ondergaan (breken, malen, mengen, etc.), als georganiseerde moet zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Meelcentrale en bovendien de voor die veekoeken vastgestelde monopolieheffing van f 0.50 moet voldoen. De regeling welke voor het berekenen de zer heffing is getroffen, is per circulaire be kend gemaakt. Het niet ontvangen dezer cir culaire ontstaat echter niet van de verplich ting, opgave te doen van bovenbedoelde voor raden. Aanvragen tot het verkrijgen van inlichtin gen en formulieren, moeten worden gericht tot de Stichting Nederlandsche Meelcentrale Riouwstraat 174180, 's-Gravenhage. INNING VAN DOOR DE CRISIS-TUCHT- RECHTSPRAAK OPGELEGDE BOETEN. De L. C. O. voor Zuid-Holland en de G.T.O. voor Noord- en Zuid-Holland deelen hierbij het volgende mede aan de Bij hun georgani- seerden In de wijze van inning van boeten, opge legd door de Crisis-Tuchtrechtspraak is een belangrijke wijziging gekomen. Was voorheen de regeling zoodanig, dat men bij niet betaling van een boete, na daar- DE VERHOOGDE BENZINEBELASTING. De Algemeene Nederlandsche Verkeersfe- deratie (A.N.V.F.) heeft een publicatie het licht doen zien, waarin beschouwingen wor den gewijd aan het wetsontwerp inzake de financiering van den versnelden bruggen bouw door verhooging van de benzinebelas ting. Zij betoogt, dat het wetsontwerp in hoofd zaak fiscale nevendoeleinden nastreeft. Vol gens het financieringsplan van de Regee ring zal de halve cent benzinebelasting ver hooging met de jaarlijksche bijdrage uit het Verkeersfonds de rente en aflossing van niet minder dan f 60 milioen opbrengen, terwijl voor den eigenlijken bruggenbouw, inclusief de brug of tunnel bij Velsen, slechts rond f 41 millioen noodig is. Met de rest beoogt de Re geering in de schatkist terug te brengen het voorschot, dat in vroeger jaren aan het Wegen fonds werd verstrekt (ruim f 13 millioen), ter wijl voor rond f 6 millioen enkele weggedeel ten versneld zullen worden uitgevoerd. De A.N.V.F. meent, dat gedwongen restitutie van het voorschot aan het Wegenfonds zeer onbillijk zou zijn, omdat voor spoorweg- en water wegwerken nog elk jaar voorschotten uit de Algemeene Middelen worden verstrekt en er blijkbaar niet aan gedacht wordt, deze stop te zetten of de reeds verleende voorschot ten in de schatkist te doen terugvloeien. En voor den versnelden aanleg van enkele weg gedeelten kan het Werkfonds dienen, waar uit men f 14 millioen voor wegenaanleg wil bestemmen. Zou dus alleen versnelde bruggenbouw wor den beschouwd, waarom beschouwd, waarom het toch feitelijk te doen is en waarvoor slechts rond f 41 millioen noodig is, dan is volgens het financieringsplan van de A.N.V.F., dat conform dat van de Regeering is opge zet, voor rente en aflossing van genoemd be drag de jaarlij ksche bijdrage uit het Ver keersfonds voldoende en verhooging der ben zinebelasting is daarvoor niet noodig. De be taling van rente en aflossing van de opgeno men voorschotten voor den versnelden bouw zou dan zijn afgeloopen in 1957, dat is nog een jaar eerder dan bij het financieringsplan van de Regeering. De A.N.V.F. staat afwijzend tegen de voor gestelde verhooging van de benzineheffing, die gelijk te stellen is met een verhooging van 10% der motorrijtuigenbelasting. Zij .waar schuwt voor de dreigende gevolgen van over schrijding van de financieele draagkracht van het motorwegverkeer, waarvan de voor teekenen zich reeds toonen in den achteruit gang van het aantal motorrijtuigen. Drie dagen later vertrok de student. Nog waren de colleges niet begonnen, maar met het lid der senaat had hij gewichtige bespre kingen. 't Was ook beter te eclipseeren zoo'n kleine verhaltnis was buitengewoon amusant, maerre, aan alles komt een eind. Feitelijk, geweldig stom geweest, de dochter van een van je pachters, nou ja, hij bleef een jaar wegMama had haar dan allang d'r congé gegeven Nog even naar boven kij ken.... amusantover een jaar had hij zijn Mr. titelVaarwel „Duivecate." De 8 cylinder Auburn stoof weg't leek of zijn gedachten hem tot vaart aanzetten. De kilometerteller, draaide tot 100 110 Toch eigenlijk gemeen 'n onschuldig meisje. 115Bah, flauwe nonsenshad toch zelf gezien dat ze zich vergooide aan een boe renkinkelZonde'n bocht80 Ki lometerverduveld dat scheelde 'n haar.. Oplettenals je rijdt moet je je hersenen niet laten bevliegen met moraliteits theorie ënha hahij had 't kind een weldaad bewezenvoor eenmaal opgeheven uit de po»l van boerengedoekostelijkook 'n BUITENLANDSCH NIEUWS. DE SCHEVE TOREN VAN NEW YORK. De toren van de Trinity-kerk in Wallstreet het bekende financieele centrum van New York, is den laatsten tijd geleidelijk aan het verzakken. De toren helt ieder jaar vijf inches meer naar één kant over. Men heeft nu echter maatregelen hierte gen genomen. Zeventien caissons gevuld met massief staal zijn tot op een diepte van 25 meter onder de fundamenten van de kerk aangebracht. Het werk, dat onder leiding staat van Hobart Ubjohn, den kleinzoon van den architect, die de kerk gebouwd heeft is vorigen winter begonnen en is onlangs be ëindigd. Zoo men de werkzaamheden nog eenige jaren had uitgesteld, zou de reparatie nutte loos geweest zijn, daar men dan niet meer had kunnen voorkomen, dat de toren steeds meer was gaan overhellen en tenslotte op de naburige huizen zou zijn terechtgekomen. TE LONDEN EEN VIERLING GEBOREN. Amerika is trotsch op zijn vijfling, Enge land thans niet minder op de te Londen gebo ren vierling, allen jongens. Zaterdag was mevrouw Victoria Henrietta Harmsworth nog een van de millioenen onbekende Engelsche moeders, maar thans spreekt iedereen over haar. Inmiddels vreest men, dat slechts twee van de babies in leven zullen blijven. Profes sor Amy Fleming, een der voornaamste spe cialisten van het oval Free Hospital, waar de kleinen het levenslicht hebben aanschouwd, heeft met haar assistent, dr. Constantine, den geheelen dag voor het leven der beide ande re gestreden. De vier kleintjes liggen in een speciaal daarvoor ingerichte couveuse, die electrisch op gelijkmatige temperateur wordt gehouden. Naast de couveuse is een zuurstof apparaat, terwijl op een tafel ernaast appa raatjes liggen, waarmede de kleintjes worden gevoed, niet grooter dan de gummivullers van een inktpen. Drie van de kleintjes had den de helft van het gewicht van een normale baby, de vierde haalde slechts een derde van het normale gewicht. Opvoeding der Belgische konings kinderen Geschiedt door Koningin-moe der Elisabeth. Naar de „Libre Belgique" meldt, heeft Koning Leopold, die, nadat zijn kinderen reeds eenigen tijd geleden naar het kasteel te Laeken waren ver huisd, nog eenige weken alleen op Stuyvenberg was blijven wonen, thans eveneens zijn intrek in het kasteel te Laeken genomen. De Koningin-Moeder Elisabeth heeft zich belast met de op voeding van de prinsjes. De gouver nantes en onderwijzeressen die hei- vertrouwen van Koningin Astrid ge noten zijn allen in dienst gehouden. Niets zal veranderd worden aan de op voeding der koninklijke kinderen die geheel in den geest van hun overleden moeder voltooid zal worden. In het kasteel is voor prinses Jose- phine Charlotte een klasje ingericht, waar zij te zamen met eenige kleine meisjes uit den adel en uit de gegoede burgerij, onder wie een dochtertje van minister-president Van Zeeland, les krijgt. De prinsjes dragen geen zwarte rouwkleederen maar zijn in het wit gekleed. Ook dit is geheel in den geest van wijlen Koningin Astrid, die aan zwarte kleederen een hekel had. Gontra-revolutionnairen in Rusland voor den rechter. Twee doodvonnissen geveld. Volgens een bericht van de „Iswes- gezichtspunt110Stomme streek tochkon je wel eens geheibel over krij genParbleu115Hoe kwam zoo'n roos op 'n distelveld.... Lollige vergelijking.. onthoudenlater eens aan kennissen debi- teeren120'n verhuiswagen op den wegkan nog net snijdenwat doen. die rotdingen Maar hij zag niet den tegenliggerde auto van den anderen kant. Een geknars van remmente laatdenderend, heilig denderend op elkaar. Jan van Beers werd heftig bloedend er uit gehaald. Een passeerend dokter deed! wat hij kon, legde verband, 't wachten was c»p 'n zie kenauto. Of 't nog baten zou „Is vervoer mogelijk, dokter stamelde een dame, die eerst hevig ver schril Kt, toen kordaat uit haar villa kwam gerend. „Mogelijk, Mevrouw van Westerhoven 'n gecompliceerd geval.... weinig kans Beter was 't, hem ergens binnen te krijgen. „Mijn huis staat voor U open, daar hebt U mijn dochter al, ze is met vacantie." „Zullen we 't wagen, freule Bof dat U hier bent.Ah, daar is de autode bran card kan dienst doen In de donkere ziekenkamer, waar de ge wonde werd ingedragen, stonden de dokter en de verpleegster. „Z'n rijbewijshm, zekere Van BeersstudentLeiden. Hier heb ik nog wat.... brief.... afzender Van Beers, Huize Duivecate Veldhoven. Waar ligt dat ook weer, Veldhoven Even kijken tele foonboekHa, daar heb ik 't. In den Ach terhoek.Van Beers.... ah zoo. „Burge meester".... Ja, juffrouw, dringend Veldho ven No. 1"Ernstig geval, freule van Wes terhovenbewusteloosheid kan dagen du ren U weet wat U te doen. staat, 'k: Wacht telefoon afdan moet ik naar kraam vrouw.... bij 't minste symptoom mij bellen, No. 23, U weet wel rood worden lippen, pols., ah, telefoon, daar zul je 't hebben. Ja juf frouw, Veldhoven is voor mij. Halla Zoo, tweede meisje van den Eiurgemc ester Wat Niemand thuis Zoo. Zeg me dsje, ver tel jij me eens hebben jullie daar een zoon die Jan heet J. van Beers Ja Hm is die vanmorgen met de auto vertrokken Praat wat duidelijker meisje, wat voor een auto is dat Een Auburn Weet je dat niet Wat voor kleur dan Licht groen. Klopt. Wat Niet zoo zenuwachtig kindja, hij heeft een ongelukje gekregenis hier in Ede. Zeg tegen je Mijnheer als die thuis komt dat hij oogenblikkelijk opbelt dokter ten Bussen in Ede. Kind sta niet zoo te grienenLuis ter nou, weet je niet waar Mijnheer of Me vrouw zijn Hm. Dus onthouden, heb je een stukje papier? Opschrijven Dokter Ten Bussen in Ede. Nou niet huilen, meisje, de jonge heer knapt wel weer op. Genoteerd? Goed zoo. Dag kind." „Zusternog 't zelfdedacht ik wel polshoorbaar, da's allesik ga even weg. U weet m'n nummer." „Zeg Mama, hij heet van Beers. Herinnert U zich dat Kitty Verhoeven 't gister over hem had Logeert ze nog op Denneheuvel Even bellen." „Ja, met freule van Westerhoven, ik moet zachtjes praten sta bij een zieke. Logeert juffrouw Verhoeven uit Amsterdam nog bij U O ja Wilt U haar even aan de telefoon roepenJa hallo Kitty, met Els van Wes terhovensprak jij me niet gister over Jan van Beers uit Leiden Zeg Kit, wees even serieusheeft een auto-ongeluk gehad voor ons huisis er miserabel aan toe. Ligt bij ons ja.... Wat? Ja een Auburn, zei de dok ter. Zoo, dus toch die van Beers, die jullie kennen. Echt zielig. Ja, dat is goed Kit, kom maar even mij Ma. Dag." Kitty Verhoeven haastte zich op de fiets naar de villa der Westerhovens. Haar anders wuft gezichtje stond ernstig. Ze was werkelijk geschrokken„voor een paar dagen nog daargindsvreeselijk „Dag, Mevrouw van Westerhoven, wat een ramp, hoe is het er mee, is hij nog bewuste loos Wat allerliefst dat U hem heeft opge nomenmag ik hem even zien?" Neemt dan toch proef met „Bertels' kunstkorrel"! Hiermede verkrijgt U spoedig een hooge eierproductie bij lage voederkosten. Vraagt offerte bij Uw leverancier of direct aan de fabriek. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam tia" is te Kiejev het proces tegen 24 contra-revolutionnairen beëindigd. De beklaagden hadden in bet gebied van Kiejev een sabotage-stemming ge wekt en het einde van de Sowjet- macht en den ondergang van de we reld aangekondigd. De beide voornaam ste aangeklaagden werden ter dood veroordeeld de overigen tot tucht huisstraffen van drie tot tien jaar. „Het is een banaan." De bekende Sowj et-schrijfster Olga Frosch vertelt, dat men tegenwoordig, te Moskou en in de overige Russische steden vaak uitdrukkelijk hoort als volgt „Dat is een leugen. Het is een banaan -- Wat u zegt is nonsens. Het is een banaan Een „banaan" is in de voorstelling van de Russische bevolking, vooral van arbeiders, iets tooverachtigs, on waarschijnlijks, iets dat alleen in de verbeelding van een fantast kan be staan. Er wordt beweerd, dat er een vrucht van dien naam bestaat, maar niemand heeft die vrucht ooit gezien. Een banaan is dus een mythe, een le gende. De een of ander met een rijke fantasie beeft de legende geschapen van een vrucht met de onmogelijke benaming „banaan" en heeft de legen de verder verspreid. En de menschen aren naief genoeg om hem «e geloo- ven. Zoo redeneert de Russische jeugd. Daarom is het woord „banaan" een synoniem geworden voor een bedenksel. „Houd je je banaan maar voor je", dat wil zeggen ons bedot je niet, wij weten drommels goed, dat bananen niet be staan. De uitdrukking is ontstaan onder de daklooze kinderen, die in het alge meen sterk zijn in het bedenken van nieuwe uitdrukkingen. Geleidelijk won de uitdrukking terrein en wordt nu al gemeen gebruikt. GESTOORDE BRUILOFTSSTOET. De bliksem sloeg midden in een bruilofts stoet bij Miskolz (Hongarije) en doodde twee gasten, terwijl de bruid bewusteloos neerviel. Het bijgeloovige landvolk vluchtte en be schouwde het gebeurde als een slechts voor teeken voor het huwelijk. Neen, juffrouw Verhoeven, geen sprake vandokter komt direct weerU kunt dan wellicht inlichtingen gévenKende t) dien jongeman ehvan Beersgoed?" „O ja Mevrouw, zéér goed zelfsEen traan welde in de bruine oogen. „Stakkert." Met haar kanten zakdoekje speelde ze ner veus,,'t heeft'me zoo vreeselijk geschokt". ,Ach zoo, kom, Kitty, zal ik maar zeggen hé, 't komt misschien nog wel terecht daar heb je de auto van dokter al weer. even kalm hier blijven meisje, ik zal laten weten, wat hij zegt. Dag kind „Zoo zusterik zie het al, nog hetzelf deU krijgt hier een zware taak, zooals het zich laat aanziennog heelemaal geen reactie te bespeurennoutoch lijkt de pols iets krachtigerwe zullen nog een spuitje geven. Ah, hij reageert ietskijk de ademhaling iets beterKreunen Zoo gaan we de goede richting uitNog £een telefoon geweest hé „Neen dokter, maar beneden bij Mama is een vriendin van me, die hier een paar dagen op „Denneheuvel" logeert uit Amsterdam. Die kent hem. Wat dunkt Uzouden we voor 't vaststellen der identiteit haar even laten kijken „Hmnerveus type „O, nee." „Laat dan maar even komen, Ja, jongeman, kreun maar.... goed zoo't is raak ge weestals je bij kennis bent, zul je wel meer kermen Mevrouw van Westerhoven stond met haar dochter en Kitty voor de deur der ziekenka mer, op een kiertje werd de deur geopend. Kitty zag in in windsels verborgen hoofd was bleek, enkele bloedroode schijnsels tegen het witte laken Een gevoel van duizeligheid bekroop Kitty, dan beheerschte ze zich, keek en stamelde „God ja, hij is het.... stakkertDe deur sloot zich achter de verpleegster. Dien avond ontwaakte Jan uit de diepe be wusteloosheid, uit dat dal van niet-voelen, verzinking als voorbereiding tot den eeuwi gen slaap. De jeugd zegeviert op den Sikkeldrager, die nog vlugger dan roekeloos-stormende au tomobilisten langs den weg stuiftloerend op prooigrijpend den doldwazen maniak. In een visioen zag van Beers dat noodlotti ge momentde botsingen viel terug.. in lichte bezwijming. Daar stormden de beelden der verschrik king opnieuwsuizend schoot zijn wagen.. hij zag zich gevleugelddan een golf van roodroode doeke neen vlammen. daar moest hij doorheen't beschroeide hemritste aan zijn lichaamtoch er doorja hij moestdaarachter die vuurhelstond een engelmet goud blonde harenblauwe zachte oogen de onschuld geperfectioneerddie moest hij grijpen.door den gloed heenze was 't waardgedreven werd hij door Me- phisto zelfopgezweeptvooruit vooruitnaar haarzij wenktein haar armen zou het veilig zijndoch bij eiken stap, die verzengde zijn vleeschna derend de heiligeweek zij achteruit wenkendNeen 't was geen engel't was een Sphinx.demonischnu zag hij haar lachenliefelijkneen cynisch verdwijtend.ze wierp haar haren rond omze fladderden door den wind, die 't vuur aanbliesdaar holde zeIk kom hij moest haar bezittentot eiken prijsvoor eeuwig zielebrandenvoor de Het klamme angstzweet parelde op het voor hoofdkreunend woelde hij, gedwongen door de windsels tot stil liggen Hij voelde zich gebonden, nugloei ijzeren kettingen kluisterden hembij el- ken ruk om zich te bevrijden, rooddringend in 't gepijnigde vleeschtoch moest hij los., daar stond ze weer die lelieblanke maagd.. wuivend.... verleidelijkDaar voelde hij een tochtvlaager stond iemand naast hemgrijnslachendIk zal je helpen.. betaal den prijsJe ziel (Wordt vervolgd)

Wieringer courant | 1935 | | pagina 1